Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 25, 2024 22:19



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Azért vannak már tényleg jópofa dolgok!
http://eu.airbike.com/


Nem rosszak, de sajnos a kerékméret nyugati utakra és járdákra van tervezve, itthon ezzel simán fejre lehet állni, ha megindul.


csüt. nov. 24, 2016 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Hegyi terepen még nem próbáltad? Pl a Prédikálószékhez felfelé?
Van ott egy olyan rész, ahol még a nyeregben maradni is nehéz.
Ott mindig csak tolom sok megállással. A Bikemag fórumon a "Túrák Magyarországon" topikban feltettem a kérdést, hogy fel tudott-e tekerni valaki azokon a nagyon meredek részeken?
Erre egyik srác feltett egy videót, ahol látszik, hogy feltekert a gyökeres köves részen végig izomerőből. Nem semmi.
https://youtu.be/h9as6TKPyyM?t=56


Csak Teleholdason, máshol még nem, de pont Prédikálót terveztem az első nagyobb terepezésnek, még nem láttam az új kilátót. :)
Én fel tudok menni, de ahhoz nagyon jó gumi kell és hogy ne legyen saras, mert különben könnyen elpörög és annyi. De csak kipihenten megy. :)

Idézet:
A vissza táplálás témában...
Azt hiszem értem, az össze adódó sok veszeteség végül megeszi a megtermelt energia nagy részét, mire az akkuba jutna. Na meg ha nagyon vissza fogod vele, akkor meg alig halad lefelé. Egy dologra mindenképp jó, motorféknek. Nem kopik el olyan gyorsan a fékpofa! :)


Igen, rengeteg a veszteség. Eleve a guruláskor eltűnik a helyzeti energiának a nagy része a légellenállás miatt. Aztán a gumik, a csapágyak vesztesége. És akkor még nem beszéltünk az elektronikai veszteségről, meg ugye az akksiba sem ugyanakkora teljesítmény töltődik be, mint amit végül ki lehet venni.
Meg egy autóval szemben a kerékpáros önsúlya igen kicsi, a legkisebb visszatöltés is szinte megállítja.


csüt. nov. 24, 2016 21:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Azért vannak már tényleg jópofa dolgok!
http://eu.airbike.com/


csüt. nov. 24, 2016 2:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezek a meredek utcák tényleg nagyon kemények, de az a teljesítmény se kevés amit oda beépítettél! :)
A visszatöltés logikája tényleg érdekes, hogy elméletben olyan jónak tűnik, közben gyakorlatban alig marad valami tényleges vissza táplált energiaként. Persze józan ésszel utána gondolva, van benne valami.

Hegyi terepen még nem próbáltad? Pl a Prédikálószékhez felfelé?
Van ott egy olyan rész, ahol még a nyeregben maradni is nehéz.
Ott mindig csak tolom sok megállással. A Bikemag fórumon a "Túrák Magyarországon" topikban feltettem a kérdést, hogy fel tudott-e tekerni valaki azokon a nagyon meredek részeken?
Erre egyik srác feltett egy videót, ahol látszik, hogy feltekert a gyökeres köves részen végig izomerőből. Nem semmi.
https://youtu.be/h9as6TKPyyM?t=56

Járok ide fel én is. Már voltam arra többször is. De csak puhábbra engedett gumikkal tudtam nagyrészt feltekerni idáig nemrég először. Úgy tényleg könnyebb terepen felfelé is menni. Előtte annyit engedtem a gumiból, hogy hüvelyk ujjal éppen egyenesre tudjam nyomni a futófelületet. Így fel tudtam szinte végig tekerni, csak a nagyon durva emelkedőkön toltam.

https://get.google.com/albumarchive/111 ... 0SEiORGcag

Gépi erővel biztosan felmenne ott is csak 2 bar alatti gumi nyomáson, különben nagyon pattogna a köves gyökeres részeken. Az a Vad-álló kövek felé a járható részektől a prédikálószékig oda vissza. A keményre fújt gumival még lemeni se lehet, csak 2 bar alattival nem pattog azon a részen.

Ott 18-20 fok körüli a meredek szakasz egyes részeinél. A Vad-Állók felé ennél lejjebb ott nem mentem.
Viszont találkoztam már olyannal aki Dömösről jött fel a Vad-Álló-köveken keresztül a vállán a biciklivel. Itt látszik a srác amikor éppen meséli (csak a szél ne fújna a mikrofonba): https://youtu.be/Ys82gurYZn0?t=287
Itt toltam lefelé is, mert akkor még kemény volt a gumi és pattogott nagyon.
Későbbi utakon már lejjebb engedtem az ilyen részeken. Mindig tanul az ember.

A vissza táplálás témában...
Azt hiszem értem, az össze adódó sok veszeteség végül megeszi a megtermelt energia nagy részét, mire az akkuba jutna. Na meg ha nagyon vissza fogod vele, akkor meg alig halad lefelé. Egy dologra mindenképp jó, motorféknek. Nem kopik el olyan gyorsan a fékpofa! :)


szer. nov. 23, 2016 1:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Az jó meredek utca lehet, már csak a lépcsőket nézem mellette, már abból is látszik.

http://mrfoster.blog.hu/2015/07/11/megtalaltam_budapest_legmeredekebb_utcajat
Pinyo fotóival! :)

Idézet:
Az akkuja 36 vagy 72 Voltos? Mert ha a motor másfél kW-os, akkor 72 V-ról felkap vagy 20 A-t.


Ez 14 cellás lipo csomag, 58.8V feltöltve, 1700-at láttam eddig legnagyobbat a kijelzőn, illetve 20A-t. Nyilván ez csak a vezérlő, a motorra ennél kevesebb jut.

Idézet:
Kilométerben átlagosan, nem túl emelkedős részen kb mennyit lehet menni vele?
Sok hegymenetben vissza tud tölteni? Gondolom úgy hoztad össze, vagy nem?

Hegyek között gondolom jóval kevesebb lesz a táv amit tud, már ha nem tölt vissza lefelénél.


Most próbáltam bejárásra, így 2 napot bír töltés nélkül, ez kb. 50km, de sok hegy van benne, illetve még nincs rendes gázkar, a potméteres megoldás sokat eszik.
Síkon szerintem jóval többet elmenne, de még nem próbáltam, majd gyerekkel megyünk utánfutóval, le fogom tesztelni hosszabb sík távra. :)

Á, ez a visszatöltés nagy tévedés, gyakorlatilag alig lehet így visszatermelni, erről több cikk is van, ez pl. elég jól elmagyarázza, mi az alapvető probléma a visszatöltéssel:
http://www.pandaebikes.com/regen-braking-ebikes-worth/
Próbáltam és tényleg kb. a leírtak szerinti áramok jöttek vissza, vagyis gyakorlatilag semmi. (80-90mA kb. 4W / ez annyira kevés, hogy pl. a készenléti fogyasztása a vezérlőnek 40mA kb. 2W, tehát épp hogy ezt visszahozza)
Amire jó, hogy így szinte nulla a fék kopása, illetve technikás ereszkedésnél terepen magától megy, mint sok terepjárón az ereszkedő automatika.


kedd nov. 22, 2016 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az jó meredek utca lehet, már csak a lépcsőket nézem mellette, már abból is látszik.

Az akkuja 36 vagy 72 Voltos? Mert ha a motor másfél kW-os, akkor 72 V-ról felkap vagy 20 A-t.
Kilométerben átlagosan, nem túl emelkedős részen kb mennyit lehet menni vele?
Sok hegymenetben vissza tud tölteni? Gondolom úgy hoztad össze, vagy nem?

Hegyek között gondolom jóval kevesebb lesz a táv amit tud, már ha nem tölt vissza lefelénél.


kedd nov. 22, 2016 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Az a bringa nagyon keményen mehet! A súlyt meg végül is önhordóan viszi. :)


Azért kell egy kicsit tekerni, de csak rásegítésnek.

Íme Pinyónak egy kultikus hely: Gül Baba utca :)

https://www.youtube.com/watch?v=T4EXycNC_4g


hétf. nov. 21, 2016 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Az a bringa nagyon keményen mehet! A súlyt meg végül is önhordóan viszi. :)
A gyári bringák, a másfél milliósak (1,7 mill.), azok kb. 22 kilósak össz súlyban, de az kb fele teljesítményű ehhez képest! Az ambringa.hu -n lehet infót találni róluk, ár, teljesítmény stb.

Az infót kössz!


szomb. nov. 12, 2016 9:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Hűha, biztosan valami betonszaggató lett belőle! :shock: :!:
Súlyra mennyi lehet a rárakott cucc?


Az agy úgy 4 kiló, az akksik meg 3, mert nem li-ion, hanem polimer. Meg a vezérlő úgy 400g körül lehet, elég hosszú alu doboz. Kell a hely a 18db fet-nek. :)
Illetve még feltettem a gépre két 2.5-ös downhill slicket, elsőre túlzásnak tűnt, de a sebességet érezve szerintem pont jó. :D
Szóval nehezebb lett, de menet közben nem tűnik annak. Viszont a kormányra ideiglenesen akasztott táska (akksi) helyett kell más megoldás, most pl. beleért a gumi. :(

balu1 írta:

Valamit akartam kérdezni. Azok a step-up step-down áramkörök közül van
ami lefelé és felfelé is konvertál a betáphoz képest, vagy mindegyik csak egy irányba?
Tudom, itt építgettetek ilyeneket, Pinyó is és Te is. Most csak elméletileg kérdezem,
hogy ne mondjak hülyeséget valakinek.


Én többet is csináltam, ami az autóban volt, az felfele, ami meg bringás lámpa, az lefele. De igazából ez csak áramkör és ic kérdése, lehet olyat építeni, ami mindkét irányban dolgozik.


szomb. nov. 12, 2016 1:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hűha, biztosan valami betonszaggató lett belőle! :shock: :!:
Súlyra mennyi lehet a rárakott cucc?

Valamit akartam kérdezni. Azok a step-up step-down áramkörök közül van
ami lefelé és felfelé is konvertál a betáphoz képest, vagy mindegyik csak egy irányba?
Tudom, itt építgettetek ilyeneket, Pinyó is és Te is. Most csak elméletileg kérdezem,
hogy ne mondjak hülyeséget valakinek.


pén. nov. 11, 2016 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ideiglenesen összeállt a cucc, hát nagyon durva. :)
Aki jön hétfőn Teleholdazni, kipróbálhatja. :)


pén. nov. 11, 2016 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Hú, ez hihetetlenül komoly lesz! Ahogy olvasom, kb három soronként ájultam el tőle :)
Nagyon jól össze szeded a lényeget hozzá. Az 1500 W meg már kettő lóerő!


Köszi! :)

Amíg nincs kész a saját, addig ideiglenes jelleggel először egy kínai védőáramkör lesz benne:

A pakk összekötve
A védőáramkör a villogó led jelzi hogy épp melyik cellán balanszol.

(szerk) valamiért innen nem nyitja meg a képet, de a linket bemásolva a böngészőbe megy.

balu1 írta:
ezt "gáz"karral tervezed, vagy a pedelechez hasonlóan a pedál fogatásával kötöd össze?
Gondolom a gázmarkolat egyszerűbb s praktikusabb lehet.


Lehet kapni pedelec érzékelőt is külön, de nekem az a megoldás annyira nem tetszik. Szeretnék úgy is gurulni, hogy nem kell közben tekerni.
Gázkaros lesz, de nem markolat, hanem a quad/hószán, stb. megoldása ami hüvelykujjal vezérelhető.
Kép

Idézet:
A lejtől a vissza töltés az szerintem célszerű volna, az nagyon meg tudja toldani a
vissza töltésekkel az akku teljesítményét.

Ezt még fontolom, mert nem mindenki javasolja, túl nagy lejtőkön könnyen tönkreteheti a vezérlőt/akksit.


vas. okt. 30, 2016 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hú, ez hihetetlenül komoly lesz! Ahogy olvasom, kb három soronként ájultam el tőle :)
Nagyon jól össze szeded a lényeget hozzá. Az 1500 W meg már kettő lóerő!
Igazán komoly dolog néz ki ebből is, mint bármiből, aminek eddig neki kezdtél.

ezt "gáz"karral tervezed, vagy a pedelechez hasonlóan a pedál fogatásával kötöd össze?
Gondolom a gázmarkolat egyszerűbb s praktikusabb lehet.

A lejtől a vissza töltés az szerintem célszerű volna, az nagyon meg tudja toldani a
vissza töltésekkel az akku teljesítményét.

Ez valami ehhez hasonlóan fog majd menni:
https://www.youtube.com/watch?v=wm_KQBLE8bU


pén. okt. 28, 2016 9:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi, már néztem őket, de nagyon durva áraik vannak. :(
Ennél jóval kevesebből lesz kihozva a rendszerem. Már van motor, benne is van a bringában, megvan a pakk is, megjött a 60V-os! töltő :), meg a fődarabot a vezérlőt várom nagyon. Addig nem lehet kipróbálni.

Persze itt is megtaláltam a lehetőséget a microcontrolleres programozásra :) , egy Arduino 2540-es lesz rákötve, erre a finom kis szerkezetre: http://www.ti.com/product/bq76940
15 celláig tudja kezelni a pakkokat, mindent mér, még a töltés-merítés teljesítmény értékét is számolja, tud balanszot is.
Mindezek mellett soros kommunikációval vezérelhető/programozható. Saját maga és a microcontroller tápellátását a pakkról veszi. 3 hőmérő ellenállást tud figyelni.
Extra funkció a raktározás mód, ekkor teljesen lekapcsol, kikapcsolja a pakk kimeneteit is, csak resetre éled fel újra. Ez akkor jó, ha a csomag épp nincs használatban.

Egyébként ha valakit érdekelnek az ebike-ok, akkor a decathlonban már vannak kipróbálható btwin típusok. Agymotoros pedelec, li-ion akksival. Bár ezek csak gyenge 250w-osak (az enyém a vezérlő korlátozásával 1500w lesz, a motor egyébként 2000w-ot tud), de nagyon jól tolnak, hihetetlen mennyire nem kell erőt kifejteni a tekeréshez.

balu1 írta:
dhpage : Találtam neked elektromos kerékpárt, akár alkatrészt is árulnak régebbihez és újabbhoz is.
most van náluk kiárusítás, esetleg érdemes lehet megnézni mijük van jó áron.


csüt. okt. 27, 2016 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage : Találtam neked elektromos kerékpárt, akár alkatrészt is árulnak régebbihez és újabbhoz is.
most van náluk kiárusítás, esetleg érdemes lehet megnézni mijük van jó áron.


"a november 11-én, pénteken (előrehozott Black Friday...:)) induló óriási készletkisöpréssel igyekszünk lehetőséget biztosítani arra, hogy nagy (helyenként óriási!) kedvezménnyel hozzájuthass még karácsony előtt egy elektromos kerékpárhoz és/vagy fekvőbringához, illetve rengeteg alkatrészhez, kiegészítőhöz.

Néhány terméket már láthatsz a honlapunk akciós részén (ezeket már most is megveheted olcsóbban), viszont mivel kapacitáshiány miatt csak a töredékét fogjuk tudni a honlapra feltenni, ezért várhatóan inkább listát fogunk küldeni az érdeklődőknek a konkrét termékekről. Javasoljuk, hogy amennyiben vásárlást tervezel az alábbi kategóriák közül valamelyikben, kérlek jelezd felénk a megfelelő linkre kattintással, hogy értesíteni tudjunk az akciós cikkekről:"

Akciós elektromos kerékpárok :
http://www.ambringa.hu/elektromos-kerek ... rek2016osz


szer. okt. 26, 2016 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hú, igen Ez az, köszi ! :)
Közben ennek alapján rátaláltam hasonló képekre is, köszi még egyszer.


hétf. okt. 17, 2016 23:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 22, 2012 12:39
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia balu1

Ha, jól sejtem, ezt keresed a Bikemag Látni & Látszani! topikjában a mostani napokban felmerültek kapcsán:

Kép


hétf. okt. 17, 2016 22:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
DöG-1 írta:
Mekkora kapacitású pakkot akarsz építeni (mekkora távra /ideig kéne működnie, mennyi rásegítéssel)? Igazándiból LiFePO4 lenne az igazi (jóval terhelhetőbb, többszörös életciklus)...


Szia! :)
Köszi!

Közben rátaláltam az index fórumon az elektromos bringa topikra, ott pont betett valaki eladó li-polimer cellákat (10Ah) 5-10 töltéssel, 2500Ft/db áron. Azok már eleve forrfülesek és a kivehető áram is jó.
Van hozzá elektronikája is, csak össze kell raknom. :) 13S 48V-osat akarok összerakni belőle.



Egyébként én nem rásegítésest akarok, hanem gázkaros megoldást, főleg elindulásra, néha rágyorsításra. Maximum táv elég a 20km (de ez tényleg max. és nem is végig használva), aztán már tudom tölteni otthon/melóhelyen.
Elvileg a kefe nélküli agymotorok egyáltalán nem fékeznek, olyat akarok venni, 1000W-osat.
Most láttam, hogy van visszatöltős is, amivel lejtőkön fék helyett használva lehet frissíteni az akksit.

Jövőhéten már el is tudom hozni, aztán a motort/vezérlőt még kitalálom.
Van épp elfekvő 4 cellás elektronikám, amíg nincs motor, kipróbálom lámpához, nemsokára úgy is Telehold. :)

Egyébként onnan jött az ötlet, hogy még januárban kipróbáltam egy gyári bosch motoros bringát és megtetszett a bringa/motor kombináció.


csüt. okt. 06, 2016 22:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia! :)
Mekkora kapacitású pakkot akarsz építeni (mekkora távra /ideig kéne működnie, mennyi rásegítéssel)? Igazándiból LiFePO4 lenne az igazi (jóval terhelhetőbb, többszörös életciklus)... pl.2,5Ah* pl.10Ah pl.15Ah Esetleg alacsonyabb packfeszültség, + step up? (ha elég kis összteljesítmény):hm:

*lehet fülezettet is kapni (+100Ft), amit már lehet forrasztani.

Kerék motor tényleg a legegyszerűbb megoldásnak tűnik, remélhetőleg "guruló" üzemmódban sem fékez jelentősen... "Normál" pedelec motor 250W, mivel ez esetben nincs váltó, jóval nagyobb nyomatékot /teljesítményt kell tudnia a motornak -gondolom ezért 1KW-. Ehhez viszont még nagyobb terhelhetőségű cellák kellenének... Félek hogy normál üzemben, nagyon kis %-os rásegítés esetén rosszabb a hatásfok, mint egy kisebb teljesítményű motornál -nagyobb %-nál- :|


csüt. okt. 06, 2016 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. nov. 15, 2007 16:20
Hozzászólások: 1449
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok! :)
Kicsit eltűntem, de most új építést tervezek, igaz nem lámpa, hanem meghajtás. :)

Elektromos hajtást akarok tenni a bringára, már ki is néztem egy szettet, amiben minden van, kivéve az akksi.
Mert azok olyan drágák, hogy inkább összerakok magamnak egyet.
Kérdés, hogy honnan érdemes rendelni cellákat?

Pinyo: ahol te összerakattad cég, azok árulnak cellát is? Egyedül a cellaösszeillesztést nem akarom saját magam csinálni, inkább jobb, ha profik hegesztik össze.

Egyébként ezt néztem ki: http://www.pandaebikes.com/product/panda-power-48v-1000w-electric-bicycle-e-bike-conversion-kit/
Ez meg egy leírás a pakk készítéshez: http://www.ebikeschool.com/how-to-build-a-diy-electric-bicycle-lithium-battery-from-18650-cells/


kedd okt. 04, 2016 12:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem, az valaki más lehet.


szomb. aug. 06, 2016 22:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Azon gondolkodom, talán valamikor csináltam ilyen felhasználót, már ki tudja.
Nem használom úgy, hogy be kelljen lépni. Éppen keresgéltem, hogy megpróbálok belépni és
egyből kiderül, de nem tudom hol lehet ilyent csinálni. Szóval már ki tudja mi volt régen, hogy enyém-e a "gyerek" vagy sem.

Végül is Te sem emlékezhetsz már minden egy éjszakás kalandodra, lett-e belőle valami. :)



Akkor nem Te leszel, tekintve, hogy Balu01 tegnap módosított valamit Tiszapüspökinél. Hogy Gödöllőt nézve ez mi a francért jön fel az előzményekben, azt nem tudom !-F


szomb. aug. 06, 2016 19:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Azon gondolkodom, talán valamikor csináltam ilyen felhasználót, már ki tudja.
Nem használom úgy, hogy be kelljen lépni. Éppen keresgéltem, hogy megpróbálok belépni és
egyből kiderül, de nem tudom hol lehet ilyent csinálni. Szóval már ki tudja mi volt régen, hogy enyém-e a "gyerek" vagy sem.

Végül is Te sem emlékezhetsz már minden egy éjszakás kalandodra, lett-e belőle valami. :)

Ha már vicc, akkor egy kis OFF, de már elmondom.
Az uraság elküldi a szolgáló lányt, hogy vigye el a grófnőnek a gyerektartást.
Adja át a pénzt és mondja meg, a gyerek már betöltötte a 18. évét,
nagykorú lett, több nem jár, és nézze meg milyen képet vág.

Megy is a szolgáló, átadja a pénzt és elmondja végig az üzenetet.
A grófnő végig hallgat mindent sorban és így válaszol:

Nem jár? Akkor ha vissza megy mondja meg az úrnak,
a gyerek nem tőle van és nézze meg milyen képet vág!

-

Nemrég vettem 200 mW-os vonal lézert a kínai piacon egy autó kellékesnél.
Ez az amit az autók hátuljára szerelnek fel egyes országokban (ahol lehet) és ködben egy vörös hátsó függönyt és vonalat vetít maga mögé az aszfaltra.


A bringán a gyári biciklire készült 5 mW-oshoz hasonlóan szerelem majd fel,
de mivel ez kettő darabból áll ezért két oldalra teszem a nyereg alá.
A biciklire gyárilag készítettnek a fényét alig lehet látni, de ez annál 40X erősebb fényű.
Ez már látszik majd normálisan. Az akkuról 270 mA-t vesz fel darabonként szóval fogyaszt is.

A képet nem én készítettem, hanem néztem hasonló köd, vonal lézeres képeket és
közben ott akadtam rá, hogy már megcsinálta valaki ezzel az erős fényű lézerrel bringára.
Arról az akkuról próbáltam, amiről a lámpa is működik, 7,2 V
(az kettő db sorosan kötött Lítum-ion akku csoport) .

Kép

Eredeti oldal ahonnan a kép származik:
http://gizmodo.com/a-car-bumper-laser-h ... 1684182755

Nem akarom állandóan használni esténként, legfeljebb kipróbálom mit szólnak út közben. :)
Télen este ködben amikor rám sötétedik akkor jól jöhet majd.
A két vörös vonal és a kétoldalt lefelé világító köd függöny akkor lesz majd a leginkább látható és hasznos.

Épp nézem a vele kapcsolatos képeket és ott bele tették egy pohár vízbe.
https://www.selloscope.com/hrimg/ecx.im ... -hires.jpg

Elég rossz ötlet a gyári kínai holmit vízbe tenni.
Szétszedtem, kivettem a kínai módra benne lötyögő és szabadon elforgolódó lézer modult a tokjából
és alul, ahol a vezetékek csatlakoznak a félvezető lézer led chip kivezetéseinél gyárilag
szigetelés nélkül van ráforrasztva a bekötő huzal, ami
egy kicsi közbenső műanyag dobozocskában lévő kontroll elektronikán keresztül megy az akkura.
Nem is beszélve arról, hogy a lézer led egy fém lemez darabbal van bele szorítva a tokjában lévő túlméretes furatba. Ott a víz be tudna jutni az optikai rendszer belsejébe is.
Ezeket mind le kell szigetelni házilag, mert ez eredeti "occó" kínai kaki, de
amire kell arra azért jó ha a gyermekbetegségeit kikezeljük. :)

Úgy oldottam meg, hogy a külső fém tokban lötyögő lézer modul oldal palástját
vékonyan bekentem gumi pasztával, ami miután már annyira megkötött, hogy nem kenődött és nem ragadt hozzá, bele préseltem a rögzítő füllel ellátott fém burkolatába, amit előtte kikentem szilion zsírral a későbbi könnyebb pozícionálhatóság érdekében.
Mivel nem ragasztottam bele fixen ezért még állítgatható ahogy szükséges de magától nem állítódik el.
Ezzel még a hő átadását is megoldottam a modul és a külső burkolat között.
Még a vezérlő panelt a vezetéken lévő külön kis dobozban kellett leszigetelnem, hogy vízálló legyen az is, és mehet a nyereg alá és még az esőben se lehet így már baja.


Így világít optika nélkül a tenyerembe :

Kép


pén. aug. 05, 2016 22:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1, OpenStreetMaps-en balu01 te vagy? :)


pén. aug. 05, 2016 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Láttátok már a kilátót a HHH tetején?
https://www.youtube.com/watch?v=o5Ar0sMRy7Q

A videón olvasható magasság a tengerszint fölötti magasságot jelenti,
aminek a nulla pontja kb. 100 méterrel lejjebb van a Duna szintjénél.

A magasság görbe azért került rá, mert valaki a "bikemag" fórumában arra volt kíváncsi.
A jobb felső sarkában egy térkép szerinti útvonal látszik.

A telehódasok célpontja akár ez is lehetne a jövőben.


szer. aug. 03, 2016 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Akkor nem tudom, de valaki írta, méghozzá ezen a felületen.
Ha valakinek van kedve olvasson vissza pár oldalt, ott lesz szerintem valakitől.


szer. júl. 20, 2016 19:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 14:32
Hozzászólások: 503
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Úgy emlékszem DöG úr szedett szét már ilyesmit.
Régebben még láttam is asszem tőle képen ahol kiépített chipsor szál darabot próbálgatott...
Szia Balu, az nem én voltam! Valaki mástól láthattad... :?


kedd júl. 19, 2016 18:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Augusztus 20.-án lent a Dunaparton csigányasszonyok szoktak árulni ilyen ledes fényrudakat amiben a különböző színű ledek felváltva és kombinációkban felváltva ki-be kapcsolgatnak. Azt pörgetik gyorsan így a kezükben, hogy látványos legyen és ráharapjanak a vevők. Azokon látszik a szaggatott ki be kapcsolgatás.

Amit Skori ír az is teljesen logikus és én értem,
de a tükrös megoldást még univerzálisabban használhatónak tartom, mert
abban még a benne látszó távoli fényforrásokkal teli környezet képét is meg tudom gyorsan mozgatni,
amíg ezzel szemben a tájat nem pörgethetem meg a fejem fölött, de a tükörben igen.

Ha bár erre is igaz, "adjatok egy fix pontot és kimozdítom sarkaiból a világot".
Elkezdek én pörögni és akkor hozzám képest minden forog.

Kép


szer. jún. 22, 2016 12:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Valahogy nekem erre a ledszalag próbálásra ez a látvány ugrott be :D

Kép


kedd jún. 21, 2016 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Skori, elképzeltelek, amint a led-szalagot pörgeted a fejed felett, a gyerek nevet és tapsikol, feleséged pedig belép: Ti meg mit csináltok? - Semmi különös, csak a pwm-mérést mutatom neki... :)


szomb. jún. 18, 2016 22:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A projektoros dolgot majd még átgondolom kitől láthattam,
de azt tudom, hogy általam elismert tudású embertől.
Azért is emlékeztem rád. :)

Az a led fényforrás, nálam egy állólámpába van betekerve és
nem nagyon akarok most még foglalatot vezetékkel barkácsolni hozzá.
Az ok lustaság mint általánosságban Relaks indokai között is sűrűn szokott szerepelni !-F

..de az a tükrös megoldás ugyanolyan hatékony és látványos. Majd próbáld ki valamin. :)


pén. jún. 17, 2016 14:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Balu: a projektoros cuccot valahol máshol láthattad. A villogás tesztre a legjobb megoldás, ha a vezetéken lógó fényforrást forgatni kezded, hogy egy "körvonalat rajzoljon" a levegőbe. Ledszalag esetén, ezzel a módszerrel, pwm szabályozáskor szaggatott vonalat lehet látni, még a kitöltési tényező is egész jól megsaccolható.

inhouse: csak sajnos a ráírt W-ok gyorsabban fejlődnek, mint a ténylegersen leadott fénymennyiség. De néha azért akadnak kivételek. Korábban a Lidl-ben vettem akciós dimmelhető ledlámpákat, névlegesen 14W-os, a gyakorlatban 12W körüli volt a felvétele, és még a fénye is egész jó.


pén. jún. 17, 2016 14:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hát, igen, nem is férne el más a menetes részben. Akkor elektronikailag egyszerűbb. Viszont nem láttam még ebből a típusból 10W-oasat sem, nem hogy 18W-osat, jó sokat fejlődtek!


pén. jún. 17, 2016 8:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ettől a LED izzó fogalom zavartól már én is lassan megőrülök.
Azt nyilván értem, hogy Te is azért írod, mert hasonlóan kiakadsz az ilyen megnevezéseken.

Az izzószál utánzatú ledeknél ez a chip sor kisebb hűtést kaphat, mint a huzal kivezetésű ledeknél ahol a hőt a kivezetés és a tokozás el tudja vezetni egy nagyobb leadó felületre, a tokra és a kivezetések felé is.

Azt nem tudom, hogy hány darab chip lehet ebben, de szerintem 20 mA-nél kisebb áramon működhetnek darabonként mert egymást is fűtik ami még inkább csökkenti egymás hőleadását.
A hutal kiv. lednél a nagyobb hő elvezetés mellett kaphatja meg a 20 mA-t.
Ennél a szorosan egymás mellé épített, hűtés nélküli led sornál attól már szerintem túlmelegedne.

Ennek a négy "szálas" példánynak (ez 4W-os) próbáltam nézni a villogását.
Fogtam egy tükröt és abból nézve, adtam a lámpa tükörképének egy vízszintes eltérítést,
vagyis rögtönöztem egy mechanikus oszcilloszkópot hozzá a vízszintesen gyorsan megmozgatott tükörből.
Teljesen egyenletes volt végig mindenhol a lámpa led csíkjainak a fénye.
Nem voltak benne sötét szaggatott vagy halványuló-erősödő szakaszok.

Majd megpróbálom megszámolni sötét üvegen keresztül ha sikerül, hogy hány led chip van egy ilyen 1 Wattos led sorban, de ahhoz kell még valami múzsa csókja, hogy kedvem is legyen összeállítani a tesztelő összeállítást.
(Közben keresgéltem a szűrőimet, de jól elrejtettem valahova, majd ha előkerül, meg tudom nézni.)

Azt hiszem, az lesz a könnyebb megoldás, ha lefotózom napfogyatkozás néző szemüvegen keresztül és a képen könnyebb lesz majd számolni.

Más.
Skori: neked volt feltéve az oldaladra egy lézer ledekkel felépített gyári projektorról
nagyon részletes infó, mint pl melyikben vannak fél és melyikben vannak 1 Wattos lézer ledek
és az egész felépítése látszott. Aztán valakinek akartam mutatni, de már nem találtam meg.
Az szándékosan tűnt el onnan, esetleg véletlenül veszett el, ..mert jó volt (mint általában a dolgaid) alapos és részletes.


csüt. jún. 16, 2016 22:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Egyik barátom is vett hasonlót, abban semmi nem volt, csak az antiparalel kötött ledek, egybeintegrálva az előtét-ellenállással. Azaz az egyik félperiódusban a ledek fele világít, aztán a másik fele, és villog is rendesen. Úgy látszik ebből is sokféle van. A ledek hűtése amúgy is kérdéses szerintem. Egy valóban 10W feletti, korrekt, jó hőelvezetéssel felépített lámpa is nagyon forró tud lenni. Vagy közben kitaláltak olyan ledet, ami nem csak a félvezető miatt világít, hanem izzani is tud :) :) ? És ezzel el is jutnánk a valódi "LEDizzó"-hoz! :)


csüt. jún. 16, 2016 17:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
inhouse írta:
nézte már valaki?

Nézte.
A kőbányain vettem egy külső felirat alapján 18W-os példányt
A műanyag búra pillanatok alatt lepattant róla, alatta nem is meglepő módon egy 12W feliratú kerek panel.
A panelen a ledeken, egy graetz hídon, egy pufferkondin kívül csak egy nagyfeszültségű előtétkondi volt (van, mert egyébként klasszul működik és használjuk)
Igen, kapacitív osztó. Kész.


szer. jún. 15, 2016 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Úgy emlékszem DöG úr szedett szét már ilyesmit.
Régebben még láttam is asszem tőle képen ahol kiépített chipsor szál darabot próbálgatott, de valamiért nem érte el a beépítettnél elérhető fényerőt. Talán mert ott éppen a kétoldalas fény kibocsájtását hasznosítják, itt meg lencsével csak az egyik oldaláról vetítjük a fényt.
Tükörrel szintén csak az egyik oldaláról kilépő kerül a tükör fókuszába, a másik csak közelre szóródik, ami úgy nem túl hatásos.


kedd jún. 14, 2016 7:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Régóta vannak már ezek a típusok, de még mindig nagyon drága. Ráadásul eleinte 4W volt a max. Ami a fény vetítési szögén, színén, erősségén kívül tetszett, hogy úgy tűnt nincs benne komoly elektronika, ami azért szintén hullik a LED-es "izzók"-nál is. Ahogy én láttam, annyi LED chip van bennük, hogy az is lehet, egy sima egyenirányítás és szűrés van a menetes részben...nézte már valaki?


kedd jún. 14, 2016 7:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
" ledes fényforrást lehetőleg jól szellőző nyitott lámpa testekbe"
Kompakt fénycsövet meg elvileg nem illik lógatva szerelni.
Azt nézzétek meg a lámpatesteket ...


kedd jún. 14, 2016 6:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szóval hélium..
talán valami szilárd, átlátszó és jó hővezető tulajdonságú és olcsóbb anyag mint a gyémánt :D , szóval ilyesmit is fel lehetne használni hő vezető, hő leadó felület növelőként, belül a búra falán belül, esetleg a felületével szoros hőkapcsolatban rögzítve. igaz, az már árban is megemelné mert többlet munkával jár és a kinézete se lenne annyira retró jellegű.

Sokan talán nem is gondolják az ezzel nem foglalkozó emberek közül, hogy ledes fényforrást lehetőleg jól szellőző nyitott lámpa testekbe érdemes telepíteni, különben jelentősen csökkenhet az élettartama a hűtés hiánya miatt. Erről valamiért általában nem esik szó, miközben a ledes lámpák tulajdonságait sorolják.


hétf. jún. 13, 2016 12:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hasonlót vettem egy barátomtól 2000-ért, csak azon opál búra van. Tényleg ezek a legjobbak jelenleg. Szín, hatásfok, azonnali működés, villogásmentesség, minden rendben. Héliummal vannak töltve, ez egy kicsit gyenge pontja, előbb-utóbb megszökik. A külső hőmérséklettel is vigyázni kell, mert a chipek a határ közelében járnak.


hétf. jún. 13, 2016 11:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nekem is van egy ilyen és tényleg elég hatékonyan és természetközeli, izzóhoz hasonló színű fénnyel világít.
Azokon a világító "szálakon" sok kicsi kék led chip van felszerelve sorosan.
Ha egy nagyító lencsével kivetíted a képét a falra, akkor látszanak is az egyedi kis chipek.
(vagy napfogyatkozás néző v. hegesztő üvegen kersztül is látszik).

Az egész led sort egyben bevonták a fehér led fényét lumineszcenciával létrehozó fényporral
mint a COB ledeknél szokás. Ez úgy látszik jól bevált, mert minden irányban le tudja sugározni a fényt a chip.

Azt nem tudom, hogy a hő leadása így a burkolaton belül hogy lehet elég, mert a kis chipek azért egymást is és bent a levegőt is melegítik, de gondolom ezt kimérték, kiszámolták, mekkora árammal járathatnak egy ilyen sort ahhoz, hogy a hőtől ne menjen idő előtt tönkre. Talán valami gázzal van töltve, ami jól vezeti a hőt, nem is tudom mi lenne az. Vagy csak simán lezárták a normál levegővel mert az is elég hozzá.

Szerintem a led chipnek az az oldala is világít, mit egyébként a fémre szoktak rögzíteni, ez adhatja a pluszt nála.


vas. jún. 12, 2016 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. júl. 10, 2011 14:16
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Igaz nem biciklivilágítás, de mi a véleményetek a retro izzószál hatású LED égőkről: http://www.ledter.hu/led_izzok_201/korte_izzo_204/philips_filament_led_297/philips_filament_led_bulb_230v_75w_60w_806lm_e27_827_6090? Én kipróbáltam egy ilyet és jelenleg azt mondhatom, hogy a legjobb helyettesítője a hagyományos villanykörtének. Tudtok ennél jobb LED égőt, ami ennél jobban hasonlít egy 60-as égőre mind fényerőben, mind kinézetre? Igaz nem túl olcsó, bár relatív, mert szerintem megéri beruházni egy ilyenre, mert vastagon behozza az árát. Itt legalább valóban tudja a ráírt fényerő értéket az égő. Sőt, még erősebbnek is tűnik mint a 60-as égő, és kellemes melegfehér színű fényt ad. A kérdésem az lenne, hogy van jelenleg ennél jobb technológia?


vas. jún. 12, 2016 17:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
..már csak azért is, mert az egész lángolva könnyen a fejünkre zuhanhat, ha alá megyünk. :twisted: :gigalol:


vas. ápr. 10, 2016 13:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sárga, tehát a lehetőségekhez képest meg kell állni.


vas. ápr. 10, 2016 7:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Na de hiszen mindhárom ég! :)
Na és akkor mi a teendő amikor mindhárom ég?

Különben a sárga az állapot változást jelzi.
Itt éppen azt, hogy a lámpa szilárdból folyékonnyá próbál változni. :D


pén. ápr. 01, 2016 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
ez egyértelmű: meg kell állni, mivel már sárga

:}


pén. ápr. 01, 2016 18:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
..ha már lámpa, felteszek én is egy kérdést így e hó elsején.
Ha így ég a forgalom irányító lámpa, akkor a középső sávban szabad-e tovább haladni?


http://kepfeltoltes.hu/160401/A_KRESZ_s ... es.hu_.jpg


pén. ápr. 01, 2016 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Értem, ez az elvi megközelítése. A gyakorlati értékeket mérni kellene és úgy lehetne valamit bizonyítani,
de most ennyire nem foglalkozom ilyen mélyen ezzel. Nem is vagyok berendezkedve ilyen pontos időtartamok mérésére. Köszi.


csüt. márc. 31, 2016 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Kiégészítem, hogy érthetőbb legyen:
"Azokat a periodikus zavarokat, amelyek periódusidejének egész számú többszöröse az integrálási idő, tökéletesen kiszűri"
de aminek nem, azokat is igen erősen csillapítja, legalább a periódusidők arányában. Véletlenszerűen hol itt, hol ott marad egy kis szelet a zavarjel kilógó periódusából, ami némi ingadozást okoz, de átlagban ismét pontos értéket mutat. Gondold át, hogy hogyan működik! Ott vannak a számítási példák is. A gyakorlatban minden műszerben n*100 ms az átlagolási idő, mert így lesz 50 és 60 Hz-re is tökéletes a zavarelnyomás.


csüt. márc. 31, 2016 8:22
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 170 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség