Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:08



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Az ITT-nél nézd meg, hogy műxik-e tutira a sorvégfok, mert a trafó menetzárlata esetén előfordulhat, hogy hallatszik a sorfreki, de a trafón nincsenek meg a megfelelő értékek, így a fűtőfeszej sem 6,3V, hanem jóval alacsonyabb.
Ha minden ok, mérj fűtőfeszültséget a képcsőfoglalaton. Ennek 6,3V-nak kell lenni TRUE RMS-es műszerrel mérve!!!!! óccó kínyai piacos műszerrel nem lehet megmérni...
Ha nincs meg a kakaó, akkor a képcsőpaneltól elindulva, forraszd át a képcsőfoglalat lábait, az előtétellenállást, a főpanelra menő vezeték csatlakozóit, és a sorkimenő lábait.
Ha megvan, akkor vagy a képcsőfoglalat kontaktos, vagy képcsőhiba. Ja ez utóbbit nem árt leellenőrizni ellenmállásmérővel:)

A Saba-ról jó lenne több info. Ha membránkapcsolós, a kapcsolófólia okozhat ilyen hibát...Beszerezni kb. lehetetlen.


szer. júl. 11, 2007 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Landolt nálam két tv, egy ITT, aminek nincs képcsőfűtése (időhiány miatt nem néztem tovább), meg egy SABA, ami viszont váltogatja a csatornát folyamatosan.. arra nincs ötletem, hogy mit nézzek, valószínűleg tuner, vagy IC problémás. Egyéb ötlet?


szer. júl. 11, 2007 14:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Van egy Panasonic 100Hzes TV, pillanatnyi áramszünet után már nem kapcsolt vissza, azóta csak sípol, TV-n lévő LED villog.
TV szerelők please help ha tudtok!

Ferry


kedd júl. 10, 2007 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
A sor, (vízszintes) vagy képméret,(függőleges) vagy mindkettő változott? Ezt nem ártana tisztázni...


vas. júl. 08, 2007 20:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Csökkenő nagyfeszültségre, az eltérítés hatásosabbá válik.
De ilyenkor a kép, úgy függőleges, mint vízszintes irányban megnő.


vas. júl. 08, 2007 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát ne vedd készpénznek, de szerintem sorlinearitással kell huncutkodni. Valaki majd csak megerősít/megcáfol.
Rapidus: hááát, ilyennel még nem találkoztam, de tippre a tv hangcsatornájában van valami gáz.. nem hinném, hogy rosszul keverné ki.


vas. júl. 08, 2007 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. máj. 04, 2007 8:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Samsung probléma
Sziasztok!

2 évvel ezelött vettem egy samsung CW29T068P tipusú tv készüléket, mondván hogy a tv műsorokra jobb a CRT mint az LCD. Eddig nem is volt semmi probléma, az utóbbi 1 hónapban viszont megváltozott a képméret, szó szerint nem fér el a képernyőn. A tv tud 16:9 -et, és nagyítás funkció is van benne, de minden normál helyzetben van.

Kérlek segítsetek mi lehet a probléma, és hogyan tudom visszaállítani a képernyőméretet a normál helyzetbe!

Köszönettel
kohutg


vas. júl. 08, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
Senkinek nincs tippje?


csüt. júl. 05, 2007 9:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:57
Hozzászólások: 446
Hozzászólás 
Van egy 5 éves Orion T2130ASTX TV-m. A hang néha elmászik (a kép nem), ilyenkor utána lehet/kell finomhangolni. A fura az, hogy a kép nem mászik el, csak a hang. Mi lehet a gond? Nem mindig csinálja, csak ha "olyanja van".


szer. júl. 04, 2007 4:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi, belenézek a betegbe hamarosan...


kedd júl. 03, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Ros-co!

A Nordmende-k általában a Telefunkenekre, illetve a régebbi Thomsonokra hasonlítanak...Annyira, hogy ugyanaz az ICC... sasszi van bennük...
Ha ez segít valamit...


kedd júl. 03, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 10:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
proli007 írta:
Hello Lipin!

Nem írtad, hogy a képminőségben, van-e romlás? Mielőtt teljesen a képcsőre hárul a gyanu.
Durvább esetben, a visszafutás csíkok is megjelennek....
Hát ez az, hogy minőségbeni romlás az nincsen.U.úgy működik, mint elötte, csak ki-bekapcsnál van ez a hülyeség.....
Arra voltam igazából kiváncsi, hogy ez valami komolyabb dolog előszele, vagy csak valami "apróság".....

Köszi!Lipi.


kedd júl. 03, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Kaptam egy Nordmende TV-t (típust majd megnézem) az a kérdésem, hogy nagyon gáz-e elektronikailag, azaz vane ezekben valami elbaxott hülyeség, mint például amikor a Philips a sorvégfok tápjába belekalkulált egy PTC-t...

Szóval milyen hülyeségre számítsak? A TV 100Hz-es tudtommal, és a táp vagy sorvégtranyó dögölhetett meg. Bele nézek a napokban.


hétf. júl. 02, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hello Lipin!

Nem írtad, hogy a képminőségben, van-e romlás? Mielőtt teljesen a képcsőre hárul a gyanu.
Durvább esetben, a visszafutás csíkok is megjelennek.


Sajnos láttam már gari alatti, hibás képcsövet. (Grundig volt a "drága")
Mind az öt eladott készüléket gari idő alatt kicserélték, a hatodik, egy nappal később "jött elő". Koppp....

Meg lehetne próbálkozni ideiglenesen, egy "kis" túlfűtéssel.(kb.50%)
Régen ezt egy csengőreduktorral követtük el, a 6,3V-os fűtést, úgy 9V-al tápláltuk. Az emisszió hiba azonnal eltűnt, de az élettartam az már más kérdés. (Minden esetre nem 10 perc) De ha már valami veszve vagyon....

Minden esetre, jó lenne ha megszólalna, olyan is, aki ismeri a készüléket, mert talán ismered azt a viccet, hogy "Áron! Mit adtál a tehénnek amikor felfúvódott?".....

Nem szeretném, ha így járnál. proli007
(Ja, a képcső csere általában nem gazdaságos!)


hétf. júl. 02, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 10:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
proli007 írta:
lipin70 írta:
Megpróbáltam most kihúzni a falból pár órára.....hátha....


Hát az nem fog segíteni, kivét, ha nem dugod vissza! :D

üdv: proli007
Hát nem sokat segített.... :?
wandee írta:
De a képcsö csere annál inkább! :P
Most akkor ez tényleg ennyire gáz? :ooo:
Nem tudom meddig garis.....


csüt. jún. 28, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
proli007 írta:
lipin70 írta:
Megpróbáltam most kihúzni a falból pár órára.....hátha....


Hát az nem fog segíteni, kivét, ha nem dugod vissza!


Regenerálás ? talán. :roll:
De a képcsö csere annál inkább! :P


csüt. jún. 28, 2007 6:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
lipin70 írta:
Megpróbáltam most kihúzni a falból pár órára.....hátha....


Hát az nem fog segíteni, kivét, ha nem dugod vissza! :D

üdv: proli007


szer. jún. 27, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 10:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
oks...... :?
De most, hogy így hazajöttem jobban is megnéztem, a csík nem piros hanem benne van az összes szin.Kikpacsnál u.ez.A szinek körben helyezkednek el.Mindegyik szin egy külön pontban.
Megpróbáltam most kihúzni a falból pár órára.....hátha....

További ötleteket szívesen fogadok.... :wink:


kedd jún. 26, 2007 17:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Halika!

Sajna ez két hibára is mutathat. Sok jóval nem bíztat. :?
Amikor kikapcsolod a TV-t, egy áramkör biztosítja, hogy a cső kinyisson. Legegyszerűbben, hogy a rácsfeszt tárolja valami, így amikor a katódfesz lemegy a képcső kinyit (fényerő fel) és ezzel "kisüti" a képcsövet. Így mire az eltérítés összeomlik, nics pont a képcső közepén. A bekapcsolási csík is arra utal, hogy a képcsőben energia volt. (A pont veszélyes is lehet, mert a túl nagy koncentrált sugáráram egy idő után a képcső beégését vonja maga után, foltos lesz a közepe!)

A másik probléma, ugyan ezt a jelenséget játsza el. Ha a képcső már emisszió vesztes, kicsi a sugáráram. Hiába működik jól a pontkioltás, nem képes felzabálni a képcsőben tárolt energiát, megjelenik a pont. Ilyenkor a képen is már látszik a hiba, fénytelen, defókoszált, maszatos, majd negatív kép lesz. Utolsó esély a túlfűtés.

Minden esetre, míg el nem hárítod, kikapcsolás előtt próbáld a fényerőt amaximumra szabályozni. :cry: Hangszóró maradhat.

Én már nagyon rég javítottam TV-t, de majd az aktív kollegák kijavítanak.

üdv: proli007


kedd jún. 26, 2007 14:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 26, 2007 10:56
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Sziasztok,

Sajnos semennyire nem vagyok jártas a dologban, szóval légyszi nyugtassatok meg, hogy nincsen komolyabb baja a TV-m nek....
A probléma a következő: Bekapcsolásnál egy piros sáv jelenik meg a képernyőn, kikapcsolásnál pedik egy pont a közepén.Amúgy teljesen jól működik, csak mivel nem értek hozzá, arra gondoltam ez valami komolyabb hiba előszele....
Ja amúgy egy SAMSUNG WS32Z306T SLIM FIT TV ről van szó.... :oops:
A tetején van egy hangszóró, de az már több mint 1 éve ott van, szóval nem hiszem, hogy ez a forrás...

Előre is köszönöm, ha bárkinek valamilyen ötlette van ezzel kapcsolatban!


kedd jún. 26, 2007 11:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Pl. sorkimenő vagy eltérítőtekercs (esetleg időszakos) menetzárlata...

A booster kondenzátort sorvégtranyó fogyás esetén érdemes kicserélni...nem tuti, hogy látszik a hibája "ránézésre".

De okozhatja a sorvégfok gerjedése is...Oszcilloszkópot elő!!


pén. jún. 22, 2007 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Sony Trinitron KV25C5K TV hibakód
zsozso-76 írta:
Sony Trinitron KV25C5K Tv hibakód
A piros standby Led kettőt villog, sorvégfok zárlatos, csere esetén kis időre bekapcsol a tv de hamar ujra megadja magát a tranzisztor. Találkozott valaki ilyen hibajelenséggel, esetleg tudja mi lehet a 2 villogás?? :?
Elöre is köszi !


Ezt írja a hibalista:

TWO Blinks---B+ over current protection (OCP) , unit goes to the standby mode then
displays the 2 blink fault. Could be a short in the power supply of any of the circuits.

Szerintem a sorvég tranyó kollektorán lévő kondit ha nem cserélted próbáld cserélni mert ha hibás akkor eszi a tranyókat .Azért lehet más hiba is ....


pén. jún. 22, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Esetleg egy szkópozás?


kedd jún. 19, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 19, 2007 9:38
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Izzó terheléssel működik a táp, tápfeszültség rendben. Impulzus kondik jók. Nincs több ötletem.


kedd jún. 19, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás Re: Sony Trinitron KV25C5K TV hibakód
zsozso-76 írta:
Találkozott valaki ilyen hibajelenséggel, esetleg tudja mi lehet a 2 villogás?? :?
Elöre is köszi !


talán semmit, azaz azt, hogy indulni próbál a táp, kétszer, de mivel zárlat van a második próbálkozás után letílt , és ezért látod a két villogást.

Sorvégben nem ártana néhány elkot kicserélni és az impulzus kodinkat átnézni.
Nem ismerem ezt a típust, így nem mondom, hogy a c123 a gond, de egy átforrasztás, és egy felkondizás nem árthat.

Esetleg mindezek előtt terheld le a sortápot egy izzóval (sorrészt kösd le), és mérd meg mennyi a sortáp feszültsége. Rajzról olvasd le, mennyinek kéne lennie.


kedd jún. 19, 2007 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hmm próbáld ki szerintem hogy egy izzót kötsz a sorvégtranyó helyére, és akkor mit csinál. Most így hirtelen más teszt nem jut az eszembe :)


kedd jún. 19, 2007 20:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd jún. 19, 2007 9:38
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Sony Trinitron KV25C5K TV hibakód
Sony Trinitron KV25C5K Tv hibakód
A piros standby Led kettőt villog, sorvégfok zárlatos, csere esetén kis időre bekapcsol a tv de hamar ujra megadja magát a tranzisztor. Találkozott valaki ilyen hibajelenséggel, esetleg tudja mi lehet a 2 villogás?? :?
Elöre is köszi !


kedd jún. 19, 2007 19:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 13, 2007 20:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Neked is köszönöm Attee, felbátorítottál! :-)

1. Panasonic-ot kezelésbe veszem, a sorkimenő ha cserélni is kell maximum 10.000 Ft annyit még megér a dolog.

2. Booman "megjavult" magától, mert a barátnőm megszokásból a távirányítóval kapcsolta ki, 2 óra múlva hazaértem és már nem "berreg".
Bár minden tv-nek lenne ilyen "öngenerál" funkciója. :-)

3. FH electronic marad a pincében, majd ha nem lesz más működőképesebb tv-m akkor törődök vele.

Köszönöm a segítséget!


szomb. jún. 16, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Sanjoy!

A bomann esetében esetleg megpróbálkozhatsz egy kondicserélgetéssel a tápban, de lehet, hogy csak a táptrafó cseréje segítene.

Ami a Panasonic és az FH tévét illeti, valószínű, hogy mindkettőnél melegedésre jelentkező kontakthibával, "hidegforrasztással" lesz gond.

Az FH-nál nem biztos, hogy elég szemrevételezni a képcsőpanelt, a fűtés körében levő alkatrészeket, pl. a képcsőfoglalatot, az ellenállást (ha van), a csatlakozókat, és végül a sorkimenő trafó lábait át kell forrasztani...
Ha ez sem segít, még egy képcsőfoglalat cserével érdemes megpróbálkozni.

A Panasonicnál elsősorban szintén a sorkimenő lábainak forrasztására kell gyanakodni (ez az alkatrész elég sokszor "kimelegszik"), illetve a 200V-os tápfeszültség körében lehet bibi. Erről a feszültségről hajtják a katódokat. Ha nincs meg, a képcső teljesen kinyit, a TV védelme lekapcsol...


pén. jún. 15, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves Sanjoy és Többiek!


sse!
Sikerült megjavítani?

Tessék mérni és lehetőleg egyszerre csak egyik kezünkkel kotorászunk a TV-ben, pláne üzem közben!
Üdv! SMA


Hello!


Hát nem, kicserltem a biztositékot de nem megy. Nem is nagyon foglalkoztam vele, nem sokat ér a tv, kb 30 centis 15-20 éves készülék, megy a kukába. Az is hozzátartozik a dologhoz, hogy TV -be nem szivesen nyúlok bele, félek tőle :)


pén. jún. 15, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 13, 2007 20:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

SMA köszönöm a gyors választ, segített! :-)

1. Panasonic: Egy fontos rész kimaradt. Elnézést kérek érte nem félrevezetésből nem írtam, hanem mert fél éve volt utoljára bekapcsolva. Mielőtt kikapcsolna, teljesen vakítóra kifehéredik a kép, a többi stimmel.

2. Booman: Megjavítva, egy "teljesen magától érthetődő", "nagy körben használt 'nemzetközileg' alapnak elfogadott billentyűkombinációval!
Tv bekapcsolva, kódot vár, MENÜ utánna OK aztán MENÜ utánna OK végül pedig MENÜ utánna OK és életre kelt! :-) Viszont a pihenés nem tett neki jót, mert ha csak távirányítóval kapcsolom ki akkor valami berregő hangot ad benne.

3. FH electronic: Takarítva, képcső- panel leellenőrizve, minden alkatrészt és vezetékcsatlakozást megmozgattam, az "alaplapon" egy ellenállás és egy egyenirányító dióda cserélve (régi tulaj csináltathatta), de semmi javulás 3 percenként elsötétül, visszakerült a pincébe!

Még egyszer köszönöm, ha esetleg a Booman "berregésére" van ötlet szívesen veszem!


csüt. jún. 14, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Sanjoy és Többiek!

1. Mielőtt szétkapod a Panasonicot, az időzárat, vagy kikapcsolási időzítést meg kellene nézni, hogy mi lett beállítva. Lehet, hogy semmi baja a készüléknek, csak az időzár miatt kapcsol ki.
2. A manuál alapján a távirányítóval kell újra-installálni a készüléket, ha ez nem megy, szervizbe kell vinni.
3. Valószínűleg a képcső-panelen van érintkezési hiba, vagy a csatlakozásban. Melegedésre elmegy a képcső fűtése, ezt a leírtak alapján gondolom. Ki kell tisztítani a készüléket és utána a képcső-panelt lehúzni, megnézni a forrasztásokat és ha szükséges újra kell forrasztani minden pontot. Lehetőleg Weller-vagy hasonló pákával és mindig forrasztóón felvitelével együtt. Gányolni nem szabad, mert a hidegforrasztás hasonló hibát fog eredményezni.
Ha marad a jelenség, valószínűleg belül a képcső kontakt-hibás, érdemes sötétben nézni, hogy a fűtés rendben működik-e.

ferike42!
Az kép-eltérítőkörben lehet valamelyik alkatrész hibás, ami a fehér-sávot eredményezi, főként elektrolit-kondenzátorok öregedése jellemző. Cserével javítható, a púposodott kondikat mindet!
A TXT hiba lehet, hogy gyenge antennajel miatt van, vagy a hangolás nem pontos. Ha ezek kizárhatók, akkor a TXT-üzemért felelős áramkör, vagy a processzor lehet beteg, vagy ott valamelyik alkatrész, bár akkor más sem működik megfelelően.

sse!
Sikerült megjavítani?

Tessék mérni és lehetőleg egyszerre csak egyik kezünkkel kotorászunk a TV-ben, pláne üzem közben!
Üdv! SMA


csüt. jún. 14, 2007 8:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 14, 2007 7:05
Hozzászólások: 1
Hozzászólás függőleges csíkok
Sziasztok. Olyan témába szeretném a segítségeteket kérni, hogy van nekem egy Funai TV-2100T MK8-as 55cm stereo 7 éves tévém és a napokba fehér függőleges csíkok jelentek meg. A másik problémám pedig, hogy már vagy két éve a teletext sem jön be. Kérlek benneteket hogyha valaki tud a problémám megoldásában segíteni az írjon.

Válaszotokat előre is köszönöm![/b]


csüt. jún. 14, 2007 7:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 13, 2007 20:56
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Több tv-m vár javításra, ha valaki valamelyikben tud segíteni kérem írjon!

1. Panasonic colour tv tx-28w3c. Hibája annyi, hogy bekapcsolás után kb. fél órát megy, hibátlan kép és hang, aztán kikapcsol, piros led világít, ha távkapcsolóval "azonnal" visszakapcsolom akkor feléled az elektronika de azzal az erővel hanyatlik is vissza, se kép se hang nem jelentkezik. Főkapcsolóval kikapcsolom nagyjából 15 percre, utánna megint megy fél órát és ez megy a végtelenségig. Szerelő processzortól kezdve nagyfesztápig ki akarta cserélni az egészet 45 ezerért, mondtam annyiból veszek egy használt garanciásat!

2. Booman ctv 577 vt (Clatronic is ugyanígy néz ki és a tipuskód is megegyezik) egy áramszünet óta bekapcsolás után kék képernyő fogad és bal felső sarokban kódot kér tőlem, amiről fogalmam sincs... Mi az amit kicserélve újra rendesen működne?

3. FH electronik GT-8813A bekapcs, 3 perc után a kép fokozatosan elsötétül teljesen, hang hibátlan, ütésre fokozatosan visszajön a kép 5-10 mp-re aztán megint elmegy. Kb 2 hónapot állt a pincében utánna 3 napig ment hibátlanul aztán megint kezdte a sötétedést.

Előre is köszönöm!


szer. jún. 13, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
De csak miután átnézted a forrasztási pontokat a tápban, különös tekintettel a nagyméretű és melegedő alkatrészekre, például a táptrafó lábaira. Egyszerű forrasztási kontakthiba is lehet. Nem tuti, hogy első ránézésre észreveszed, érdemes átforrasztani ezeket a cuccokat (táptrafó, táptranzisztor, nagyobb ellenállások, stb.)


vas. jún. 10, 2007 20:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na, sikerült?


vas. jún. 10, 2007 19:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szerintem kondizd fel a tápot így elsőre. Írd fel, milyen elkók vannak benne (csak az elkókat) a táp környékén, és vegyél újakat belőle, és cseréld ki egyenként első körben.


szomb. jún. 09, 2007 19:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 09, 2007 19:07
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello !

Nekem van egy érdekes problémám ! A TV- magától kikapcsol :D Bekapcsolom és mikor úgy dönt fogja magát és kikapcsol :? Elejinte 5-6 percenként csinálta ezt , de már 10-15 mp-enként .. már nem merem bekapcsolni ( meg fölösleges is ) Ha valaki tudna valami megoldást azt megköszönném ! .. Üdv : Gergő


szomb. jún. 09, 2007 19:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 07, 2007 15:34
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok, ha tudtok, kérlek, segítsetek. Hunday Lcd tévét vettem, és a videó meg a tvcsatornák kép nélkül jönnek, a dvd-n viszont van hang. Mi lehet a gond? A menüben sehol nem találtam olyan beállítást, amivel lenne hang. Már mindent végignyomkodtam, azt kijelzi, hogy PAL módban megy, de azt se tudom átállítani, lehet, hogy ez a gond? Köszi előre is....


csüt. jún. 07, 2007 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Még pontosabban valszeg a TV tápja nincs galvanikusan elválasztva a hálózattól, ez régebbi TVknél előfordul, főleg grundigék a tirisztoros sorvégfokú TVkben, illetve philipsék alkalmaztak ilyen kapcsolást, valszeg a kisebb táptrafó miatt...

Ezért viszont a TV antennabemenetét, illetve, ha van, videobemenetét is le kell választani a hálózatról, az AV bemenetet optocsatolókkal szokás, az antennabemenetet meg az említett leválasztó kondenzátorral, amit voltál szíves rövidrezárni...:)
Mivel a TV hálózat földelt, mint SMA is említette, ezért a fázis a tápon keresztül záródott a földeléssel. Kicsi az esély, hogy bizticserével megúszod. Valszeg cserélni kell a tápegység egyenirányító diódáit, illetve előfordulhat, hogy elégett fóliacsíkot is találsz. Ha szerencséd van, a tuner bemeneti körei megúszták a kis kalandot...


vas. jún. 03, 2007 15:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves sse és Többiek!

Az egy kondenzátor - volt.
Kapacitása kb. 10-100pF közötti és a feszültségtűrése legalább 500V!
Pótolható, kerámia kondival de a feszültségre figyelni kell!
A KTV-hálózat galvanikusan földelt, a TV nem, ( kettős szigetelésű ) de a potenciálkülönbség miatt elválasztó kondenzátor szükséges az antennabemeneten. Ha még a TV tápban valamilyen átvezetés, vagy hiba miatt feszültség juthat a panel egészére az a működését nem befolyásolja de más készülékkel összekötve a potenciálkülönbség okozhat meglepő és rázós dolgokat!

Bízzunk benne, hogy a TV-ben nem keletkezett meghibásodás, de kondi nélkül ne kísérletezz tovább!
Üdv! SMA




Köszi! Kipróbálom hátha jó lesz.


vas. jún. 03, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves sse és Többiek!

Az egy kondenzátor - volt.
Kapacitása kb. 10-100pF közötti és a feszültségtűrése legalább 500V!
Pótolható, kerámia kondival de a feszültségre figyelni kell!
A KTV-hálózat galvanikusan földelt, a TV nem, ( kettős szigetelésű ) de a potenciálkülönbség miatt elválasztó kondenzátor szükséges az antennabemeneten. Ha még a TV tápban valamilyen átvezetés, vagy hiba miatt feszültség juthat a panel egészére az a működését nem befolyásolja de más készülékkel összekötve a potenciálkülönbség okozhat meglepő és rázós dolgokat!

Bízzunk benne, hogy a TV-ben nem keletkezett meghibásodás, de kondi nélkül ne kísérletezz tovább!
Üdv! SMA


vas. jún. 03, 2007 12:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Hello!


Van egy régi német TV-m és az történt, hogy az antenna csatlakozója kilazult és mindig meg kellett az antenna kábelt támasztani, hogy jó legyen a kép.
Na erre én szétszedtem megjavítani :) . Hát nem kellett volna.

Először is amit nem értek az az, hogy belül az antenna csatlakozoban a melegponttal sorba van kötve egy valami, itt van róla kép:

http://ssse.extra.hu/tv_vmi.JPG

Na én ezt szépen kivettem és mindent összeforrasztottam fixen. Úgynézki, hogy ez a valami nem véletlenül volt ott mert miután kiszedtem a valamit, és bedugtam a tvt a konnektorba meg beledugtam a kábeltv antennát egy kis villanás belülröl> megszakadt a tápjának a biztositékja. Itt tartok most :) . Mit csináljak? Tegyek bele új biztositékot és próbáljam bekapcsolni?
És mi az a valami a képen? :)


vas. jún. 03, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
A Daewoo már autót sem...
Amióta leültették "pihenni" a Daewoo vezérét, az sem biztos, hogy a cég egyáltalán létezik-e még...Lehet, hogy a meglevőú raktárkészletek mennek el még, vagy a kínaiak megvették ezt a márkanevet (is)


hétf. máj. 28, 2007 20:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Azért kérdeztem,mert semmi tapasztalatom nincs a Thomsonról.Konkrétan 5 perc alatt "kellett"dönteni .Volt egy DAEWO tv ami nagy és olcsó,volt egy Samsung LCD amiből csak a kirakott darab volt és ajánlották ezt , ebből volt 2 darab(bontatlan).Azt mondták , hogy ez Samsung panellal készűl úgyhogy ezért esett erre a választásunk.A Daewo mégis csak autókat gyárt....Szerintem a Thomsonnak több köze van a hiradástechnikához nem ?Nem űber de filmet nézni jó és nagyon szép képe van.


hétf. máj. 28, 2007 20:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Nem rossz TV-k, csak időnként olyan eszement hibákat tudnak produkálni, hogy háromnapi hideg élelemmel érdemes leülni csak a javításhoz...


hétf. máj. 28, 2007 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás 
Attee írta:
Hmm...Thomsonról megvan a véleményem...:)

Mondd el légyszives mi a baj vele ? Miért nem szereted ?


hétf. máj. 28, 2007 11:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Nekem is. Van egy 72cm-es blackDIVA-m 5 éves és tökéletesen működik, és jobb képe van, mint a sunyinak! Na de ez természetesen nem számít semmit, csak egy vélemény! :)


pén. máj. 25, 2007 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Hmm...Thomsonról megvan a véleményem...:)


pén. máj. 25, 2007 20:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. nov. 12, 2004 21:34
Hozzászólások: 335
Hozzászólás Vélemény
Sziasztok!
Légyszives mondjátok el a véleményeteket ill. ha van a tapasztalatokat erről a tv-ről :Thomson 27 LM 051 B6 .Azonkívűl ha tudtok , adjatok meg helyet ahonnan magyarnyelvű leírást tudnék letölteni hozzá.
Köszönettel!
Üdv.Chain


pén. máj. 25, 2007 19:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 85 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség