Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 6:35



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Telefunken
Sziasztok a jelenség a tv-vel kapcsolatban hogy nem marad 16:9es képarányban hanem csatorna váltásnál vissza ugrik 4:3-ra ez azért probléma mert, széles képcsöves. Tipusa cinevision 28 icc9 RC1355
Milehet a gondja? javítási költség kb, ha tudnátok segíteni esetleg van tv szerelő köztetek akkor megbeszélhetjük:)


vas. okt. 12, 2008 19:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sikerült, tündérek vagytok :D
Üdv:
Veca


szomb. okt. 11, 2008 11:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 164
Hozzászólás Re: Hotel?????
veca írta:

Van egy régi grundig tv-m (ha kell majd megírom a típus számát otthonról). Minden rendben volt vele, de a férjemnek egy univerzális távírányítóval sikerült elérnie rajta egy hotel nevű menüt. Aminek az lett a következménye, hogy nem lehet hangolni és egy ponton túl nem lehet hangosítani. Azóta soha többet nem tudjuk ezt a menüt előcsalni és a korlátozásokat kikapcsolni...
Van valami ötletetek?
Köszi Veca


Hálózati kapcsolóval kikapcsolni a TV-t, majd úgy bekapcsolni (hálózati kapcsolóval), hogy a távirányítón az "i" gombot nyomva tartod, ekkor megjelenik a szerviz menü, ahol lesz egy Hotel ON-OFF sor, arra a sorra kell lépni(távirányító P+,P- gombokkal) és a távirányító hangerő minusz gombjával OFF állásba kapcsolni, majd az "i" gombbal kilépni ebből a menüből.

Ez is egy mód, de típus hiányában ez a legvalószínűbb.

Üdv: L


szomb. okt. 11, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 07, 2008 9:48
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Hotel?????
Sziasztok

Valaki segítsen, please!
Van egy régi grundig tv-m (ha kell majd megírom a típus számát otthonról). Minden rendben volt vele, de a férjemnek egy univerzális távírányítóval sikerült elérnie rajta egy hotel nevű menüt. Aminek az lett a következménye, hogy nem lehet hangolni és egy ponton túl nem lehet hangosítani. Azóta soha többet nem tudjuk ezt a menüt előcsalni és a korlátozásokat kikapcsolni...
Van valami ötletetek?

Köszi Veca


kedd okt. 07, 2008 12:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. szept. 14, 2008 22:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy CRT Grundig elegance 55-ös flat tv-vel van gondom, ami már nem garanciális. 1 hónapja, bekapcsolás után rendszerint pattog a kép. Eleinte 2-3 mp-ig csinálta, most már 5-6 szor kell újrabekapcsolni, mert azonnal ki is kapcsol magátol, ha sikerül neki úgy maradnia, 1/2 percig pattog még. Utána minden o.k., kivéve hogy újabban a p+p- gombokkal nem hajlandó megmaradni egy-két konkrét csatornán, hanem onnan továbbugrik. Ezt az állapotot fokozatosan érte el, de egyre rosszabb. Ha kikapcsolom, azonnal újra be tudom kapcsolni, de minél többet van kikapcsolt állapotban, annál nehezebben kapcsolódik be.
Ha van valami ötletetek, légyszi osszátok meg! Köszönöm!


vas. szept. 14, 2008 23:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
robisilvi írta:
Próbáltam.Ugyan az.Egy darabig nézem,semmi.Utána elöjön,mindig a jobb felsö sarokban.Fehér hátteren barna folt,a kék AV-n pedig fehéres,kopott kék szin.Egy darabig látszik,majd eltünik.És ez igy megy egész nap!


Esetleg rossz a PTC - ha Gafly tanácsa nem hozott eredményt.
Ha új a gép, én képcsőre tippelnék. (gyártási hibából eredő színtisztasági hiba. Sajnos már a gyárak is a másod-harmadosztályú képcsöveket csak egy középre képzelt körön belül specifikálják...)


szer. szept. 10, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 09, 2008 21:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás sípoló TV
Sziasztok,

A problémám a következő:
Nemrégiben volt egy vihar itt Zuglóban, és szerintem nagyon közel volt a villámcsapás....azóta a TV-t ha kikapcsolom, majd újra be- sípol.
Ha eleget (15-20 perc) "pihen" akkor bekapcsolás után hamar abbahagyja...ha sokat, (több órát)...akkor a bekapcsolásnál nem sípol.

Vajon köze van a villámnak hozzá? Samsung tv, kb 4 éves...

A sípolás hol gyengébb, hol erősebb.

Valakinek van tippje, hogy mi a baj?

Üdv
Röni


kedd szept. 09, 2008 21:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 06, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Próbáltam.Ugyan az.Egy darabig nézem,semmi.Utána elöjön,mindig a jobb felsö sarokban.Fehér hátteren barna folt,a kék AV-n pedig fehéres,kopott kék szin.Egy darabig látszik,majd eltünik.És ez igy megy egész nap!


vas. szept. 07, 2008 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Elso kiserletnek este huzd ki a konnektorbol.
Ha szerencsed van masnap amikor bekapcsolod mar jo lesz...
(Ez most komoly, nem vicc :) )


vas. szept. 07, 2008 8:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 06, 2008 17:42
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!Új vagyok a topicban,de van egy kis problémám,amiben segitséget kérek.Van egy SENCOR 72 cm,50 Hz-es tévém,új!Az a problémám,hogy a jobb felső sarokban van egy kb. tenyérnagyságú lilás,sötétes folt,ami nagyon zavaró,főleg ha fehér a háttér,azon nagyon látni.mi lehet a baj,visszavinni nem akarom,mert 1 hónap amig megcsinálják...Help.....


szomb. szept. 06, 2008 17:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 14:41
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok lenne egy olyan problémám a BEKO tv-mel hogy amikor a tv-t bekapcsolom kigyullad az elején a piros led odáig működ, ezek után a távirányítójával bekapcsolom,be is kapcsol de kb. 2 másodperc mulva kikapcsol majd magától vissza és ez így tovább a nagyfesz megjön szerintem valami beterheli a tápot. Ha esetleg valaki tudná hogy mi ez segítségét előre is köszi. A Tv 72cm-es Stereo,sík képcsöves


csüt. aug. 21, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Anubys írta:
A hosszú fókuszkábel szeret sorlengéseket generálni, de ez a két csík szerintem másból adódik, semmiképp sem elkóhiba, arra kár is volt gondolni. Valami gerjedés ül föl a képre, TV8-nál ez típushiba, én egyszer egyel kűzdöttem, abban egy vékony halvány csík volt, benne is maradt, nem jöttem rá, mitől volt benne, de szerintem alapvetően valami tervezési hiba lehet, mert egész új példányokban is láttam annomegjelenni ebből a típusból.


Ajjaj, hát ez nem valami megnyugtató....azért ha mégis valami tipp eszébe jutna valakinek, szívesen fogadnám, egyszer még nekifutok a tv-nek, mielőtt végképp "leírnám".


hétf. aug. 11, 2008 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
A hosszú fókuszkábel szeret sorlengéseket generálni, de ez a két csík szerintem másból adódik, semmiképp sem elkóhiba, arra kár is volt gondolni. Valami gerjedés ül föl a képre, TV8-nál ez típushiba, én egyszer egyel kűzdöttem, abban egy vékony halvány csík volt, benne is maradt, nem jöttem rá, mitől volt benne, de szerintem alapvetően valami tervezési hiba lehet, mert egész új példányokban is láttam annomegjelenni ebből a típusból.


hétf. aug. 11, 2008 18:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Anubys írta:
lamemann írta:
Opto írta:
Ha AV-n is látható akkor valószínüleg sor belengéssel van dolgod , sormeghajtás ,sorvégfok ból eredhet.


Igen persze AV-n is, szkóp hiányában mit is érdemes pontosabban megnézni errefele ?:
http://kepfeltoltes.hu/080808/sormeghaj ... es.hu_.gif
(elkócserék közben csak a c311 maradt ki ereffelé)
Ja és köszönöm segítőkészségedet!


Lehet, hogy csak hosszú a fókuszkábeled, egyszer volt ilyesmi hibám, én nem jöttem rá, miből ered a hiba sajna, akármit csereberéltem, kisebb lett, de nem tűnt el.


Hát a sok elkót cseréltem, de a kép változatlan, a fókuszkábelhez meg nem lett hozzányúlva, de nem is értem hogy az hogyan generálhat 2 függőleges csíkot...


hétf. aug. 11, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Opto írta:
Ezen az oldalon megtalálod a doksiját!
http://elektrotanya.podzone.net/?q=show_result1


Köszönöm még egyszer, most kaptam a visszajelzést hogy az oldalon található dokumentum segítségével sikerült a problémát megoldani!


hétf. aug. 11, 2008 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
lamemann írta:
Opto írta:
Ha AV-n is látható akkor valószínüleg sor belengéssel van dolgod , sormeghajtás ,sorvégfok ból eredhet.


Igen persze AV-n is, szkóp hiányában mit is érdemes pontosabban megnézni errefele ?:
http://kepfeltoltes.hu/080808/sormeghaj ... es.hu_.gif
(elkócserék közben csak a c311 maradt ki ereffelé)
Ja és köszönöm segítőkészségedet!


Lehet, hogy csak hosszú a fókuszkábeled, egyszer volt ilyesmi hibám, én nem jöttem rá, miből ered a hiba sajna, akármit csereberéltem, kisebb lett, de nem tűnt el.


hétf. aug. 11, 2008 13:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Opto írta:
Ha AV-n is látható akkor valószínüleg sor belengéssel van dolgod , sormeghajtás ,sorvégfok ból eredhet.


Igen persze AV-n is, szkóp hiányában mit is érdemes pontosabban megnézni errefele ?:
http://kepfeltoltes.hu/080808/sormeghaj ... es.hu_.gif
(elkócserék közben csak a c311 maradt ki ereffelé)
Ja és köszönöm segítőkészségedet!


pén. aug. 08, 2008 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Ha AV-n is látható akkor valószínüleg sor belengéssel van dolgod , sormeghajtás ,sorvégfok ból eredhet.


pén. aug. 08, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
lamemann írta:
Anubys írta:
lamemann írta:
Továbbra is a schneider tv hiba:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rajz lett, elkók cserélve (táp primer, szekunder oldal, függ. eltérítő ic környéke) kép még mindig olyan,mint a linken. Lövésem nincs mi lehet ez a zavarszerű dolog, valaki esetleg találkozott hasonlóval ? help me....


Ha valóban egyszerű mint a bot akkor meg tudnád mondani hol keressem a hibát ? Szeretném magam megoldani a probémát, egy ilyen dög nehéz tv-t ki sem akarok mozdítani a szobából, amúgy saját és nem vagyok tök hülye az elektronikához, csak ipari elektronikával foglalkoztam az útóbbi jópár évben és amúgy még nem találkoztam ilyen képhibával...


AV-n is ott van, vagy csak a tunerről nézett képen látható ?


pén. aug. 08, 2008 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Anubys írta:
Opto írta:
lamemann írta:
Továbbra is a schneider tv hiba:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rajz lett, elkók cserélve (táp primer, szekunder oldal, függ. eltérítő ic környéke) kép még mindig olyan,mint a linken. Lövésem nincs mi lehet ez a zavarszerű dolog, valaki esetleg találkozott hasonlóval ? help me....


Ha a TV digit lapos mert típust azt ugye nem írtál , akkor jobb ha digitben járatos szerelőt keresel. Lehet hogy csak komplett digit lap csere segít.


Ez egy Schneider TV8, semmiféle digitlap nincs benne, sima analóg tv MC44005 képfeldolgozó és szinkron processzorral felépítve, egyszerű, mint a bot.
Egyéb szinten pedig ezt az oldalt javaslom:
http://szervizkereso.extra.hu


Ha valóban egyszerű mint a bot akkor meg tudnád mondani hol keressem a hibát ? Szeretném magam megoldani a probémát, egy ilyen dög nehéz tv-t ki sem akarok mozdítani a szobából, amúgy saját és nem vagyok tök hülye az elektronikához, csak ipari elektronikával foglalkoztam az útóbbi jópár évben és amúgy még nem találkoztam ilyen képhibával...


pén. aug. 08, 2008 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás Re: grunding tv
ngfh írta:
Sziasztok!

van egy grunding tvm ami az este egyszercsakkikapcsolt és azóta nem kapcsol be. bekapcsolt állapotban a panelja csipogó hangot ad ki.
Segitségeteket előre is köszönöm.


http://szervizkereso.extra.hu vagy gányold szét, választhatsz.

http://www.eurobeat.hu


pén. aug. 08, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Opto írta:
lamemann írta:
Továbbra is a schneider tv hiba:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rajz lett, elkók cserélve (táp primer, szekunder oldal, függ. eltérítő ic környéke) kép még mindig olyan,mint a linken. Lövésem nincs mi lehet ez a zavarszerű dolog, valaki esetleg találkozott hasonlóval ? help me....


Ha a TV digit lapos mert típust azt ugye nem írtál , akkor jobb ha digitben járatos szerelőt keresel. Lehet hogy csak komplett digit lap csere segít.


Ez egy Schneider TV8, semmiféle digitlap nincs benne, sima analóg tv MC44005 képfeldolgozó és szinkron processzorral felépítve, egyszerű, mint a bot.
Egyéb szinten pedig ezt az oldalt javaslom:
http://szervizkereso.extra.hu


pén. aug. 08, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 08, 2008 9:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás grunding tv
Sziasztok!

van egy grunding tvm ami az este egyszercsakkikapcsolt és azóta nem kapcsol be. bekapcsolt állapotban a panelja csipogó hangot ad ki.
Segitségeteket előre is köszönöm.


pén. aug. 08, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
lamemann írta:
Továbbra is a schneider tv hiba:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rajz lett, elkók cserélve (táp primer, szekunder oldal, függ. eltérítő ic környéke) kép még mindig olyan,mint a linken. Lövésem nincs mi lehet ez a zavarszerű dolog, valaki esetleg találkozott hasonlóval ? help me....


Ha a TV digit lapos mert típust azt ugye nem írtál , akkor jobb ha digitben járatos szerelőt keresel. Lehet hogy csak komplett digit lap csere segít.


pén. aug. 08, 2008 7:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Továbbra is a schneider tv hiba:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Rajz lett, elkók cserélve (táp primer, szekunder oldal, függ. eltérítő ic környéke) kép még mindig olyan,mint a linken. Lövésem nincs mi lehet ez a zavarszerű dolog, valaki esetleg találkozott hasonlóval ? help me....


pén. aug. 08, 2008 1:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget, átküldtem az illetékesnek.


csüt. aug. 07, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
Ezen az oldalon megtalálod a doksiját!
http://elektrotanya.podzone.net/?q=show_result1
Regisztrálni azért kellhozzá.
Itt megvan az 50z es és a 100Hz es doksija is.
Talán abból kihámozható.
Van itt eeprom tartalom is végszükség esetére.
ICC19 ként írd a keresőbe.


csüt. aug. 07, 2008 14:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Idézet:
Lehet hogy a 4db 0 beírása segít.
Ha nem a szerviz menübe kell menni.
Mivel típust nem írtál általában Thomsonnál:
A szervizbe lépés pedig: kikapcs.áll-ban
nyomd a txt gombot majd kapcsold rá a főkapcsolóval a feszt.Lehet hogy még egyszer meg kell nyomni a txt-t hogy lehozza a menüt.
A szerviz menüvelviszont óvatosan bánj.


Sajnos nem segített egyik verzió sem.
Közben sikerült megtudni a TV típusát is: Thomson Scenium 447/ICC19(?) A készülék nem az enyém, csak tolmácsolok.
A távirányítón minden funkció működik, csak a csatornákat nem lehet rajta beállítani, azt írja ki hogy "ÜZEMBEHELYEZÉS LETÍLTVA,KÉRAM A JELSZÓT!"
(A tulajdonos volt barátnőja lelépése elött csinált vele valamit)
Esetleg ennek fényében valami ötlet, netán kód?


szer. aug. 06, 2008 18:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. máj. 28, 2008 14:04
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
üdv.

Segítséget kérnék, nem tudom honnan kezdjek neki, hiba a következő:
A képen 2 függőleges csík látható, a bal oldali világos, a jobb sötét. Kifejezetten csak este ill. nagyon sötét v. nagyon világos képnél látható. Itt egy kép, megemelt fényerőnél készítettem, így jobban látszik:
http://kepfeltoltes.hu/080805/sch_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
(ja és még halványan a kép jobb és felső szélén világos sáv is látható, a linkelt képen csak az oldalsó látszik ebből, gondolom a fényképezés szöge miatt)
A képhiba antennáról és dvd-ről is látszik, minden végigjátszva, tuti TV hiba.
Szóval valakinek esetleg valami ötlete, honnan essek neki ?
Amúgy Schneider SOUND 70-DPS-ről van szó, rajzot egyenlőre nem találtam róla...


kedd aug. 05, 2008 23:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
jurzsolt írta:
Van egy Thomson 100Hz-es 82 cm-es csöves tévé, aminek a gyermekzár kódja nincs meg, így csak videon keresztűl lehet irányítani. Van ehhez valamilyen mester kód, amivel felül lehetne írni a régit?


Lehet hogy a 4db 0 beírása segít.
Ha nem a szerviz menübe kell menni.
Mivel típust nem írtál általában Thomsonnál:
A szervizbe lépés pedig: kikapcs.áll-ban
nyomd a txt gombot majd kapcsold rá a főkapcsolóval a feszt.Lehet hogy még egyszer meg kell nyomni a txt-t hogy lehozza a menüt.
A szerviz menüvelviszont óvatosan bánj.


pén. aug. 01, 2008 7:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 11, 2004 18:12
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: Óbuda
Hozzászólás 
Van egy Thomson 100Hz-es 82 cm-es csöves tévé, aminek a gyermekzár kódja nincs meg, így csak videon keresztűl lehet irányítani. Van ehhez valamilyen mester kód, amivel felül lehetne írni a régit?


csüt. júl. 31, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
ozpecs írta:
És már nem is árultok TV-t? most gondolkodtam egynek a megvételén pedig. Halálra kerestem a honlapotokat persze hiába.
OZ


Néha szokott egy-egy darab előfordulni, most is lesz 1-2 olcsó, megbízható 50Hz tv. Már nem igazán foglalkozunk vele, profilt váltottam.

A régi honlap elköltözött, de az átirányítás aktív rajta, az új már végleges marad, mert saját domainre raktam, megnézheted azt is, folyamatosan bővül, rengeteg elektronikával kapcsolatos dolog lesz rajta hamarosan.

http://www.eurobeat.hu


csüt. júl. 31, 2008 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
És már nem is árultok TV-t? most gondolkodtam egynek a megvételén pedig. Halálra kerestem a honlapotokat persze hiába.
OZ


csüt. júl. 31, 2008 17:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Gafly írta:
Anubys, jo hogy vagy ismet...
A javitassal vegleg felhagytal?


Szia ! Igen, kényszerűségből, mivel a részleges profilváltással már egyszerűen nincs időm csinálni azt is. Ha a jövőben lesz rá kapacitás, majd meglátjuk, ha egyálatlán lesz még mit javítani, mert egyre inkább úgy gyártanak mindent, hogy alkatrészutánpótlás nincs, az élettartam meg extra rövid. Csövem viszont maradt vagy 60db. :)

http://www.eurobeat.hu


csüt. júl. 31, 2008 10:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Anubys, jo hogy vagy ismet...
A javitassal vegleg felhagytal?


csüt. júl. 31, 2008 7:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
kryst írta:
Üdv! Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy régi Panasonic 72cm-es tv-ém, és amikor bekapcsolom, zöld a kép. Fehér és zöld képet ad. Kb.15-20p után már javul valamit, nagyjából vissza jönnek a színek, de akkor is észre lehet venni, ezt a zöldes hatást.


Valószínűleg képcsőhibás, ha gondolod keress meg cső ügyben privátban.


szer. júl. 30, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 29, 2004 22:28
Hozzászólások: 113
Hozzászólás 
Üdv! Nekem egy olyan problémám van, hogy van egy régi Panasonic 72cm-es tv-ém, és amikor bekapcsolom, zöld a kép. Fehér és zöld képet ad. Kb.15-20p után már javul valamit, nagyjából vissza jönnek a színek, de akkor is észre lehet venni, ezt a zöldes hatást.


szer. júl. 30, 2008 14:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
JocEEEE írta:
SZiasztok!

A problémám a következő lenne : vettünk nemrégen 3 hónapja egy Grundig 100Hz-es tvt. és a következő a jelenség: Bekapcsolás után kis idővel vmikor előjön vmikor nem egy tenyér nagyságú folt a képcső közepétől kicsit jobbra , de lőfordul hogy két folt is van rajta egyik színe lilás másik színe sárgás. ez mitől lehet? és nem csak állóképnél csinálja.... de főként annál jön elő..

Ha vki tudna segíteni azt megköszönném !!!

Előre is köszönöm szépen!


Tudom, hogy kicsit régi táma, de nálam 8-10ezer Ft egy csőcsere munkadíjjal, tokkal-vonóval együtt, típustól függően.

http://www.eurobeat.hu


pén. júl. 25, 2008 23:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Söröskorsó mellett(esténként)
Hozzászólás 
Freestyle írta:
Sziasztok!
Adott egy JVC AV-28KT1SUF típusú CRT TV, ami kb 3 éves lehet
Ezen a képen látható hibát produkálja: http://kepfeltoltes.hu/080623/061008192707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
de csak 4:3 képarányban. Ha 16:9-re váltanak, akkor viszont OK a kép.
Mi lehet, ami ennyire megzakkant benne?


Az ok az eepromtartalom sérülése.

http://www.eurobeat.hu


pén. júl. 25, 2008 23:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Csacsa234 írta:
Sziasztok új vok. Segítséget szeretnék kérni ma vettem egy Samsung LE32S81 LCD Tv-t. A baj pedig az lenne hogy bekapcsolom egy 2 mp-ig van képe és tök jó minden aztán elmegy az egész és hang meg van. A menüt hiába nyomom be hogy beállítsma az se jön be. Tehát nem úgy nincs kép hogy a csatorna nem jön be hanem az egész fekete. Nem tok mit tenni.



Hát igen, manapság ilyen a Samsung minősége. Nap mint nap látom, mi megy ki :lol:


csüt. júl. 24, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Csacsa234 írta:
...Nem tok mit tenni.

Dehogynem: gyorsan visszaviszed. :shock:


hétf. júl. 21, 2008 15:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. júl. 21, 2008 15:09
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok új vok. Segítséget szeretnék kérni ma vettem egy Samsung LE32S81 LCD Tv-t. A baj pedig az lenne hogy bekapcsolom egy 2 mp-ig van képe és tök jó minden aztán elmegy az egész és hang meg van. A menüt hiába nyomom be hogy beállítsma az se jön be. Tehát nem úgy nincs kép hogy a csatorna nem jön be hanem az egész fekete. Nem tok mit tenni.


hétf. júl. 21, 2008 15:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 09, 2006 16:59
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: BP
Hozzászólás 
Hello
Keresm a
Radiola 43IT5392/18M
43KF5372/18M (ezeket irja hatul)

kapcsolasi rajzat.
Egy hagyomanyos 43 cm-es kicsi Tv.
A sorveg tranyoja (BUT11AF) zarlatos volt. Ki is csereltem de egy kis ido utan ujbol zarlatos lett a tranyo.
Esetleg ha valkinek meglenne a kapcsi rajza szivesen fogadnam.

Alabb egy hasonlo keszulek kepe lathato:

http://www.AceLayouts.com/uploads/images/2008-07-13/wFiMfBLvSr.jpg


vas. júl. 13, 2008 19:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 28, 2008 14:00
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Colortron Tv
Sziasztok most látom h van külön TV szerelő topic is szal ide is beirom a gondom:
van egy nagyon régi Tv-m, állandoan én javítom és azért ragaszkodom hozzá mert szebb a képe mint az új Tv-knek.Nade most olyan gond adódott hogy bekapcsolásnál nincs kép, és ilyen fura halk vibráló hangszerűség jön az egyik trafó környékéről[nem a táptrafó]. Sajnos nem tudtam még rájönni h mi adhatja ki azt a hangot pedig már olyan közel hajoltam hozzá amennyire csak lehet, de még igy is csak a 10x10 centis körzetet tudtam belőni.. Nah remélem valaki tudna valami okosat mondani nekem.Esetleg az ilyen baromi régi Tv-knél mekkora áramok, feszültségek kellenek a képcső fűtéséhez stb? [lekopogom azzal még nem volt gondom igy ott még nem is méricskéltem sajna, ezért nem tudom hogy a mostani értékek megfelelőek e..]


szomb. jún. 28, 2008 14:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 11:37
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Törökszentmiklós
Hozzászólás 
Sziasztok!
Adott egy JVC AV-28KT1SUF típusú CRT TV, ami kb 3 éves lehet
Ezen a képen látható hibát produkálja: http://kepfeltoltes.hu/080623/061008192707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
de csak 4:3 képarányban. Ha 16:9-re váltanak, akkor viszont OK a kép.
Mi lehet, ami ennyire megzakkant benne?


hétf. jún. 23, 2008 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves gg630504 és Többiek!

Ha még nem mértél, javítottál TV-t, akkor ne is foglalkozz vele.
Viszont, ha szakmailag jártas vagy és szeretnéd megjavítani, akkor:
A táp-szűrőkondenzátor nagy valószínűséggel elöregedett és kapacitása töredéke az eredeti értékének. Tehát először ezt kell megmérni, illetve cserélni. Jellemző értéke: 100-220uF/385V-450V közötti, lehetőleg hasonlót kell betenni. A tápfeszültség mérhető rajta, ha ez kisebb 325-300V-nál, akkor cserélni kell.
Ez az egyik oka, az oldalirányban hullámzó és szinkron-kiborulásos képhibának. A további okok a képeltérítő fokozatban, illetve a szekunder-tápegység részben lehetnek, itt is érdemes a szűrőkondenzátorokat újra kicserélni, ha púpos, ha nem, mert valószínűleg azok is elöregedtek, kapacitásuk lecsökkent, esetleg az elszivárgott, kifújt elektrolit nyomai vannak a panelon a kondenzátor alatt, mellett.
Az egész készüléket ki kell tisztítani, nyilván így jobban látni mindent. :)
Sok sikert!

Üdv! SMA


hétf. jún. 23, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Elsőre nézd át az összes elkót. Ha púpos > kidobni. De ha nem, akkor még lehet, hogy kiszáradt (vagy méred, vagy párhuzamosan vele egy hasonló. :shock:


hétf. jún. 23, 2008 8:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 19, 2007 19:11
Hozzászólások: 2
Hozzászólás ITT Nokia Ideal Color 3126 szinkron hiba
Bár a műsorok olyanok, amilyenek, de mégis jó, ha működik a TV...
Szóval van egy gyengélkedő készülékem. Nem mai példány.

ITT Nokia Ideal Color 3126.

Eleinte csak egyre később éledt fel.
Mostanra fokozatosan romlott szegénykém és a szinkront nem tartja.
A képtartalomtól és csatornától függően leginkább a sorsziknront engedi el, tehát a függőleges vonalban hullámos görbe részek vannak.
Ha túl világos a kép, akkor a képszinkront is elengedi és fut vagy félképre szinkronoz be.
Mivel a szinkronbehúzás engedélyezi a hangot, az sincs mindig.
Sőt volt, hogy kikapcsolta magát a készülék.

Még nem szedtem szét a TV-t, nem mértem bele.
Nagyon örülnék egy kapcsolási rajznak, esetleg rajzrészletnek; és hogy melyik alkatrész lehet a bűnös.

Tnx.


vas. jún. 22, 2008 22:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szép napot!
Hyundai ctv1410mn csinálja nekem azt, hogy időnként, teljesen véletlenszerűen az OSD kiírja a képarányt, mintha valami arra késztette volna hogy megváltoztassa (bal felső részen pl. AUTO 4:3 felirat).
Csinálja ezt akkor is, ha a menüben kézzel átállítom a képarányt auto-ról fix 4:3-ra, csak akkor annyit ír ki hogy 4:3... Poén hogy tudomásom szerint nincs olyan funkciója amivel üzemszerűen csak a képarányt lehetne kiíratni.
Amíg ablakkal kvázi szemben volt a tv, gondoltam arra hogy szemből szűrődik át távirányító jele, az zavarhat be, de ezt optikai úton kizárva is megmarad a jelenség, teljesen véletlenszerűen, valamikor órákig nem jön elő, van amikor percenként kiírogatja.

Szoftverhiba lenne? :)


vas. jún. 01, 2008 13:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Gafly írta:
Ugymint?
Csak csoved van vagy TV is?
Fel akarod tamasztani?


Csak csô, és egyet-kettôt feltámasztani. Nekem a csô nem kell, csak játék, mire jó, hogy működnek ilyesmi.
Elôször is megpucolnám a jókat, de lehet, hogy mind rossz.
Aztán lehet vízzel, vagy ezek sosem száradnak ki? Vagy rég rossz, ha beszivárog a víz? :?:


vas. jún. 01, 2008 1:47
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 67 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség