Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:44



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
futosoft írta:
Biztam benned hogy leütöd a magaslabdát.Na de komcsi szerinted kell hozzá másiktrafó,bevallom még nemnéztem át a rajzot


bocsi, nem tudtam megállni :oops: :)

egyébként nem vágom, miről van szó.
melyik hegesztőre gondolsz?


vas. dec. 26, 2004 23:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Biztam benned hogy leütöd a magaslabdát.Na de komcsi szerinted kell hozzá másiktrafó,bevallom még nemnéztem át a rajzot


vas. dec. 26, 2004 21:27
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
futosoft írta:
Én a co hegesztömet szeretném megfejelni.Szerintetek jó lesz?


fájni fog
ha mazó vagy, azt mondom, jó lesz.

:lol: :lol: :lol:


vas. dec. 26, 2004 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Én a co hegesztömet szeretném megfejelni.Szerintetek jó lesz?


vas. dec. 26, 2004 18:00
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az akksira nem is gondoltam... Az igaz, hogy a 3 fázisú DC hegesztők 100ezer fölött vannak szintén. De szerintem akkor sem éri meg.

Ki kellene kalkulálni, hogy mennyiből hozható ki legolcsóbban. Mondjuk aki nagy tételben tudja gyártani sajnos előnyben van :(

Még 1 ötlet: Elvileg az invertert felhasználva egy illesztő trafóval és egy rezgőkörrel, indukciós kemencének is jó lehet. Multifunkciós ipari generátor.
Ezeket pedig sok milióért árulják...


kedd dec. 21, 2004 2:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Amúgy elszomorít a dolog, hogy ez a hegesztő anyagilag semmiképpen nem éri meg, és az egyetlen paraméter, amiben többet tud, az, hogy kisebb a súlya. Ennyi.


Azért nem csak ennyi. Egy jó inverteres hegesztő sokkal kevésbé terheli a hálózatot! Főleg induláskor, zárlatban. A hagyományos hegesztőt hosszú hosszabbító végéről táplálva, a pálca állandóan leragad, inverteressel nincs ilyen gond. Aztán az inverteres kapásból DC, ami szintén jól jön. Meg némelyikkel lehet aksit is tölteni.


kedd dec. 21, 2004 1:48
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Mégegyszer Sorry csak ha nyitok egy témát egy ilyen piti kérdésről akkor meg azért szóltok le hogy már megint egy tekercs téma. Na mind1.


hétf. dec. 20, 2004 23:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
akkor szvsz megéri tervezni!

dióda: aranyos a kicsike... nem harap, ugye?! :lol:


hétf. dec. 20, 2004 17:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
edl: Kb. 1,5 évvel ezelőtt a Praktikerben láttam 70eFt-ért, de a fórumos kollégák 100-140eFt-ot emlegetnek. A normál trafós változatot (igaz, gagyi változatban) meg lehetett kapni 12eFt-ért!!!!!

Cuki ez a dióda nem? Remélem teljesíti ami rá van írva (2x 50V 60A)

http://www.hvlabs.hu/tmp/idioda.jpg


hétf. dec. 20, 2004 17:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Naná. Az ember nem adja ki a know-how -t :twisted:
Az elektor magazinban is rendszeresen előfordul egy-egy dióda fordítva, "véletlen" rövidzár, stb. Persze a gyári kiten jól van :) Ez arra irányul, hogy vedd meg.

Amúgy elszomorít a dolog, hogy ez a hegesztő anyagilag semmiképpen nem éri meg, és az egyetlen paraméter, amiben többet tud, az, hogy kisebb a súlya. Ennyi.

Tényleg csak a kihívás miatt érdemes építgetni :(


mennyibe kerül újonnan?


hétf. dec. 20, 2004 14:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Naná. Az ember nem adja ki a know-how -t :twisted:
Az elektor magazinban is rendszeresen előfordul egy-egy dióda fordítva, "véletlen" rövidzár, stb. Persze a gyári kiten jól van :) Ez arra irányul, hogy vedd meg.

Amúgy elszomorít a dolog, hogy ez a hegesztő anyagilag semmiképpen nem éri meg, és az egyetlen paraméter, amiben többet tud, az, hogy kisebb a súlya. Ennyi.

Tényleg csak a kihívás miatt érdemes építgetni :(


hétf. dec. 20, 2004 13:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 2:11
Hozzászólások: 225
Hozzászólás 
naja
itt működik komplett fejlesztő team, lehet végre valahára szülnek egy **** inverteres hegesztőt :twisted: és akkor van szivetek megzavarni...

Az olasz elektronikás hegesztőknél még azt is el tudom képzelni, hogy szándékosan valamelyik alkatrészt legyengítették olaszok az elektronikába...


hétf. dec. 20, 2004 1:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Zolee17: Te mindig az éppen megnyitott témába írod bele a kérdésedet? Ez -már bocs- de kicsit olyan mintha belesz@rnál a palacsintába...... Mit szónál ha nyitnál egy témát mondjuk a tekercs ugyben - mire néhány lelkes illetö ebben a témában kezdené megtárgyalni a marhapörkölt készítés csínját bínját? Te meg idönként benéznél, hogy válaszoltak-e a kérdésedre és olvashatnád helyette - hogy ki milyen bort ajánl a pörkölthöz.... Ha nem tudod hová tedd a kérdésed akkor inkább nyiss egy új témát!!!! (csak halkan megjegyezném hogy egyébként ez részben az ide válaszolóknak is szól)

Kedves Moderátorok! Igazán megtehetnétek, hogy az utolsó pár hozzászólást átrakjátok a helyére.... ezt meg törlitek. Légyszí! Mert így elmegy az ember kedve az írogatástól.


vas. dec. 19, 2004 23:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
menjünk át a hangfalas topikba


vas. dec. 19, 2004 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Vszleg így van. Hangkártyáról nem tucc neki hangot adni? akkor tesztelhetnéd az átvitelt.

Lécci ne offoljunk, már kezdek megkavarodni melyik-melyik topic :)


vas. dec. 19, 2004 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Ha sima ohmméréssel 0.3-4 Ohm különbség van akkor elvileg amelyiknek nagyobb az ellenálása az 800 hz es?


vas. dec. 19, 2004 17:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Zolee17:

Jó eséllyel, ha az induktivitás a bemenettel sorban van, akkor minél kisebb az induktivitás, annál nagyobb frekire megy fel. Ha nem látszik triviálisan a tekercselésből, mérd meg az ellenállását. De ne ohmmérővel, mer az csak néhány tized ohm. Adj rá 1-2 ampert a tápról, és mérd meg az eső feszültséget.


vas. dec. 19, 2004 16:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
lesd le a váltó paneljáról az értékeket, rajzold le az ák-t, aztán igyekszünk megmondani. (de ne offoljunk itt, gyere át a "hangfal hangolása" topikba.)

egyébként jól értelmezem?
-van egy hangváltó, amely két szűrő-ák-t tartalmaz. az egyik vágási frekije 800Hz, a másiké 1600, és te azt szeretnéd megtudni, melyik melyik.
viszont ez ellentmond azzal, hogy csak egy tekrenc van a váltóban! tehát akkor nem értem a kérdést, próbáld leírni érthetőbben!


vas. dec. 19, 2004 16:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sorry ez nem a témához fog kapcsolódni. Na szóval van egy hangváltóm amibe van egy tekercs. Namármost 2 helyre lehet kötni a bemenetet hogy 800 ill 1600 hz ig menjen fel. Kérdésem hogy minél hoszabb a tekercs annál nagyobb mH s? Hogylehetne kideriteni hogy hol vág 800 ill 1600 hz en? Ellenálásmérés? Nagyhülyeséget mondtam?


vas. dec. 19, 2004 16:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Sorry ez nem a témához fog kapcsolódni. Na szóval van egy hangváltóm amibe van egy tekercs. Namármost 2 helyre lehet kötni a bemenetet hogy 800 ill 1600 hz ig menjen fel. Kérdésem hogy minél hoszabb a tekercs annál nagyobb mH s? Hogylehetne kideriteni hogy hol vág 800 ill 1600 hz en? Ellenálásmérés? Nagyhülyeséget mondtam?


vas. dec. 19, 2004 16:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hali!

Asszem ha teljes hidas, akkor is max. a tápfeszültség (+tranziensek) veszi igénybe a félvezetőket. A PP megoldásnál inkább az 1200V-os IGBT-kkel játszadoznék. Igazad van.

A két trafós megoldás jó ötlet! Akkor szegény pici diódáim is teljesíteni tudnák a dolgukat. Bár akkor 2 kimeneti fojtó kell. Nagy lesz a cucc, akkor meg minek...


Szerintem a 2KW esetleg a folyamatos áramfelvétel az égő ív alatt. Induláskor vsz. nagyobb kell, mert fel kell izzítani a pálcát. Lejjebb írták is, hogy 1..1,5sec-et késleltetni kell az áramkorlátot. Bár addig is korlátozni kell (de mivel???) a félvezetők miatt.


vas. dec. 19, 2004 16:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Lehet, hogy félreértelemztem vmit, de szvsz ha teljes hidas v. PP rendszerűről lesz szó, min. 800V Uce (Uds) kell. Ezt pedig nem teljesíti az általad beszúrt típusok közül az összes.

PP és full-bridge esetén pont adná magát, hogy két db ugyanolyan trüfót alkalmazzunk.

ja, és tisztázás végett: akkor a "határadatok": 100A-20V (2KW) lenne?


vas. dec. 19, 2004 11:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Előbb-utóbb kész lesz. Ez biztos. Jó lenne ha >100A kijönne :)

Skori: A kimeneti fesz. tényleg arányos a kitöltési tényezővel? Gondolom kell egy minimális terhelés.

Hát igen. az IGBT-k nem lesznek olcsók. Én a Lomexes GT80J101, HGTG20N60C3D, esetleg BUP314 ( Kontha) vagy IGW60T120 (Ret) típusokra gondoltam. Mindből van :))))))))
Gyors diódának megfelel az RHRP30120 ? Ebbül is van.

Én ennek fényében teljes hidas, vagy push-pull kapcsolást építenék (kisebb áram).
A "nagy dög" diódából van 4 db. 1 tokban 2 db. van tehát 50V/2*60A:) elvileg. Amúgy tapasztalataim szerint hangyányi túlfeszt el szokott viselni. Majd gretz hídba rakom, és akkor nem lesz ilyen gond.
Az utánépítés miatt el kellene gondolkodni, hogy hány ETD59-es magon (egymás mellett) férne át ez a telj? Meg a szekunder diófákat 20A-esekből lehetne összerakni. (MBR20100)

Az SMPS totpicban emlegetett VCO-s áramkorlát ide is jól jönne. Még az áramkorlát esetleges lassúsága miatt sem kellene aggódni.


vas. dec. 19, 2004 2:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 15:51
Hozzászólások: 36
Hozzászólás 
Engem is érdekelne egy konkrét kapcsolás egy hegesztőről. Elektrotanáromnak kellene. :D Ja és énse tudok oroszul.


szomb. dec. 18, 2004 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi!
A hegesztö üresjárási feszültsége kb 50....60V kell hogy legyen. Ha mondjuk félhidas PWM tápról van szó akkor a legnagyobb kitöltési tényezönél (50%) kell ekkora fesz. Tehát a trafó áttétele 1:2.5......1:3 közötti kell hogy legyen (155V : 60V).
Az ívfeszültség egyenáram esetén ha jól tudom kb 20...24V körüli, az áram max 100A ami kellene. (a kitöltési tényezö üzem közben 16% körülire csöken)
Az áttételböl kiindulva (1:2.5) a fetek 40A-es csúcsáramokat kapcsolgatnának (vagy legyen IGBT mindegy) Az ilyen félvezetök nem valami olcsók (I>40A U>400V).
A szekunder oldali diódákat max a szekunder fesz kétszerese terheli, legalább 120V-ot kell bírnia! Ez se lehet tul olcsó (I>>100A U>120V)


A ruszki megoldás nem félhidas! Ez egy asszimetrikus hídkapcsolású nyitóuzemü konverter (az igbt-k egyszerre nyitnak és zárnak, és záráskor a másik 2 diódán át megy a vas lemágnesezö árama). Ilyen elektronikához kevésbé durva félvezetök kellenek mert nagyobb a kitöltési tényezövel tud dolgozni ( !? ) és a meghajtó elektronika is jóval egyszerübb lehet. Viszont a trafón egyenáramú komponens is van, légréses vas kell szerintem. Ezt meg nem egyszerü méretezni, és szerintem nagyobb vas is kell hozzá.

Van más ötletem amihez még kevésbé kell "durva" félvezetö, de ez meg nem lenne túl egyszerü elektronika, és kédés, hogy a gyakorlatban mennyire válna be. Ezért szeretnék minél több gyári megoldásról rajzokat megnézni. Szóval akinek még van ilyesmi cucca az ne kiméljen!! :-)


szomb. dec. 18, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hmm... Arra gondoltam, hogy a begújtást úgy lehetne elősegíteni, hogy a kimeneti fojtó tulképpen egy trafó legyen, és üresjáratban ez hozzáadódik a kimeneti fesz. -hez. Ha beindult, akkor meg lekapcsolódik. így a nagyáramú tápot jobban lehet illeszteni az ív kaarkterisztikájához. (asszem az AWI gépeknél nagyfrekvenciával gyújtják az ívet, és nem is kell hozzáérni. Vagy nem jól tudom?)

Gyanítom, hogy megfelelő kialakítással elérhető, hogy megától felmenjen a fesz., nem kell varázsolni.


kedd dec. 14, 2004 11:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> de mennyi lehet az ív égési feszültsége?

Szerintem mindenkeppen 20V alatt van...


kedd dec. 14, 2004 11:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Skori: A ruszki megoldás egy félhidas cucc vagy nem jól látom? A másik rajz sajna nem jön le. Szerintem azzal a maggal, amit majd viszek neked, röhögve lehet ilyet építeni. Bár én a meghajtást szebben csinálnám.
Mondjuk az IGBT "bank" nem lesz olcsó. (én tuti nem 2db -ot rakok bele)

Sikerült szép 60A/50V Schottky diódát szereznem. Úgy féltenyérnyi méretű lehet. Szép darab. Erre talán jó lesz.

A gond az, hogy szerintem a kezdeti ívhúzáshoz legalább 50V körüli fesz. kell, de mennyi lehet az ív égési feszültsége? Mert ilyenkor már a tápnak adnia kell a 100A-t. Nem eccerűnek tűnik a feladat.
(hopp, bocsi most olvastam a korábbi hozzászólást, 22-25V).


kedd dec. 14, 2004 10:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi! Kiváncsian várjuk a rajzokat!
üdv:
Skori


hétf. nov. 22, 2004 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ilyen rajzok is lesznek, de az építése elég húzós dolog!
Állítólag importáltak MO-ra egy olasz cég heggesztõgépének az elektronikáit, és egy magyar cég 'gyártott' is belõlük gépeket. A gépek egy idõ után mind elromlottak, és senki nem tudja a mai napig, hogy miért. Csak az alkatrészek elhelyezése volt más...
Szóval rajzok a héten, ha nem jön közbe semmi! :roll:

Üdv: Deka


hétf. nov. 22, 2004 21:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Hi!
Végre konkrét kapcsolások! Köszönet érte!
Érdekes megoldás: nyitóüzemü konverter, légréses trafó meg ilyenek.... valyon miért nem félhidas vagy teljeshidas PWM-el oldják meg? Esetleg ezt jobban lehet szabályozni, vagy nem gond a 0 kimenö fesz sem? Szóval még kiváncsibb lettem.


pén. nov. 19, 2004 18:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Deka írta:
futosoft:

Őszintén szólva nekem nem sok közöm van a témához (meg túlzottan nem is érdekel). Van egy ismerősöm, aki elég sokáig hegesztőgépek javításával foglalkozott, és szívesen megosztja veletek a tapasztalatait, meg a rajzait.
Szóval, amit én itt vállalok az a közvetítés. Ha van kérdés, meg egyéb óhaj-sóhaj, akkor közvetítem felé.

ÜDv: Deka


Bocsájs meg,távol áljon tőlem hogy kioktassak valakit is.Csak hangossan gondolkoztam.Nagyra értékelem a segítőkézséged,meg persz minekiét aki megosztja velünk a tudását,mégha néha hijányos is


pén. nov. 19, 2004 11:45
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
futosoft:

Õszintén szólva nekem nem sok közöm van a témához (meg túlzottan nem is érdekel). Van egy ismerõsöm, aki elég sokáig hegesztõgépek javításával foglalkozott, és szívesen megosztja veletek a tapasztalatait, meg a rajzait.
Szóval, amit én itt vállalok az a közvetítés. Ha van kérdés, meg egyéb óhaj-sóhaj, akkor közvetítem felé.

ÜDv: Deka


pén. nov. 19, 2004 11:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
nem tok oroszul, :roll: :(


csüt. nov. 18, 2004 23:20
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
De hát itt van a rajz: http://www.y-u-r.narod.ru/Svark/Shema8.GIF
vagy itt, majdnem ugyanaz: http://www.y-u-r.narod.ru/Svark/Svarka6_.GIF


csüt. nov. 18, 2004 23:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
mire?Lehet én tudom rosszul,de az inverters heggesztő az simas ív,csak picike jó hatásfokkal valami impulzus üzemü ketyere.vagy nem.sem az avi hoz sem a plazmához nem kell komoly elektronika,csak spéci pisztoly.ideértve a co2 is.én a co2 met szertném fel javítani inverteres kütyüvel.Ha nincs igazam akkor bocs


csüt. nov. 18, 2004 22:51
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
futosoft:

Majd rákérdezek!


csüt. nov. 18, 2004 22:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Deka írta:
Sziasztok!


Itt vannak az ígért rajzok:

Egy kisebb: www.deka.tvn.hu/21.png www.deka.tvn.hu/22.png
Egy nagyobb: www.deka.tvn.hu/11.png www.deka.tvn.hu/12.png

Bocs, hogy ilyen sokáig tartott!

Üdv: Deka



ez nem inverteres heggesztő


kedd nov. 16, 2004 22:14
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 229
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!
Itt egy orosz fórum, ahol találtok néhány linket, rajzot.
http://www.mastercity.ru/ubb_new/forum. ... date_lo=30
Átolvasva a hosszú beírásokat, ez a vélemény alakult ki a keleti buherátorok kísérleteiből.
Sok próbálkozás füstbe ment :( . Többen javasolják megvenni, mint építeni. A tapasztalatok szerint a számított értékek harmadát, negyedét produkáják a ketyerék (hatásfok?). Légrés (kartonpapír stb) mindenképpen szükséges. Eleinte IRF 730-cal próbálkoztak, de a fórum vége felé már -igaz rajz nélkül- IGBT-s verzióban gondolkodtak, de még mindig csak elméleti szinten. Fojtótekercs beépítését javasolják, a rövidzár hatásainak kivédésére. Túláramvédelmre a szekunder oldalra beépített érzékelő kör és optós leválasztás kell a PWM IC-hez.
Leírják milyen főbb elemekből álljon a kapcsolás, rajzot viszont csak az éceszgéber smirnov nevű főbuherátor küld, egyelőre mindenkinek.
A fórumban található néhány linkre kattintva számításokat is közölnek. A fordításban szívesen segítek, de ha valaki nálam jobban ráér, könnyebb lenne.

Üdv: majo


P S: A topik indítója javíthatná a topik címét, a s-e-g-g-et szoktuk két g-vel írni.


vas. nov. 14, 2004 10:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Sziasztok!


Itt vannak az ígért rajzok:

Egy kisebb: www.deka.tvn.hu/21.png www.deka.tvn.hu/22.png
Egy nagyobb: www.deka.tvn.hu/11.png www.deka.tvn.hu/12.png

Bocs, hogy ilyen sokáig tartott!

Üdv: Deka


szomb. nov. 13, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> 2x 400W-os trafó??? Milyen feszültséggel zaklatja a vizet?
> Inverteres táp kell oda... Gyengusz vagyok én ekkorát emelni...

Gyanitom hogy nem kell tul sok, mert maga az elektrokemiai
rekaciohoz kicsi kell, a tobbi meg csak a vizet melegiti.
Nagyobb aramot nagy felulettel kell elerni.

Most nincs keznel fuggvenytabla keresgelni meg lusta vagyok.

Egyebkent SMPS tenyleg jobb lenne...


szomb. nov. 13, 2004 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Gondolom jobban vezetővé teszi a vizet (ionos vezetés). Bár a víz így is bipoláris, tehát megindul a szétválás deszt. vízben is,de egy tuning jól jöhet.
Egyre jobban tetszik az ötlet!!! :D
2x 400W-os trafó??? :shock: Milyen feszültséggel zaklatja a vizet?
Inverteres táp kell oda... Gyengusz vagyok én ekkorát emelni... :lol:


pén. nov. 12, 2004 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdvözlet!
Amennyire a félig kutyarágta cirill doksiból kiderült, a láng folyamatos fenntartásához kellett. Jut eszembe, a vízbe valami (sszem nátronlúg vagy mi) kellett.


csüt. nov. 11, 2004 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Béláim az Úrban!
Lelkemnek kedves az orosz technika!
A nagy testvér vagy sz**t csinált, vagy agyonverhetetlent.
És a cuccaikat nem köki fel a szél... :lol:
Benzin??? Az mir csinál???


vas. nov. 07, 2004 16:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. aug. 28, 2004 18:29
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Érd
Hozzászólás 
Üdvözlet minden Fórumozónak!
Na, sok idő után végre ismét gép elé kerültem. Úgy látom, sokakat érdekel ez a téma, ne is hagyjuk elsüllyedni. Bár a meglévő készséget még mindig nem szedtem szét, ami késik, nem nyúlik...
A vízbontós lánghegesztő jó cucc, vékony anyagokhoz. Amit én használtam (romjaiból lett feltámasztva, 1szer utánépítve), ruszki szerkli volt. 2 drb kb. 400W-os Hyperszil trafó a bőrönd 2 végében (a jobb súlyelosztás miatt :D ), közötte a reaktor: 3mm-es, 20x25-ös saválló lemezek(sacc 20-25 drb), 5mm-es gumikeretekkel elválasztva. Felső részükön fúrt lyukban végigfutó perforált mücső gyűjtötte a fejlődő gázt.
Ez kb. 1/2 literes vízzáron át egy ugyanakkora üvegbe ment, amibe sima benzint kellett tölteni(alig fogy). Még egy vízzár, onnan 5-ös mücső a "pisztolyig"(15cm-es "tollszár",a legnagyobb fúvóka 1,2mm-es).
A gázmennyiséget az árammal szabályozta, mint az ETA porszívók tirisztoros szabályzója. + vízszintkapcsoló és hőelem a reaktorhoz.
Nem kellett gyakran töltögetni, és meglepően szépen varrt. Persze csak 2-3 mm vastagságig. Karosszériás ismerős évekig használta és szerette. Ha még megvan, elő kell kerülnie a sk. doksinak is.
Remélem, tudtam valamit segíteni.


vas. nov. 07, 2004 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
A durranógáz robbanási sebessége elég nagy.
a hagyományos égés sebessége úgy emlékszem ~10m/sec alatti, e fölött robbanásról beszélünk,
Robbanóanyagoknak két fajtája van:
1. "lassú"-> lőfegyverek (ne repedjen szét a cső!!!)
2. "gyors" -> bányászatban a kőzetek repesztése (terroristák kíméljenek !!!) a legmasszívabb anyagok ~1km/sec-el pukkannak. (nincsen egy bányamérnök/robbantástechnikus/(im)potenciális tenorista a közelben, aki mondaná, hogy nagyságrendileg igazat állítok, vagy megint csak kotyogok???)

szerintem olyan lökéshullámmal (kémia óra, hanghatás...) indul el, hogy visszafelé grimbuszt okozhat. Régen matattak ún. vízzárral.
ez egy egyszerű zárt bödöge, amin az acetiléngázt átbugyogtatták. No azon menjen át a láng... De ez már elavult, ui. átment a láng-> balfék melós nem nézi a vízszintet (nem akar horgászni), és a víz csak párolog...
Mondhatnánk : Na BUMM!


pén. nov. 05, 2004 17:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Idézet:
emlegettétek a vízbontásos lomot. Gondolkozzunk : ha összekeverem, akkor nem durranógáz lesz belőle???? Veszélyes, szerintem ezért nem használják.


Szerintem bármilyen éghető gáz, oxigén megfelelő arányú keveréke robanásveszélyes. Valószínűleg nem -e miatt nem terjedt el a vízbontós heggesztés.
Idézet:
A vízgőz a varratban , a hidrogén az olvadékban elnyelődik.

Ez már inkább lehet az oka... bár nem értek a heggesztéshez.


pén. nov. 05, 2004 11:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 03, 2004 21:01
Hozzászólások: 1360
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Vizes "hegesztő"-höz:
Szolnokon a rádióamatőr találkozón láttam ilyet! Nem víz+alkohol, hanem PB+(víz+hidrogénperoxid tabletta) üzemű (kikérdeztem a fazont), keményforrasztást csinált vele. Egyszerűbb lenne a tiszta propánt (ésszel!!! nem PB, ez robban is!!!), egy keverőszárral tiszta oxigénnel tuningolni!
(visszacsapásgátló, szinterfémes hűtő, és minden más védelem dukál neki...)

emlegettétek a vízbontásos lomot.
Gondolkozzunk : ha összekeverem, akkor nem durranógáz lesz belőle???? Veszélyes, szerintem ezért nem használják. A vízgőz a varratban , a hidrogén az olvadékban elnyelődik. Aprópopó: sárgarezet oxidáló lánggal kell forrasztani! S.Rézhez jó ötlet! (az ónt, és az ötvözőket kell oxidálni, ui. a gőzébe lassan, de biztosan bele lehet halni...)
Rémképeim szerint egy üvegtechnikás könyvben láttam tiszta hidrogénes jószágot. Ott a korom nem jó. de mintha ott is sűtített levegővel fújták volna. Ja' érdes platinaelektróda/rozsdamentes acél, kis fesz, nagy áramerősség, mennyire lehet komprimálni robbanás nélköl (acetilént ~5 bar környékén, vagy egy kis réz-oxid hatására robban...)

Kapcsolóüzemű hegesztő: kb a 90'-es évek végén a Rádiótechnika évkönyve nagyon sokat foglalkozott egy házi gyártmányú lommal. Érdemes lenne megnézni. (Tektra(?) 300A-es hegestőt alakítottak át). A teljes lelkivilága ékes magyarsággal ki van fejtve.


csüt. nov. 04, 2004 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Tekercs sorbakötve az fojtó.Minden masinába raknak,javultőle a karakterisztikája.Nemtapad tőle a pálca


vas. okt. 31, 2004 19:38
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
:wink:


vas. okt. 31, 2004 19:35
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 59 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség