Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 26, 2024 20:19



Hozzászólás a témához  [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Következő
Inverteres hegesztő kézi készülék 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
gabika59 írta:
Hali Stapi!

Lehetséges,hogy a rajzon az egyik diódának a másik zénernek van ábrázolva és a kettő sorba van kötve ahogy írtad,így csatlakoznak a G és E lábak közé,ez jó is így.Ez egy dióda és zéner páros,értelme,egy dióda nyitó fesszel,ami kb. 0,6V,megemelték a zéner valódi nyitó feszültségét.
A rajzot megköszönnénk!!
Gábor


Szia!
gabika56
Megértem amit írsz, már találkoztam TV ben is hasonló feszűltség korlátozással. A bibi az, hogy én is így gondoltam és kiforrasztás után kiderűlt, hogy mindkét dióda azonos jezésű. Már ami a diódákon található.
Tehát ezért nemértettem. Vagy mindkettő zéner, vagy nem. De azt hiszem inkáb zéner. A ráírtakból kiindúlva lehet, hogy 18V os?
Már korábban írtam hogyan néz ki a jelölése:
C I 8
5 T
Kb így néz ki ami a diodára van írva. Ez a diodát függőlegesen tartva látható. Rajz még nincs hiszen első a munka, utána a szórakozás.
Előbb mindent megjavítok ami nem az enyém és ha marad kedvem jön a saját. Azért ma anyit megnéztem, hogy még az optok közűl is az egyik be ....t. Holnap megint nekimegyek.
Na pá.


pén. jan. 30, 2009 19:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
gabika59!

Aztán én miért nem láttam még a módosított rajzot ?
Fel tennéd ?


pén. jan. 30, 2009 16:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Hali Stapi!

Lehetséges,hogy a rajzon az egyik diódának a másik zénernek van ábrázolva és a kettő sorba van kötve ahogy írtad,így csatlakoznak a G és E lábak közé,ez jó is így.Ez egy dióda és zéner páros,értelme,egy dióda nyitó fesszel,ami kb. 0,6V,megemelték a zéner valódi nyitó feszültségét.
A rajzot megköszönnénk!!
Gábor


csüt. jan. 29, 2009 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Sziasztok!

TUBI56!

Köszi a második rajzot,ezt még nem láttam,de ha emlékszel rá,anno,említettem,hogy az első rajz felső részének bemenetei valamilyen optikai csatolású áram és feszültség kimenetre csatlakoznak.A rajzból kiderül,hogy a gép kimeneti egyenirányítója és fojtója van halványan ábrázolva,itt vannak az optos leválasztások (kimenetek) a többi már érthető.Az első rajz alsó részét az orosz kollégák azóta módosították,egyszerűbb lett,beállítása megkívánja a szkópot.A 47 ohm ellenállástól kezdve elmarad a BC817 és DD2 alkotta kapcsolás,helyettük egy 1N5818 van az ellenállás után kötve + oldalával az UC 6. lábára.Beállítása kényes pontja a 47k és a 2nF kondi,a behangolás lényege,beállítani azt a megengedhető leghosszabb impulzust ami még nem viszi telítésbe a trafót,gondolom a főtrafóról lehet szó.Kitér arra ,hogy lehet trimmert használni a 47k helyett a beállítás idejére,de csak kifogástalant,mert állítás közben nem engedhető meg a bizonytalan érintkezés,sercegés,ez hazavághatja a masinát!!!Ezen áramkör bemenetei egy tekercsre csatlakoznak,ami a meghajtó trafón van,menetszáma megegyezik az ott használt tekercsek menetszámával.Itt 8 menetet olvasok,nekik ennyi lett volna (?),vagy nem is ezen a trafón van??BIZONYTALAN vagyok ezen ügyben!!!!
Gábor


csüt. jan. 29, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali Gabika59!

Meglehet, hogy neked igazad van. Tényleg az E és G lábak között vannak a kis diodák kadóddal egymáshoz kötve sorban és így az IGBT lábain.A panelen csak az egyik van zénernek jelölve, a másik sima diódának. Az ellenálás ami a sima indításra van betéve, az megúszta. Hamarább oldott le a kismegszakító, mint ahogyan kiejtett a relé. Mégis csak lerajzolom ezt a részét, legalább tanulunk belőle. Attól hogy gyári gép, még lehetnek gyenge pontjai. A hálózati egyenirányító már korábban ki lett cserélve 35A-osra.

Korábban olvastam egy villanyos nevű kollégáról, aki azt irta " évek óta javít hegesztő masinákat" . Na gondoltam van neki valami rajza erről a tipusról. Holnap megpróbálok valami rajzot alkotni, hátha.
Szia! sztok.


csüt. jan. 29, 2009 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
gabika59!
Még egyszer a rajz!
http://kepfeltoltes.hu/090129/4X250-3_w ... es.hu_.gif
És az egyik kapcsolás hozzá!
http://kepfeltoltes.hu/090129/4x250_A-4 ... es.hu_.gif

Mit szólsz? :idea:


csüt. jan. 29, 2009 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Stapi!
Még valami!
Utánna nézhetnél te is az eredeti és a cserélt IGBT adatainak!
Amire cserélted az csak 100W-os mig az eredeti 200W!
Cserélt 23A 25C'-on az eredeti 55A 25C'-on!
Cserélt 8-60 KHz és minél magasabb frekin jár annál kisebb lesz az áram erőssége :!:
Nem ártana megmérni, hogy milyen frekin jár :!:


csüt. jan. 29, 2009 18:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Stapi!

Osztom gabika59 véleményét! Hiszen hasonlíthat ahoz az IGBT-s végfokhoz amit mi is építgetünk!
Az IGBT kapuin zénernek kéne lenni és ha lehet 13-14V-os zénereket használj, legalább 1.3W-at!
Fényképből nem bíztos, hogy látjuk amit kell!
Inkább rajzold le a kapcsolását ennek a résznek, hiszen te látod közelről!


csüt. jan. 29, 2009 18:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Sziasztok!

Stapi!

Azok a kis diódák hova voltak kötve,nem az IGBT-k G és E lábai közé?
Mert,ha igen akkor azok zénerek voltak.IGBT-k nélkül kéne mérni feszt az opto kimeneten.12-18V között kéne lenni szerintem,de már a 18V is sok kicsit.Nagy a gyanúm,hogy az IGBT-k Gétje ütött át,mert nem volt védelem,az 1N4148 dióda alkalmatlan erre,nem történt meg a lezárás és pukk!Ide max két szembefordított 18 voltos zénert lehet tenni egy gét védelemre,ha a meghajtó áramkör kimenetén a kialakuló fesz indokolja,ha ez a fesz csak 12V akkor is kell zéner,13-15 voltos megteszi és legalább 1,3W értékű,kisebbet nem tennék!Eredetileg is az okozhatta a hibát,hogy csak tized wattos zénerek lehettek,aztán jött egy csúcs ami hazavágta a masinával együtt,gondolom,az optok is szálltak.A 230V oldalon a gréchidat is nézd meg,akár át is üthetett vagy zárlatos is lehet,a lágy indításra betett ellenállást is ellenőrizd!


szer. jan. 28, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 8:21-kor.



szer. jan. 28, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hali Transztyuszeres KOLLÉGA!
A Pista név már foglalt volt, így lettem Stapi :D
És neked is legyen jó munkád.


szer. jan. 28, 2009 18:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Helló Tubi56!
Lerajzolásra nem volt időm, valahogy megpróbálom lefotózni.
Eredeti IGBT K30N60 600V 30 A IGBT+ dioda.
Amit bele tettem: IRG4PC30UDPBF szintén 600V de 32A IGBT+ dioda
A kis dioda amit nem tudok azonosítani, az egy 1N4148 kivitelű.
CI 8
5 T Ez van ráírva ebben az elrendezésben. A fúrcsa az, hogy a panelon az egyik zénernek van feltüntetve, a másik meg sima diódának és miután kiforrasztottam kiderűlt,hogy teljesen egyformák. Gyárilag volt, még nem piszkálta senki. Amikor berektam az új IGBT ket, csak az egyik sima diodának feltüntetett volt hibás. Ezek helyett raktam be 1N4148 at. Működött is rendesen, többször bekapcsoltam, mértem üresjárati feszt, ami 76-83V ig változott a pooti csavargatásával.
Nagy volt az öröm, gyerünk hegeszteni. Először csak 40A körűl próbáltam, ment rendesen. Gondoltam adok neki egy kicsit, feltekertem 80A ra. Gyönyörűen vette az ívet, szépen dolgozott úgy másfél centit, amikor nagyot dúrant és leverte a kismegszakítót. IGBT k elszálltak, meg a kis diódák amiket beletettem, meg még ami melette van az is.
Na itt tartok most. Nem egy bonyolúlt az egész, hiszen egy fokozatban 5 ellenállás, 2 elkó, három kicsi dioda, meg 2 nagy van, meg egy két nagyobb kondi. Az egész optocsatolón van meghajtva. Ja, az optokat is kicseréltem, mert volt kéznél.

:?: :cry: Üdv


szer. jan. 28, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Stapi!
Jó lenne, ha lerajzolnád azt az áramköri részt ahol a hiba volt-van!
Az elpukkant alkatrészek megjelölésével!
Milyen IGBT-el megy :?:


kedd jan. 27, 2009 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 8:22-kor.



kedd jan. 27, 2009 13:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 27, 2009 9:07
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok!

Még csak most regisztráltam ezen a fórumon. Érdekelnek a hegesztőkkel kapcsolatos hozzászólások, ezért vagyok itt. Először viszont azt kérdezném valakitől, hogyan tudom a képfeltöltőben megnézni a feltett képeket, ugyan is nekem sehogy sem sikerűl.
A másik kérdésem az már hegesztővel kapcsolatos. Van egy gyári EXTOOL 100A-es IGBT fokozatú hegesztőm, amit megszeretnék javítani. Optocsatolós IGBT meghajtó van benne, meg a hozzá tartozó néhány ellenállás, kondi, meg diódák. A nagy gondom, a zénerek, meg egy dióda tipusa. Ami rá van írva , abból nem sikerűlt azonosítanom. Mint egy 1N4148, de más . Az IGBT-k voltak elszállva, meg az egyik kis dióda szivárgott visszafelé amikor megbontottam. Kicseréltem az IGBT-ket, a kis dioda helyett meg betettem egy 4148-at. Szépen működött, még hegesztett is úgy másfél centit, majd nagy dúrranás és megint elszállt az egész. Valaki mintha írta volna, hogy évek óta javít hegesztő invertereket. Légyszives segíts!!!!!!!

További szép napot mindenkinek Stapi


kedd jan. 27, 2009 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres pén. dec. 17, 2010 8:23-kor.



szomb. jan. 24, 2009 16:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Transztyuszeres írta:
Kaptam a hegesztőhöz betáp cuccost. Made in USA :)
Meg egy 30A-es jelfogót is, már csak össze kéne rakni. :hm:

http://transztyuszeres.tvn.hu/cucc02.jpg


Hát sok mindent nem látni belőle,de ha neked jó ..... akkor legyen!
Én azt hittem már régen kész a hegesztőd,vagy ez már a sokadik!?

Előrébb tettem fel egy rajzot amivel tovább lehetne javítani a gép tudását,sasoltad ? ,valaki oroszul tudó is megnézhetné és mindenki aki ért valamit az áramkörökhöz,mit is csinál,hova kössem a kivezetéseket ? kérdésre valami válasz jó lenne!
Köszönöm!
Üdv!
Gábor


szomb. jan. 24, 2009 15:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: inverter
TUBI56 írta:
Unnamed!
Nem úgy gondoltam, hogy neked van, de ha ismersz valakit akinek van, akkor ki lehetne próbálni! Vagy kérdezz meg egy minősített hegesztőt akinek van awi vizsgája! :oops:

Sajnos egyetlen hegesztő embert sem ismerek, ezért próbálok sok mindent ki itthon. De ha egy kicsit jobban fogok állni anyagilag, akkor egy multis hegesztőt veszek (TIG + pálcás + plazmavágó). Bár ha a gyújtást sikerülne megcsinálnom, akkor a plazmavágót összeraknám hamar, és akkor csak egy inverteres awi kell.


pén. jan. 23, 2009 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
Nem úgy gondoltam, hogy neked van, de ha ismersz valakit akinek van, akkor ki lehetne próbálni! Vagy kérdezz meg egy minősített hegesztőt akinek van awi vizsgája! :oops:


pén. jan. 23, 2009 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: inverter
TUBI56 írta:
Unnamed!
Igen, kemény forrasztásnál is oxidálódik az anyag,.... melegítés hatására intenzívebben természetesen, de ezért van a folyósító szer, hogy ezt letisztítsa!
Én a helyedben először kipróbálnám ezt az eljárást egy argon védőgázos wolfram elektródás ív hegesztő berendezéssel, főleg ha vörösréz csőről van szó!

Én is szívesen kipróbálnám, ha lenne awim.


pén. jan. 23, 2009 0:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
Igen, kemény forrasztásnál is oxidálódik az anyag,.... melegítés hatására intenzívebben természetesen, de ezért van a folyósító szer, hogy ezt letisztítsa!
Én a helyedben először kipróbálnám ezt az eljárást egy argon védőgázos wolfram elektródás ív hegesztő berendezéssel, főleg ha vörösréz csőről van szó!


csüt. jan. 22, 2009 16:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: inverter
TUBI56 írta:
Unnamed!
Azért vigyázkodjunk egy kicsit azzal a wolfram elektródás, melegitéses, hegesztéses dologgal réz ügyben!
Ugyanis védő gáz kell hozzá, mert az hűti az elektródát és védi az olvadékot az oxidációtól! Aztán ha a vörös rezet ív sugárral melegíted, olvasztod az bizony kicsit nehezen fog menni, mert az oxidja úgy mint az alumíniumnál magasabb hőfokon olvad meg mint a tiszta fém, ezért impulzus kell hozzá, hogy az oxidot feltörje! Vagy ha nem hegeszted csak kemény forrasztást akarsz, ahhoz meg folyósító szer kell!
Sárga réznél meg az a baj, hogy az ötvözője a horgany és még egy két adalék anyag mint pl. az alumínium és ólom kigőzöl mert alacsonyabb az olvadás pontjuk mint az alap anyag vörös rézé! Tehát én azt ajánlanám, hogy ne a hegesztését erőltesd hanem a kemény forrasztásukat ezeknek az anyagoknak, amihez elég fel izzítani az alap anyagot és hozag anyagként bórax bevonatos sárga réz pálcát vagy sárga réz pálcát külön bóraxal használj!


Keményforrasztásnál is oxidos lesz. Sőt. Mivel sokkal tovább kell melegíteni, nagyobb felület melegszik fel, mégtöbb oxid keletkezik. Ráadásul a csövön belül is, ha nincs lezárva, vagy kitöltve védőgázzal.
De indukciós hevítő is jó, viszont azzal csakis zárt, elsősorban henger alakot lehet jól melegíteni, és ott jóval nagyobb a veszteség. Viszont vannak nagyobb dolgok, amikhez már kevés az én rothenberger forrasztóm, és csak ívvel lehetne könnyen felmelegíteni.


szer. jan. 21, 2009 18:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
Azért vigyázkodjunk egy kicsit azzal a wolfram elektródás, melegitéses, hegesztéses dologgal réz ügyben!
Ugyanis védő gáz kell hozzá, mert az hűti az elektródát és védi az olvadékot az oxidációtól! Aztán ha a vörös rezet ív sugárral melegíted, olvasztod az bizony kicsit nehezen fog menni, mert az oxidja úgy mint az alumíniumnál magasabb hőfokon olvad meg mint a tiszta fém, ezért impulzus kell hozzá, hogy az oxidot feltörje! Vagy ha nem hegeszted csak kemény forrasztást akarsz, ahhoz meg folyósító szer kell!
Sárga réznél meg az a baj, hogy az ötvözője a horgany és még egy két adalék anyag mint pl. az alumínium és ólom kigőzöl mert alacsonyabb az olvadás pontjuk mint az alap anyag vörös rézé! Tehát én azt ajánlanám, hogy ne a hegesztését erőltesd hanem a kemény forrasztásukat ezeknek az anyagoknak, amihez elég fel izzítani az alap anyagot és hozag anyagként bórax bevonatos sárga réz pálcát vagy sárga réz pálcát külön bóraxal használj!


szer. jan. 21, 2009 18:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres szer. dec. 15, 2010 21:42-kor.



szer. jan. 21, 2009 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, a szén, meg a grafit kiesik, mert szennyezi az anyagot. Ahogy awinál is, wolfram a legcélszerűbb, nem fogy nagyon.


szer. jan. 21, 2009 0:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
Milyen elektródát akarsz használni ( Wolfram ) :?:


kedd jan. 20, 2009 21:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: inverter
TUBI56 írta:
Unnamed!
wolfram elektródával lehet próbálkozni, de ahhoz egyen áram kell és forditott polaritás!
Ugyan az mint az awi hegesztés csak te melegítésre használnád, amihez nem is nagyon kellene, hogy szabályzott vezérlése legyen! Az áram erősség az ami határt szab egy felület felmelegítéséhez, mert bár koncentrált az ív sugár, de a melegítendő felület hő vezetése is bele szól abba, hogy mekkora az alap anyag amit melegíteni szeretnél! Nyilván kisebb darabok, tárgyakhoz elég egy kis teljesítményű áram forrás is :!: :?:


Persze, hogy egyenáram kell, ezért gondoltam valami 'kész' tápra. Szabályozás egyáltalán nem kell, maximum az, hogy legyen 2 fokozat rajta. A hővezetés propánnál gondot jelent, szerintem itt jól jön, mert nagyon gyorsan megolvadna az anyag (elsősorban rézhez lenne). A méretek nem nagyok.


kedd jan. 20, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
wolfram elektródával lehet próbálkozni, de ahhoz egyen áram kell és forditott polaritás!
Ugyan az mint az awi hegesztés csak te melegítésre használnád, amihez nem is nagyon kellene, hogy szabályzott vezérlése legyen! Az áram erősség az ami határt szab egy felület felmelegítéséhez, mert bár koncentrált az ív sugár, de a melegítendő felület hő vezetése is bele szól abba, hogy mekkora az alap anyag amit melegíteni szeretnél! Nyilván kisebb darabok, tárgyakhoz elég egy kis teljesítményű áram forrás is :!: :?:


kedd jan. 20, 2009 19:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, nekem több dolog is jó lenne :) Ha pl. indukciós hevítésre lehetne bírni a tápot, vagy kisáramú ívet létre lehetne hozni vele.


hétf. jan. 19, 2009 19:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Most akkor neked mi is kell pontosan?
Az egyik végfokom kapcsolóüzemű tápjával csináltam ívet, ezt szeretném rávenni a hegesztésre.


hétf. jan. 19, 2009 19:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
_geli_ írta:
Unnamed!
Ha nem sürgős én megpróbálok összehozni egy egyszerű és olcsó megoldást csak most nincs sok időm kísérletezni.
Jelzem majd ha lesz valami eredmény.


Kösz, nem sürgős. Most nincs feltétlen rá szükségem, de későbbiekben jól jönne.
Még a gyújtást kéne valakinél megnézzem, mert én mindenfélét próbáltam, de egyszer sem működött. Ferritmaggal, vagy anélkül, volt elég impulzusáram, de képtelen begyújtani az ívet, igaz AC a hegesztő, trafós. De elvileg mennie kéne..


vas. jan. 18, 2009 18:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
Unnamed!
Ha nem sürgős én megpróbálok összehozni egy egyszerű és olcsó megoldást csak most nincs sok időm kísérletezni.
Jelzem majd ha lesz valami eredmény.


vas. jan. 18, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Igazából nem lenne rossz kis hegesztésekhez, illetve keményforrasztó propánégő helyett néha jól jönne indukciós hevítő, vagy ha lenne egy ilyen kis 'hegesztő' ami tulajdonképpen az ívvel csak melegítene, nem pedig olvasztana (wolframpálca+gyújtással) Nagyobb felületeket 10 percig propánnal melegíteni nem túl gazdaságos, ezért próbálok valami olcsó és jó megoldást kitalálni. Az ív azért lenne jó, mert nagyon koncentráltan melegíti a felületet, és igen gyorsan, még a rezet is.
Plazmahegesztéssel foglalkozott már valaki? http://www.youtube.com/watch?v=tb2wRSw-Ylg&NR=1


vas. jan. 18, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Így van, én is hegesztettem már 30 mA-rel.


vas. jan. 18, 2009 14:47
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
Unnamed!
Igen, minden áram forrásból lehet hegesztéshez szükséges eszközt kreálni! A kérdés csak az, mekkora áram erősségre van szükséged ahhoz, hogy hegeszthesd azokat az anyagokat amire szükséged van :!: :?:
Minden kohéziós kötés hegesztés, ahol az alap anyag és hozag anyag megolvadt :!:
Nyílván nem kell nagy teljesítmény tized milliméteres anyagokhoz, aranyhoz, ezüsthöz


vas. jan. 18, 2009 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: inverter
TUBI56 írta:
unnamed!
Kevés oda 3db 400W-os táp! Először is nem tudják a 400W-ot teljesíteni másodszor 1200W kevés, harmadszor a feszültsége sem elég, ha meg sorba kötöd őket akkor meg még több kell!
Viszont ,ha így játszol, akkor inkább fogj 4db 200 Amperes 12 Voltos akksit sorba kötöd őket és hegeszthetsz 48 Volt már elég!

Akksira is gondoltam. A táppal majd próbálkozom. Valaki 9V-os elemekből csinált hegesztőt, youtuben fentvan valahol.


vas. jan. 18, 2009 1:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
gabika59!
Idézet:
Sanyi!Most már csak azt szeretném tudni,kinek kéne "beszólnom",hogy újra élénk legyen a fórum !?

Nem kell beszólnod senkinek, látod itt vagyunk, a többiek is jönnek majd, ha kijózanodtak a szilveszterből!


szomb. jan. 17, 2009 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
unnamed!
Kevés oda 3db 400W-os táp! Először is nem tudják a 400W-ot teljesíteni másodszor 1200W kevés, harmadszor a feszültsége sem elég, ha meg sorba kötöd őket akkor meg még több kell!
Viszont ,ha így játszol, akkor inkább fogj 4db 200 Amperes 12 Voltos akksit sorba kötöd őket és hegeszthetsz 48 Volt már elég!


szomb. jan. 17, 2009 22:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
gabika 59!

Ha wheeler a trafó szekunder oldalát kb. 45Voltra meg tekercseli az a kimeneti teljesitmény diódákra kerül és ott nem lesz feszültség figyelés! Vagyis ha most van a kimeneten fesz.figyelés akkor az meg lesz szüntetve!
Én inkább tartok a diódáktól, mert úgy emlékszem, hogy azok schottky diódák..... vagy? No meg amit említesz az a 100Volt-os érték sem sok!
Nekem nem voltak ezekkel jó tapasztalataim ,bár az enyémek gyengébbek voltak sokkal, csak több db!
Nem tudom én sem, hogy teljes hidas-e, jó lenne, ha lerajzolná !
Meg kéne mérni a vezérlő frekijét is!
Szerintem sem halott a dolog, érdemes lenne foglalkozni vele!


szomb. jan. 17, 2009 22:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
gabika59 írta:
Szia!

Unnamed!

Szerintem ezzel nem érdemes kísérletezni!Nincs annyi türelem a világon ami ahhoz kellene,hogy azokból (15-20 darab) lehessen valahogy összehozni egy hegesztőt,hacsak nincs valami új trükköd,az viszont minket is érdekelne!! :lol: A belőlük kitermelt és ellenőrzött alkatrészek egy részét viszont fel lehet használni.

Gábor


3 darab 400W-osra gondoltam (nem kell nagy áram), és egy sima soros ellenállásra. Csak azért, mert seperc alatt összerakható. Aztán még fűtésre is jó most, télen :)


szomb. jan. 17, 2009 18:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Szia!

wheeler!

Ezek szerint,mégiscsak van fesz. figyelés!Én a helyedben megpróbálnám alaposan kivesézni az egyik szerkezetet,készítenék egy kapcs. rajzot,ami alapján már érdemben lehetne gondolkodni egy esetleges átalakításon,enélkül sajna nem megy és mi sem tudunk használható infóval szolgálni ez ügyben.Nem halott az ötleted,ne add fel,csak szánd rá magad!

Gábor


szomb. jan. 17, 2009 17:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Szia!

Unnamed!

Szerintem ezzel nem érdemes kísérletezni!Nincs annyi türelem a világon ami ahhoz kellene,hogy azokból (15-20 darab) lehessen valahogy összehozni egy hegesztőt,hacsak nincs valami új trükköd,az viszont minket is érdekelne!! :lol: A belőlük kitermelt és ellenőrzött alkatrészek egy részét viszont fel lehet használni.

Gábor


szomb. jan. 17, 2009 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
PC táp szerintetek alkalmas lehet hegesztőnek? Áramkorláttal persze, néhány darab.


szomb. jan. 17, 2009 13:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 12:01
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sajnos nem tudom h. milyen frekin jár a készülék. Kimeneti feszültség figyelés nincs, mert a potival lehet változtatni 10,5 és 13,5 V között.


pén. jan. 16, 2009 21:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Sziasztok!

TUBI56!

A gép alkalmas lehet átalakítva hegesztőnek,mert mért ne,lehet,hogy még a vezérlése is használható némi módosítással.Egyetértek a kérdéseiddel és felvetéseiddel!! Írja wheeler,hogy középleágazásos a trafója,lehet,hogy teljes hidas??

Sanyi!Most már csak azt szeretném tudni,kinek kéne "beszólnom",hogy újra élénk legyen a fórum !? :lol: :hm:

Gábor


pén. jan. 16, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
gabika59!
Igen tudom ezt én is, de maga a gép alkalmas lehet, ha 12 volton tud 200Ampert! A szabályzást ő is tudja, hogy meg kell oldania (gondolom)
Ezért kérdeztem tőle, hogy milyen frekin jár a gépe, mert lehet, hogy az UC3845-ös vezérlés jó lenne hozzá! A primérnek is erősnek kell lennie, ha 200A nyom! A szekut meg úgy is át kell tekernie! A folytó ezután már nem lehet gond , kipróbálni igy is lehet az egész gépet, ha működik akkor át alakítja a vezérlést meg a folytót!
Nem jól gondolom Gabi
:?:


csüt. jan. 15, 2009 20:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 21, 2007 19:57
Hozzászólások: 63
Hozzászólás 
Sziasztok!

wheeler! TUBI56!

Azért azt vegyük figyelembe,hogyha a kimenet stabil 12V a gépen most,akkor biztosan van a vezérlésben ami a kimeneti feszt figyeli és ott is tartja.Áttekercselésnél az új feszültség miatt (48V) ezt az áramköri részletet módosítani kell vagy ki kell iktatni!A kimeneti 100V diódák feszültsége sem biztos,hogy elég,határeset szaga van.A főtrafó primer vezetékének keresztmetszetét jó lenne megnézni,hogy az új körülményeknek megfelel e majd,ez akár jó is lehet,gondolom,a fojtón is kell alakítani.

Gábor


csüt. jan. 15, 2009 19:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
wheeler!
Javítás!
de, ha a szekunder menetszámát négyszeresére emeled, akkor kb 48 volt üresjárati feszültséget kapsz ! A jelenlegi menetszámmal 12 Volt !


csüt. jan. 15, 2009 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 12, 2006 19:50
Hozzászólások: 257
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás inverter
wheeler!
Mekkora frekin jár a drága?
Elvileg CO gépnek már így is majdnem jó, de ha a szekunder menetszámát négyszeresére emeled, ami most 12V, akkor az elég a hegesztésnél számított üresjárati feszültséghez, ami esetünkben 48 volt lenne! Ebből már kijön a kb 20 voltos ív feszültség! Bár a teljesítménye csökkenne, de 2.5mm-es pálcához még mindig bőven elég ! Persze megfelelő keresztmetszetű vezetéket számolva!


csüt. jan. 15, 2009 16:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 12:01
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Re: inverter
A trafó középleágazásos ferrit magos, amit a a fotón vasasnak látsz az a a kimeneti fojtó. Kimeneti dióda 183nq100 100V 180A 2darab. A vége IRFD460 8db ezt BD434/BD433 pár hajtja meg.


szer. jan. 14, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2535 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google Adsense [Bot] valamint 130 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség