Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:43



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Ugye ha a nagyfesz kijön a sorkimenőtrafóból akkor bekapcsoláskor/kikapcsoláskor villan a tévén a kép?Tudomásom szerint nagyfesz nélkül ugye egy csepp fénynek nemlehetne lenni a tévén?
Egyenlőre ugynézki alakulgat a tévé :)
De még se kép se hang :)
Bár már itt ott van fesz :)


szomb. dec. 30, 2006 18:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
audioton ctv7002 tévé kapcsrajza van valakinek?
Nem indul el a tápja.
Jó lenne nem rajz nélkül végigbogozni.


szomb. dec. 30, 2006 17:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Úgy néz ki hogy halkult a zaj:)
Bár még mindig meg van, de most már csak akkor lehet hallani ha közelről nagyon figyelünk!


szomb. dec. 30, 2006 8:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Köszi a gyors választ.
Bocsánat kicsit pontatlan voltam. Ez csak 50 Hz-es.
Ő az: (55cm, 47000 Ft)
http://www.samsung.com/hu/products/tv/d ... 1z413n.asp

Nos, van egy monoton zúgás, ami állandó ha be van kapcsolva a készülék. És van ez a sistergés, ami minden egyes csatorna váltásnál hallatszik 1-2 másodpercig, addig amíg be nem jön a választott csatorna.(és addig fekete a képernyő)
Lehet hogy inkább bemegyek oda ahol vettem és meghallgatok egy másikat.

Más:
Egy éve anyukámnak vettem egy orion TV-t. 50Hz -es és az másnap elkezdett magas freki sípolni. A TV szerelő kijött, de ő nem hallotta. Később kiderült, hogy nem jó a hallása. Harmad nap visszavittem a boltba a TV-t és kicserélték.


csüt. dec. 28, 2006 0:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
amateur2 írta:
2-3 méterről is lehet hallani, tehát nem valami halk ciripelés.


biztos hogy sistergés, és nem egy monoton zúgás? Mert ha egy zúgást hallasz, akkor az az eltérítőtekercs hangja. 100Hz-es tv velejárója. Szokd meg.
Viszont ha sistergés, akkor szakemberhez!!!


szer. dec. 27, 2006 23:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
ELFSZER

99%-ban egyetértek veled, de ez az eset az 1%-ba esik. (Karácsony, nem nagymama állítgatta a tv-t :) stb) (végül tv szerelő ismerős telefonos segítségével lett orvosolva)
Ha mindez év közben történik értelem szerűen fel se merül ez a megoldás, de így segítség nélkül januárig nem lett volna megoldva. 2 ünnep között persze lehet új tv-t venni, de azzal megint a tv szerelők kenyerét vennénk el, ráadásul ezen apróságon kívül semmi sem indokolja a készülék cseréjét.

u.i. árulja már el valaki, hogy ennél a típusnál beprogramozott hiba, hogy mindig karácsonykor hasal el? :) Az idei volt a harmadik ilyen karácsonya... :/


szer. dec. 27, 2006 23:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
Sziasztok!

Vettem ma egy samsung TV-t.
CW-21Z413N.
Autó konfiguráltam a csatornákat, majd sorbarendeztem őket.
Ha csatornát váltok a TV-ből sistergő zaj hallatszik. Minden cstorna váltásnál:(
Visszavigyem, vagy ez termésetes?
2-3 méterről is lehet hallani, tehát nem valami halk ciripelés.


szer. dec. 27, 2006 23:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Pont ezért patkány a "kolléga".Több nézőpontból vizsgálható a dolog,de
a szakmai és a becsületes emberi oldalról nézve elítélendő.
Karácsonykor a redőnyök le vannak húzva.A kiszolgáltatottságot levadászó
szemétládákat pedig maximálisan elítélem,mert nem segítő,hanem ártó
szándékú a hozzászólásuk.(dilettáns felhasználónak elküldeni a szétállítgatás
lehetőségét,büntetlenül).DJSMS!Ha nem érted háborgásom,Te sem vagy
becsületes szakember!(és/vagy)


szer. dec. 27, 2006 22:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Egyetértek azzal, hogy szakembernek is látnia kell, de karácsonykor te kimennél ügyfélhez? Az újraprogramozással pár napot lehet nyerni és itt pont ez volt a lényeg.


szer. dec. 27, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 120
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Üdv! Opciós táblázat nélkül biteket állítgatni felelőtlenség.Aki megadja
az állítgatás lehetőségét korlátlanul,az zsivány.Tudja,hogy hozzáértés nélkül
csak elrontani lehet a beállítást.Ráadásul az új beállítás rögzítése megegyezik a laikus menekülési útvonalával:Stdby.Ezután csak be kell vinni
a TVt a szervizbe.Egy MDA-t 10 másodperc alatt lehet típusra felprogramozni.
A program módosulása viszont hardverhiba következménye, minden esetben.Tápfeszültség szűretlenségek,földeléshibák(kontakthibák is),
ívkisülések(soxorozó szig.hiba,képcső visszalövések)stb. Mindenképpen
hozzáértő szakember kell a tartós üzem helyreállításához.Elf


szer. dec. 27, 2006 22:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Köszönöm uraim, szerdán neki is esek, ha addig nem adja be a kulcsot. (szedráig rokonlátogatás az ország Békés felében ;) )
A beírandó kódokat is megköszönném, mert anélkül nem sokra megyek :)
TV szerelő ismerős van, de ünnepek alatt nem szeretném zaklatni meg már inkább digizik, javítani már nem nagyon szokott.


vas. dec. 24, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás CH OP jelenik meg..........
Rengeteg ilyet javitottam 100%az MDA rossz vagy csak ujra kell opciozni
a tav irt szét kell bontani és az ic 15 23 -as lábát össze kell zárni csak
addig amig elö jön a ch op felirat és a hangerö gombbal lehet 1-4 között
lépkedni és a számok mellett megjelenö karaktereket 1-8-ig gombokkal lehet átirni és minden átirás után memo gomb megnyomása szükséges
a4. után pedig kikapcs .most jut eszembe lehet ennél a tipusnál a 15-23 lábak rövid összeérintésével lehet az 1-4 -et váltani.ha a számok melletti karaktereket nem tudod szivesen elküldöm.
egyébként nézd meg az MDA lábán va-e 20V.
nagyon ritkán de elöfordult,hogy hasonlo jelenség volt és cserélni kellett
a prockot.


vas. dec. 24, 2006 18:13
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
djsms írta:
nagymamámnak van egy jó öreg videoton infracolor 2000-es tv-je. A képcsöve ma is kifogástalan, pedig nem mai darab már!
Sajnos mostanában elkezdte azt játszani, hogy a kijelzőjén megjelenik CH illetve OP felirat és időnként villog is, mintha megnyomnék valamit a távirányítón. Ilyenkor csak áramtalanítással lehet életre kelteni.
Mi lehet a hiba oka?


Szia!

Csak most olvastam mit irtál. Az ok a tápellátásban keresendő az IR vevő panelen nézd meg az 5V stab icket, illetve a kondikat érdemes lecserélgetni. Én is sokat szívtam vele. Az MDA ic-t nem kell kivenni, távirányítoról is tökéletesen lehet programozni. Még jó hogy jártam a XI-ben lomizni, mert 2-3 éve kezdték el kidobálni az ilyen tv-ket (infracolor 2000) én mindenikből kimentettem az infra vevőket( tubus, saa1293-5, MDA mem)
Igaz azóta sem volt rá szükségem :) . De jó ha van itthon.

Idézet:
Táv nélkül is csinálja, szvsz tuti nem a táv a rossz!


Persze, megkergül és ha nyomsz neki egy kikapcsolás gombot, akkor be is égeti a memoriába a sok hülyeséget, és mire visszakapcsolod teljesen mást fog csinálni a távirányító. Ilyenkor a főkacsolót kell kikapcsolni, azt nem tom mennyire használ neki , de ez csak egy alternavív megoldás. A lényeg, nem a távirányító rossz. Vevőpanel kondicsre, illetve a tápegységnél is érdemes a kondikat megnézni, mert ha a táp nem elég szürt akkor biz megkergül a vevő ic, de ez az én vélem ényem, talán Anubys kolléga tudna megfelelőbb felvilágosítást adni.

Mégvalami, a 93-as(asszem) RT. évkönyvben minden benne van amit e vevőpanelról és a távirányitós programozásról tudni kell.
üdv


vas. dec. 24, 2006 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
a ponyprog-hoz van adapter. De elég bonyi. Előny ha van Tv szerelő ismerősöd, neki vszínűleg van programozója. De ez csak egy ötlet volt.

Ja írtam privit. Nem nézted?


szomb. dec. 23, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
távról lehet, vagy ki kell emelni és céleszközben?


szomb. dec. 23, 2006 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Lehet hogy az MDA2062-t (?) újra kell programozni... Ez egy régi eeprom


szomb. dec. 23, 2006 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Sztem kikopott a távirányító, és szervizmenübe lép. Az enyémnél (bár ez más típus) "OPTION" jelenik meg. Az egy bizonyos spéci bill. kombinációval jön elő

Táv nélkül is csinálja, szvsz tuti nem a táv a rossz!


pén. dec. 22, 2006 22:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sztem kikopott a távirányító, és szervizmenübe lép. Az enyémnél (bár ez más típus) "OPTION" jelenik meg. Az egy bizonyos spéci bill. kombinációval jön elő


pén. dec. 22, 2006 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
Lendvai írta:
Sziasztok! Kellene egy kis szakmai segítség. Adott egy 16:9-es, 100Hz-es, 82cm-es Grundig TV, típusa MW 82-100/9. A hiba a következő: ha a képernyőn sötét a kép (pl egy éjszakai jelenet), szépen lassan bevörösödik. Ha utána világos jelenet jön, szépen visszaáll a normális színekre. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?


pén. dec. 22, 2006 22:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:21
Hozzászólások: 2102
Hozzászólás 
nagymamámnak van egy jó öreg videoton infracolor 2000-es tv-je. A képcsöve ma is kifogástalan, pedig nem mai darab már!
Sajnos mostanában elkezdte azt játszani, hogy a kijelzőjén megjelenik CH illetve OP felirat és időnként villog is, mintha megnyomnék valamit a távirányítón. Ilyenkor csak áramtalanítással lehet életre kelteni.
Mi lehet a hiba oka?


pén. dec. 22, 2006 21:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 21, 2006 16:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
üdv!

Ha tud valaki segíteni,megköszönném. PHILIPS 25PT800a rajzot keresek,de nem találtam sehol a neten. Egy javítndó TV-hez kellene,elmondás szerint fekete kép és alul,felül fehér csík van. Gondolom lehet eltérítés,vagy táp probléma,csak rajz nélkül nem esnék neki....


csüt. dec. 21, 2006 17:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Szia wandee!

Köszönöm a segítséget!!!
Olyat látok a képcsövön (letekert kontraszt és fényerő mellett is), hogy mintha homályos körvonala lenne a betűknek. Ezért jók a reggeli telefonos játékok a sok feliratokkal. :-)
Viszont, ha kicsit arrébb hangolom a sávon, akkor eltűnik ez a szellemképszerűség, de halványabb (mintha szürke fátyol lenne rajta) lesz a kép. Tehát, most nincsenek pontosan behangolva a csatornák, hogy meglegyen a fényerő.

"max fényerő jel nélkül sok fehér vonal látható?" Csíkokat soha nem látok a képen. A max fényerőn jel nélkül alatt mit értesz? Húzzam ki az antennát?

Régen tanultam a tv-t és ugye mivel nem ebben a szakmában helyezkedtem el, ilyen javításában nulla a tapasztalatom. :oops:

Megnéztem a képcsövet. Sajnos, félig le van szakítva. Annyi derült ki róla, hogy made in Germany. Van rajta egy típusszámnak tűnő sor is,, de ennek csak a vége van meg: ......01 X
Még egy sorszám van rajta, ennek is csak a vége van meg: .......480839
Ennyi tudok még, hogy "Német piacra gyártott, 57cm-es Blaupunkt képcsöves, TXT-s, keveset használt Videoton Infracolor 2000-es Tv".


szer. dec. 20, 2006 12:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás képcső
istipisti írta:
Ezt a tv-t (Videoton infracolor TS4326 TXT) használtan vettem. Az előző tulaj cserélt benne képcsövet. Nem tudom, mennyire értett hozzá. A kép zöldes volt, de szerencsére megtaláltam a "zöldesség álltó" potit és belőttem nagyjából a színeket. Most egy hangyányit piros fele hajlik, de nem vészes. A képernyőn sajnos nem láttam még erős ragyogó színt. A fényerőt kellene egy kicsit feljebb venni, mert a fehér szín helyett szürke jelenik meg. Így fátyolos a kép. Sajnos nincs kapcsolási rajzom sem, sem pedig tapasztalatom tv-k szerelgetésében, műszerem nincs csak olcsó digitális műszer. A fókuszon is kellene állítani, mert kicsit mosott is a kép (betűk széle nem szép). Ezt hogyan lehet megtenni?

Színes tv-nek még a működését sem tanították, csak a fekete-fehérét...

Üdv Istipisti!
talán olvastad a hozzászlásomat több mint 20 éve javitok tv-ket
amit irtam a regenerálot tenném rá legelöször ha van,de a leirtak alapján
biztos,hogy beteg a képcső ,olyat látol-é a képcsövön max kontraszt és 50%szin,50% fényerő mellete minha zászlók lennének a tárgyak és
emberek körvonalai körülha igen akkor az a csö csere biztos jeleit mutatja amennyiben valóban minden rendben
a fekete fehér és a szines tv-k müködése teljesen azonos csak itt 3 szin
ágyu van és szin panel egyébként alapjaiban megegyeznek.
ha továbbiakban van kérdésed szivesen válaszolok
jut eszembe max fényerő jel nélkül sok fehér vonal látható?
képcsö száma? sokat segitene ha tudnám


szer. dec. 20, 2006 8:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Ezt a tv-t (Videoton infracolor TS4326 TXT) használtan vettem. Az előző tulaj cserélt benne képcsövet. Nem tudom, mennyire értett hozzá. A kép zöldes volt, de szerencsére megtaláltam a "zöldesség álltó" potit és belőttem nagyjából a színeket. Most egy hangyányit piros fele hajlik, de nem vészes. A képernyőn sajnos nem láttam még erős ragyogó színt. A fényerőt kellene egy kicsit feljebb venni, mert a fehér szín helyett szürke jelenik meg. Így fátyolos a kép. Sajnos nincs kapcsolási rajzom sem, sem pedig tapasztalatom tv-k szerelgetésében, műszerem nincs csak olcsó digitális műszer. A fókuszon is kellene állítani, mert kicsit mosott is a kép (betűk széle nem szép). Ezt hogyan lehet megtenni?

Színes tv-nek még a működését sem tanították, csak a fekete-fehérét...


kedd dec. 19, 2006 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
lzs81 írta:
istipisti írta:
Sziasztok,

mi okozhatja azt, hogy a tv fehér színei nem elég fehérek? Elöregedett a képcső? Mivel lehet javítani a dolgon (cserén kívül)?


A három ágyú nem egyformán öregszik.
Tehát!!!
Mielőtt képcsövet cserélnél, vagy szétregenerálnád, állítsd be újra a színeket. Ha a fényerő megfelelő, és fókusz is beállítható, akkor egy színegyensúly beállítással megusztad.

igazad van csak a regeneráló arra is alkalmas,hogy megmutassa a három ágyu egyfomán öregedett vagy sem,mivel semmi sem tökéletes ez a mérés el dönti mit kell csinálni javitani vagy cserélni ez nem kioktatás tapasztalat


kedd dec. 19, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
istipisti írta:
Sziasztok,

mi okozhatja azt, hogy a tv fehér színei nem elég fehérek? Elöregedett a képcső? Mivel lehet javítani a dolgon (cserén kívül)?


A három ágyú nem egyformán öregszik.
Tehát!!!
Mielőtt képcsövet cserélnél, vagy szétregenerálnád, állítsd be újra a színeket. Ha a fényerő megfelelő, és fókusz is beállítható, akkor egy színegyensúly beállítással megusztad.

Beállítás:
Tekerd a színpotit minimumra (fekete-fehér kép) és itt állíts be színmentes ff adást.

vagy: fényerő és kontraszt félállásba, majd két ágyút lekötve , egyszerre egyet használva állíts be minden színre egyforma fedettséget. Ennél az eljárásnál nagyon jól látszik az ágyúk eltérő öregedése.


kedd dec. 19, 2006 8:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás képcsö
istipisti írta:
Sziasztok,

mi okozhatja azt, hogy a tv fehér színei nem elég fehérek? Elöregedett a képcső? Mivel lehet javítani a dolgon (cserén kívül)?

több megoldás is létezik 1.képcsöregeneráló,2.katódokat meghajtó félvezetö,3.kontakthiba,4.megnyult ellenállás stb.ha öreg készülékröl van szó a regenerálóval kezdném,ez eldönti a további lehetöségek sorát vagy a csö cserét.


kedd dec. 19, 2006 8:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok,

mi okozhatja azt, hogy a tv fehér színei nem elég fehérek? Elöregedett a képcső? Mivel lehet javítani a dolgon (cserén kívül)?


hétf. dec. 18, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 23:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

THOMSON Tv-nél (legalább is az enyémnél) azt írja a kézikönyv hogy a gyerekzár a távirányító Standby gombjának 3mp-nél hosszabb ideig tartó nyomva tartásával kapcsolható be. És amikor újra bekapcsoljuk a tv-t automatikusan kikapcsol a gyerekzár. De ha be van állítva az alvás időzítő vagy az ébresztő akkor is lezárja a tv-n a gombokat. Nézd meg hátha segít és csak ennyi a gondja!

Gyj


kedd dec. 12, 2006 20:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Sziasztok !
Visszaolvastam és nekem egy thomson 20mg10c tv-vel ua a gondom mint DJSMS nek.

"Volna nekem egy Thomson 20MF10C (Type 629B/TX807 EU) tv-m. A problémám az vele, hogy az előlapi gombokkal pár napja nem lehet bekapcsolni. Ha távirányítóval bekapcsolom onnantól működnek a gombok, tehát biztosan nem kontakt hiba. Gyerekzár funkcióról ebben a formában nincs tudomásom. Kikapcsolt állapotban most villog a standby led. Miként lehetne rávenni a tv-t, hogy ismét lehessen bekapcsolni előlapról is?

Anubys


Ha jól emlékszem, a stby. gombot kell hosszan nyomni, és inaktiválja a gyerekzárat.
Ha nem jó igy, utánanézek pontosan. "

Csakhogy a fentebb leirtak szerint nem kapcsol be a tv. ( a távirányitón kell a stby gombot nyomni ugyebár mivel a tv nincs :) )
Ha lenne valami ötlet ,hogy kell a gyyerekzárat hatástalanítani kérem osszátok meg velem .
Köszi


kedd dec. 12, 2006 15:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 10, 2006 19:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Hát az egyetlen (nem tv szerelő) ismerősöm, aki tudott volna segíteni ilyen ügyeben, ő nemrég költözött el a szomszédból. Pécsen dolgozott a tv-toronyban és elég pro szinten ért a tv-khez.
Sajnos/szerencsére :) nem pesti vagyok, hanem pécsi, de azért köszönöm a felajánlást.
Hogy őszinte legyek, így hogy tudom, hogy kontakt hibás, nem sok esélyt látok rá, hogy megjavíttatom...inkább vagy megpróbálok teljesen leszokni a tv nézésről :) , vagy a közeljövőben veszek egy újat.
Hát, ha ugratott, akkor az jól sikerült, mert én mint a témában laikus, elhittem, hogy létezik ilyen(a számítógépes hardware-vírusokból kifolyólag), de hát mindig tanul valamit az ember. :)


hétf. dec. 11, 2006 22:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vehetsz újat is.
De esetleg inkább keress valakit,aki nem vírusokról szövegel,hanem kis pénzért/2sörért átforrasztja a TV-t hátha jó lesz alapon.

Ha pesti vagy és behozod a belvárosba én is megforrasztgatom,vár itt egy fél tucat száz sebből vérző roncs tv(senkinek nincs pénze másikra,aztán várják,hogy csodát tegyek),eggyel több nem oszt nem szoroz,hátha jó lesz.

Garanciát ne várj el senkitől már,akármelyik alkatrész lehet belső kontakt-hibás is (akár a püföléstől amin a forrasztás nem segít),kb egy fél élet megtalálni egy véletlenszerü hibánál ilyet egy készülékben.

Különben én úgyhiszem a TV szerelő "ugratott" téged a vírusokkal,pont azért,hogy ne vidd a gépet hozzá.


hétf. dec. 11, 2006 20:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 10, 2006 19:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Lehet,hogy ebben az elkó vírusos...???:D Sok elkócserétől már elkapom én is lassan... :D

Hejja:Nincs abban a TVben semmi komoly baj,amire bármekkorát rávágsz és attól jó,azt sima kontakthibának hívják.

Az más kérdés,hogy manapság melyik TV szerelő vállal neked kontakthiba keresést garanciával,nem 30,de akár 50 vagy 60ezerért....
Főleg,ha egyébként is szokásod a TV-t szerinted "átmenetileg" jeletkező bármiféle rendelleneség esetén ütni,csapni,pofozni.


Sajnos szokásommá vált, mivel napi rendszerességgel jelentkezik a probléma, és sokszor nincs türelmem perceket várni, hogy átkapcsoljon magától. Mivel nem nagyon értek a tévékhez, így a tv számomra csak egy minden nap használatos gép, eszköz, aminek a nem megfelelő müködése igen idegesítő. kb olyan mintha könyörögni kellene az órának, hogy mutassa az időt :) .
Így akkor hagyom az egészet, aztán majd ha lesz egy kis pénzem veszek egy új tv-t.
Ja és kössz az értelmes választ!

Bye!


hétf. dec. 11, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lehet,hogy ebben az elkó vírusos...???:D Sok elkócserétől már elkapom én is lassan... :D

Hejja:Nincs abban a TVben semmi komoly baj,amire bármekkorát rávágsz és attól jó,azt sima kontakthibának hívják.

Az más kérdés,hogy manapság melyik TV szerelő vállal neked kontakthiba keresést garanciával,nem 30,de akár 50 vagy 60ezerért....
Főleg,ha egyébként is szokásod a TV-t szerinted "átmenetileg" jeletkező bármiféle rendelleneség esetén ütni,csapni,pofozni.


hétf. dec. 11, 2006 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kollegák!!!
Viszajöt a ************** tv!!!! :evil:
Megint ugyanaz,nem indul el.Puffer kondi "csattintás" után tökéletesen.
Mondom eszi a kondikat,oké.Kondicsere,ismét tökéletes.
Rossz a graetz? Szkóppal mérve negatív fesz(tüske) a kondin nincs.
(ugyan ott tilos lenne benne szkóppal mérni,de sebaj)
A lemágnesezését nem értem egészen,de annak a bufferkondihoz és utána a kapcsolótáphoz sok köze látszólag nincs...hülyét kapok tőle :(
Amikor nem indul,tökéletes terheletlen feszültség van a bufferen olyankor is,semmi brumm,tüske,vagy hasonló.
Oké,nem a pufferelkó rosssz..de akkor a drasztikus kisütésétől(pofozás),miért indul el?
Illetve a cseréje után megint "jó".(pár napig?!?)


hétf. dec. 11, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
off

Látom jól felöltöztél. :oops:

on

Üdv, Pogifej.


hétf. dec. 11, 2006 13:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 10, 2006 19:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Pogifej írta:
Ez nagggyon kemény!!!
Tudtam, hogy a magyar elme szárnyakat ad :) , de ezt mostanában úgytűnik csak a zsiványságra pazarolják akiknek van a fejükben spiritusz.
A másik fele meg oly mértékben tudatlan, hogy elhisz ilyeneket meg hogy a bank kéri az ügyfél összes kódját, stb.
Most mit mondjak, hogy aki bedől az meg is érdemli? Ne legyek ennyire pesszipista? Sajnos ma sikk tudatlanul élni bele a világba.
Persze akinek nem inge az maradjon pucér! :cry:

Üdv, Pogifej.


Még jó, hogy te annyira k*rva okos vagy, hogy kompenzálod 4782 ember tudatlanságát...így talán megmenekül a Föld a pusztulástól...Köszönjük ezt neked. respect ]:->


hétf. dec. 11, 2006 1:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Miért ne? Kicseréli a processzort 30 ezerért, a "vírusosat" meg megtartja. :twisted:

Ez olyan, mint a vírusos videokártya. :D


vas. dec. 10, 2006 23:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Virusos a processzor ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És ezt tv szerelő mondta ? Hagyjuk már....


vas. dec. 10, 2006 20:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 
Ez nagggyon kemény!!!
Tudtam, hogy a magyar elme szárnyakat ad :) , de ezt mostanában úgytűnik csak a zsiványságra pazarolják akiknek van a fejükben spiritusz.
A másik fele meg oly mértékben tudatlan, hogy elhisz ilyeneket meg hogy a bank kéri az ügyfél összes kódját, stb.
Most mit mondjak, hogy aki bedől az meg is érdemli? Ne legyek ennyire pesszipista? Sajnos ma sikk tudatlanul élni bele a világba.
Persze akinek nem inge az maradjon pucér! :cry:

Üdv, Pogifej.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pogifej vas. dec. 10, 2006 20:46-kor.



vas. dec. 10, 2006 20:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 10, 2006 19:29
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem a következő problémám van a tévémmel: amikor átkapcsolok egy másik csatornára, akkor ugyan a csatorna száma megváltozik de a kép ugyan az marad.
Nemtudom mennyire érthető ezért mondok egy példát:
Bekapcsolom a tv-t, 5ösön van az rtl klub, nézem egy darabig majd átkapcsolom a 4esre, de a 4esen is az rtl klub megy, de bármilyen csatornára váltok, mindenhol az rtl megy. Ilyenkor vagy várok valamennyit (pár másodperctől kezdve akár 5 percig is) és nagy "sistergések" közepette megjelenik annak a csatornának a képe amire valójában kapcsoltam (pl a 4esen megjelenik a tv2), VAGY felkelek odamegyek a tv-hez "kicsit" oldalbacsapom és máris átvált a kívánt csatornára.
Már elég régóta csinálja ezt és kezd egy kicsit idegesítő lenni.
Egy TV szerelő látatlanba azt mondta, hogy "vírusos a tv-m processzora" és vagy vegyek bele egy új processzort 25-30ezerért vagy vegyek egy új tévét.
Ezzel kapcsolatban a következő kérdéseim lennének:
Valóban van e ilyen, hogy a tv-ben a processzor vírusos tud lenni? Ha van akkor ugye egy hardware vírusról van szó, és amennyiben a tv-t rákötöm a számítógépre, (hogy a tv-n tudjam nézni a filmeket, stb.) akkor esetleg ez a vírus átmehet e a számítógép hardwareeire?
Találkozott e már vki ilyen jellegű problémával, és ha igen akkor van e a fentiektől eltérő megoldás a problémára?

Remélem tud valaki segíteni, amit előre is köszönök.

Bye!


vas. dec. 10, 2006 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
gyj írta:
Helló Anubys!

Így van! Mikor megvettem bírt egy fél évet. Aztán kicserélték ugyan ott ahonnan vettem. ez is kb egy fél évig működött is. Aztán inkább én szereztem be egy sorkimenőt az van most benne. Most vagy ők szereztek be valami olcsó rossz darabot vagy valamitől mindig tönkre megy. És kicsit drága cserélgetni :D Akkor szerinted az S2000 belevaló?


Lehet, hogy bontottat raktak bele, azért birt csak két évet.
Nálam egyébként 2500Ft egy csomó fajta sorkimenő, vagy ha törzsvásárló vagy , akkor 2200Ft.
Az S2000 jó bele, egyébként melegedni mindenképpen fog, 50 fokig tökéletes, üzemszerű. A sorkimenő miatt nem fog melegedni, tehát ha nagyon melegszik, más a baja.


pén. dec. 08, 2006 20:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 08, 2006 18:24
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Hyundai TV kapcs. rajza
Sziasztok!
Most találtam rátok, és az lenne a kérdésem, hogy tudna-e valaki kapcsolási rajzot egy öreg Hyundai HKT-2001 típusú TV-hez. Eldurrant benne az MC44602-val felépített stanby áramkör, amit kilehetett mérni azt már kicsréltem, de rajz nélkül kicsit problémás méréseket végezni.
Amúgy a TV a nagymamámé, akinek a szivéhez nőtt már a szerkezet, meg hát Ő már nem akar megtanulni egy márik TV-t.

Előre is köszi!


pén. dec. 08, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 31, 2006 22:09
Hozzászólások: 30
Hozzászólás TV képcső
Üdv!

Hol lehet bontottan SAMSUNG tvhez képcsövet kapni. 72cm, a tipusa: 2065417182 00A68ELA021X12, és a THOMSON gyártja.


csüt. dec. 07, 2006 18:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 23:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Helló Anubys!

Így van! Mikor megvettem bírt egy fél évet. Aztán kicserélték ugyan ott ahonnan vettem. ez is kb egy fél évig működött is. Aztán inkább én szereztem be egy sorkimenőt az van most benne. Most vagy ők szereztek be valami olcsó rossz darabot vagy valamitől mindig tönkre megy. És kicsit drága cserélgetni :D Akkor szerinted az S2000 belevaló?


szer. dec. 06, 2006 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Hogy érted, hogy a harmadik sorkimenõt rakod bele ?

Szerintem egeszen pontosan ugy kell erteni ahogy
gondolod :))))))


szer. dec. 06, 2006 9:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
gyj írta:
Hali!

Van egy TELEFUNKEN SLX255-ös tv-m. A sorkimenő meghajtására egy S2000-es tranzisztor van benne. Használtan került hozzám és gyanús hogy nem az eredeti tranzisztor van benne. Eléggé melegszik, és most a 3. sorkimenőt raktam bele. Ha valaki találkozott ezzel a tipussal megköszönném ha elárulná milyen tipusú tranzisztor van benne eredetileg! Esetleg ha tud valaki szerviz rajzot az jó lenne!

Üdv!

Gyj


S2000 tökéletes bele. Hogy érted, hogy a harmadik sorkimenőt rakod bele ?


szer. dec. 06, 2006 0:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 05, 2006 23:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali!

Van egy TELEFUNKEN SLX255-ös tv-m. A sorkimenő meghajtására egy S2000-es tranzisztor van benne. Használtan került hozzám és gyanús hogy nem az eredeti tranzisztor van benne. Eléggé melegszik, és most a 3. sorkimenőt raktam bele. Ha valaki találkozott ezzel a tipussal megköszönném ha elárulná milyen tipusú tranzisztor van benne eredetileg! Esetleg ha tud valaki szerviz rajzot az jó lenne!

Üdv!

Gyj


kedd dec. 05, 2006 23:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. dec. 04, 2006 14:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Jó a fórum!Van egy Philips 28pw6332/05 tipusú tv-m(ingyen jött).Az a probléma vele,hogy hang van kép egy darab se!A képcső vége világít gondolom van fűtése.(A szakmám autószerelő,így hát a tv szerelő tudásom itt befejeződőtt).Amatőr szemmel ránézve találtam két kondenzátort egymás mellett,de az egyiknek csak a két lába látszik ki a földböl.Ez okozhatja a problémát?Van róla nagyon jó képem,de nem tudom sehova se feltölteni mert nem Magyarországról internetezek.Ha valaki tud segíteni elküldöm a képet PÜ.Tulajdonomba került egy Teleqipment nevű készülék aminek a kijelzőjén egy zöld pont látható.Már csak egy jó nagy adag tudás hiányzik.Öregrókák segítsetek!!!
Ti hol kezdtétek a tanulást??????????????????

Előre is köszönöm


hétf. dec. 04, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
SMA, köszi a választ, de inkább nem nyúlkálok tovább a TV-ben. Nincs ebben nagy tapasztalatom és félek, hogy csak még nagyobb kárt okozok benne.


szomb. dec. 02, 2006 21:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség