Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 1:27



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
mikor utoljara lattam az eget, akkor tenyleg feltunoen fenyes volt a mars...
http://evkonyv.mcse.hu/jelenseg/
ez nem emlit semmit, ami a jelenseggel kapcsolatos lenne... gondolom ekkora eggyuttallast fooldalon is beharangoznanak

Idézet:
Mars: A késő esti órákban kel, és az éjszaka nagy részében látható a Halak, a Cet, majd a hónap nagy részében a Kos csillagképben. A hónap közepén fényessége –0,7m, átmérője 12,3", mindkettő növekszik.


azt persze nem tudom, hogy ez mennyire atlagos ertek, mert egy evben egyszer ha megnezem az esemenynaptart..


szer. aug. 17, 2005 8:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk írta:
A Mars-os hir nem osszekeveredese ezzel a dologgal?
http://polaris.mcse.hu/honap_temaja/2003/200309
Mert ez a hir 2003 as.
Csak annyit tudok, hogy ezt "tegnap, 14:27 "-es küldéssel regisztrálták a bikemag fórumon és a jelenséggel kapcsolatban nem szeptember hanem augusztus hónapot említenek.


kedd aug. 16, 2005 23:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
En is atneztem haromszor utolag, mert megijedtem, hogy en irtam rosszul, de nem... azert nagy betukkel is kiirtam...

Rekk írta:
Akkor augusztus 21 a "tura", nyugtazva csak ne essen.
Esetleg lehetne valamit tenni a tuzijatekraketakba hogy masnap ne legyen eso


szemely szerint szeretnem, ha mar aznap sem esne az eso... nem nagy elvezet esoben tuzijatekot nezni... szerelni meg aztan egyenesen ****, mert mindent vizmentesen kell becsomagolni, a vegen meg a kormos viz mindent osszemaszatol

meg a tura szempontjabol sem szerencses, mert a vegen csak sardagasztas lesz belole...

ha jol ertelmezem a muholdkepeket, ,akkor ez a **** holnap este fele elvonul a fejunk felol... az utolso harom ora radarkepei szerint nem esett nagyon sok csapadek budapest korzeteben... 1 mm/h alatti ertekek voltak idaig hatarhegy korzeteben....


kedd aug. 16, 2005 23:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Balu1 írta:
Mivel aug 26,-án lesz a lámpa próba ezért idézek a bikemag fórumon talált az éjszakában látható témát:

21 !!!!

nem 26... olvass vissza a pirosbetus reszre!!!!
Igazad van, ezt én tévesztettem el.
Szerintem ki is javítom mielőtt valaki még eltévesztené.


kedd aug. 16, 2005 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Akkor augusztus 21 a "tura", nyugtazva csak ne essen.
Esetleg lehetne valamit tenni a tuzijatekraketakba hogy masnap ne legyen eso :) .

A Mars-os hir nem osszekeveredese ezzel a dologgal?
http://polaris.mcse.hu/honap_temaja/2003/200309

Mert ez a hir 2003 as.

Van valami "tudomanyosabb" forras is?

Nem ketelkedem csak gyanus a datumbeli hasonlosag.


kedd aug. 16, 2005 23:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
Ha mentek, lehet, hogy engem is érdekelne a dolog. Tudnál errol egy kicsit bővebben irni? (indulás, utvonal ilyesmi)


Tuzijatek: augusztus 19. pentek, Visegrad es Nagymaros kozott a Dunarol lojuk, 21:30 tol 22:00 ig bezaroan valamikor...

asszem az 1695 - 1694 es folyamkilometer kozott leszunk valahol a Duna kozepen...

Nagy utvonal nincs, 11 es fout, vagy a Dunapart melletti bringaut Visegradig...

Ezt nektek kell megszervezneket, az ismert parameterek birtokaban... az en tempomban (21-25 km/h) olyan 4 -5 oraval korabban elindulnek, hogy tutira odaerjek...

LampaTura!!
Nem lesz nagyon idom mostantol a forumra irogatni, de azert estenkent valaszolok a felmerult kerdesekre, annak orulok, hogy lefixalodott egy idopont, augusztus 21vasarnap... Ha tulvagyunk az elson, akkor nekiallok megtervezni a kovetkezot, ha van ra igeny...


kedd aug. 16, 2005 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1 írta:
Mivel aug 26,-án lesz a lámpa próba ezért idézek a bikemag fórumon talált az éjszakában látható témát:

21 !!!!

nem 26... olvass vissza a pirosbetus reszre!!!!


21
21
21
21


!!!!


kedd aug. 16, 2005 22:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mivel aug 21,-én lesz a lámpa próba (nem 26.) ezért idézek a bikemag fórumon talált az éjszakában látható témát:
Forrás: http://forum.bikemag.hu/showthread.php?t=1817&page=1

"Ebben a hónapban (augusztus) a Föld és a Mars közelebb lesznek egymáshoz, mint az írott történelemben bármikor.
A Mars legközelebb 2287-ben lesz ilyen közel.

A találkozás csúcsa augusztus 27-én lesz, amikor a Mars 34,649,589 mérföldre közelíti meg a Földet és a Hold mellett a legfényesebb égitest lesz.


Szabad szemmel akkorának fog látszani, mint a Hold. Könnyü lesz meglátni.
Augusztus elején este 10 órakor keleten fog felkelni és kb. hajnali 3-kor éri el a legmagasabb pontját. Augusztus végére, amikor a 2 bolygó a legközelebb lesz egymáshoz, sötétedéskor fog felkelni és a legmagasabb pontját 0:30-kor éri el.

Olyan csoda lesz látható, melyet élő ember még nem látott.

Tájékoztassa erről ismerőseit!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 kedd aug. 16, 2005 23:22-kor.



kedd aug. 16, 2005 21:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
lor írta:
balu biztos jol szamoltal?
nem egesz felulettel erintkezik?
Ekkora összkeresztmetetü rézen megy a hő az alumínium felé.
Tehát nem azt mondtam, hogy mekkora felületen érintkezik a réz a hűtőbordával.
Persze azt is ki lehetne számolni és ott jönne be amit mondtál.


kedd aug. 16, 2005 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Valóban váltrozik a frekije is, PC táp gyürüvasára gondoltam, az talán nem zörögne, vagy addig kell csökkenteni az induktivitást hogy 20kHz fölé menjen. Mivel a terhelés nem változik számottevöen és a táp sem túl jelentösen, ezért a freki sem változna vészesen.
Höfokfüggés: ha nagyon meleg akkor csökkenhet az árama akár 10%-ot is.


kedd aug. 16, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
balu biztos jol szamoltal?
nem egesz felulettel erintkezik?


kedd aug. 16, 2005 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Skori áramgenerátorát ki kéne próbálni.

Tőle kérdezem: ez nem egy hiszterázises komparátoros megoldás, ahol a freki és a kitöltési tényező nem állandó? Nem lenne szerencsés ha sípolna-zörögne a cucc. Ha jól láttam az áramot a sönt ellenálláson eső feszültség, és a tranyó nyitási feszültsége szabályozza. Nem lesz ettől hőfok és/vagy tranyófüggő a dolog??


kedd aug. 16, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Örülök, hogy sikerült.

Persze azt láttam, hogy nagy vonalakban ismered, de ha már kérdezted
azért is leírtam mert ez a kérdés másnál is felvetődhet.

Egyébként az én 60 db-os ledsoromnál összesen 120mm2 rézfelület vezeti át a hőt a hővezető pasztán kereztül az alu bordára. (300mm X 0,4mm)

Minden jót, Balu1


kedd aug. 16, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Nincs sok idöm most irni, csak reagálnék Balu üzenetére.
Jók amiket leírtál, bár ezekkel én is tisztában vagyok. 10 ledes sikeresen beforrasztottam, és mindegyik müködik. Jól előmelegített páka (450˚C), és hagytam átmelegedni a rézlemezt, utána forrasztottam. Még egy tizes pakkot veszek, remélem azok sem fognak tönkremenni.


kedd aug. 16, 2005 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
Kicsit megakadtam a a világitás építésben. :? 1 mm vastag, és kb 1,75 cm x 10 cm-es rézre forrasztanám a ledeket. Ami nem tűnik nagynak, de sem a 75 W-os pillanatpáka, sem az 50 W-os Weller nem tud rá forrasztani, mert egyből elnyeli a hőt, a "forrasztás" helyén meg csak egy golyó marad ami egyből lejön. Úgyhogy most kicsit tanácstalan vagyok, hogyan forraszam oda a ledeket, hogy ne is süljenek meg. Töröma fejem... :hm:

Ne ne ne ne nem dadogok csak azért mondom ilyen gyorsan tényleg nehogy túlmelegítsd.

Nem is kell oda olyan vastag rézlemez. nincs semmi értelme mert a réz vékonyabb rétegben is jó hővezető.

Ez az építés során először nekem is elméleti problémát okozott, hogy milyen vastag rezet használjak ami nem viszi el az egész hőt a forrasztásnál. Viszont nekem már korábbról voltak tapasztalataim vastagabb réz forrasztásával kapcsolatban és már eleve nem választottam túl vastag anyagot.


Egyébként magam részéről imádom a pillanat pákát. Azzal eddig mindent meg tudtam csinálni amit akartam.
Egyszer régen vettem egy wellert de azzal csak kínlódtam mert mindig forró volt és nem tudtam csak úgy letenni mert valamihez odaért így a saját tartóját kellett használni... szóval nekem az nem jött be.
Aztán valami a mágneses hőfokszabályzójában tönkre ment (nem is bántam túlságosan). Sokkal inkább szerettem mindig a pillanat pákát.
Kvarc órákban lévő smd-ket és egyéb dolgokat is mindig azzal forrasztottam amikor kezdődött az a techika. Legfeljebb a csúcsot kell egy kicsit fogóval megnyomni ha kisebb méretü dolgokat forrasztok. Nekem ez jobban kézreáll.

Na szóval a forrasztás módjáról itt sokan mondtak hasznos részleteket.
Viszont ha nem tartod be a technológiai folyamatot és a hőelvonás hőleadás teljesítmény igényeit akkor nem is sikerülhet.

Kezdjük azzal, hogy be kell futtatni a fémet (tudom ezt megcsináltad de azért leírom végig) :

1.) mekkora és milyen hővezető képességü anyagot szeretnél forrasztani.
Valóban szükség van-e akkora vastagságra?
-Ha igen akkor megfelelő hőteljesítményü pákát kell választani.
-Ha nem akkor vékonyabb rézlemezt (mint jelen esetben).

2,) A forrasztandó fémfelületnek fémtisztának kell lenni, viszont melegítés hatására gyorsan oxidálódik. Ennek elkerülésére lehet jó a...

3.).. forrasztópaszta vagy fenyőgyanta.
-A gyanta megolvad és ráfolyik a fémtiszta felületre, ezzel elzárja a levegő oxigénjétől. Amikor melegíted és ráfut az olvadt ón akkor a gyantát kiszorítja és alá fut a cin, elterül a forrasztandó felülethez kötődve.
-A forrasztó paszta ennél jobb hatásu. Különböző híradástehnikai alkatrész boltokban lehet venni, de kapható a józsef körúti vegyszer boltban is (Üllői út felé) a sarkon. Azt hiszem technion gyártmányu.
Nekem az nagyon bevált, viszont az is elektromosan vezet valamennyire, ezért érdemes a végén lemosni vízzel ha olyan az alkatrész aminek ez nem árt.

4.) A ledek kivezetését forrasztás előtt érdemes bele nyomni a forrasztó pasztába, a felesleget le lehet törölni. (ezzel nem szokott gond lenni de így a tuti biztos)

5.) A hőre érzékeny alkatrész beforrasztásakor csak előmelegített és megfelelő hőteljesítményü pákát szabad használni.
(Ellenkező esetben járhatsz úgy amint leírtad.)

6.) A megfelelő hőmérsékletü és hőtartaléku pákával gyorsan fel tudod hevíteni a forrasztandó felületet és rövid idő alatt el tudod végezni a forrasztást.

7.) Félvezető forrasztásánál törekedni kell a forrasztás mielőbbi befejezésére, ezután a gyors, biztonságos hőmérsékletre történő visszahűtésre a következő forrasztás előtt. Ezt fújni szoktam mint a forró levest. Bevált.

8.) Amennyiben néhény másodpercen belül nem tudom befejezni a hőre érzékeny alkatrész forrasztását akkor inkább megszakítom a műveletet. Várakozok néhány (10-15) másodpercet ami alatt fújom v. más módon hűtöm az alkatrészt. Azután ismét megfelelően forró pákával nekilátok a műveletnek és megpróbálom befejezni.

Persze a félvezetők "lábát" forrasztás közben az alkatrészhez közeli részen fém csipesszel meg lehet fogni ami szintén hőt vezet el, de ebben az esetben ez nem segít mert a többi led kivezetése már a jó hővezető rézlemezen van amit melegítünk. Az összeset mégsem tudjuk megfogni.

Még az lehet megoldás, ha a ledek lábát a tövénél forrasztás közben nedvesen tudnád tartani pl egy megfelelően rátekert nedves papírzsepi darabbal ami folyamtosan vízbe lóg. Vagy a kivezetés tövének víz alatt tartásável. Az is elég sok hőt vonna el. Na de ennek a módját találd ki te magad, vagy pedig enélkül forrassz gyorsan.
Már volt amikor forrasztottam így. :) Ebben az esetben valamivel hosszabb lehet a forrasztási idő, csak hozzá érjen a kivezetés tövéhez a vizes hűtés.

Persze ez csak egy ötlet. Viszont ha gyorsan forrasztod akkor nem kell ilyesmivel foglalkozni. Ez nem általános gyakorlat de azért írtam le mert hatásos lehet.


Egyébként amire forrasztottam a ledeket az talán 0,3-0,4 mm vastagság körüli rézlemez. Na meg jó ha vörösréz, de ha sárgeréz akkor sem baj viszont a vörösréz jobb hővezető. Mindjárt megnézem milyen vastag amit én használok. ... 0,4mm.

Na most megyek. Jó munkát!


kedd aug. 16, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Éppen a jó hővezetés miatt nem "tapad" rá az ón. Azt elfelejtettem leirni, hogy elő van cinezve. Gázláng fölött megmelegítettem, és így van megfuttatva rajta az ón. Gondoltam igy már nem lesz problémás a forrasztás. Tévedtem. Valószínűleg egy nagyobb teljesítményű, melegebb páka már jó lesz.


kedd aug. 16, 2005 13:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 25, 2004 13:32
Hozzászólások: 423
Hozzászólás 
a rézlapod valószínüleg oxidálódott, ess neki suroloszerrel jo alaposan, masreszrol nagyon meglepoen jol vezeti(és adja le) a hőt egy rezdarab, oda kell neki rendesen porkolni, a harmadik tipp meg azlenne hogy kinald meg egy kis folyaszto'szerrel, fluxal a rezdarabot, es a ledlábat!


kedd aug. 16, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
elo kell melegiteni
jol
vagy elore becinezni
es utana mar cask ott helyileg megolvasztania cint


kedd aug. 16, 2005 12:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
19. en ha nagyon ejjeli turat akartok csapni, tekerjetek ki Visegradra, vagy Nagymarosa... mindket helyrol gyonyoru tuzijatekban lehet reszetek, ha a Dunara szegezitek szemeiteketek....(Remelem nem egunk le, a szo eredeti es atvitt ertelmeben sem!!::)))


Ha mentek, lehet, hogy engem is érdekelne a dolog. Tudnál errol egy kicsit bővebben irni? (indulás, utvonal ilyesmi)

Kicsit megakadtam a a világitás építésben. :? 1 mm vastag, és kb 1,75 cm x 10 cm-es rézre forrasztanám a ledeket. Ami nem tűnik nagynak, de sem a 75 W-os pillanatpáka, sem az 50 W-os Weller nem tud rá forrasztani, mert egyből elnyeli a hőt, a "forrasztás" helyén meg csak egy golyó marad ami egyből lejön. Úgyhogy most kicsit tanácstalan vagyok, hogyan forraszam oda a ledeket, hogy ne is süljenek meg. Töröma fejem... :hm:


kedd aug. 16, 2005 11:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Majd figyelem a valtozasokat az idopont miatt :)
Remelem nem fog esni!
Vegulis ha Natali delben vegez akkor 4.5 ora alatt feltoti a lampajat es kozben alszik is.
Bar ha delben vegez az nem jelenti azt hogy akkor van otthon...
Tehat az sem jo.

http://www.linear.com/pc/viewCategory.d ... 1003,C1094
Itt nezegettem meg mindenfele led meghajtokat.
Az az igazsag hogy a nagyvilagban olcson van kinalat de itt Magyarorszagon a distributornak meg weblapja sincs... nemhogy par darabos tetelekkel foglalkoznanak.


kedd aug. 16, 2005 11:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1 írta:
Végülis úgy is lehet menni, persze ő már látott jónéhány ledes cuccot nálam is és még sok más felé, de amit ő használ olyannal nem mindenki találkozhatott. Szóval szerintem inkább az ő holmijára lehetnénk mi kíváncsiak. Na de végül meg lehet látni máskor is ha úgy gondolod és ha össze jön.


Termeszetesen kivanicsi vagyok egy ilyen HID rendszeru lampara, (meg Natira is::)) kozelrol meg kulonben sem lattam ilyent soha (marmint lampat::)))... Neki kell dontenie, velunk tart-e vagy sem... szerintem ez nagyon laza tura lesz, inkabb csak beszelgetes, meregetes, tapasztalatszerzes lesz... nem akarom rabeszelni, de ha ugy dont, hogy inkabb pihen, tudomasul vesszuk, es szivesen varjuk egy kovetkezo ejjeli tekeresre!!

19. en ha nagyon ejjeli turat akartok csapni, tekerjetek ki Visegradra, vagy Nagymarosa... mindket helyrol gyonyoru tuzijatekban lehet reszetek, ha a Dunara szegezitek szemeiteketek....(Remelem nem egunk le, a szo eredeti es atvitt ertelmeben sem!!::)))


hétf. aug. 15, 2005 23:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Kicsit OFF

Szoval megint tekertem egy jonagy kort, elsosorban vilagnezes celjabol Pozsonyba... Kesobb, hazafele eroteljes lampa teszteles lett belole..::))
De hihetetlen fejlodesen ment keresztul amiota ott jartam... jardak nagy resze viacolorral lett lerakva, a bringautak normalisan le vannak aszfaltozva (nem viacolor, ami szetrazza a seggemet, hanem igazi aszfalt, ami ket harom ev mulva is tores, repedes, es hupli mentes), kitablazva, felfestve... nem mertem meg meroszalaggal, de zacc per kave 2*2 meteres lehet a savszelesseg...
A rajkai hataratkelotol kb 2 kilometerre kezdodik a bringaut, ami a nagy gorkoris forgalom szerint gorkorcsolyazasra is kivaloan alkalmas...
A legnagyobb meglepetes akkor ert, amikor egy felujitas alatt levo autopalya felett tekertunk at, egy olyan feluljaron, amin a bringas, es gyalogos kozlekedes korlattal teljesen el volt szeparalva, tehat meg veletlenul sem tevedhetett at egyik a masik savjaba!! Szoval nagy vigan feltekerunk, hogy lam nincs mar messze Europa, de a vegen nem epitettek meg a bringas lejarot, csak a gyaloglepcsot, viszont arvalkodott ket ures piller, ami jelezte, hogy valaha meg fog epulni... nagy megdobbenesunkben eszre sem vettuk, hogy van egy lift is, amig ki nem szallt belole valaki... Beneztunk, lam elfer benne ket, akar harom bringa is... nosza be, es le.. kulonosebben mar nem csodalkoztunk azon, hogy mukodik is, szepen csendben megtettunk a cca 6 meteres tavolsagot, es amikor kiszalltunk folytatodott a bringaut, mintha mise' tortent volna... Visszaneztem, es a lift oldalan talalhato informacios tablan harom piktogramm szerepelt: Ember, Kerekpar, Tolokocsi....

Nekem az tetszett a legjobban, hogy ahol a bringaut keresztezi az autoutat, nincs huppano!! erdekes modon meg tudtak oldani, hogy a ket aszfaltcsik szintben keresztezze egymast, csak egy vekony betoncsik jelzi a hatart..

Bocs, ha kicsit hosszu volt, de ugy ereztem le kell irnom a tapasztalt kulonbsegeket... ott sincs **** a kerites, de valahogy ugy erzem elhetobb varos lesz belole 10 ev mulva, mint Budapestbol..


hétf. aug. 15, 2005 23:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
nem tudom mekkora az ti hid egotok de szerintem nagyobb, mint amit en bringara raknek.
es gondolom tukor sincs hozza.


hétf. aug. 15, 2005 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:53
Hozzászólások: 178
Hozzászólás 
Üdv!

Ha valakinek esetleg kedve szottyanna xenont tenni a bicajra, nálunk van pár motorba való is. 2,5A-t eszik. (Miután begyújtott. 35w.)

Led témában meg van 24 ledes fehér fényű, méretre igen kicsi, a szabvány 21w-os helyére való. Ő 2,5w-ot kajol. Mondjuk fényerőre a halogén jobb...

Üdv, W-T
www.xenonbolt.hu


hétf. aug. 15, 2005 23:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
mondjuk ha az ejszakai tura tiszteleter felmennetek a hhh-ra (vagy nemtom hol lesz)
akkor egyszerubb
egy kis party hangulatot csinalni atvenni.
aztan lehet tovabb indulni

@balu:megprobalom lebandazni veluk a led kuldest.


@skori: ertem


hétf. aug. 15, 2005 22:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
lor: a méröpont és a müszerek csak a szimuláció miatt vannak a rajzon.
A minimum 1 led, max annyi lehet sorbakötve, hogy a müködési feszültségük néhány volttal kisebb legyen a tápnál (12V minusz a tartalék). A kimenö áram igy 350 vagy 700mA erre vagy több párhuzamosan kapcsolt ledet lehet rakni, vagy valamilyen powerledet (pl. luxeon). Persze az 1,1 ohmos cseréjével más áramra is átméretezhetö. (esetleg a fet cseréje is szükséges lehet 2A felett, a jó hatásfok érdekében)


hétf. aug. 15, 2005 22:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Bocs, hogy kisse eltuntem... nethiany, meg hetvege...
nekem vegulis ugy tunik jo lesz a 21. (csak marha faradt leszek:)szerintem csinaljunk egy szakmai bemutatot mindenkeppen, aztan egy ket nap/het mulva megyegyet...Nati kedveert ::))

Végülis úgy is lehet menni, persze ő már látott jónéhány ledes cuccot nálam is és még sok más felé, de amit ő használ olyannal nem mindenki találkozhatott. Szóval szerintem inkább az ő holmijára lehetnénk mi kíváncsiak. Na de végül meg lehet látni máskor is ha úgy gondolod és ha össze jön.

Szóval őt igazán én szerettem volna elcsalni mert neki van igazán lámpája amit lehet csodálni, de mivel vasárnap délben ér véget egy 24 órás verseny amin aktívan részt vesz ezért nehezen várható el, hogy néhány óra múlva jöjjön velünk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 hétf. aug. 15, 2005 22:56-kor.



hétf. aug. 15, 2005 22:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Bocs, hogy kisse eltuntem... nethiany, meg hetvege...
nekem vegulis ugy tunik jo lesz a 21. (csak marha faradt leszek:)szerintem csinaljunk egy szakmai bemutatot mindenkeppen, aztan egy ket nap/het mulva megyegyet...Nati kedveert ::))

Tehat akkor a tura utvonala ismert fentebb:
Talalkozo idopontja: augusztus 21. 19:45 tol 20:00 ig
Helye: Batthyany ter Duna feloli HEV kijarat...
Indulas 20:00 kor, szep kenyelmes tempoban fel a hegyre


hétf. aug. 15, 2005 22:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor hogyan legyen a lámpanézés?

Tudom a vasárnap este jött be elsőre de akkor lemaradunk egy nagyon különleges lámpáról, Natiéról.
Pontosabban én már láttam. Az túltesz sok másikon, az enyémen mindenképp.
Igaz, hogy csak a 20 ledessel hasonlítottam össze régen de az övé nem 20 fokos, jóval nagyobb széttartással világít és nagyon erős. Na azt kellene látni, akkor mindenki olyant akarna. :wink:

Sőt a 3-ledből kilencest, amit feljebb feltettem, azt sem tudnátok megnézni...

Szóval hogy legyen?


hétf. aug. 15, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
lor írta:
/nehogy meg ezt is kulfoldrol kelljen beszerezni, mert akkor keszen leszek/

vki nem akar nekem ~10db ledet kuldeni postan?
(meg elnezek itt a balkanon levo boltokba mit mondanak) de ha nincs akkor lehet vkit megkernek, hoyg kuldjon nekem oi ledeket
250ft-os feher 20fokos 16cd-s

lor: Nekem van egy ötletem.

Írj a http://www.elektrokontha.hu lap alján lévő mail címre és kérdezd meg a rendelés módját.
Ennél tényleg nem tudok jobb megoldást találni. A boltból biztosan elküldik utánvéttel a rendelést és nem kell senkinek kunyizni.


hétf. aug. 15, 2005 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
@skori:
hany led futtathato rajta?

mit kell merni a pontban?


bar nekem eddig a nud4001 (talan az volt) jon be a legjobban
nem puskaztam az mp1517-es a legszimpibb.
(nah azota nezegettem a nud sem rossz amikor mar ket ic van az nekem ponjo)
mar csak arulniuk kene
/nehogy meg ezt is kulfoldrol kelljen beszerezni, mert akkor keszen leszek/

vki nem akar nekem ~10db ledet kuldeni postan?
(meg elnezek itt a balkanon levo boltokba mit mondanak) de ha nincs akkor lehet vkit megkernek, hoyg kuldjon nekem oi ledeket
250ft-os feher 20fokos 16cd-s


hétf. aug. 15, 2005 0:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
lor írta:
lensver (nati) jobb ha elol megy mert jo feneke van.
amugy tudtommal hid lampaja van.
legalabbis legutoljara meg az volt.
es nem engedte, hogy szetszedjem.

Igen az bizony az, nem tudom miért emlékeztem halogénre, talán ő mondott valami hasonlót róla egyszer.

Nem pontosan az a tipus amit a címen elérünk de hasonló.
Az övé nem leddel kombinált.
http://www.niterider.com/products.php?sku=6396


vas. aug. 14, 2005 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Látom nem ártana egy olcsó kapcsolóüzemü áramgenerátor. Egy ismerösöm kérésére összedobtam egy rajzot, a TINA szimulációja szerint jól müxik, és filléres cuccokból megépíthetö. Akinek van energiája dobja össze próbaképpen.

íme rajz

Ja ennek 12V körüli kell a bemenetére


vas. aug. 14, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
nem a rajzolos dologhoz irtam hanem csak ugy alatalanosan a hutobordahoz
meg azok szineihez.


mi erdekel a hid-el kapcsolatban?
azt nem tudom, hoyg milyen tipus van neki,
csak volt egyszer a kezemben. es akkoriban epp azon tortuk a fejunket batyoval, hoyg honnan kene hid ballszt kapcsolasi rajzot szerezni.
mer akkor mar ~volt gyarto akinek a lampajat megvehetjuk de a ballaszt az mas /$/ kerdes volt.
ez mostanra megoldodott.

http://www.batteryspace.com/index.asp?P ... tegory=743
a welch allyn (walamp) a gyarto aki a sölarc-on keresztul adja nekik a cuccot.
mindig keverem szegenynek a nevet a honalpjaval
http://www.walamp.com


vas. aug. 14, 2005 19:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
lor írta:
jah hutobrodanak a fekete a legjobb tudtommal.

Jól tudod, de ez itt most nem a hűtés ellen jó, hanem hogy ne vakítson szembe a fény.
Idézet:
amugy tudtommal hid lampaja van.

Tudnál egy kicsit bövebb infót mondani róla?


vas. aug. 14, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
koszike.

jah hutobrodanak a fekete a legjobb tudtommal.

lensver (nati) jobb ha elol megy mert jo feneke van.
amugy tudtommal hid lampaja van.
legalabbis legutoljara meg az volt.
es nem engedte, hoyg szetszedjem.


vas. aug. 14, 2005 17:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
A fekete csak azért fekete, mert már túl soknak éreztem volna az ezüstszürke szint :) Természetes, hogy valami fényes felület lesz ott.
A tekeréssel kapcsolatban megnyugodtam ;)


vas. aug. 14, 2005 17:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most csak gyorsan írom.
Hol is kezdjem...
LOR üdvözöllek! Már beszélgettünk a bikemagon, csak a többieknek mondom. Azért jó ez a topik minden értelmes alkotni vágyó ember ide talál :) Ez szerintem teljesen jó!

Wolfheart:
Nagyon jó a rajzon közölt ötlet. Technikailag tuti megoldásnak látszik.
talán a fényterelővel van egy kis gond. ha a valóságban is fekete akkor elnyeli a drága pénzen előállított jobb sorsra érdemes fényünket.
Oda tükröző fólát kell tenni. Pl ilyen a fényes csomagoló paírnak az egyok fele. Van olyan ami úgy csillog mint a tükör.

Városban bőven elég a felső tompított, viszont forgalom nélüli területen be tudod kapcsolni az aló terelő nélküli sort is. Az olyan mint az autóknál az országúti fény. Amikor szemből jön valaki akkor le kell kapcsolni.
...vagy elviseled ha szitkozódnak :twisted:

A kapcsoló üzemüt megcsinálhatod később is. Először menjen ez ellenálláson keresztül.


Idézet:
'De attól félek, ha jönne a leányzó, akkor hajtás-pajtás lenne ezerrel hegyre fel-le, mi meg kullognánk utána :D"
Ettől a legkevésbé sem kell tartanod.
Nem vagyok én sem tekerőmanó, viszont már mentem Natival jónéhányszor.
Nagyon kellemes vele bicajozni mert felteker egy darabon aztán megvár.
Utána ismét előre megy látótávolságon belül ismét megvár.

Igazán kedves normális (maxxximálisan!) nagyon jóindulatu kedves ember, kedves lány.

Szóval Ő biztosan nem fog senkit otthagyni és siettetni sem.
Esetleg abban az esetben ha versenyezni akarsz vele :rulez:
Akkor viszont tutira ott hagyna :shock: :D


vas. aug. 14, 2005 16:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Csináltam egy móricka-rajzot az elképzelésemről:
Kép
Az egészet oldalról rajzoltam, talán nagyjából kivehető, de azért kicsit részletezem. A hütöbordára felcsavarozva a rézlemez (köztük hővezető paszta). A rézre ráforrasztva a ledek kristálytartó lábai, az anódok külön kivezetve a rezen és az alun átfúrva, és végül egy nyákba forrasztva (az ellenállások nincsenek berajzolva). A lábak telfloncsővel vannak elszigetelve a fémtől. A távtartóknak kettős szerep jutna: az egyik oldalon a nyákot tartaná, a másikon pedig a réz lemez csavarja menne bele. A fekete belógás a vakító fény ellen véd.
Nagyjából ennyi, a biciklire való rögzítést még át kell gondolni. Könnyű le és felszerelést szeretnék, hogyha kell valamit javitani, ne órákig kelljen vacakolni amig leszedem. A közös katód miatt ez a megoldás csak párhuzamos (ellenállással beállitott áramértékű) kapcsolásra működne. A kapcsoló üzemű rendszer is megfordult a fejemben, de azt még kikísérletezni meg összerakni egy csomo idö lenne. Én meg türelmetlen vagyok már. :lol:
Nekem végülis azt hiszem mindegy a tali időpont, amiket mondtam dátumok (20, 26, 27), azokon kivül szerintem okés bármelyik este. De attól félek, ha jönne a leányzó, akkor hajtás-pajtás lenne ezerrel hegyre fel-le, mi meg kullognánk utána :D


vas. aug. 14, 2005 14:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 14, 2005 4:03
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: miskolc, balkán
Hozzászólás 
udv

en 12v-rol vagy 14.4v-rol akarok hajtani par ledet.
csak felfele kellene vmi amivel lat az emberfia.
(jelenleg 20W 36°-os halogen van de ez kicsit sok, nekem is meg haveroknak is, ugyhogy egyszerusitjuk feher led-re)

szal. elolvasva az utolso par oldalt.
azt kell levonnom tanulsagkent:

van egyszer a rosco fele aramginya rajzunk.
mp1591-el

aztan van az mp1517-es ami akar jo is lehet de oda elvileg sorbakotott csomagokat kell parhuzamosan kotni.
itt esetleg problema a sorba kotes.
valojaban nem szvsz, mert az nincs eloirva, hogy nem lehet csak 1 db (sorba kotve).
vagy ugye ha sorba kotunk xdb-t akkor csillámmal elszigetelve lehet oket a hutofeluletre rakni.

nagyjabol ugyanez jon a nud4001-nel es cat32-nel is.
/ebbol a nud-os kapcs kicsit rosszabb lehet mert valszeg nem kapcsuzemu/
egyetlen gondom a tekerccsel van (mert nem akarok magamnak csinalni), de ha kaphato akkor nincs gond. csak mukodjon.
a tulhajtas nem izgat mert ha pl 10 feher ledet felholtra hajtok 1-2 ev alatt az nem izgat. foleg, hoyg akkorra ugyis jobba cumok lesznek ilyesmi arban

a kerdes ugye az, hoyg melyik kaphato.


aztan a halogen cateye-ban ceruza akksi passzol ha joltom.
tehat 2Ah minimum. aztan az a 0,5A-s izzot elviszi ~3.5orat
de akkor pl egy csere a masik szett ceruza akksira es ujbol indul a szamlalo.

aztan @kama3 "szolgaltatasat" lehet igenybe vennem.
mert van egy jo kis nyomogombos kapcsolas amit megkene csinalni faja panelra.
mert most eleg nagy es akkor mar smd-vel a veglegesre gyartani.
melle belehetne dobni a led hajtasat is.

no ennyi igy hirtelen.
most vegre aludni szeretnek.

jah egy kerdes:
ha van egy led es rakapcsolom egy tapra ami ..V-os akkor mekkora aramot vesz fel a led magatol?
beall magatol vmire? vagy annyira kicsi a belso ellenalasa, hoyg mondhatni moho kis alkatreszent maganak akar mindent amit csak az akksi le tud adni?
ergo kieg...


vas. aug. 14, 2005 6:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
balu1 írta:
Ha nem esik eső hó jég és kreol gyerekek sem potyognak az égből akkor valószínü, hogy igen.

Ez jó hir! :wink:

...Arra gondoltam, hogy két 10-es sort tennék egymás fölé, az pont elférne, és nem is lógna bele a lyukba. A kérdés, hogy mennyivel jobb vagy rosszabb ez a 2x10-es megoldás az út megvilágitása szempontjából?

Az semmi más szempontból nem jelent gondot ha két sorban teszed egymás alá a ledeket, legfeljebb az alsó sor vakítani fogja a szembe jövőket, hacsak nem tolod el egymáshoz képest a felső terelő lappal együtt. Persze az ábrázolt karnisdarab profilját ki kell találni hogyan lehetne megfeleően használni. ha egy hűtőfelületre szerelnél kettő sort akkor az alsó sort jobb megoldás híján azt csak forgalom nélküli terepen használhatnád gond nélkül. Igaz, városban nem is kell akkora fény.
Viszont az alsó az autók országúti reflektorához hasonlóan mert vakítani fog mert nincs szorosan fölötte terelő lemez ami letükrözné a fényt.

A felső sort viszont úgy lenne jó felerősíteni, hogy szorosan fölé szerelhető legyen egy fényes tükröző bevonattal ellátott alu lemez csík (vagy valami hasonló) ami legalább 1,5-2 centire előre nyúlik. Ez nem engedi a felfele kilépő fényt szembevilágítani hanem letükrözi a bicikli elé. Csak ennyi lenne a probléma.

Itt egy fotó szemből a lámpáról. Amit szabályos közönként kimaradni látsz az a piros mert azt ki kellett kapcsolnom a csökkentett fényerő miatt. Annak így is túl erős lett volna a fénye a fotón.
Kép


Van egy másik dolog is amiről szerettem volna írni mindenkinek.
Van egy bringás lány levelező és bringás barát akivel szoktunk tekeregni is néha valamerre biciklivel.
Ő Natali vagy a bikemag fórumon Lensver.
Nagyon keményen űzi a biciklizést, versenyeket szokott nyerni.
Persze nem ezzel a "biciklivel" jönne. :)

Kép
Neki van egy nagyon jó fényü minihalogén lámpája ami minden ledes csodán túltesz. Talán csak 10Wattos de nagyon tud világítani.

Őt is meghívtam a tesztelésre. El is jönne de van egy kis gond ezzel.
Szombaton vagyis 20.-án délben kezdődik egy 24 órás verseny Csillebárcen a volt úttörő táborban. Amikor befejezi az 21. dél környéke.
Gondolom akkorra ki is lesz fáradva de ahogy ismerem az nem lehet nála akadály, amilyen többnapos párezer km szintkülönbséges versenyeken szokott menni. Viszont a lámpa akkuját egész éjjel használja és nem tudja feltölteni addig.

Idézem amit nekem válaszolt a meghívásra, de
még előtte jön egy rövid túraleírás amibél talán lehet ötletet meríteni:

"A mai éjjeli menetem nagyszerűen sikerült. Indultam a Margit hidtól, föltekertem a Hűvösvölgy felé, végül ott bevettem magam az erdőbe. Fölmásztam a Reptérhez, majd onnan folytattam utam tovább fölfele, a Virágos-nyereg irányába és ott lezúdultam Óbuda felé.
Ez csak egy ilyen rövid kis kiruccanás volt, de mindenképpen tervezek egy ennél jóval hosszabbat is.

Már el is felejtettem, hogy ennek a lámpának micsoda fénye van, úgyhogy kellemes meglepetésben volt részem. A legnagyobb hatása az Uvh-n volt. A szembejövő emberek között volt aki káromkodott, volt aki csodálkozott, volt aki ellenezte, volt akinek tetszett. A macskák az utcákon pedig inkább a menekülést választották szemkiégetés helyett. Egyszóval: most nagy élmény volt ezzel menni.
"

Itt a 9 ledre átszerelt Cateye lámpáról volt szó, amiről már írtam.
(közben kiderült, hogy a fent említett 12 Wattos xenonról volt szó), nem erről és nem halogénról:
Kép

Folytatom az idézetet:
"Olvastam az idézeteket a topikból és valószinűleg nekem is jó lesz a 21-e, bár ha túl hulla leszek a verseny után, akkor nem megyek el. Mert tudod, délben vége lesz a 24 órásnak, pont aznap. Ja, meg a másik, hogy addigra a lámpa totál le lesz merülve és nem tudom, újra tudom-e tölteni valahol. Szóval nem lehetne inkább 19-én, pénteken megejteni ezt a dolgot, vagy 22-én, hétfőn? De felőlem lehet akármely másik este is a jövő héten hétköznap!!! "


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 vas. aug. 21, 2005 17:00-kor.



vas. aug. 14, 2005 0:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
-=RelakS=- írta:
egyébként elcsesztem valamit, vagy ha a 7805-öt 12V-ról hajtom, tényleg nem lesz kb 10,7V-nál nagyobb a kimenő fesz?

7805-nél nem 5 V a kimenő fesz?

De, viszont ha beraksz egy ellenállást a középső és a kimenő láb közé, egy potit meg a középső láb és a föld közé, akkor a kimenő fesz szabályozhatóvá válok elvileg 5V és a tápfesz között.


szomb. aug. 13, 2005 14:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
A 7805 5V-ot stabilizál, hacsak nem teszel valami zener diófát a föld és a 7805 földje közé. Vagy kisebb a tápfesz mint 5V...

A 78xx a pozitív feszre utal a mögötte levő 2 szám meg a stailizált feszre.
A 79xx meg ugyan ez, csak negatív tápágra.


szomb. aug. 13, 2005 14:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
egyébként elcsesztem valamit, vagy ha a 7805-öt 12V-ról hajtom, tényleg nem lesz kb 10,7V-nál nagyobb a kimenő fesz?

7805-nél nem 5 V a kimenő fesz?


szomb. aug. 13, 2005 14:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
balu1 írta:
Ha nem esik eső hó jég és kreol gyerekek sem potyognak az égből akkor valószínü, hogy igen.

Ez jó hir! :wink:

Balu, egy kicsit a segitségedet kérném. Ahogy már irtam, egy huszas sort szeretnék csinálni. Van egy alu hütőbordám, aminek a kialakitása oldalról valahogy igy néz ki: [_]___[_] sőt, tök ilyen :) A ledeket középre gondoltam elhelyezni, úgy, hogy a rézlemez a mostani rajz aljára kerülne. Ez eddig rendben is volna, de ez a hűtőfelület már használva volt, és 3 helyen ki van fúrva, középen egy nagyobb, 4-5 mm-es lyukkal. A lényeg: a 20-as sor, ha egymás után vannak a ledek, mindenképpen belelógna ebbe a lyukba, ami a rézlemez rögzítése szempontjából lehet, hogy pont nem lenne jó helyen. Arra gondoltam, hogy két 10-es sort tennék egymás fölé, az pont elférne, és nem is lógna bele a lyukba. A kérdés, hogy mennyivel jobb vagy rosszabb ez a 2x10-es megoldás az út megvilágitása szempontjából? Sajnos még a 10-es sort sem volt időm tesztelni kint, és még kell vennem ledeket, ezért kérdezem, mert kisérletezésben jobban otthon vagy mint én.


szomb. aug. 13, 2005 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
elektrokontárban vettem egy kétszinű ledet. Közös katódost akartam. Naná, hogy közös anódost kaptam :S Legközelebb pontosítom a kérést :S

egyébként elcsesztem valamit, vagy ha a 7805-öt 12V-ról hajtom, tényleg nem lesz kb 10,7V-nál nagyobb a kimenő fesz?


szomb. aug. 13, 2005 13:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ismerem, egyébként felmerült MP1591 helyett, de a rendelés miatt egyelőre marad a régebbi áramgenerátoros megoldás.

Ha sok kell, akkor megéri. Nagyságrendileg 40db-ot szoltak kérni (1 cső). Össze lehet állni ha nagyon kell. Azt viszont vegyük figyelembe hogy vszleg sorban akarja majd a LED-eket hajtani, viszont akkor a hűtést nehezebb megoldani (az 5mm-es lába LED-eknél) A Luxeonhoz ideális lenne

Jó az IC, szerintem pár hónap, és lesz nekik raktáron. :)


pén. aug. 12, 2005 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Keresgettem a beszerezheto alkatreszek kozott.
Azt hiszem talaltam valami figyelemremelto dolgot.

http://www.monolithicpower.com/files/MP1517_r1.3.pdf

A chipkad nel kaphato is 436 Forintert de csak rendelesre.
http://online.chipcad.hu/www/arak.aspx?group=0105

Ha jol olvastam 2.6 v -25 v ig taplalhato es igy kepes meghajtani elvileg 3x 6 db ledet.

Egy ledcsoportra igy 3.3 - 25 volt juthat.
Az osszteljesitmenye max 3 A.
Azt hiszem ez minden szempontbol egesz jo mat csak meg kene szakerteni valakinek :) .

Ja es van benne tekercs (akkor ez tuti kapcsolouzemu ?)

Namegyek aludni mert mar nem latok.


pén. aug. 12, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Remek!! lassan osszeall a tura::)) remelem Balu1 nek is jo az idopont...
Ha nem esik eső hó jég és kreol gyerekek sem potyognak az égből akkor valószínü, hogy igen.


pén. aug. 12, 2005 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Kama3: köszi a képeket, meg az infót. Ahogy látom elég méretes az akksid. Mennyi Ah-t tud?
Balu: közben találtam megfelelő hűtőbordát: egy alu függönykarnis egy darabja. :lol: Ettől barkács a barkács, hogy mindent felhasznál jól :) Egy kisebb rézcsíkot is sikerült beszerezni, úgyhogy kezd körvonalazódni a világitás.
NYÁK-ot valószínűleg nekem kell csinálni, csak régen csináltam már, és itt a panelben nem is nagyon szeretek maratni. Sajnos nincs egy jó műhelyem, ahol tudnék ilyeneket bütykölni. De majd megoldom, és ha szerzek digit gépet, akkor képek is lesznek.


pén. aug. 12, 2005 17:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 324, 325, 326, 327, 328, 329, 330 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség