Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 11:08



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
a haverom már aszt kicserélte és ugyan az
neki az a szakmálya


pén. ápr. 15, 2011 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
petyus190 írta:
Szia valaki segitene tegnap kaptam egy orion orion t2150 stx silver flat ot az a gondom hogy ha bekapcsolom akkor megy egy 5prcig utána a két oldala elkezd hulámzani és utána kikapcsol mintha letiltana.

Pl. tápegység hiba. Szervizbe kell vinni. Te úgysem tudod javítani.


csüt. ápr. 14, 2011 15:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Szia valaki segitene tegnap kaptam egy orion orion t2150 stx silver flat ot az a gondom hogy ha bekapcsolom akkor megy egy 5prcig utána a két oldala elkezd hulámzani és utána kikapcsol mintha letiltana.


csüt. ápr. 14, 2011 14:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 18:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
frankie1 írta:
Tehát az univerzális távirányító félmegoldás?

Nem. :shock:
Most kezdem érteni, mit akarsz. Ráadásul még a távszabályzód típusát sem adtad meg.

Megoldások:
1. Veszel egy gyári távszabályzót a tv-hez. Lehet kapni, már írtam róla.
2. Veszel egy másik univerzális távszabályzót.
3. Megkeresed a leírását a meglévő univerzális távszabályzódnak a Neten.

És: ha korrekt választ vársz egy kérdésre, fogalmazz pontosan. :wink:

Köszönöm a választ,fogalmam sem volt arról,hogy a kódok változnak irányítónként,megpróbálok keresgélni!


csüt. ápr. 14, 2011 6:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
frankie1 írta:
Tehát az univerzális távirányító félmegoldás?

Nem. :shock:
Most kezdem érteni, mit akarsz. Már írtam, hogy nem a tv-nek van kódja.
Az univerzális távszabályzóhoz tartozik egy fűzet, ahol le van írva, hogy melyik tv-hez melyik kód tartozik. Azt nem gondolod komolyan, hogy bárki tud erre válaszolni. Ahány fajta univerzális távszabályzó, annyi kód. Ráadásul még a távszabályzód típusát sem adtad meg.

Megoldások:
1. Veszel egy gyári távszabályzót a tv-hez. Lehet kapni, már írtam róla.
2. Veszel egy másik univerzális távszabályzót.
3. Megkeresed a leírását a meglévő univerzális távszabályzódnak a Neten.

És: ha korrekt választ vársz egy kérdésre, fogalmazz pontosan. :wink:


szer. ápr. 13, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 18:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tehát az univerzális távirányító félmegoldás?


szer. ápr. 13, 2011 18:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Goldstar - cbz 2175m

Kapcsrajz van valakinek?
Nagyfesz környékéről fütyül a trafó meg fűtés sincs és szinte minden alkatrész már ki és be forrasztás nyomát viseli :S

Marko.szabiolcs@freemail.hu ra jöhetne egy services manual.

Köszönöm.


szer. ápr. 13, 2011 18:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
frankie1 írta:
... Szóval a fenti típusú Daewoo tv-hez lenne szükségem távirányítókódra.

A tv-nek nincs kódja. Kell hozzá venni egy hozzávaló távirányítót, és kész.
A Neten találsz távirányítót bőven.


szer. ápr. 13, 2011 18:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 18:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Tanítható távirányító van hozzá,de ők másikkal használták a kódjára viszont nem emlékeznek,így én sem tudom a tv-t az alapokon kívül hangolni. Pl:pr.,vol.,ki-be kapcs. Kontrasztot,stb-t már nem lehet távirányító nélkül állítani. Szóval a fenti típusú Daewoo tv-hez lenne szükségem távirányítókódra.


szer. ápr. 13, 2011 15:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
frankie1 írta:
... de sajna a távirányítóhoz sajnos nem tudták a kódot...

Leírnád érthetően? :shock:


kedd ápr. 12, 2011 19:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2011 18:32
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok! A minap vásároltam egy Daewoo DTZ-29U7 típusu tv-t,de sajna a távirányítóhoz sajnos nem tudták a kódot. Ha valaki tudna segíteni,szépen megköszönném.


kedd ápr. 12, 2011 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 07, 2011 21:56
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok valaki tud nekem segiteni? Ma kaptam egy orion tvt csak anyi a gondom vele hogy ha bemelekszik remeg a kép.mi lehet a baja? aki tudja irja már meg elöreis köszönöm.





petyus190@postafiok.hu


csüt. ápr. 07, 2011 22:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2011 6:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszi az infót.Ezeken már túl vagyok.Most már el sem akar indulni.Lehet hallani,hogy indulna,párat indít,de semmi.


vas. márc. 13, 2011 11:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
biowizards:

A fejhallgató csatlakozó lehet kontakt-hibás.
Ezen úgy lehet segíteni, hogy kontakt-spray befújásával és utána többszöri ki-be dugással a fejhallgató dugót, helyreállhat a kontaktus.
Ha ez nem elég, vagy a forrasztás belül elengedett, akkor bele kell nyúlni a készülékbe.
Persze kihúzzuk a konnektorból, valamint az antennát, egyebet kihúzzuk a készülékből.
Kicsavarjuk a csavarokat, a hátlapot eltesszük, hogy ne legyen útban.
Kihúzzuk a panelt, ezt a rögzítő pöckök kioldásával segítjük és a fejhallgató csatlakozóhoz már hozzáférhetünk.
Megkeressük a hibás forrasztásokat és kijavítjuk. Ha a csatlakozó lóg, vagy sérült, akkor ki kell cserélni, vagy megszűntetni és kivezetni egy lengő-aljzatot, amit később már könnyen lehet javítani, vagy cserélni.
Visszadobozoljuk a készüléket és minden csavart behajtunk a helyére, majd ellenőrizzük a munkánkat.
Ha ez nem megy, akkor meg kell kérni valaki ismerős szakembert, aki olcsón kijavítja a hibát.

Üdv! SMA


vas. márc. 13, 2011 10:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 13, 2011 6:23
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok.
Van egy Tevion MD8205 VTS-A 16:9-es 100 hz-es 82 cm-es tv-m és a problémám az lenne vele,hogy gondol egyet és elmegy a hang.Ha teljesen felhangosítom akkor a hangszóróhoz közel hajolva nagyon halkan lehet hallani,hogy szól.Tegnap pl volt hang,bedugtam a fejhallgatót és amikor kihúztam elment a hang is.Se a tv-n nem szólt sem pedig a fejhallgatón pedig visszadugtam.Próbáltam már a kontakt hiba keresést is,de azt kizártam.A legtöbb esetben ha újra ki illetve bekapcsolom a főkapcsolónál akkor visszajön a hang,de van úgy,hogy 20 szor is el kell játszanom.Viszont ha visszajött a hang akkor akár órákat is megy rendesen,de ha este lekapcsolom távval és reggel be,akkor megy kb 5 percet és utánna hang nincs és kezdődhet előröl a szórakozás.
Ha tudtok segítsetek nekem,hogy merre keressem a hibát vagy,hogy mi lehet a hiba.

Köszönettel.


vas. márc. 13, 2011 6:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 15:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
neilszab írta:
... Én azt gondolom, hogy hardversen üthettem ki vmit, ami a 1-és és 2-es Scart bemenethez kapcsolódik.

Azt nehezen hiszem, hogy a STB olyan jelet adott ki, ami hazavágta a bemenetet. Mivel a meghajtás RGB, ebből az R és a B hiányzik. A részletesebb vizsgálathoz már jelgenerátor és oszcilloszkóp kell sajnos. Enélkül nehéz ügy bármit csinálni.

Még az is lehet, hogy valamiért a processzor tiltja le a két csatornát.


Képzeld, magától megoldódott. Pedig, nem csináltam vele semmit :D :roll:

Köszi a segítséget!


csüt. márc. 03, 2011 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
horika írta:
... nincs valami mod valahol atnevezni az audio1 mondjuk hunra (stb.)?

Nincs. :cry:
Azt a digitális csatorna szolgálató állítja be. Ha ezt kihagyja, a készüléked jobb híján a Default elnevezést használja. :shock:
A szolgáltatónál lehet reklamálni. De megnézném milyen eredménnyel. :)


csüt. márc. 03, 2011 19:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 09, 2009 20:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
udv: van egy pana g20 panellal szerelt plazmam. Thomos digitalis adast nezek rajta conexant olvasoba rakva a smartkartyat. (sokkal jobb a minosege mint a belterivel) a nyugom: azoknal az adoknal aminel tobb nyelv van ott ahol a nyelvek ugy vannak feltuntetve hogy hun, pol, eng ott az alapertelmezes miatt rendessen kivalasztja a magyart. viszont azoknal a csatornaknal ahol audio1, audio2 stb, kent vannak megjelolve a nyelvek ott az audio1es nyelvet tolti be, hiaba allitom magyarra minden csatorna valltas utan visszaall. nincs valami mod valahol atnevezni az audio1 mondjuk hunra (stb.)?


szer. márc. 02, 2011 21:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
neilszab írta:
... Én azt gondolom, hogy hardversen üthettem ki vmit, ami a 1-és és 2-es Scart bemenethez kapcsolódik.

Azt nehezen hiszem, hogy a STB olyan jelet adott ki, ami hazavágta a bemenetet. Mivel a meghajtás RGB, ebből az R és a B hiányzik. A részletesebb vizsgálathoz már jelgenerátor és oszcilloszkóp kell sajnos. Enélkül nehéz ügy bármit csinálni.

Még az is lehet, hogy valamiért a processzor tiltja le a két csatornát.

Van egy ismerős, aki javít tévéket (Bp, Kispest). Ha érdekel, pü.


vas. feb. 27, 2011 18:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 15:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Laci_L írta:
Nekem is volt Thomson tévém. Ott minden bemenethez külön lehetett beállítani a kép jellemzőit (színrendszer, fényerő, kontraszt, színtelítettség, stb.). Lépj be a beállításokba, és nézd meg mi, és hogy áll. Esetleg előtte a jónak tűnő bemeneteknél ugyanezt (írd fel mit látsz). Csak kiderül valami, és állítsd ugyanolyanra.


Köszi, megnéztem már a beállítások, de nem sikerült megjavítani:

A Scart1 és Scart2-né lehet formátumot állítani: RGB/Auto egyikben sem jó a kép, mindkét bement zöld. (AV1, AV2) (a többi beállítás nem releváns, mint a fényerő, meg ilyenek...)
A Scart3-ba dugva jó a kép (AV3), de ez a bementet úgy nézem egy "szálon" van az előlapi S-Video és kompozit bementtel (ezeket is AV3-nak érzékeli), a hangot is külön be kell vezetni a piros/fehér RCA-an, mert a Scart-on itt nem jön át.

Én azt gondolom, hogy hardversen üthettem ki vmit, ami a 1-és és 2-es Scart bemenethez kapcsolódik.


vas. feb. 27, 2011 17:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
neilszab írta:
... komoly baj nem lehet vele...

Nekem is volt Thomson tévém. Ott minden bemenethez külön lehetett beállítani a kép jellemzőit (színrendszer, fényerő, kontraszt, színtelítettség, stb.). Lépj be a beállításokba, és nézd meg mi, és hogy áll. Esetleg előtte a jónak tűnő bemeneteknél ugyanezt (írd fel mit látsz). Csak kiderül valami, és állítsd ugyanolyanra.


vas. feb. 27, 2011 16:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2011 15:35
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni, történt ugyanis hogy Zöld lett a kép a TV-men.

Egy 100Hz-es Thomson 29DF400G TV-ről van szó, a Settop-boxot előtte egy FullHD monitorra kötve használtam HDMI kábelen keresztül 1080i-is kimenő jel beállításával. Sajnos elfelejtettem átállítani a képformátumot mikor leszereltem a monitort és visszadugtam Scart-on keresztül a TV-ét a Settop-box-ba, azóta zöld a kép a TV-én az 1-es és 2-es Scart bemeneten keresztül. A 3. Scart-on, illetve az előlapi S-Video & Kompozit bemeneteken is jó a kép, ebből gondolom, hogy vmi kis apróságot üthettem/süthettem ki a TV-men.

A kérdésem az lenne, hogy szerelőt kell hívnom, vagy esetleg van vmi trükk, amivel meg lehet bütykölni a TV-ét... a leírtak alapján úgy sejtem azért komoly baj nem lehet vele.

Köszi a segítséget!


vas. feb. 27, 2011 15:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
nevem írta:
... Nagyon köszönöm még egyszer, a válaszodat!

:)


szer. feb. 16, 2011 17:53
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2011 15:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Az időszakos képhibás Pana TH42PY85PA-val kapcsolatban írok, amire Laci_L is reagált...
Szóval megcsinálták ingyen a szavatosság alapján. Sajnos nem tudom mi a panel neve amit kicseréltek (valahol az alsó része felé volt a tv-nek)
Nagyon köszönöm még egyszer, a válaszodat!


szer. feb. 16, 2011 14:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
dddemeter írta:
... köszi szépen hogy probáltál segiteni üdv Erdélyböl.

Szívesen. :)

Mellesleg odaírhatod a "Tartózkodási hely"-hez, és akkor más is azonnal tudja, hol vagy. Arra való. :shock:


vas. feb. 13, 2011 19:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszi a tippet de én sajnos nem Magyarországrol vagyok. mivel nem találtam rajzot szétszedtem és annyit kisilabizáltam hogy zárlat nincs minden gyári biztositék ép .az áramfelvétel sokkal kisebb mint amenyit a biztositékok értéke szerint el lehetne várni töle.Áteresztö tranzisztoros tápegysége van és van valami GS G 2013 S tipusu háromlábu tranzisztor hütöbordán , azt hiszem ez a bünös mert kivettem és nem tudok müszerrel mérni egyik lábán sem semmit.abszolut nem melegszik .Azért gondolom hogy tranzisztor mert a panelen meg van jelölve a lábkiosztása . a bázis és a kolektor kap feszt de az emitteren nem jön ki semmi sem . van egy 47 ohmos ellenállás a K-E között és csak ezen keresztül kap áramot a tv .Minden esetre köszi szépen hogy probáltál segiteni üdv Erdélyböl.


vas. feb. 13, 2011 18:38
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
dddemeter írta:
... vizszintesen öszefutott a képje .csak egy10 cm fügöleges sávon van fény az is halvány ...

Sorkimenő hiba, ami lehet nagyfesz egység, vagy a meghajtás is. Ezeket kellene cserélni. De ha nincs alkatrészed, kár a gőzért, és ráadásul nagyon megrázhat.
Vidd el egy olyan szerelőhöz, aki még javít ilyet. Pü-ben tudok ajánlani valakit, aki talán vállalja.


vas. feb. 13, 2011 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!Nagy szükségem lenne egy UNIVERSUM SK 3205. monokrom (fehér-fekete) 31 cm képcsöátméröjü tv kapcsolási rajzára .Sehol nem találtam meg a neten a rajzát .a tulaj nagyon ragaszkodik hozzá és igy valahogy meg kellene javitani mindenképen.M üküdött. aztán hirtelen elvették az áramot .majd gyorsan vissza is adták ,de erre már vizszintesen öszefutott a képje .csak egy10 cm fügöleges sávon van fény az is halvány .Elöre is köszi mindenkinek az esetleges segitséget.


vas. feb. 13, 2011 12:13
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
nevem írta:
... Elvittem szervizbe. Szerintem elég szomorú dolog, hogy egy 2 év+2 hónappal ezelőtt vásárolt "márkás" tv-nél ilyen gagyi probléma jelentkezik. És mitől jöhet elő ez az áthúzás? ...

Például a silány anyag hibája miatt jön elő a hiba. Vagy a slendrián szerelés miatt. Ennyi időt mindenképpen kell bíri egy készüléknek.
Annak idején tanították az egyetemen, hogy az élettartam görbe egy lapos U betűre hasonlít. Azaz ami nem romlik el az első kb. 72 órában, az nem is fog jó ideig, csak ez élettartam végén, de akkor rohamosan. Azt azért nehezen hiszem, hogy 3 évre van beállítva az élettartam. Bár manapság már ....

Olyan nincs, hogy valakivel megjavíttatod, majd a számlát beviszed a márkaszervizbe.
A garanciális idő alatt a szerviznek vita nélkül meg kell csinálni, hacsak nem szándékos hibaokozás van (pl, vizet öntöttek a tévébe).
A szavatosság más mint a garancia. A szavatossági hibánál a tulajnak kell bizonyítania (hatósággal, szakértővel) a saját költségére, hogy a hiba már a megvásárláskor is fennállt, azaz gyártási hiba van. A költséget utólag meg kell téríteni, ha igaza volt.

Mellesleg jártam én is régebben így: a 3 év garanciás Thomson (még csöves) tévém (ami 2000-ben volt 300.000 Ft) 3 év két hetesen romlott el. Sokba került a javítás, még most is emlékszem. :cry:

A mostani Sharp tévémre is két évet adtak, de Internetes regisztrációval plusz egy év jár. Sose legyen rá szükségem.

Ha nem gond, írd meg mi volt a probléma, és mennyibe került. :shock:


kedd feb. 08, 2011 16:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2011 15:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
"Nem megoldás, de semmiképpen ne használd addig, míg nem látja szerelő. Valószínűleg áthúzás. Ha tartósan így használod, szinte biztos, hogy teljesen tönkremegy. Így még talán van esély némi szigeteléssel, vagy egyéb módon olcsóbban megoldani.

Csak akkor nyúlj bele, ha van gyakorlatod, mert agyonüthet. Különben marad a szerelő/szerviz."


Köszönöm Laci_L a válaszodat. Elvittem szervizbe. Szerintem elég szomorú dolog, hogy egy 2 év+2 hónappal ezelőtt vásárolt "márkás" tv-nél ilyen gagyi probléma jelentkezik. És mitől jöhet elő ez az áthúzás? Nem is használtam túl sokat a tv-t.
Most látom, hogy egy régebbi hozzászólásnál 3 év szavatosságot írtál ami a garancián túl is érvényes, én ezt nem értem, hogy működik. Nekem 2 év garanciám volt rá, így nem Panasonic szervizbe vittem, -már úgy sincs rá garancia- elvén. Ahol lakom egy Panasonic szerviz van, ami még jó pár márkának a hivatalos szervize, de ebben a cégben már annyit csalódtam egy régebbi eset miatt, hogy nem szívesen teszem be oda a lábam. Ha esetemben él a szavatosság, akkor azt a szervizelés után kellene érvényesítenem és a szerviz által kiállított számlával kellene igazolnom a költségemet, vagy miként működik ez?
Ismételten köszönöm a választ!


kedd feb. 08, 2011 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
nevem írta:
... hátha valaki tud okosat mondani rá...

Nem megoldás, de semmiképpen ne használd addig, míg nem látja szerelő. Valószínűleg áthúzás. Ha tartósan így használod, szinte biztos, hogy teljesen tönkremegy. Így még talán van esély némi szigeteléssel, vagy egyéb módon olcsóbban megoldani.

Csak akkor nyúlj bele, ha van gyakorlatod, mert agyonüthet. Különben marad a szerelő/szerviz.


hétf. feb. 07, 2011 17:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 07, 2011 15:53
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Pár napja meghibásodott a tv-m. Egy Panasonic TH-42PY85PA típusú plazmáról van szó. A hiba jelenség elég érdekes, időszakosan jelentkezik kb 5 percig semmi probléma, utána 5 percig vibrál és csíkosodik a kép. Ha a tv mögé állok, a jobb felső sarka környékéről hallok elektromos szikrára emlékeztető hangot. Ha valakinek lenne ötlete, vagy akár csak tippje, hogy mekkora kaliberű problémára számíthatok, megköszönném ha leírná. Remélem nem lesz nagy költségű a javíttatása. Beillesztem a hibáról készült kamerafelvétel linkjét ide, hátha valaki tud okosat mondani rá.
http://videa.hu/videok/tudomany-technik ... KEXG0HjcnK
Előre is köszönöm a választ!


hétf. feb. 07, 2011 15:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok,
Valaki tudna segíteni ?? Samsung LE37M86BD LCD TV. A képből eltűnik a részletgazdagság, a színek foltosan jelennek meg mintha a színmélység lecsökkent volna . Tehát nem színhelyes a kép és mintha kevesebb szín lenne. Ha kikapcsolom , egy kis ideig jó, majd lassan újra ilyen lesz. Olyan mint amikor nem helyes szögből nézi valaki a képernyőt
A TV 3 éves eddig nem volt semmi baja.
Köszönöm, András


szomb. jan. 29, 2011 8:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Köszönöm szépen!
Boldog Új Évet kívánok!
Üdv.: Péter


szomb. jan. 01, 2011 11:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
tornadoplus:

Jobban jársz, ha szerelőt hívsz a készülékhez.
A kondik cseréje jó dolog, de önmagában kevés, mint írtad, továbbra sem lett jó.
Lehet ott IC-hiba, ha az van a tápban és/vagy a táptranzisztor hibája, zárlata is, egyebekről nem is szólva.
Rajz sem igazán segítség, csak ha elégett alkatrészt kell beazonosítani, ugyanis, mérni kell,
ezzel már behatárolható a hibás alkatrész.

BUÉK!

Üdv! SMA


szomb. jan. 01, 2011 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 06, 2006 18:48
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: BUDAPEST
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Pont Szilveszterre ment tönkre a TV.
Szeretnék kérni kapcsolási rajzot!
Modell: COBI CE-5109
A tápon cseréltem az elkókat. egy leégett ellenállást /2,2 Ω/. Amikor bekapcsoltam azonnal leégett. Sajnos az én tudásomat meghaladja, mivel csak hobbi szinten javítgatok. EZÉRT KÉREM A SEGÍTSÉGETEKET!
Köszönettel: Péter


pén. dec. 31, 2010 15:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 10, 2010 17:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!
Furi jelenséget tapasztaltam egy Thomson tv-nél:
a szokásos menüből,
Kilép
Program lista
Hang
Kép
Idő
Előbeállítások
Üzembehelyezés
hiányzik az utolsó, az üzembehelyezés menüpont.
Ezért nem tudok újabb adókat beprogramozni. A régebben beállított adók megvannak és működnek is.
Processzor hiba lenne, vagy v.m. rejtett beállítással le lett tiltva ez a menüpont?


pén. dec. 10, 2010 17:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 30, 2010 19:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
van egy régebbi grundig tvm nem akar bekapcsolni csak villog a zöld és a piros egy idő után néha bekapcsol,de nem sokáig birja kikapcsol és nem jön vissza.előtte is gond volt a bekapcsolással.többször kellett kapcsolgatni ki meg be.segítsetek légyszi!!!!!


szomb. okt. 30, 2010 19:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv SMA.
Nem nagyon értek a Tv-k javitásához,de a sz.menüben sikerült beállitani.Amikor megvettük a készüléket már "nyúlott" volt a kép.de már OK.
Köszi a választ.
Üdv Motyika85


pén. okt. 22, 2010 17:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
motyika85:

Szervizelni, javítani kellene, mert alkatrész-hiba okozza a sorméret megnyúlását.
Nem menüből állítani, lehet hogy az nem is segítene.
Ha nem vagy jártas TV-javításban, akkor vidd szerelőhöz, vagy kérj segítséget a javításához.

Üdv! SMA


kedd okt. 19, 2010 16:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 17, 2010 16:36
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
helló.van egy Schneider STV 1770 (Tv-17.1) tipusú tv-m.És a következő lenne a gond vele.
a kép szét van nyulva a ball és a jobb oldal fele.Igy ha Pl.nézem a Vivá-t akkor a adó emblémája éppenhogy bene van a képben.Nem tudom mitől nyult meg vizszintesen.estleg a szervizmenüben a geometriai beáliásoknál be lehet lőni?ha igen tudja valaki a szervizmenü kód ot?köszi a segitséget


vas. okt. 17, 2010 16:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 173
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok!

Van édesanyámnak egy hagyományos LG 51cm-es TV-je...
Az a gond vele, hogy egy hete valahogy eltűnt pár frekvencia sáv....
Csak az UHF van meg és az azon levő műsorok.. ha sávot szeretnék váltani, akkor az elejére ugrik az UHF- nek és csak a hangyák háborúja van... és nem vát át másik sávra..
Kérdésem, hogy nagy lehet a gond?

Köszi!


hétf. okt. 04, 2010 8:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
balmos:

Hirtelenjében nem is igen értettem, mit írsz.
Aztán már leesett a 20fillér.
Nem kell mindenféle extra dolgot bekapcsolni mert okozhat meglepetést.
Szerintem hagyd így, ha minden rendben van a hanggal.

Üdv! SMA


pén. okt. 01, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 19, 2007 15:10
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok.Szeretném kérdezni nem tudja e valaki ennek a TV-nek a távirányitó kódját-(SAMSUNG-CK 3312 Z TX)-Sajna az eredeti elveszett és az ujjat meg nem tudom ráhangolni.Előre is köszi.


csüt. szept. 30, 2010 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 28, 2010 8:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
"S" köszönöm a választ!

Nah most az van/volt, hogy bekapcsoltam, hogy megállapítsam jön-e a hangszóróból zaj.(még tegnap este idegességemben levettem az AVL-t és a mélyt.)Erre 2 órája bekapcsoltam és 1 órán át(!) vártam a zörejt, és semmi, s kikapcsoltam.Ebből az jön le, hogy a kikapcsolt dolgok hatására nemhogy bekapcsolás után elnémólt volna ahogy szokott hanem ~1óra elteltével is tökéletes, zajmentes volt a hang.
Kérdésem:Megpucoljam a dolgokat bent vagy hagyjam így levéve a dolgokat és ne csináljak semmit?

balmos


csüt. szept. 30, 2010 13:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
balmos:

Meg kell közelről hallgatni, hogy a hangszóróban van-e búgás, vagy halk zaj.
Ha igen, akkor a hangvonal jó lehet.
Elképzelhető, hogy a hangszóró bevezető szálja, a bajusza szakadt, időnként érintkezik,
de hangosabb jeleneteknél kihagy, pattog, recseg, torz a hang.
Ez a hiba főleg nagy hangerőn való hallgatástól keletkezik, vagy túl erős mélyhang-kiemeléskor,
elkopik, elszakadozik a bevezető szál és érintkezési hiba lép fel.
Hangszóró csatlakozó, ha van a készüléken megvizsgálandó, hogy kapcsol-e rendesen,
vagy a fejhallgató csatlakozója, ha olyan van a készüléken.
Ha mindezek jók, akkor belül kell tovább keresni a hibajelenség okát.
Csatlakozásokat, forrasztási hibákat kell ellenőrizni és kijavítani, ha szükséges.
Hang-végfok megkapja-e a tápfeszültséget, ezt mérni kell és a csatlakozásokat, hozzávezetéseket,
a hangszórótól visszafelé ellenőrizni.
Szintén mérni kell a hang végokozatba kerülő jelet, ezt leginkább oszcilloszkóppal célszerű ellenőrizni,
bár igen ritka az ilyen hiba.
Hang-végfok IC hibája, ha erősen melegszik, akkor beteg, de mérni kell a körében lévő kondikat,
csatolókondik, utánhúzó-kör, a gyanúsat cserélni kell.
Hűtése rendben van-e a végfokozatnak, ellenőrizni kell.

Ha nincs jártasságod, ismereted a készüléken belül, keress egy szakembert.

Üdv! SMA


kedd szept. 28, 2010 15:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 28, 2010 8:45
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Üdv

Nekem olyan problémám lenne, hogy a tv hangja haldoklik.
Úgy kezdődött, hogy eleinte csak bekapcsolás után mondjuk 2-3 órával elkezdett a hang pattogni és lassan elnémult.
Azóta eltelt 2 hét kevesebb használattal, de így is bekapcsolás után szinte azonnal pattog párat és nincs hang.
Mit tudok tenni én magam?Vagy mi a baja?

balmos


kedd szept. 28, 2010 8:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
kojanika3:

Ha tudnál E-mailben rajzot küldeni, akkor tudnék pontosabb javaslatot adni, hogy mit kell kimérni, illetve cserélni.
Addig is, valószínűleg a sorvégtranyó közelében lévő R-C tagok valamelyike beteg, ezért húz át a szigetelése a tranyónak, illetve a tápszűrőkondit tessék kimérni, ami a sorvégfok tápját szűri.
Többet majd rajzból.

Üdv! SMA


hétf. szept. 27, 2010 16:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 26, 2010 10:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Sziasztok! Segítségeteket kérem Samsung Slimfit WS32z308p (képcsöves) TV-m bemelegedve zöldes színbe megy át és elsötétedik kicsit a képernyő. A nagyteljesítményű sorvégfoktranyó alatt a szigetelő szilikon átlyukadt (hűtőbordán van), kicseréltem a tranyót is és a szigetelést is, jó volt 1 napig aztán másnap megint bekapcs. és ua. a zöld beütés lett. Csatornaváltásnál egy pillanatra jó a kép, majd megint elmegy a piros és sötétebb lesz a kép , zöldesbe húz. Vettem fagyasztósprayt, de semelyik IC, tranyó nem reagál a fújkálásra az egész TV-ben! Paszívban kimértem az összes diódát, nem zárlatosak. Szervízmenüt leellenőriztem, minden OK, geometria belőve. Tudtok támpontot adni mit nézzek meg v. cseréljek? Köszi! :D (kapcs rajzom van, küldeni is tudom)


vas. szept. 26, 2010 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás Re: TV Mi a probléma? (Szerviz topic)
Kedves kamracuc és Többiek!

Hová csapkodott át a nagyfesz?

Ha volt nagyfesz, talán a sorkimenő is jó (volt).

Inkább az összes kondit kellene megmérni, kicserélni a sorkimenő közelében, amik a szekunder tápot szűrik. Sorvégtranzisztor tápkondija!
Ezek kapacitás-hiánya, egyéb hibája okozhat olyan jelenséget, hogy megnőnek a tápfeszültségek, a sorkimenő megszaladhat és ezért ott húz át, ahol tud.
Valószínűleg, ha ez a hiba áll fenn, akkor több egyéb alkatrész, félvezető is meghibásodhatott. ( képeltérítő IC, képkorrekciós IC-áramkör, stb. )
Mérni kell.

Üdv!


szomb. szept. 18, 2010 10:21
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség