Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd márc. 19, 2024 10:13



Hozzászólás a témához  [ 765 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autók és az elektronika... 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Köszi megnézem!


szer. ápr. 14, 2004 14:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 10, 2004 21:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hu, de jo, hogy igy beindult a topic :)
Elsosorban nem azert szeretnek LEDes hatso lampat, hogy gazdasagosabb, hanem maga a latvany sokkal szebb szerintem, ha sok kis fenypont vilagit, mintha latni egy nagyot :\ Igaz tavolrol mindegy.

Igen, en is atlatszo buraval kepzeltem el a dolgot, tok jol mutatna :)

arnd: Es ha rendes kivilagitas celjabol nem hasznalhato az E betu miatt, akkor indexnek hogyhogy megis? Vagy azt is kiegeszito indexre ertetted?

Tab120L: Auto aljara szerelt kek LEDre, vagy neonra gondolsz? A neon elegge megosztja az embereket latvany es torvenyesseg szempontjabol is, mit szol ehhez egy szakerto?

Javaslom mindenkinek a kovetkezo filet ( kivilagitasi torveny vagymiafene):
http://www.celtia.hu/ladaklub/muszaki/6 ... ndelet.pdf


Plusz: Meg mindig nem tudja senki, miert olyan draga a kek LED? :\


szer. ápr. 14, 2004 14:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Tudnátok segíteni.hogy honnan tudnám beszerezni egy 88-as
> 1.5D-s Opel Corsa-nak a villamos rajzát?

Peldaul innen:

http://www.alldata.com/

Egy a bokkeno, hogy fizetos...

> Fontos lenne!

De ha tenyleg fontos, akkor meg
esetleg fizetni is lehet erte...


szer. ápr. 14, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás 
Szisztok!
Bocs,ha egy kicsit OFF leszek.
Tudnátok segíteni.hogy honnan tudnám beszerezni egy 88-as 1.5D-s Opel Corsa-nak a villamos rajzát?
Fontos lenne!
Mindenkinek köszi!
Üdv!Pákaforgató


szer. ápr. 14, 2004 13:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
Mivel a pótféklámpa nem kötelező, ezért azt nem is veszik olyan szigorúan a vizsgán. Persze biztos van olyan vizsgáztató aki belekötne... De az én E-betűt nélkülöző pótféklámpámba még nem kötöttek bele. Pedig rendesen vizsgázott mindig, nem lett "megkenve" soha a vizsgáztató.


szer. ápr. 14, 2004 13:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Én is gondolkoztam már ezen a témán, meg is kérdeztem fateromat, mivel ő vizsgáztat, de azt mondta, hogy mindenképp kell az E betű, még a pótféklámpára is! Így sajnos lemondtam erről a dologról. :( Tényleg, az autó aljára szerelt kék ledekkel mi a helyzet??

Tab


szer. ápr. 14, 2004 13:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
subvoice írta:
40000 Ft-ért kb. 100 évig cserélgetheted a hagyományos izzókat az autódon. Megéri?


Nem csak az élettartalmat kell figyelembe venni, hanem azt is hogy gyorsabban "gyullad" ki mint az izzó, mivel nem kell cserélgetni mindig működőképes, intenzívebb észrevehetőbb a fénye stb...
Ja és nekem úgy rémlik, hogy a TT-kben használták először féklámpának...


szer. ápr. 14, 2004 10:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 370
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
40000 Ft-ért kb. 100 évig cserélgetheted a hagyományos izzókat az autódon. Megéri?


szer. ápr. 14, 2004 9:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás 
HI!

Igen már nem egy autót gyárlag ledes hátsólámpákkal csinálnak. Asszem a az új 7es BMW volt az első.Na de mind1. Ilyen lámpákat olyan 40.000Ft-tól vehetsz különböző tuning boltokban. De még azokból se mindegyiket látják szivesen a vizsgán. Hááát még az "otthoni tuning" lámpákat.....


szer. ápr. 14, 2004 8:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
Egyébként újabb tipusoknál használnak már ledes megoldást hátsó világításra is. Talán fiaton, láttam már utcán -de nem vagyok benne biztos, hogy tényleg az volt. Csak gondoltam magamban, hogy "jéé ledes a hátsó világítása" De láttam már nem egyszer Auto-Motorban, meg tévés autós műsorokban is ilyet.
Ha gyári a megoldás, akkor minden ok, de viszont ha tényleg nincs rajta az az "E" betű, akkor nem bitos, hogy levizsgázik az autó.


szer. ápr. 14, 2004 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Az a bizonyos E betű a karikában + egy szám hiányzik róla, így sajna ha egy balesetbe keveredsz akár vétlenül is, rádverhetik a balhét. Sajna már én is végig gondolam ezt, kiegészítő féklámpának/indexnek viszont jó.


kedd ápr. 13, 2004 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Viszont akkor szerintem érdemes lenne kicserélni a lámpabúrát átlátszóra, hogy minél jobban átvilágítson rajt.Vizsgán?Gondolom bemérnék, hogy elég-e a fényerő, vagy nem-e sok.De ott mindenbe belekötnek.Még az sem mindegy, hogy ha sötétített az üveged, mennyire látszik át.
kispedro


kedd ápr. 13, 2004 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 10, 2004 21:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Aham.. de teszemazt, ha magamnak csinalnek NYAK lapra egy sor LEDet es azt tennem be rendes izzo helyett ( a lampabeles helyett tennem a lapot - persze ez csak elmelkedes, mert kocsim sincs :) :( ), ahhoz mit szolnanak a muszaki vizsgan?


kedd ápr. 13, 2004 20:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Ha emlékezetem nem csal Osram gyártmányú autó-izzókat láttam LED-el megoldva. Ugyanaz a bajonett-záras vacak, de LED-ekből összerakva. Fék, helyzetjelző és irányjelző lámpák. Elég drága volt... :cry: Persze ha az élettartamát nézzük már nem is annyira sok az a pénz érte.


kedd ápr. 13, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 10, 2004 21:37
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Autók és az elektronika...
A topic cime eleg tag teruletet foglal magaban, hogy masrol is lehessen itt szo, nekem megis konkret kerdesem / elmelkedesem lenne.

Lehetne autoknak piros LED-bol csinalni hatso vilagitast? Mar hallottam olyat, hogy ujabb kocsikban LED-del oldjak meg az indexet, de vajon miert nem hasznaljak mar regota ezt a modszer sima kivilagitasra is, ha harmadik feklampanak is eleg eros (es marpedig az) a LEDek fenye?

Ja.. es mi a feneert olyan draga a kek szinu LED? :\ :)


kedd ápr. 13, 2004 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 765 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség