Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 20:47



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv a tévéjavító szakiknak! Volna egy problémám:

Adott egy THOMSON készülék,durván visszafutási csíkos,legalábbis annak néz ki.

Ilyen:
http://motohacker.fw.hu/csiktv.jpg

Ami érdekes,hol jobban,hol szinte egyáltalán nem látszik,még sötét képnél sem.Lehet,hogy csak valamelyik kondenzátor a ludas,esetleg elkó? Merre keressem a bűnöst?
Előre is köszönök minden segítséget.


vas. jan. 27, 2008 21:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 01, 2007 13:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás GRUNDIG TV
Sziasztok
Annyi változás van a tv-vel kapcsolatba, hogy megmértem az R_G_B katódokon a feszültséget és mindegyiknél 210V volt, szerintem ez egy kicsit sok. Nem hiszem hogy a képcső paneljén lenne a probléma mivel ha leveszem a piros színnek a jel kábelét akkor a képről is eltűnik.


pén. jan. 25, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 23, 2008 21:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali!
Van egy kis problémám. Van egy Panasonic TH-37PA50E típusú televízióm. Az lene a probléámám hogy ha csatlakoztatom a számítógépemhez, a képen a túl sok kék színt jelenít meg.
a segítséget előre is kössz.
Chris


szer. jan. 23, 2008 21:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 01, 2007 13:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok
Megadta magát a szobai tv-nk is, ez egy 100Hz-es GRUNDIG TV. A képeken lehet látni hogy mi a problémája, egy picit ocsmány lett a képe :shock: Az lenne a kérdésem hogy ilyenkor hol keresendő a probléma???
Válaszaitokat előre is köszönöm!!!

Képek:
http://www.olgaszorme.hu/zozotech/3.jpg
http://www.olgaszorme.hu/zozotech/8.jpg


kedd jan. 22, 2008 19:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 19:21
Hozzászólások: 5
Hozzászólás sony kv29 fs
Üdv!
Van egy sony kv29 fs60-as tv, az alábbi hibákkal.
1. Nagyon piros a képernyő
2. A pip és pap funkciónál a mellék képernyők helyett rózsaszínű kép jelenik meg.
Érdemes megjavíttatnom?
Köszi a választ


szomb. jan. 19, 2008 19:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 19, 2008 8:35
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Kérdés?
Adott egy JAMA CTV-2981SF TV elégett két tag a képeltérítő
fokozatban a panel is megégett. Képeltérítő IC: STV8172A
Valakinek van rajza ehez a tv-hez elküldhetné privátban.
Cim:bbygtv@freemail.hu.

Köszönöm Jeney Gábor


szomb. jan. 19, 2008 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves dzsoot és Többiek!

Ez nem PTC-hiba, ha az hibás, kiveri a biztosítékot és kész.
Ez a sistergés-kikapcsolás-hiba inkább a nagyfeszültségű rész, a sorvégfok, annak tápköre, vagy valamilyen nagyobb áramot felvevő fokozat hibájának tűnik.
Elsőként szemrevételezéssel meg kell nézni a csatlakozókat, hogy a forrasztásaik jók-e és az alkatrészek nem hízták-e ki a házukat ( kondik! ).
Van-e égett nyoma a panelen valaminek, ha igen, ott kell keresni a hibás, megnyúlt, vagy tönkrement alkatrészt és cserélni kell.
Lehet még a Tuner-KF-körben is hiba, ha nincs jel, úgy érzi a készülék, nincs adás, tehát kikapcsolhat. Itt is csatlakozók, forrasztások ellenőrzése, mérések.
Mindenekelőtt, célszerű a készüléket portalanítani belülről, hogy lássunk benne, főleg a nagyfeszültségű résznél, ott lehet a hiba oka az is, hogy poros és áthúzhat a nagyfeszültség, mire lekapcsol.
Ha nincs benne gyakorlatod, inkább szervizt javasolok megkeresni.

Üdv! SMA


szer. jan. 16, 2008 15:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 13, 2008 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: philips tv
dzsoot írta:
philips matcline tv-m van, kb 5 percenként kikapcsol majd a dvd jelére újra bekapcsol. lövésem sincs mi lehet a hiba. valami 5let?


a hiba kiteljesedett: nem szimplán kikapcsol, nagy sistergés után kapcsol ki és közte villódzva váltakozik színesből fekete-fehérbe.
régebben emlékeim szerint a ptc (vagy vmi hasonló)? csinált ilyet?


kedd jan. 15, 2008 18:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás TX-28LD2P
Kedves SMA!

Közben hibát keresgéltem...
Minden kizárva, csak a demodulátor nem akar időben jelet adni!
Ez egy panelen van a tunerrel, és a kf-áramkörrel is! Egy álló panel a TV alaplapján.
A/V bemeneten egyből bejön a kép, amint bekapcsolom!
Gyanús elkókat cseréltem, de egyébként a teljes tápegység részen is ki lettek cserélve az elkók.

A hibát nem tudom mi okozza, de ez az álló panel el van törve, ezért 4-5 eltört rézfólia vezetéket át kellett kötnöm.

Gondolom ilyen komplett panel már nem kapok ehhez a TVhez: TX-28LD2P


köszönettel: pritt


kedd jan. 15, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves dzsoot és Többiek!

A TV-ben nincs véletlenül beállítva az elalvás-kikapcsolás, vagy csatorna letiltás?
Régóta csinálja, vagy a DVD-csatlakoztatása óta?
A kábelezést át kellene nézni.
Esetleg semmi hiba nincs, csak valamelyik készülék hálózati dugóját fordítva kellene bedugni a konnektorba, mert valamilyen potenciál-különbség alakul ki és az megzavarhatja a TV-t és az kikapcsol, illetve a DVD-bekapcsolására indul be, azért, mert onnan határozott potenciálú jelet kap.

Üdv! SMA


vas. jan. 13, 2008 14:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 13, 2008 11:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás philips tv
philips matcline tv-m van, kb 5 percenként kikapcsol majd a dvd jelére újra bekapcsol. lövésem sincs mi lehet a hiba. valami 5let?


vas. jan. 13, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Gafly és Többiek!

A TV készülékekben többnyire 3-lábú PTC van, a lemágnesezésre. A jelzett tipus hasonló a Philips 069-es végződésűre, ha olyan van, betehető helyette.
Valószínűleg az eredeti is beszerezhető, rá kell keresni az elektronikai alkatrész-üzletekben.

Üdv! SMA


csüt. dec. 27, 2007 10:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Kedves oreg baratomnak elromlott az
Orion (nem Magyar) szines TV-je.

A hibajelenseg hogy kiveri a biztositekot...

Telefonos tavdiagnozis utjan (mondhatom
en neki hogy szerelo :) ) arra jutottunk,
hogy ha lehuzza a lemagnesezest, akkor megy
a TV csak "foltos a kep"....
Hurra :)

Allitolag egy "140B423S feliratu muanyag
kocka" van ott ahol a PTC-nek kellene lenni
harom (!) labbal....

Mivel en nem ertek a szines TV-hez, ezert
kerdes hogy miert van harom laba (?), illetve
mas hibas keszulekbol at teheti-e a PTC-t
gondolkodas nelkul? Szerintem igen, de az a
harom lab azert zavar....


csüt. dec. 27, 2007 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Idézet:
A tévé le esett és akkor romlott el,kontakhibát,forasztásihibát
nemtaláltam.

Pedig szinte biztos, hogy valahol elrepedt a nyák, vagy egy ellenállás vagy valamelyik láb kimozdult.


kedd dec. 25, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 23, 2007 14:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Köszi a biztató szavakat. A TV ezek ellenére ma reggel megadta magát. :( Ha megpróbálom bekapcsolni, a piros LED villan egyet, zöldre vált, de nem hallatszik az a nagy kattanás-szerű zaj, ami után a kép bejött eddig. Aztán újra piros a LED, és ennyi. Az ünnepek után megy a szervizbe, hátha meg lehet menteni. Esetleg Debrecenben nem tud valaki ajánlani egy jó, becsületes szerelőt?
Köszi előre is.


kedd dec. 25, 2007 9:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves szabopeti és Többiek!

Valamit az értésedre akar adni a készülék, nem feltétlenül hibás.
Új készülék, vagy más kábel lett csatlakoztatva?
Ha igen, akkor meg kell keresni, hogy mit változtatott meg és lehetőleg visszaállítani. Ha nem változott semmi, akkor lehet elem-hiba a távvezérlőben, vagy video, vagy DVD-módban lett kikapcsolva és úgy jelentkezik be, bekapcsoláskor.
Ha van kép és az jó és a hang is rendben van, akkor valami hasonló lehet a rejtély, vagy valami kezd beteg lenni, de így, hogy tulajdonképpen jól működik a TV, nehéz behatárolni.
Türelem.

Kellemes Karácsonyt!

Üdv! SMA


hétf. dec. 24, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 23, 2007 14:03
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Jön a karácsony, természetesen most kell betegeskednie a tv-mnek. Thomson 29DZ640, Type 494/ICC21 ez van még rajta hátul, ha ez segít valakinek. Most 4 éves. Az a gond, hogy ha bekapcsolom, bejön a hang, a csatornaszám kijelzés, de kép nincs, és a működésjelző LED sárga marad. Kikapcsolás után a LED pirosan villog. Újbóli bekapcsolás után normálisan bejön a kép is, de a LED sárgáról zöldre vált és vissza. Ha áramtalanítom és úgy kapcsolom vissza a tévét, akkor világít csak folyamatosan a zöld LED. UPC direct van, tehát csak AV-ról megy. Azért írtam ennyit a színekről, hátha segít valamit. Elviszem szerelőhöz, amint tudom, szerintem ez már csak januárban lesz. Van-e valakinek tapasztalata, kell-e gyűjtenem új készülékre? :) Szeretem ezt a tévét, örülnék, ha menne még egy ideig. Köszönöm a válaszokat, kellemes ünnepeket mindenkinek.


vas. dec. 23, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves medmeksz és Többiek!

Az IC-t akkor kell kicserélni, ha más nem hibás körülötte, mert ha csak az IC lett kicserélve, lehet, hogy tönkre is ment, mert valami oka volt az első tönkremenetelének is.
Tápellátása a fokozatnak ellenőrizendő, néha soros kis ellenálláson kap tápot az áramkör és az bizony megszakadhat, megnyúlhat ( 10 Ohm helyett 300 Ohm ), - ennek is oka van. Valamilyen érintkezési hiba lehet az eleinte ugráló kép, vagy ELKO-belül kezd hibás lenni, tehát előbb az IC körüli áramkörben lévő ELKO-kat érdemes kicserélni.
Tápfeszültséget ellenőrizni kell. Csatlakozók, amik az eltérítő tekercsre mennek, forrasztások.
Lehet még nem látható panelszakadás, ha leesett a készülék, pláne.
Sok sikert!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Esztendőt kívánok!

Üdv! SMA


vas. dec. 23, 2007 11:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Lenne egy orion pici tévénk asszem 39cm tipusát fejből nemtom,ha kell megtom nézni.
Nincs függőleges eltéritése neki mivel olcsó bele az ic
kicseréltem(TDA1771)de továbbra sincs :(
Tom egy multiméterrel nem lehet a világot megváltani de merre induljak el a hibát keresni?
A tévé le esett és akkor romlott el,kontakhibát,forasztásihibát
nemtaláltam.Már elötte is viszont ugrált a függőleges eltérités,csomoszor
"szélesvánú dizájn" volt a kép.

Előre is köszi ha valaki segít.

kellemes Karácsonyt.


szomb. dec. 22, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves prittstick és Többiek!

Lehet, hogy elállítottál valamit, vagy elállítódott valamitől?
Nem minden csatornán azonos a bemeneti jel, lehet, hogy épp kiesett az a csatorna, amit benyomtál, hogy azt néznéd. Persze, ez nem a készülék hibája.
Ha egyébként rendben működik, a csatlakozásokat kell ellenőrizni, okozhatnak meglepetést.

Üdv! SMA


pén. dec. 21, 2007 10:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Szia!

Ha bekapcsolom a készüléket, akkor teljesen fekete a képernyő. Nagyfeszültség van, mert hallani, illetve érezni a képcső felületén.
A teljesen fekete képernyőn megjelenik a csatorna neve és programhelye, amit korábban beprogramoztam. Valamint ha belépek az OSD menübe, akkor az is látható!
Az antenna jel jó, kb. 75-80 dBuV-ot kap a készülék.
Mondasz valamit, lehet hogy AV-ra kapcsol valamiért???


köszi
üdv


csüt. dec. 20, 2007 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves prittstick és Többiek!

Hmm....
Ha megfelelően működik, akkor nyilván a táp is rendben van.

Ezt az OSD-részt nem értem, de tisztázzuk:
1. Mit ír ki?
2. Bekapcsolás után mennyi idővel látni a menüt?
3. Hibás csatlakoztatás lehet a video-DVD, vagy PC-készülék esetén, mert ezeket láthatja "elsőnek" és később kapcsol át TV-módba?
4. Távirányító elemcserére szorul, ezt próbálja valamilyen szinten az értésünkre adni a készülék.( Ilyen az Én TV-készülékem is.Kijelzi igen látványosan más színnel, hogy az
elemet cseréljük ki a távvezérlőben, mutatja kis babákkal, hogy a telep gyenge. )
5. Gyenge az antennajel és ezért lassan áll rá az adásra.
6. Valami esetleg zavarja a készüléket.

Végig kellene ezeket nézni, esetleg a csatlakoztatásokat ellenőrizni a többi készülékkel.

Üdv! SMA


csüt. dec. 20, 2007 9:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves prittstick és Többiek!

Az a néhány perc mégis mennyi? - mert ha kb. 2-perc, az még elfogadható normálisnak, ha egyébként a készülék jól működik.
A képcső felfűtése időbe telik, ez időzítve is lehet, - mint a mi készülékünkben, - hang azonnal van, de a kép kb. 20 másodperc múlva jelenik meg, de az már hibátlanul.

Ha a kép jó és éles, akkor nem képcsőhiba, öregedés viszont már lehet, - nem tudom mennyi idős a készülék. Az öregedés egyre lassabb indulást, lassan, vagy később előtűnő képet és enyhe fókuszálatlanságot okoz a képben, ami melegedés után javulhat.
Amíg a készülék megfelelően működik, Én nem bántanám.

Üdv! SMA


Szia!

Köszönöm a hozzászólást!
Egészen pontosan ez a helyzet: kép & hang nem jön be, de az OSD menü igen! Ha várok 3-4 percet akkor oké! Utána ki-be kapcsolható, műxik. De ha pl. 15 percig ki van kapcsolva, akkor újra ez a hiba.
Táphiba lehet nem?

köszi


szer. dec. 19, 2007 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves prittstick és Többiek!

Az a néhány perc mégis mennyi? - mert ha kb. 2-perc, az még elfogadható normálisnak, ha egyébként a készülék jól működik.
A képcső felfűtése időbe telik, ez időzítve is lehet, - mint a mi készülékünkben, - hang azonnal van, de a kép kb. 20 másodperc múlva jelenik meg, de az már hibátlanul.

Ha a kép jó és éles, akkor nem képcsőhiba, öregedés viszont már lehet, - nem tudom mennyi idős a készülék. Az öregedés egyre lassabb indulást, lassan, vagy később előtűnő képet és enyhe fókuszálatlanságot okoz a képben, ami melegedés után javulhat.
Amíg a készülék megfelelően működik, Én nem bántanám.

Üdv! SMA


szer. dec. 19, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 25, 2004 9:15
Hozzászólások: 59
Hozzászólás pana tv probléma
Sziasztok!


Van egy Panasonic TX-28LD2P típusú tv-m, ami bekapcsolás után csak néhány perccel ad képet, hangot viszont azonnal!!!

Mi lehet ennek az oka???


sos...jön a karácsony...


THX


hétf. dec. 17, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves flandria és Többiek!

Nem a működésével lenne a gond, hanem a csatlakozások lehetnek másfélék, amihez itthon nincs adapter, vagy átalakító. Az eltérő szabványok miatt sem érdemes ilyen készüléket behozni.
A szállítás is költséges, a garanciáról nem is szólva, szóval nem érdmes ilyent onnan behozni.
Ha keresni akarsz az ügyön, inkább néhány Jensen-profi hangszórót hozzál be, amit jó áron el lehet adni zenészeknek, bizományiban, vagy elektro-fórumokon keresztül. A keresett összegből pedig, itthon szuper készüléket tudsz majd venni. :)

mattila65!

Elképzelhető kontakt-hiba, valamelyik panelen. Érdemes a képcsőpanelt átnézni, a csatlakozókat kihúzni, újra bedugni.
Ha nem szűnik meg a jelenség, Én inkább szakszervizt javaslok megkeresni.

Üdv! SMA


vas. dec. 09, 2007 13:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 07, 2007 22:36
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás SONY KV-29X1E TV kép elmegy visszajön
Sziasztok!

Van egy SONY KV-29X1E TV-m. Az utóbbi időben bekapcsoláskor nincs képe, majd pár perc után megjön, de újra elmegy néhány másodperc múlva és ezt csinálja folyamatosan. Hang végig van. Egy barátomnak ugyanilyen tvje van, kiszedtem belőle a vezérlőpanelt, de azzal is ezt csinálja. Az alaplapon csak analog dolgokat látok, de hol keressem a hibát? Amikor a kép megjön mindig felvillantja a csatorna számot is mintha váltottam volna.

Ha van tippetek előre is köszönöm!

Attila


pén. dec. 07, 2007 23:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 01, 2005 3:16
Hozzászólások: 8
Hozzászólás TV Amerikabol
Hello mindenki

Szeretnek egy LCD Tv-t hozni az usa-bol. Barkit kerdeztem mindenki mas valaszt adott arra hogy tudom-e itthon hasznalni.
Elso problema 110-240V. Lehet-e trafoval uzemeltetni vagy esetleg tapegyseget cserelni?
2. Szamit-e digitalis tv bemenetnel hogy ntsc vagy pal? Pl. ha muholdvevovel akarom hasznalni digitalis csatornaknal.

Szeretnem a velemenyeteket kerni.

elore is koszonom


pén. dec. 07, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 04, 2007 18:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok.

A problémám a következő:

Egy Samsung CK-20S10BZ tipusú S15A alalplappal szerelt késülék opciós listájára lenne szügségem, a szerviz menübe való belépéssel egsyütt.


Segítségeteket előre is köszönöm!!!


Üdv, Miki


kedd dec. 04, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Kedves SMA!

Örülök, hogy érted a tréfát és nem csinálsz belőle presztízs kérdést, min a legtöbben.

Készséggel elhiszem neked, csak nem értem, hogy lett volna neki értelme. (Ja, és mivel "hangolta"? Csinált mű földet, műtérerőt,műelhajlást?)

A föld mágneses tere, messze nem homogén, még a pólus sem egy korrekt pont, sőt vándorol. (Arról nem beszélve, hogy ha átfordul, akkor az északiak és a déliek TV-t fognak cserélni :D ) Nem beszélve a környezeti zavaró külső és belső tárgyakról. (vashegy, radiátor)
Nem tudom, kipróbáltál már-e egy iránytűt ebben a betontömbbe, amiben Én is lakom. Meglepődnél, mennyi "észak" van!
Arról nem beszélve, hogy a képcsövet a legkisebb ráhatás miatt tájolni kellene. De hol van a TV? Ahol a szekrényben van hely, ahol háziasszony szebbnek látja, vagy jobban látszik a bejárattól. (már mint a pávázás végett)

Hát ezért vannak kételyeim az eredményességet illetően.

üdv! proli007


vas. dec. 02, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves proli007 és Többiek!

Sőt, zöld-sárga. :)

Pedig régen tényleg figyelembe vették, hogy hová szállítanak és azt hogyan állítják be, hogy a célországban megfelelő legyen.

Üdv! SMA


vas. dec. 02, 2007 11:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
SMA írta:
... mert a föld mágneses térereje nem minden helyen azonos, és azt a gyártó, a célországba szállításhoz előre "behangolja", hogy a képben ne legyen látható hiba, amit az eltérő föld-mágnesessége a helynek mutat.


Kedves SMA!

Ez, azért a zöld szigszalag kategóriába tartozik :D

üdv! proli007


szomb. dec. 01, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves sse és Többiek!

...

Biztonságosabb, ha a lemágnesező tekercs, amit készítünk, ~ 24V-ról működik.
Az is igen hatásos.
Kell kb. 0,5mm-es zománchuzal, amiből kb. 100-menetet egymásra-egymáshoz minél közelebb feltekerünk egy fazék oldalára, vagy lábas oldalára, hogy szép kerek tekercset kapjunk. A két végére sodrott huzalból készítsünk kivezetést, amit kellően rögzítve és az egész terkeccsel együtt szigetelve kell kivitelezni. Jó a fehér, vagy más színű szigetelés is. :)
Az átmérője a kész tekercsnek nem kritikus, de legalább 30cm legyen. A vastagsága kb. egy ujjnyi, nagyjából kör-keresztmetszetű a tekercsünk.
Ha kész, akkor célszerű egy soros kapcsolón keresztül egy pákatrafóra csatlakoztatni, ami ~24V-os és legalább 50VA-es.
Ez így biztonságos.
A lemágnesezést távolról közelítve kell kezdeni és lehetőleg gyorsan, majd vissza és kikapcsolni az áramkört.

...


Üdv! SMA



Hello SMA !

Megcsináltam a tekercset a leírásod alapján, majd holnap ki is próbálom :) .

Köszi


szomb. dec. 01, 2007 17:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Fész és Többiek!

Na, így már más a helyzet. Az az ellenállás lehet 1-10 Ohm közötti értékű és ide legalább 2W-os kellene, hogy bírja stabilan.
Itt valahol van egy szűrőkondi is, egy ELKO, amit javasolt kicserélni, mert az a kis sormeghajtó trafó rugdossa a BU-t, de ha a trafó előtt nem elégséges a szűrés, akkor az egész fokozat elszállhat, vagy nem indul be a sorvégfok, tehát se kép, se hang. Lényegében az ellenálláson, - hibás kondi esetén - nagyobb teljesítmény disszipálódik és az ellenállás elég, megszakad. Ezzel egyidőben jelentkezik különféle képi hiba, lüktetés, ingadozása a képméretnek.
Érdemes ennek a fokozatnak a tápellátását is megmérni.

Üdv! SMA


szomb. dec. 01, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves sse és Többiek!

Meg kell próbálni másik helyen is a készüléket,vagy más helyzetbe elforgatva, mert lehet, hogy valami zavarja.

Biztonságosabb, ha a lemágnesező tekercs, amit készítünk, ~ 24V-ról működik.
Az is igen hatásos.
Kell kb. 0,5mm-es zománchuzal, amiből kb. 100-menetet egymásra-egymáshoz minél közelebb feltekerünk egy fazék oldalára, vagy lábas oldalára, hogy szép kerek tekercset kapjunk. A két végére sodrott huzalból készítsünk kivezetést, amit kellően rögzítve és az egész terkeccsel együtt szigetelve kell kivitelezni. Jó a fehér, vagy más színű szigetelés is. :)
Az átmérője a kész tekercsnek nem kritikus, de legalább 30cm legyen. A vastagsága kb. egy ujjnyi, nagyjából kör-keresztmetszetű a tekercsünk.
Ha kész, akkor célszerű egy soros kapcsolón keresztül egy pákatrafóra csatlakoztatni, ami ~24V-os és legalább 50VA-es.
Ez így biztonságos.
A lemágnesezést távolról közelítve kell kezdeni és lehetőleg gyorsan, majd vissza és kikapcsolni az áramkört.

Maradandó képelszíneződés képcsőhibára, vagy hibás hangszóróra utal, illetve arra, hogy ezt a készüléket nem Európai, nem közép-európai használatra gyártották.
Ez a megszűntethetetlen képhibából adódhat, mert a föld mágneses térereje nem minden helyen azonos, és azt a gyártó, a célországba szállításhoz előre "behangolja", hogy a képben ne legyen látható hiba, amit az eltérő föld-mágnesessége a helynek mutat.

Ha nem látható javulás, többszöri próbálkozás után sem, akkor attól a készüléktől meg kell szabadulni.

Üdv! SMA


szomb. dec. 01, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
sse írta:
Hogy lehetne egy ilyen lemágnesező eszköszt készíteni?
Egyébként kis mágnesekkel elég jól helyrehoztam de azért megpróbálnám a külső lemágnesezést.Üdv


Nos Én nem sok tudományt szenteltem a dolognak.
Fogtam, 1,2kg 0,5mm-es zománc huzalt, (annyi volt a spulnin) és "egymás fölé" vadul rátekertem egy 20cm-es fazékra. (Olyan 2x2x20cm-es tekercs lesz.) Majd levettem róla és betekertem szigszalaggal. (Csak a zöld színű jó!) Rászereltem egy mikrokapcsolót, és pár méteres drótot. (azt is csak hozzá szigeteltem és kész) Tíz perces meló. :shock:

Használata:
Messze és merőlegesen tartom a tekercset a képcső síkjára, úgy nyomom meg a kapcsolót. Elfordítom és közelítem a képcsőhöz. TV bekapcsolt állapotban van, így látom is mit teszek. Így "átmasszírozom" a képcső teljes felületét. Olyan közel, hogy a maszk, ne nagyon zörögjön. Majd hátrahúzom magam felé, és újra merőlegesre fordítom, így kapcsolom ki. Aztán kivágom az erkélyre legelni, mert rendesen forró lesz, de nem lesz baja tőle.(közben az órámat is lemágnesezi!) :D

üdv! proli007


pén. nov. 30, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
proli007 írta:
sse írta:
- Megint van nálam egy ilyen TV, annyit már tudok, hogy ez egy garanciálisan visszavett tv, a folt miatt lett visszavéve (nem magyarországon).
- Kipróbáltaltam kivenni a hangszórókat de nem változott semmi. Nem mindig ugyanott van a folt, nagyon lassan vándorol.

Kérdés:
Hogy lehetne megállapítani, hogy működik-e a lemágnesezés bekapcsoláskor? A lemágnesezö PTC az forró működés közben.
Ami nem tetszik az az, hogy miután bekapcsolom a főkapcsolóval és ugye ekkor le is kellene mágneseződnie a csőnek már ekkor is rögtön ott a folt.

A lemágnesezö áramkörön kivül mi az ami még okozhat ilyen hibát?
Akinek van tippje, hogy mivel próbálkozzak az írjon :)


Hello Sse!

- Valószínűleg nem véletlen, hogy garisan visszavették.
- Ha a folt vándorol, az elég gáz. A lassú működések, termikus jellegűek. A színtisztasági hibát (mert valszeg erről van szó), okozhatja a maszk helytelen elhelyezkedése is. A maszk hőtágulása, ki van kompenzálva a képcsövön belül, kis "ügyes trükkökkel'. Ha ez gyárilag rosszul sikerült, akkor nem igazán van mit tenni, esetleg kutyadobálásra még jó a képcső.
- A lemágnesezés ellenőrzése egyszerű feladat, műszert teszel a lemágnesező tekercsel párhuzamosan, és megnézed, bekapcsoláskor, meddig van rajta az 50Hz-es feszültség. (Persze csak hideg PTC-vel lehet eljátszani, és vigyázz, mert ez az áramkör a hálózaton van!)
- Mint írtam, ha a PTC felmelegedett, akkor az már végig forró. A folt, pedig azért van ott, mert a hiba már megvan előtte is. Célszerű lenne, egy külső lemágnesezést alkalmazni, és ideiglenesen a lemágnesező tekercset lehúzni, mert ha az rosszul működik pld. kontakthibás, vagy más, akkor az is felmágnesezheti a maszkot. (Bár Én még ilyen hibával nem találkoztam.)
- A belső lemágnesezés nem alkalmas durva mágneses hibák kioltására. Ezt mindig külsőleg kell elvégezni. A belsőnek csak a föld mágneses tere által képzett hibát kellene korrigálni. Persze sokszori be-ki kapcsolással el lehet érni a hatást. Ha külsőleg lemágnesezted akkor biztosan megállapítható, hogy a maszk felmágneseződése-e a hiba forrása.
- Találkoztam olyan ruszki TV-vel valaha, ahol a maszk hullámos volt, és a hőtágulás hatására egyszer csak nyekklett egyet és elromlott a kép. De ez még a hőskorban volt.

Azért vacak képcsövet, ma sem kunszt gyártani. Nem véletlen, hogy 7 kategóriába sorolja a gyártó, és ár szerinti elosztásban szerelik be. Így előfordul, hogy ugyan az a képcső típus egy drágább készülékben „sokkal jobb képet” mutat. (Markecing határozza meg a technikát, nem a szakértelem!)

üdv! proli007



Hello!

Köszi, nagyon korrekten leírtad a dolgokat :) .

Hogy lehetne egy ilyen lemágnesező eszköszt készíteni?
Egyébként kis mágnesekkel elég jól helyrehoztam de azért megpróbálnám a külső lemágnesezést.

Üdv


pén. nov. 30, 2007 21:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
sse írta:
- Megint van nálam egy ilyen TV, annyit már tudok, hogy ez egy garanciálisan visszavett tv, a folt miatt lett visszavéve (nem magyarországon).
- Kipróbáltaltam kivenni a hangszórókat de nem változott semmi. Nem mindig ugyanott van a folt, nagyon lassan vándorol.

Kérdés:
Hogy lehetne megállapítani, hogy működik-e a lemágnesezés bekapcsoláskor? A lemágnesezö PTC az forró működés közben.
Ami nem tetszik az az, hogy miután bekapcsolom a főkapcsolóval és ugye ekkor le is kellene mágneseződnie a csőnek már ekkor is rögtön ott a folt.

A lemágnesezö áramkörön kivül mi az ami még okozhat ilyen hibát?
Akinek van tippje, hogy mivel próbálkozzak az írjon :)


Hello Sse!

- Valószínűleg nem véletlen, hogy garisan visszavették.
- Ha a folt vándorol, az elég gáz. A lassú működések, termikus jellegűek. A színtisztasági hibát (mert valszeg erről van szó), okozhatja a maszk helytelen elhelyezkedése is. A maszk hőtágulása, ki van kompenzálva a képcsövön belül, kis "ügyes trükkökkel'. Ha ez gyárilag rosszul sikerült, akkor nem igazán van mit tenni, esetleg kutyadobálásra még jó a képcső.
- A lemágnesezés ellenőrzése egyszerű feladat, műszert teszel a lemágnesező tekercsel párhuzamosan, és megnézed, bekapcsoláskor, meddig van rajta az 50Hz-es feszültség. (Persze csak hideg PTC-vel lehet eljátszani, és vigyázz, mert ez az áramkör a hálózaton van!)
- Mint írtam, ha a PTC felmelegedett, akkor az már végig forró. A folt, pedig azért van ott, mert a hiba már megvan előtte is. Célszerű lenne, egy külső lemágnesezést alkalmazni, és ideiglenesen a lemágnesező tekercset lehúzni, mert ha az rosszul működik pld. kontakthibás, vagy más, akkor az is felmágnesezheti a maszkot. (Bár Én még ilyen hibával nem találkoztam.)
- A belső lemágnesezés nem alkalmas durva mágneses hibák kioltására. Ezt mindig külsőleg kell elvégezni. A belsőnek csak a föld mágneses tere által képzett hibát kellene korrigálni. Persze sokszori be-ki kapcsolással el lehet érni a hatást. Ha külsőleg lemágnesezted akkor biztosan megállapítható, hogy a maszk felmágneseződése-e a hiba forrása.
- Találkoztam olyan ruszki TV-vel valaha, ahol a maszk hullámos volt, és a hőtágulás hatására egyszer csak nyekklett egyet és elromlott a kép. De ez még a hőskorban volt.

Azért vacak képcsövet, ma sem kunszt gyártani. Nem véletlen, hogy 7 kategóriába sorolja a gyártó, és ár szerinti elosztásban szerelik be. Így előfordul, hogy ugyan az a képcső típus egy drágább készülékben „sokkal jobb képet” mutat. (Markecing határozza meg a technikát, nem a szakértelem!)

üdv! proli007


pén. nov. 30, 2007 20:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
sse írta:
Hello!


Van nálam egy új 55centis tv, a képcső egyik szélén el van szinezödve a kép, mintha állandóan fel lenne mágnesezve és ez sose múlik el.
Ma egy kis mágnessel játszottam és azt vettem észre, hogy ha odateszem egy bizonyos helyre akkor tökéletesen eltünik a folt :)

Nem akarom én megjavítani mert nem is az enyém csak az érdekelne, hogy fordulhat ez elő egy teljesen új tvnél? Gyárihiba?



Megint van nálam egy ilyen TV, annyit már tudok, hogy ez egy garanciálisan visszavett tv, a folt miatt lett visszavéve (nem magyarországon).

Kipróbáltaltam kivenni a hangszórókat de nem változott semmi. Nem mindig ugyanott van a folt, nagyon lassan vándorol.

Kérdés:
Hogy lehetne megállapítani, hogy működik-e a lemágnesezés bekapcsoláskor? A lemágnesezö PTC az forró működés közben.
Ami nem tetszik az az, hogy miután bekapcsolom a főkapcsolóval és ugye ekkor le is kellene mágneseződnie a csőnek már ekkor is rögtön ott a folt.

A lemágnesezö áramkörön kivül mi az ami még okozhat ilyen hibát?


Akinek van tippje, hogy mivel próbálkozzak az írjon :)

Köszi


pén. nov. 30, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Van a tranyónál egy kis trafó,és utána van az ellenállat.Megnéztem egy régi Videoton tv-nél,ott 1 ohm-os ellenállás van.Bele is tettem.
Másik felfedezés,hogy a képcső lábain levő panelon is van 3 munkaell. és azok is szakadtak,a vidiben 1Kohm-os volt,beleraktam azt is.Bekapcsoltam,már nen volt meg a vízszintes fényes csík,hanem sötét maradt a képernyő,az a tipikus sípolása is kicsit furább,mintha méllyebb lenne.
Nagyon laikus vagyok ebben a témában,valószínüleg nem "jáccok "vele,mert félek,hogy pl.kigyullad az egész,vagy megvág.


pén. nov. 30, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Hoppá,valóban,vann bene dióda,meg ellenállás.Ezek szerint nem is rossz...,de ****e vagyok.Akkor vmi más miatt égett meg.Na mingyá megnézem,hogy hova mennek a lábai.
köszi


pén. nov. 30, 2007 14:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Fész és Többiek!

Nem jó a 208-as a 2508-as helyett! a DF- jelölés pedig, belső diódás kivitelt jelent, szigetelt tokzás mellett! Sőt, még belső lehúzó-ellenállása is van a Bázis-Emitter között, ha jól emlékszem.

Nem lehet mással, csak saját-magával pótolni, vagy azonos felépítésű más tipussal.

Milyen '"ellenállat"? mekkora, melyik lábra csatlakozott a BU-nál? - Onnan tovább hová?

Pontosítsd kérlek, ha segítséget kérsz!

Próbálkozni itt nem lehet, itt nagy feszültség is van, impulzus-üzemű működés, bármi elszállhat, hosszú lógó vezetékezés esetén. Mindent a helyére visszaépítve, rendesen beforrasztva lehet mérni, próbálni.

Mérni kell, mielőtt bármit cserélsz!

Üdv! SMA


pén. nov. 30, 2007 14:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 27, 2007 13:38
Hozzászólások: 227
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Sziasztok!

Kinyiffant a tv-mben a horizont-végfok íc.Egy BU2508DF-nevű.Nem is ezzel van gond,hanem az egyik lábára közvetlenül csatlakozó munkaellenállat "****"égett,és nem tudom az értékét.Gondolom ezekenek van vmi szabvány értéke.Egyébként a tv egy 55cm-es képcsövű Maxim.A próbálgatásik gondolom nem gond ha BU208A-val kisérletezgetek,nemsokkal tud kevesebbet.Mi mehet még ilyenkor tönkre?
a válaszokoat elöre is köszönöm!
üdv.Fész


csüt. nov. 29, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
akiro írta:
Én ugy tom ha egy ellenállás megszakad, nem melegedhet, bár szakadást sem mértem rajta, vagy ennyire spéci alkatrész? Mindegy a kérdés adott, mennyire melegedhet ez az alkatrész huzamosabb üzem után/közben? :)


Hát ennek a valaminek három lába van. Azaz 2db PTC van benne.
Egyébként piszkosul melegszik, az a dolga, de rásülhet a mancsod.
Azért kell a TV-t a hálózati kapcsolóval kikapcsolni néha, hogy képes legyen a lemágnesezést elvégezni. (A legtöbb TV-nél a távszabályzó nem kapcsolja ki a hálózatot és így a PTC-t sem.)

üdv! proli007


hétf. nov. 26, 2007 18:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 22, 2007 11:29
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Srácok, ez a 3 lábú PTC, ennek mennyire fontos az értéke? Azt hiszem emiatt nem megy a lemágnesezés, egy másik rossz TV-ben van ilyen, de más értékeket mérek rajta. De szerintem itt megengedhető, nem? Vagy tévedek?

Szerk: kicseréltem. Egyenlőre jó, szépek lettek a szinek. Viszont, mennyire melegedhet ez az alkatrész? Meg azt sem értem, ha az előző rossz volt, az miért volt meleg? Én ugy tom ha egy ellenállás megszakad, nem melegedhet, bár szakadást sem mértem rajta, vagy ennyire spéci alkatrész? Mindegy a kérdés adott, mennyire melegedhet ez az alkatrész huzamosabb üzem után/közben? :)


hétf. nov. 26, 2007 12:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. márc. 04, 2006 23:50
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Sziasztok!

A napokban egy igen érdekes dolog történt meg velem. Van a hálószobában egy Sony 72cm-es tévénk, pontos típus számot most nem tudok, de az a jellegzetes "kocka" fekete black trinitron, amiből dunát rekesztettek évekig. A történet röviden az volt, hogy az üres szobában a tv magától bekapcsolt, de úgy, hogy az állomásokat is lépteti egyesével lefelé !!!
Először azt hittem rápakoltam vmit a távadójára, de nem. Közel van a szomszéd ház , mondom akkor valaki szórakozik a szomszéd hálószobából, és letakartam az infra érzékelőjét is, de a jelenség nem múlt el, sajnos csak a tv szórakozott velem. Kikapcsoltam, ki is húztam a konnektorból, majd pár perc múlva vissza, de ugyan az, amint benyomom a főkapcsolót, automatikusan bekapcsol és natóriusan kezdi léptetni az állomásokat ,lefelé. Kíhúztam, pár napja így figyel, még nem volt kedvem új próbát tenni.

Szeretném megkérdezni, látott-e már valaki hasonlót, vagy mi lehet a hiba jelenség oka ????
Esetleg valami szervízkóddal nem lenne remény egy "újraindításra", ami kitörölné a fejéből ezt a hülyeséget!?!?!(:-))
Már ha egyáltalán van hard reset ?!?!(:-))
Szóval ha valakinek van valami ötlete, tanácsa szívesen venném.
Ráadásul a pech, hogy elég keveset ment a tv (cca 100-150 óra), de persze már rég nem garis.
A segítséget előre is köszönöm!


hétf. nov. 26, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 20:16-kor.



csüt. nov. 22, 2007 19:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát igen, először a tápnál kéne szaglászni :shock:


csüt. nov. 22, 2007 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. máj. 23, 2004 10:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Van egy Vestel "márkájú" 55 cm-es tv-m. Pár napja bekapcsolás után azonnal kikapcsol, vagy pár perc után. Sokszori próbálkozásra viszont bekapcsolva marad, szóval még használható, csak rohadtul idegesítő.
Szerintetek mi lehet a gond vele, táphiba, haldokló kondi esetleg?
Nem vettem még rá magam, hogy szétszedjem, már azért sem mert nem igazán értek a tv szereléshez:)


csüt. nov. 22, 2007 19:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 22, 2007 11:29
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Aham. Van egy RT801 jelölésű ilyen benne, innen megy a képcsőre tekert kábel egy csatin keresztül. Ez nemigen szakadt, mert kellemesen forró :D és barna a panel alatta. Ok köszi, leellenőrzöm és jelentkezem.
Bár értéket nemigen látok rajta csak valamilyen jelölést... Tudom, szőke nő ne kotorásszon TV-ben. De olyan jó :lol: Na mégegyszer köszi, megnézem.


csüt. nov. 22, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 150 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség