Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 3:32



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Remek!! lassan osszeall a tura::)) remelem Balu1 nek is jo az idopont...

idokozben vegre befejeztem a vezerlo aramkort is::)) egesz jol nez ki, ahhoz kepest, hogy en csinaltam...


pén. aug. 12, 2005 14:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Nekem elvileg jo a augusztus 21 ha nem jon kozbe semmi.


pén. aug. 12, 2005 14:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
http://chfilpo.villamvadasz.hu/led/kepek/DSCF6639.JPG
itt lathato az akksi is, meg a felfuggesztes mikentje
http://chfilpo.villamvadasz.hu/rocket/kepek/DSCF5731.JPG
itt meg az akksi bolcsoje kozelrol...

aztan itt a kep, amit igertem a ket lencserol a bal oldali a gyari luxeon, a jobb oldali pedig a potlencse... valamelyest lathato a kulonbseg..
http://chfilpo.villamvadasz.hu/led/kepek/DSCF6901.JPG
Hogy milyen nehez atlatszo targyakat fenykepezni!!! kulon muveszet...

Szoval ujabb idopont merult fel, ami mar legalabb ket embernek megfelelo: augusztus 21 vasarnap (legrosszabb esetben az automentes vilagnapra idozitett Critical Mass-on is meg lehet csodalni a lampakat, csak ott nem lesz lehetoseg objektiv tesztelesre!!)

Kerlek jelezzetek vissza, hogy jo-e a 21.-e... Meg aztan kesobbiekben is lehet ilyen osszeroffeneseket tartani, hogy lassuk ki mennyire haladt a feladattal..


pén. aug. 12, 2005 12:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
A 21-e szerintem jó.
Idézet:
Az a baj, hogy en meg csinalom, es pont emiatt nem erek ra....::))

Én is igy vagyok vele.

Idézet:
Az nem lesz nagyon kevés egynél több luxeonhoz?

Egy próbautat mentem eddig vele, nem túl meleg szél fújt útközben, és az egész cucc jéghideg volt. Álló állapotban sem hiszem, hogy túlmelegedne, mert nincsenek túlhajtva, erre ügyeltem azért.
Van nekem is elvileg egy hátsó villogóm, működik rendesen, csak ilyen gagyibb féle, és a rögzítése a bringához nem éppen volt túl jó. Ezért inkább hanyagoltam. Nekem mondjuk nem kell mindenféle össze-vissza villogó funkció :) Világítson, villogjon, köbö ennyi elég is. Illetve még fontos szempont, hogy ne essen le, ne essen szét útközben.
Balu: A 10 ledes világitás még csak egy próba kapcsolás, egy 20-as sor összeállitását tervezem, így az áramfelvétel is ennek arányában változik. Tehát 7-800 mA kb.
Kinél hogy van megoldva az akkuk elhelyzése? Úgy értem, hogy bicikli táska, vagy rá van valahogy erősítve a vázra?


pén. aug. 12, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Rekk írta:
Szerintem ne aug 20.án legyen a találkozó bár a tüzijáték különösképpen nem zaklat fel ha nem én csinálom


Az a baj, hogy en meg csinalom, es pont emiatt nem erek ra....::))

Szoba kerult, hogy valakinek a 26 - 27 nem jo.. esetleg 21, vagy 28 jo lenne?? bar az vasarnap... Vagy pedig szeptember 2 pentek


pén. aug. 12, 2005 8:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1 írta:
Persze arra is gondolhat bárki, hogy a többiek légvédelmi reflektorai mellett egy-két ember lámpa nélkül is elevickélhet


Hat igen.. ilyesmire gondoltam... addig nincs is baj, amig eggyutt haladunk, vagy odafele megyunk vilagosban.. csak amikor szetvallunk a sotetben, kezdodnek a bajok::))

Meg aztan jonnek olyanok is, akik meg csak gondolkodnak valamifele megoldasban, es elofordulhat, hogy nincs meg fenyuk.,.. esetleg semmilyen...


pén. aug. 12, 2005 8:22
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
Ja azt ugyebar mondanom se kell, hogy valamilyen fenykibocsajto ezkozt MINDENKI hozzon magaval...!!! Elso+hatso villogo minimum!!
Ezt komolyan gondoltad?
Már azt, hogy lámpatesztelésre netán valaki sötétben setéten menne?
Persze arra is gondolhat bárki, hogy a többiek légvédelmi reflektorai mellett egy-két ember lámpa nélkül is elevickélhet :P :twisted: :lol:


pén. aug. 12, 2005 0:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
A próbaútra csak egy nagyon összetákolt hűtést csináltam a luxeonnak, egy menetvágónak a tekerővasára vannak rácsavarozva. :) Jobbat nagy hirtelen nem találtam.
Az nem lesz nagyon kevés egynél több luxeonhoz?
Viszont ha túlhevül az árthat a ledeknek.


pén. aug. 12, 2005 0:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk írta:
Idézet:
Wolfheart: Hátsó villogót meg mindenképp vennem kell már.

..a Maglódi út és a Sibrik kereszteződésétől nem messze van egy ... üzletház..
Érdekes dolgok vannak ott érdekes áron.
Ott vettem Kb 220 forintért hátso villogót.
A kínai bolt részben.
...
Mindenféle módon tud villogni és 2 AA elem kell neki hozzá.

Nem akarlak nagyon elszomorítani de az minimum két vagy inkább háromféleképpen tud szétesni :D Nekem is volt olyan, ismerem.

Általában csak a nagyobb gödröknél hullik szét teljesen, ha csak kicsit rázkódik az út akkor csak önmagától kikapcsol.
Ez azért lehet mert nyomógombos programkapcsolója van ami a gombnyomások számának megfelelően választja ki a programot, mint pl oda-vissza fut a fény vagy az egész villog esetleg még több egyéb trükköt csinál, amíg egyenletes sima az út.
Viszont egy kisebb zökkenőnél egy pillanatra megszakad az elem áramköre ami azt jelenti az villogónak, hogy kikapcsolták, vagyis utána sötétben marad.

Amikor erre rájöttem akkor 500 méterenként megálltam ellenőrizni megy-e még. Sokszor sötét volt addigra.
Aztán beforrasztottam az elemeket huzallal a tartóba. Na most jól kiszúrtam a kínai ipar e 'remekművével'. Most biztosan nem fog kikapcsolni út közben.
Mentem is egy ideig, viszont éppen egy sötét szakaszon a Római parton bele huppant a kerék valamibe ami után potyogó kopogó hangot hallottam. Látom, hogy nem világít hátul semmi.
Vissza mentem és az első lámpa és fejlámpa fényénél megtaláltam a búrát és az egyik elem ott csüngött a lámpába forrasztott vezetéken.
A másikat a dupla erős lámpa fényénél sem leltem meg a füves útszélen.

Legközelebb jött a forrasztás és celluxal körbetekerés.
Amikor az is rövidesen szétment valahogy akkor rettentő bosszúsággal leszedtem és eltettem a "talán még jó lesz valamire" kategóriás turkáló közé de legszivesebben kidobtam volna az ablakon.
Szóval 220,-Ft az annyit is ér. Pontosabban annyit sem.
Talán az elem megéri, ha el nem veszíted közben.

Viszont amit itt feltettem hátsó lámpa képet azzal eddig még semmi probléma nem adódott és a fénye is változtatható -amióta átkötöttem az egészet-. Olyan a dizájnja mint a 6.000,-Ftos széles csík alaku cateye villogónak. Igaz, az eredeti piros ledeket kicseréltem 30fok 10 candelásra és van kettő, azaz három fényerő fokozata azóta.

A halvány jó amikor nem forgalomban hanem társaságban megyek és szól valaki, hogy kiég a szeme az erőstől, akkor vissza kapcsolom kis fényre (ha addig meg nem tettem). Így az elemeket is kíméli.
Forgalmas úton meg lássanak jól!


pén. aug. 12, 2005 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az elemtartónak a kisérlet idejére szinte bármi megfelel. Az persze más kérdés, hogy meddig bírja arról az áramforrásról.

Wolfheart írta:
Persze hosszabbtávon a ceruza akksik nem jók szerintem, mert még 3 Ah sincs egy darab. Akkor inkább már az általad mondott góliát akksik, esetleg 12 vagy 6 voltos akksi. Ezek vásárlását nem kapkodom el.
A ceruzaelem méretü akku... Ez attól függ mit táplálsz vele.
Amit írtál, hogy 10 db fehér ledet használsz, az meghajtva és hűtve 400mA. Ha 2400mA/h-s ceruza akkuról táplálod akkor 6 óra folyamatosd világítást jelent, pontosabban annál többet mert később már kevesebbet fogyaszt a led.

Egyébként egy jó kapacitásu ceruza akku adatai:
2400 mAh kapacitású, 1,2 V feszültségű ceruza NiMH akkumulátor.
Tömege 26 g. 4 db-os kiszerelésben. 3 752.-
Kép
Forrás: http://www.ringfoto.hu/arlista/index.php?id=10570

Csak ötletnek írtam, persze ha góliátelem méretü nagy kapacitásu Nimh akkut használsz akkor
(épp ma néztem) pontosan 8A/h 1 db és 2 db--ot adnak 8990,-Ftért amiből két csomag kell a ledekhez.
Árban egy kicsit húzós. Persze cipelhetsz ólomaksit is olcsóbban.


Wolfheart írta:
Szerintem augusztus 20.-a nem jó. Bár a fene tudja. Állítólag az Árpád kilátóból remekül lehet nézni a tüzijátékot, de pont ezért nagyon sokan lesznek ott. Ezért a 20.00 utáni indulás már elég necces lenne. Szerintem.
Végülis nekem mindegy, majd egyszer..

Wolfheart írta:
..még annyit, hogy hűtőbordát merre lehet venni jó áron? Mert tudtommal nem túl olcsó mulatság egy nagyobb darab, szóval az ára sem mindegy...

A hűtőbordát itt veszem, már ismernek engem mint "bringavilágítás építőt":

Hoeller Electronic Kft.
2092 Budakeszi, József A. u. 10.
Fischer Antal
tel.:23/450-188 fax:23/452-333
e-mail:
hoeller@matav.hu

Az üzlet egy magán családi házban van, oda kell becsöngetni. (Szóval ne üzlethelyiséget keress)
Itt 1 méteres darabot tudnak adni, ez a legkisebb mennyiség.
Általában meg kell rendelni és néhány napon-héten belül meghozzák.
magam részéről feketére oxált-festett bordát vettem, az diszkrétebb megjelenésü.

mindig itt szoktam venni én is a hűtőbordát amikor ilyesmit építek.
A Fisher úr már ismer engem. Ő egy segítőkész úriember. Persze a kollegája is az de ő kimértebb.

Szóval lehet rám hivatkozni, hogy tőlem származik a cím.
Persze nem úgy ismernek mint balu1. :)
Voltam már többször is ott általában bringával.
Ha ezt mondod és a ledes lámpa építést akkor tudják ki vagyok.
Jókat beszélgettünk a ledekről.

Vettem két fajtát is aluprofilból de a régi kicsit kevésnek bizonyult, viszont amit nemrég vettem az jó. Igaz egy kicsit súlyos az 1 méteres darab.

Az ára 3-4ezer forint körül van, ha jól emlékszem, na de elhasználod az idők folyamán ha szoktál építgetni. Esetleg meg lehet osztani mással a költséget akinek még kell ilyen.

Ami a biciklire kerül belőle az nem nagyon nehéz de gramm mániásoknak nem való. :D

Így néz ki profilból az enyém:
Kép
A kép nagyban: http://img.tar.hu/tmscsaba/img/14650800.jpg#3

Persze nem feltétlen ezt kell venned de nekem ez bevált.
Végig néztem a katalógusban az elérhető lehetőségeket és ez látszott megfelelőnek, tehát célszerű ezt választani.
A sarkában az "SK177" jelzés azonosítja be pontosan. Ennek alapján akár e-mailben is megrendelheted.


pén. aug. 12, 2005 0:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Idézet:
Wolfheart: Hátsó villogót meg mindenképp vennem kell már.

Ha nincs messze az Maglódi út és a Sibrik kereszteződésétől nem messze van egy azt hiszem Univerzum üzletház vagy mi.
Érdekes dolgok vannak ott érdekes áron.
Ott vettem Kb 220 forintért hátso villogót.
A kínai bolt részben.
Szerintem megérte bár túl sokat tud :)
Mindenféle módon tud villogni és 2 AA elem kell neki hozzá.

Szerintem ne aug 20.án legyen a találkozó bár a tüzijáték különösképpen nem zaklat fel ha nem én csinálom :D


csüt. aug. 11, 2005 20:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Nekem meg a 26-27 pont nem jó :(
A próbaútra csak egy nagyon összetákolt hűtést csináltam a luxeonnak, egy menetvágónak a tekerővasára vannak rácsavarozva. :) Jobbat nagy hirtelen nem találtam.
A zselés akksiban gondolkodtam én is, vagy legalábbis egy nagyobb teljesitményű akksiban.
A luxeonok csak kölcsönbe vannak nálam, úgyhogy azokkal túl sokat nem tudok barkácsolni. Hátsó villogót meg mindenképp vennem kell már. Csak épp most szabadság van, aztán ilyenkor (is :)) lusta vagyok nagyon mászkálni vásárolni. De majd meglesz.


csüt. aug. 11, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
19. es 20. a nem a legjobb otlet, mert en tuti dolgozni fogok... szerintem utanna valamikor... javaslom 26, vagy 27... es mondjuk akkor lehetne egy olyan 19:45 - 20:00 koruli indulassal..

Wolfheart: szerintem ha van keznel regi PII es Slot1 es procihutod, akkor arra lazan ra tudod abakolni, es meg ki is nez valahogy... ventillator nelkul is eleg 2 darab luxeonnak egy akkora borda... meg haromnak is..... plane, ha szembeszel fuj, mert akkor meg allo helyzetben is jeghideg a borda... es mint ugye bringas korokbol ismert, a szel mindig szembe fuj...::))

javaslom, hogy ha nem akarsz nagy beruhazast, akkor vegyel egy 6 voltos kozepes teljesitmenyu zseles akksit... 4-5 Ah at lehet kapni egesz olcson... relative kicsi, sulya annyira nem.. viszont ar/kapacitas aranya szerintem jobb... es nem azik be!! ami nem utolso szempont

Ja azt ugyebar mondanom se kell, hogy valamilyen fenykibocsajto ezkozt MINDENKI hozzon magaval...!!! Elso+hatso villogo minimum!!


csüt. aug. 11, 2005 15:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Csak két pötty forrasztással van kivezetve a fesz. a luxeonoknak, nem szedtem szét atomjaira. Az Elektro Konthában vettem egy négyes elemtartót, nem zárható, és kapcsoló sincs rajta, de most ilyen kisérleti célokra tökéletes.
Persze hosszabbtávon a ceruza akksik nem jók szerintem, mert még 3 Ah sincs egy darab. Akkor inkább már az általad mondott góliát akksik, esetleg 12 vagy 6 voltos akksi. Ezek vásárlását nem kapkodom el.
Szerintem augusztus 20.-a nem jó. Bár a fene tudja. Állítólag az Árpád kilátóból remekül lehet nézni a tüzijátékot, de pont ezért nagyon sokan lesznek ott. Ezért a 20.00 utáni indulás már elég necces lenne. Szerintem.
Balu, még annyit, hogy hűtőbordát merre lehet venni jó áron? Mert tudtommal nem túl olcsó mulatság egy nagyobb darab, szóval az ára sem mindegy...


csüt. aug. 11, 2005 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
...a halogénes Cateye szétszedve, annak az elemtartójából van most táplálva 2 luxeon, ami a cangára van felerősítve...
Szerintem kár azt szétszedni mert nincs akkora energia tartaléka amiből sokáig tudna táplálkozni két luxeon.

A Lomexben lehet kapni zárt, kapcsolóval ellátott fekete ceruzaelem tartót 1,2,3,4 elemesben. Azt lehetne használni ilyesmire de azt sem sokáig ha körbe rakod sok leddel. Egy ceruza akku 2,4 A/h körül van.

A cateye halogén meg jó lesz neked tartalékfénynek ha mégis kevés lenne amit összeraktál. Azt kár lenne átalakítani.

A Mmarktban láttam góliátelem méretü akkut ami nagykapacitásu. Azt hiszem 8-9A/h a kapacitása és 1,2 V-osból kettő van egy csomagban. A kettő db ára is 8-9e forint. Ha veszel két csomagot az 16-18A/h de azzal elmegy 5 db 1Wattos luxeon vagy 40db 16candelás 20 fokos 40mA-el hajtva (persze jól hűtve) legalább 5 óra hosszát de szerintem tovább is mert ahogy merül az akku úgy csökken a fogyasztás is.

Tudom nem olcsó de... de szoarból nem lehet várat építeni, pontosabban lehet de akkor szoar-vár lesz.
...már kezdem én is megtanulni.

A góliát akkukat viszont egy műanyag csőben odaerősítheted a váz mellé.

Arra vigyázni kell, hogy kapható kisebb kapacitásu de szintén góliát elem méretü akku is amit nem szabad megvenni az olcsóbbsága ellenére sem mert nem tud többet mint egy ceruza akku méretü darab. Akkor már inkább a ceruza akku..

Mikorra tervezitek ezt a lámpanézést, aug.-20.-ára?


csüt. aug. 11, 2005 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
A túra dolog engem is érdekelne, csak még nem tudok konkrét napot mondani, de ha valamelyik nap estére mondjátok, akkor megpróbálok elmenni. A másik, hogy jelenleg éppen teszt üzemben vannak nálam a dolgok: a halogénes Cateye szétszedve, annak az elemtartójából van most táplálva 2 luxeon, ami a cangára van felerősítve (az, hogy felerősitve, kicsit talán tulzás, mert bandázsoló és szig.szalag tartja az egészet :D), illetve próbapanelre egyik este összedobtam egy 10 ledes 16 cd-s sort. Ez utóbbit még nem teszteltem az úton, mert még gondolkodom a normálisabb kialakitáson. Úgyhogy valószínűleg a halogén fog maradni, de nekem viszonyítási alapként az jó lesz. A többiek világitását viszont mindenképp szeretném megnézni (főled Baluét :lol: ).


csüt. aug. 11, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Idézet:
KAMA3: Ha 12 kilometer per oras atlaggal tekerunk, akkor maga az ut, az kb 1 ora... de nem csak tekerni fogunk, hanem megallunk dumalni, mericskelni, nezegetni egymas megoldasait, azzal fog elmenni szerintem bo egy-ket ora...

Ez a terv jobbnak tunik mint egy hoszabb tura.
Igyekeznunk kell a par heten belul osszehoznia dolgot hogy ne legyen tul hideg :)

"Még a nyári nap
tűzvörös fényben ragyog
- őszről szól a szél."

BASHO


szer. aug. 10, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Ha 12 kilometer per oras atlaggal tekerunk, akkor maga az ut, az kb 1 ora... de nem csak tekerni fogunk, hanem megallunk dumalni, mericskelni, nezegetni egymas megoldasait, azzal fog elmenni szerintem bo egy-ket ora...

...szerintem...

Akkor legyen ugy, hogy Batthyány tér, a duna feloli HEV kijarat, ahol a bringaut huzodik, talalkozo 19:45 tol 20:10 ig, es 20:10 kor indulas fel a hegyre... 20:40 tol teszt, aztan ha kiteszteltuk magunkat szepen lecsorgunk a hegyrol..

egyeduli nyitott kerdes a nap... ez meg a napokban kiderul... en is a pentek, szombatot tartom elonyosnek, mert ugy nez ki, megint ejszakai muszakban fogok dolgozni..


szer. aug. 10, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Az útvonal tökmindegy...
Előtte és utána kb 20 km et kell lenyomnom plusszban.
"Rákosborzasztó" eleggé kiesik ...

Igazán a péntek vagy szombat esti időpontok a legjobbak.
Well . a monnoicon szerint 20 06 kor kezdődik és 20 40 kor van vége a sötétedésnek.

Tehát ha felkell tekerni valahova akkor 20 40 re kéne felérni kb tehát a talalkozást valahol előte kéne megejteni.

Ahhoz a 2-3 óra tekerés és a hazaérés az már kisse durva bár egyszer belefér.

Minél többen jönnek annál több féle lámpát láthatunk :D
Bár egyre inkább úgy érzem hogy csak csodálkozni megyek :shock:


szer. aug. 10, 2005 21:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
rekk: A fentebb vazolt tura utvonal neked megfelelo?? egy rovid gazosabb szakasz van benne, de ott legfeljebb tolni fogjuk...en is tolni szoktam... en speciel 20. a utan jobban raerek, de jo volna valami idopontot lefixalni, peldaul, hogy hetvegen, vagy hetkoznap legyen?? szerintem 2 -3 oras turarol lenne szo, ami esetleg hetkoznapra is lehet idoziteni.. jo lenne, ha minnel tobben lennenk..

otleteket varok, illetve, hogy kinek mikor lenne jo...


szer. aug. 10, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az a baj, hogy a NUD4001 jobbnak látszik a kapcs. üzemű áramgenerátoromnál. Illetve nem biztos, mert szerintem az egy áteresztő áram-stabilizátor. Ha kapcs. üzemű lenne, vszínűleg tekercs is kéne.


szer. aug. 10, 2005 20:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Meghajtas: egyenlore a jol bevalt tranyos aramgeneratoros... minden lednek egy kulon aramgenya... ez a kesobbiekben valoszinu a Ros-Co. fele kapcsolouzemu taparamkorre lesz lecserelve, de addig maradok annal ami mar bevalt.

Lencsevedelem: kezdetnek egy vekony, hoallo nyomtathato foliat fogok ele kifesziteni, mert ez a legegyszerubb, es az irasvetito folia eleg jol atengedi a fenyt.. nem engedi kiesni a lencset, es a szemerkelo esotol is megovja a ledeket...

Cserelencse: csak az tunt fel, hogy nem olyan, mint amilyen gyarilag benne volt.. akkor nem tudtam a helyszinen kiprobalni, es biztam benne, hogy ugyanolyan jo lesz, mint a regi... hat nem olyan... Az jutott meg eszembe, hogy hirtelen kifogytak a keszletbol, es atmentek venni a lomexbe a Powerledhez valo optikat... van ra 2 fillerem, hogy csereszabatos, csak eppen a luxeon fenyet nem ugy szorja, mint a Powerled-et...mindegy... megprobalom visszavinni...

Oldalfeny: asszem ez az 5 mar igy marad, valahogy mashogy fogom a szeleket bevilagitani.. A helyzet az, hogy olyan jol sikerult ez a verzio, hogy nem akarom megbontani az egyseget... Ha lesz kep, vagy latod majd eloben, akkor megerted miert... leveheto lesz, magneses rogzitessel... Az oldalra torteno latast valoszinu egy 20 vagy 30 ledes fejlampaval fogom megoldani, mivel az is kell a rendszerhez... azt valoszinu tulhajthatora fogom csinalni, tehat zacc per kave eleg lesz ennyi led.. ha 30 ledbol lesz, akkor 10 es csoportokba fogom rendezni, es egy elore, egy jobbra, egy balra fog allni, valamekkora szoggel... remelem el tudod kepzelni, most jobban nem tudom elmagyarazni... akkor mar tenyleg ufonak fognak nezni...


szer. aug. 10, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Balu1:
gyakorlatilag aminek értelme van az a cat32 a többi szerintem nem jo a hordozható cuccokhoz .
A nud4001 is kapcsolóüzemű.

Voltam ma a Legitronban par aproságert és beszélgettunk pár percet a tulajjal de sietenem kellett Maglódra.

CAT32 nekik sincs de utanannéznek bár mondta hogy nem sok esélye a dologonak.

Haverom a cégétől írt a gyártónak hátha küldenek neki egy próbadarabot.

Csúf esős idők jönnek mostanában.
Jólenne egy összefutás a teszt miatt.
Bár egyre kevesebbnek tünik az én "megoldásom" :)

A vállam is kezd jobban lenni úgyhogy újra kibírok nyugis tempóban pár kilométert.

Kihangsúlyoznám az óvatos tempót :?

Üdv minden pozitív értelemben vett fanatikusnak!


szer. aug. 10, 2005 19:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk írta:
A CAT32 nincs a LOMEX-nél és valószínű máshol sem.
Helyette ajanlották ezt...
Ha kipróbálod akkor kiváncsi lennék a véleményedre.


szer. aug. 10, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk írta:
Ha jól olvastam a NUD4001 5 volttól felfelé jó erre a célra bár lehet hogy tévedek. És ez sem tud sok ledet kiszolgálni.
( http://www.onsemi.com/pub/Collateral/NUD4001-D.PDF )
Egy darab a LOMEX-nél brutto 140 ft.
Idézet:
Erről nem derül ki, hogy kapcsüzemü-e... vagy csak én nem látom?

rekk írta:
Idézet:
hazafelé onnan a Legitronból a buszról!

Buszról ? :shock: Azt hittem kitekersz :D

Akkor este szóltak a munkahelyről, hogy valamiért be kellene ugranom, igazándiból ezért indultam el.
Így tömegközlekedéssel úgy nézett ki, hogy nem fogok kiérni előtte a legitronba.

Már inkább csak azért mentem, hogy egyek egy hambit a néninél de félhét-kor éppen a hambis volt már zárva, viszont a legitron nyitva volt :D
Biciklivel nem értem volna oda, talán oda se találok.
Persze javamra legyen mondva, hogy most a második utamon a buszról azt figyeltem, hogy merre is kellene mennem (esetleg biciklit vagy űrkompot használva, hogy oda kimenjek)
Most jó, hogy nem bringáztam arra mert verte az ablakot az eső.

Persze oda már útlevél kell ha egyénileg utazik valaki? ...mert ide Békásra már kell ám! :)


szer. aug. 10, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
ma, vagy holnap megkiserlem visszavinni, es megkerdezni, hogy mi a kulonbseg... illetve, hogy adjanak normalisat..
Igen, meg kell mondani, hogy te ilyent kértél és olyant kaptál. (mutatod mindkét darabot)
Legfeljebb azt fogják válaszolni, hogy akkor nem láttad, hogy mit kaptál? Tényleg, akkor nem tűnt fel?


KAMA3 írta:
kozben elkeszult az uj bikavakito, kulturaltabban fog kinezni, es 5 darab Star/O nak van rajta hely...
Ahogy korábban írtad, 12V-ról fog működni, ha jól sejtem.
Akkor 3 darab azonosat (azonos feszültségés áram igényüt) sorba kötsz és már 10,5V környékén jársz.
A többi energiát ebből a körből akár el is fűtheted egy ellenálláson, az nem nagy veszteség.
(Igaz a szineseknek eltérü az igényük.)

Viszont a másik, a két ledes körnél már komolyabb energia mennyiség megy veszendőbe.
Ha oda is 3 db 1 W-os luxeont tudnál tenni akkor komolyabb veszteség nélkül jó fényel tudnál világítani.
Sőt akkor nekem is gondolkodnom kellene rajta, hogy elszégyelljem-e magam mellette a 60 led fényével így túlhajtás nélkül.

Esetleg valami jobb táplálást találtál ki?


Amin még érdemes lenne elgondolkodni, hogy legalább kettő luxeont oldalra billenthetően szerelnél fel, a két szélső fehéret.
Persze ehhez nem kell nagy faxni. itt nem kell gyors kormányról állíthatóság mint a fény magasságánál.
Ennek a jó hatását akkor tapasztalod meg ha pl egy töksötét erdei úton tekersz felfelé és előre mindent látsz de a két szélén nagyon sötét van.
Szerintem ha megépíted magadnak a lehetőséget akkor biztosan megállsz egy pillanatra a sötétben és balra-jobbra kifordítod azt az egy-egy ledet tartó borda részt ami biztosítja az abszolút komfortérzetet vagyis, hogy oldalra is mindent láss a sötétben.
Arra már rájöttem, hogy a csak előre világító keskeny 20 fokos széttartásu fény kevés.


KAMA3 írta:
Elektronikat meg a mai nap folyaman attervezem, es ujragyartom, talan este mar ki is probalhatom:::))) kivancsi vagyok, hogy fog teljesiteni majd 5 leddel...
..mit szólsz ahhoz az ötlethez amit előbb írtam?

KAMA3 írta:
Meggondolando, hogy valamifele razkodasvedelmet epitsek a lampaba... ..nem szeretnek elhagyni meg egy lencset...
Szerintem a lencse szélén körben néhány rugalmas ragasztó pöttyöt kellene rátenni... ..de erről már beszéltünk.. :


Idézem egy korábbi beszélgetés részletét.
Ez még abból az időből való amikor nem veszett el egy lencse sem.


KAMA3 írta:
Balu1 írta:
Azt hogyan oldod meg, ha az optika tartót valami mechanikus hatás éri akkor ne ugorjon ki egyből a optika belőle? ...mivel ez pattintott. A tartót hogy rögzíted? Esetleg kap valamilyen külső burkolatot?
Esetleg... meg ezen nem gondolkoztam, ...nem is gondoltam, hogy kene.... lassan egy honapja fent van az az egy luxeon, amolyan kokany modra, es meg a lencse nem esett ki belole egyszer sem... pedig lepcsozok a geppel rendesen.... a tartokeret a Star/O tipusra gyarilag fel van ragasztva, es gyarilag raknak bele optikat... ezert dragabb is valamennyivel a sima Star -nal... abban igazad van, hogy relative konnyen ki lehet pattintani, es egy esetleges bukasnal kaphat akkora pofont, hogy kiesik a lencse... de akkora erohatasnal mar a lampa szakad le mindenestul, es az ember is megserul, akkor meg mar nem oszt nem szoroz egy 500 forintos lencse... meg ha harom van belole akkor se... Mar latom, hogy a lencsevel csak akkor fogok foglalkozni, ha eses nelkul is kipottyan...


Közben az az ötletem jött, esetleg két oldalon egy-egy kicsi csepp rugalmas gumiszerü ragasztót lehetne oldalról a lencse és a foglalat szélére nyomni, az megadná a kellő biztonságot. Persze jókora esésnél semmi nem véd mert a biciklinek mi magunk vagyunk legnagyobb részben a karosszériája.

Egyébként ilyen ragasztót a IX ker. Liliom és Mester u sarokhoz közel a Liliom utacai oldalon egy kis boltban lehet kapni. A ragasztó neve: "UHU Power".
Ez rugalmas és nagyon erős valamint 125 celziuszig hőálló. (120g) 700,-Ft körül volt múlt évben.


szer. aug. 10, 2005 17:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
ma, vagy holnap megkiserlem visszavinni, es megkerdezni, hogy mi a kulonbseg... illetve, hogy adjanak normalisat..

kozben elkeszult az uj bikavakito, kulturaltabban fog kinezni, es 5 darab Star/O nak van rajta hely, most az eddigi negy darabot mar beleraktam, meg a heten veszek egy feheret...

Elektronikat meg a mai nap folyaman attervezem, es ujragyartom, talan este mar ki is probalhatom:::))) kivancsi vagyok, hogy fog teljesiteni majd 5 leddel...

Meggondolando, hogy valamifele razkodasvedelmet epitsek a lampaba, bar ez valamivel konnyebb hutoborda, mint az elozo, de azert igy is van sulya (borda+4 led+ventillator= 170g), meg nem szeretnek elhagyni meg egy lencset... Vagy a felfuggesztest kene valami regi CD-ROM bol kiberhelt gumipogacsakkal kiparnazni... Az se baj, ha a felfuggesztes nem kepez hosszu erokart...


szer. aug. 10, 2005 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
..ennek is teljesen sima a felulete, de valahogy egesz mashogy nez ki...
Szerintem vidd vissza és adjanak megfelelőt helyette.
Az a legjobb megoldás ha pénzt adtál ki érte és nem olyant kaptál ami megfelel.
Persze ha nem viszed vissza azonnal akkor már a nyakadon marad.


KAMA3 írta:
erdekes mindenesetre... amirol beszeltel, a koncentrikus koroket tartalmazo optika az hany fokos??
Az 30° és 50°-os optikán vannak a fény megfelelő szóródását előidéző körök.
A 12x50° ellipszis optika felületén függőleges barázdák vannak mert csak vízszintesen kell széthúzni a fényt, főggőleges irányban marad a 12° széttartás.

KAMA3 írta:
..kertem meg 12*50 es elipszoid torzitasut, de azt csak rendelni tudjak, mert ritkan kerik...
Nekem van ilyen ellipszis optikám. háát.. eléggé elvész a fény belőle. Úgy értem, hogy annyira szétszórja, hogy ebből csak sok, legalább 5-10 db világítana hasonlóan mint a 60-as ledsorom.


szer. aug. 10, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Balu1 írta:
Azon az optikán vannak koncentrikus körök, amíg a régi teljesen fényes felületü volt?
...mert akkor nem 10 fokos optikát kaptál.


Nem! ennek is teljesen sima a felulete, de valahogy egesz mashogy nez ki... mintha valami **** utangyartott lenne... most nincs nalam digitgep, de hetvegen lefenykepezem... a feny szoraskepeben is vannak kulonbsegek, peldaul az eredeti majdnem homogen, itt meg van egy fenyesebb kozeppont, meg egy marhanagy koncentrikus kor, amin belul halvanyabb a feny.. es szemmel lathatoan halvanyabb az egesz...

erdekes mindenesetre... amirol beszeltel, a koncentrikus koroket tartalmazo optika az hany fokos?? en kertem meg 12*50 es elipszoid torzitasut, de azt csak rendelni tudjak, mert ritkan kerik...

Kifaggatnam errol Luxeon-t is, hatha tud valami okosat mondani, hogy mi a kulonbseg a ket optika kozott..


szer. aug. 10, 2005 10:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
A CAT32 nincs a LOMEX-nél és valószínű máshol sem.
Helyette ajanlották ezt de ez nem képes "felfelé" dolgozni
Azaz a 2-3 voltról már nem hajtaná meg a fehér ledet úgy mint a CAT32.
Ha jól olvastam a NUD4001 5 volttól felfelé jó erre a célra bár lehet hogy tévedek. És ez sem tud sok ledet kiszolgálni.
( http://www.onsemi.com/pub/Collateral/NUD4001-D.PDF )
Egy darab a LOMEX-nél brutto 140 ft.

Idézet:
rekk: A Legitronban szóba jött, hogy a neten kaptam a bolt címét és, hogy Békásról mentem oda.

Az már kellemesen messze van.

Idézet:
Szerintem majd ha arra jársz akkor megemlítheted, hogy volt itt led után érdeklődni valaki aki beszélt a netes fórumról
ahol a bringavilágítást tárgyaljuk (és ott hagytam egy térképvázlatot mert láttam, hogy neki is tetszett mint ahogy korábban a hamburgeres néninek is).
Sikere van a térképednek


Hát hihetetlen sikere van a térképnek. Pedig csak igyekeztem logikusan felvázolni hirtelen a dolgokat.

Idézet:
hazafelé onnan a Legitronból a buszról!

Buszról ? :shock: Azt hittem kitekersz :D

:!: OFF
Tudja valaki kb mennyi idő megtanulni a PHP-t és a HTLM-t használható szinten?


szer. aug. 10, 2005 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Össze hasonlítottam a 20° 16candela és a 12,5 fok 24cancela fényü ledet azonos áramfelvétel mellett.

Az egymás alatt lévő képeken látható fényt előállító ledek egyformán 50mA árammal voltak megtáplálva a felvétel idején és azonos távolságra voltak a megvilágított felülettől.

Az alsó és felső kép annyiban különbözik egymástól, hogy -
- a felső 1/8 sec idővel készült, amíg
- az alsónál a kamera 1/80 sec záridőt használt

Kép

Úgy nagyjából reális, az adatoknak megfelelő a látható különbség.
Az egyik jobban szórja, a másik a félvezető felszinét élesebb kontúrral v.mivel fényesebben vetíti ki ahogy a szög különbségtől elvárnánk.


szer. aug. 10, 2005 3:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
azt hiszem at lettem verve...
Vettem pot lencset ..es mar amikor kezbe vettem, latszott rajta, hogy nem olyan, mint ami eredetileg benne volt..
Azon az optikán vannak koncentrikus körök, amíg a régi teljesen fényes felületü volt?
...mert akkor nem 10 fokos optikát kaptál.


szer. aug. 10, 2005 0:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
rekk: A Legitronban szóba jött, hogy a neten kaptam a bolt címét és, hogy Békásról mentem oda.

Teljesen elcsodálkozott a férfi aki a pult mögött állt.
Kérdezte, hogy mi az e-mail címed mert szeretné megköszönni, hogy hirdeted a boltját.

Szerintem majd ha arra jársz akkor megemlítheted, hogy volt itt led után érdeklődni valaki aki beszélt a netes fórumról
ahol a bringavilágítást tárgyaljuk (és ott hagytam egy térképvázlatot mert láttam, hogy neki is tetszett mint ahogy korábban a hamburgeres néninek is).
Sikere van a térképednek :D

Ha elmondod, hogy azt a térképet te tetted fel a netre. Szerintem ott is protekcióra számíthatsz :D
Egyébként mondta, hogy meg van a Legitron honlapjának a helye csak meg kellene szerkeszteni a lapot és fel kéne tenni.
Ha megcsinálnád akkor biztosan meg tudnátok egyezni valamennyi darab ledben. :)

Azt a térképet mindig viszem magammal (kinyomtatok belőle egyet de mindig elég kelendő) mert innen a világ egyik végéről eltalálni a világ másik csücskéig nem is olyan egyszerü. Na persze térkép alapján... :)

Hú mekkora szivárványt láttam hazafelé onnan a Legitronból a buszról! Széles hatalmas volt. Mire előkaptam a kamerát addigra beért a busz a házak közé aztán el is fordult.


szer. aug. 10, 2005 0:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az elképzelhető.

Ma voltam a legitron nevü boltban amit rekk mondott, hogy kapható 24 candelás 12,5 fokos led. Vettem is egy darabot próbának.
Majd megnézem azonos áram mellett milyen a fények közötti különbség.

Ros-Co. mi az az elektromos légycsapó? Tényleg párszáz ft-ért lehet kapn?? ...na neee :)


kedd aug. 09, 2005 21:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
ja lehet hogy a 10 fokos és a 30 fokos összekeveredett...


kedd aug. 09, 2005 21:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
azt hiszem at lettem verve...

Vettem pot lencset ..es mar amikor kezbe vettem, latszott rajta, hogy nem olyan, mint ami eredetileg benne volt.. kovetkezo meglepetes akkor ert, amikor beraktam a tarto keretbe, es raadtam a villanyt...fele annyi feny nem jott ki belole, mint az eredetibol...
Hol vetted?
Szerintem vidd vissza és vigyél egy mintát, hogy te ilyent kértél korábban is. (szépen udvariasan többet el lehet érni mint esetleg magadból kikelve)

Mondd meg, most megint ilyent kértél (ha így van) és amikor jobban megnézted akkor láttad, hogy az a "micsoda" volt a tasakban de
nem az amit te szerettél volna, mint amit ez alatt a név alatt korábban is kaptál.

Persze nyilván tévedésből adtak rosszat neked de ilyenkor vissza kell menni reklamálni és jó ha a minta is ott van nálad.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 kedd aug. 09, 2005 21:42-kor.



kedd aug. 09, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
azt hiszem at lettem verve...

Vettem pot lencset a feher luxeonomba, mert anno kiesett belole, es eselyem sem volt megtalalni... 10 fokosat vettem, es mar amikor kezbe vettem, latszott rajta, hogy nem olyan, mint ami eredetileg benne volt.. kovetkezo meglepetes akkor ert, amikor beraktam a tarto keretbe, es raadtam a villanyt...fele annyi feny nem jott ki belole, mint az eredetibol... hamarosan csinalok fenykepeket, csak most nincs nalam digitgep... de van egy otletem, hol fogom alkalmazni... a piros amugyis fenyesebben vilagit, mint a tobbi, berakom abba az uj lencset...


kedd aug. 09, 2005 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wolfheart írta:
Megvettem a 16 cd-s ledeket, tényleg jó fénye van. Azt hiszem nem sokára megint megyek venni még 10 db-ot vagy esetleg kicsit többet. 20 leddel már szerintem egész jó világítást össze lehet hozni, úgyhogy lassan gondolkodom már a jobb kivitelezésen (hűtés, fix hely a cangán, dőlésszög állítás, esetleg kapcsoló üzemű táp, illetve parkoló fény kialakitása :lol: ).
Nagyon jó az elképzelés a tervezés iránya!!! Gratula! A parkoló fény amit említettél az nem is olyan vicces.
Érdemes néhány ledet külön bekapcsolhatóan bekötni mert ha kivilágított városban közlekedsz akkor elég akár 5 led is kicsit megemelt lámpával, a láthatóság miatt. Töksötétben viszont mehet az összes.

A hűtésre is nagyon jónak látszik az ötleted ahogy múltkor leírtad.


Wolfheart írta:
Hátsó villogót meg vennem kéne, mert az egyáltalán nincs, de hátra nincsenek nagy igényeim.
A láthatóság hátulról talán fontosabb mint elöl. A hátsó villogóra van kiváló ötletem.
A Keleti pu és a stadion metró megálló között, a Stadion építménye mellett az út másik oldalán a Máv területen van egy hét végi piac.
Vannak ott néhányan hét közben is de szerintem oda inkább hétvégén érdemes kilátogatni. Már csak azért is mert a bringa alkatrészes asszony csak szombaton és vasárnap van kint. Ott kapható egy hátsó villogó amit szerintem érdemes megvenni. Legalábbis nekem tetszik Persze van egy kis átalakítani való rajta de sokat tud (szerintem) és az ára 850,-Ft elem nélkül. Az enyémben a ledeket kicseréltem 10 candelás 30fokosra de nem megy teljes fényerővel habár a valamikori irányjelző kapcsoló most a villogó fényerő szabályozására szolgál mivel nagy fényü ledek vannak már benne ezért kis fénnyel működtetve kimondottan energia takarékos de mégis jól látható.
Ez az: Kép

A képen látható fék kapcsoló és a vezérlő egység a bilinccsel szerelve hosszú vezetéken keresztül kapcsolódik a lámpához, de itt a képen össze van tekerve a vezeték.

Ezt én rendeltem meg először náluk fotó alapján egy 5000,-Ftos cateye képét mutogatva, hátha beszerzik olcsóbban. (azelőtt nem is ismerték ott). Akkor mondta az a középkoru nő aki ott árul, hogy a fia vagy férje megpróbálnak beszerezni hasonló hátsó lámpát olcsón. Végül sikerült.

Egyébként van benne olyan funkció is amit azonnal kikötöttem, ez az irányjelző amire semmi szükség sincs. Már csak azért sem mert az is piros búrában villogó piros led volna.

Egyébként van benne 7 db piros led és ebből kettő-kettő a két szélén és a 3 középen a villogó. Eredetileg a mindkét szélső az irányjelő célját szolgálta de azt érdemes onnan lekötni és rákötni a középső három villogó ledre. Vagyis ekkor együtt villog mind a 7 led hátsó fényként.

Van rajta egy féklámpa kapcsoló amit akár be is lehet kötni. Ez egy olyan rugalmas henger amit a fékbowdenre lehet felszerelni a fékpofák közé.
Minden fékezésnél nagyobb folyamatos fényre kapcsolja a hátsó piros ledeket.

Van egy kicsi vezérlő doboz kapcsolókkal villogtató ic-vel rögzítő bilincsel ellátva amitől a kormányról a villogóig futnak vezetékek., szóval van benne anyag amiből lehet építkezni, csak fantázia kell hozzá. De amint látom abban sincs hiány. :wink:


kedd aug. 09, 2005 0:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. máj. 11, 2005 13:36
Hozzászólások: 392
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
Udv.

Mivel az elozo CAT32 es dologgal kacsolatban senki sem reagalt ezert turtam par percet utana es nem tunik rossznak csak 4 ledet tudna meghajtani egy darab ha jol lattam.
itt a pdf doksi linkje http://www.catalyst-semiconductor.com/documents/32.pdf

van CAT37 is azt nem olvastam meg el.
http://www.catalyst-semiconductor.com/documents/37.pdf

Irtam egy levelet a LOMEX-nek hatha tudnak arat es beszerezhetoseget mondani mert sehol nem talaltam Magyarorszagon.

Itt ( http://www.mouser.com/index.cfm?&handle ... 0&crc=true )
$1.16 egyesevel.
Alkalmas ez a cucc a ledes lampakhoz?
Erdemes 4 es csoportokba tenni a ledeket?
Bar ha felvatva vannak akkor igy lehetne tompitottat is csinalni de a luxeon ledekhez szerintem nagyon gyenge de a sima feher ledekhez jo lehet.
Tud dimmer funkciot is.
A hatasfoka 80% elvileg.
Kis helyen elfer.


hétf. aug. 08, 2005 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
balu1 írta:
-=RelakS=- írta:
78xx-es fesszab-ról szóló oldalt tud-e valaki? az érdekelne, hogy hogy kell számolni, stb. Sajna guglival nem mentem sokra.
http://www.national.com/ds/LM/LM340.pdf

Egyébként ez úgy viselkedik mint egy soros teljesítmény poti amit a kicsi "rabszolga" annak megfelelően tekerget ahogy a feszültségmérőn az értéket elmászni "látja".
Szóval ez egy veszteséges feszültség csökkentő módszer.
Pl ha a 7805-el 12 V-ból állítod elő az 5 V-ot akkor nagyobb teljesítmény megy el a stabilizátor fűtésére mint amit hasznosítasz belőle.

Csak azért írom, hogy ne érjen meglepetés hova tűnt a hatalmas energia.


Volt rá egy tippem :)


hétf. aug. 08, 2005 21:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Megvettem a 16 cd-s ledeket, tényleg jó fénye van. Azt hiszem nem sokára megint megyek venni még 10 db-ot vagy esetleg kicsit többet. 20 leddel már szerintem egész jó világítást össze lehet hozni, úgyhogy lassan gondolkodom már a jobb kivitelezésen (hűtés, fix hely a cangán, dőlésszög állítás, esetleg kapcsoló üzemű táp, illetve parkoló fény kialakitása :lol: ). Hátsó villogót meg vennem kéne, mert az egyáltalán nincs, de hátra nincsenek nagy igényeim.
Igen, Kama3, láttam a képeid, mind végignéztem :)
A fesz. szabályzó IC-ről még a www.st.com oldalon is biztos van infó.


hétf. aug. 08, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Nektek kapcsitap kell.
Ez nem kerdes...


hétf. aug. 08, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
-=RelakS=- írta:
78xx-es fesszab-ról szóló oldalt tud-e valaki? az érdekelne, hogy hogy kell számolni, stb. Sajna guglival nem mentem sokra.
http://www.national.com/ds/LM/LM340.pdf

Egyébként ez úgy viselkedik mint egy soros teljesítmény poti amit a kicsi "rabszolga" annak megfelelően tekerget ahogy a feszültségmérőn az értéket elmászni "látja".
Szóval ez egy veszteséges feszültség csökkentő módszer.
Pl ha a 7805-el 12 V-ból állítod elő az 5 V-ot akkor nagyobb teljesítmény megy el a stabilizátor fűtésére mint amit hasznosítasz belőle.

Csak azért írom, hogy ne érjen meglepetés hova tűnt a hatalmas energia.


hétf. aug. 08, 2005 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
gergo04 írta:
www.alldatasheet.com

Köszi!


hétf. aug. 08, 2005 17:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
www.alldatasheet.com


hétf. aug. 08, 2005 15:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás 
78xx-es fesszab-ról szóló oldalt tud-e valaki? az érdekelne, hogy hogy kell számolni, stb. Sajna guglival nem mentem sokra.


hétf. aug. 08, 2005 12:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Wolfheart: nekem negy darab luxeon fenyeskedik elol, Star/O 1 W-osak, 10 fokos optikaval.. tok sotetben nagyon barati a fenyuk... tavolsagi fenykent hasznalom, mert a 10 fokos optika ott fejti ki aldasos hatasat.. luxeonbol ennyi a minimum, 4 darab alatt nem erdemes probalkozni.. nem tudom, olvastad-e az elozo hozzaszolasokat, ott reszletesen ki vannak targyalva.. emellett meg van egy 20 W os 36 fokos halogen lampa is, ami tompitottkent uzemel jelenleg....

Tegnap tekertem egy jo 70 kilometert (Szentendre Lajosforras) visszauton a hegyrol lefele jovet olyan razos volt az ut, hogy a vesem majd leszakadt, de a lencsek megsem estek ki... ellenben az Omszki to mellett a Mekkdoncinel, elindulas pillanataban felborultam... kiesett a kek ledbol a lencse, es le is torott az az alig lathato ket kis muanyag pocok a holder -C rol, ami tartja a lencset... tehat visszarakni mar nem tudtam... szerencsere vilagosban ertem vissza, igy nem kellett hasznalnom... az erobehatas akkora volt, hogy a halogen lampatestet, es az izzot tarto vaslemez kb 15 fokkal elfordult... ez a vaslemez, a kormanyt rogzito bilincs csavarja ala van rakva, es eleg erossen meg van szoritva... http://chfilpo.villamvadasz.hu/rocket/kepek/DSCF5727.JPG ezen a kepen lathato a halogen lampatest...


hétf. aug. 08, 2005 11:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 27, 2005 20:37
Hozzászólások: 341
Tartózkodási hely: Budapest. III. ker.
Hozzászólás 
Na! Tekertem most egy bő órát két 1 wattos luxeonnal a cangám elején. Végülis nem csalódtam, egész jól világítottak. A halogénhez képest teljesen egyenlenletesen világítja be az utat, és nagyobb felületen, de nem olyan erősen, így homályosabban látni a tárgyakat. Az is igaz, hogy ez csak 2 db luxeon volt, még pár darab mellé jó lenne, és akkor azzal már meg lehetne jelenni. Pontosan sajnos nem tudom megmondani mennyire hajtottam túl őket, ha egyáltalán túl voltak hajtva. 4 db ceruza elem sorban, 5,6 V üresen. Az előtét ellenállások úgy voltak kiszámolva, hogy 5 volton legyen meg kb. a 350 mA. A ledek és az ellenállások jég hidegek voltak, nyilván azért mert fújt a szél rendesen.
KAMA3: Szivesen, örülök ha tudok segiteni. A jelleggörbék tényleg jó, hogy vannak, az áram-intenzitást néztem pont én is, elég hasznos lehet.


vas. aug. 07, 2005 21:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
KAMA3 írta:
jobb klikk a kepen, es Tulajdonsagok (ALT+Enter) majd pedig EXIF fullencs
Kössz, közben rájöttem de azon a képen nem volt infó, aztán akartam tallózni másfelé és lefagyott tőle.

Nembaj majd megnézem.

Kép
Eléggé tele van már ez a winfows 98, de még mindig sokszor többet elvisel mint az xp.
Most kezdem belakni a korábban összeomlott xp-t újból. Az még sokkal kevesebbet bír, vagyis kevesebbtől is össze roskad.
Olyankor kék képernyőn kezdi a memóriát listázni.
Na de ez mindegy mert más téma.


vas. aug. 07, 2005 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
WolfHeart: kossz az infot, veszek en is vagy 10 darabot... Nezegettem ezt az adatlapot... es az aljan van egy grafikon, amin az intenzitas erteke van az Y tengelyen, az aram ertek meg az X tengelyen... e szerint, ha en dupla akkora aramot hajtok at ezen a leden, akkor az kb 70 % fenyero novekedest eredmenyez... ami szep teljesitmeny, de a ketszeres fenyero olyan 52 mA nel all be, ami mar akkora stressz a lednek, hogy tiz perc utan meghalna meg hutessel is...

Vizallosag.. en atgondolnam... az en rendszeremet mindenkeppen attervezem, mert a mostani az nagyon ki van teve az idojaras viszontagsagainak... a ledek megazhatnak, annak nem art, de az aramgeneratoros elektronika nem szereti a vizet... szerintem...

OFF megint elhagytam egy lencset... illetve kiesett, es a haverom megtalalta.. (Ekkorat meg nem zakoztam allo helyzetben::)))


vas. aug. 07, 2005 20:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 325, 326, 327, 328, 329, 330, 331 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség