Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 16:58



Hozzászólás a témához  [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Következő
TV Mi a probléma? (Szerviz topic) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> csupán szaktanácsadásért is. (szeretnék egy kicsit a műkôdésükbe belelátni.)

Ugymint?
Csak csoved van vagy TV is?
Fel akarod tamasztani?


szomb. máj. 31, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sziasztok!
Találtam némi elektroncsövet egy ôsi TV-ben. Valami Kékes, vagy hasonló korosztály, felirat már nem volt rajta.
Az volna a kérdésem, hogyan lehetne megtisztogatni, honnan lehetne megtudni melyik jómég?
Egyébiránt cserélhetôk, csupán szaktanácsadásért is. (szeretnék egy kicsit a műkôdésükbe belelátni.)


pén. máj. 30, 2008 23:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 05, 2008 16:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
nem tudjátok hogy hogy lehet egy régi funai TV n kitörölni a memóriát ?:S


kedd máj. 06, 2008 17:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. máj. 05, 2008 16:39
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
helló mindenki. lehet hogy erre a kérdésre már adtatok választ de nincs kedvem a visszamenő 1 évre visszaolvasgatni az egész fórumot.
Szóval az a problémám ,hogy nem tudok behangolni egy régi FUNAI CATV t.
Esetleg ha valaki ért hozzá kérem írja le a behangolás menetét.
Köszi, előre is.


hétf. máj. 05, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. ápr. 20, 2008 10:04
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
A következő a problémám: kb fél éve vettem egy samsung LE32S62B típusú lcd tv-t. 2 hónapja kezdte azt, hogy bekapcsoláskor vibrál a kép, de a hang tökéletes.Próbálkoztam a kisütéssel, 2-3 alkalom után újra működött egy hónapig, majd újból elkezdte, de már 2 napot volt áram nélkül. Aztán működött, de 3 napja szintén vibrált, és azóta nem tudok vele mit csinálni.
Mit tegyek?
Előre is köszi
Ritaby


vas. ápr. 20, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Akkor sajnos a képcsővel van gond. Azt meg senki sem cseréli, mert több kerül, mint egy új.
Menj be egy szervizbe, és kérdezz rá. De szvsz ez a gond.


pén. ápr. 11, 2008 7:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 09, 2008 19:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
köszi a válaszod !

de a jelenséga következő: megjelennek a foltok , főkapcs kikapcsp vár 5 percet azt visszakapcsolom nézem eltellik x idő foltok ismét erre én ismét kikapcs azután bekapcs fotok sehol lesem és ismét foltok...... és így tovább szal , vmi más 5 let?:)


csüt. ápr. 10, 2008 21:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
JocEEEE írta:
SZiasztok!

A problémám a következő lenne : vettünk nemrégen 3 hónapja egy Grundig 100Hz-es tvt. és a következő a jelenség: Bekapcsolás után kis idővel vmikor előjön vmikor nem egy tenyér nagyságú folt a képcső közepétől kicsit jobbra , de lőfordul hogy két folt is van rajta egyik színe lilás másik színe sárgás. ez mitől lehet? és nem csak állóképnél csinálja.... de főként annál jön elő..

Ha vki tudna segíteni azt megköszönném !!!

Előre is köszönöm szépen!

Kapcsold ki a főkapcsolóval, és várj egy öt percet, majd vissza. Esetleg mégegyszer.


szer. ápr. 09, 2008 21:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. ápr. 09, 2008 19:24
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
SZiasztok!

A problémám a következő lenne : vettünk nemrégen 3 hónapja egy Grundig 100Hz-es tvt. és a következő a jelenség: Bekapcsolás után kis idővel vmikor előjön vmikor nem egy tenyér nagyságú folt a képcső közepétől kicsit jobbra , de lőfordul hogy két folt is van rajta egyik színe lilás másik színe sárgás. ez mitől lehet? és nem csak állóképnél csinálja.... de főként annál jön elő..

Ha vki tudna segíteni azt megköszönném !!!

Előre is köszönöm szépen!


szer. ápr. 09, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 08, 2008 14:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás philips 82cm 50hz képcsöves???
sziasztok! elkövettem azt a hibát hogy használtam vettem egy tv-t és másfél honap után a következö hibák jelentek meg. Bekapcsolásnál külös szinfoltok viszintesen a felsö sarokban aztán pár perc mulva a pirosos lilás a kép. Nem feltünöen de azért észre lehet venni. Vibrálás szinten néha viszaál. Philips 82cm müanyag feketedobozos. A kérdésem a következö lenne.: ez most akkor képcsöves ? Lehet javitani? megéri javaitatni? A válaszukat elöre is köszönöm


kedd ápr. 08, 2008 15:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
barikitti írta:
Halihó!

van egy Thomson 14MG135 tipusu tévém, a problémám az h a piros led folyamatosan villog, időzített kikapcsolás után nem tudjom vissza kapcsolni, probáltam a távírányítóval mega tévén egyszerre nyomni a pr- vol- gombokat és utána a hálózati bekapcsot, de a szerviz menü sem jön be. Így most van egy tévém ami kivan kapcsolva standby és villog a piros led. Pliz help, akár privát akár itt.
Thx Kitti

Kapcsold ki a főkapcsolóval, és várj egy fél percet, majd vissza.
A villogás (ha nem folyamatos) a hibajelzést adja.
Ha így sem megy, akkor ne a távszabályzóval, hanem közvetlenül a tv (lehajtható fedél mögötti) Setup (vagy hasonló nevü) gommbal próbálkozz.


vas. ápr. 06, 2008 17:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. ápr. 05, 2008 22:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Halihó!

van egy Thomson 14MG135 tipusu tévém, a problémám az h a piros led folyamatosan villog, időzített kikapcsolás után nem tudjom vissza kapcsolni, probáltam a távírányítóval mega tévén egyszerre nyomni a pr- vol- gombokat és utána a hálózati bekapcsot, de a szerviz menü sem jön be. Így most van egy tévém ami kivan kapcsolva standby és villog a piros led. Pliz help, akár privát akár itt.
Thx Kitti


szomb. ápr. 05, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves kicsigabi75 és Többiek!

Vidd sürgősen szervizbe, ha nem tudják javítani, akkor azonnali cserét kell kérni, vagy a vásárlók könyvét.

Üdv! SMA


csüt. ápr. 03, 2008 14:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 01, 2008 21:15
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv Mindenki!

Segítséget kérnék.Van egy 30"SEG Digital (osaka) tip.lcd tv-m.A probléma:1.nagyon halk a hangja és ha átkapcsolok bármelyik video csatornára (ott is halk), együt hallani a video és a tuner hangját.Teljes hangerőn egy csendes szobában épencsak hallani.Ha leveszem minimumra,akkor is hallani.Némításkor eltünik az állando sistergés is. 2.Véletlenszerüen megfagy a kép,bármelyik adóra kapcsolok,ugyan az a fagyott kép van.Ha ki-be kapcsolom ujra jó.(csak a hang nem)Ha átváltok pip-re a 2.tunernek van képe és váltható is. VESTEL cuccok vannak benne.Az alaplap:17mb11-1
Előre is köszönöm a segítséget.


kedd ápr. 01, 2008 21:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Kábelprobléma nem lehetséges, mert több kábellel is kipróbáltam. Én is úgy gondolom, hogy az STB-vel van a gond. Ez a jelenség egyébként árt a tévének hosszabb távon? Tessz kárt benne?


SMA írta:
Kedves petne és Többiek!

Ha jól emlékszem, már erről írtam.
Ha több készüléken is hasonló a jelenség, akkor nem a TV készülékek a hibásak, hanem az, ahonnan, amiből kapják a jelet. Esetleg kábelhiba is lehet, tehát az összekötő kábelben valami érintkezési, vagy más jellegű hiba van, esetleg a kábel összeszed valamilyen zavart és azért olyan a kép, amilyen.
Valószínű az is, hogy ezt a hibajelenséget, mivel rögzítve is jelentkezik, a képjel túlvezélési hibája okozhatja és ezt a képet kapja a TV-készülék. Nyilván a túlvezérelt szín, vagy világosságjel hibája nem csökkenthető utólag, tehát mindig fennáll ez a hiba, csak vagy erősebben, vagy kevésbé észrevehetően jelentkezik.
Azt az "STB" készüléket kellene megvizsgáltatni, vagy kicseréltetni, lehet, hogy abban valami nem jó, vagy ez ilyen, akkor viszont más gyártótól származót kellene kipróbálni.

Üdv! SMA


vas. márc. 30, 2008 17:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves petne és Többiek!

Ha jól emlékszem, már erről írtam.
Ha több készüléken is hasonló a jelenség, akkor nem a TV készülékek a hibásak, hanem az, ahonnan, amiből kapják a jelet. Esetleg kábelhiba is lehet, tehát az összekötő kábelben valami érintkezési, vagy más jellegű hiba van, esetleg a kábel összeszed valamilyen zavart és azért olyan a kép, amilyen.
Valószínű az is, hogy ezt a hibajelenséget, mivel rögzítve is jelentkezik, a képjel túlvezélési hibája okozhatja és ezt a képet kapja a TV-készülék. Nyilván a túlvezérelt szín, vagy világosságjel hibája nem csökkenthető utólag, tehát mindig fennáll ez a hiba, csak vagy erősebben, vagy kevésbé észrevehetően jelentkezik.
Azt az "STB" készüléket kellene megvizsgáltatni, vagy kicseréltetni, lehet, hogy abban valami nem jó, vagy ez ilyen, akkor viszont más gyártótól származót kellene kipróbálni.

Üdv! SMA


vas. márc. 30, 2008 10:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Akkor már Te vagy a sokadik ilyen ember... akitől megkérdeztem szintén ezt válaszolták. :) Van garancia rá, ha bármiféle romlást tapasztalok, akkor szerviz.

proli007 írta:
petne írta:
És jelenleg odajutottam, hogy fogalmam sincs, hogy most mivel van probléma?


Most már Én is! :D

üdv! proli007


csüt. márc. 27, 2008 17:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
petne írta:
És jelenleg odajutottam, hogy fogalmam sincs, hogy most mivel van probléma?


Most már Én is! :D

üdv! proli007


csüt. márc. 27, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Egy tévészolgáltatáshoz STB-t veszek igénybe, aminek a menüje vagyis a műsorinformációs része fehér színű, ezért, amikor kapcsolgatok csatornát, akkor ez megjelenik, viszont fél percen belül azon a területen ez a sárga folt is. Márciusban vettem egy Samsung 72 cm-es crt tévét, mivel a korábbi elromlott. Csak pár nap elteltével vettem észre ezt a sárgás foltosodást és nagyon megijedtem, ezért kipróbáltam, hogy egy másik tévén milyen és ott is jelentkezik ez a gond, ami egy tavaly vásárolt Panasonic. Persze ilyenkor azt gondoltam, hogy az STB a rossz, viszont a Samsungon analóg tv adásnál is jelentkezik pl. képújságnál, amikor fehér hátterű hírdetések mennek hosszabb ideig vagy műsor felíratozásnál a felírat egyik fele sárgás, a másik fele szép fehér.
És jelenleg odajutottam, hogy fogalmam sincs, hogy most mivel van probléma? Mind a két tévé rossz? Vagy az STB csinál valamit az adásba? A poén az, hogy ha egy asztali dvd író segítségével az STB menüjét egy dvdre rögzítem, majd egy dvd lejátszóval lejátszom mindkét tévén szintén jelentkezik ez. Viszont a Panasonicon analóg adásnál nem, pl. a fent említett képújságnál.
Egyik tévé közelében sincs sem hangszóró semmilyen más készülék, ami mágnesedést okozhatna.

Tanácsot szeretnék kérni, hogy most mi ez a jelenség vagy mivel lehet gond? Cseréltessem ki a Samsung tévét?

Jah és 1-2 percen belül jelentkezik már ez a jelenség, tehát nem 10 perc elteltével.

proli007 írta:

Hello!
A szakember kérdést ha lehet részemről mellőzzük. :D

Elég érdekes, ha az tényleg egy fehér csík volt valaha.
Nem írtad, hogy az idő, mennyi volt. Tíz perc, vagy 10 év?
Azt írod, hogy "tévék". Ezt általánosan tapasztaltad?

Utólagos (változó) szintisztasági hibát a felületen, ismereteim szerint, két probléma szokott okozni:

- Képcső maszk felmágneseződése. Hosszú időn keresztül a föld mágneses tere, vagy külső fémtárgy esetleg mágnes közelsége, felmágnesezi a képcsövet. Elképzelhető, hogy maga az elektronágyú is okoz ilyen problémát tartós üzemben.
- Maszk deformáció. A becsapódó elektronok hatására, a maszk melegszik és felhullámosodik. Erre a képcsőben vannak kompenzátor elemek, hogy az elmozdulás kvázi egyenletes legyen. Nyilván ez fehérháttér esetén fokozott. De ez már gyártási hibának minősül részemről, és csak a hőskorban találkoztam ilyen jelenséggel. Nyilván ma is van, csak kisebb mértékű. Ez a jelenség viszont, tíz perc után már jelentkezhet.

üdv! proli007


csüt. márc. 27, 2008 14:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
petne írta:
A nagy méretű CRT tévék (72 cm vagy annál több) esetén normális jelenség-e az, hogy ha egy állandó (tehát nem mozgó) színárnyalatú kép megy rajta (pl. folyamatosan fehér), akkor a képernyő bizonyos területein sárga/fekete foltosodás kezdődik?

Ilyenre gondolok: http://web.t-online.hu/petne/egyeb/02kep.jpg


Hello!
A szakember kérdést ha lehet részemről mellőzzük. :D

Elég érdekes, ha az tényleg egy fehér csík volt valaha.
Nem írtad, hogy az idő, mennyi volt. Tíz perc, vagy 10 év?
Azt írod, hogy "tévék". Ezt általánosan tapasztaltad?

Utólagos (változó) szintisztasági hibát a felületen, ismereteim szerint, két probléma szokott okozni:

- Képcső maszk felmágneseződése. Hosszú időn keresztül a föld mágneses tere, vagy külső fémtárgy esetleg mágnes közelsége, felmágnesezi a képcsövet. Elképzelhető, hogy maga az elektronágyú is okoz ilyen problémát tartós üzemben.
- Maszk deformáció. A becsapódó elektronok hatására, a maszk melegszik és felhullámosodik. Erre a képcsőben vannak kompenzátor elemek, hogy az elmozdulás kvázi egyenletes legyen. Nyilván ez fehérháttér esetén fokozott. De ez már gyártási hibának minősül részemről, és csak a hőskorban találkoztam ilyen jelenséggel. Nyilván ma is van, csak kisebb mértékű. Ez a jelenség viszont, tíz perc után már jelentkezhet.

üdv! proli007


szer. márc. 26, 2008 13:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Egy szakember válaszát szeretném megtudni a következő kérdésben.

A nagy méretű CRT tévék (72 cm vagy annál több) esetén normális jelenség-e az, hogy ha egy állandó (tehát nem mozgó) színárnyalatú kép megy rajta (pl. folyamatosan fehér), akkor a képernyő bizonyos területein sárga/fekete foltosodás kezdődik?

Ilyenre gondolok: http://web.t-online.hu/petne/egyeb/02kep.jpg


kedd márc. 25, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Sharp C-1403G tv lett lomizva. Működni működik, csak bizonytalan a vétele, és ahol van is eléggé zavaros a kép, színeket levéve sárgás az egész.
Jelerősítő (videó) mögött már jobb a helyzet, de rizsááás, bizonytalan a kép, hang perfekt; nem is tudom, mintha gyenge lenne a tuner. Ki lett porolva,gyanús dolgok nem látszanak benne.
Gondolom kondik csere, egyebet tudtok javasolni?
Esetleg tuner után kötve külső műsorforrásról lehetne hajtani? (ki-bemenet semmi nincs rajta, se egy RCA, se SCART, de még csak egy nyomorult jack se, esetleg fabrikálok rá bemenetet).
Vagy lészen alkatrészbánya mert nem érné meg amit rá kéne költeni?... :)


pén. márc. 21, 2008 16:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 17, 2004 23:54
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Színszűrő beégés?
Sziasztok!

Adott egy SAMSUNG SP-43L2H projectoros tv, a kép szélén van gy kb 4 cm-es világosabb keret, a belső rész sötét árnyalatú, zöldes.

szerviz megnézte, és azt mondta, hogy beégett a kék színszűrő, a javítása csak a komplett projector egységgel lehetséges.

Valóban ez lehet a hiba, és az egyetlen javítási mód?


csüt. márc. 20, 2008 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás 
A képcső panel földeltségét nézd meg.


pén. márc. 14, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2008 23:17
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Üdvözletem mindenkinek!

A TV: Videoton TS6354TXT

Szép lassan előjőtt minden hibája; távirányító, hang, kontakthibák tömkelege, amiket mind megoldottam. Most elment a képe is.
A sorkimenő eléggé melegszik (ez nem tudom mennyire normális), a kép csak akkor jön be ha a kártyáról jövő jelkábelt félig rádugom a cső panelján található csatlakozólábakra, ekkor mindeféle alapszín megjelenik és néha a normális kép is ami szép lassan elsötétül; ha viszont teljesen rádugom a csatlakozót akkor csak nagy feketeség van.
TV szerelőnél már többször is járt, de amióta szétbarmolták az egyik TV-nket azóta én javítgatom, de ez most kifogott rajtam.
Azt még el kell mondanom, hogy a kondenzátorok még a gyáriak. :)
Kösz!


kedd márc. 11, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves petne és Többiek!

Szervizbe vitted már a készüléket?
Ha nem, mi a tipusa, gyártmánya?

Lehet olyan probléma, hogy túlvezérlődik a készülék video fokozata a nagy jeltől és ez okozza a leírt hibát.
Túl nagy a fényerő és a kontraszt, vegyél vissza egy kicsit és figyeld a képet.
A színkontraszt túl erősre van állítva.
Normál esetben, gyárilag jól beállított készüléknél a fényerő, kontraszt és a színkontraszt ( színmélység ) kb. középen a megfelelő. Ha így túl erős a szín, akkor abból kicsit vissza kell venni, kb. 35-40%-ra. Ha a hibajelenség nem csökken, vagy tűnik el, akkor a fényerőt és a kontrasztot is kell utánállítani, ha egyik sem segít, marad a szerviz.
Lehet gázos, vagyis inkább levegős a képcső, ami a képcső gyengeségére, hibájára utal.
Sajnos én hasonló hibát egy Sony TV-n láttam, ott a képcső volt beteg, persze, Trinitron-rendszerű képcsöve volt, aminél hasonló hiba gyakori volt.

Üdv! SMA


vas. márc. 09, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Laci_L írta:
wandee írta:
... Egyszeru a demagnetizalo hibaja a jelenseg oka vagy az hogy egy hete mashelyre telepitteted at a készuléket es ott olyan dolgok vannak mint pl: hangfal vas tárgyak stb.

Ha ez a probléma, a megoldás:

1. Külső demagnetizálóval lemágnesezni

de ha ez nincs (amia zért valószínü):

2. Kikapcsolni a készüléken levő nyomógombbal a tv-t., várni egy negyed órát, és visszakapcsolni. Ha még látszik, megismételni az előbbieket.


Sajnos nem történt változás, szép lassan előjön bizonyos színeknél, ha sokáig úgy hagyom... tehát holnap megy a szervizbe.


szer. márc. 05, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
wandee írta:
Egyszeru a demagnetizalo hibaja a jelenseg oka vagy az hogy egy hete mashelyre telepitteted at a készuléket es ott olyan dolgok vannak mint pl: hangfal vas tárgyak stb.


Nem telepítettem át a tévét és nincs se vas, se hangfal a közelében. Másrészt ez a jelenség csak bizonyos színek esetében jön elő szépen lassan, pl. a lenti képet is úgy tudtam elérni, mármint, hogy ennyire erőssen sárgás legyen, hogy sokáig így hagytam a menüt vagyis a rózsaszínt a képen.
De megpróbálom a főkapcsolóval való kikapcsolásos dolgot.


szer. márc. 05, 2008 21:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
wandee írta:
... Egyszeru a demagnetizalo hibaja a jelenseg oka vagy az hogy egy hete mashelyre telepitteted at a készuléket es ott olyan dolgok vannak mint pl: hangfal vas tárgyak stb.

Ha ez a probléma, a megoldás:

1. Külső demagnetizálóval lemágnesezni

de ha ez nincs (amia zért valószínü):

2. Kikapcsolni a készüléken levő nyomógombbal a tv-t., várni egy negyed órát, és visszakapcsolni. Ha még látszik, megismételni az előbbieket.


szer. márc. 05, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás 
petne írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szakértőktől, hogy mi lehet a probléma és hogyan lehet orvosolni?
Kb. 1 hete a mellékelt képen is látható probléma jelentkezik bizonyos színek esetében, jelen esetben rózsaszín. Tv adásnál annyira nem feltűnő a mozgó kép miatt, viszont itt a scart bemenetre csatlakoztatott (kipróbáltam s-video bemeneten is több kábellel is stb.) készülék menüjéről van szó, amely állandó és ha 1 percig így hagyom, akkor elkezd egyre jobban sárgásodni egy bizonyos terület a rózsaszín hatására, majd ha átkapcsolom mondjuk a tv csatornára és ott hagyom szintén kb. 1 percig, majd vissza, akkor megint nem látszik. Azt biztosra tudom, hogy nem a rácsatlakoztatott eszköznél van a gond, mert másik tévén nem jelentkezik.

A probléma a következő linken lévő képen jól látható: http://web.t-online.hu/petne/egyeb/tv.jpg

A válaszokat előre is köszönöm!

Egyszeru a demagnetizalo hibaja a jelenseg oka vagy az hogy egy hete mashelyre telepitteted at a készuléket es ott olyan dolgok vannak mint pl: hangfal vas tárgyak stb.


szer. márc. 05, 2008 16:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni szakértőktől, hogy mi lehet a probléma és hogyan lehet orvosolni?
Kb. 1 hete a mellékelt képen is látható probléma jelentkezik bizonyos színek esetében, jelen esetben rózsaszín. Tv adásnál annyira nem feltűnő a mozgó kép miatt, viszont itt a scart bemenetre csatlakoztatott (kipróbáltam s-video bemeneten is több kábellel is stb.) készülék menüjéről van szó, amely állandó és ha 1 percig így hagyom, akkor elkezd egyre jobban sárgásodni egy bizonyos terület a rózsaszín hatására, majd ha átkapcsolom mondjuk a tv csatornára és ott hagyom szintén kb. 1 percig, majd vissza, akkor megint nem látszik. Azt biztosra tudom, hogy nem a rácsatlakoztatott eszköznél van a gond, mert másik tévén nem jelentkezik.

A probléma a következő linken lévő képen jól látható: http://web.t-online.hu/petne/egyeb/tv.jpg

A válaszokat előre is köszönöm!


kedd márc. 04, 2008 1:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 10, 2006 10:15
Hozzászólások: 98
Tartózkodási hely: erdö-mezö
Hozzászólás Re: Help
Bufy írta:
Sziasztok Gergő vok !
Szal most kaptam kézhez 1 videoton ts3329sp tv-t ami ha jól tom 89-es ős kövület :D Lenne pici problémám vele mondjuk hogy nem tudom elmenteni a csatornákat. tehát megkeresem lefixálom és ha átkapcs másik csati és vissza akkor már nincs ott :oops: nem értem lehet egyálltalán még ezzel kezdeni valamit tudom hogy régi de talán még nemkéne kidobnom :? vagy igen :?: Légyszi HELP előre is köszke cépen

1.rossz az opciozas,2.memo ic csere,MDA2062 ha jol emlekszem.


vas. márc. 02, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ApeeT és Többiek!

Milyen diódák, hol a tápon belül?
Mivel mérted?
Valami oka lehet, hogy átvezetőssé váltak, mérni kell tovább.
Ha kiforrasztva átvezetnek mindkét irányban, akkor tényleg hibásak.
Azonos tipusúra kell cserélni azokat.

Üdv! SMA


vas. márc. 02, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 28, 2008 20:02
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
SMA írta:
Kedves ApeeT és Többiek!

Minden ELKO-t ki kell cserélni, akkor valószínűleg jó lesz, de mérni kell, mert lehet ott megnyúlt ellenállás, ami szintén a nehezen indulás okozója.

Bufy!
Processzor, memória IC, vagy ezek tápköre, hangolófeszültség, beíró jelek, órajel hiánya, stb.
Mérni kellene, méghozzá oszcilloszkóppal a jeleket is.

Üdv! SMA

találtam közben 2 diódát ami átereszt mindkét irányba, az milyen problémát okozhat? a tápban találtam öket.


szomb. márc. 01, 2008 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves ApeeT és Többiek!

Minden ELKO-t ki kell cserélni, akkor valószínűleg jó lesz, de mérni kell, mert lehet ott megnyúlt ellenállás, ami szintén a nehezen indulás okozója.

Bufy!
Processzor, memória IC, vagy ezek tápköre, hangolófeszültség, beíró jelek, órajel hiánya, stb.
Mérni kellene, méghozzá oszcilloszkóppal a jeleket is.

Üdv! SMA


pén. feb. 29, 2008 14:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 28, 2008 21:56
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Help
Sziasztok Gergő vok !
Szal most kaptam kézhez 1 videoton ts3329sp tv-t ami ha jól tom 89-es ős kövület :D Lenne pici problémám vele mondjuk hogy nem tudom elmenteni a csatornákat. tehát megkeresem lefixálom és ha átkapcs másik csati és vissza akkor már nincs ott :oops: nem értem lehet egyálltalán még ezzel kezdeni valamit tudom hogy régi de talán még nemkéne kidobnom :? vagy igen :?: Légyszi HELP előre is köszke cépen


csüt. feb. 28, 2008 22:07
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 28, 2008 20:02
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: funai
wandee írta:
htbwap írta:
Django írta:
Sziasztok!
Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy a régi Funai tv-m egy hónapja amikor be akrtam kapcsolni(nem volt stand by-on) nem kapcsolodaot be(kis piros led nem villágított).Megnéztem volt hálózati fesz.Kihúztam a villásdugót a konektorból és később vissza dugatam.ennek hatására ismét müködött.ezek után mindig stand by-on hagytam és igy kapcsoltm be.De tegnap áramszünet volt és ezek után ismét nem tudtam bekapcsolni.Lehetséges az hogy a tápnak a elko pufferja kondija szépen lassan kiszáradt és most végleg megadta magát?A tv már több mint 10 éves eddig semmi baj nem volt vele.


Nekem is hasonló problémám van.
Áramszünet után nem tudom bekapcsolni a masinát(funai), de nálam várni kell egy pár napot konnektorból kihúzott állapotban és utána működik.
Mi lehet a baja?

Van a primer oldalon egy 220UF 6,3V kondi azt cseréld ki!


sziasztok,
tipus:SAMSUNG CK-20S10BZ , a tv kikapcsolás után nem indult újra,1-2 nap után ujra jó, de a következő áramtalanítás után ismét jelentkezik a probléma. gyanítom, hogy a tápnál valamelyik elko száradhatott ki, csak azt nem tudom melyik, ha valaki meg tudná mondani melyiket cseréljem, annak nagyon megköszönném.


csüt. feb. 28, 2008 20:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2008 9:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Légyszi segítsetek!
Üdv mindenkinek!
Ha esetleg valaki tudna az előző kérdésem mellé, egy kapcsolási rajzot küldeni, azt is nagyon megköszönném.
s.nyari@freemail.hu
Üdvözlettel, és szép napot mindenkinek.


hétf. feb. 11, 2008 14:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 11, 2008 9:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás S.O.S.
Sziasztok!
Kérnék a hozzáértőktől egy kis segítséget.
A következő a problémám, van egy Sony KV-29FX66E tévém, amikor bekapcsolom működik, de pár másodperc múlva kikapcsol, hallani a relét, és ez így megy amíg a hálózati kapcsolóval ki nem kapcsolom, a távirányítóval semmit nem csinál.Olyan mintha a tápot valami meghúzná, és azért kapcsolgat Ja és nem minden relékapcsolásnál indul el.
Köszi a segítségeteket előre is.


hétf. feb. 11, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Biopon írta:
..Valami 220-as hálózattal kapcsolatos dolog lehet?


Üdv. a fórumon!

Lehet, meg is adtad a választ a kérdéseidre.
Minden esetre át kell nézned a villamos hálózatot, az erősáramú földeléseket, és a koax kábelek árnyékolásának bekötését, földelését.
Apránként dugdosd be a készülékeket és egyenként próbáld ki, honnan jön a zavar. Ha kontakt hiba van, egy kisrádió segíthet a Kossuth-on kissé félrehangolva. (A DVD hiba nem biztos, hogy ezzel javítható)
Minden esetre abból szokott a probléma lenni, hogy mindenki-mindenkivel össze van kötve. (TV-DVD-erősítő-PC....)
A hiba mindig az, hogy valami zavar, valami meg zavarérzékeny. Hatékonyan úgy lehet elhárítani, ha mind kettő ellen teszünk. (Ha lehet)

üdv! proli007


csüt. feb. 07, 2008 18:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Látom szakemberek vannak itt, hátha tudtok valami megoldást a problémámra.
Adott egy Samsung LCD tv. A hűtőajtó kinyitásakor vízszintes zajcsík vagy minek nevezzem jelenik meg a képernyőn, azonos kiselosztón vannak, ugyanazon áramkör.
A DVD bekapcsolásakor a tv adáson apró szemetelés jelenik meg az egész képernyőn.
Ami érdekes, csak pár csatornán jelentkezik.
Valami 220-as hálózattal kapcsolatos dolog lehet?


csüt. feb. 07, 2008 16:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
hebron írta:
ja az ímélcím lemaradt: k.nora@repules.hu


Szia!

Az ITT-hez még a SAA1250-es adó volt, (ha jól emlékszem, és ugyan arról beszélünk) annak kódolása és az impulzusai mások. A régi VIDI volt ilyen, de a gombok kiosztása nem azonos.
Valahol a kezelése is megvan (mert a TV már nincs). A programozást azt hiszem nem lehetett a TV-ről végezni, de a memorizálást meg a távrángatóról nem. (Fő az egységesítés)

üdv! proli007


hétf. feb. 04, 2008 23:36
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 04, 2008 9:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
ja az ímélcím lemaradt: k.nora@repules.hu


hétf. feb. 04, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 04, 2008 9:41
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha valaki tud interneten található használati utasításról ITT tévéhez, az küldje el nekem a linket, légyszi! Illetve az is megfelel, ha valaki megmondja hogy lehet ezt a fajta tévét programozni a tévén lévő gombokkal (a távirányító nem működik). Egyébként ehhez a tévéhez érdemes venni olyan távirányítót, ami "mindenhez" jó, vagy ne kísérletezzek és vegyek ehhez a fajtához valót?

Segítséég!


hétf. feb. 04, 2008 9:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2008 20:10
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szia SMA !

Köszönöm a hozzászólást!

1. "hibás jelet vesz a TV és nem tud vele mit kezdeni"

Sajnos más programszámra állítva a csatornát ( frekit ) ua. a helyzet.

2. "Esetleg a hangolófeszültség nem áll be pontosan arra a szintre, amin az a csatorna van"

Manuálisan 10 Mhz ként tudom léptetni, bármilyen frekit tudok állítani és memózni, de ha 230Mhz - 232 Mhz között memózom ( a pontos érték 231.25Mhz lenne S11 ) jön a jelenség!

3. "Külső kábelezési hiba is lehet"

DVD-játszó, Videomagnó minden lekötve, csak RF kábel a TV - be a hiba dettó ua. RF kábel is kihúzva a készülék a jelzett frekin nem szed össze zajt. A TV - be csak egy scart kábel, Videóba RF ( antenna IN ) és scart kábel a TV-t - AV-re kapcsolva a videón a jelzett frekin lévő adásra kapcsolsz - szintén így viselkedik a tévé!!

4. "érdemesebb azt a csatornát kihagyni a programozásból. "

Természetesen a 231.25 Mhz - en lévő csatornát kihagytam mind TV, mind a Videó választékából.

Üdv ! Romeo155


pén. feb. 01, 2008 20:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves MotoHacker és Többiek!

Képcsőpanelen mérni kell, valamint a sorvégfok körében, fókusz-áramkör, segédrács áramköre a képcsőnek, valahol itt lehet alkatrész hiba, ami lehet kondenzátor, de lehet egy megnyúlt, vagy szakadt ellenállás.
Esetleg a képcsőpanelre menő kábelek közül valamelyik szakadt, vagy forrasztási hiba van.

romeo155!

Érdekes a hibajelenség.
Ez nem tudom mire vezethető vissza, de a távirányító mértékletes tisztítása hátha segít, mert lehet, hogy hibás jelet vesz a TV és nem tud vele mit kezdeni, nyilván egy idő után lefagy, vagy kiakad a készülék. Ha ez nem segít, akkor lehet, hogy az a csatorna valamiért hibás, vagy elnyomja valamilyen másik jel.
Az IR-vevő részében is lehet valamilyen dekódolási hiba, vagy kiválasztási hiba a processzornál.
Esetleg a hangolófeszültség nem áll be pontosan arra a szintre, amin az a csatorna van.
Esetleg a DVD-játszó, Videomagnó és a TV összekötése okozhat ilyen szinte érthetetlen zavart, valamiért nem szeretik a készülékek, ha mindegyikük össze van kötve a többivel. Külső kábelezési hiba is lehet ebben az esetben.
Ha költséges lenne a javítás, érdemesebb azt a csatornát kihagyni a programmozásból.

Üdv! SMA


pén. feb. 01, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 31, 2008 20:10
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok !

Philips 32PW9309

Segítséget kérnék! A probléma a következő: program gombbal léptetve a csatornákat ill. beütve, az egyik programnál (10-es) szinte lefagy a készülék - nem reagál a távirányítóra, sem készüléken lévő kezelő gombokra - ha kimarad a jelzett szám tökéletesen működik minden. A jelzett programszámra a KTV hálózaton S11-es (231.25Mhz) frekin adott adás van beállítva. Bármelyik programszámhoz rendeled ua. a helyzet . Az összes fogható adó (1-9, 11-99) problémamentes, adások minősége OK minden funkció tökéletesen működik. A jelzett programszámra kapcsolva - távkapcsolóval (nincs kép, hang van majd később elmegy a hang) - készüléken lévő gombbal ( adáskép van, hang van majd elmegy a hang). Kikapcsolás csak a készüléken lehetséges. Újra bekapcsolás, minden OK csak 10-es számra ( ill. frekire ) ne kapcsolj!
Még egy dolog a TV-t AV-re kapcsolva a videón a jelzett frekin lévő adásra kapcsolsz - szintén így viselkedik a tévé!! A TV ( 230-232MHZ ) között produkálja, félre hangolva pl. 230Mhz-re állítva - memózva (értelemszerűen rosszabb képpel) nincs gond.

Előre is köszi!


csüt. jan. 31, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nincs kiezüstözés,ez egy sötét jelenet,arról jön a fény és "túlvilágítja" a szereplőket ;) A fényképet meg mobillal csináltam :)
A kép tökéletes,csak a csíkok vannak rajta.Néha jobb,néha rosszabb,de nem az üzemidőtől függ.
Ezért gyanakszom valami kondira a kioltás környékén.

(Valaha rég egy VHS camcorderem keresője durván visszafutási csíkos lett.Fillérekért kellett eladnom végül,pedig csak egy 100n SMD kondi ájul el bennük.)
Holnap megnézem a pontos tipust,mivel a haver használja a TV-t,így nézi.
Én amíg picit is csíkos,akkor sem nézném ha fizetnének.. :roll:


hétf. jan. 28, 2008 23:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Volna egy problémám:....Ilyen:
http://motohacker.fw.hu/csiktv.jpg


Így ránézésre tipikus képcső emisszió vesztés. A katódról lassan lepereg a bárium vagy átalakul, és a nikkelnek meg kicsi az emittáló képessége.
Jól látható, az arcélek mentén a túllövés, a kép "kiezüstösödése". Ilyenkor a videó sem lezárni, sem kinyitni nem képes a csövet. Ezér szinte szaturál a világos jeleknél.

Általában a bekapcsolás után erőteljesen, és egy kis üzemidő után, már kevésbé látszik a hiba. Egy kis képcsőtúlfűtés segíthet a problémán.

üdv! proli007


hétf. jan. 28, 2008 15:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. dec. 28, 2006 15:27
Hozzászólások: 235
Hozzászólás 
Szerintem képcsöves, ha ilyen sötét a kép és megjelennek a visszafutási csíkok. Próbáld a G2-t annyira visszavenni, hogy eltűnjenek.

Lehet az is, hogy a visszafutáshoz nem oltja ki a sugarat.

Mi a pontos típusszám? Küldök rajzot hozzá.


hétf. jan. 28, 2008 11:51
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 25  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség