Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:12



Hozzászólás a témához  [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104  Következő
Mekkora FM adót? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hoppá, akkor mi két különböző Veronica-ról beszélünk :)) Az enyémbe csak egy 2N4427 lenne.

Én ezt csináltam meg: http://www.fw.hu/infraled/1w-dia.gif


hétf. szept. 20, 2004 21:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én az eredeti alkatrészekkel épitettem meg az 1wattos szintézeres veronicát ( http://www.veronica.co.uk/1wpllkit.htm ), nyákot havernál marattunk, az összes alkatrész beszerezhetö itt Budapesten...
Eredeti alkatrészekkel épült, két 2n4427 volt benne, ezzel gyönyörüen megvolt az 1 watt, de a havernak gálánsan átadtam ez egyik 2n4427-et (a meghajtó fokozatot, ez úgy sem volt teljesen kihajtva) és betettünk oda egy bfw16a-t, igy is tök jól megvan az 1watt... a lényeg, hogy a végén maradt a 2n4427, igy hozza a gyári ajánlást...


hétf. szept. 20, 2004 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Tényleg, neked a veronica végén milyen tranyó van? Én először 2N2219-et tettem bele, majd 2N3866-ot, de nem sokkal nöt a póver.


hétf. szept. 20, 2004 21:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem a veronica ki van húzva maxra, kicsit 1 watt fölé, én egy az egyben kötöm rá ennek a végnek a bemenetére... ahogy nekem ez össze van rakva igy jól müködik, a müszer elég sok kakaót mutat kifelé, szerintem hazudik, mert 10-12 watt nem jöhet ebböl ki, de tuti túl van valamennyire hajtva...
ha5dzs is emlegette korábban, hogy ez a tranyó 200-300mW bemenöre adja a 4wattot...
tekergettem összevissza a kimeneti és bemeneti trimmert is ezen a végfokon, nem változott jelentösen a dolog... ezexerint a müszerész koma tapasztalatból a megfelelö fix kondit tette be...
mivel, hogy ezt nem én csináltam, ezért csak találgatni tudok...
Sok sikert!


hétf. szept. 20, 2004 16:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Köszi szépen. Én is ilyet építettem, csak a tekercsek nem ilyenek voltak, és a bázis egy sima 22uH fojtóval volt a földön, meg a ki és bemeneten is trimmerek vannak, nem fix 470p-k. A hétvégén mindenképpen összedobom. Remélem több sikkerrel mint az előzőt.

Ja, egy kérdés: ha a veronikát kihangolom műterhelésre és utánna utánna kötök egy ilyen kt-s fokozatot, akkor a veronica-t már ne tekergessem semerre?


hétf. szept. 20, 2004 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

OFF

Ezen topik jubileumi 100. hozzászólása... :) ( 931es végfok bordáján sütök egy tortát ennek örömére... :lol: :lol: :lol: :D ) azaz sütnék ha müködne...

ON

Tab:

itten a rajz: http://web.interware.hu/kr5891/kt922a/kt922a.jpg

igyekeztem e lehetö legérthetöbben lefirkálni mindent a papirra, ha valamit esetleg nem tudnál elolvasni, vagy ilyesmi, akkor szólj!
A huzalok mindenhol 0.8mm-esek... de tökmindegy, hogy milyenböl csinálod... a toroidnál kell figyelni, mert esetleg vastagabb huzalból a menetek nem férnek el a gyürün...
fotó majd egy kicsit késöbb esedékes...

edl:

asszem elöbb csinálok egy korrekt 24Voltos 6A-s stabiltápot a végfokhoz, ha az megvan és van a végfokon végre egy rendes hütöborda, akkor kezdem majd élesztgetni...


hétf. szept. 20, 2004 12:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Köszi szépen.


vas. szept. 19, 2004 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hi all!

Tab120L: a holnapi nap folyamán szándékozom feltenni a rajzot, ha lesz idöm és nem felejtem el...

edl: nem múlt ki a végfok, 1x bugos volt a kimeneti kábel 1x meg valahogy rövidre záródott a kimenet, de egyik sem nyirta ki, azóta is tök jól müxik... stabil ~10Watt megvan...


vas. szept. 19, 2004 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Nagyon szépen megköszönném ha vissza tudnád rajzolni. A tekercseknek meg lmeg tudod mérni az átmérőjét, a hosszát, a meneteket meg meg tudod számolni :)

Köszi: Tab


szomb. szept. 18, 2004 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali Tab120L és többiek!

Az a helyzet, hogy ezt a fokozatot nem én csináltam (haver adta tartozás fejében, aki csak összerakta, egy müszerész élesztette be és cserélte ki az alkatrészek felét), tehát, nekem sajna nincs rajzom róla... visszarajzolhatom valamikor ha tényleg érdekel, de van egy jópár dolog amit nem fogok tudni... pl. egykét trimmerkondi, fojtó...
majd lefotózom és a hiányzó dolgokat kitaláljuk a képröl...

edl: lehet hogy kinyirtam a cuccost :oops: , mert 40wattot mutat a müszer és hideg a borda... viszont ha a kimenetet összefogom, akkor rázza és égeti a kezem... ki érti ezt a vackot??? :? :roll:


pén. szept. 17, 2004 22:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Netwizard, el tudnád küldeni nekem a Kt922-es fokozat rajzát?
Email: tab@netposta.net

Köszi.


pén. szept. 17, 2004 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
12W a 922a-ból??! ennek a tranyónak adatlap alapján a megengedett max kollektordisszipációja 8W!!

én anno egy BFQ-tranyóval hajtott kt922a-val kezdtem, és 5W jött ki belőle. de úgy fűtötte a bordát (olyan közepes méretűt), hogy inkább levettem a műszerdoboz tetejét... nemtom mit csináltál, hogy aranybó van a kezed, vagy mi az istennyila... nem lehet, hogy voronyezsben elnyomták a tranyón a típust, és igazából kt922b??? :lol: :lol:
0,5W bemenővel használtam, állítólag 1W már hazavágja (nem ptróáltam)

mennem kell segédkezni mutternak, nemsokára folytatom :lol:

üdv
edl


pén. szept. 17, 2004 19:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

edl: itt van elöttem egy kt922a-s végfok... 26V táp, ~1,5watt meghajtás és a müszer alapján 12watt (!!!) kimenö... ha lecsökkentem a tápot 14V-ra, akkor kb 7watt lesz a kimenö... azt tudom, hogy ennek a tranyónak katalógus szerint 20x erösitése van, úgyhogy sokkal kevesebb meghajtás kellene, ha a "szabvány" kimenöt szeretném a kimenetén látni, de nem fogom a verát letekerni, mert néha kell az 1 watt és nem akarom állandóan szétszedni, hogy állitgassam... tehát csökkentsem a tápot, vagy toljam neki ameddig bírja?
Lesz valamilyen drasztikus hatása ennek az "enyhe" túlhajtásnak?
Amúgy nem is melegedett nagyon... a bordája kellemes meleg volt, de nem forró, 3-4 óra után...

jut eszembe, most már minden feltétel adott, ki is próbálom a nagy véget, hogy mit csinál...

u.i.: kellene a Titán vég, majd megbeszéljük a részleteket, hogy mikor/hol, stb...


csüt. szept. 16, 2004 22:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1206
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hali Mindenkinek!

A következő probléma megoldására keresnék működőképes(kipróbált) kapcsolást, esetleg összeépített cuccot:
Adott egy 184 MHz-es FM nyakba akasztós adó. Ennek az adónak van egy mikrofon bemenete. A vevője meg rá néhány hangfalra....
A gond az, hogy 2 cerkaelemmel megy az adó és gyakran lemerül ill. csak mic bemenete van. A hatókörzet is pici, de ez részletkérdés.
Olyat kellene építenem, aminek vonal bemente is van és normál méretű akkus(riasztókban használt méretű/ pl 6V 1-2 Ah vagy 12 V 1-4 Ah) táplálásról megy.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv, Funkee


szer. szept. 15, 2004 8:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:20
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: miko' me' ho'
Hozzászólás 
Tab120l

Talán azért mert a fokozatok közötti illesztés nem OK.
A tranyók bázisa kis impedanciás, lehet hogy az illesztő hálózattal van a gond.


kedd szept. 14, 2004 14:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:20
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: miko' me' ho'
Hozzászólás 
Udv:
Egyébként nem probáltatok még a koderbe azt a bizonyos kavicsot ami szinte mindenbe van de foleg telefonba : 3.5795Mhz kvarcot lekel húzni
3.572 Mhz re és OK. Persze ezt kell osztani :talán 47-tel asszem(nem megy fejbe) és megvan a 38Khz. ...//Ez egy tipp volt! :D


kedd szept. 14, 2004 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Megpróbáltam a Veronica után rakni egy KT922A-t, de nem akarászott menni rendesen. Sajnos nincs SWR mérőm, teljesítménymérőm, csak egy szimpla nagyfrekis indikátor egy Deprez műszerrel. A kimenetre tettem egy 50 ohmot és az indikátort, aztán a trimmerekkel kihangoltam addig amíg az indikátor a maxot jelezte. A telesítmény a felvett áram alapján kb. 0,5W volt. Utánna kötöttem még egy ugyanilyen KT-s fokozatot, de a kihangolás után az indikátor kb u.a.-t az értéket mutatta, mint ez a fokozat nélkül, valmint az áramfelvétel sem változott sokat. A másik gond, (ez nem mindig jelentkezik) pedig az hogy a kimeneti jel egyszercsak egyik pillanatról a másikra leesik 0-ra, a tranyók átmennek radiátorba, az áramfelvétel pedig jelentősen megnő. Azt vettem észre, hogy ez a jelenség nem jelentkezik 12-os tápról, de amint elkezdem 24V felé emelni a feszt, akkor egyszercsak leesik a kimenőjel. Ez mitől lehet? Valamint pontosan milyen tekercsek kellenek a KT-s fokozatba? Mert a neten ahány rajzot találok annyi féle tekercs van benne? :) Ti mekkorát használtok?


kedd szept. 14, 2004 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 13:20
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: miko' me' ho'
Hozzászólás T-radio
T-radio(Kalóz jellegű) üzemel általában (péntek este) Tiszaújváros és környékén. 50W teljesitménnyel 93.6Mhz -en, körsugárzó ant. Ha valakit érd.OK.

Spektrumtiszta, KT950!!-nel+szintézer+kóder..+minden....ja és jóműsor.
A(z) HIF- még nem érdeklődött a cucc iránt. :roll:
Ja és el ne felejtsem eladó a BAZÁR.!! :P


kedd szept. 14, 2004 13:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
holnap írok, gáz van a freemail-lel. beenged, de új üzit nem tok írni...

esetleg megelőzhetsz, biztos átjön: edl(kukac)freemail.hu

üdv4

edl


hétf. szept. 13, 2004 20:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Háj-zsír!

Örülök, h tetszik :)
Ennek örömére itt van még négy fotó. Legyen mire irigykedni :lol: :lol: A fenti elég elmosódott lett. Biztos bezavart az a nőnemű lény :) :)

http://edl.atw.hu/muhely1.jpg
http://edl.atw.hu/muhely2.jpg
http://edl.atw.hu/szerszamok.jpg
http://edl.atw.hu/raktar.jpg

üdv!

edl

Küldök mindjárt mélt, oszt' megdumáljuk a részleteket! Egyébként a suli miatt naponta járok Pöstön, úgyhogy nem lesz nehéz a téma.
Aztán majd személyesen együtt megpróbálunk kitalálni, holy van a bibi afánya 931-es végfokban.


hétf. szept. 13, 2004 18:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Köszi szépen, de ingyen nem úszod meg... :) melyik a kedvenc söröd :) , és mikor tudnánk összefutni? Jársz valamikor Pesten? Vagy hogy tudnánk elintézni? Szivesen elcsevegnék személyesen is, ha kivitelezhetö vmikor...

erre a részre a válasz jöhet magánban is: netwizard(kukacka)freemail(pontocska)hu

egész pofás mühelyed van! néha nekem is jó lenne egy ilyen, mert nekem a lakószobámban van mindez...

nö a szentélyben??? hát hogy van ez kérem? :)

Ez a galaxy olyan hogy 10-100W mér, nem keresztmutatós, hanem két külön téglalap alakú müszer egymás mellett...

betettem a 6 menetes tekercset, jól kiröhögött és megint füstölt a kondi...
most jut eszembe, hogy 26Volttal ki tudom próbálni... 14V-s táp és sorba vele egy másik 12-es...

Várom az íííííméled! :wink:


hétf. szept. 13, 2004 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Helló-belló!

Természetesen ingyé adom a panelt :wink:

Itt van pár fotó, még szinte melegek :) (cirka 5 perce lőttem őket):

http://edl.atw.hu/titan_felulrol.jpg
http://edl.atw.hu/titan_alulrol.jpg
http://edl.atw.hu/titanok_es_tranyok.jpg Ott van nehany kalókodásra váró tranyó bácsi :)
OFF:
http://edl.atw.hu/anna_a_muhelyemben.jpg Nővérem nem szereti, ha fényképezik... :)

Az a Galaxy az jó cucc. Jól emléxem, hogy "keresztmutatós"?

üdv!

edl


hétf. szept. 13, 2004 18:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali edl!

No problem, nekem is indul a suli lassan... :)
SWR-t egy Galaxy SWR-250es típusú SWR-PWR mérövel mérem... mutat egyszerre teljesitményt és SWR-t is, két müszere van...
A meghajtó (vera) tuti jó, mert hiradástechnikai müszerész hangolta ki a munkahelyén, ott olyan felszerelés van, hogy álmomban sem láttam még olyat... :)
Lehet, hogy a táp/meghajtás a baj, de ezen most nem tudok változtatni, remélem pár napon belül lesz valami...
gondoltam, hogy azért izzik a kondi, mert nagyfreki van ott, köszi a tippet, megpróbálom több menettel (már elkezdtem egy új panelt késziteni a cuccnak, mert a jelenlegiben elég zsúfolt, majd az új panelen próbálgatom...)
Eskü, úgy csinál, mintha be sem kapcsoltam volna... amikor leveszem róla a tápot (kikapcsolom a tápegységet) akkor egy pillanatra meglendül a power mutató, és esik is vissza 0-ra...
L1 olyan mint a rajzon, kültéri telefonkábel leblankolva (jó vastag, olyan mint amiröl Te is beszélsz, meg ez volt kéznél... ) :D :D :D
Akkor majd az új panelba beteszek egy nagyobb menetszámú tekrencet, aztán meglátjuk...
Köszi a gyors választ!

Hmm... Az a Titán vég át van hangolva 3m-re? mennyiért válnál meg töle?


hétf. szept. 13, 2004 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
tudok adni (örökbe :) ) 10-15W-os meghajtásnak Titán végfok panelt. 24V-os.
kétfokozatú, 0,2-0,5W elég neki.
2n3375+2n3632
23W max disszipációjú a végtranyó. csak azért max. 15w a kimenő, mert 80megás eredetileg a panel.

üdv!

edl


hétf. szept. 13, 2004 16:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
utólag látom, van pár gépelési hiba a hsz-emben. légyszi nézzétek/nézd el nekem.


hétf. szept. 13, 2004 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Háj!

Először is bocsi, hogy nem válaszoltam a hsz-edidre! A suli miatt ritkábban vagyok netközelben, a topik meg kicsit lesüllyedt, és megfeledkeztem róla!
A folytó jó lesz.
Az swr-t mivel méred?
1,2 a jó! 60:50=1,2, ezért tulképpen (ha a meghajtó prezícen ki lett hangolva 50ohmos indukciómentes műterhelésre) a végfok 60ohmos terhelőimpedanciát képvisel a meghajtófokozat felé. 1,2 az tényleg jó, mondhatjuk azt hogy az a 0,2 az mérési hiba...
14V tápfsz és 1W... hajjaj... ezzel az a gond, hogy az illsztőkörök 24V és kb.10W-ra vannak méretezve, ezért lehet, hogy ezekkel az értékakkel nem lehet megfelelően kihangolni, az is okozhatja az 1,2-es állóhullámarányt, hogy csak 1W-al hajtod. hisz a bemeneti LC-tagok az 50ohmot transzformálják le pár óhmra, adott vezérlőteljesítménynél.
a trimmerekről annyit, hogy légforgóból kisméretű is jó. a lényeg, hogy ne kerámia, vagy fólia legyen, mert elégnek. legalábbis az egyik RT-ÉK-ben, 80W-os 2t931-es végfoknál a szerző kisméretű (a fótón 1*1cm-esnél kisebbnek tűnik) légforgót használt, amit régi rádióból termelt ki.
a folytó és az L+ kötötti "meleg helyzetet" :) az okozza, hogy az L3 "kiiengedi" a nagyfrekit.
ha kiveszed a kondikat, akkor nem melegszik a tranyó?! hát még ilyet :) ilyet még nem pipáltam. nem is tudok rá egyelőre magyarázatot adni, még töröm a fejem 8)
sima réz tökéletes, 1,5-ös villanyszerelési MCU-t használhatsz, lefejtett szigeteléssel.ű
az L1 elég, ha egy fél menetes tekercs, vagyis egy kis hurok. (ott is a rajz a jobb szélén, nem is emlékeztem rá :wink: )
L3-nak és L4-nek nem kell merőlegesnek lenni a gyakorlatban, csak a rajzon van úgy!

a helyedben 24V-ról, 10W-al próbálkoznék. lehet, hogy ere azt mondod, hogy ha 1W-al, 12V-ról nem ment, akkor 10W/24-al pláne, de sztem ez a jó út.

eszembe jutott egy alternatíva:
esetleg L3-at növeld meg 5-7menetre (nekem is volt egy lájtos gerjedés anno, és 6 menetet tettem oda. mert pont 6 a kedvenc számom :) ).

egyelőre ennyit tudok mondani!!! (ahogy SZalacsi úr mondaná: Semmi többet nem tudok elmondani... :lol: :lol: )

üdv!

Alacsony SWR-t, nagy kimenőt!!!!

edl


hétf. szept. 13, 2004 16:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

edl: összeraktam a végfokot, de nem az igazi...
a bemeneti trimmerekkel 1,2-ig birtam a meghajtás felé látszó swr-t levinni...
1watt bemenövel és 14V tápfesszel próbálgatom, mert most nincs nagyobb (még)...
kimeneten összevissza ugrál a teljesitmény, a rádióban mindenféle összevissza változó torz hangok vannak a csönd helyett, a fojtó és L3 között lévö kondik izzadnak ezerrel... az elkóról leolvadt a burkolat (!!!!!) azt kivettem, akkor a 100nF kezdett el izzadni és füstölni...
A tranyó persze közben fütött rendesen...
Ha kivettem a fojtó és az L3 közti kondikat, akkor leginkább úgy csinált a cucc, mintha be sem kapcsoltam volna... hideg tranyó, és nem megy ki teljesitmény... csak abban a pillanatban, amikor lekattintom a tápkapcsolót...
a tekercsek sima rézdrótból vannak, se zománchuzal, se ezüstözött nincs itthon, menetzárlat nincs...
a fojtó 3 darab párhuzamos 36uH-s fojtó, csak igy birja tartósan a 6A-t...
L3 és L4 nem meröleges egymásra, kb 140°-ot zárnak be, ez baj?
szerintem gerjed ez a vacak, csak nemtom miért, és hogy mit lehet vele csinálni...
Segitségedet elöre is köszi!


hétf. szept. 13, 2004 15:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali!

Terveztem egy nyákot ehhez a 931-hez, össze is raktam a cuccot, ameddig tudtam, viszont a fojtó továbbra sem tiszta...
5 menet valami másfeles szutyokból 7mm-es ferritre? huzal jó, ha sima zománchuzal?
Azok a nagy kerámiatrimmerek kb mekkora méretüek? csak hogy beférjen a mostani nyákomba... most kis 7-35pF kerámiák vannak bent, egyelöre csak kipróbálási szándékkal 1 watt bemenövel 14V táppal... (majd csak ha kész lesz... )
Elöre is köszi!


szer. szept. 08, 2004 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Én is így próbáltam, de nem akart menni rendesen. Szerintem a Veronic-ából nem jön ki elég póver. Igaz a végfokba nem az eredeti tranyót raktam, hanem 2N2219-et, lehet hogy ez miatt ad ki ilyen kicsi teljesítményt? KT-hoz tudsz adni valami bevált rajzot?

Köszi: Tab


kedd szept. 07, 2004 19:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
vegyél vissza a veronikából (0,6W) , aztán KT922A, aztán KT922B, aztán ott is 18W.


kedd szept. 07, 2004 18:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
az B. a "V"-t az oroszok "B"-vel jelölik. nekem az van (20W ki. lásd képen)
a B (ami neked van) asszem 32W max kollektordisszipációval rendelkezik, tehát többmint 15W-ot tud produkálni.

üdv!

edl


kedd szept. 07, 2004 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
edl írta:
KT922 A, B, V, G, D?


Van egy A és egy nem tudom milyen orosz betű, olyasmi mint egy b, csak a tetején van egy vonal


hétf. szept. 06, 2004 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Hali!
Na, itt vok, nem tűntem el :lol:

NW:
"Pöccre" indult az új trimmerekkel. Csak ki kellett hangolni. Ehhez meg kaptam kölcsön egy 144MHz-re készült (amatőrsáv) műszert, tehát jól ment. Kersztmutatós műszer volt, egyszerre mutatta a "pówert" és az "eswéert".
A trimmerek be vannak építve egy 2sc2630-al működő (50W ki) végfokba, ezért már sajna nem tok adni :(
Viszont adok egy tippet, én itt adtam fel hirdetést, hogy keresek trimmert nagyteljesítményű tranyós URH végfokhoz: http://elektronline.hu/pannondxc
Postán küldött a nyírségből egy csávó 6db 10-100pF-os kerámia trimmert.

A nyák nem kritikus. Itt egy dupla KT922V-s panael, amit régen csináltam: http://edl.atw.hu/vegfok2.jpg kábé így kell megcsinálni.

Egyelőre ennyi!

üdv!

edl

Tab120L!

KT922 A, B, V, G, D?


hétf. szept. 06, 2004 13:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Hali!

Én is megépítettem a Veronica 1 w-os változatát, és most ez után szeretnék rakni egy KT922-t. Tud nekem ehhez ajánlani valami jól bevált rajzot?

Üdv: Tab


hétf. szept. 06, 2004 7:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Topic UP!

edl: merre vagy? :D


csüt. szept. 02, 2004 8:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali edl!

Köszi szépen a rajzot, egész jónak tünik...
Tapasztalatod mi volt vele? azonkivül, hogy szétmentek a trimmerek benne?
sejtettem, hogy baromi nagy borda kell neki, én úgy akarom, hogy borda nem lesz olyan marha nagy és közben ventivel hütöm majd...
Neked vannak még olyan trimmerek, amik ebbe a cuccba kellenek?ha igen, mennyiért válnál meg tölük? vagy hol lehet emberi áron (!!!) beszerezni ezeket a kondikat?
Nekem sem kell 50-60wattnál több... egyelöre a havernak imádkozom, hogy a rohadt 922-es véget csinálja már meg, mert kell. tartozás fejében adja, tehát germózzon vele ö, de az vicces lesz, ha a 931-es hamarabb kész lesz, mint a meghajtás...
Fiestát tudom, hogy 50wattal küldi, azt nem tudtam, hogy ö is voronyezsi technikával nyomul...
tehát a legkisebbre húzom az swr-t a végfok bemeneti kondijaival...
Kritikus a cuccok elhelyezése a panelen, vagy kb a rajz szerinti elhelyezésben feldobálom a motyót a nyákra? (persze egybefüggö testfólia, ilyen kivagdosott metódussal)
A tekercsadatokat elmondhatnád magyarul is, mert lengyelül nem értek és nem akarok tévedni... az a fojtó milyen? ilyen nagy áramra mit lehet kapni? vagy tekerni érdemes?
Köszi!


hétf. aug. 30, 2004 20:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Netwizard írta:
Szépen elsüllyedt ez a topik, egy kicsit felélesztem...

Kaninjo: az a MyRDS-es kóder nekem is szimpatikus, egy haver most csinálja, ha lesz valami infó, akkor mondom...

OK! Köszi!

Üdv.:Kaninjo


hétf. aug. 30, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
http://www.nagano.cz/~ok1wcf/PA144MHz.html

báziselőfesz nélkül, tehát nem AB-osztban ez is jó lehet!

üdv!

edl

(bocsi mendenkitől az egymásutáni 3 hsz-től, de heirtelen nem tudtam összeszedni a gondolataimat! :lol:


hétf. aug. 30, 2004 14:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
A tranyó 130W-os. C-osztályban tehát én nem hajtanám ki 80W-ig!
Mikor megcsináltam a kísérleti végfokot, nemtom meddig mentem el :( Úgy hangoltam ki, hogy az SWR a meghajtófokozat felé a lehető legkisebb legyen (tehát a bázisköri illesztés 50ohm-ot "produkáljon" a meghajtás felé), és a tápon bemenő telj 110-120W legyen!

50-60% lehet C-osztályban a hatásfok.

Na a lényeg az, hogy ne menj 60-70W kimenő fölé, mert jelentősen csökkenhet az élettartama a "rózsaszín voronyezsi csodának"! :lol:

üdv!

edl


hétf. aug. 30, 2004 13:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Netwizard írta:
Szépen elsüllyedt ez a topik, egy kicsit felélesztem...

Kaninjo: az a MyRDS-es kóder nekem is szimpatikus, egy haver most csinálja, ha lesz valami infó, akkor mondom...

Többiek, különös tekintettel edl: Szert tettem egy marék 2t931a tipusú ruszki tranyóra, kellene valami korrekt kapcsolás, amiben a mi hullámsávunkon korrekten dologzik, magyarul 3méterre egy végfokrajz 2t931a-val. Ha lehet, akkor kapcsrajz, esetleg nyákrajz és lehetöleg beszerezhetö alkatrészekböl álljon...
Köszi!


Kérésed számomra narancs! :lol:

http://www.pink.art.pl/radio/circuit/slash_exciter.html

http://www.pink.art.pl/radio/circuit/slash-wzm80W.gif

Tavaly megépítettem. A "kimeneti" trimmerek helyén először sima "bolti" kerámiával, majd fóliával próbálkoztam. Nem bírták az ipart :cry:
Aztán vettem egy rádióamatőrtől amúgy csöves célokra gyártott nagy kerámiaforgókat, azokkal ment.
Iszonytos hűtés kell neki. Én már szétszedtem, régen, mert sok volt a teljesítmény! :wink:

egyelőre ennyit róla!

sok sikert!

üdv!

edl

(ui: a Domonkos a Bp-i Fiestánál már két éve ad ilyen tranyóval. 50W-ig van neki kihajtva)


hétf. aug. 30, 2004 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szépen elsüllyedt ez a topik, egy kicsit felélesztem...

Kaninjo: az a MyRDS-es kóder nekem is szimpatikus, egy haver most csinálja, ha lesz valami infó, akkor mondom...

Többiek, különös tekintettel edl: Szert tettem egy marék 2t931a tipusú ruszki tranyóra, kellene valami korrekt kapcsolás, amiben a mi hullámsávunkon korrekten dologzik, magyarul 3méterre egy végfokrajz 2t931a-val. Ha lehet, akkor kapcsrajz, esetleg nyákrajz és lehetöleg beszerezhetö alkatrészekböl álljon...
Köszi!


hétf. aug. 30, 2004 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
én úgy hallottam, hogy a pirás mini rds az műxik. csak jól kell csatlakoztatni az adóhoz. abban PIC16F84 van.

üdv!

edl


szomb. aug. 14, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Üdv!

Találtam egy RDS kódert a www.myrds.fr.fm címen. Szerintetek életképes ez cucc? Érdemes lehet vele foglalkozni?
Vagy esetleg tud valaki valami egyszerűbbet is?

Üdv.:Kaninjo


pén. aug. 13, 2004 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
W-T írta:
Szervusztok!

Ha valaki ért "adó" építéshez, kérem nézzen be a "Ki tud nekem "rádióadót" építeni?" topickba. Örök hála. Meg neki is megéri :)


már megbocsáss, de URH nem egyenlő mikrohullám. csakúgy puritánul fogalmazva.

üdv!

edl


vas. aug. 08, 2004 10:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Szervusztok!

Ha valaki ért "adó" építéshez, kérem nézzen be a "Ki tud nekem "rádióadót" építeni?" topickba. Örök hála. Meg neki is megéri :)


vas. aug. 08, 2004 0:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 220
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Már kezdtem megijedni délelött, hogy süllyed a topik, erre délutánra úgy kitömitek hozzászólással, hogy csak na... :) még ez a jobbik eset :wink:

ha5dzs: kösz a mélt! jó kis kiegészités volt... a mérötornyok pontos földrajzi helyzete nem ismert véletlenül? 8) :lol:

edl: 2sc2630 HQ -ban ~6200 HUF... és azért már kicsit több, mint a blx69a 20wattja, ami meg 3300 pénz... ennek a 2sc-nek mennyi táp kell és mennyi meghajtás a 50-60watthoz?

Én most maradok a kt922a-nál, ez van ingyé... :) 1wattos meghajtás és 25voltos táp mellett kiváncsi vagyok mennyit ad ki... antenna kireszelve szépen frekire, swr 1:1,2
Egyelöre nem akarok kilowattos adócsövet szerezni... :lol:


szer. aug. 04, 2004 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
jah... Az orosz tranyók enyhénszólva nem ideálisak, szóval nem lehet őket nyúzni. Cserébe olcsók. Ez mindig egy dilemma. Ha nem állatkodik az ember, és "az üzemi körülményeket betartja", akkor nem lesz gond.


szer. aug. 04, 2004 16:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
"Megér egy misét" :lol: :lol:

Egyébként én később elszoktam ezeztől, inkább építkeztem szűz alkatrészekből Így biztos atombiztos lesz, én nem Voronyezsi tranyók (lsd. kt922 és társai) ontják a pówert.
pl. profi mitsubishi adótranyók azok az igaziak! 2sc2630 pl. a 60W kimenővel... és megkapja 5KHUF-ért az ember... akkor már inkább ez, mint a kt931a, ami egy komolyabb swr esetén elszáll, illetve sok üzemóra után "elfárad"

üdv!

73&88, DX! :lol:


szer. aug. 04, 2004 16:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 10, 2004 14:17
Hozzászólások: 262
Tartózkodási hely: Kispest
Hozzászólás 
...meg lehet próbálni..


szer. aug. 04, 2004 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
160megás se rossz. de azt tényleg nehéz áthangolni.


szer. aug. 04, 2004 16:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 5156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség