Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:07



Hozzászólás a témához  [ 2286 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő
Labortáp építés 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
sse írta:
Olyan lesz egyébként, hogy mindannyian aztfogjátok irni, hogy ez igy müködik, és nyugodtan összerakhatom? :)


nem :D

bocssiii :)

--
Danko
Website: http://sziget.mine.nu/~danko


csüt. ápr. 08, 2004 22:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
baab írta:
Arnd!
1.Szerinted nem ertek hozza,ez egy velemeny,ezt en is elmondhatom rolad eppen ennyi igazsagtartalommal.

Indoklás és érvelés hiánya...
baab írta:
2.elhiszem hogy johiszemu vagy,en is.
3.sse-t nem erdekli hogy komparator,vagy terminator,csak az hogy mukodjon neki a kis szutyka.

Én is azt írtam, hogy nem ez a lényeg de egy kezdőt összezavar a következetlenség
baab írta:
4.azzal hogy neked semmi nem eleg jo,nem viszed elobbre az ugyet.

Csak a rossz, nem jó nekem
baab írta:
5.allj elo konkret rajzzal ha alternativat akarsz neki nyujtani.

Már megtörtént kissé feljebb
baab írta:
6.nem celom a rivalizalas,nem erdekel hogy vegigviszik-e az elkepzelesemet vagy nem.
7.ezentul csak sse-nek valaszolok,ha erre igenyt tart.
8.tied a palya,remelem elegedett vagy.

Ne sértődjél meg nem megbántani akartalak, csak szeretném ha érveket használnál a "vitában".


csüt. ápr. 08, 2004 21:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
még nem tartok sehol, azért nem , mert án nem tudom eldönteni, hogy most ki mondja jol. Feleslegesen nem nagyon akarok épitkezni, meg föleg nyákot rajzolni. Probapanelen meg nem rakom össze mert biztos, hogy elrontok valamit és nem lesz jo. Nyákot meg 1 ora alatt megrajzolom, még aznap el is készül. Nade gris ir valami dologrol már vagy 2 napja amit senki nem vesz figyelembe, gondolom nem unalombol irja..
Olyan lesz egyébként, hogy mindannyian aztfogjátok irni, hogy ez igy müködik, és nyugodtan összerakhatom? :)


csüt. ápr. 08, 2004 21:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Arnd!
1.Szerinted nem ertek hozza,ez egy velemeny,ezt en is elmondhatom rolad eppen ennyi igazsagtartalommal.
2.elhiszem hogy johiszemu vagy,en is.
3.sse-t nem erdekli hogy komparator,vagy terminator,csak az hogy mukodjon neki a kis szutyka.
4.azzal hogy neked semmi nem eleg jo,nem viszed elobbre az ugyet.
5.allj elo konkret rajzzal ha alternativat akarsz neki nyujtani.
6.nem celom a rivalizalas,nem erdekel hogy vegigviszik-e az elkepzelesemet vagy nem.
7.ezentul csak sse-nek valaszolok,ha erre igenyt tart.
8.tied a palya,remelem elegedett vagy.


csüt. ápr. 08, 2004 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Kép
A kimeneti ("A"_"D") feszültség mitől is függ állandósult állapotok mellett?
1. A "D" és "B" pont közötti feszültségkülönbségtől
(az osztó fix állása mellett).
2. A "D" és "B" közötti fesz viszont függ a "B" és "C" közötti fesz-töl is
(segédtáp feszültsége).
3. Ha beterhelem a tápot és/vagy a hálózati fesz csökken akkor csökken
a "C" és "B" közötti feszültség, ezáltal az IC 4-es bemenetén megnő a feszültség az eredeti állapothoz képest
amit az IC ki akar egyenlíteni és csökkenteni akarja a kimeneti feszültséget.
4. Eredmény roppant sok munkával és alkatrésszel felépített nem stabilizált viszont áramkorláttal allátott tápegység.
Pár nappal ezelőtt áprilisi tréfának elment volna.

A pirossal felrajzolt, áteresztő tranya bázis árama csak adalék,
mert ugye ez is változtatja a "B" és "C" közötti feszültséget ami ...stb. stb.
Elnézést, hogy az áramkorlát logikai buktatóival már nincsen energiám foglalkozni.

üdv arnd

u.i.: Az lenne a kérésem, hogy ha bárki is úgy érzi, hogy hibás az elgondolásom akkor indokolja is meg, hogy miért!


csüt. ápr. 08, 2004 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
baab írta:
Arnd!
Jo lenne ha eszrevenned hogy itt a stabilitast nem a te 12HUF-os tranzisztorod fogja csinalni,hanem az ic!Ugyanis arra van!
En is tudok 4 tranzisztorral aramgeneratoros feszultsegstabilizatort csinalni,de a feladat nem ez volt!
Az oszto meg oly mindegy,mert 7 voltnal sokkal magasabb szintre a KOMPARATOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!bemenete a budos eletbe sem fog felmenni.A lenyeg hogy ne follyon be rajta tul nagy aram,mert tonkrevagja a belso KOMPARATORT!A 100K-os poti meg szeles intervallumban teszi lehetove a kimenofesz beallitasat.
Van meg valami kinod??
Udv. :twisted:


OFF
Igen tisztelt baab!
Kinod neked van mert nem értesz ehez a témához és ezt el is árultad magadról.
Teljesen rosszul értelmezed a hozzászólásomat, nekem az volt a célom, hogy előre vigyem sse-t a problémája megoldásában, nem holmi rivalizálás, és végképp nem szivatás.
Miért kell félrevezetni sse-t handabandásással komparátor és egyébb ügyben, én eddig minden véleménnyílványításomat megindokoltam nem csak vagdalkoztam össze vissza.
ON
Miért kell egy 12HUF-os tranya megspórolása végett elbonyolítan, és egyben elrontani egy majdnem gyári kapcsolást???


csüt. ápr. 08, 2004 19:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Arnd!
Jo lenne ha eszrevenned hogy itt a stabilitast nem a te 12HUF-os tranzisztorod fogja csinalni,hanem az ic!Ugyanis arra van!
En is tudok 4 tranzisztorral aramgeneratoros feszultsegstabilizatort csinalni,de a feladat nem ez volt!
Az oszto meg oly mindegy,mert 7 voltnal sokkal magasabb szintre a KOMPARATOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!bemenete a budos eletbe sem fog felmenni.A lenyeg hogy ne follyon be rajta tul nagy aram,mert tonkrevagja a belso KOMPARATORT!A 100K-os poti meg szeles intervallumban teszi lehetove a kimenofesz beallitasat.
Van meg valami kinod??
Udv. :twisted:


csüt. ápr. 08, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
az IC kim. tranyójának emittere hajtja meg a földelt emitterű tr.-t.
tehát a meghajtó bázisa "pár volton" ketyeg.
az áramkorlát tranyó emittere pedig 18-20V környékén van.
kollektora pedig a meghajtó tr. bázisán, tehát "pár volton"
"fordított tápot" kap...... így működik?


csüt. ápr. 08, 2004 18:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Na ja,nem komparator,a lenyeg,hogy a kimenetet lehuzza.
Gris!
Nem ertem a kerdest,miert kene szerinted itt testre lekerulnie a 3-as labnak???
A problemadat nem ertem,de ennek nincs semmi koze a mukodeshez.
Arnd!
Az oszto beallitasa mar reszletkerdes,nem erdemes ezen lovagolni,hagyjuk nyugodtan dolgozni a sracot.
sse!
Hogy allsz?


csüt. ápr. 08, 2004 18:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
watt! baab!
nem szórakoztatlak tovább titeket. utolsó kérdés:

a 3-as láb mikor kerül itt földre vagy negatívabb potenciálra?

ez már csak rávilágít a "gond"-ra?


csüt. ápr. 08, 2004 13:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
OFF
Ez már valóban off de CSAK a pontosság kedvéért a komparátoroknak nincs (vagy legalább is nem nagyon használható) a lineáris részük, a műveleti erősítőknek viszont van lineáris alkalmazási lehetőségük is, persze lehet komparátornak is használni őket. DE és ez a lényeg ebben a sima analóg kapcsolásban teljesen lineáris a kapcsolástechnikája, van visszacsatolás, csak az össz erősítést nem csak a műveleti erősítő, hanem az általa vezérelt tranyák is adják.
ON
Bocs sse :)

üdv arnd


csüt. ápr. 08, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
A két dolog között(komparátor, műveleti erősítő) tulajdonképpen, csak az erősítés ami különbözik jelentősen.
Mivel itt egy bizonyos feszültség szintnél kell igen gyorsan beívatkozni, én inkább komparátornak nevezném. Ha teszek rá egy visszacsatolást, onnantól műveleti erősítőnek. :)
A két "vas" nem különbözik egy bizonyos erősítés alatt, csak a beállításban és a lehetőségben egy "igazi" komparátor javára.
De amúgy nekem mindegy! :) Ez nem befolyásol semmit. Amiről meg korábban csevegtünk, az meg talán igen..
Üdv! watt


csüt. ápr. 08, 2004 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Csak a pontosság kedvéért: nem komparátor, hanem műveleti erősítő, és ebben a szituban tök lineáris a működése, tehát nem komparátor...


csüt. ápr. 08, 2004 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
baab!
Az áramfigyelés tranyója nem a belső komparátort piszkálja! Egyszerűen a kimeneti tranyó bázisát húzza le az emiteréhez, tehát lezárja, ha megvan a nyitófesze a figyelő tranyónak. A figyelő tranyó kollektora teljesen össze van kötve a kompenzációs kimenettel, ami nem más mint a komparátor kimenete. Ha ezt egy külső tranyóval(vagy bármivel) lehúzzuk, akkor is csökken a kimenő fesz, mivel a belső tranya is ezt teszi. A komparátor kimenetén minden bizonnyal van egy ellenállás, amin lehet a feszt ejtetni. Ha érdekel mekkora ez az ellenállás tegyél be egy 1K osztót a kompenzációs lábra, miután a komparátor erősítését lecsökkentve(visszacsatolás) egy fix feszt álítassz be a kimenetén. A feszültségből a két ellenállás között, ki lehet számolni a belső ellenállást.
Én használtam már külső áramfigyelést és így működött.
Üdv! watt


csüt. ápr. 08, 2004 9:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
baab írta:
A feszultseg visszacsatolast gondolom nem kell elmagyarazni.
Udv.


Pedig volna mit átgondolni, azon a környéken. Ezzel a megoldással egy darab tranzisztor spórolása céljábol, a "stabil" tápot áldozod fel.
És még egy kis szösszenet, ha a fesz beállító potit lefele tekerem (a kimenőfeszt fel) akkor az alsó osztó ellenállás 1K-ján ugye 7V-nak kellene lenni a szimetria miatt (ref fesz) ehez viszont a felvázolt osztóval 931V kimenő fesz adódik....
No comment!
A poti bekötése így magában is teljesen tapasztalatlanságra utal.
Az áramkorlát megoldással nem is foglalkozom mivel ezzel ha jól működne is egy 12HUF-os tranyát lehet kiváltani...


csüt. ápr. 08, 2004 9:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
sse!
Ne aggodj,stabil lesz az,majd meglatod.
Jo munkat,varom az eredmenyeket.
Ha valami gond adodik akkor szolj,megoldjuk.
A soros teljesitmenyellenallas 0,18R 3W-os,ha nem jol latszana.


csüt. ápr. 08, 2004 9:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A felreertesek elkerulese vegett elmagyarazom a mukodest.
Watt jol tudja,az ic a 2-3 as kivezetesek kozott erzekeli az aramhatart,megpedig ugy,hogy ha a labak kozti feszultseg meghaladja a 0,6V-ot(tranyo nyitofesze),akkor lekorlatozza a belso komparator a kimeneti feszultseget.
Ahhoz hogy a 0A-os also aramlimitet teljesiteni tudjuk,erre a szintre elo kell fesziteni a kivezetesek potencialjat.Az aramgeneratoros,diodas feszultseggeneratorunk biztositja majd a stabilitast.A potmeter es a teljesitmenyellenallas soros osztot kepez,igy a soros ellenallason eso feszultseg,amit termeszetesen az atfolyo aram ejt,hozzaadodik a beallitott elofeszultseghez,igy limitalja az aramot,az elobb leirt visszacsatolason keresztul.
A fogyaszto arama atfolyik a figyeloellenallason,es az felfele huzza a 2-es lab feszultseget.Ilyenkor a zener lezar,olyan mintha ott sem lenne.Funkcioja abban all,hogy nyugalomi helyzetben megfelelo szintet tartson a tapfeszultseg es a 2-es erzekelo lab kozott,kulonben a belso erzekeloelem nem tud mukodni.
A feszultseg visszacsatolast gondolom nem kell elmagyarazni.
Udv.


csüt. ápr. 08, 2004 9:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
sse!
Itt az igert rajz.Bocs de elobb nem tudtam irni.
KépAz aramgenerator bazisellenallasa 2,2k nem 22,csak nem jol latszik.


csüt. ápr. 08, 2004 8:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
!!!Jóvan na!!! :oops: a kimeneti tranyó emiteréhez jó esetben, illetve még alacsonyabb potenciálra, mert az áramfigyelő ellenállás kimeneti pontján, ami a 3. lábra megy, kisebb a fesz, mint a kimeneti tranyó emiterén (10.láb) Ezért is nyit ki az áramfigyelő tranyó.
Szemléltetésként..


Kép

Kép

Üdv! watt


csüt. ápr. 08, 2004 8:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
watt!
!!!!hova!!!! huzogatja a kim. tr. bázisát?


csüt. ápr. 08, 2004 6:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
sse!

Ha megengedsz egy jó tanácsot, akkor üljél le a páka mellé és kezdjél el forrasztani! Úgyis ekkor fogod látni, hogy milyen ellenállás mit okoz a kimeneten, feltéve, ha van multimétered. Az alkatelemek szinte azonosak a két ajánlott áramkörben, ezért sokat nem veszíthetsz, inkább próbáld ki őket. Használj sorba ill. párhuzamba kötött izzókat terhelésnek, akkor nem érhet meglepetés. Használj biztosítékot a szekunder ágban, ez is megvéd sokmindentől, de ide is jó egy pár izzó is, ami elég nagy teljesítményű.(persze a legjobb lenne egy labortápról táplálni a próbakört, de ez jelen esetben ugye a 22-es csapdája lenne! :) )

Hajrá!
Üdv! watt


csüt. ápr. 08, 2004 5:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
gris!
Ha nagyobb a rájuk kötött ellenáláson eső fesz, mint a nyitófesze ennek a tranyónak, akkor a kimeneti tranyó bázisát huzogatja lefele testre, magyarul visszaszabállyozza a kimeneti feszt.
De gondolom, hogy a kérdés költői volt?! :)
Üdv! watt


csüt. ápr. 08, 2004 5:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
még mindig áramkorlát!

baab! "arnd" említette a külső áramérz. tranyót.
ezt tovább forszírozva:
a 723-ban a 2-es, 3-as láb című tranyó mit csinál? ---rávezető kérdés---


szer. ápr. 07, 2004 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Igen


szer. ápr. 07, 2004 13:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Idézet:
sse szerintem csak pókban forraszd össze, nem lesz ez tökéletes így, a kimeneti fesz nem lesz stabil. Leírtam az előbb az áramkorlát megoldást, így nem szükséges ez a lebegő táplálás.



nem lesz stabil az azt jelenti, hogy valamennyit változni fog ahogy változik a terhelés?


szer. ápr. 07, 2004 13:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
baab írta:
Arnd!
A darlingtonnak minimalis a bazisarama az neked nem fog beleszolni semmibe,a zener meg nem valtoztat semmit a tapon,az fix marad,csak azert kell hogy a tapfeszhez kepest alacsonyabb szinten legyen az aramlimit bemenete.


Persze ja, és miért is nem változna a fesz?

baab írta:
Az atkapcsolasnak nincsen sok ertelme,mert a feszt fokozatmentesen lehet allitani,akkor meg minek.


Leírtam, hogy miért ajánlott

baab írta:

Szegeny sse-t ne zavarjuk meg jobban ossze,hisz mar azt sem tudja lassan hol all a feje.


Ebben egyetértünk.

sse szerintem csak pókban forraszd össze, nem lesz ez tökéletes így, a kimeneti fesz nem lesz stabil. Leírtam az előbb az áramkorlát megoldást, így nem szükséges ez a lebegő táplálás.


szer. ápr. 07, 2004 13:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Idézet:
Ha gondolod leirom a hozzavetoleges ertekeket,azokon tudsz majd finomitani,ahol kell



Gondolom :)

Idézet:
Ha dontottel,akkor fel ora alatt osszerakod,ha nem tetszik,akkor lebontod es csinalsz mast.


döntöttem, csak arra válrtam, hogy többen is megerösitsenek abban, hogy elkezdhetem emgépiteni


szer. ápr. 07, 2004 12:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Arnd!
A darlingtonnak minimalis a bazisarama az neked nem fog beleszolni semmibe,a zener meg nem valtoztat semmit a tapon,az fix marad,csak azert kell hogy a tapfeszhez kepest alacsonyabb szinten legyen az aramlimit bemenete.Az atkapcsolasnak nincsen sok ertelme,mert a feszt fokozatmentesen lehet allitani,akkor meg minek.
Szegeny sse-t ne zavarjuk meg jobban ossze,hisz mar azt sem tudja lassan hol all a feje.
sse!
Ha gondolod leirom a hozzavetoleges ertekeket,azokon tudsz majd finomitani,ahol kell.Szerintem ha egyontetu helyeslesre varsz a forumon,akkor mindig egy helyben fogsz toporogni,mert mindig lesz valaki akinek majd nem tetszik a dolog.
Ha dontottel,akkor fel ora alatt osszerakod,ha nem tetszik,akkor lebontod es csinalsz mast.
Gondolom szeretnel mar valami haladast is elerni ures magyarazatok olvasasan kivul.
Udv.


szer. ápr. 07, 2004 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
sse írta:
de nem tudom méretezni az alkatrészeket:)


Dehogynem tudod!
A feszbeállító ellenállatoknál arra kell ügyelni, hogy a bemenetek áramát is figyelembe kell venni, vagyis kb 10X vagy nagyobb áramot kell átküldeni rajtuk mint ami bemegy a bementen, utána már csak simán a ref. feszültséget (ha jól csalódom 7V) kell egyensújban tartani. Vagyis egy olyan osztót ami a megkívánt kimeneti feszt osztja le 7V-ra. A két szélső érték között (60V-7V) kell kiszámolni, a két érték között kell valami poti.
Én az osztót nem úgy csinálnám, hogy a poti csúszkájával venném le a visszacsatoló jelet mert így egy kh. esetén megfut a táp, hanem úgy ahogy én rajzoltam.
Ha nem egy lépésben akarod a fesz beállítást megvalósítani (pl.: 7V-30V, 30V-60V) akkor az átkapcsolóval a "felső" ellenállást is kapcsolhatod így nem kell hülye értékűnek lennie (7V-nál is meglegyen a kívánt áram, ami 60V-nál már eléggé fogja melegíteni).

A baab féle rajz nem lesz jó, az áteresztő tranya bázis árama is átmegy a figyelő ellenáláson, sőt ez a feszültségesés (zéner is) változtatja a tápfeszt aminek az lesz a hatása, hogy a szabályozáson keresztül a kimeneti feszt is, változtatja.
Ezt az áramkorlátot lehetne használni ha nem az IC tokon belüli áramkorlát tranyát használjuk fel, hanem egy külsőt és így közös a test és így a referencia is. Persze ez így nem labortáp mert az áramgenerátoros része nem az igaz, de rövidzárvédelemnek jó.

Minden esetre azért nézze át más is hátha csak valami elkerülte a figyelmemmet.


szer. ápr. 07, 2004 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
de nem tudom méretezni az alkatrészeket:)


szer. ápr. 07, 2004 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
sse.
Szerintem ne csinalj neki meg nyakot,csak dobd ossze egy probapanelon.
Majd ha mar rendesen mukodik,akkor kicsinositod.
De ahogy gondolod.
Udv.


szer. ápr. 07, 2004 9:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
akkor ez igy jo? kezdhetem a nyák rajzolást?


szer. ápr. 07, 2004 9:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Hat lehetne meg cifrazni elostabbal az ic szamara,de a pontossaga szerintem igy is elegendo lesz.Mellesleg tobb fog mulni a dolog kivitelezesen,a hoegyutthatok szerencses,vagy epp szerencsetlen osszjatekan.Szerintem ennel egyszerubben nem lehet jol illesztve meghajtani.Optoval is megoldhato,de az nem volna egyszerubb.Azert megsem az urbe tervezzuk,vagy igen sse.
Fedoneved anettka??
Udv.


szer. ápr. 07, 2004 9:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Asszem jo lesz igy,de a valtoztatas jogat fenntartom.
A koncepciom az volt,hogy a 2-3-as erzekelo labak kozt feszultseget ejtsunk.A 0 aramhatar elerese miatt van szukseg az elofeszitesre,amit a ref.feszforrasrol biztositunk.A megoldas kulonlegessege,hogy az aramot nem a pozitiv,hanem a negativ agban erzekeljuk,de ez az aram szempontjabol vegulis mindegy,az aramirany szempontjabol viszont nem.
A megoldas celja,a magasabb feszultsegszint levalasztasa,raadasul a negativ meghajtofeszultseg kelloen kis kimeneti impedanciat tud kis szinteken is.
Ha valaki gondolja,szimulalja le,bar megepiteni sem tul bonyolult egy univerzalis probapanelon.
Ha mukodik akkor a jogdij egy sor,ha nem,akkor en fizetem!
Udv.


szer. ápr. 07, 2004 9:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Na ez így már nekem is tetszik, bár szerintem nem ártana stabil táprol járatni a 723-ast mert annak a tápváltozásai rámodulálódnak (szerintem) a kimenere.

És azért a P-s tranya bázis árama is eléggé kacskaringós utat jár be.... lehet, hogy egy optóval egyszerűbb lenne, meghajtani. (Szegény sse)


szer. ápr. 07, 2004 9:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
a 24V biztos, hogy külön trafo lesz.


szer. ápr. 07, 2004 9:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
ez a "végleges" ?
áramkorlát jó így?


szer. ápr. 07, 2004 6:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
A 24V-ot neadjisten kulon traforol eloallitva,meg zavartalanabb volna a mukodes.Ide eleg egy mokka trafo.A teljesitmenyelemre harom darlingtont gondoltam,hogy megosszuk a disszipaciot.A poti a szimmetrizalasra valo egysegenkent,aminek resze az also bazisellenallas is.Ennek a metodusat esetleg leirom ha kifogas nem erkezik.


szer. ápr. 07, 2004 5:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Modifikationnn.No.2.
Kép
A szukseges zenert szisztematikusan lehagytam.
Elnezest,de meg nem forrta ki magat a dolog.Bar a rajzra 3V6 osat irtam,de a biztonsag okadjaert berakhatsz 5V1 -t.


szer. ápr. 07, 2004 5:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Modifikationnn No.1.
Nyugi sse,osszehozzuk neked,megha belegebedsz is..hi-hi
Kép


szer. ápr. 07, 2004 4:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
sse!
Most latom,hogy elszurtam a rajzot,gondok vannak az aramirannyal is.A javitott rajzot hamarosan kuldom.


szer. ápr. 07, 2004 3:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
én nem tudom! meg most megint nem tudom lesz e ebböl valami valamikor:)


kedd ápr. 06, 2004 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Hát skacok lehet, hogy az én készülékemben van a hiba de nekem ez nem világos, hogy hogyan is működne ez így.
Az áramkorlát abszolute nem, a fesz stabilizálás még csak úgy ahogy, bár ahoz meg a 723-as tápját kellene stabilizálni...
Esetlek egy "MARK II" verzió......


kedd ápr. 06, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
berajzoltam:
Kép


kedd ápr. 06, 2004 20:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Szivesen.Az arampoti alol kimaradt az ellenallas.De ha aramgeneratort pakolsz ala,akkor meg preciz is lesz.A tobbit rad bizom.


kedd ápr. 06, 2004 19:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
baab: kössz a rajzot!

most várok, hogy többiek mit szolnak hozzá, de nekem ez igy tökéletes lenne ha müködik :)


kedd ápr. 06, 2004 19:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Na csak sikerult lehagynom nehany alkatreszt.Pech.


kedd ápr. 06, 2004 19:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 89
Hozzászólás 
Kép
Valahogy igy gondoltam,remelem latszik majd valami. :shock:


kedd ápr. 06, 2004 19:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
de nem tudom, hogy méretezzem az ellenállásokat!
és baab jol mondja, ne legyen már tul bonyolult legaláb az elsö verzio, csak áramot meg feszt tudjam állitgatni és ennyi elég lenne. Aztán ha már van müködö evrzio akkor lehet tovább fejlesztgetni.


kedd ápr. 06, 2004 17:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: lehetőleg üvegközelben
Hozzászólás 
"ismétlés a tudás jó édes anyukája"
most éppen magamat: "arnd" vonalat végig.... és utána jöhet a többi.


kedd ápr. 06, 2004 15:35
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2286 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 102 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség