Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 9:00



Hozzászólás a témához  [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 335  Következő
BringaVilágítás házilag ("LED lámpa") 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezt még meg is érteném, ha csávó meg csaj lenne. De egy csávó egyedül? Vagy a csattogást beszünteti, amíg a közelben vagyok? :twisted:


szer. okt. 21, 2015 13:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
.
Ha közben ütemesen mozognak, akkor van egy ötletem...
. . . Táncolnak, ülve! :lol:


szer. okt. 21, 2015 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Köszi!

Teljesen önös érdekből mennék amúgy: Kéne néhány fotót készíteni fényekről, de úgy vettem észre, egyedül nemigen megy :D

Amúgy vajon mit csinálnak emberek erdőben sétány melletti padon ülve a teljesen vak sötétben? O_o


szer. okt. 21, 2015 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Igen. Ezek várhatók. Valószínűleg a dec 25-i halasztva lesz. Vagy másnapra, vagy órában későbbre.
október 27. (kedd) 18:30
november 25. (szerda) 18:30
december 25. (péntek) 18:30


szer. okt. 21, 2015 10:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
178. TTTHHH-nak október 27. (kedd) 18:30-at kell belőni?

Már persze, ha nem lesz mínuszhatvan, vagy szakadó eső


kedd okt. 20, 2015 17:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Már csak az a kérdés, tud-e valaki jobb megoldást.


pén. szept. 25, 2015 23:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 25, 2015 11:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
balu1 írta:
Pl az aliexpress-ről lehet rendelni, de írd be a keresőbe és biztos lesz még rá több találat is.
http://de.aliexpress.com/store/product/ ... 10752.html


Nah most ezt én is megtaláltam. Először is 10 euróért nem veszek. Ennyit nem ér meg szerintem :D
És akkor még be is kellene forrasztanom ami kb számomra lehetetlen oylan pici alkatrész.... Másodszor ha beírom keresőbe semmi mást nem ad ki ez az egyetlen értelmes link amit te is küldtél. Még adatlapot sem találni. Valakinek más ötlete a dologról?


pén. szept. 25, 2015 20:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pl az aliexpress-ről lehet rendelni, de írd be a keresőbe és biztos lesz még rá több találat is.
http://de.aliexpress.com/store/product/ ... 10752.html


pén. szept. 25, 2015 20:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 25, 2015 11:13
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!
Van egy Cree Led lámpám amivel az a gondom, hogy bekapcsolom és haloványan világít. Az elemek jók áramerősség és feszültség szempontjából is. A kapcsolón átmegy az energia. közvetlen a ledhez érintettem az "energiát" és nagy fénnyel felvillant tehát az is jó. Maradt a meghajtó elektronika. A CFC1H SMD IC-n láttam egy kis puklit ami gondolom nem jo. Egyébként csak 2.5V jön a ledhez és azért ilyen halovány gondolom.
Nah most a kérdésem az lenne hogy lehet ilyen alkatrész bele venni?(CFC1H). Vagy rendeljek elektronikát hozzá? De honnan tudom milyen tipusu led van benne? semmi nincs ráirva. Vagy akkor már vegyek elektronikát Leddel? :D Két nagy D elem működtetné..

https://drive.google.com/file/d/0B6aegM ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6aegM ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6aegM ... sp=sharing


pén. szept. 25, 2015 18:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Előreláthatólag Teleholdas szeptember 27. (vasárnap) 19:00


pén. szept. 25, 2015 13:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia Noro!
Az a linkelt kis lámpa jónak tűnik, ha szükséged van rá. Írok a régi lámpámról: http://www.ebay.com/itm/3X-CREE-XM-L-T6 ... 3392bf82dc
Remélem működik a link. Szerencsére aksi nélkül is árulják (azok ugyanis kukázni valók, amikkel az olcsó kínai lámpákat adják), és nem is drága. 3 v. 4 éve vehettem egy ilyet. Persze átalakítottam. Az akkori taskledes buck drivert hipflexnek hívták, azt tettem bele. A mai h6flex pont ilyen, csak több, mint 2x áramerősséget tud. Nagyon sokat használtam, szuperül bírta. kb. 50-2800 lumen tartományban működik. Jó városba is, ill. szépen szórja a fényt, ami terepre ügye elengedhetetlen. Mondjuk elég passzentosan ment bele a hipflex a lámpába. Értsd, reszelni kellett. :) A h6flex 0.1 inch-csel kisebb átmérőjű, de nem merném kijelenteni, hogy könnyen beleférne. Szóval egy kis lámpa nagy fényerővel. Ez mondjuk a hátránya is: max. fényerőnél 1-2 perc után a hővédelem lekapcsolja. Nekem nagyon bejött, merem ajánlani.
Hello,
Miklós


pén. szept. 04, 2015 20:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 09, 2009 22:40
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok,

Köszi sok hozzászólást Balu, drH, Chriss, Pinyo, sok hasznos infó jött össze!

Jogos a meglátásod drH, lehet, hogy ezzel a lámpa-házzal már nem éri meg foglalkoznom. Ja, és nem veszem okoskodásnak, sőt, megfogadom. Azért is írtam ide, mert tudom, hogy többeteknek van jó sok tapasztalata.
Mondjuk ezt a rézzel/alumíniummal való luk betömést még nem vetem el, bár sok macera, legalábbis jó esztergályos nélkül, szóval meglátom mi lesz vele.

Valószínűleg valami 2-3 LED-esre kellene áttérnem, azt jól meghajtva tényleg elégnek kell lennie a fénynek az esetek nagy részében. Főleg ha úgy nézem, hogy ez a mostani 6 LED-es is elég szinte mindig, még gyári, gagyi elektronikával is. Pedig ha jól számoltam, akkor most 500mAh-val hajtja a LED-eket, ami éppen hogy csak pár lumenecske. Sorba vannak kötve a LED-ek, és 16.86V-ot mértem a PCB-n. Ha ezt osztom hattal, akkor egy LED-en 2.81V esik, amiből kijön az 500mAh. Ez nagyjából 200 Lumen LED-enként, szóval 1200 Lumen összesen. Ha ügyesen meghajtok egy 2, vagy akár egy 3 LED-eset, akkor az is bőven több.

Chriss, tudsz pár linket bedobni ide, hogy nagyjából milyen modellekről lehet szó? A kisebb LED számúak még akár érdekelnének is, feltéve ha jó a háza. Meglátjuk. :)

Ezt a 85°C fokot jó tudni. Kíváncsiságból megmérem majd, szerintem a levegőben lógó PCB-m közepén több lesz a hőfok, mint 85°C. Bár lehet, hogy emiatt is üzemel csak 500mAH-en a cucc, hogy ne legyen több.

Amíg megszülöm, hogy milyen lesz a hosszútávú több LED-es külső akksis lámpám, addig nézegetek valami kompakt, de azért egész jól világító cuccot, amit városban is tudok használni. Pinyóval már beszéltünk erről, ajánlotta a CatEye Volt 700-at, de ez az ára miatt elriasztott. Most találtam egy ilyet, egész értelmesnek tűnik: http://budgetlightforum.com/node/38772
Mit szóltok hozzá? Banggood-ról $35 kuponnal.


szer. szept. 02, 2015 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Pinyo1970 írta:
Mostanában már 150 fokig mehet a hőmérséklet (Tj = junction temperature), a fényerősséget pedig 85C fokon rakják kategóriákba.


Ha jól emlékszem egy idő óta már 150 fokos lehet a chip félvezető átmenetének a réteg hőmérséklete, a korábbi 130-al szemben. Ez a Luxeon K2 -nél kezdett így alakulni ha jól emlékszem.
Ezt a "junction" hőfok értéket én is elnéztem elsőre és Chriss rakott helyre a pontos fordítással, hogy "junction temperature" ez nem kívül mérhető érték, hanem a chipben a félvezető átmenet réteg belső hőfokát jelenti. Ez akkor tartható, ha a led talp pontján, vagyis a chip közvetlenül elérhető hő átadó felületén legfeljebb 85 fokot találunk.

Amit megadnak a gyári optimális élettartamhoz az ugye a 85 fok így.
Ennél ugyan lehet magasabb is, (talán még 100 fok is valameddig) de mivel mint tudjuk a LED öregszik és az ajánlott 85 fokhoz képest minél melegebb a led, annál gyorsabban fog csökkenni a maradandó fényereje. Vagyis annál rövidebb lesz az az élettartam ahol még ki tudjuk jól használni a gyártáskori hőmérséklet/élettartam-óra paramétert.

Megadhattak volna valamivel magasabb led talpponti hőfokot de ehhez jóval rövidebb élettartam társult volna. Ezért határoztak meg egy elfogadhatóbb értéket. Működik magasabb hőmérsékleten is, de akkor nem fog ilyen sokáig jó fényerővel világítani.



Arra ha vissza emlékszünk, az első ledeknél mondtak elméleti 100.000 óra üzemi élettartamot,
ahol először a 70%-ra való fényerő csökkenést adták meg, azután a felére, 50%-ra csökkent érték lett az irányadó, ha jól tudom.

Azóta a gyári kompakt fényforrásoknál élettartam adatként teljesen különböző értékeket találhatunk (már ahol megadják), a hűtés hatékonyságától függően. Vannak lámpák, aminél 15.000 óra "fényerő felezési" élettartamot adnak meg, mert nagyon rossza hűtése.

Szóval a LED élettartamába bele tudunk avatkozni bizonyos határokon belül a hűtés hatékonyságával (mennyire engedjük melegedni a ledet) egyértelműen növelni tudjuk a led tartósságát, ha nem melegszik fel adott optimálisnak meghatározott érték fölé, esetleg még annyira sem.

A hőfok növelése már egyre emelkedő értékkel egyre inkább négyzetes felé növekvő öregedést okoz, amíg az ennél kicsivel alacsonyabb hőfok mellett már nem jelentős az élettartam növekedés, ha bár van ott is.
Az a bizonyos 85 C fok körüli az az optimális érték, ahol az a bizonyos arany középút található, ahol még a legkedvezőbb fényerő/élettartam arányt érjük el.


Pinyo1970 írta:
Ha 10 Wattal működik, akkor a Tj csak 25C fokkal nagyobb, mint a led talpa a forrasztásnál. Tehát az üzemi 85C fokot egy 60C fokos talp hőmérséklettel még simán lehet tartani, de a fentiek alapján a 100C feletti érték sem hatja meg nagyon. _Ha_ a talpról rendesen el van vezetve a termelt hő.


Viszont a LED talp hőmérséklete forrasztáskor másodpercekben van meghatározva, meddig lehet azon a hőfokon, tehát hosszú távú üzemelés közben az nem lehet mérvadó.
Vagyis az üzem közben még a közelében sem maradhat órákon keresztül, ha tényleg éveken keresztül szeretnénk még használni.



Nyilván, akár 100 fokon is működni fog egy ideig, de akkor felkészülhetünk, hogy talán fele annyi idő múlva már érdemes cserélni, ha csak a logikai összefüggéseket nézzük, mert akkor a 150 fokos "juction temperatura" is 150 fok fölé emelkedik, szerintem.

Szóval tényleg nem arról van szó, hogy nagyon árt a pillanatnyi működésnek, ha bár a pillanatnyi fényerő is csökken kicsit magasabb hőfokon, viszont a hosszú távú élettartamot befolyásoló hatásfoka már tartósan csökken ettől.


kedd szept. 01, 2015 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Mostanában már 150 fokig mehet a hőmérséklet (Tj = junction temperature), a fényerősséget pedig 85C fokon rakják kategóriákba.

http://www.cree.com/~/media/Files/Cree/ ... mpXML2.pdf

Ha nem jól hűtöd, akkor 150 fokon a fényerő 15-20%-kal esik a 85 fokoshoz képest, de ez nem tartós veszteség, csak a fizika miatt ennyi.

Az XML2 hőellenállása 2,5C/W. Ha 10 Wattal működik, akkor a Tj csak 25C fokkal nagyobb (2,5C/W*10W=25C), mint a led talpa a forrasztásnál. Tehát az üzemi 85C fokot egy 60C fokos talp hőmérséklettel még simán lehet tartani, de a fentiek alapján a 100C feletti érték sem hatja meg nagyon. _Ha_ a talpról rendesen el van vezetve a termelt hő.


hétf. aug. 31, 2015 11:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ezért nem vehettél észre a ledeknél maradandó fényerő csökkenést, mert nem volt alkalma károsodni, ahhoz túl jó a hűtésed.

Azért jó mégis, hogy lejjebb vetted, még ha a bicili menetszelében elegendő is a hűtés neki, mert ha valami mégis közbe jön és nincs áramló levegő valami más felhasználásnál, mondjuk nem biciklin, hanem zártabb helyen használod, akkor azért túl melegedhetne. Azét jó ha ilyenkor időben le tud kapcsolni.


hétf. aug. 31, 2015 0:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Tegnap levettem 70 Celsiusra a hővédelmet és úgy mentem egy kört (a Telholdason). Minden maradt a régiben. Tehát a kb. 25 W-os állásnál nem szabályozta le magát a lámpa, a max. kb. 50W-os teljesítményen meg nem használtam. Amúgy kb. 2-3-szor működött a hővédelem a lámpa egy éves használata alatt, mert a max. fokozatot csak néhány másodpercig szoktam működtetni (az az aksit is "megviseli").


vas. aug. 30, 2015 9:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A 90 fokos hőmérséklet határnál a led már legalább 5 fokkal (esetleg 5-10 fok körülivel) melegebb lehet, (az ~95 fok körül adódhat), de csak akkor ha nagy áramon járatod és nem elegendő a környezetnek történő hő leadáshoz szükséges feltételek összessége, (külső hőmérséklet, felület nagysága, légáramlás).

Az a különbség azért a hő lépcsőben is ott van, ahonnan a hővezető fém hiányzik.
Úgy gondolom az így meglévő lépcső miatt talán a 75-80 C fok lehetne az ideális beállítás,
a hosszabb, jó hatásfokú led élettartam érdekében, de ha alá mész kicsivel és nem okoz a használati értékében észrevehető romlást (netán jóval hamarabb kapcsolna kisebbre), akkor az még biztosabb.

Egyébként ez az üzem úgyis csak akkor lép működésbe, ha túl nagy teljesítményen járatod és nincs meg hozzá az elegendő hűtése, valószínüleg ezért nem okozott észrevehető fényerő csökkenést, mert nagyon rövid ideig volt szükség összességében a lekapcsolásokra, általában a kritikus hőfok alatt, elegendő hűtés mellett működhetett legnagyobb részben a lámpa.


szomb. aug. 29, 2015 12:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
A taskledes meghajtók hővédelme 50-90 Celsius kötött állítható. Mintha 90 fokra állítottam volna, de nem észleltem semmi fényességcsökkenést egy év alatt. Talán akkor a 70 v. 80 C lenne az ideális beállítás. Köszi az észrevételeket!


pén. aug. 28, 2015 23:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Szia Balu!
Az említett lámpámban a meghajtó hővezető ragasztóval közvetlenül a ledes panel alá van helyezve. Azaz a ledek és a meghajtó között csak a lámpa kb. 2 mm vastag aluteste van.


A led chip a viszonylag vékony alu lemez közepén van felrögzítve, vagyis a led chip és a külső burkolat közötti vékonyabb lemezen keletkezik hőmérséklet különbség, amit elvileg azért érdemes lenne áthidalni nagyobb keresztmetszetű fém betéttel.

A másik kérdés, azt jó lenne tudni, hogy a meghajtó áramkör hány Celziusz foknál kapcsol le.
A led talp pontja jobb ha nem lépi át a 85 fokot, különben kicsivel gyorsabb lesz a led öregedése.
Viszont mivel nálad jól működik már egy ideje, akkor ez is egy támpont arra, hogy tényleg jó lesz és ezek szerint nem olyan jelentős a lednél az öregedés, vagyis a maradandó hatásfok csökkenés.


pén. aug. 28, 2015 23:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[176. telehódas HHH]

Hely: Budapest
Dátum: 2015. augusztus 29. (szombat)
Időpont: 20:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!

Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. aug. 28, 2015 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Teleholdas elvileg augusztus 29. (szombat) 20:00.
Elaludt a kiíró :-)


pén. aug. 28, 2015 15:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia Balu!
Az említett lámpámban a meghajtó hővezető ragasztóval közvetlenül a ledes panel alá van helyezve. Azaz a ledek és a meghajtó között csak a lámpa kb. 2 mm vastag aluteste van. Arra szerencsére csak két kicsi lyukat fúrtak a kínaiak a szélére a vezetékeknek. Mindenesetre a lámpa lassan egy éves lesz, és szerencsére jól tűri a használatot.


pén. aug. 28, 2015 13:38
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok,
Nem lesz mostanában teliholdas? azt olvastam szombaton van telihold...

Amúgy meg egy lámpa tuning projekt kapcsán van jópár 2-6-7 XML ledes bringalámpám komplett akkuval originál eladó, mivel lemondtam a tuningról az előttem szólók által is részletezett okokból és inkább maradt a saját lámpa tevezés kicsit több:-) LED-del ám annál kevesebb értelemmel csak a kihívás kedvéért:-)
Szóval ha valaki szeretne kínai sokledes csodákat vanni akkor jelezze, egyszercsak felrakom valahová eladni de még nem volt rá időm...


pén. aug. 28, 2015 12:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
drH írta:
Az én - majdnem pont olyan - lámpámban ugye nem volt ilyen gond. De kb. 25 w felett így is leszabályozza az elektronika a túlmelegedés miatt. Vsz. ha "betömnéd" a lyukat, a lámpád úgy is 25 w alatt kapcsolna vissza. Akkor meg minek tuningolni..
Nem akartam okoskodni, de azért van némi tapasztalatom. :)


Ezzel kapcsolatban engedd meg azt a megjegyzést, hogy a meghajtó áramkör csak akkor kapcsol le, ha ő maga túlmelegszik ugye?
Viszont attól függetlenül a led még túl tud melegedni ha nincs elég hő elvezetése és nincs szoros hőkapcsolata a szenzornak a led talpával, így akkor nem is kapcsol le időben. Túlságosan nagy hő lépcső lesz a meghajtó érzékelője és a led talpa között. Ezért lenne érdemes valamivel kitölteni azt a részt (elég oda az alu tömb is) szerintem. Aztán annak a talpára jöhetne a meghajtó a hő szenzorral és így már mindent időben le tud kezelni.

Na meg a meghajtó áramkör hőküszöbe mekkora hőfokon kapcsolhat le?
A led talpának nem illik 85 Celziusz fölé melegedni.
Ha a kettő összhangban van és a termikus kontakt is meg van, akkor nincs gond. Ezt még érdemes lenne átgondolni.

Igaz, én nem sokat "drájvereztem", de nekem így tűnik logikusnak.
Mi a véleményed erről?


pén. aug. 28, 2015 12:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szia Noro!
Ha olyan nagy a ledek hűtőfelületén a lyuk, szerintem hagyd a csudába az egészet. Az én - majdnem pont olyan - lámpámban ügye nem volt ilyen gond. De kb. 25 w felett így is leszabályozza az elektronika a túlmelegedés miatt. Vsz. ha "betömnéd" a lyukat, a lámpád úgy is 25 w alatt kapcsolna vissza. Akkor meg minek tuningolni.
Amúgy tapasztalatból mondom, hogy 10-15 w-nyi teljesítménynél többre ritkán van szükség bringán. Azaz egy max. 2000 lumenes bringalámpa minden igényt ki kell, hogy elégítsen. Mégsem bántam meg az építést. Egyrészt mert azért nem baj, hogy fel lehet kapcsolni 5-6000 lumenre mégha csak 1-2 percre is :). Másrészt meg egy kisebb lámpánál kisebb teljesítménynél jelentkezik a túlmelegedés, és lehet, hogy nem nem fér bele könnyen a driver. Annak idején a 3 xm-l-es lámpámba igencsak bele kellett reszelni a hypflext.
Nem akartam okoskodni, de azért van némi tapasztalatom. :)


pén. aug. 28, 2015 7:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Noro írta:
(kerek) LED PCB rögzítését a kínaiak úgy oldották meg, hogy a lámpaház kb. 0,5-1 cm-es peremére ragasztották rá, szóval a közepe alatt nincs hűtés, csak a PCB alumínium(?) alja. Pont, ahogy drH említette a driverrel, csak itt maguk a LED-ek lógnak a levegőben... szomorú.

Mondjuk a driver sincs agyonhűtve. Talán ha esztergáltatnék a hiányzó lukba valami réz karikát, akkor javítana a helyzeten, de nem tudom ezt hol lehetne megvalósítani.

Szerintetek így mennyire van értelme erősebb driverrel hajtani? A hővédelem úgyis lekapcsolja majd, ha baj van? Esetleg a menetszél segít annyit, hogy ezt a hibát kiküszöbölje?


A kínai dolgoknál leginkább a dizájnra mennek. Az már nem érdekli őket, hogy jó is legyen közben a hő átvitel, csak jól nézzen ki és könnyen el lehessen adni.

A hővédelem szerintem csak a drájverre reagál, az oda van beépítve tudomásom szerint.
A led még túl melegszik ha nincs elég keresztmetszet a hőt elvezetni.
Azt viszont meg lehetne csinálni, hogy akár aluból egy a lámpa hengerbe oda szorulva betehető darabot be tudnál ragasztani hővezető ragasztóval, vagy valami stabil módon, hogy a led aljához pasztán keresztül jól érintkezzen (vagyis ne csak a peremen adjon át hőt).
Az esztergált alu tömb a lámpa külső felületére kellene kivigye a hőt jó hatékonysággal.

A vezetéknek lehet kis rést vágni vagy lyukat fúrni az aluba, az nem sokat zavar a hűtésen.

A jó esztergályos az kincs, olyant én sem tudok.


szer. aug. 26, 2015 22:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 09, 2009 22:40
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Én is rég írtam, de úgy látszik most többünkben újra feltámadt a LED-ezés. :)

Bennem azért, mert ismét rászántam magam, hogy átalakítsam, tuningoljam a 6 LED-es eBay-es bringalámpám. Én volnék amúgy az a srác, akit drH említett a Március 27.-ei postjában, hogy összehasonlítottuk a majdnem ugyanolyan 6 LED-es lámpánkat, a gyárit és a tuningoltat. :) Van különbség, bőven. Ez motivál.

A kérdésem az volna, hogy van-e valakinek felesleges, eladó TaskLED meghajtója? Ha igen, akkor lehet, hogy vevő lennék rá.

Mondjuk elsősorban az aggaszt, hogy az én lámpámban a kb. 5cm átmérőjű, (kerek) LED PCB rögzítését a kínaiak úgy oldották meg, hogy a lámpaház kb. 0,5-1 cm-es peremére ragasztották rá, szóval a közepe alatt nincs hűtés, csak a PCB alumínium(?) alja. Pont, ahogy drH említette a driverrel, csak itt maguk a LED-ek lógnak a levegőben... szomorú. Mondjuk a driver sincs agyonhűtve. Talán ha esztergáltatnék a hiányzó lukba valami réz karikát, akkor javítana a helyzeten, de nem tudom ezt hol lehetne megvalósítani.

Szerintetek így mennyire van értelme erősebb driverrel hajtani? A hővédelem úgyis lekapcsolja majd, ha baj van? Esetleg a menetszél segít annyit, hogy ezt a hibát kiküszöbölje?


szer. aug. 26, 2015 15:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. feb. 11, 2011 17:00
Hozzászólások: 127
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Rég jártam erre, ismét lenne néhány fél-off kérdésem.
Az MC-E LED óta nem jelent meg újabb, amit antiparalell lehetne kötni? Az MK-R nagyon szimpatikus, de ha jól látom csak külön egyenirányítással menne az "agydinamóhoz".

Más: Lakásvilágításra készen kapható megoldást keresek. Fontos, hogy high CRI LED legyen(90+), lehetőleg becsavarható E27, vagy E14 szpot, illetve nyilván igényes kialakítású, jó hűtéssel, amivel bírja. Neten találtam nagyon jó Cree lámpákat, az áruk is jó, de mind 120V-hoz való. Itthon szinte nem is találok jobb LED körtéket.
Még az IKE Andrews-os (:P) darabok a legszimpatikusabbak, bár csak 83CRI, és rendesen melegszik ami itthon van, 50lm/W os hatásfokkal.
Amit még keresek, az 5000K-es, high CRI szpot lámpa, 10-15W-ost. Kifejezetten fontos a CRI érték, grafikai műhelybe menne, ha nem is profi nyomatvizsgáló lámpának, de azért lehessen vele színhelyes munkakörnyezetet létrehozni.

Már rengeteget túrtam a netet, ha valakinek van valami ötlete a fentiekhez, azt köszönettel fogadom.


kedd júl. 28, 2015 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ismét egy hónappal öregebbek lettünk, Kínában továbbra is bányásszák a lumen-ércet.
Továbbá nyár van, gyöngyözik a hideg sör.
Ezért aztán:
[174. telehódas HHH]
Hely: Budapest
Dátum: 2015. július 1. (szerda)
Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


kedd jún. 30, 2015 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[173. telehódas HHH]
Hely: Budapest
Dátum: 2015. június 2. (kedd)
Időpont: 21:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett
Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi

Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


hétf. jún. 01, 2015 9:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 18, 2005 19:43
Hozzászólások: 683
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Nem, a 30W-osra gondoltam, amit rendeltetek páran.


Igen én már kipróbáltam az XHP70-et a K4 4000K 93CRI verziót, de ahhoz képest hogy ez egy bemért Hi CRI -s darab engem nem győzött meg a színvisszaadásával.. Van normál N4 (a legfényesebb bin)-esem is de azt még nem próbáltam. Illetve nálam vannak még Dhpage N4-esei is, de azt majd ő teszteli ha egyszer átveszi őket:-)
Amúgy ha valakit érdekel lehet hogy lesz 14 db XP-L V6 -om +2db 7-es optika eladó, mert lehet hogy a 28db XPLV6 lámpám mellé nem csinálom meg a 2x7 -est is, mert minek:-)
Amúgy egy XP-L-t én már dedome-osítottam véletlenül, mivel a chip ugyan akkora, kb ugyan azt produkálja mint egy dedomed XML2, így is sokkal nagyobb a hotspot mint egy XP-E vagy G-nél, legalábbis egy tükrös inverz elrendezésű lámpában(Newtoni-hoz hasonló) Szóval ennek az XP-L HI-nek sok értelme nincs főleg hogy nincs is egyelőre olyan fényes bin mint az eredeti XP-L ből.


csüt. máj. 28, 2015 13:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem, a 30W-osra gondoltam, amit rendeltetek páran.


pén. máj. 15, 2015 23:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Van ott 20mm-es kerek MCPCB is

10W-1220lm ... ez ahogy nézem, olyan +15% az XM-L-hez képest, viszont a chip kisebb áramkörön ül.

És hajrá a könnyű összehasonlíthatóság, most már nem 750, hanem 1050mA-en mérik a ledeket :jaj:

A búra nélküli mondjuk igen érdekes állatnak tűnik :D


pén. máj. 15, 2015 18:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
kveszt írta:
Sziasztok!

Próbálta már valaki az új ledet?

Melyik az? XP-L?
http://www.cree.com/led-components-and- ... /xlamp-xpl

Cutternél 7-es PCB-n kapható
http://www.cutter.com.au/proddetail.php ... 03&cat=101
plusz optika
http://www.cutter.com.au/proddetail.php?prod=cut1911

Az előző lámpám is ilyen felépítésű, csak XP-G-vel. Össz 20 watt talán, még egy nemtommilyen-flex hajtotta meg. Ebből meg egy 70W-ost lehet csinálni.


pén. máj. 15, 2015 14:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd júl. 10, 2007 1:58
Hozzászólások: 376
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Sziasztok!

Próbálta már valaki az új ledet?


csüt. máj. 14, 2015 0:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Esett az eső, 7 fok odafent, bár ott már nem esett, nem volt kellemes. dhpage kocsival jött, a sörözőben megtudtam pár okosságot a balanszírozó szuper töltőjéről.


hétf. máj. 04, 2015 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Rokonokat várva szintén nem ...

:roll:


Anyáknapja miegymás. Szóval majd Június elején ... talán :/


vas. máj. 03, 2015 18:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Parkolás a Batthyányin, vagy a környékén most mennyire kivitelezhető? Nem tudom, mennyire van széttúrva Buda.
i
Batthyányin biztos nem. Fő utcán szintén nem. Alsó rakparton a Batyi és a Margit-híd között elég üres szokott lenni amikor futok.


vas. máj. 03, 2015 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Parkolás a Batthyányin, vagy a környékén most mennyire kivitelezhető? Nem tudom, mennyire van széttúrva Buda.


szomb. máj. 02, 2015 16:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
[172. telehódas HHH]
Hely: Budapest
Dátum: 2015. május 3. (vasárnap)
Időpont: 20:00

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.

Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.
Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


szomb. máj. 02, 2015 8:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Szólok, elvileg 2015.05.03. vasárnap az időpont. Ha jön a rendes formátumú kiírás, beírom.
-=RelakS=- írta:
Ja, teleholdasra még nem sikerült eljutom :( Vagy xaridő, vagy későntudommeg, vagy richtig akkor van későig meló :cry:


szer. ápr. 29, 2015 13:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ja, teleholdasra még nem sikerült eljutom :( Vagy xaridő, vagy későntudommeg, vagy richtig akkor van későig meló :cry:

Szerintem ha viszem is őket, még eredeti elektronikával :)
Van egy olcsó 7 ledes, elsőnek azt kéne szétszedni, csak ötletem nincs, hogy hogyan :D Belerakni valamit, amit DrH is, ventivel megküldeni. Ha hűvös marad, akkor jöhet ez a légvédelmi reflektor :) Merthogy olyan fénye van, hogy így gyári kiépítésben is már zavaróan megvilágítja a levegőben lebegő port/párát :shock:


kedd ápr. 21, 2015 11:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
-=RelakS=- írta:
Nna, ezt kéne saját elektronikával megpimpelni !-F
Esetleg még egy kis aktív hűtést is rá, lehessen kicsit tovább is használni :D

Most jövök a zerdőből, így gyári felszereléssel 200m-ről a fehér szobor már kivehető, 100m-ről meg már a környezete is :D
Ma már lusta vagyok képet feltölteni, de talán a jövő héten :)

Elég durván néz ki. Aztán jöhet az elektronika bele, majd ismét megnézzük. Következő teleholdasra esetleg?
Mondjuk 20 watt felett elkélne már az aktív hűtés vagy a menetszél. Pláne majd a 100-160 Wattnál :-)


kedd ápr. 21, 2015 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nna, ezt kéne saját elektronikával megpimpelni !-F
Esetleg még egy kis aktív hűtést is rá, lehessen kicsit tovább is használni :D

Most jövök a zerdőből, így gyári felszereléssel 200m-ről a fehér szobor már kivehető, 100m-ről meg már a környezete is :D
Ma már lusta vagyok képet feltölteni, de talán a jövő héten :)


vas. ápr. 19, 2015 19:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: hétf. aug. 22, 2005 12:43
Hozzászólások: 1641
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Talán még nem késő. Az eredeti időpontban, szombaton húsvéti vacsora van.
Tehát ma, pénteken:

[170. (előrehozott, de még igazi) telehódas HHH]

Hely: Budapest
Dátum: 2015. április 3. (péntek)
Időpont: 19:30

Találkozó: Batthyány tér Duna felőli oldala, a HÉV feljáró mellett

Program (Classic): szokásos útvonalon fel a HHH-ra, majd vissza (a szokásos útvonal aszfaltot jelöl, mégpedig Batthyány tér - rakpart kerékpárút - Kolossy tér - Szépvölgyi út - Fenyőgyöngye - HHH). Alternatív útvonalak egyénileg választhatók.

Program (Extra): Visszaúton Pálvölgyi-barlangnál opcionális büfézés, üdítő, miazmás.
Kötelező kiegészítők: lámpa előre, hátra!!
Ajánlott kiegészítők: bukó, pulóver, bundabugyi, stb.

Mindenkit szeretettel vár a "Rendezőség"!
Értelmi szerző: robi
Szervező: esetleges, alapjáraton dhpage


pén. ápr. 03, 2015 7:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Ha megnézed az előző oldalt, ott számolgattam én is, hogy 1A-en hajtva az XM-L ledeket kb 16*340=5440lm jönne ki, de azt a 16A-t eleve az akkuk sem bírnák, nem még a hűtés.
Az jutott eszembe amúgy, hogy a kisebb 7 ledes lámpába mehetne taskled, jól meghajtani, csak gondolom láttad, hogy azon a hűtés tényleg a 0-val egyenlő, ezért akár külső ventivel meg kéne támogatni. A kinézetnek nem tenne jót XD
És abban is egyet értek, hogy a 16 led helyett inkább tennének bele 5-öt ugyanakkora burkolatba, és hajtanák ki a lelkét mindnek. Fényerőben talán még jobb is lenne, mert nem lennének "csorba" tükrök :] Azt mondjuk valaki, akinek van hozzá tudása/szoftvere, kiszámolhatná, hogy 3-szoros fényen harmadannyi led mennyivel több hőt termel O_o



--------



Nem lámpa, de a biztonságot szolgálja
Fényvisszaverő spray a Volvótól


pén. márc. 27, 2015 10:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Hogy erősebb lett-e? Mesélek egy-két dolgot.
Van egy másik lámpám. Egy kerékpárlámpa 6 db xm-l leddel. Abba is beleraktam egy H6flex-t. Mivel hármasával vannak benne a ledek sorba kötve, a driver tudja maxon hajtani 3A-on a ledeket, így kb. 6000 lm fényerőre képes a pilács. Az egyik őszi Teleholdason egy srácnak majdnem teljesen ugyanolyan 6 xm-l ledes lámpája volt, össze tudtuk hasonlítani a fényerejüket. Nem könnyű megítélni, de kb. 1000 lm-es lehetett a gyári. Kb. ilyen lehet a fényerőkülönbség (hányados) a 9 ledes lámpámnál az átépítés előtti és az utáni állapotot összehasonlítva is.
Mindannyian tudjuk, hogy a kínai lámpákra írt fényerő köszönőviszonyban sincs azok tényleges fényerejével. Hozzáteszem szerencsére. Ugyanis pár perc alatt megsütnék magukat, nem elégséges ezeknek a hűtése. Egyrészt a ledeknek sem lenne elég. Ha a 9 ledes lámpámat max fokozatban használom, azaz a ledeket 2200 mA-val hajtom (kb. 70 W teljesítmény!), kb. 1 perc után visszaveszi a fényt a hővédelem, ha 90 fokra állítom is azt. Persze a kínai meghajtónak nincs hővédelme. A 9 ledes lámpában az eredeti driver közvetlenül az elemek előtt (a ledek felé) volt elhelyezve úgy, hogy kizárólag a széli kb. 1.5 mm-en volt rögzítve. Azaz az egész majdnem teljesen a levegőben "lógott". Számoljunk csak. Vegyünk 10 %-os veszteséget, ami ügye a drivert fogja fűteni. Könnyű kitalálni, mi történne a driverrel, ha 7 W-al elkezdenénk sütni. Csak azért nem sütötte meg a lámpa magát, mert a ledek igen-igen alul voltak hajtva. (Felmerül a kérdés, akkor minek annyi led? Csak átalakítva van értelme.) Én pont azért szeretem a H6flext, mert egyoldalt van szerelve, és így könnyű megoldani a hűtését. Hővezető ragasztóval teljes felületével odaragasztottam közvetlenül a ledek alá. A driveren felszabaduló hő ugyanúgy a lámpa testére vezetődik. A hővédelemnek is csak így van értelme.
Még egy dolog és abbahagyom. Linkelted az a 16 ledes lámpát. Számoljunk. Ügye az xm-l ledek kb. 10 W-osak. 16*10W + 10 % veszteség az kb. 180 W! Ezt most komolyan gondolták? A 6 db 18650-es cellákra kb. 30 W teljesítmény jutna. 10 A-t nem tudnak azok a cellák. A 26650-es celláim védettek, 5A a max. megengedett terhelésük. Akkor minek is annyi led? Az én 9 ledes lámpám is "csak" 2200mA/3000mA arányban, kb. 73%-ban van hajtva. De azért nincs rossz fénye. Meg tudnék mesélni, milyen 5-6000 lumennel lejönni egy hegyről. Egy kicsit az elején hunyorog az ember, de meg lehet szokni. :) drH


pén. márc. 27, 2015 9:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Aham. Van itthon egy 7 ledes, amit csak azért nem használok, mert még a szórt fénye is durva.

Persze, mivel nem bírok magammal, ezért megrendeltem ezt, bár még nem tudom, mire fogom használni :D Lenyűgözni másokat !-F

Azt azért mondd meg légyszi, hogy a taskledes meghajtó után fényesebb lett a cucc?
Mert van egy ilyenem is, aminek viszont használna valami mod, ugyanis most ha merül az akku, az erősen befolyásolja a fényerőt.


csüt. márc. 26, 2015 20:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 09, 2008 18:55
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
Nem szeretek fényképezni, sosem vagyok elégedett a fotóimmal. Erről a lámpáról van szó: http://m.ebay.com/itm/141476015976?nav=SEARCH (remélem működik a link), csak egy cellányival hosszabb, ill. kialakítottam rajta egy nyomógombot és helyet kapott rajta a merülésindikátor led is.


csüt. márc. 26, 2015 19:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: BringaVilágítás házilag ("LED lámpa")
dhpage!
Megjöttek esetleg a LED-ek? Hol vehetném át?


csüt. márc. 26, 2015 13:16
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 16703 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 335  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség