Terminál Fórum
https://forum.technokrata.hu/forum/

Li-ion akku töltés
https://forum.technokrata.hu/forum/viewtopic.php?f=5&t=19392
Oldal: 1 / 1

Szerző:  _geli_ [ hétf. aug. 30, 2010 21:29 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Köszi szépen!

Szerző:  Tom12 [ hétf. aug. 30, 2010 20:48 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/00947a.pdf
szerint 0,07C-nél abba lehet hagyni a töltést. Ez esetedben 63mA. Ekkor 98% a töltöttségi szint. 0,035C-nél (esetedben ~30mA) már 100%-ot ír.

Szerző:  _geli_ [ hétf. aug. 30, 2010 18:44 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Építenék Lion akkukhoz egy töltőt.
Ez az: Kép
Ha a töltőáram egy adott érték alá csökken, (ez jelen esetben kb. 17mA) a LED kialszik, jelezve hogy befejeződött a töltés.
A kérdésem az lenne hogy egy ilyen akkukból álló csoportnál (3,7V/900mAh) ezt hova állítsam, vagyis mekkora töltőáramnál jelezze hogy befejeződött a töltés?

Szerző:  FeF [ szer. aug. 18, 2010 9:12 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

FeF írta:
Második gondolatként felmerült ez. Vajon mennyire lehet használható?


Megépitettem, szerintem egész jó. Alkalomadtán egy ledet is be kell tenni a csipogó mellé hogy tudjam melyik szól :)

Szerző:  FeF [ szomb. aug. 14, 2010 11:00 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Üdv!

Sikerült épitenem egy LM317 áramgenerátoros tesztelő egységet, választható árammal süthető benne ki (egyelőre) 2 db 14500/10440.
A karakterisztikája pont jó, 2.9 V-ig állandó áram, utána kezd el esni. Ehhez néznék valami feszültség figyelő kütyüt, ami kiabál nekem ha pl. 3 V-ot eléri a cella feszültsége. Lehetőleg az akkukról valami módon meghajtva, de ha külső forrásból, az se rossz. Elsőre valami komparátoros dologra gondolok, de olyannal még nem dolgoztam, azzal talán a lekapcsolás is megoldható lenne relékkel?
Második gondolatként felmerült ez. Vajon mennyire lehet használható?

Szerző:  SPafi [ kedd aug. 10, 2010 13:08 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Ezek az aksik az Auchan-os DVD-aksik, de már nincs belőlük tudtommal. Igen, a belső ellenállást így mérem én is, 2 A-rel. Folyamatos kisütésre a kommersz aksikra vállalnak általában 1-2 C-t, de rövid időre jelentősen túlterhelhetők, a spéci aksik meg 20-at is bírnak folyamatosan. A 150 A valószínűleg csak a motorra vonatkozó, számított érték.

Szerző:  Komaki [ kedd aug. 10, 2010 12:04 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Jól tudod, a PC táp túláram esetén lekepcsol, legalábbis az enyém ezt csinálja.
Honnan szerezted be a cellákat? Az enyémek a DealExtreme-ről vannak. Tudom, nem valami minőség de egy próbát megér.
A belső ellenállást hogy mérjem? Valahogy úgy képzeltem el, hogy lemérem terheletlen állapotban a cellafeszültséget, majd megterhelem és újra lemérem. A belső ellenállás ΔV / I lesz.
Köszi, nincs szükségem kapcsolásra, építettem már pár töltőt, benne vagyok a töltő témában :)
Nekem főleg az az érthetetlen, hogy tud a Bosch 100 vagy még több Ampert kivenni a 1,5Ah aksiból :roll: Ez közel 100C kisütés, miközben a li-iont tudtommal csak 2-3C-vel ajánlott kisütni.

Szerző:  SPafi [ kedd aug. 10, 2010 10:59 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

PC táp ekkora áramot (akár 40 A rövid időre) nem hiszem, hogy le tudna adni, és ha jól tudom, azok nem áramgenerátorba mennek túlterheléskor, hanem lekapcsolnak.

Nem kell feltétlenül mindig mérni, lehet korábban is tölteni, mint hogy lemerül, pl. 1 napot szinte biztosan kibír 7,2 Ah, talán még a 3,6-os is, és ha éjszaka feltöltöd, másnap használhatod tovább. Az én celláim egyelőre nagyon jól együtt futnak, így egyszerre is tölthetem őket, de ha neked nem teljesen egyformák, akkor a túltöltés ellen olyan töltő kell, ami a sorba kötött cellákra azonos feszültséget ad. Egy fly-back tápból megcsapolt szekunderekkel ez kialakítható. Lehet, hogy később rajzolok egy kapcsolást.

Szerző:  Komaki [ hétf. aug. 09, 2010 18:32 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Nem mértem pontosan hány Nm, de az 5-öt le tudom fogni, tehát attól csak kevesebb lehet.
Védelem nélküli cellák valamivel jobbak lennének, mert az védőelektronikának is van valamekkora ellenállása, de én inkább nem kockáztatok. Sokat használnám, gyakran kellene töltögetni, nincs idő minden alkalommal méregetni.
Szerinted ha nincs más megoldás, PC táp 12V-os ágáról meg lehetne hajtani a gépet?

Szerző:  SPafi [ hétf. aug. 09, 2010 16:09 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Két ujjal 5 Nm-t simán lefogni? Hááát, nem szívesen fognék veled kezet!

Én "ideiglenes" megoldásként most tavasszal csak két cellát kötöttem sorba, de 4-et párhuzamba (4*1,8 Ah=7,2 Ah), minden védelem nélkül (illetve egy 8 A-es multifuse van bent). Persze így nem valami gyors, és csak labortápról tölthető, sőt időnként rá kell mérnem a töltöttségére, viszont csak 2-szer kellett töltenem, mióta elkészült. Kb. 12 Nm lehet a max. nyomatéka 1-2 mp-re, nekem elég.

Ha 19 A a cella zárlati árama, akkor egész egyszerűen rossz, keress jobbat! Én is válogattam, 60 mohmos cellákat tettem be. 200-tól 30 mohmos-ig voltak az aksijaim, a 30-ast modellezésre tartogatom, a 200-asokat meg lámpába használom.

Vigyázz, ha nincs áramkorlátozó, megsütheted a motort és a szabályzót is egy erős aksival!

Szerző:  Komaki [ hétf. aug. 09, 2010 10:24 ]
Hozzászólás témája:  Re: Li-ion akku töltés

Kicsit off leszek, de nem akartam emiatt új topicot nyitni.
Ismerőstől kaptam egy akkus fúrógépet, aminek pár töltés után teljesen legyengült az aksija. Üresjáratban sokáig forogott, de nyomatékot nem tudott leadni. Szétszedtem, 12 darab 1200mAh kapacitású Ni-Cd volt benne sorba kötve, vagyis 14,4V és 1,2Ah az akkupakk. A régi cellákat kivettem és 8 új 2400mAh kapacitású Li-ion cellát tettem bele. Kettesével párhuzamosítottam a cellákat és a négy párt sorba kapcsoltam, így kaptam 14,4V 4,8Ah. Szinte semmi változás nem lett az előzőhöz képest. Így is sokáig bírta üresjáraban, de a nyomaték nem növekedett jelentősen, annyira gyenge volt, hogy két újjal simán meg lehet állítani a forgást, legfeljebb 5Nm forgatónyomatéka lehetett. Addig terhelgettem, még az egyik cella védőelektronikája el nem füstölt :( Levettem hát róla a védőelektronikát és felszenteltem a tudomány oltárán :D Rövidrezártam a cellát és 19 Amper jött ki belőle, nem is rövid ideig :shock:
Szerintetek lehet még valamit kezdeni ezzel a géppel? Esetleg más fajta akkut használni? Ni-Cd problémás, a Ni-MH dráda, az ólom nehéz, a Li-Polymer veszélyes.
Van nekem itthon egy profi Bosch akkus fúróm is. Annak 18V az aksija, de csak 1,5Ah, mégis kegyetlenül erős és sokáig bírja, ráadásul alig melegszik. Megtaláltam a neten a motorjának a paramétereit: maximális hatásfok mellett 20A, a rövidzárlati (indító) árama pedig 156A :shock: Kíváncsi vagyok Boschék ezt hogy tudták kieszközölni?

Szerző:  balu1 [ szer. jún. 03, 2009 11:56 ]
Hozzászólás témája: 

Ami érdekes, oda egy kicsi üveg tokos dióda kinézetü dolog van beépítve.
Pontosan ilyent láttam egy hőmérőn is érzékelőként.
Persze nem csak ettől hőmérő.

Szerző:  Peter Alexander [ szer. jún. 03, 2009 5:43 ]
Hozzászólás témája: 

Szóval hőmérséklet érzékelés.... Valami hőmérséklet függő ellenállás lehet kivezetve... Köszi

Szerző:  balu1 [ szer. jún. 03, 2009 1:00 ]
Hozzászólás témája: 

A harmadik vezeték a hőmérséklet érzékelés.
Ami a nagyobb töltő feszt illeti, azt magad is tesztelheted mennyire lehet megengedni.
Rá kell kötni a próba idejére, közvetlenül az akkura egy feszültség mérőt.
Az akkun a feszültség töltéskor nem emelkedhet cellánként 4,2V fölé.
Ha az áramköre ezt is tudja kontrollálni akkor nincs gond, de ezt
neked kell megfigyelni töltés közben mert ezt nem tudom megmondani.

Szerző:  Peter Alexander [ kedd jún. 02, 2009 19:11 ]
Hozzászólás témája: 

Megvan az info:

3,7V-os névleges feszültségű cella esetén ez a kritikus határ 2,7-2,5V (egyes típusoknál 3V). Egy teljesen feltöltött 3,7V-os névleges feszültségű akksi 4,2V. És az egészséges használható tartomány a 4,2-3,4V. Ezen tartományban teljesen biztonságos.

Többször merült fel itt a Li-Ion töltése. Sok badarságot olvastam már itt. Egy pár dolgot hadd tisztázzak.
A töltés, cella feszültségtől függetlenül (3,6 / 3,7 / 9,4 / 9,6) az alábbi módon történik, általában több fázisban.
1. Prekondíciós státusz: Ebben az állapotban egy nagyon kis töltő áramot folyatnak át rajta, figyelve a cella feszültségét, még itt kiszűrve a hibákat, és a mélykisült cellák gyilkos azonnali gyorstöltését.
2. Ha a cella feszültsége megfelelő, át kell váltani normál vagy gyors töltésbe. Ezt a módot egészen addig kell tartani, amíg a cella feszültsége el nem éri 3,7V-os névleges cella esetén a 4,2V-ot. Innentől általában erős hiszterézissel át kell váltani konstans feszültség módba.
3. Konstans feszültségű töltés. Ez esetben már áram figyelés van. Tehát egészen addig konstans feszültségű töltés módban kell tartani a cellát (4,2V-ot elérve ugye) amíg a töltő áram nem csökken egy adott szintre. Ez egy 1700-as cella esetén olyan 20-25mA. Ha már konstans feszültséggel töltéskor a töltőáram ez alatt van, a töltés elkészült, léphetünk a következő fázisba.
4. Tiszta monitorozás. Ebben az állapotban a cella fel van töltve, figyeljük nem esik-e le a cella feszültsége a 4,2V alá. Ez is egyfajta prekondíciós lépés. Ebben a lépésben egyszerűen feltöltve tartjuk a cellát. Ha 4,2V-a hiszterézis = a határ, akkor visszaváltunk azonnal az első pontra, az ellenőrző prekondíciós lépéshez.
5... Minden az első pontban leírtak alapján történik.
Először konstans áram, majd konstans feszültség, majd fesz figyelés.

Másik "furcsaság" a Li-Ion és Li-Po cellákkal kapcsolatban pedig az, hogy általában igen magas töltőárammal tölthetők. Míg a normál töltés egy NiMH cella esetén olyan C/10 (azaz a névleges kapacitás 10-ével töltünk) addig a Li-Ion cellákat teljesen normál üzemben tölthetünk akár 1C-vel is (tehát pl. egy 1700-as cellát 1700mA-el) és a gyorstöltés esetenként akárt 5C-vel is történhet.
További különbség, ezt is sűrűn olvasni, hogy az a jó ha melegszik, akkor van feltöltve. Ez tévedés!
A Li-Ion cellának a töltés teljes időtartama alatt hidegnek kell lennie. NiMH akkumulátor cellák melegednek töltés közben, ennek a belső kémiai szerkezetükben történt - a töltésük utolsó fázisaként - változás a felelős, mely egy rendes dT rendszerű töltőnél maga a töltés leállításának a vezérlése.

Ipari cellákban (sima fóliázott, forrfülezett) soha nincs védő és töltő elektronika. Telefon, notebook és készülék akksikban viszont mindig van de csakis védő elektronika. Védő elektronika, hogy a cella feszültségét semmi féle képpen se engedjék a kritikus határ alá. És nem vicc bizony, fontos odafigyelni a töltésre. Túltöltés és a mélysütés egyformán arra vezethet, hogy szinte spontán gyulladva (mint a SouthPark-ban Kenny ) elhalálozzon. És a teljes reakciót a megnövekedő cella hőmérséklet okoz. Erre nagyon oda kell figyelni, mert azonnali beavatkozást igényel, ha melegszik a cella, mert többszáz fok is lehet a másodperc tört része alatt... A kémia már csak ilyen vicces és veszélyes tudomány.

:roll:

Szerző:  Peter Alexander [ kedd jún. 02, 2009 18:43 ]
Hozzászólás témája: 

Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy ha minden Li-Ion cellát 4.1V-ra kell tölteni, akkor miért van 3.6V, 3.7V stb... rájuk írva?
Az az átlag érték amit stabilan tart? vagy mifene?

Szerző:  Peter Alexander [ kedd jún. 02, 2009 18:17 ]
Hozzászólás témája:  még mindig LI-ION töltés...

Üdv kedves akkutöltők :D

Mit ad Isten, találtam itthon egy régi teló akksit 1400mAh Li-ION 3.6V.
Szétkaptam, benne az elektronika, na jó mondom nézzünk utána mit is tartalmaz. Kihámoztam belőle, hogy található két MOSFET diódákkal, és az ehhez tartozó figyelő/vezérlő áramkör. Viszont nem jöttem még rá, hogy a +- mellett a harmadik szál vezetéken mit ad ki... Ha mérek rajta, akkor a +- lábon feltöltött állapotban megvan a 4.10V viszont a + hoz képest a középső lábon 4.13V feszültség uralkodik... :? Mondom ez érdekes. De nem bírok rájönni, hogy is van ez... Tehát egy cella Li-Ion akksi, jó állapotban.

3 vezetékes, mi a harmadik szál? Mit ad ott ki?


A védő áramkör tartalmaz:

- 8205a típusú Dual N-Channel Enhancement-Mode MOSFET (20V, 6A)
- DW01 típusú One Cell Lithium-ion/Polymer Battery Protection IC


Ha jól értelmezem akkor el van látva ez minden széppel és jóval:

- Overcharge Detector
- Overdischarge Detector
- Short circuit Detector
- Over current Detector
- Charger Detector

Ennek függvényében egy kicsit bátrabb vagyok a sok ijesztgetés ellenére, hogy ha nem jól töltöm BUMM! és a többi...
Tehát fogtam egy 5V/2A DC tápot, küldtem neki az áramot és 400mA-el kezdte tölteni (igen lemerült állapotából), aztán természetesen szépen csökkent ez az áram... Viszont nem mertem rajta hagyni.
Kérdezem én, ha minden széppel és jóval el van látva ez a védő áramkör, akkor nyugodtan rajta hagyhatom a tápot?
Ha eléri a 4.1V-ot akkor úgy is kikapcsol az Overcharge detector, igaz?
Tehát külön töltő áramkört így felesleges készítenem hozzá?

Tudom LI-ION görbe szerint kell tölteni, meg figyelni a feszültséget, de én nem tudok ilyen spéci IC-ket beszerezni :( Szóval remélem nem károsítom ezzel nagy mértékben az akksit... :?

:arrow: Mi a harmadik vezeték? Ez a fő kérdésem :P Valaki esetleg???

Szerző:  zawatt [ vas. máj. 25, 2008 11:25 ]
Hozzászólás témája: 

Azt olvastam, hogy simán a pozitív-negatív érintkezőkön tölteni is lehet ezeket az akksikat. (még régebben szedtem szét teloakksit, annak 4 kivezetése volt, ebből kettő közvetlen az akksira csatlakozott, a mostani akksinak is van 1pozitív és 1 negatív kivezetése)
A hozzászólásomban leírtam, hogy a gyorstöltő használata ellenére az akksi utoljára még kb 50 expot bírt.
Az utángyártott meg lényegesen kevesebbet, mint az eredeti, de megvásárlása óta.
A hwsw fórumon meg olyat is olvastam, hogy a rátöltögetés nem biztos, hogy jót tesz az akksinak(ilyen pedig sajna előfordult jópárszor), mert csökkenti a fennmaradó töltési ciklusok számát.
A 8,4V-ra méretezett áramkör átméretzéséhez pedig az alkatrészek értékeit kiszámoltam az előző hozzászólásomban, én úgy gondoltam azok jó értékek.
Jól számoltam?

Szerző:  SPafi [ vas. máj. 25, 2008 9:52 ]
Hozzászólás témája: 

Idézet:
csak annyit hagy tölteni, amit a figyelő áramkör hagy

Az viszont a feszültséget figyeli, és kisebb töltőáramnál a feszültség is kisebb lesz egy picit.

Szerző:  Tron [ vas. máj. 25, 2008 8:09 ]
Hozzászólás témája: 

Ezzel a kapcsolással 2 nagy bajod lesz, ha megcsinálod:

1- 8.4V van írva a kimenetére, ami nemtudom hogy jön ki a Li-Ion cellák névleges 3.6V-os feszültségéből. Ha feltételezzül is, hogy 4.2-ig tölthetőek, Neked akkor is csak 1 cellád van.

2- Azért 3 kivezetéses az akkupakkod, mert mint minden rendes Li-Ion pakkban, ebben is benne van a töltő/figyelő áramkör. Hacsak szét nem szeded, nem férsz közvetlen a celléhoz, vagyis csak annyit hagy tölteni, amit a figyelő áramkör hagy. Ha az szerint viszont már döglött a cellád, akkor ugye semennyit.

3- Az összes hozzászóló arra figyelmeztet, hogy veszélyes a dolog.

Javaslom nézz be ide is: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=126304

Szerző:  zawatt [ szomb. máj. 24, 2008 18:18 ]
Hozzászólás témája: 

Hello!

Igyekszem növelni a hozzászólásaim számát:)
Ezért önmagamtól idézek:)
Az előző hozzászólásom óta annyi változott, hogy nem akarok új akksit venni:(

Olympus li-10b akkumulátorom ment "tönkre". A töltő(800 mA-es) szerint.
Eredetileg az akksi 3,7v 1090mAh.
3 kivezetése van, de ha jól értem, feszültsége alapján ez 1 cellának fele meg. Ezt kéne feltölteni.
A teljes történet a következő: a fényképezőgép 4.éve van meg kb 5000 expo készült vele, ebből kevés volt vakuval. Rögtön az elején vettem hozzá tartaléknak 1 utángyártott
másik akksit, ami elég hamar elkezdett gyengülni a végén kb 10 perc töltés után már zöld volt a feltöltöttséget jelző led, de vakuzni már egyáltalán nem lehet vele, kb 2 expo és vége.
A másik a gyári akksi sokkal erősebb volt, de aztán most egy kb 50 expos használatot követően a töltőm csak pirosan villog ha beleteszem, ami a leírás szerint azt jelenti, hogy rossz, amit én kétlek.
Engem nem zavarna, ha ezekbe az akksikba életet lehetne lehelni.
Tudna valaki ide rakni egy rajzot amivel nem kell sokat
xarakodni és kis árammal (100mA-rel) még gatyába tudom rázni az akksikat? Van időzítőm.

De azért én is kerestem, és találtam ezt:

http://www.instructables.com/id/How-to-make-Lithium-charger/

Nekem, amint írtam 100mA-re lenne szükségem. (Azt olvastam, hogy ezzel is föl lehet tölteni, a lényeg pedig ez)
Az alakatrészeim megvannak az mps2222-t kivéve. Nem lehetne helyette
mondjuk BC182-t használni?
Hozzávetőleg mekkorára kell változtatnom az 1R-t hogy csak 100mA-rel töltsön?(6,5R ?)
Ahogy nézem R2-n is változtatni kell, 1,5K jó lehet?


Így remélem konkrétabb a kérdés, a válaszokat előre is köszönöm.

Szerző:  zawatt [ csüt. máj. 01, 2008 12:06 ]
Hozzászólás témája: 

Krisztián74 írta:
sziasztok! fura problémám van digicam telep töltésével. eredeti olympus li-ion elem 3 év után meggyengült, ezért vettem 1 új utángyártottat, mAh szerint annyit tud, mint a gyári (papiron)

többszöri feltöltés, majd (normál használat lemerülésig) után az eredeti olympus elem meggyengült teljesitményét sem tudta hozni, durván számitva az 1100 mAh-ból kb 400at tudott ezért visszakértem és kaptam a pénzt. GP bolt, szerintük jó az elem, de nekem nem kellett, gondoltam 2200 forintos ****.

erre ma vettem máshol egy jóval drágább 5000 forintos REALPOWER márkájút, ez is 1100 mah, és kisértetiesen ugyanazt csinálja!!!

a régi gyári elem 1090mah és még 3 év után is jóval tovább birja mint a 2 utángyártott

hogy lehet ez? én a töltöre kezdtem gyanakodni, a hasonlóság miatt.

elképzelhető: 1. h a töltö emlékezik, hogy milyen elemet töltött eddig, és valamilyen módon reset-elni kéne?
2. a töltöttséget vizsgáló elektronika nem a telepben van?
3. vagy egyszerűen ilyen rosszak az utángyárottak, ezt kell elfogadni??

azt is észrevettem, h az utángyártottakat jóval kevesebb ideig tölti, korábban lekapcsolja....

adatok: olympus li-10c gyári töltö, li-10b eredeti és u.gyártott akku. 3 pólusú.

bármilyen ötlet, tapasztalat, jó utángyártott márka welcome! köszi




Hát nekem kb ugyanez a problémám! (de csak 1 db utángyártott akksim van:)
A terminál-digitcam fórumáról másoltam ide a hozzászólást.

Van valakinek tippje?
Kicsit gyanús, hogy az utángyártott "ilyen hamar megadja magát".

Szerző:  balu1 [ szer. dec. 12, 2007 20:18 ]
Hozzászólás témája: 

Kössz, már rájöttem..
Itt:
Marcellus írta:
balu1 írta:
Itt lehet kapni sokmindent ami akkuval kapcsolatos.
http://global-akku.addel.hu/
......
Egy vagy két cellás egységet is tölt.
.......


Igen, ezt az oldalt is néztem, de itt csak fényképezőgépekhez vannak töltők, azaz csak 2 cellát tudnak tölteni.

Ha már itt vagy Balu!
- A balanszerezés (mindennap találok valami hülyeséget :) )csak a Lipo pakkoknak annyira fontos?
- Egy kapcsoló üzemű áramgenerátorral hajtott 3 ledhez elegendő lehet 3 li-ion cella?

Szerző:  Marcellus [ szer. dec. 12, 2007 19:41 ]
Hozzászólás témája: 

balu1 írta:
Hol is beszéltünk erről?


Bringavilágítás házilag.

Szerző:  stinkydiver [ szer. dec. 12, 2007 15:08 ]
Hozzászólás témája: 

Én most csináltam egy töltőt a helikopteremhez, 3 celláig jó. Rajz, nyákterv:
http://stinkydiver.extra.hu

Szerző:  balu1 [ szer. dec. 12, 2007 14:28 ]
Hozzászólás témája: 

Marcellus írta:
De Balu!

Ezt már megbeszéltük, hogy nekem azért nem jó az a töltő, mert csak két cellát (7,4V) tud tölteni és nem tudna mit kezdeni az én 4 cellámmal(14,8V)

Hol is beszéltünk erről? :roll:

Szerző:  balu1 [ szer. dec. 12, 2007 14:26 ]
Hozzászólás témája: 

A dátumot nem néztem, csak az tűnt fel, hogy új Li-ionos téma van topon néhány hsz-al
és válaszoltam a topiknyitónak. Na így már talán a fényképzóje sincs már meg :)

Szerző:  Marcellus [ szer. dec. 12, 2007 13:51 ]
Hozzászólás témája: 

balu1 írta:
Erre válaszoltam, csak nem idéztem előtte.
Erre viszont tökéletes lehet, ha van hozzá való illesztő adapter a készleten.


Ja, jó, így már értem, de az egy 3 és fél éve feltett kérdés :D

Üdv

Szerző:  balu1 [ szer. dec. 12, 2007 13:38 ]
Hozzászólás témája: 

Szia, hoz-é valami használható eredményt jóval nagyobb kapacitásu akku esetén.
Úgy értem reális időben, azt nem hiszem.

A 4db soros cellánál már tényleg nem használható, de nem is ez volt a nyitó kérdés.

ct.Proton írta:
Dig.fényk. akkuhoz kellene valamiféle töltő mert nyaralásban elhagytam a hozzávalót a gyári meg 18eFt lenne nos a gép sem ér sokkal többet :-(

Az akku 3,7v 840mAh -s már eszkábáltam hozzá foglalatot aztán a telefonomra szoktam rádrótozni úgy töltöm de ez igy elég busnya.
Erre válaszoltam, csak nem idéztem előtte.
Erre viszont tökéletes lehet, ha van hozzá való illesztő adapter a készleten.

Szerző:  Marcellus [ szer. dec. 12, 2007 11:38 ]
Hozzászólás témája: 

De Balu!

Ezt már megbeszéltük, hogy nekem azért nem jó az a töltő, mert csak két cellát (7,4V) tud tölteni és nem tudna mit kezdeni az én 4 cellámmal(14,8V) - (vagy én nem értek valamit)

Egyébként az a töltő amit belinkeltem, máshol egy ezressel olcsóbb, és automatikusan felismeri, hogy a pakkod 2-3-4 cellából áll-e.

ITT egy ábra ami mutatja, hogy működik ez a töltő. A B pont, amikor eléri a 4,2 V-ot.

Szerző:  balu1 [ szer. dec. 12, 2007 4:54 ]
Hozzászólás témája: 

Ez a töltő ~5000,-Ft latt még jó ár?
Akkor ajánlom neked a következő címet:
http://forum.bikemag.hu/showpost.php?p= ... count=3806
Itt leírtam már..

Szerző:  Marcellus [ szer. dec. 12, 2007 0:26 ]
Hozzászólás témája: 

Hello

4 db sorosan kötött Li-ion cella töltését meg lehet oldani Lipoly töltővel, azaz megegyezik a töltési folyamatuk?

A pakkban lenne védelmező elektronika, a töltő pedig ez lenne konktétan:
Power Peak Lipoly 300

Tud 4 cellát tölteni, meg lekapcsol 4,2 V-nál, csak a kérdés az, hogy a li-ion cellákat a megfelelő módon töltené-e?

Köszi

Szerző:  ct.Proton [ szer. júl. 07, 2004 19:29 ]
Hozzászólás témája: 

Jó ez a sini.hu. Köszi

Szerző:  aaa123 [ szer. júl. 07, 2004 1:34 ]
Hozzászólás témája: 

A SINI-nél kérdezd meg, nekik van normális Li-ION töltőjük különböző adapterekkel digit kamerákhoz, bőven 10-e alatt és az garantáltan nem nyírja ki az akksidat. Vigyázz rá, könnyen tönkre lehet tenni.
www.sini.hu ott a tel. számuk is

Szerző:  Rocketman [ kedd júl. 06, 2004 19:16 ]
Hozzászólás témája: 

Modellezöknek készitek Li akksihoz automata töltöt 1-3 celláig
a töltöáram max 1,2 A,amit 3 fokozatban lehet állítani,szivargyujtóról és adapterröl is müködik.13 e HUF
Csak 1 cella 600 mA áram 4590 HUF bedobozolva szivargyujtó csatlakozóval ,220-as adapter nélkül.

Üdv

Rocketman

Szerző:  ct.Proton [ kedd júl. 06, 2004 17:35 ]
Hozzászólás témája: 

Hát én kaptam egy képletet egy cimbitől miszerint nem egyszerű tölteni ezeket a Li. akksikat:
"
1. szakasz 0.3*C-vel: 250mA, a 3V-os cellafesz. eléréséig
2. szakasz 1*C-vel: 840mA (gyors töltés) 4,2V-ig
3. szakasz C/20= ( =0.05*C) = 42mA, a szintentartáshoz (csepptöltés)
"
hogy a cellafeszt figyelni lehessen folyamatossan állitolag impulzussal szokták tölteni és két impulzus között nézi a cellafeszkót.
Nos én próbálkoztam 250mA -el viszont amikor beleküldtem a 800mA-t egyből kikapcsolt (megszakitotta az áramkört amég le nem vettem róla)

A kamera akksitöltő direkt Li-s aksihoz való a feszkó is stimmel csak ha kapacitás függő a töltés akkor mondjuk egy 2000mAh akksihoz való töltő nem jó ehez a 840mA-os hoz a képlet szerint.

Az akkut meg nem szeretném elbaltázni mert 15eFt egy új hozzá (azt ne kérdezd miért amikor nem sokkal nagyobb mint egy mobil teló akksi)

Szerző:  jozsika [ kedd júl. 06, 2004 10:15 ]
Hozzászólás témája: 

Helló, régebben univerzális töltőkben (amelyek kb 3-12 Voltig töltöttöttek kisebb akkut) láttam olyan megoldást, hogy a táp egyenirányitva kb 15 Voltot termelt, és a pozitiv ágába vagy egy 47 Ohmos, 10 Wattos, vagy egy 100 Ohmos 5 Wattos ellenállás volt betéve, és ugy csatlakozott az akkura.

Szerző:  tothricsi [ kedd júl. 06, 2004 9:44 ]
Hozzászólás témája: 

Az vszínű automata töltő. Lehet, hogy jó, de asszem az csak 1.2v-oshoz van +kéne nézni az adatlapját, ha van neki

Szerző:  ct.Proton [ hétf. júl. 05, 2004 18:49 ]
Hozzászólás témája:  Li-ion akku töltés

Dig.fényk. akkuhoz kellene valamiféle töltő mert nyaralásban elhagytam a hozzávalót a gyári meg 18eFt lenne nos a gép sem ér sokkal többet :-(

Az akku 3,7v 840mAh -s már eszkábáltam hozzá foglalatot aztán a telefonomra szoktam rádrótozni úgy töltöm de ez igy elég busnya.

Valamiféle rajzot vagy bármilyen megoldás érdekel ami 5-6eFt-ból kijön.

Végső megoldásként láttam kamera akku töltőt 6500Ft ért ami Li-os aksihoz van de azok nagyobb Ah-sok szoktak lenni nemtom számit-é ?

Segitséget előre is köszi.

Oldal: 1 / 1 Időzóna: UTC + 1 óra
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/