Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 13:33



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Lehet csinálni házilag plazmagömböt? 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Háát... Elkészült a primer tekercs is. Kicsit csálé lett, de így passzolnak a menetek. Márcsak trafó kell és lehet kiprószálni. Elkezdem a szikraközt is összefabrikálni.
Itt egy fotó róla:
www.kaninjo.fw.hu/images/primer.jpg


vas. ápr. 25, 2004 17:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ja! Vagy rányomom az ajtókilincsre! :lol: Kicsit érdekesen, olyan lilán világít a földelendő kivezetés! Esetleg a vaskályha is megtenné? Vasasztal híjján... Csak ne nyúljak hozzá, mi? Lehet rádobom az elmű földre. De a bizt.kedvéért kihúzok minden érzékeny berendezést.
Egyébként előfordulhat az, hogy ha rezonanciára kerülnek a tekrencek kevés lesz a "betáp"? Frankó ropogó hang hallatszik a szikraközből, de mintha nem tudná a kondikat elég gyorsan feltölteni. Ha kiveszek egyet-egyet műxik,de csak "sistereg" a sz.köz.


szer. ápr. 21, 2004 22:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
de jobb lenne pl. egy kocsi, vagy nagy ajtó, bazinagy vasasztal


szer. ápr. 21, 2004 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
mehet rá a gáz vagy vízcsőre, vagy csapra. esetleg az elmű-földre


szer. ápr. 21, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Elég szutyok a fotómasina, de megpróbálom. A szekunder tetőkapacitásával még bajok vannak, de már alakul az is! Valahogy még le is kellene földelnem a masinát. Kimegyek aztán elásom. :D


szer. ápr. 21, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Csak összejött! :-) Gratula! Csinálsz róla képeket működés közben?
kispedro


szer. ápr. 21, 2004 16:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Haha! Műkcik a mütyűr Tesla! Berkatam 6-ot az új kondiból (2-őt sorba és így három párhuzamosan). Mostmár jó a primer rez.frekije a szekunderhez! Fenn van a fesz.maximum a tekercs végén! Nagyon ász lett!


szer. ápr. 21, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
El is feljtettem! Meggyüttek a kondik! Elég frankónak tűnnek! Szép pirosak... Megkötött a lakk a tekrentyűn, hétvégén lehet bajlódni a primerrel. Még mindig nem tudom mi legyen a primertekerccsel. Miből lehetne megtekerni. És melyik változatot.


hétf. ápr. 19, 2004 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Hajaj! Gyühet a doksi! Tudod: kaninjo@freemail.hu
Akkor lehet feláldozok egy ilyen szalagot! Az nem gond, ha a szalag nem csőben fut, hanem csak úgy "á la nature"?
Erre nem is gondoltam! Triak! De akkor viszont már érdemes egy Graetz-el egyenirányítgatni a hálózati feszt., megpufferezni, és kapsz kb 600 V-ot. Ezt kapcsolgatni a primerre. Esetleg ezt a feszkót kapcsolgatni a mikrótrafóra... :twisted:


szomb. ápr. 17, 2004 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Találtam egy kapcsrajzot, amiben a tesla primer részére egy mikrótrafót kapcsolgatnak triakkal.Meg van olyan tesla tekercs, ami 30V-ról üzemel.:-)
Kaninjo: elfelejtettem elküldeni a vdgg leírást.Kell még?Mehet mailban? 1,3 mega.
kispedro


szomb. ápr. 17, 2004 22:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Szerintem nem baj.Én is úgy akarom összeragasztani, vagy varrni.Még nem tudom.Amúgy nem muszáj selyemnek lennie.Jó a nejlon (vagy hogyan is kell írni) is, meg a műszálas anyag is.Miért nem piszkálsz bele a másik topicba? :-)
kispedro


szomb. ápr. 17, 2004 21:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Kispedro!
(Nem akarok belepiszkálni a másik topikba.) Arra a szalagra gondolsz, amit ballagáson kapol? :) Az nem gond, ha a szalag úgy van összeragasztva? Mer' egy próbát talán megérne...


szomb. ápr. 17, 2004 19:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
A VDGG -al nem csak kV-ot hanem MV-ot is lehet eloallitani, csak megfeleloen kell felepiteni :))) Persze azt mar hazilag nem igazan lehet :)


pén. ápr. 16, 2004 22:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Tranzisztorba pl. az S 2055N tud 1500 V-ot. Habár ez a mikrótrafóhoz elég kevés... Talán a BU 226 tud 2 kV-ot, de sajna kis áramerősség mellett. Az IGBT-k elég nagy áramot tudnak még 1200 V-on is, de k***a drágák!
A fordulatszámot a 20m/sec-os sebességből gondoltam... Közbe én is összeütöttem egyet. Az se megy...
Van egy bödön csónaklakkom, gondoltam elhasználgatom. Tetszik, mert nem az a színtelen vacak. Olyan szép aranysárgás... Remélem holnapra már meg is szárad. Csak azt nem tudom miből lesz a primer!? Lehet megpróbálok meghajtatni vmi vézna rézcsövet. Oszt akkor kell még egy jó kis (esetleg forgó) szikraköz. A kondikra viszont kiváncsi leszek. Meddíg fogják bírni. Lehet, hogy NYÁK lemezből csinálok egy "köteget". Megérdesítem a tetejét, h frankón nagyobb legyen a felület. Hajajj! Asszem sok melóm lesz még vele!


pén. ápr. 16, 2004 22:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A motor autórádióból van és az van ráírva, hogy 13,4 V 1400 r/m.Így megvan annyi.De miből gondolod, hogy legalább 1200-at kellene forognia percenként?Amúgy a szalag ettől jóval lassabban forog.Vagy arra értetted, hogy 1400-at forogjon?Az nagyon gyors lenne.Fogalmam sincs, hogy a tüskéknek rajta-e, vagy csak a közelében kell lennie.Árnyékolt vezetékből szedtem ki az árnyékolást és azzal próbáltam.Ha kilapítom, akkor van 2 centi széles kis szövött fémhálót kapok belőle.
Amúgy miért nem vettél dezodoros lakkot?Én régen azzal lakkoztam le 2-szer.Szegény azóta sem volt kipróbálva. :-)
Amúgy arra gondoltam, hogy a sstc-ben a 230-at kapcsolgatják a primerre.Ez tényleg elég??? Mert mi lenne, ha a mikrótrafót egyenirányítanám és azt kapsolgatnám rá.Ja de nem lenne mivel.Vagy van olyan cső, vagy fet, ami vajon bírná azt a megrázkódtatást?
kispedro


pén. ápr. 16, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Motor pörög mind állat (legalább 1200 RPM)? A tüskéknek hozzá is kell érni a gumeszhoz, vagy csak a közelében kell lenniük? Pedig ahogy elnézem elég komoly delejt lehet vele generálni!
*
Basszus! Lelakkoztam a tekercset! Egész eddíg nem tudtam, h milyen poros a kamra... Telement kosszal a lakk. Ráadásul az ecset is koszos volt... :evil: Majd' agyvérzést kaptam! Kimostam azt a vackot előtte észterrel, de semmi haszna nem volt, ahogy látom.


pén. ápr. 16, 2004 19:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Hát ez az, hogy nem tudom, hogy elég gyors-e a szalag.Milyen üvegcsőre gondolsz?A kis biztosíték házra?Mert az ugyan az.A motorral közvetlenül hajtom meg.Van rajt egy kis tárcsa.
kispedro


pén. ápr. 16, 2004 17:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
És elég gyors is a szalag? Ha lenne anyagom megpróbálnék összerakni egyet. :) Ugyanaz az üvegcső? A motorral hogy hajtod a szíjat?


pén. ápr. 16, 2004 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Látom nagyon belejöttél már.:-) Remélem jól fog működni. Jól néz ki a tekrenc. Én még mindig a **** vdg genycsivel ****, de nem akar összejönni. :-(
kispedro


pén. ápr. 16, 2004 13:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Fel is tettem a képet a tekercsről.
www.kaninjo.fw.hu/images/Coil2.jpg
Az a kis kék vacak a tekercs mellett jobbra nem más, mint egy AA-s ceruzaakku. Csak a méretek kedvéért... Wintesla szerint, ha a primerkör is jól sikerül, és 8 kV-os lesz a hálózati trafó, akkor kb 1,5 m-es kis villámokra lehet számítani... Kiváncsi leszek!
Kösz a fotót a kondiról, Kispedro! Remélem faják lesznek!


csüt. ápr. 15, 2004 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Vazze. Megtekertem az új kojilt. kicsit több, mint 1000 menet 0,58-as huzalból. Nem is lett olyan nagy... 60 centi tekercs, 80 centi a teljes cső.
Márcsak a primeren kell törnöm a fejem... Van 2-es trafódrótom, de nem tudom jó lesz-e hozzá. 10-15 fokos inverz konikál tekercsre gondoltam.


csüt. ápr. 15, 2004 20:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ez a helység átka... És hogy ez mennyire igaz: haverom mindig hozza a cuccait, hogy ez nem megy, az sem megy (lehet az monitor, deck, akármi), lehozza és csodák csodájára műxenek. Órákig járatjuk és semmi baja.
Most rendeltem a bajisoktól kondit. Kicsit későn szóltam, igy talán csak hétfőre jön meg. Annyit meg már kibírok. Egy volt oszt.társam melózik egy kisgépjavító üzletecskében. Ő tudna esetleg ilyeneket beszerzési áron szerválni... De gondolom az sem occsó mulatság.
Valahol elmennek a töltések abba a vacakba. Vagy nem is keletkezik. Ott valami szigetelési **** lehet. Vagy nem. De az biztos.

Az a sok csillag nem csúnya szó ám!


csüt. ápr. 15, 2004 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Amúgy honnan bugáznál 15db mikró kondit?
kispedro


csüt. ápr. 15, 2004 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bringabelső tuti jó neki, mert hát gumi és az szigetel.Mondom megépítettem utána azt a kis **** is, ugyan olyan gumival.Olyat használnak az újságkihordók, a sok újságot összegumizni.Mindig eldobáljál a házunk előtt.Tök ugyan úgy építettem meg, mint a leírásban és nem megy.De miért??????????
kispedro


csüt. ápr. 15, 2004 14:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Akkor asszem megpályázok egy pár darabot. 30 kV csak a biztonság kedvéért kéne, nomeg a kapacitást is le kell csökkenteni valahogy. De asszem ez megy a levesbe. Majd a bajisok kiokosítanak!
*
Télleg! Műxik már a VDG gencsi? Lehet,h a binyiglibelső nem teccik csak neki. Nem próbáltad meg vmi más gumiszíjjal? Ahogy elnézem ezzel is lehet pár kV-ot "gyártani"...


csüt. ápr. 15, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Miért kell neked 30KV-os kondi?Mennyivel hajtod meg a teslát?20-25KV-al?Amúgy a bajielektronikából már rendeltek 2 db 2N3055-öt, mert nagyon kellett.Asszem akkor 160Ft volt darabja.Így volt 320Ft + 450Ft a pk.Elküldenek bármit.Eccer kifelejtettek egy elég drága IC-t a csomagból.Másnap felhívtam őket és mondták, hogy tényleg ott maradt egy IC, csak nem tudták, hogy kiéből maradt ki.Szépen bocsánatot kértek és másnak már meg is érkezett egy borítékban.Elég rendesek amúgy.
Ilyen a kondi: http://nagyfesz.fw.hu/egyebek/kondi.jpg
Az aksit csak a méretek miatt tettem oda.Sajna a felirat nem látszik rajt, mert telóval csináltam, de ez van rajt:
REMIX
C240
2n2 S
10KV~
XN
kispedro[/b]


csüt. ápr. 15, 2004 13:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Faja! Küldheted! Köszi!
Ebbe a motor+drót dologba lehet valami... Asszem ki is prószálom majd. Meg akartam csinázni az ionizációs mocit is, de ahhoz még kevés a delej. Még gyúrnom kell egy kicsit a herkentyűn. A neoncső viszont már **** világít mellette.
És aszondod a bajisok leküldik nekem pistán azt a pár darab kondit? Na jó nem pár darab, de akkor sem egy nagy valami... És az télleg 10 kV-os kondi? és 2,2 nF-os?
Viszont a mikróban 1 uF-os van, nem? Valami 1-2 ezer V-os. Abból már lehet sorba kötni... Tegyük fel, h 2000 V-os: ha 15-öt sorba kötsz a max feszültség 30.000V a kapacitása pedig 6,64 nF.


csüt. ápr. 15, 2004 11:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A pdf-et nem engedi feltenni a freeweb, úgyhogy az nincs fent.Ha kell elküldöm.1,5 mega.
kispedro


csüt. ápr. 15, 2004 0:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Sőt! Tudod fokozni a Van De Graaff Generátort úgy, hogy az alsó pólusra több KV-ot nyomsz.Mondjuk sorkimenővel.Feltettem 1-2 képet róluk az oldalamra, meg angol részletes leírást pdf-ben.
kispedro


csüt. ápr. 15, 2004 0:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Csak azt nem írták, hogy utána hogy szedjük le a fóliát a képernyőről, hogy ne legyen megrázó élményünk.Régen nekem tök véletlenül szívott oda egy darabot.Gondoltam leveszem.Hát hozzá sem értem (pár mm-ről) és úgy mefvágott, hogy kicsit meglepődtem.
(Aztán haverommal levetettem) :D
kispedro


szer. ápr. 14, 2004 23:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Még ez az őrült kisérlet: :D :D :D
http://www.scitoys.com/scitoys/scitoys/ ... ctro4.html
Ki az az elvetemült, aki ilyenekkel szórakozik? :lol:
kispedro


szer. ápr. 14, 2004 23:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.amasci.com/emotor/vdg.html
http://www.mos.org/sln/toe/history.html
http://www.engr.uky.edu/~gedney/courses ... t/vdg.html
http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... andeg.html
http://chem.ch.huji.ac.il/~eugeniik/history/graaff.html
És ezt építettem meg ma (vagyis már tegnap) de nem meeeegy!!!!!
http://www.fortunecity.com/greenfield/b ... degraf.htm
kispedro


szer. ápr. 14, 2004 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy hogyan csinálhatják.Szerintem valami motornak a tengelyére tesznek egy drótot, ami a centrifugális erő miatt kifelé hajlik, amikor forog a motor.Márcsak rákell engedni a kakaót.Nekem ez az elképzelésem.Sokat gondolkodtam rajt én is.Ez olyan ion motor féleség.
A bajielektronikából pestre 400-450 Ft postaköltségért hozzák ki a csomagot.Én sem szoktam elmenni érte, pedig itt van egy köpésnyire vác.
Van De Graff genycsi: Lényegében annyi, hogy van egy tárcsa alul, meg fölötte függőlegesen valamekkora távolságban.A 2 tárcsán van egy szigetelő anyag.Pl. gumiszalag, latex szalag, PVC szalag stb.Ahogy a motor gyorsan forgatja a szalagot, alilról töltések mennek fel a felfelé.Alul is, meg felül is van egy fémlapocska a szalagtól pár mm-re.Innen veszi le a kakaót.Fent lesz a pozitiv, alul a negativ cucc.A gumiszalag körül PVC cső van.A felső tárcsa körül meg egy fém gömb.Az alsó kis fémlemezke levan földelve, a felső meg a fémgömbbe vezetve.Forog a szalag, mint álat és te meg ráteszed a kezed és a hajad égnek áll.De ívet is húz, ha a 2 pólust közel teszed egymáshoz.Most építettem még egyet, de az sem működik.Kezdek kételkedni a Van De Graaff generátor működésében.
kispedro


szer. ápr. 14, 2004 23:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Kispedro!
Ezt hogy a pékbe csinálják? Az oldaladon az ujdonságok-tesla képek és ott a 8. kép. Hogyan rajzolják meg azt a tölcsér-formát :?:


szer. ápr. 14, 2004 18:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Persze. Nem gondoltam én sem komolyan... :roll: Ellenben viszont ámde rendkívül piszkálja a fantáziámat a szerkezet. Anyám már attól is majd' infarktust kapott, hogy a neoncső világít a kezemben a Teszlakolja mellett (jó egy kicsit közel kellett tennem a kezem). De még egyenlőre itt gépelek. És még szeretnék is egy darabig! Mindenesetre az Offset-tükrös HERF jó elgondolás. Csak kicsi a hatótáv.
Tényleg elég sok pohárkát raktak össze. De nem használtak szigetelőszalagot! Jó lenne a bajielektronikás kondi is, de már vagy 4 éve nem jártam Vácon... '97-ig ott laktam néhány km-re mellette Sződligeten.
Tudsz valamit mutatni arról a Van de Graaff genről? Nem igazán vagyok tisztába a konkrét működési elvével...


kedd ápr. 13, 2004 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Itt egy link a poharas kondenzátorra: http://www.fortunecity.com/greenfield/bp/16/foamcup.htm
Viszont itt már rengeteget kötnek párhuzamosan, meg sorba, ahogy én is kigondoltam.
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 22:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
De ugye tudod, hogy ha a tölcsér elé kerülsz a mikrohullámba, akkor neked véged.Vagy a szoba faláról is visszapattanhat a hullám te feléd.Ez már kicsit durva játék.:-) Amúgy nézted az oldalakon a videókat?Pár méterről a működő monitorra irányították és az rögtön beszart.Meg a pár méterre lévő neoncső világított tőle.Elméletileg akkor egy papír is meggyulladna, ha közel lenne a tölcsér elejéhez.Amőgy meg a magnetront nagyon kell közben hűteni, mert a videón is látszott, hogy 1-2 mp múlva elkezdett izzani.Viszont a fószer ott hajolt tőle fél méterre és egy fogóval valami drótot tette mellé, az meg elolvadt.A fószer meg röhögött utána egyet.
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Miért akarsz te annyira rombolni? :-) Építettem egy kisebb van de graaff gencsit, de semmit sem csinál.Pedig sokat szenvedtem vele.Épp most tervezek hetek óta egy nagyot.Már ergy csomó cuccot beszereztem hozzá.Holnap vennék a csatornázási csövet hozzá.De hát, ha ez sem ment, akkor attól mit várjak.Talán nem jó neki a bringabelső?Pedig az is gumi, ami szigetel.
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 21:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Asszem dereng valami... :twisted: Hú b@sszus! Nagyon kőne egy mikró!!
Elképzelhető, h ez a vaczak még a kikapcsolt szerkezeteket is taccsrateszi? Nagyon komoly lenne...! Én lehetnék a világ ura! :mrgreen:
Node előbb meg kell építeni a Tesla-t!


kedd ápr. 13, 2004 15:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Látod ezt mndtam valamelyiknap priviben, hogy lehetne irányítani valamire a mikrohullámút, ami tök jó lenne.Tudod mi az a valami! :shock:
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 15:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ezek a csöves cuccok általában 27 MHz-en mennek (legalábbis amiket én láttam). A nagyfesztrafós Teslák pedig ált. max 1 MHz-en rezegnek.
Jajaja! A HERf-re gondoltam! Elég komoly kis eszközök! Kösz a helpet! A cséve azért lett sárga, mert szép szín, jól mutat és csak ilyenem volt itthon... :) Egyébként más színe lenne.


kedd ápr. 13, 2004 14:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Külföldi csöves tesla tekercs oldalon MHz-eket is írtak.Mi az az irányított energia?Ez?:
http://www.svbxlabs.com/pages/projects/herf005/
http://www.hpcnet.org/spaceexperiment1
Szép a csévetest.Miért pont sárgára festetted? :-)
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 14:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Pár száz kHz-en mehet... Nincs igazán áramerőssége. Legalábbis a jól elkészített tekercsnek. Ha frankón eltalálod a rezonanciát egy soros rezgőkörrel, ott ugye marha nagy feszkó van, mellette viszont nagyon kis áram folyik. Elektroncsővel valóban célszerűbb a dolog.
Kicsit dolgozgatok még, aztán nekilesek a másik tekercsnek. Kiváncsi vagyok, mi sül ki belőle (vagy mi sül meg tőle...)! Lehet, h holnap végigjárok nehány kisgépszervizt, h mégis mennyibe kerülne egy nagyfesztrafó. De csak bontott.
Már meg akartalak kérdezni: nem hallottál valamit erről az irányított-energiáról? Nem tudom, h igaz-é, állítólag az elektromos berendezések többségét "megbénítja", vagy mi...?

No. Csinyátam fotót az új tekerentyűm csévéjéről! Szép sárgára festettem... Úgyse fog láccani :wink:
www.kaninjo.fw.hu/images/new-coil.jpg
80 centi magas (ebből kb 60 cm marad) és 9 cm az átmérője. 0.58-as huzalból megy rá ~1000 menet.


kedd ápr. 13, 2004 12:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Csövekkel meg meg még esélyesebb nem?Amúgy nem igazán szobadísznek nézem.Elég nagy delej jön ki a szekunderen.És még fogdossák is az állatok.Gondolom jó nagy frekin mehet.
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 10:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Nem mondom, nem rosszak a tekrentyűk... De még ha Graetz-el is csinálod meg az egyenirányítót, akkor is csak 600 V-od van a primerre. Annyiból jó, hogy nem gond, ha a szekunder menetszám nem stimmel a primerhez, mert egyszerűen állíthatod a primer frekit. De ebből tényleg lehet csinálni egy kis "szobadíszt"... :D Ha mindenképp ilyenben gondolkodol, akkor az általad említett RichieBurnett-es címen található SSTC 2. változatát ajánlom. Bonyolúltabb, de legalább esélyük van a FET-eknek a hosszabb életre.


kedd ápr. 13, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Bakter!!! Van egy egy egyszerűbb tesla tekercs megoldás.Nem kell bele nagyfesztrafó.Egyenirányítom a 230V-ot, rádobok 10db 300mikrós elkót és ezt egy pl. IRF840-es FET-tel kapcsolgatom a tesla primerjére jó nagy frekivel.A tesla primere 16-25 menet, a szekunder meg vagy 1250 menet.Ennyi!
kispedro


hétf. ápr. 12, 2004 23:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.angelfire.com/electronic/cwillis/sstc2.html
kispedro


hétf. ápr. 12, 2004 23:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.angelfire.com/electronic/cwi ... acoil.html
kispedro


hétf. ápr. 12, 2004 23:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Asszem megvan a hiba. Nem emlékeztem hány menetet írtam primernek. Ugye a progi 4 és 8 menet közöttit mond ideálisnak. A herkentyűn most 4 menet van, és asszem 6-ot írtam a progiba. A szekunder tekercs alsó kivezetése így is lilán világít... 8) Félelmetes teknika. Ez is érdekes. A másik végén meg alig van enerdzsí.
Az nem lehet a baja, hogy nincs rajta semmi "tetőkapacitás"? Leföstöttem az új tekercs csévéjét. 0.58-as huzalt sikerült szereznem és kereken, mint a kockacukor, 61 centi a cséve. Erre pont ráfér 1000 menet... :mrgreen: Sajna amit elsőnek csináltam az nem lett jó... :cry:


hétf. ápr. 12, 2004 23:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Nem tudom miért van a 2/3-nál.A kondinak jó a kapacitás értéke?A primer, meg a szekunder menetek annyiak, amennyit a progi adott meg?Gondolom a nagyfesztrafó is annyi voltos, amennyit a progiban megadtál.Amúgy a szikraköz széthúzásával és összenyomásával tudod a frekit hangolni.Talán segíthet valamit, hogy ne tekrenc 2/3-ánál legyen a delej.
kispedro


hétf. ápr. 12, 2004 19:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 58 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség