Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:38



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Hát...ha semmit nem értesz hozzá, le ne vedd a hátlapot. Vidd el szerelőhöz.
A Tv kicsit bonyolultabb annál, hogy nulla tapasztalattal nekiessen bárki.


pén. máj. 25, 2007 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 21, 2007 13:33
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Huhh ez nekem kicsit magas. Ez otthon is elvégezhető dolog?
(semmit nem értek az ilyen szereléshez :lol: )
Ha igen akkor mit kéne csinálnom?
Az ilyen kibekapcsolás dolgokat megcsináltam már sokszor, de semmi eredménye.


pén. máj. 25, 2007 8:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Azért a demagnetizáló PTK-t érdemes lenne ellenőrizni...
Sőt, előferdült már olyan is, hogy az előző szaki, aki javít(gat)tta a TV-t (más hibával), egyszerűen elfelejtette visszadugni a demagnetizáló tekrenc csatiját a panelre...


csüt. máj. 24, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 21, 2007 13:33
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát akkor marad ilyen ezek szerint mert nem segített hogy kihúztam hagytam álllni és visszadugtam:)

nembaj 8 ezeré vettem annyit megért:)


kedd máj. 22, 2007 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> na most ez több mint 1 napig volt mert egyik este
> pakolták fel a kocsira és csak másnap este hozták.

Na en meg irtam hogy probald meg nehanyszor, stb...

> Mivan Érden?

TV szerelo, vazze, en is oda hordom mert nem
ertek hozza csak be is merem vallani :)


hétf. máj. 21, 2007 19:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Tekilla, akár az is előfordulhat, hogy mechanikai ütés miatt (pl. szállítás közben) "leszakad", elmozdul a képcsövön belül az árnyékmaszk. Ilyenkor a képcső sajna menthetetlen.


hétf. máj. 21, 2007 18:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 21, 2007 13:33
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Írtam hogya szállítás amíg lehozták Miskolcól Pestre addig ugye ki volt kapcsolva. na most ez több mint 1 napig volt mert egyik este pakolták fel a kocsira és csak másnap este hozták.
Mivan Érden?
Amúgy ha nem lesz megoldás nem dől össze a világ mert amúgy ezt leszámítva nagyon jó képe van és minden oké a TV vel csak gondoltam hameglehet csinálni akkor miért ne:)
Még 1 kérdés. Ezekkel a "tünetekkel" kipurcanhat a képernyő? vagy ez csak egyszerűen elcsesződött ott de nem lesz további romlás ?:) (nincs mellette se hangfol se semmi)


hétf. máj. 21, 2007 16:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Olvastam hogy kapcsoljam ki a készüléket ne
> távirányítóval hanem teljesen áramtalanítva,
> majd várjak kicsit és kapcsoljam be, akkor az
> áramkör vagy mi automatikusan demagnetizálja
> a képcsövet.

Esetleg probald meg parszor ugy, hogy "varjak kicsit"
az este kikapcsolod (holozati kapcsolo, nem tav) es csak
masnap kapcsolod be ujra...

Ha ez nem segit akkor cipelheted Erdre :)


hétf. máj. 21, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 21, 2007 13:33
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pénteken vettem egy használt Panasonic Quintrix 100 Hz-es televíziót, amiről elmondták hogy a képernyő bal és jobb (3-4cm) oldalán színfolt jelentkezik, viszont meg lehet csináltatni.
Képet sajnos most nem tudok róla mutatni annyit vettem észre hogyha beindítom a DVD lejátzóm (lg) akkor ugye bejön egy nagy kék képernyő középen kiírva hogy LG. Ennél a kék háttérnél a bal oldalon egy 3-4cm zöld folt van a tv szélén egészen a tetejétől az aljáig leér, illetve a jobb oldalon pedig Piros színfolt ugyanúgy szélességben 3-4 cm és a kép tetejétől az aljáig leér.
A kérdésem a következő lenne. Mi lehet a baj?
Olvasgattam fórumokban hogy ezt pl hangszóró, stb okozza, namármost nincs mellette már hangszóró, nem tudom hogy volt e, gondolom ez lehet az oka. Hogy lehet megszűntetni?

Olvastam hogy kapcsoljam ki a készüléket ne távirányítóval hanem teljesen áramtalanítva, majd várjak kicsit és kapcsoljam be, akkor az áramkör vagy mi automatikusan demagnetizálja a képcsövet. Nos ez sem segített meg szerintem mikor Miskolcról Budapetsre lehozták nekem a TVt eleget állt.

Meg lehet ezt a problémát oldani vagy sem?
Amikor nincs kék háttér nem annyira erős a folt, de akkor is jelen van :)
Tud valaki segíteni?

Üdv,

Gábor


hétf. máj. 21, 2007 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Köszi, Attee!

Sajna konkrét típust nem tudok, mert ismerősé a tv, és mostanában nem ért rá foglalkozni vele. Elmondtam, amit ítt artak, de már felvitte a padlásra, majd a télen fog vele foglalkozni, akkor több idő jut rá.


hétf. máj. 21, 2007 8:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 28, 2004 0:18
Hozzászólások: 427
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Másik topikban kérdeztem egy alkatrészt TV-ből, amire rájöttek, hogy PTK, a lemágnesező áramkörhöz. A TV-n nincs se kép, se hang, sem a bekapcsolást jelző kis LED sem világít. Azt mondták, lehet használni enélkül, de általában a biztosíték is kimegy, és ezért nem működik a TV.
Közben kiderült, a biztosíték OKé, de mégsincs se kép, se hang ...
:(


Valami konkrétabb adatokkal is szolgálhatnál...
de általános érvényű dolgokat mondghatok én is. Először is nézd meg a primer oldali pufferelkón a tápfeszt, itt olyan 300v körüli értéket kéne mérni. Ha ez nincs meg, előtte (konstrukciótól függően) szokott lenni egy pár ohmos ellenállás, az megszakadhatott. Lehet rossz akár a graetz is, legalább 2 dióda szakadása esetén.. Evidens, de lehet rossz a hálózati kapcsoló is... Egyes készülékeknél külön van a készenléti és a fő hálózati táp, ezeknél a készenléti táp hibája okozhat totális működésképtelenséget.
Ha a pufferen megvan a kakaó, lehet továbbvizsgálódni...de sokkal konkrétabbat tudnánk mondani legalább a tv típus ismeretében!


vas. máj. 20, 2007 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: Orion tv-n fekete sáv
gtivadar írta:
Sziasztok!

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni.
Van egy régi Orion tv-nk. A típusát nem tudom, de távos és sztereo.
Régen azt csinálta, hogy a képernyő alsó részén volt egy feháér csík, kb. az aljától 3-4 cm-re. Most ez a fehér csík feljebb ment, az alatta lévő rész pedig fekete. Ez kiteszi sajnos már a képernyő alsó harmadát, tehát ennyi nem látszik a képből. A fehéres csík színe és intenzitása a mindenkori képtől függ. Ebből én azt gondolom, hogy a függőleges eltérítésnek lehet baja, mert űgy tűnik, hogy kiírja a sorokat, de az egész alsó harmadot így egyetlen sorba teszi. Mit lehet ezzel csinálni? Lehet állítani ezt valahogy? Ezen a tv-n nem láttam hátul potmétereket, amikkel állítani lehetne a képen. Még nem szedtem szét. A készüléken belül hol találok olyan potit, amivel a függ. eltérítést tudom állítani? Vagy ez nem ilyen egyszerűen megoldható? Egyáltalán mitől mászhatott el csak úgy magától???

Minden segítséget köszi előre is!


Valószínü, hogy a függőleges eltérítő. Szerintem valamelyik ELKÓ kiszáradási folyamatának hatása ez.. Belül ne tekergess semmit, hacsak pontosan nem tudod mit tekersz, mert aztán végleg megölöd a tv-t. Meg kéne vizsgálni a függőleges eltérítésen, hogy jó-e a fűrészjel.


vas. máj. 20, 2007 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 28, 2007 20:50
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Üdv!
Nekem van egy Videoton TS6354 TXT-OSD tv-m. Na, ehhez kéne nekem használati utasítás, vagy felhasználói kézikönyv. Lehet, hogy vannak benne olyan funkciók amiket, csak így tudnák előhívni.


vas. máj. 20, 2007 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Rendben, köszi!
:)


kedd máj. 08, 2007 13:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Meg kéne nézni, meddig jut el a váltó, ill. utána az egyen, majd ha ezek megvannak, akkor valószínű a tápegység is megnyekkent.
A mérésnél óvatos legyél, ne érjél hozzá semmihez, mert életveszélyes! Kikapcsolás után se, mert tele van kondikkal, nem kellemes élmény...


kedd máj. 08, 2007 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Másik topikban kérdeztem egy alkatrészt TV-ből, amire rájöttek, hogy PTK, a lemágnesező áramkörhöz. A TV-n nincs se kép, se hang, sem a bekapcsolást jelző kis LED sem világít. Azt mondták, lehet használni enélkül, de általában a biztosíték is kimegy, és ezért nem működik a TV.
Közben kiderült, a biztosíték OKé, de mégsincs se kép, se hang ...
:(


kedd máj. 08, 2007 11:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: kedd máj. 08, 2007 8:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Orion tv-n fekete sáv
Sziasztok!

Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni.
Van egy régi Orion tv-nk. A típusát nem tudom, de távos és sztereo.
Régen azt csinálta, hogy a képernyő alsó részén volt egy feháér csík, kb. az aljától 3-4 cm-re. Most ez a fehér csík feljebb ment, az alatta lévő rész pedig fekete. Ez kiteszi sajnos már a képernyő alsó harmadát, tehát ennyi nem látszik a képből. A fehéres csík színe és intenzitása a mindenkori képtől függ. Ebből én azt gondolom, hogy a függőleges eltérítésnek lehet baja, mert űgy tűnik, hogy kiírja a sorokat, de az egész alsó harmadot így egyetlen sorba teszi. Mit lehet ezzel csinálni? Lehet állítani ezt valahogy? Ezen a tv-n nem láttam hátul potmétereket, amikkel állítani lehetne a képen. Még nem szedtem szét. A készüléken belül hol találok olyan potit, amivel a függ. eltérítést tudom állítani? Vagy ez nem ilyen egyszerűen megoldható? Egyáltalán mitől mászhatott el csak úgy magától???

Minden segítséget köszi előre is!


kedd máj. 08, 2007 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Üdv, úgy gondolom megfelelő topik, hogy belinkeljek néhány lefotózott szakmunkásvizsga feladatot (TV videó müszerész írásbeli) illetve megoldását, hátha valakinek hasznára válik :)
http://kalazif2.googlepages.com/feladatok


szomb. máj. 05, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás Re: funai
wandee írta:
Van a primer oldalon egy 220UF 6,3V kondi azt cseréld ki!


Köszi a segítséget, megnézem!

Szerk: Mostmár megy szépen! Thx :rulez:


csüt. máj. 03, 2007 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás funai
htbwap írta:
Django írta:
Sziasztok!
Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy a régi Funai tv-m egy hónapja amikor be akrtam kapcsolni(nem volt stand by-on) nem kapcsolodaot be(kis piros led nem villágított).Megnéztem volt hálózati fesz.Kihúztam a villásdugót a konektorból és később vissza dugatam.ennek hatására ismét müködött.ezek után mindig stand by-on hagytam és igy kapcsoltm be.De tegnap áramszünet volt és ezek után ismét nem tudtam bekapcsolni.Lehetséges az hogy a tápnak a elko pufferja kondija szépen lassan kiszáradt és most végleg megadta magát?A tv már több mint 10 éves eddig semmi baj nem volt vele.


Nekem is hasonló problémám van.
Áramszünet után nem tudom bekapcsolni a masinát(funai), de nálam várni kell egy pár napot konnektorból kihúzott állapotban és utána működik.
Mi lehet a baja?

Van a primer oldalon egy 220UF 6,3V kondi azt cseréld ki!


csüt. máj. 03, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Miböl gondolod?

Az en hozzaszolasom csak csak a smile volt...


csüt. máj. 03, 2007 8:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 99
Hozzászólás 
Django írta:
Sziasztok!
Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy a régi Funai tv-m egy hónapja amikor be akrtam kapcsolni(nem volt stand by-on) nem kapcsolodaot be(kis piros led nem villágított).Megnéztem volt hálózati fesz.Kihúztam a villásdugót a konektorból és később vissza dugatam.ennek hatására ismét müködött.ezek után mindig stand by-on hagytam és igy kapcsoltm be.De tegnap áramszünet volt és ezek után ismét nem tudtam bekapcsolni.Lehetséges az hogy a tápnak a elko pufferja kondija szépen lassan kiszáradt és most végleg megadta magát?A tv már több mint 10 éves eddig semmi baj nem volt vele.


Nekem is hasonló problémám van.
Áramszünet után nem tudom bekapcsolni a masinát(funai), de nálam várni kell egy pár napot konnektorból kihúzott állapotban és utána működik.
Mi lehet a baja?


szer. máj. 02, 2007 22:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás cod
Gafly írta:
> ezen még sztem szerelő sem segíthet...

:)

Miböl gondolod?
Több megoldás is létezik csak ahoz szerelö kell a házi megoldás annyi lehet,hogy probálkozni a kobináciokkal!


kedd máj. 01, 2007 10:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> ezen még sztem szerelõ sem segíthet...

:)


kedd máj. 01, 2007 8:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 30, 2007 20:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy a régi Funai tv-m egy hónapja amikor be akrtam kapcsolni(nem volt stand by-on) nem kapcsolodaot be(kis piros led nem villágított).Megnéztem volt hálózati fesz.Kihúztam a villásdugót a konektorból és később vissza dugatam.ennek hatására ismét müködött.ezek után mindig stand by-on hagytam és igy kapcsoltm be.De tegnap áramszünet volt és ezek után ismét nem tudtam bekapcsolni.Lehetséges az hogy a tápnak a elko pufferja kondija szépen lassan kiszáradt és most végleg megadta magát?A tv már több mint 10 éves eddig semmi baj nem volt vele.


hétf. ápr. 30, 2007 20:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 30, 2007 14:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás TV zár feloldás!!
Sajnos valami tévedés folytán (unokaöcsém megmahinálta a távirányót) sikerült az Orion tv-nkre beállítani a tv-zárat oly módon, hogy amint bekapcsoljuk a tv-t, rögtön kék hátteret kapunk, s egy 3 karakterből álló gomb kombinációt kér tőlünk a tv. Sehová sem lehet lépni, még a menübe sem! :-( Elég gáz.........
De a kombinációt nem tudjuk, hogyan lehet azt kiküszöbölni, hogy ennek a megléte nélkül újra elérjük az adást? Sajnos a használati útmutató sincs meg jelenleg, amiben esetleg a probléma után olvashatnék. Bár szerintem erre a problémára nem igen tudna segítséget adni...ilyenkor újra kellene kódolni a tv-t, vagy mi???? Ötletem sincs.....több ezer kódkombináció lehet, képtelenség kitalálni....ezen még sztem szerelő sem segíthet...
Valakivel már fordult elő ilyen??? Ha igen, pliz HELP!!!!
Gáz, hogy ez miatt nem tudjuk használni a tv-t, mert amúgy semmi baja!!!


hétf. ápr. 30, 2007 14:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Típusra nem tudom, de sokban van egy kisebb poti "Sub-brite" felirattal, ami a wehnelt (g1) feszt állítja. Ha nincs, ilyen és a sorkimenőn sincs meg a "screen" poti (bár ilyet még nem láttam), akkor a katódokkal szabályozzák (valszeg) a fényerőt is. Ettől még megkeresheted a g1 osztóját és azon módosítasz.


kedd ápr. 24, 2007 17:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Sziasztok
Van egy kis gondom.

Volt nekem eg Ls 775-os sorkimenős mocsim és egy samsung 753-as. amin elfüstölt az eltéritő tekercs. kicseréltem a csövet(a samsungba ment a Lg-jé)
Képméret élesség hibátlan,de fényerőt nem lehet állitan a sorkimrnőn, és semmijen poti nincs sehol. Elég sötét igy a kép. mit csináljak, a videopanalen csapljak a g2-re + feszt?, vagy kondizzam meg? Bármi ésszerű javaslatot szivesen várok

Előre is köszi.


kedd ápr. 24, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Lécci valaki a nokia fx71 tévéhez kapcsrajzot küldjön már a
marko.szabolcs kukacom freemail.hu ra
Hétvégén mennék a tévét meglesni,mert ismerősömé és nemtom elhozni
ide,egy előre átnézett kapcsrajz alapján rutinosabban matat az ember.


hétf. ápr. 23, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 21, 2007 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
[quote="wandee"][quote="Spider26b"]Szia!
Bocsi h pü-be írok,de ulátom ,hogy te kened vágod a témát.
A következő a problémám.

http//kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/image6231177187531.jpg

Normende Spectra 72
Videó bemeneten ugyan ez.osd txt is szétnyúlva.
Viszont ha nem küldök rá jelet akkor helyén van a hangyák háborúja txt és az osd is.
Mi lehet a probléma?[/quote]

Szeva!
Azt mondanám elsöre sorkimenö de ne kapkodjuk el.
1:táp elko és a tápban lévök primer/szekunder oldal.
2:sorvégtranyo mellett 8-10 NF kondi.
A sorkimenö azért lehet rossz ilyen esetben látszolag minden rendben de van benne pár egyenirányitó és ezek megnyulnak" és olyan tapasztalhato mimtha egy nagitot tennél elé és vissza ez a jelenség ugyis látványos ha a fényeröt /képet nézve/változtatod,ha lefele veszed kezd normális kép lenni de sötét ellenkezöleg kinyulik és világos lesz.
Nemkönyvet akarok ir csak igy érhetöbb

Majd re mitörtént [/quote]

Szia
Na szóval!
A sorkimenőre azért nem gyanakszom mert a story a következő
1.A tv üzemképes volt amég:Kb.1 hónapja elkezdet vacakolni a bekapcsolás Stand-by állapotból csak úgy tudtam bekapcsolni,hogy elő kellett melegíteni hajszárítóval egy picit és csak akkor kapcs ba.Tudtam,h egy vacak kondiról lehet szó.Most jutottam el (idő hiányában),hogy kicseréljem ez egy 470mf/25v elkó.Kicseréltem.Bekapcsoltam a tvt és örültem mint majom a farkának,h minden szupi összeraktam vissza helyére és csak akkor láttam ,h baj van mikor antenna becsak akkor rossz ha befogott csatornán van ha mákon akkor jó a kép!!!!Nem semmi mi?
Eszembe jutott ,h esetleg vmit rosszul dughattam vissza de control és minden oks. (szerintem!!)
2.Minden kép állítási lehetőség mükszik párna,trapéz,vert.,horiz.stb...
Kontraszt,fényerőre nem változik a kép nagyság.
3.Marad az hogy nem tudom.

"Így kell egy apró hibából nagyot csinálni!"


vas. ápr. 22, 2007 21:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
Nokia FX71 tévé kapcsrajz van valakinek?



Még nem néztem bele,de olyan az elmondás alapján mintha nem indulna el a táp egyrésze.
Eddig kb. 3perc után jött meg nekik a kép,most meg bekapcsolják és semmi kép.
Távnyomokra reagál,hangot csatornát vált adótt veszi,stb,minden megy,de a képcsőn semmi kép.
Olyan mintha a nagyfeszes résznél valami táp nemindulna el(de mondom
még nemvolt időm belemérni)


Akinek van kapcsrajza,esetleg tipp(Gondolom valamelyik kondi értéke nem jó és az szivat) fogadom szivesen.

Előre is köszi.


vas. ápr. 22, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 21, 2007 19:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok a következő a problémám.

http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/i ... 187531.jpg

Normende Spectra 72
Videó bemeneten ugyan ez.osd txt is szétnyúlva.
Viszont ha nem küldök rá jelet akkor helyén van a hangyák háborúja txt és az osd is.
Mi lehet a probléma?


szomb. ápr. 21, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 15, 2007 17:30
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: SZABATKA
Hozzászólás segitseg
tiszteletem minden kinek

ezennel segitsegeteket kernem

van 1 philips Philips_FL2.26-FL2.26.tvm
mar honapok ota eszem a k..it vele.csereltem nagyfest
meg mar ase tom mit is nezzek meg rajta,mert nem idul a nyuves.csak a standby led vilagit,se tap se semmi,ha lekotom a standby kezileg akkor a 142helyett 25 voltom van.es szenved a csoper,ha lekotom a sorkimeno tranyojain a bazist akkor beindula tap, buffer kondik kimerve.jok,
ha valaki tudna segiteni szivessen vennem az otleteket,

elore is kosz


vas. ápr. 15, 2007 17:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 17, 2004 18:53
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Thomson
Sziasztok!

Előrebocsátom teljesen laikus vagyok és nem is szerelek tv-t, csak érdekelne a dolog (esetleg ha egy kondi gond lenne, azzal még talán megbírkóznék) :).

Van egy Thomson 21dg15et tv-nk kb. 1 hónapja éjszaka magától bekapcsolt. Egyre idegesítőbb, aztán újrainstall a csatornák, megjavult. Most kicsit idegesítőbb. Olyan mintha valaki agyba-főbe nyomogatná a távirányítót csatornaváltás, hangerő szinte állandóan lent, led bekapcsolás után sem alszik el, néha 10-15 percre megjavul, aztán megint meggajdul. Előző hozzászólásokban olvastam, hogy valakinek volt hasonló probléma, de nem fejtette ki.

Akinek van ötlete melyik irányban lehet a probléma vagy találkozott hasonló jelenséggel, kérem írja meg!

Üdv Tices


szer. ápr. 11, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 16:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: tensai tv
aham.. ez mind szép és jó, de nem vagyok TV - szerelő :D

Csak egy felhasználó / user :lol:

Üdv, Norbi


kedd ápr. 03, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás tensai tv
Trockij írta:
Helló!

Mivel full új vagyok itt, gőzöm sincs róla, ezért nézzétek el, ha nem jó helyre írok, stb..

A gondom az lenne, h az IN TENSAI TV - ém (pontos típust ne kérjetek..) elromlott. Az egyik percről a másikra elment a normális színe, ill. minden csatornát egy hullámsávra tett. hiába állítom be az adókat, nem hagyja ott.. plusz, miközben adót keresek érdekes hangokat ad ki.. Mikor talál egyet full hangerővel üvölt a TV, pedig mindig leveszem.. Színe alig van, a kép ugrál..

Fogalmam sincs, h mi lehet a gond, ill. h megérné - e megcsináltatni vagy érdemesebb egy újat venni.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv, Norbi

elöször is meg kell mérni a tápokat,ha rendben van akkor keresd meg az eeprpmot és tegyél másikat azután majd többet tudni :roll:


kedd ápr. 03, 2007 18:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 03, 2007 16:44
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Helló!

Mivel full új vagyok itt, gőzöm sincs róla, ezért nézzétek el, ha nem jó helyre írok, stb..

A gondom az lenne, h az IN TENSAI TV - ém (pontos típust ne kérjetek..) elromlott. Az egyik percről a másikra elment a normális színe, ill. minden csatornát egy hullámsávra tett. hiába állítom be az adókat, nem hagyja ott.. plusz, miközben adót keresek érdekes hangokat ad ki.. Mikor talál egyet full hangerővel üvölt a TV, pedig mindig leveszem.. Színe alig van, a kép ugrál..

Fogalmam sincs, h mi lehet a gond, ill. h megérné - e megcsináltatni vagy érdemesebb egy újat venni.

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv, Norbi


kedd ápr. 03, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd dec. 27, 2005 20:55
Hozzászólások: 123
Tartózkodási hely: XX. ker
Hozzászólás 
Józsibá írta:
Hogy lehet service menübe lépni? Sajnos már nem űzöm aktívan a szakmát, nincs infóm róla...


zöld gomb 1-9-2-3

Minden tiszteletem a tied, de ha a hibát sikerül s.menüből megoldani, akkor gratula. Kötsög a menüje.
Ha kell eeprom dump, küldj egy p.ü-t és elküldöm mailban.

Nincs véletlenül egy komplett sorkid a padláson Orion Oriluxhoz? Megfizetem, ha eladod. :-)


vas. ápr. 01, 2007 19:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 01, 2007 18:33
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok! Egy ismerősömnek van egy Orion 2120 Tv-je. A készüléknek elment a fél menüje, olyan, mint egy Hotel módba váltott Grundig.
Hogy lehet service menübe lépni? Sajnos már nem űzöm aktívan a szakmát, nincs infóm róla...


vas. ápr. 01, 2007 18:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 30, 2007 18:54
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv! Van egy Gorenje CTV552 Tv-m, és van egy hibája, mikor bekapcsolom a tv-t akkor piros a kép, de látszanak az alakok. Ezután újra ki és be kapcsolom ekkor helyreáll a kép és minden szín megjelenik, csak a fehér sárgás arnyalatú. Előre is köszönöm válaszaitok, ötleteiteket!


vas. ápr. 01, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 283
Tartózkodási hely: Baranya, változó fellelhetőséggel.
Hozzászólás 
Sebi írta:
Én úgy látom, hogy ez (szomszéd) csatorna zavar. Könnyen lehet, hogy a szolgáltató a hunyó, de régebbi készülék esetén nem biztos. Lehet kábel probléma is, helytelen lezárás/elosztás/kötés miatt.
Próbaként másik készülék (vmi újabb hipersávos) csatlakoztatása erre az antennajelre többet mondana.


Szolgáltató lehetett, mert mostanában már nem jelentkezik, pedig nálunk semmi se változott.
Érdekes, nem szellemképes volt, hanem nyílegyenes vízszintes sávok.


hmli


csüt. márc. 29, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 25, 2007 14:39
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
tvmasternek:
Köszönöm, elvileg megnyugtató amit írsz (lásd sípoló tv), a probléma az, hogy garanciális javításon már volt, és nem változott semmi. Félő, ha újra elviszem, csak az időt pazarlom. Válaszodból arra következtetek, hogy a javítás költsége nem lehet túl magas, így lehet, hogy inkább elviszem egy másik szerelőhöz.
Előd


csüt. márc. 29, 2007 17:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 08, 2005 12:54
Hozzászólások: 16
Hozzászólás NOKIA
Köszönöm...

A kis ellenállás ok.
Szkópom nincs.
Természetesen próbáltam mérni az ic 14-es lábát kéziműszerrel, de semmi, azaz 0V minden állásban.
A szek oldali diódákat még nem néztem, mert eredetileg a hiba oka talán túlfesz lehetett ( 2 ellenállás a TEA mellett elégett ).
Nem gondoltam eddig, hogy a szek oldalon is lehet hiba...

A tanácsot megfogadom!


kedd márc. 27, 2007 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 19, 2007 14:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
[quote="fgyuri"]Ajajjj...it tán több a kérdező mint a válaszoló...nekem is kérdésem van!
Hali, a BU emitterében van egy kis ohmos ellenállás,0,33ohm vagy valami ilyesmi,ezt nézd meg.Ha van szkópod az ic 14-es lábán meghajtó jelet kellene látnod,vagy a BU bázisán.A szekunder oldali diódákat is nézdd meg nem zárlatosak-e.


vas. márc. 25, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 19, 2007 14:30
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Csavargó5-nek.
Ha csak sipolást hallassz,de egyébként müködésbeli probléma nincs,akkor az vélhetőleg valamelyik sorvégfokozatban fellelhető tekercs,pl linearitás sorfrekvencián való megszólalása okozza.Azonkivül hogy zavaró egyéb problémát általában nem okoz.A javitása roppant egyszerü,de lévén garanciális a készülék,inkább ne avatkozz be.


vas. márc. 25, 2007 19:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
hmli írta:
Hala.

TV hibának hiba, csak nem a készülékben..

http://hmli.uw.hu/terminal/zavar.jpg

A képen látható hölgy már önmagában zavaró, de nem ez a lényeg. Minek köszönhetõek a vízszintes sötétebb-világosabb csíkok? KábelTV, és több csatin is mejelenik szinte ugyanígy. Jaa, és idõszakos.


hmli


Én úgy látom, hogy ez (szomszéd) csatorna zavar. Könnyen lehet, hogy a szolgáltató a hunyó, de régebbi készülék esetén nem biztos. Lehet kábel probléma is, helytelen lezárás/elosztás/kötés miatt.
Próbaként másik készülék (vmi újabb hipersávos) csatlakoztatása erre az antennajelre többet mondana.


vas. márc. 25, 2007 19:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 08, 2005 12:54
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Ajajjj...it tán több a kérdező mint a válaszoló...nekem is kérdésem van!

Szóval a tv: Nokia 7140
Táphibája van; nem idul, készenlét sincs.
Egyenfesz (~300v ok, diódák jók.)

Két elégett ellenállást és egy rossz zenert cseréltem + a tranyót is.
Utána próbálkoztam a vezérlő ic (TEA 2164) cseréjével. Mivel újat nem tudtam beszerezni maradt a használt. Egy szerelőtől vettem, ki azt mondta jó. Nincs okom kételkedni a szavában.

Mindenesetre a táp továbbra sem indul.

Elkók mind, kondik többsége cserélve; nem indul.

Van egy tartalék táptrafóm is beletettem, se semmi. Kimérve mindkét trafó egyforma.

Ja, ic tápfesz megvan (11V).

Kollektoron is 280-290V van.

MI A KÍNJA?? Vagy titka?
Dühös vagyok, hogy sok-sok órai munka után is szivat!

Tud valaki segíteni??

Hogyan lehet az ic-t kiforrasztva ellenőrizni?


vas. márc. 25, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 25, 2007 14:39
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: veszprém
Hozzászólás 
üdv mindenkinek!
Nem értek semmit az elektronikához, ezért kérem a segítségeteket:
új, "szuper" tv Hyundai he-tx2167f. (55cm 30 ezerért)
egy hét múlva a világosabb képeknél hangos sípolás
szervíz-garancia-kész
hazavittem, a probélma ugyanaz.
A szervizben nem a szerelő volt,. így nem tudom, mit csinált vele.
Visszavigyem?
meg tudják csinálni?
más szerelő addig nem nyúl bele, ameddig van garancia.
Kb mekkora lehet ajav. költség(mert ha nem sok, akkor elfelejtem a garanciát és megcsináltatom).
Veszprém környékis szerelő is érdekel.
Köszönettel:
Előd(laju@freemail.hu)


vas. márc. 25, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 22, 2007 15:14
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ros-Co.!

Köszi a gyors választ! Megpróbálom, így megoldani.

Üdv. VTP :-)


csüt. márc. 22, 2007 16:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Húzzál rá több rétegben zsugorcsövet. A szenest részt kapard le, akár a szigetelés eltávolításának árán is. A szikra útjába tegyél üvegszálas (csupasz) nyák lemezt, és pillanatragasztóval rögzítsd a sokszorozó oldalán. Nem lesz tökéletes, de kár lenne rögtön kidobni a drága alkatrészt.


csüt. márc. 22, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 50 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség