Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 21:53



Hozzászólás a témához  [ 37 hozzászólás ] 
UPS javítás 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: UPS javítás
A képen nem látszik.. :twisted:
Deee, valami rémképem van arról,hogy ezekkel a tápokkal valahogy nincs szerencséd..
Ha a FET-ek megpusztultak ua körben vannak izom jellegű ellenállatok kis értékekkel azok meg vannak nyúlva így ki sem nyitnak.. mármint a Fet-ek Valahol raktam- ehh,megint füllentek- linkeltem egy hasonlóról rajzot a fórumba :hm:én sem találom.
Szvsz a FET-es kört átsasolni beleértve a fóliát is az is elhiccel!


szer. dec. 29, 2010 0:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. okt. 18, 2010 9:27
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: UPS javítás
Sziasztok,

Egy APC 1500 RS UPS került hozzám, a hiba jelenség az volt normál üzem közben egyszercsak az Overload kigyulladt, visított és a kimenetek elmúltak.
Az első dolog volt, hogy az akksit leszedtem akkor nem volt overload, de új akksi visszadugása után is terhelés nélkül is overload és visítás megint. Méricskélés után találtam két döglött FET-et (18N50) ezeket cseréltem más típusra de 20A 500V-ra. A tokozás nem TO220 mint az eredeti volt de sikerült megoldani mint a képen látszik .
A jelenség most az, hogy akkuról működik terhelés alatt is, tehát ez megjavult, viszont on-line állapotban nincs a backup kimeneten feszültség csak a surge-on, ahogy elveszem tőle a tápot akkus üzemben ismét megjelenik a fesz a backupon. Annyit csináltam még, hogy mind3 relét megcsattogtattam 24V-al, azok behúznak.
Ötlet???
Előre is köszönöm:
Attila


kedd dec. 21, 2010 16:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 30, 2004 18:27
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Back UPS Pro 650-esemnél nekem is ilyen van, hogy akkut cseréltem benne, de túl hamar érzékeli, hogy lemerült, valyon ezt is kalibrálni kell?
És ha igen meg tudjátok mondani, hogy hogyan?


szer. aug. 08, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
vasti írta:
Sziasztok!

SmartUPS-t akku csere után valóban kalibrálni kell, kábellel gépre kötni + szoftver, de nem tudom pontosan, mert mi úgy szoktuk javíttatni, és nem volt még időm, hogy foglalkozzak vele ;-)))

Megpróbálom kiszedni az infót a fickóból, aki javítani szokta. ha sikerül, megírom.

Üdv!


a software **** sem ér. valami célhardverük lehet. én is cseréltem akksit ráengedtem a kalibrálást. semmit nem ért. most bevittem az sos ups hez 1-e ft 9áfáért megcsinálják.


szer. aug. 01, 2007 8:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Sziasztok!

SmartUPS-t akku csere után valóban kalibrálni kell, kábellel gépre kötni + szoftver, de nem tudom pontosan, mert mi úgy szoktuk javíttatni, és nem volt még időm, hogy foglalkozzak vele ;-)))

Megpróbálom kiszedni az infót a fickóból, aki javítani szokta. ha sikerül, megírom.

Üdv!


kedd júl. 31, 2007 22:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
"Sziasztok,

Vannak ilyen APC UPS-eim, de akksicsere után az a gond, hogy tulságosan hamar érzékeli az elektrónika lemerültnek az akksit. A ledsor is lemegy hamar illetve nekiáll sipolni, de igy elmegy még elég sok ideig. Az lenne a kérdésem, tudjátok-e hogy lehet bekalibrálni az elektrónikát.

köszi"

Nekem is ez a gondom tud valaki valami infót ezügyben?


kedd júl. 31, 2007 7:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Értem, akkor valószínűleg azért van a hűtőborda helyén egy nagyobb alumínium tömb ( ami még csak bordázva sincs), hogy azt a néhány percet kibírja szép, lassú felmelegedéssel, utána pedig lesz több órája hűlni, de legalábbis annyi ideje, amíg az akku feltöltődik. Köszi Potyo !


szer. júl. 25, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A feltöltés nem okozna gondot, inkább az, hogy az UPS-ek néhány perces üzemre vannak méretezve. Ha túlmelegszik, akkor hiába van nagy akksid, vagy leég, vagy lekapcsol a védelem.


szer. júl. 25, 2007 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Megjavítottam az UPS-t. A relé érintkezői voltak picit megpörkölődve. Megtisztítottam, és most minden OK.

más:
Ha az eredeti x*néhány Ah-s akkut kicserélném egy 135 Ah-s akkura, akkor normálisan működne vele ?(fel tudná tölteni ? a töltőáram nem szaladna meg nagyon ?)
Egyáltalán hogyan töltenek az ilyen UPS-ek ? Áramgenerátorként, vagy feszültséggenerátorként ?


szer. júl. 25, 2007 16:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy APC Back-UPS CS 500-as szünetmentes tápegységem, amivel lenne egy elég nagy problémám. Látszólag rendesen működik (áramszünet-->relé kattan-->inverter indul), de a kimeneten a fesz csak 40 V. Szétkaptam, megnéztem. Az akku 13,9 V-on pihenget. A trafó benne szép kis 50 Hz-es hangot ad. Egy olvadó biztosító sem szakadt meg, és úgy egyáltalán, nem látszik rajta semmi rendellenesség. Valaki találkozott már ilyen problémával ? Mit lehet tenni ? Rajzot nem találtam hozzá, úgyhogy nem nagyon tudok elindulni :?


szer. júl. 25, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Akksi kalibrácio
Sziasztok,

Vannak ilyen APC UPS-eim, de akksicsere után az a gond, hogy tulságosan hamar érzékeli az elektrónika lemerültnek az akksit. A ledsor is lemegy hamar illetve nekiáll sipolni, de igy elmegy még elég sok ideig. Az lenne a kérdésem, tudjátok-e hogy lehet bekalibrálni az elektrónikát.

köszi


hétf. dec. 26, 2005 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Tab120L írta:
http://eserviceinfo.com/download.php?fileid=2270
http://eserviceinfo.com/download.php?fileid=3840

____________________

Üdv: tAB


Előbb el kellett volna olvasnom a hozzászólásokat :)
Azt hiszem ezt kerestem! Thx!


szomb. dec. 10, 2005 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
gerry: Mi a helyzet az ups-el? Müxik?
Az én problémám most annyi hogy egy APC Back-UPS 400 kapcsolási rajz kellene, vagy valami infó hogy hogyan tudnám átállítani hogy ne 203 V környékén kapcsoljon át aksira hanem pl 190V-os hálózatnál? Mert minden hétvégén leesik 200V környékére a hálózati fesz és e körül ingadozik, és ez a szerencsétlen minden 3 percben ki-be kapcsol.


szomb. dec. 10, 2005 15:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Ki fogom próbálni. Bár ez tudtommal nem a gyatrább kategória. Ez úgy néz ki, mintha lezárnának a fetek, ahelyett hogy töltene, vagy úgy érzékeli a bemeneti feszültségfigyelő, hogy nincs meg a megfelelő feszültségszint a hálózaton és töltés helyett rádolgozik.


kedd nov. 29, 2005 22:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van úgy,hogy ha döglött az akksi, nem hajlandó elkezdeni tölteni sem. Bár ezt a gyatrább UPS-ek teszik. Küldd meg rendes akksitöltőről az akksikat, és lehet hogy kissé feltöltve már megbirkózik velük a cucc...


hétf. nov. 28, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Hasonló a működési elv (line interactive), de a megvalósítás úgy 80-90 százalékban eltér.

Közben lerajzoltam a relék kapcsolását és azt hiszem nincs szerepük a problémában. Az inverter tájékán van a kutya elásva, mert lemerült akksiknál, ha visszatér a hálózati szufla akkor visszakapcsol hálózatos üzembe, de nem tölt. A Low Battery led továbbra is kigyújtva marad, gondolom meg van győződve róla, hogy tölt , de valójában nem.
az a baj, hogy az inverter rész eléggé x-akta nekem. Például nem értem, hogy a fetekkel egyenirányít, ha tölteni akar?
Van egy ciril betűs doksim pdf-ben, abban ugyanaz a rajz van amit te is belinkeltél csak még azon kívül öt oldalon keresztül tömbvázlatok-táblázatok-leírások. Az a kellemetlen, hogy egy árva szót nem értek az egészből.


vas. nov. 27, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
stirlicz írta:
Köszönöm a segítséget, de sajnos ebből az egyik a BackUPS sorozat rajza, a másik pedig valószínűleg egy még korábbi SmartUPS modell, az SM600LS rajza lehet.
Az enyém AP600I típus.


Lehetséges, én nem értek ezekhez :)
Csak azt néztem hogy UPS, meg 600I :D

De nincs valami hasonlóság se?

______________________

Üdv: tAB


vas. nov. 27, 2005 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget, de sajnos ebből az egyik a BackUPS sorozat rajza, a másik pedig valószínűleg egy még korábbi SmartUPS modell, az SM600LS rajza lehet.
Az enyém AP600I típus.


vas. nov. 27, 2005 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
http://eserviceinfo.com/download.php?fileid=2270
http://eserviceinfo.com/download.php?fileid=3840

____________________

Üdv: tAB


vas. nov. 27, 2005 11:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
...Szétszedtem, és:

Van benne három Omron relé. Kiforrasztottam és kimértem őket. 24Vdc-ről kipróbáltam, multiméterrel mérve a kontaktusokat mindegyik működik.

Kiszedtem a biztosítékokat is, azok is jók.

A panel hátsó/felső sarkában van a soros management port. Ott találtam két elbarnult ellenállást. Kiszedtem őket és a körülöttük lévő tranyókat (PN2222) is.

A tranyók mérés szerint jók.

Az egyik ellenállás a színkód szerint és mérés szerint is 20 ohm, és az elektronika földjét köti össze a soros port földjével.
A másik ellenállás színkód alapján nem azonosítható, mert az elfüstölt rajta, de mérve 14 ohm. Ez a nyolcas lukára megy a DB9-es csatinak és az UPS júzergájdja szerint ez: 'Unregulated +24Vdc protected internally by a 10 kohm impedance.'

Azt hiszem ezeket az alkatrészeket régebben még én zavartam el, mert azt gondoltam egyszer, hogy a PC soros portjára sima soros kábellel kötve majd milyen jó lesz nekem. Persze nem működött, mint utóbb kiderült az APC speciális kiosztású kábelt használ.

Igazából ennek a két ellenállásnak valószínűleg semmi köze a töltési problémához.

Szerintetek merre tovább?
Rajzom továbbra sincs...


vas. nov. 27, 2005 2:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Hello,

1993-as évjáratú SmartUPS 600-hoz (AP600I típus) nincs valakinek rajza?
Valami elhervadhatott benne, mert nem tölti fel a lemerült akksikat. Ha van szufla bennük akkor ad le teljesítményt, csak tölteni nem hajlandó. Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?

Kösz!


szomb. nov. 26, 2005 0:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 23:42
Hozzászólások: 96
Hozzászólás 
Legelőször nézd meg hogy a panelon nincs e bizti. Elég hülye szokatlan alakúak is lehetnek! És több is! A reléket óvatosan forrasztsd ki mert a furatgalván többrétegű nyák könnyen megsérül, felszakad! Ezeknek a reléknek ha ki vannak forrasztva, le lehet szépen óvatosan venni a kabátját. Éles késsel körül kell alulról feszegetni a ragasztást, és le lehet pattintani. Ne nyúlj be nagyon a késsel, meg ne sérüljön az álltalában védtelen tekercs! A kabát leemelése után látszani fog hogy be van-e égve. Ha igen, csak valami nagyon finom 1000-es polírpapírral csináldd!Szerencsés hogy álltalában legalább kettő egyforma van az ups ben, így össze lehet hasonlítani a belső ellenállásukat. A vezérlő tranyót és a diódát megnézném, a relét ellenőrizném, kitisztítanám, és kabát nélkül a helyére forrasztanám kevés ónnal, mert már tudod hogy nehéz kiszedni :)
Az érintkezőjét semmi esetre se birizgáld, mert egyrészt áram alatt van, másrészt ha kézzel átmozdítod, és ő egyébként nem akar, zárlatot, és mégnagyobb kárt okozhatsz.


kedd nov. 01, 2005 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Mérd ki a reléket! Lehet besült egy-két érintkező... Szedd ki a panelből őket.
Vagy próbáld meg leszedni a tetejét, és belenézni működés közben! Behúz - nem húz be.
Csak óvatosan.
A tranzisztort sem ártana kimérni.

Csak tippelgetek.
Egy okos emberke erre tévedhetne.


hétf. okt. 31, 2005 21:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
azsem írta:
Egy kép jöhetne a forrasztási oldalról is. Azt a diódát és tranyót vedd ki és mérd ki. Lehet zárlatos lett a relé behúzótekercse és amiatt barnultak meg...


Ja!

itt is egy kicsit megbarnult
Kép

Kép


hétf. okt. 31, 2005 17:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 8:18
Hozzászólások: 127
Hozzászólás 
Egy kép jöhetne a forrasztási oldalról is. Azt a diódát és tranyót vedd ki és mérd ki. Lehet zárlatos lett a relé behúzótekercse és amiatt barnultak meg...


hétf. okt. 31, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Nálam is van 2db Apollo 1040h. Az a bajuk, hogy nincsen töltése az aksiknak, ha feltöltöm őket és belepakolom akkor addig mennek, míg le nem merülnek.
Ezenkívűl még az is a hibájuk, hogy ha bedugom a betápot, akkor a kimeneten nem jelenik meg a 240V ,csak ha áramkimaradást szimulálok (kihúzom a konnektorbó), ha meg visszadugom akkor "elalszanak" (terhelés) a lámpák
Elfüstölve nem látok semmit, csak egy tranyó alatt van megbarnúlva a nyák, meg van a közelébe egy dióda.
Kép


Jó mi?


hétf. okt. 31, 2005 9:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Szia !
Nálunk is ezek vannak és elég csak az akksikat cserélni .

Kb 1 óra mulva mérjél rá az akksikra mert ,hogy biztos megy-e a tőltés


hétf. okt. 31, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Hello,

Ha új akkukat teszek egy UPS-be, akkor kell valamit csinálnom vele, vagy csak összerak-bedug, aztán majd feltölti őket? (1993-as évjáratú APC SmartUPS 600)


hétf. okt. 31, 2005 2:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
hmm...szerintem ha sikerul megjavitani, akkor mindenkeppen rakjal ra hutobordat... artani nem arthat...


hétf. jún. 27, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
lehet hogy huteni is kellett volna?? a bordakat te szedted le, vagy gyarilag nem voltak rajta??

nem, ez a gyári állapot! Túlterhelve nem volt, egy CNC PC-jét hajtotta, ami kb 60W-ot zabál :)


vas. jún. 26, 2005 21:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
lehet hogy huteni is kellett volna?? a bordakat te szedted le, vagy gyarilag nem voltak rajta??


vas. jún. 26, 2005 18:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Inkább IRFZ48 legyen, vagy még jobb ha IRF3205 (újabb típus)

Ezekkel nem lehet gond. Bár az elfüstölésnek oka van, lehet némileg túlterhelted?


csüt. jún. 23, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Talán ki lehet indulni az itt található infók alapján:

ftp://ftp.elektroda.net/download/UPS/20 ... 0,400,600/

Amúgy pedig: http://www.sosups.com/


csüt. jún. 23, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 09, 2005 9:14
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Hali!
Nekünk van kapcs.üzemű inverterükk, és abban is fet van.
Pontosan IRFZ44N típusú.
Szerintem a te ups-edbe is ilyen kell.(szerintem :roll: )


csüt. jún. 23, 2005 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Kép Kép
no ennyit a villám illetve túlfesz védett kimenetről is...


kedd júl. 13, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
Kép Kép


kedd júl. 13, 2004 13:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás UPS javítás
elfüstölt a szünetmentesem :/
APC Back-UPS CS 500
ahogy nézem csak a két fet(?) pörkölődött meg, de alaposan. Felismerhetetlenségig elégtek így a tipusukat sem tudom :/
Van valakinek rajza vagy ötlete hogy mik lehettek fénykorukban?
Apropó védelem! A modemet védő áramkört is megvizsgáltam, és felfedeztem, hogy nincs benne semmi védelem... fényképet mellékelem következő hszben


kedd júl. 13, 2004 13:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 37 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség