Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 0:54



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen! Az antenna az első számú egység a rendszerben,ami jelentősen befolyásolja az optimális és biztonságos működést. Mint ahogy már említettem,- egy rendszer meg építését az antenna felől kell kezdeni! Csak olyan jó rendszert tudsz csinálni,mint amilyen az antenna jósági tényezője!!! Hiába erőlködünk ha az antennánk,antenna rendszerünk csak 60 % os hatásfok, abból sosem lesz 100% os. De ez még a kisebb baj lenne,hogy nem tudod kihozni a legjobbat,hanem az a gond,hogy ezzel párhuzamosan más problémákat hoz ,álit elő ! - PL: zavarsz másokat,nagy a bemérés veszélye,végtranyó tönkre menete stb,csak hogy egy néhány dolgot említsek. - TEHÁT A LE FONTOSABB EGYSÉG AZ - ANTENNA - !!! Ennek kell a leg tökéletesebbnek lenni !!! - (ha antennáról beszélek,ekkor bele értem a csatlakozótól a koax kábelt az antennát,( + az árbóc magasságát is,de ez a jósági tényezőt nem befolyásolja.)


szomb. feb. 11, 2012 14:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi -sajnos elnéztem egy kicsit a dolgokat mert hiányzik egy cd4016b ic pedig ugy emlékeztem hogy van a fiokben még egy példány igy egyelöre beszerzési gondok miatt állok...
:-) Mégegyszer kösz hogy felajánlotad a segitségedet -most látom nem válaszoltam rá:-) sajnos nem Magyarhonbol vagyok igy elég nehezen tudnád átpaszolni a dolgokat ,ezért magamtol kell boldoguljak Ha nem tudsz swrt mérni az elég rizikos mert én is sokat kinlodtam amig nem volt ,aztán turmix tanácsára szereztem egyet és utána már másképp mentek a dolgok ha nem jo az ilesztés antennahangolás .kábel stb attol is melegedhet a végfok ,meg aztán gerjedés is lehet ,,,,én csak 4wattal nyomom 2n3775 tranyoval a végén de miután beálitottam az 1es swr értéket a kimeneti tranyo meg sem érzi ezt a teljesitményt .és a behangolásnál is segitett az swr mérö mert voltak helyzetek amikor megvolt a teljesitmény de gerjedt egy kicsit ilyenko r az swr növekedett de addig álitgattam amig jo lett Lehet elmenne nekem is 6-7 wattal is de nincs szükségem enyire inkább az antenna erösitsen ha több kell -turmixnak igaza van .sokhelyen halottam hogy az antennánál kezdödik és ott ér véget minden :-)...


pén. feb. 10, 2012 22:09
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ha a vég tranyó nem melegszik,az jó.Ha ezzel párhuzamosan a tekercsek melegszenek, akkor nézd meg(forraszd át az összes tekercs forr pontokat). ez segíthet.--- gondolat.... nincs a közelében erős trafó vagy mágneses tér? - A GP antenna sem rossz! Főleg mert egyszerűen meg építhető de a performance is jók.


pén. feb. 10, 2012 21:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Turmix! Az adó remélem ezennel készen van,most tervem lenne egy jó GP építése megfelelő vízvédelemmel,aluból,amihez kell némi esztergályos munka,és türelem. Kár,hogy képet nem tudok a fórumra felrakni,talán ezért is lehet jó néha a Fb.


pén. feb. 10, 2012 19:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Facén küldjek képet esetleg róla? Nekem marhára bejön a kapcsolás,oszcija tán j310-es kis zajú fet,lehet ezért szerettem meg. :D


pén. feb. 10, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Dddemeter! Az a fura a végtranyó alig melegszik,az swr mérőm már nincs meg ,készülök venni egy gyárit,de itt debrecenben a híradástechnikai boltokban széttárják a kezüket,hogy mi van? Pesten persze van,most megpróbálok aukciós oldalról venni. Ha kíváncsi vagy a rajzra RDVV 2007 (google) Én is nem rég szereztem be,az oszcija meglepően kevés szemetet termel,eddigi talán legjobb álltalam ismert kapcsolás. Hogy állsz a kóderral? :)


pén. feb. 10, 2012 19:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
tsanyi-Van swr méröd? ,,ha rendben az swr akkor menyit vesz fel a hálozatol wattban és menyit ad le rf ben?TAlán ebbol is lehetne következtetni valamire én sem ismerem a pontos kapcsolást van jo hütése a véftranyonak???


pén. feb. 10, 2012 18:56
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nincs tapasztalatom,nem is ismerem de hallottam róla.Ha a collektora melegszik az előfordulhat (már mint a collektor kör) az jogos.De nem szükségszerű a melegedés.Ha bele gondolsz, azért ott 8 w körüli teljesítmény folydogál. - Nem tudom mi a gond ,nem ismerem a kapcsolási rajzot. - Egyébként mit csinálgatsz mostanság?


pén. feb. 10, 2012 16:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia Turmix!


Nem tudom van-e valakinek tapasztalata az rdvvv 2007-tel? Nekem a low pass filter tekercsei,és a 1971-es tranyó kollektori tekercse marhára melegszik.Lehet tudatlan vagyok,de mi okozhatja ezt,tud valaki tanácsot adni?
http://www.viproje.com/data/upimages/RD ... sa5511.gif

Előre is köszönöm a válaszokat! Üdv!


szer. feb. 08, 2012 18:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Vagyok! -- tsanyi80 ,mi a gondod?


szer. feb. 08, 2012 17:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Bocs,de ez a radiosite egy rakás ##### van még ezen a fórumon egyáltalán valaki?

Bevégezte?


szer. feb. 08, 2012 16:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sziasztok kalózok! Van még itt valaki? Lehet tévedek,de ez a Radiosite nekem elég kommersznek tűnik,Követelem a régi fórumot!!!! :roll:


kedd feb. 07, 2012 16:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Ezzel a radiosite-tal nem boldogulok.Face nem lehetséges?elvégre azt ismeri mindenki... :(


kedd feb. 07, 2012 13:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
:wink: Köszi,Pasa! Megpróbálok bejutni ide,remélem sikerül.

Üdvözlettel :Sándor, Debrecen :rulez:


kedd feb. 07, 2012 13:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sziasztok! Ezen a fórumon vagyunk: Radiosite fórum.
Van FB-s is, de az zárt, csak az admin hagyhatja jóvá a belépést.
:rulez:


kedd feb. 07, 2012 7:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Én sem tudom,hogy hol keressem a Fb.-on a rádiós fórumot,pedig akartam.Nem találtam. Ha mailemre elküldöd a címedet,én küldök neked IC-ket,sztem kvarcot is,ha ezzel segítek neked. Fb.-n felveszel? Ott több minden megoldható talán. Üdv.


hétf. feb. 06, 2012 20:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Koszi a segitséget .a FB is vagyok regizve csak nem tudom hol keressem a rádios forumot ,:-(
erdekes megoldás mind a két koder de kell jopár ic beléjük amik nekem sajna nincsenek .és mivel nincs a közelemben olyan üzlet ahol be tudom szerezni igy a fiokomban elfekvö icékkel kell boldoguljak az általam belinkelt koderbe csak 3 ic van ,tapasztalatszerzésként megépitem ,ha nem leszek vele megelégedve akkor az általad javasolt kapcsolást veszem célba .Mindenképen kösz ia fáradságot hogy utánanéztél üdv dddemeter


hétf. feb. 06, 2012 19:40
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Az új vera kóder teljesen ugyanez,panel alapján összenéztem,csak nem találom a vera gyárilag nyomtatott papírját,amit posták küldtek a kitthez.Működik,bátran megcsinálhatod! Üdv! :rulez:


hétf. feb. 06, 2012 19:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Dddemeter, szerintem ez még egy használható kóder, sőt rajz!

http://www.nrgkits.co.uk/workshop/early ... ukebox.htm


hétf. feb. 06, 2012 18:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Jah, a link lemaradt. :potyog: http://electronics-diy.com/stereo_encoder.php


hétf. feb. 06, 2012 6:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Mondjuk én kísérletképpen mecsináltam az alábbi kódert is,működött,még tűrhetően is szólt,de mondjuk inkább hobbi célra való.Az IC beszerzése elég nehéz,(szinte lehetetlen) ,de kevés alkatrészből van egy kódered... :)


hétf. feb. 06, 2012 6:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Dddmeter! Hirtelen ezt találtam,de ez egy régebbi vera kóder,lehet már láttad te is,de ahogy felkutatom az új rajzot,elküldöm neked(csak hogyan?majd megkérdezek valaki nálam okosabbat :) ),az valamivel egyszerűbb,nekem pira limiterrel gyönyörűen szól.

http://electronics-diy.com/electronic_s ... .php?id=99

Ha esetleg Fb.-on lennél, oda még képet is tudnék csatolni róla. Üdvözletem.


hétf. feb. 06, 2012 6:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Hali, Dddmeter!

Valóban meg tudtam nyitni a linket amit küldtél,én bénáztam.(sajnálom,hogy ide tényleg nem lehet közvetlenül képet stb. csatolni.
Talán ennyiből tényleg praktikusabb a Fb. használata,képet csatolnék,csak nem tudok,holnap megpróbálom a gyári vera kóder képét csatolni,ha összejön,egészen egyszerű.meglátod,csak mosz még perpill fényképet sem tudok csatolni ide,az idegesít.


hétf. feb. 06, 2012 5:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Rákattintasz a linkre bejön az oldal ,.rákattintasz a lassu letöltésre és letölti a gép pdf formátumban van .Most probáltam és nincs gond a csatolmányal .Megvannak az alkatrészeim hozzá , azért számitottam ezt megcsinálni mert szükösek az anyagi lehetöségeim és internetröl vásárolni meg több a postadij mint az alkatrész.Azért érdekelne veráé is ,,,..:-)

Sajnos ide nem lehet direkt csatolni....


vas. feb. 05, 2012 21:51
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szia DDDmeter,sajna nem tudom megnyitni,de a veronica-s nekem nagyon bevált. Az nem érdekel,nem is nagy beruházás.


vas. feb. 05, 2012 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sziasztok!Nekiláttam ennek az egyszerü sztereo kodernek a megépitéséhez ha valaki ismeri szivesen venném ha tapasztalatokat irna rola !



http://data.hu/get/4697776/NE555_alapu_ ... dioado.pdf


vas. feb. 05, 2012 19:20
Profil Privát üzenet küldése YIM
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
:rulez: Turmix,ebben biztos voltam! :D


vas. feb. 05, 2012 16:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
NEM ADOM FEL! TURMIXFM - EAST HUNGARY - PIRATE RADIO.


szomb. feb. 04, 2012 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Kalózok sohase adjátok fel!A média és a világ megpróbál mindenkit lebutítani! /AKIT LEHET!/

Kitartást kívánok mindenkinek!! Üdv! Debrecen.


pén. feb. 03, 2012 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Az egész antennát gondoltam,ha réz csőből csinálod és az egész antennát gondoltam pl: le lakkozni.Persze a csatlakozókkal együtt. 144 Mhz ra sokan csinálták így és csupa jókat írtak róla.


szomb. jan. 28, 2012 16:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Turmix nem igazán értettem hogy az egész antennát mondod hogy be kellene festeni ,vagy csak a csatlakozopontokat???Láttam a neten hogy szimplán rá van fogatva egy pvc csöre és ki van téve a szabadba ,,,
Ha például lefestem olajfestékkel az egész antennát akkor az nem zavarja vajon a sugárzást is???Meg aztán olvasom hogy a rezet a téli fagyok nagyon megdolgozzák ,a vizkristályok szétrepesztik mikor megfagy , ezért szétporlad vajon igaz ez???


csüt. jan. 26, 2012 20:52
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen!A méretekkel azért számolni kell 4 dipólnál.Három méter táv körül kell lenni a két dipól végének ,tehát 4 db esetén kb 6 méter helyet foglal. .....pedig nekem ez kell! Az árbócom most 18 méter de erre jön még 6 méter és ezzel be is fejezem az antenna építést.Az árbóc tetejére még azért föl teszem az exterminátort egy fix frekire,bár +- 2 Mhz t át fog a ki hangolt frekihez képest,jó SWR el.


szomb. jan. 21, 2012 15:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A dipol a csucs csoportban , szerintem is .csak hát két dipol is elég nagy helyet foglal el nemhogy négy és bizonyos távolságot kell azért köztük tartani .Meg hogy a magasság is meglegyen elég nagy árboc kell neki ha nagy távot akarsz beadni akkor szerintem megéri de kisebb igényeket ugy tapasztaltam hogy a slim jim is kielégiti ha nincs leárnyékolva,,,,


szomb. jan. 21, 2012 15:25
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Szerintem igen! Lehet olyan anyagot találni ami nem árnyékol jelentősen és nem húzza el a hangolást.Az a lényeg,hogy kevés szén tartalma legyen az anyagnak.Szerintem az átlátszó anyagnak talán nincs vagy a leg kevesebb . A fehér csövet javasolták ép azért.Itt nálunk nem láttam még fehéret ,csak szürkét és színeset. - De szerintem nem is muszáj csőbe tenni. Szerintem réz csőből kell csinálni mert az nagyon masszív, stabil .Na és a meg építése is egyszerű, mert lehet hozzá kapni könyököket és így nem kell hajlítgatni.De ha le lakkozod az is OK egy két évig ,míg a nap meg nem dolgozza. --- .......... akár hogy gondolkozom én a zárt dipólnál maradnék! -(már írtam az előnyeiről)-. Igaz nekem ott a gyári exterminator de mind emelet a dipólt szerelném fel -legalább 4 db ot!!


pén. jan. 20, 2012 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Üdv turmix.Eszembe jutotott hogy mesélted volt hogy a j pollal távolrol is vettek és hivtak ,aztán slim jimet csináltál és azzal már nem jelentkeztek távoli halgatok telefonon. Egyre csak az jut eszembe hogy a csö árnyékolása miatt lehetett ez .mert a lapos karakterisztikája miatt messzéb kellett volna" vigyen" mint a j pole .Most azon töröm a fejem milyen szigetelö anyaggal tudnám megoldani azt hogy a slim jim ugyanugy teljesitsen , mint ha szabadban lenne ,viszont a nedvesség se zavarja a müködését???

Kisérletképpen a pet palackokkal probálnék egyet ,vagyis müanyag átlátszo palackokat huzok rá és ha el tudom érni hogy nem változik meg az swr érték akkor szerintem a sugárzást sem fogja befolyásolni ....
csak jönne már a tavasz ....:-(
mi a véleményetek , lehetnek olyan anyagok anyagok a müanyag palackokban amik elektromágneses szemponybol zavaroak lehetnek???


pén. jan. 20, 2012 21:39
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen!!! Ez jó dolog,hogy meg újult az oldal! Gratulálok! - TURMIXFM -.


pén. jan. 20, 2012 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
BOLDOG ÚJ ÉVET MINDEN AMATŐR KALÓZ RÁDIÓSNAK!


hétf. jan. 02, 2012 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
BOLDOG ÚJ ÉVET!


vas. jan. 01, 2012 9:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 09, 2011 18:03
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Mindenkinek B.U.É.K. ! :lol:


szomb. dec. 31, 2011 17:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
gogle be üsd be - super J pole. Itt találsz képeket is róla.


hétf. dec. 26, 2011 15:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Nem tudom,de a nevéről ítélve nem.A super - J -olyan mint ha a végétől még egy J kezdődne, csak egy negyed hullámú vízszintes körrel megvan szakítva. Tehát kétszer olyan hosszú. Emiatt a nyeresége is kétszer olyan mint a single J pól.


hétf. dec. 26, 2011 15:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Az szuper j pole nem ugyanaz a "kaktusz j pole" val véletlenül??,,


vas. dec. 25, 2011 17:07
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
BOLDOG KARÁCSONYT ! turmixfm.


vas. dec. 25, 2011 16:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KIVÁNOK MINDENKINEK!!!


szomb. dec. 24, 2011 17:20
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 21:30
Hozzászólások: 407
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK!


szomb. dec. 24, 2011 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
A super "J" pól érdemel még meg egy jókora kitárgyalást. Az ANM oldalán volt található és használta ,kb 8.4 decibeles nyereséggel , és legendákat írtak róla.Én is több éven keresztül foglalkoztam vele.Még nem mondtam le róla de itt minden olyan körülményes.Oda haza meg veszélyes rádiózni,főleg meg mindenféle antennákat a ház tetejére szerelni,na meg 20-30 méteres tornyokat csinálni ,szinte lehetetlen a város szívében.


szer. dec. 21, 2011 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Igen ! Ilyen a láthatatlan világ az "elektronika". Nem látsz semmit és még is működik. --- A csatlakozót én réz bilincsel oldtam meg ,amit a csőhöz lehet kapni és erre forrasztottam a koaxot,amit javaslok a forr pontoknál lefesteni és kész.Én is hangoltam vele 1:1 SWR t,de cső nélkül és nekem is nagyon stabilan állt!. Csőbe húzva 1:1.2-1.3 SWR de nem próbáltam úgyhogy a csövet csak a feed pontig húzom le és utána hangoljak, - vagy igen ??? Már nem emlékszem. Minden esetre érdemes vele többet foglalkozni mert nagyon jó antenna!


szer. dec. 21, 2011 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Esküszöm elöször nem hittem el hogy "két szál drot egymás mellett" enyivel többet tud mint egy nyitott dipol ....
Szép és jo az elgondolás vastag csöböl .láttam is a neten csináltak vasbol rézböl ,aluminiumbol meg mindenféléböl .de az nem világos nekem hogy a kontaktokat a feed pontoknál hogyan lehetne viz -korrozio mentesiteni mert ha nem védi semmi a csatlakozópontokat elöbb utóbb valami kontakthiba jelentkezni fog.

Nekem sikerült csöben is 1 swrt elérni és ugy áll minta cövek meg sem rezzen azSWR mutato,,,SZerintem nem kell a végleges helyén hangolni körülötte 1 méter szabad teret biztositasz kihangolod 1swr re és felteszed nem fog megváltozni az swr értéke én padláson hangoltam be:-)


hétf. dec. 19, 2011 22:27
Profil Privát üzenet küldése YIM
gyémánt tag

Csatlakozott: kedd jan. 09, 2007 15:00
Hozzászólások: 1556
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Sejtettem,hogy jelentősen árnyékol,mert elégé elhúzza az antennát.Mármint utána kellett hangolni és az SWR is magasabb maradt.Tehát az impedancia is meg változott.---Használják más rádiósok is nagy meg elégedettséggel de csak szabadon cső nélkül és 10 mm és réz csőből csinálva,amiből én is csináltam a "J" pólt. Én még nem próbáltam de megfogom csinálni.Ebből a réz csőből nagyon masszív önhordó tartása van,lesz. Na meg állítólag 4 MHz t átfog hangolás nélkül.Ez sem rossz és 1:1 SWR re lehet hangolni.Én sokat olvastam róla és mindenhol jókat mondtak róla. A réz csövet a vízvezeték szerelő boltokban vagy a lég kondisoknál lehet kapni és vannak könyökök is ,tehát nem kell hajlítgatni,szépen meglehet csinálni.


hétf. dec. 19, 2011 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd ápr. 15, 2008 20:29
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Erdély
Hozzászólás Re: Mekkora FM adót?
Menyit számit a gyakorlatban a Jim en a csö árnyékolása mondok erre egy példát:

Szabad térben egy darab száraz deszkán csak magára a tetö felett 2 méterrel 1,5w ,1swr,2,5 km távon bent épületben egy olyan rádio amelyböl antennaként csak egy darab vékony drotszál log ki ,(nem teleszkopantenna hanem eredetileg is csak egy kilogo drotdarab az antennája)szoval bent az épületben optikai rálátás nélkül kiváloan fogta a jelet mondjuk 88,9.és 89 mhz is.
Miután csöbe került ugyanazon magasságnál ,ugyanazon SWR ,2w powerrel is csak éppen hogy érzékelte az illetö készüléka jelet és csak 88.9 en :-(
Szemmellátható .és halható volt a különbség még 0.5w töblettel is .ézért mondom hogy vagy csö nélkül vagy valami gyenge árnyékoló anyagot kellene kitalálni neki mert szerintem megérdemli,,,,


vas. dec. 18, 2011 22:40
Profil Privát üzenet küldése YIM
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség