Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 2:53



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd máj. 09, 2006 16:19
Hozzászólások: 94
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Másik kérdés.

Nincs vkinek EGY fölös DEAL utánzatu pilács elektronikája? A vékony kellene.
környékéig.


Asszem a melóhelyen a fiókban van még pár darab.
3.-án megyek legközelebb be, majd megnézem.


vas. dec. 30, 2012 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
...


Értem!
Viszont ezzel a töltővel feltöltöttem ma a cellákat, ahogy adta magát a pár úgy tettem bele:
http://dx.com/p/oem-2-18650-lithium-battery-charger-110v-240v-ac-13820?rt=1&p=2&m=2&r=3&k=1&t=1&s=6105&u=13820 fel is töltötte szépen őket igaz az elektronika már nemvolt a pakkon. Az meghótta magát.

Viszont találtam ezeket:
http://www.ebay.co.uk/itm/1-pcs-PCB-7-4V-18500-18650-Li-ion-Lipo-Battery-Pack-/150655777735?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item2313c8bbc7#ht_2583wt_907 elvileg ugyanez van nekemis csak máshogy néz ki. Elrendezése dettó ez. Melyiket érdemes ezekközül vennem és itt tudok paypallal is fizetni? Ingyen posta jólenne rá :mrgreen:

Más:
Ma du egyszer rátettem a lámpa vezetékét a + - részre és elkezdett izzani a vezeték(zárlat vhol), ha fordítva ráfogtam akkoor semmi sem történt. Lámpa működik másik akkupakkról, csak 2 lámpám van így 1 akksival. Egyiken superseal csati van a másikon még a "gyári".


vas. dec. 30, 2012 0:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ja egyébként egész sokan voltunk Teleholdon (6-an), 100% lámpatopik találkozó volt. :)
És megnéztük a 9 XM-L-es rettenetet, sajnos kevés és merült akksival, így a teljes fényerő nem volt meg, de ettől még durva. :)

SPafi elvileg fotózott, remélem majd felteszi valahova a képeket. :)


szomb. dec. 29, 2012 21:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Itt esetleg vkinek van fölös? :?: Nagyobb eséllyen szerezhetek innét be egyet mint máshonnét sztem.
Nomeg azok is 3 helyen megy a delej beléjük mint ezeken a kis áramkörökön? És lehet is a saját lámpatöltővel tölteni őket? Vagy inkább rendeljek egy új akkut hozzá amit nagon nemakarnák.


A 3 érintkező ezeken azért van, mert ott általában valami információt kap a töltő/készülék az akksi állapotáról. De ez csak extra, tehát ettől még simán lehet tölteni a + - érintkezőkön keresztül.

A lámpát lehet üzemeltetni elektronika nélküli akksiról viszont a hozzávaló töltővel nem fogod tudni használni.

3 dolog miatt van benne elektronika:

- túlmerítés elleni védelem (tönkremegy ha túlmeríted, ezért védve van hogy a lámpa ne tudja teljesen kimeríteni)
- túltöltés elleni védelem (ha esetleg a töltő valamiért megszalad, ne égjen le)
- töltés 8 voltról (mivel 2 sorba kötött cellapár van a megfelelő kimeneti feszültség miatt, ezért ezt így sorban bekötve nem lehet tölteni, ehhez mindenképpen kell az elektronika) ez kikerülhető persze úgy, hogy 4 voltos töltőre külön-külön teszed rá a cellapárokat, de ez macerás, ráadásul kellene hozzá 4 voltos töltő is.


szomb. dec. 29, 2012 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Ezek a lámpák amúgy működnek úgyis hogy nincs az akksiban védőelektronika?
Természetesen működik.
Akkor is működik ha sem a lednél sem az akkunál nincs semmi komoly elektronika.
Legfeljebb minimum egy ellenállásnak kell ott lenni, hogy ne szaladjon meg az áram.
Nálam ilyen működik már mióta.. szóval régóta.

Igaz, a mostani akkuban van gyári elektronika, de használtam olyant is amiben csak a cellák vannak minden nélkül.
Úgy kalkulálok vele, hogy egy fehér ledhez agy lítium cella legyen párosítva.

A mostani korszerű ledeknek már annyira alacsony az üzemi áramhoz tartozó nyitó feszültsége, hogy itt már érdemes valami illesztő áramkört használni, vagy lítium-vas akkut kell hozzá illeszteni aminek alacsonyabb az üzemi feszültsége.


szomb. dec. 29, 2012 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezek a lámpák amúgy működnek úgyis hogy nincs az akksiban védőelektronika?
Lámpában van elektronika azt tudom ill a töltőjükben is van védelem a túltöltés ellen.
Ami nekemvan akkupack azoknál ha jóllátom az akkuk is elvannak látva védelemmel.
De javítsatok ki ha badarságot írok.


szomb. dec. 29, 2012 14:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
Powerade írta:
Igen az elektronikára. Az kellene. Hát semmilyen másik akkum nincs amiből kivehetném.
Apróhirdetésekben keress valami nagyon olcsó használt kameraakksit. Tuti, hogy van aki elad ilyet.


Itt esetleg vkinek van fölös? :?: Nagyobb eséllyen szerezhetek innét be egyet mint máshonnét sztem.
Nomeg azok is 3 helyen megy a delej beléjük mint ezeken a kis áramkörökön? És lehet is a saját lámpatöltővel tölteni őket? Vagy inkább rendeljek egy új akkut hozzá amit nagon nemakarnák.

Másik kérdés:
http://www.lightmalls.com erről az oldalról is ingyenes a posta mihozzánk?
Mert van itt jónagy teljesítményü akku is.


szomb. dec. 29, 2012 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Igen az elektronikára. Az kellene. Hát semmilyen másik akkum nincs amiből kivehetném.


Apróhirdetésekben keress valami nagyon olcsó használt kameraakksit. Tuti, hogy van aki elad ilyet.


szomb. dec. 29, 2012 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Mióta kötöttem rá ledet, tudom, hogy generátort használunk a gépen, de ez nekem már mindörökre dinamó marad :}


pén. dec. 28, 2012 22:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Tudom, itt mindenki tudja, mégis sokszor rosszul használjuk megszokásból is.
Azért nem árt átolvasni, ha valakit érdekel.
http://revomag.hu/2012/dinamo-vagy-generator/


Apropopo, a "dinamó" tartója a régi bringákon az első villán volt, mindig is ott láttam.
Még gondolkodtam is rajta, hogy a hátsó keréken lenne, akkor lehetne állványon is tekerni, hogy áramot termeljen.

Igaz, mostanában, életemben először láttam egy újabb biciklin a hátsó keréknél is felszerelve.


pén. dec. 28, 2012 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Babrálok a világításommal (végre rajta van az a pár alkatrész az áramkörön :D), és eszembe jutott valami:
Miért rakjuk a dinamót a hátsó kerékre azt leszámítva, hogy régen ott volt neki fül? Mi van, ha az első kerékre rakom, ha már úgyis a villára kell szerelni egy hozzá adott konzollal? Persze, ha a konzol átéri az első villát, ami koránt sem biztos. Két eres fekete vezetékhez jutottam hozzá még régen, szóval a "testelés" is vezetéken fog közlekedni.


pén. dec. 28, 2012 18:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:

Az akksi elektronikára gondolsz, nem? Mert azt egy használt 8.4-es bármilyen kamera akkuból is kiszedhetsz, feltéve ha jó (a cellák lényegtelenek). De én azért kimérném a cellákat is, inkább gyanús, hogy valamelyik elhalt.


Igen az elektronikára. Az kellene. Hát semmilyen másik akkum nincs amiből kivehetném.
Tegnap még jóvolt semmi baja nemvolt eddig, majd beázott rottyra és utána kezdte el csinálni a tüneteket.
Cellák rendbenvannak kimértem őket. Keresztbe kasul hosszába átmértem őket :mrgreen:


csüt. dec. 27, 2012 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Másik kérdés.
Nincs vkinek EGY fölös DEAL utánzatu pilács elektronikája? A vékony kellene.
Beázott böcsületesen és nemakar már normálisan müxeni :mrgreen:
Normál állapotban kiad 6,53V-ot de rárakom a lámpát máris csak 3,52V lesz benne. Lámpa pirosan világít,
de a töltő is csak pirosan világít ha rárakom de nem tölt semmit. Pedig a feszkó akkor felugrik 8V környékéig.


Az akksi elektronikára gondolsz, nem? Mert azt egy használt 8.4-es bármilyen kamera akkuból is kiszedhetsz, feltéve ha jó (a cellák lényegtelenek). De én azért kimérném a cellákat is, inkább gyanús, hogy valamelyik elhalt.


csüt. dec. 27, 2012 23:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
143. telehódas HHH


Elvileg megyek, hacsak valamiért nem tudok külsőt venni hátulra. Mondjuk lámpám az nem lesz, vagyis csak standby üzemmódban. :)


csüt. dec. 27, 2012 23:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Másik kérdés.

Nincs vkinek EGY fölös DEAL utánzatu pilács elektronikája? A vékony kellene.
Beázott böcsületesen és nemakar már normálisan müxeni :mrgreen:
Normál állapotban kiad 6,53V-ot de rárakom a lámpát máris csak 3,52V lesz benne. Lámpa pirosan világít,
de a töltő is csak pirosan világít ha rárakom de nem tölt semmit. Pedig a feszkó akkor felugrik 8V környékéig.


csüt. dec. 27, 2012 23:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Minél kisebb áram/ chipméret; annál jobb a hatásfok! SST-50-et nem használnék. 1×SST-90~3×XM-L cipméret. 1/1db kb. hasonló, de 3×XM-L ugyanannyi lumenhez már számottevően kevesebb kraftot igényel mint egy SST!
12V-ról 1 lednyi égésfeszre konvertálni igazán jó hatásfokkal (>>90%) csak szinkron egyenirányítással lehet. /2-3 lednyi kimenőfesznél már szinkron egyenirányítás nélkül se gond a hatásfok/ :)

XM-L-nek 300lumennyi hajtáson már az égésfesze is elég kicsi, egy step-down konverter még simán el kéne vigye a 3-at sorosan kötve. Szerintem üzemidőben ez lenne a nyerő! :wink:
3×XM-L/T5 Neutral ~60°C; 0,85A; 8,55V; >850lum; (7,27W)
1×SST-90/WM 4,5e°K ~60°C; 3,2A; 3,1V; >800lum; (9,92W) /+szinkronegyenirányítás nélkül -5...10%)


Válaszodat megköszöntem. Mostmár csak az a kérdés hogy melyik elektronika kell hozzá, azaz melyiket vegyem meg. Vagy van vkinek egy ilyen fölös darabja? Mondjuk ha két db ledet teszek rá a motyóra akkor még kisebb teljesítménnyel számolhatok(gondolom nemsokkal), vagy egy led lenne rajta-e.


csüt. dec. 27, 2012 23:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[Telehódas Topik Túrák]

143. telehódas HHH
Hely: Budapest
Dátum: 2012. december 28. (péntek)
Időpont: 18:30
Találkozó: Batthyány tér Duna felöli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.
Program (Extra): Visszaúton Rekettyés 2. helyett múltkor volt Pálvölgyi büfé, zsíroskenyér hagymával, üdítő, dinnyézés, miazmás (hozott anyagból).
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


csüt. dec. 27, 2012 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kerékpár sáv mindenhol és jön "velem", (vagyis azzal aki használja) :

Kép


csüt. dec. 27, 2012 2:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Pedig már kezdtem abban bízni, hogy az alatta lévő csomagok tele vannak a legújabb ledekkel és a mi neveink vannak rajta... :roll: :huha:


Sajnos csak álmodik a nyomor. :/

Pedig szívesen elpepecselnék egy XP-G2 és néhány lencse társaságában 8)


kedd dec. 25, 2012 23:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Jelentem, talált kép, jelentem!
Katona, pihenj!

Pedig már kezdtem abban bízni, hogy az alatta lévő csomagok tele vannak a legújabb ledekkel és a mi neveink vannak rajta... :roll: :huha:


kedd dec. 25, 2012 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Csak a mi kedvünkért építetted ezt a karácsonyi fa ruhaszárítót? :)


Jelentem, talált kép, jelentem!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -=RelakS=- kedd dec. 25, 2012 23:34-kor.



kedd dec. 25, 2012 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszönjük, viszont kívánjuk a Kellemes Boldogot!

Csak a mi kedvünkért építetted ezt a karácsonyi fa ruhaszárítót? :)
..vagy karácsonyfa ruhaszárítót, vagy hogy is nevezzem.


kedd dec. 25, 2012 0:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kellemes, boldog, és ledekben gazdag Karácsonyt kívánok mindenkinek :)

Kép


hétf. dec. 24, 2012 22:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Na, most komolyan!
Ez mi a franc, amit ebben a topikban láttam? :D
Kép


hétf. dec. 24, 2012 0:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Átépítettem egy lámpát. Ebay-es vásárlás volt:
http://www.ebay.com/itm/3x-CREE-XM-L-XM ... 5aeb77817b
A tervem az volt, hogy az otthon kallódó taskledes hipflex-emet beleteszem....
Csak szétszedés után vettem észre, hogy a kínaiak csalafinta módon oldották meg a három fokozatot: 1.-ben egy led, 2.-ben a másik kettő, 3.-ban mind a három világított. A lámpa ház belső mérete kb. 33 mm volt, a hipflex meg 36 mm-es. Gondoltam bele fog férni. Másfél nap munka után elmondhatom, tényleg belefért, de nem volt egyszerű. Körben megreszeltem a meghajtót addig, míg pont bele nem ment. Csak egy alkatrészbe sikerült belereszelnem. :) Ki tudtam javítani. A bekötések egy része közvetlenül a meghajtó szélére estek, úgyhogy körben le kellett szigetelnem, nehogy ekvipotenciálisakká váljanak. Nem érte meg a ráfordított időt, de megcsináltam.


vas. dec. 23, 2012 23:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Na meg így nem lehet télen elkezdeni, hogy "na megyek egy kört".
Ahhoz, hogy télen ne legyen gond, még nyáron kell megerősödni és ősszel nem szabad abbahagyni a tekerést.
Lassan kell bele menni az egyre inkább lehűlő időbe, persze mindig a megfelelő ruházatban, ami nem vastag de több rétegű.


Na, igen, ez az első probléma, hogy tekerek 3-4 kilométert, és lilát látok !-F Egyelőre marad a dinamós lámpa hegesztése, majd ha melegebb lesz, jöhet a tekerés :) Hátha lemegy valami ebből a 115-ből :oops:


vas. dec. 23, 2012 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Ilyen tökfagyasztó hidegben amúgy mit vesztek fel? Három gatyát, meg térdvédőt? Elképzelni nem tudom, hogy hogy öltözzek akár a környéken való tekerésre :D
Amikor kimerészkedtem télen, mínusz 6 fokban, akkor olyan nadrágot vettem fel, aminek az első oldala szél és esőálló. Elől kívül tele van vízálló pikkelyekkel, olyasmi a szövése (talán átitatták valamivel), vagy inkább olyannak tűnik és belül mikrobolyhos. A hátsó oldala viszont kívül-belül nagyon jó nedvesség elvezető és párologtató felület. Tehát nem hűti elölről a szél és az eső, viszont hátul, ahol nem ér a lábhoz menet közben, ott le tudja adni a nedvességet.
Bal oldalon a külső fele látszik elöl hátul. Jobb oldalon a belső oldala ugyanígy.

Kép
http://kepfeltoltes.hu/121223/DSC03919_ ... es.hu_.jpg

Persze ha nagyon hideg van akkor a térdre fel lehet tenni egy védőt. Az jó, ha az ízület nem hűl le.

Nekem a fülem, orrom, arcom és a homlokom és a torkom és mellkasom szokott azelőtt megfagyni
Az arc védelmére kiváló a neoprén arc maszk, ez személyes tapasztalat.
Ilyesmi : http://aquaman.unas.hu/spd/unas_330761/ ... AT_WNFM101

Kép

A torkom és a mellkasom nagyon át tud fagyni, szinte fáj,.
Szóval én még sálat is teszek fel és a mellkasra terítem a végeit, különben nagyon fázik, abban viszont lehet szabályozni és épp kellemes. legfeljebb még összébb húzom ha fázik a torkom

Emékszem, régebben +7 celziuszig egy szál mez is elég volt. Aztán amikor magasabban jött a szél és még hűlt a levegő. akkor már kezdtem öltözni (bezippzáraztam mindent). Lefelé még így is megfázott a mellkasom mert nem volt akkor sál rajtam. Utána egy ideig fájdogált a mellkasom. Na azóta hordom a sálat legalább a tatyóban, hogy legyen mit oda tenni ha nagyon lehűl.

Na meg így nem lehet télen elkezdeni, hogy "na megyek egy kört".
Ahhoz, hogy télen ne legyen gond, még nyáron kell megerősödni és ősszel nem szabad abbahagyni a tekerést.
Lassan kell bele menni az egyre inkább lehűlő időbe, persze mindig a megfelelő ruházatban, ami nem vastag de több rétegű.

Bringa boltokban lehet kapni úgynevezett aláöltözetet.
Az olyasmi mint egy vékony garbó szerű ing.
Arra fel szoktam venni egy nyári mezt és egy átmeneti hűvösebb időre való mezt.
Arra jöhet mínusz fokban a téli bringás kabát. Volt itt nekem olyan képem feltéve régebben avatarként.
Az a fehér alapon, mindenféle színes feliratos volt.

Még amikor meg volt a Rekettyés és télen mentünk oda így a társaság, a kandalló mellett ült néhány nő. A csajok kérdezték, hogy az a vékony bringás kabát hány fokig használható. Addig én csak mínusz 6 fokig próbáltam hosszú távon, de amikor vettem, a boltban azt mondták, ha nem áll meg az ember, akkor a tekerés akár mínusz 15 fokig is jól melegít benne. Vagyis annyira jól szigeteli a hőt és elengedi a nedvességet. Tényleg egészen jól párologtat. Régebben, szóval jóval régebben, vagy 8-10 éve mindenféle vastag kabátban próbáltam kimenni mínusz néhány fokban. Arra gondoltam, hogy egy jó meleg tollkabátban nem fogok fázni. Akkor letekertem Békásról a Római partra és teljesen átizzadtam Csurom vizes volt a kabátom és sapkám meg a kesztyű is.

Később kaptam jó tanácsot, hogy mit vegyek hogy télen se fázzak.
Még Nati mesélt ezekről. Talán ismerték őt többen innen.
Mutatta a téli öltözékét és alig hittem el, hogy ilyen vékony.
Most az enyém is olyan, igaz, már rég használtam..

A jó öltözet nem olcsó dolog. A jó kabát és jó nadrág is 12-20e körül mozog, ha "olcsón" kifogod.
Nekem is meg kellett várnom, amíg jutott rá, de csak egyszer kell megvenni és sokáig kiszolgál.
A neoprén maszk 3-4e körül volt.

Mostanában eléggé hanyagolom a tekerést, így télen most nem mentem ki így sehova.
De nem is lehet így egyből bele menni a hidegbe. Ahhoz csak edzettebben, lassan és átmenettel lehet csak hozzá szokni.


vas. dec. 23, 2012 3:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
A sok gatyát pont a térd miatt gondoltam, mert a tértem már 10 fok körül is csúnyán tudott fázni a combomhoz képest.
Az esetleges kipróbálását meg elhalasztom addigra, amikor már nem a taknyomat nyelem XD


Nekem ilyenkor felugrik egy windstopperes térvédő, meg alapból egy esőnadrág szélfogónak. De ha nagyobb távot mész, akkor inkább egy windstopperes bringásnadrág beépített térdvédelemmel a jó, mert hiába a hideg, attól még izzadsz.


szomb. dec. 22, 2012 23:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Nekifogtam brinyómra egy új lámparendszer építésének, remélem ünnepek alatt-után majd alakulgat... :)


És valami előzetes adatot lehet tudni róla? ;)

u.i.
Nekem még sehol sem jár a Taskled, vagyis inkább nem tudok róla semmit, mert nem követős.
Azért jó lenne ha januárra megjönne...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dhpage szomb. dec. 22, 2012 23:47-kor.



szomb. dec. 22, 2012 23:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A sok gatyát pont a térd miatt gondoltam, mert a tértem már 10 fok körül is csúnyán tudott fázni a combomhoz képest.
Az esetleges kipróbálását meg elhalasztom addigra, amikor már nem a taknyomat nyelem XD


szomb. dec. 22, 2012 22:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Ilyen tökfagyasztó hidegben amúgy mit vesztek fel? Három gatyát, meg térdvédőt? Elképzelni nem tudom, hogy hogy öltözzek akár a környéken való tekerésre :D


A gatya egyáltalán nem gond, egy sima kord bársonyban egyáltalán nem fáztam tegnap. (Hiszen dolgozik a láb.) Kezek, lábfej, fülek, ezeket kell védeni, illetve az arcot, homlokot, vagyis mindent ami kiáll, vagy nagy a felület/térfogat aránya. Háton semmiképp ne legyen túl sok réteg (hátitáska), mert leizzadsz, és mellkason sem kell sok, semmiképpen sem több, mint a karokon. (Ellenjavalt: rövid ujjú póló, mellény.)

Én ezt javaslom: jól szellőző anyagú kabát, pulcsi (esetleg garbó), két sapka (az egyik arcot is takaró), sál, bélelt bőr kesztyű, csuklómelegítő. Ha hosszabb megállást is tervezel, akkor törölköző és még egy réteg (pl. pulcsi).


szomb. dec. 22, 2012 22:30
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Valószínűleg 28-án lesz a teleholdas. Csak szólok, kiírás majd jön.


Ilyen tökfagyasztó hidegben amúgy mit vesztek fel? Három gatyát, meg térdvédőt? Elképzelni nem tudom, hogy hogy öltözzek akár a környéken való tekerésre :D

Vettem "ócóé" (utolsó darab, féláron volt 3500) bringás macska nadrágot. Egy kis probléma van vele: XXL-es, de még egy X rá fért volna (csúszik le, úgy feszül). Menet közben kicsit hűvös, de ha megállok, másodperceken belül mintha szaunában lennék :)

Az egy héttel előtte szólás meg jöhet melegebb időben is !-F


szomb. dec. 22, 2012 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2011 17:00
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
CREE MK-R

Elég jónak tűnik, de nekem az a 200lm/W nem akar kijönni.
Lehet ennek a chipjeit külön kötni, vagy csak egyben?


szomb. dec. 22, 2012 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Valószínűleg 28-án lesz a teleholdas. Csak szólok, kiírás majd jön.


szomb. dec. 22, 2012 12:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Nekifogtam brinyómra egy új lámparendszer építésének, remélem ünnepek alatt-után majd alakulgat... :)


Ünnepekig/alatt miért nem takarítasz/sütsz-főzől/segítesz a családnak? :]
Tudom, én is itt nyomkodom a billzetet :D


pén. dec. 21, 2012 18:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
OFF
Kép
Békés karácsonyt, és BUÉK minden lámpaépítgetőnek! :P :zzz:

Nekifogtam brinyómra egy új lámparendszer építésének, remélem ünnepek alatt-után majd alakulgat... :)


pén. dec. 21, 2012 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Powerade írta:
Ha DX-ről(vagy máshonnét ahonnét ingyenes a posta) rendelnék SST-50 vagy 90-es ledet,
melyikkel lehetne nagyobb üzemidőt kicsiholni mondjuk olyan 800-1000lumen közötti meghajtóval egy 36aH-s autóakkuból? Felvetődik a kérdés persze milyen meghajtó is lenne jó ehhez a dologhoz. Esetleg ugyanez igaz xml-t6-os ledre, ez olcsóbb jóval de kitudja mennyivel menne többet.
Minél kisebb áram/ chipméret; annál jobb a hatásfok! SST-50-et nem használnék. 1×SST-90~3×XM-L cipméret. 1/1db kb. hasonló, de 3×XM-L ugyanannyi lumenhez már számottevően kevesebb kraftot igényel mint egy SST!
12V-ról 1 lednyi égésfeszre konvertálni igazán jó hatásfokkal (>>90%) csak szinkron egyenirányítással lehet. /2-3 lednyi kimenőfesznél már szinkron egyenirányítás nélkül se gond a hatásfok/ :)

XM-L-nek 300lumennyi hajtáson már az égésfesze is elég kicsi, egy step-down konverter még simán el kéne vigye a 3-at sorosan kötve. Szerintem üzemidőben ez lenne a nyerő! :wink:
3×XM-L/T5 Neutral ~60°C; 0,85A; 8,55V; >850lum; (7,27W)
1×SST-90/WM 4,5e°K ~60°C; 3,2A; 3,1V; >800lum; (9,92W) /+szinkronegyenirányítás nélkül -5...10%)


kedd dec. 18, 2012 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
SPafi írta:
Az a 15 %, ha hinni lehet, a lencséd "hatásfoka" az adott LED esetében. Ennél azért jobbnak kellene lennie. Gyanús, hogy rossz a luxmérő készülék/módszer is.


Szerintem a Lux mérővel nincs gond, inkább a módszer nem használható így közvetlen lumen átszámításra.

Megpróbálom úgy, hogy a Rebel LED-hez való optikával rávilágítok egy fehér lapra (hogy a fény és udvara teljesen befedje a lapot) és a lap mögött egy adott távolságban elhelyezem a lux mérőt (Ha elég távol van a mérő, akkor már kellően szórt fényt kap). Majd ugyanonnan a lencsén keresztül is rávilágítok a lapra. Írok egy példát :tegyük fel, hogy optikával mondjuk 300lx mérhető, lencsével pedig 100lx, akkor figyelembe véve a az optika kb 90% hatásfokát (adatlap szerint, természetesen ebben benn van a szóródó fény is) (320lm*0,9) / (300 / 100) = 96lm lenne.
Azért is gondolkodom ilyesmin, mert vonalzóval nem lehet pontosan meghatározni a vetített négyzet széleit + a lencse sem vetít olyan egyenletesen...


hétf. dec. 17, 2012 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
zoka írta:
Továbbá minél nagyobb a lencse átmérője, annál kisebb a vetített folt.


Pontosabban minél nagyobb a fókusztávolság!

Idézet:
Tehát a hasznos lument így meg tudnám határozni, csakhogy elég kicsi érték jön így ki. Pl rebel LED 320lm-re képes 1A-en, ehhez képest a vetített négyzet alapján kalkulált 50lm csak 15% hatásfok.
Vagy ilyen módon nem lehet lument számoli?


Lehet, de ezzel a LED+lencse rendszer lumen értékét kapod meg. Ha nem elég nagy a lencséd befogadási szöge (apertúra), akkor sokkal kisebb értéket kapsz. A reflexió is megeszik pár %-ot.

Az a 15 %, ha hinni lehet, a lencséd "hatásfoka" az adott LED esetében. Ennél azért jobbnak kellene lennie. Gyanús, hogy rossz a luxmérő készülék/módszer is.


hétf. dec. 17, 2012 14:46
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
LED-ek domború lencsés vetítésével próbálkozom.
Rebel/XML a DX-es lencsékkel. Az XML nagyobb chip-el rendelkezik, ez mutatkozik is, ha azonos lencsével vetítem a LED-eket, a nagyobb LED nagyobb négyzetet vetít. Továbbá minél nagyobb a lencse átmérője, annál kisebb a vetített folt.
A vetített foltot vonalzóval le tudom mérni, valamint a négyzet megvilágítását lux mérővel. Lux=lumen/m^2.
Tehát a hasznos lument így meg tudnám határozni, csakhogy elég kicsi érték jön így ki. Pl rebel LED 320lm-re képes 1A-en, ehhez képest a vetített négyzet alapján kalkulált 50lm csak 15% hatásfok.
Vagy ilyen módon nem lehet lument számoli?

A vetítéskor elért eddigi legjobb eredményem a megsérült lencséjű XML-T6 LED-el és 5cm-es DX lencsével 3,7° szögben 1m-ről 40 000 lux (2,2A-nél). Ez már szépen néz ki az esti ködben. Mutterom reakciója: "mi volt ez a vadállat" !-F


hétf. dec. 17, 2012 10:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 23, 2009 19:52
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha DX-ről(vagy máshonnét ahonnét ingyenes a posta) rendelnék SST-50 vagy 90-es ledet,
melyikkel lehetne nagyobb üzemidőt kicsiholni mondjuk olyan 800-1000lumen közötti meghajtóval egy 36aH-s autóakkuból? Felvetődik a kérdés persze milyen meghajtó is lenne jó ehhez a dologhoz. Esetleg ugyanez igaz xml-t6-os ledre, ez olcsóbb jóval de kitudja mennyivel menne többet.


szomb. dec. 15, 2012 14:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 23, 2009 12:02
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Mondjuk az ésszerűségnek vannak határai

nincsenek


szomb. dec. 15, 2012 12:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hogy mire jó egy ilyen lámpa? Túlélőtúrán pl. jó móka. Tavaly Csókakőnél láttunk egy csapatot kapaszkodni a völgy túloldalán. Szegények a gyenge fejlámpájuk fényénél botorkáltak felfelé. Fogtam az akkori lámpámat (3 xm-l...), odavilágítottam nekik. Az egész hegyoldal fényben úszott, a csapat meg megköszönte a segítséget. :) Egy ilyen lámpa tényleg segítség, ha az ember sötétben keres valamit. Mondjuk az ésszerűségnek vannak határai és ez azon egy kicsit túl van.
A taskledes meghajtókat lehet ugye programozni. Most (Balunak írom) 5 fokozata van a lámpának: kb. 50, 500, 1500, 3000, 6600 lumen. Igen Dög, maxon a 45 Wh-s akksik nem húzzák sokáig, 6600 lumennél kb. 70 W lehet az össz teljesítmény (9*3.25V*2.2A/driver hatásfoka). A melegedéssel nincs baj, mert a taskledes meghajtók leszabályozzák a lámpát, ha eléri a beállított hőmérsékletet. Télen ez 1-2 perc után még nem lépett fel.
Gondolkoztam, belevágjak-e. Végül a következők befolyásoltak: a 26650-es akksiknak nagyobb a kapacitása értelemszerűen, így lehet külső táp nélküli pilácsot csinálni nagy Wh-val. A piacon 5, 7, 9 xm-l ledes lámpákat találtam 26650-ös akksikkal hajtva, a 9-es nézett ki a legjobban. Tényleg szépen megcsinálták. Egyetlen hátránya, hogy 2-300 grammal nagyobb a tömege ennek. Dehát elbírom. :)
Igyekszem majd eljutni egy Teleholdasra.


pén. dec. 14, 2012 20:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kis történet.

Múlt hónapban újraélesztettem a kulacstartós akksimat, a netről rendelt cellákat és védőáramkört építtettem és zsugorfóliáztattam össze Újpesten itt:
http://tripolar.hu/

Zárás után érkeztem a cuccért, de megvártak. Beszélgettünk, kiderült, hogy ami minőségi cellát (Panasonic NCR18650A 3100mAh) a netről (végfelhasználóként) 9 dollár körül vettem per darab, annak valami 3 usd a nagyker ára (persze náluk még plusz szállítás, vám, áfa, stb jön rá, amit én megúsztam), de azért meglepett. Egyből hátrament, és hozott a cellából, hogy nekik is van, sőt a 3400mAh-s Panasonic csúcsmodell is előkerült. (pedig a honlapjuk csak Varta-val van tele). Ha ezt tudom előre, valahogy jól megalkuszom velük, minthogy izgulva nézegessem a posta nyomkövetős tracking azonosítókat :-)

Aztán persze kiderült, hogy bringához lesz, kérdezte, hogy a Hozé lámpát újítom fel?
?!
Mert hogy épp ők voltak, akik a Hozé-lámpás nagy bikemag-os rendelés akksijait készítették.

Egyébként ajánlom őket, bár itt a fórumon többség saját maga szórakozik, nekem egyre kevésbé van ilyesmire energiám (ezt a felújítást is lassan másfél éve halasztgattam).


csüt. dec. 13, 2012 14:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Mértem még kínai piacos, 2800 3800 és 4200 mAh feliratúakat.
Ezek valahol az 500 mAh környékén teljesítenek. :?
[/color]


Múltkor találtam: ebay rendelés, olcsó cella, persze kiderült, hogy át lettek fóliázva.
A fószer rendelt hatot, kettő kapásból döglött volt, a maradék négy 700-1400mAh. Kíváncsiságból lehántotta a hamis feliratot, és nem talált belül két ugyanolyan 18650 cellát. Valószínűleg ömlesztve kukázott 18650-eseket fóliáznak újra.
Képeket is csinált.
http://budgetlightforum.com/node/2619


csüt. dec. 13, 2012 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az ilyen brutál lámpának igenis van értelme, mert jó poén, élmény lehet birtokolni. Én is szívesen kipróbálnám, csak úgy pl. rávilágítani a szokásos Pálvölgyi-barlang parkolótól a szembelévő sziklafalra.

Más:
Bejelentették az XM-L2 -t!
1198 lumens at 116 lumens-per-watt efficacy at 3 A, 25°C

"The new XM-L2 LED delivers up to 186 lumens-per-watt at 350 mA, 25°C, a level of performance available only in a lab setting just three years prior"
A három évvel ezelőtti laboratóriumi eredmény most került gyártásba

http://www.cree.com/led-components-and- ... xlamp-xml2


csüt. dec. 13, 2012 12:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
"9×XM-L + 3×18650(26650) akku, 9000lumen"; "6×XM-L + 4×18650 akku, 6000lumen"

OFF
Boccs hogy értetlenkedek, ma nagyon pesszimista hangulatban vagyok... :oops: Mihez kell ilyen óriási fényerő? (zseblámpának biztos nem :hm: )
Ránézésre, az össz hűtőfelületre: max-on 1-2 perc után eldobod (a nyeleset talán nem), néhány perc múlva meg jó eséllyel kidobhatod a ledeket, akkukat, mert túlmelegszik a ház... vagy mozgatni, fújkálni kell Illetve, ha meg leszabályoz az elektronika, akkor meg minek bele annyi led, ha úgyse tudod kihasználni?, :evil:
Fogyasztás / akku (ha egyáltalán bírják a cellák!):
-P9led=9×3,2V×3A=86W; Akku=3×3,7V×2,5Ah=28Wh >>> üzemidő=19' (3×5Ah akksival=39') maxon.
-P6led=6×3,2V×3A=58W; Akku=4×3,7V×2,5Ah=37Wh >>> üzemidő=39' maxon.
Valóságban még ennél is kevesebb, mert akkuk, egyéb belső ellenállása, elektronika hatásfoka... még nincs is beleszámolva... :lol:

Szóval szerintem:
-Ekkora méretű, súlyú lámpát felesleges ilyen nagy teljesítményűre csinálni. (2-3 XM-L alulhajtva is bőőőven elég fényt kell hogy adjon kb. mindenre! A felszabaduló férőhelyen meg esetleg nagyobb, jobb optikát is el lehe helyezni...)
-Vagy ekkora teljesítményűben csak nagyobb méretű, súlyú (+ hűtés; + külön akku) /félig/ hordozható lámpának látnám értelmét -valami különleges célra?-...
UFF! :mrgreen:


csüt. dec. 13, 2012 10:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage írta:
u.i. Elhozhatnád Teleholdra valamikor. :wink:
Még a végén leszálló fénynek nézik az utasszállítók és megkísérlik a landolást a HHH oldalában.
. :)


csüt. dec. 13, 2012 1:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Játszottam egy kicsit. Vettem egy Sky Ray 9T6 pilácsot. Igen, ez tényleg azt jelenti: 9 db cree xm-l T6 led van benne. :) A lámpa elég pofásra sikerült, nem is tűnik annyira gagyi kínainak. A gyári meghajtójáról azért ne beszéljünk, ki kellett cserélni. Tettem bele egy H6Flex-et. 3x3-as kapcsolásban vannak benne a ledek, azaz 2200 mA-rel vannak hajtva, ami 6600 lumen max fényerőt jelent. A meghajtást 3 db 26650 Trustfire akksi adja. Egy kicsit alul van méretezve a táp, de azért viszi szépen. Van fénye. :)


Hehe, akkor ezt már kár betennem: http://dx.com/p/skyray-xy-600-6-x-cree-xm-l-t6-6000lm-5-mode-white-flashlight-deep-grey-4-x-18650-173160

:D

u.i. Elhozhatnád Teleholdra valamikor. :wink:


szer. dec. 12, 2012 23:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hú a 6600 lumen már kemény!
Gondolom, ennek van egy erős középső csóvája és körülötte meg szór.
Van kisebb fényerő is? Amit bele tettél az biztosan tud ilyesmit.

Eredetiben voltak fényerő fokozatok vagy folyamatos szabályzása volt, volt egyáltalán?
Vajon mennyi ideig működhet egyfolytában, mit bír az akku? Gondolom nem túl sokat.


szer. dec. 12, 2012 20:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség