Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:47



Hozzászólás a témához  [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 79  Következő
Tesla tekercs építés 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 25, 2009 23:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Hát most akkor találtál néhányat 8)

GOndoltam felhívom egy áramszolgáltatós ismerősöm, van-e ilyen levetett póznatrafó, de nem kecsegetett sok sikerrel, de majd hív. De azt hiszem, nincs szükségem egy ilyenre egyelőre:-)


hétf. júl. 27, 2009 21:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Balfi írta:
Sziasztok:-) Nem is tudtam, hogy van Magyarországon is olyen ember, aki tesla-tekercset tákol a sufniban:-)

Üdv.
Hát most akkor találtál néhányat 8)


vas. júl. 26, 2009 20:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. júl. 25, 2009 23:52
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok:-) Nem is tudtam, hogy van Magyarországon is olyen ember, aki tesla-tekercset tákol a sufniban:-) Én is régóta játszom a gondolattal, hogy tekerni kellene egyet, de sajnos nem volt időm rá. Meg ahogy elnézem, nem is olyan egyszerű dolog ez. Kicsibe láttam már működőt, lehet elég lesz nekem az is kezdetnek:-) Ami Skori weblapján van, az talán pont jó lesz.


vas. júl. 26, 2009 0:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Az a gond, hogy az EK oldalon vagyok Pennsylvaniaban, egesz Amerikat at kene utaznom :D, ez meg kocsival is sok. Az osszes teslas dolog a masik oldalon van, gondoltam arra is hogy elmehetnenk oklahomaba megnezni egyik szombaton a BIGGG TESLA COIL-t, de meg az is rohadt messze van.


Akkor gyűjts be néhány póznatrafót, aztán küldd haza őket :)


vas. júl. 12, 2009 16:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Az a gond, hogy az EK oldalon vagyok Pennsylvaniaban, egesz Amerikat at kene utaznom :D, ez meg kocsival is sok. Az osszes teslas dolog a masik oldalon van, gondoltam arra is hogy elmehetnenk oklahomaba megnezni egyik szombaton a BIGGG TESLA COIL-t, de meg az is rohadt messze van.


szomb. júl. 11, 2009 13:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Hy

Unnamed írta:
Ma elfogyott a türelmem a lakkok iránt, így fogtam a kéznél lévő víztiszta kiöntőgyantát, és lekentem vele néhány szekundert, a 300-ast is. Kis turpisságként kevertem hozzá antisztatikus löttyöt, amim volt itthon, nem oldódott benne, de jól szétkeverve, mint kolloid rendszer megfelelt az állaga lakkozáshoz. Tesztek után tapintásra sincs semmi sztatikusság, pedig a csatolást is megnöveltem. A nitrolakk ilyenkor már átüt. A gyanta, amit használok sztirol alapú, és a legolcsóbbak egyike. Azt hiszem 1 kiló 1200 forint, de van lamináló is, ami 800 forint. Az edző meg 300 körül van. A nagy szekunderre elég volt 100ml így 1kg nagyon sokáig elég, még ha kiöntésre is van használva. Úgyhogy a nitrolakk + higító még talán drágább is, mint ez a változat, úgyhogy én ezentúl csakis gyantát fogok használni.
A szekunder aljáról eltűntek a kellemetlen sztatikus szikrák, így lehet növelni a csatolást, aminek nagyon jól látható eredménye van. (3/4 power, csatolás 0,15 körül saccra)
http://kalazif3.googlepages.com/gyantaszek1.jpg/gyantaszek1-full;init:.jpg
Sajnos most már a villanyégő sincs biztonságban.
http://kalazif3.googlepages.com/bscap006.jpg/bscap006-full;init:.jpg
Készítettem 1Gohmos ellenállást előtétnek nagyfesz mérésre, arra gondoltam, lehetne készíteni egy jó nagyot akár teslához is, közvetlen lehetne feszültséget mérni.
http://kalazif3.googlepages.com/gyantadifa.jpg/gyantadifa-full;init:.jpg

Jah, és készül a 3 fázisú tekercs is, egyelőre 2x2x2 mot rezonáns üzemet próbálok ki olajban tesztnek, mennyire bírják a strapát, meg úgy általában megy-e egyáltalán az elképzelésem szerint. Teslánál nincs szükség rezonáns tápra, viszont 4x4x4 trafót akarok használni ~12kW körül.


Kiralyos lett! Akkor ugy tunik a gyanta a tokeletes megoldas, ezt a viztiszta sztirol alaput hol lehet megvenni? Most hany centisek a szikrak? Kivancsi vagyok a rezonans tesztre is, egyeniranyitasnak mit hasznalsz?

Bocs az ekezetek miatt, az USA-bol irok :)
Amugy ezeket a "pole pig"-eket 2szeresen tul szoktak terhelni, a haznal ahol most vagyok 25KVA-es van, de a fomegszakito 240V 200A-es, most mar nem csodalkozom hogy az oklahomai tekercs 55KW-on megy, ezert van annyi "transformer expolsion" video a youtube-on...
Lattam olyan kis faoszlopokat amire kb masfel tonnanyi trafo van felpakolva, azert mereszek ezek az amcsik a 7,2KV-os szigetelok majdnem ugy neznek ki mint nalunk a 400, nem sokkal nagyobbak.
Az Teslam is epulget, a poznatrafom most meg a trafotelepen pihenget, nem volt idom elhozni, majd nyaralas utan. A szabalyzast is kiagyaltam, a generator gerlyeszteset fogom szabalyozni, mar csak szerezni kene egyet.
A wolframot a szikrakozhoz itt fogom megvenni, nagyon olcso itt minden, a poznatrafot is ugy dobjak az ember utan :D .

Udv. majd kesobb meg irok


Műgyantát lehet ott is kapni, meg poliuretán lakkot is, itthon a noviánál vettem. Szikrák nem tudom hány centisek, 1,5 méteres céltárgyat elkapja, de még nem volt feltolva maxra, meg a csatolás sem a legjobb. Amíg nincs védelem a primer vezetékekre, addig nem is akarom tovább tolni, mert megint kinyír valamit.
A pole pigeket túl lehet terhelni, de azért az nem normálüzem, főleg, ha egész nap süti a Nap őket.
Ha a nyugati parton vagy, látogasd meg a maxwelléket, hátha utánad dobnak kondikat is (meg akkor is látogasd meg őket, ha a másik oldalon vagy :D)


szomb. júl. 11, 2009 10:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hy

Unnamed írta:
Ma elfogyott a türelmem a lakkok iránt, így fogtam a kéznél lévő víztiszta kiöntőgyantát, és lekentem vele néhány szekundert, a 300-ast is. Kis turpisságként kevertem hozzá antisztatikus löttyöt, amim volt itthon, nem oldódott benne, de jól szétkeverve, mint kolloid rendszer megfelelt az állaga lakkozáshoz. Tesztek után tapintásra sincs semmi sztatikusság, pedig a csatolást is megnöveltem. A nitrolakk ilyenkor már átüt. A gyanta, amit használok sztirol alapú, és a legolcsóbbak egyike. Azt hiszem 1 kiló 1200 forint, de van lamináló is, ami 800 forint. Az edző meg 300 körül van. A nagy szekunderre elég volt 100ml így 1kg nagyon sokáig elég, még ha kiöntésre is van használva. Úgyhogy a nitrolakk + higító még talán drágább is, mint ez a változat, úgyhogy én ezentúl csakis gyantát fogok használni.
A szekunder aljáról eltűntek a kellemetlen sztatikus szikrák, így lehet növelni a csatolást, aminek nagyon jól látható eredménye van. (3/4 power, csatolás 0,15 körül saccra)
http://kalazif3.googlepages.com/gyantaszek1.jpg/gyantaszek1-full;init:.jpg
Sajnos most már a villanyégő sincs biztonságban.
http://kalazif3.googlepages.com/bscap006.jpg/bscap006-full;init:.jpg
Készítettem 1Gohmos ellenállást előtétnek nagyfesz mérésre, arra gondoltam, lehetne készíteni egy jó nagyot akár teslához is, közvetlen lehetne feszültséget mérni.
http://kalazif3.googlepages.com/gyantadifa.jpg/gyantadifa-full;init:.jpg

Jah, és készül a 3 fázisú tekercs is, egyelőre 2x2x2 mot rezonáns üzemet próbálok ki olajban tesztnek, mennyire bírják a strapát, meg úgy általában megy-e egyáltalán az elképzelésem szerint. Teslánál nincs szükség rezonáns tápra, viszont 4x4x4 trafót akarok használni ~12kW körül.


Kiralyos lett! Akkor ugy tunik a gyanta a tokeletes megoldas, ezt a viztiszta sztirol alaput hol lehet megvenni? Most hany centisek a szikrak? Kivancsi vagyok a rezonans tesztre is, egyeniranyitasnak mit hasznalsz?

Bocs az ekezetek miatt, az USA-bol irok :)
Amugy ezeket a "pole pig"-eket 2szeresen tul szoktak terhelni, a haznal ahol most vagyok 25KVA-es van, de a fomegszakito 240V 200A-es, most mar nem csodalkozom hogy az oklahomai tekercs 55KW-on megy, ezert van annyi "transformer expolsion" video a youtube-on...
Lattam olyan kis faoszlopokat amire kb masfel tonnanyi trafo van felpakolva, azert mereszek ezek az amcsik a 7,2KV-os szigetelok majdnem ugy neznek ki mint nalunk a 400, nem sokkal nagyobbak.
Az Teslam is epulget, a poznatrafom most meg a trafotelepen pihenget, nem volt idom elhozni, majd nyaralas utan. A szabalyzast is kiagyaltam, a generator gerlyeszteset fogom szabalyozni, mar csak szerezni kene egyet.
A wolframot a szikrakozhoz itt fogom megvenni, nagyon olcso itt minden, a poznatrafot is ugy dobjak az ember utan :D .

Udv. majd kesobb meg irok


pén. júl. 10, 2009 19:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
SofGer írta:
Unnamed írta:
...


Hűűű! Nagyon szuper!

Szerintetek milyen meghajtást érdemes építeni, ha csak 2 MOT áll rendelkezésre? DCTC legyen belőle, vagy valami más?

2 mottal szikraközös. De jó forgó szikraköz kell mindenképpen, és nagy fordulat.
Tegnap is teszteltem kicsit a cuccot, csak mikor feltoltam 200V primer feszültségig, lement a szikra a primerhez menő hegesztőkábelre, és kinyírta az egyik motot. Kicseréltem, de zárlatos lett, 45 ohm helyett 15ohm volt a szekundere. Szerintem a mostani 85 cm átmérőjű toroid helyett 1,2m átmérőjűt fogok használni, akkor talán a térerő máshogy alakul, és a földbe csap a primer vezetékek helyett.


csüt. júl. 09, 2009 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Unnamed írta:
...


Hűűű! Nagyon szuper!

Szerintetek milyen meghajtást érdemes építeni, ha csak 2 MOT áll rendelkezésre? DCTC legyen belőle, vagy valami más?


csüt. júl. 09, 2009 11:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ma elfogyott a türelmem a lakkok iránt, így fogtam a kéznél lévő víztiszta kiöntőgyantát, és lekentem vele néhány szekundert, a 300-ast is. Kis turpisságként kevertem hozzá antisztatikus löttyöt, amim volt itthon, nem oldódott benne, de jól szétkeverve, mint kolloid rendszer megfelelt az állaga lakkozáshoz. Tesztek után tapintásra sincs semmi sztatikusság, pedig a csatolást is megnöveltem. A nitrolakk ilyenkor már átüt. A gyanta, amit használok sztirol alapú, és a legolcsóbbak egyike. Azt hiszem 1 kiló 1200 forint, de van lamináló is, ami 800 forint. Az edző meg 300 körül van. A nagy szekunderre elég volt 100ml így 1kg nagyon sokáig elég, még ha kiöntésre is van használva. Úgyhogy a nitrolakk + higító még talán drágább is, mint ez a változat, úgyhogy én ezentúl csakis gyantát fogok használni.
A szekunder aljáról eltűntek a kellemetlen sztatikus szikrák, így lehet növelni a csatolást, aminek nagyon jól látható eredménye van. (3/4 power, csatolás 0,15 körül saccra)
http://kalazif3.googlepages.com/gyantaszek1.jpg/gyantaszek1-full;init:.jpg
Sajnos most már a villanyégő sincs biztonságban.
http://kalazif3.googlepages.com/bscap006.jpg/bscap006-full;init:.jpg
Készítettem 1Gohmos ellenállást előtétnek nagyfesz mérésre, arra gondoltam, lehetne készíteni egy jó nagyot akár teslához is, közvetlen lehetne feszültséget mérni.
http://kalazif3.googlepages.com/gyantadifa.jpg/gyantadifa-full;init:.jpg

Jah, és készül a 3 fázisú tekercs is, egyelőre 2x2x2 mot rezonáns üzemet próbálok ki olajban tesztnek, mennyire bírják a strapát, meg úgy általában megy-e egyáltalán az elképzelésem szerint. Teslánál nincs szükség rezonáns tápra, viszont 4x4x4 trafót akarok használni ~12kW körül.


kedd júl. 07, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Főleg transzformátorokkal foglalkoznak, kondikat nem is láttam, de majd hétfőn megyek újra, több időm lesz, körbevezetnek az egész telepen, majd megkérdezem. Küldtem pü-t.


szer. jún. 10, 2009 21:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Voltam az e on trafó telepén, volt vagy 100 "kisebb" de volt pár 40MW 120/20KV-os trafócska is, majd legközelebb csinálok képeket, megismerkedtem pár emberrel, lesz póznatrafóm, nagyon segítőkészek voltak, bármikor szívesen látnak a telepen, ha segítségre van szükségem.


Milyet adnak? Ingyen? Nagyobb kondijaik nincsenek, amiktől megválnának? :) Kéne itthonra egy 30kJ bank. Vagy meg kéne tőlük kérdezni, nem tudják-e, merre van a megsemmisítő.


szer. jún. 10, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ez az a cég: http://www.generaltrafo.hu/intro/index.html
Nem is rossz a honlapja :D!


szer. jún. 10, 2009 17:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Voltam az e on trafó telepén, volt vagy 100 "kisebb" de volt pár 40MW 120/20KV-os trafócska is, majd legközelebb csinálok képeket, megismerkedtem pár emberrel, lesz póznatrafóm, nagyon segítőkészek voltak, bármikor szívesen látnak a telepen, ha segítségre van szükségem.


szer. jún. 10, 2009 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát nem tudom miért ugranak, miközben gyártják őket mint a szemetet. 6-ost vehetsz tesztelésnek, arra bőben jó.


kedd jún. 09, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A szív utcában, ahol mondtad, a 6-os 3500 körül van, fölötte már ugranak az árak.


kedd jún. 09, 2009 18:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Unnamed írta:
degree írta:
Az e. on-hoz holnap reggel megyek, a mai időpont nem volt jó, a wolframot viszont sikerült ma megkérdezni, a 10-es 35k és csak 10cm hosszú :shock: , asszem ezt amcsiba fogom megvenni :D.


Szerintem 8-as wolfram elég, bordával.

Az 30k volt ha jól emlékszem.


Hol kérdezted te ezt meg? A 6-ost vettem 4 ezerért.


kedd jún. 09, 2009 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Unnamed írta:
degree írta:
Az e. on-hoz holnap reggel megyek, a mai időpont nem volt jó, a wolframot viszont sikerült ma megkérdezni, a 10-es 35k és csak 10cm hosszú :shock: , asszem ezt amcsiba fogom megvenni :D.


Szerintem 8-as wolfram elég, bordával.

Az 30k volt ha jól emlékszem.


kedd jún. 09, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Az e. on-hoz holnap reggel megyek, a mai időpont nem volt jó, a wolframot viszont sikerült ma megkérdezni, a 10-es 35k és csak 10cm hosszú :shock: , asszem ezt amcsiba fogom megvenni :D.


Szerintem 8-as wolfram elég, bordával.


kedd jún. 09, 2009 14:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Az e. on-hoz holnap reggel megyek, a mai időpont nem volt jó, a wolframot viszont sikerült ma megkérdezni, a 10-es 35k és csak 10cm hosszú :shock: , asszem ezt amcsiba fogom megvenni :D.


kedd jún. 09, 2009 14:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Unnamed írta:
degree írta:
Olyan trafót kellene kifogni, amit azért selejteznek le, mert öreg.
Nem tudom hány év után cserélik ezeket.

Hát nem évente az biztos. A veszélyeshulladék-megsemmisítő telepre kéne eljutni, csak tudnám, hogy az hol van. Talán Hódmezővásárhely, de jó lenne biztosra tudni.

Régebben mutattak a híradóban egy megsemmisítő telepet ami kigyulladt, talán tavaly, vagy azelőtt, látszott egy csomó szigetelő+transzformátorok, akkor tudtam a hely nevét, de most már kiment a fejemből. Erre is rákérdezek holnap...


hétf. jún. 08, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Olyan trafót kellene kifogni, amit azért selejteznek le, mert öreg.
Nem tudom hány év után cserélik ezeket.

Hát nem évente az biztos. A veszélyeshulladék-megsemmisítő telepre kéne eljutni, csak tudnám, hogy az hol van. Talán Hódmezővásárhely, de jó lenne biztosra tudni.


hétf. jún. 08, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Olyan trafót kellene kifogni, amit azért selejteznek le, mert öreg.
Nem tudom hány év után cserélik ezeket.


hétf. jún. 08, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Unnamed írta:
degree írta:
Most tudnék szerezni egy 40KW-os póznatrafót, két tekercse zárlatos, nem tudom pontosan hogy leégett-e vagy menetzárlatos vagy hogy melyik tekercsek, holnap megyek megnézni, ha olcsón megkapom és nem érdemes újratekercselni, akkor fel lehetne használni autotrafónak, ballasztnak de akár charging choke-nak is.


Csárdzsing csóknak az túl kicsi. Szerintem az újratekerés ismét 50 ezerbe fog kerülni, de csak a réz hozzá.

Én is ettől félek, legalább holnap személyesen tudok beszélni az emberekkel, viszek képeket is. Előbb-utóbb biztos lesz olyan ami megfelelő.


hétf. jún. 08, 2009 20:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Most tudnék szerezni egy 40KW-os póznatrafót, két tekercse zárlatos, nem tudom pontosan hogy leégett-e vagy menetzárlatos vagy hogy melyik tekercsek, holnap megyek megnézni, ha olcsón megkapom és nem érdemes újratekercselni, akkor fel lehetne használni autotrafónak, ballasztnak de akár charging choke-nak is.


Csárdzsing csóknak az túl kicsi. Szerintem az újratekerés ismét 50 ezerbe fog kerülni, de csak a réz hozzá.


hétf. jún. 08, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Most tudnék szerezni egy 40KW-os póznatrafót, két tekercse zárlatos, nem tudom pontosan hogy leégett-e vagy menetzárlatos vagy hogy melyik tekercsek, holnap megyek megnézni, ha olcsón megkapom és nem érdemes újratekercselni, akkor fel lehetne használni autotrafónak, ballasztnak de akár charging choke-nak is.


hétf. jún. 08, 2009 15:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ezt ismerem :).
http://www.youtube.com/watch?v=BBy7MROu ... annel_page
Ezt a Teslát is jól "megküldték" kakaóval :o .


hétf. jún. 01, 2009 17:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Aha 50m. Milyen lakkot tegyek rá? Ami azt illeti már most elkezdett oxidálódni ahol hozzáértem.


Van egy ilyen cucc: http://polirozas.lapunk.hu/?modul=shop&reszletes=3657
Elvileg ez jó. De van kifejezetten rézhez is, keress rá.
Ez sem rossz :)
http://www.youtube.com/watch?feature=channel_page&v=91NobpcdLR4


hétf. jún. 01, 2009 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
http://www.youtube.com/watch?v=_TKIX_X_ ... annel_page
Egy ilyen trafócska most jól jönne nekem is :D.


hétf. jún. 01, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Aha 50m. Milyen lakkot tegyek rá? Ami azt illeti már most elkezdett oxidálódni ahol hozzáértem.


hétf. jún. 01, 2009 17:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Elkészült a primer tekercs: http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=250148
Egy kis igazítás még ráfér, vasárnap nem akartam zajongani a flexel.
A Maxwell műszerek induktivitásmérője mennyire lehet pontos? Most azon gondolkodom hogy milyen multimétert vegyek amivel viszonylag pontosan tudok induktivitást mérni.


Jó lett, ez 50méternyi cső? Nagyon fontos, hogy lökj rá valami védőlakkot, mert az első menet után az ózon gyorsan megtámadja, és felgyorsítja az oxidációt.
Az induktivitást bőven elég +-10% pontossággal meghatározni, a legolcsóbb maxwellek is szerintem tudják ezt a bizonytalanságot.


hétf. jún. 01, 2009 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Elkészült a primer tekercs: http://kepfeltolto.hu/i/?t=img&id=250148
Egy kis igazítás még ráfér, vasárnap nem akartam zajongani a flexel.
A Maxwell műszerek induktivitásmérője mennyire lehet pontos? Most azon gondolkodom hogy milyen multimétert vegyek amivel viszonylag pontosan tudok induktivitást mérni.


vas. máj. 31, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Igen, ilyesmikre gondoltam én is. Az a legtutibb, ha a wolframba beleköszörülsz egy kis részen, és oda csavarod be.


csüt. máj. 28, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ilyenekkel fogom rögzíteni a wolframot: http://kepfeltolto.hu/i/?247192&t=img
Csavaranya 10-es átmérőre tágítva, rögzítésnek 6-os hernyócsavar, egyszerű és esztergálni sem kell.


csüt. máj. 28, 2009 17:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Az tekercshez visszatérve, ezt használták egyenirányításra: http://www.playahearth.com/sydtesla/coa ... l/c30.html
vagy 1000db 1N4007. Van még pár érdekes dolog, a szikraköz elektródáit oxigénmentes rézből csinálták, azt írják jobb mint a Wolfram.


A réz azért jó, mert rögtön elvezeti a hőt. De egy egyforma méretű tömb közül a wolfram kb. 50x tovább bírja, mint a réz.


szer. máj. 27, 2009 0:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Az tekercshez visszatérve, ezt használták egyenirányításra: http://www.playahearth.com/sydtesla/coa ... l/c30.html
vagy 1000db 1N4007. Van még pár érdekes dolog, a szikraköz elektródáit oxigénmentes rézből csinálták, azt írják jobb mint a Wolfram.


kedd máj. 26, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
A veiki biztos örülne az ötletednek :D


Még szép, csodálkozom is, hogy eddig miért nem kerestek fel itthon, hogy adjanak huzalt, hogy megtekerjem a tized gigawattos tekercshez a szekundert.


kedd máj. 26, 2009 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hát szerintem az az 55KW nem teljesen igaz:

"Approx. 1.5 million volts output, 14,000 volts into primary circuit, 33 kW. "
"240 volts, 110 amps input to HV transformers. "

Azt a két trafót nem hiszem hogy ennyire túl tudja terhelni, max impulzusban adnak le 55KW-ot, de akkor sem ennyi a "hasznos" teljesítmény.

A veiki biztos örülne az ötletednek :D. Nitrogén lézerrel akár plazmaágyut is lehetne csinálni.


kedd máj. 26, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
degree írta:
Azért az durva hogy ezeket a tekercset 100KW-al hajtják meg :shock: http://www.playahearth.com/sydtesla/coa ... index.html ,nem lehet valami túl jó a hatásfokuk, az Oklahomás pali használ két 10KVA-es póznatrafót.


Nem egészen, mert 55kW-ot használt.
"15 FOOT TALL TESLA COIL WITH MAX. SPARKS OF 26 FEET. RUNS UP TO 55,000 WATTS IN NEWCASTLE OKLAHOMA. "

Nagyobb tekercseknél meg folyamatosan romlik a hatásfok. El kéne vinni egy baromi nagy tekercset a veikihez, és rárakni 100MW-ot :D Ha ügyesen lenne megépítve a cucc, könnyen lehet, hogy megbizsergetné az ionoszférát is. De ekkora feszültségek mellett már csak nitrogénlézerrel lehetne irányítani, mert 5MV impulzus már képes 150 méternyit haladni a levegőben. (http://205.243.100.155/frames/longarc.jpg) :)


kedd máj. 26, 2009 0:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Azért az durva hogy ezeket a tekercset 100KW-al hajtják meg :shock: http://www.playahearth.com/sydtesla/coa ... index.html ,nem lehet valami túl jó a hatásfokuk, az Oklahomás pali használ két 10KVA-es póznatrafót.


hétf. máj. 25, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A sebességet kell kideríteni. Én arra gondoltam, hogy 10bar nyomással kéne fújni a gyújtó oldalt, így relatíve elég nagy sebesség lenne elérhető.


vas. máj. 24, 2009 17:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A menetek között -ha a középpontoktól mérem- 3.5-4cm, így a hézag 2 menet között 1,5-2cm lesz. A primer belső átmérője 54cm, úgyhogy elég közel lesz, ha netán át akarna ütni akkor csak lejjebb kell állítani az egészet a távtartókkal. Nekem most egyenlőre elég lesz, ha működik AC módban, aztán később 3f DC-re lehet ,majd alakítani. A szikraköz kétféleképpen fog működni, nagy sebességen és szinkronba is be lehet majd állítani, a visszacsatoló generátor pont 8 pólusú, így egy egyszerű áramkörrel megoldható, hogy szinkronban maradjon. Ez a trigatron jó ötlet :) . Hány Hz-ig lehet vele elmenni?

Nekem egy ilyen is elég lenne: http://img.alibaba.com/photo/227386477/ ... _.summ.jpg , de gondolkodtam azon is hogy lehetne megcsapolni a telken lévő 22KV-os légvezetéket :D.


vas. máj. 24, 2009 17:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szerintem, ha elég közel rakod a primert a szekunderhez, és a meneteket egymáshoz, kevesebb is elég.
Hamarosan remélhetőleg én is érdemben neki tudok fogni a 3 fázisú teslám építésébe. Még gondolkodok az egyenirányításon, mert a diódáknak 40kV mellett akár 1A-t is el kell viselniük. 4 mot, szekunder oldalon 2 különböző fázis közt 8,4*1,7 = 14,28kVAC mérhető, és DC-ben ez 20kV. Gondoltam most arra, hogy készítek magamnak vákuumegyenirányítót, mert van diffúziós szivattyúm (elővákuum még nincs viszont), de ezekkel a vákuumegyenirányítókkal az a baj, hogy 40kV-nál igen erős röntgent bocsájtanak ki, így ólommal is árnyékolni kellene őket. Ezt a teslát már mindenképpen trigatronnal építem meg, így nem lesz szükség nagyteljesítményű motorra, sem precíz mechanikára, csak egy gyújtásvezérlőre (meg némi tapasztalatra a maximális gyújtási sebesség terén). Lehet, hogy készítek egy másik 300-as szekundert, 1mm-es huzallal, 6kW körüli teljesítményre. Először csak azt akarom letesztelni, 2x2x2 mottal, hogy mennyire stabil a rendszer 3 fázisról, és nem utolsó sorban elsőként szeretnék zenélő szikraközös teslát csinálni :) Ha a trigatron jó lesz, akkor ez menni fog.

u.i: egy ilyet a biztonság kedvéért el kell raktározni a kertben :
http://cgi.ebay.com/GE-High-Voltage-2000-KVA-Transformer-12470-480Y-277_W0QQitemZ260412874009QQcmdZViewItemQQptZBI_Circuit_Breakers_Transformers?hash=item3ca1d11d19&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A10|294%3A50

Ja, még a trigatronról kezdetleges kép: http://kalazif3.googlepages.com/trigatron.jpg/trigatron-full;init:.jpg
Bele fogom rakni egy nagyobb vascsőbe őket.


vas. máj. 24, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ilyen lesz az új primer kialakítás http://kepfeltolto.hu/i/?244225&t=img , már csak a cső kell bele, hamarosan meglesz az is.


vas. máj. 24, 2009 14:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A primerhez úgy néz ki 50m rézcső kell, kb. 45-50000 Ft lesz ha 15-öst használok.


hétf. máj. 18, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A forgórészben 10-es, az állórészben 12-es Wolfram lesz hűtőbordával :twisted: . A forgórészben az elektródák mennyire fognak felmelegedni-ha ezeket csak a levegő fogja hűteni-? A bakelitet csak nem teszik tönkre.
A tárcsához a rudakat azzal a módszerrel rögzítem amit mondtál.


hétf. máj. 18, 2009 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van nekik 12-es is :D De ha jól hűtöd, szerintem a 8-as bőven elég. Nem tudom van-e nekik raktáron, de rendelésre tuti hoznak.
18-as rézcső az talán sok is, szerintem 14-es elég. Bár függ az anyagvastagságtól is.


vas. máj. 17, 2009 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
6-os a legnagyobb náluk? A primert 18milis csőre fogom cserélni, remélhetőleg nem fog melegedni.


vas. máj. 17, 2009 9:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Pesten, a Szív utcában van egy hegesztőbolt, ott van 6-os is. Én ott vettem. Az ilyen póznatrafókat meg minden ilyen cuccot viszik a megsemmisítőbe. Ha sikerülne azt a helyet megtalálni, ahol ezt csinálják, ott sok minden lenne.
A tesla hatásfoka meg az említett képlettől, és a csatolástól függ.


szomb. máj. 16, 2009 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 08, 2009 19:17
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Valaki nem tudja véletlenül, hogy mit csinálnak a MÁV-nál a leselejtezett/ lecserélt trafókkal, pl. amik a váltókat, kisebb alállomásokat látják el, egyből megsemmisítik, vagy van valami raktár ahol ideiglenesen tárolják? Nálunk most cserélték le majdnem az összeset, pont megfelelne egy ilyen a Teslához, vasutasokat kérdeztem, de mióta a privatizáció van, senki nem tud semmit. A francba, hogy miért nem kérdeztem meg a szerelőktől.
Wolfram rudat sem fogok egykönnyen szerezni, nálunk legalábbis egy hegesztéstechnikai üzletben sem volt 3,8-asnál nagyobb. Egy céghez irányítottak, ők azt mondták csak nagyobb mennyiségben tudnak rendelni, de azt nem mondják meg hogy honnan. Hát nem vicces!


szomb. máj. 16, 2009 16:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 79  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség