Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 3:58



Hozzászólás a témához  [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 79  Következő
Tesla tekercs építés 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Köszi a rajzot !
Ez is 66 * 90 mm ?

Én TN 150 nevű gyorsmaratót szoktam venni, ebben van alámaródást gátló adalék is. (összetétel: 5-15% sósav, 25-40 % vas III klorid, adalék anyagok).
Általában neten szoktam venni (Elektroart;RET;SOS electronic), de debreceni boltokban kapható a Szent Anna utcán, Modul elektronikánál és a Hobby elektronikánál is. (A Modul és a Szent Annán lévő bolt az olcsó)


pén. jún. 09, 2006 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ja természetesen itt a rajz is,ha kell valakinek
Kép
http://img221.imageshack.us/img221/2161/miniteslanyk29vj.jpg
Ti hol veszitek a hidrogén peroxidot/vas kloridot? Van valahol egy vegyszerbolt a Ferenc körúton, oda szokott járni valaki?


pén. jún. 09, 2006 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Ja minitesla.. gondoltam megépítem újra, valami kis számítógép tápegység dobozba, rendesen leszigetelve stb. átrajzoltam kicsit az eredeti kapcsolási rajzot
Kép
http://img380.imageshack.us/img380/4970/minitesla7me.jpg
Egyelőre még csak rá van vasalva a nyákra, mert nincs hidrogén peroxidom marni.

Én is megépítem újra :)
Hát az ritka, hogy photoshoppal csinálok nyáktervet... :) De ha működik... :P
Félkészen valami ilyesmi :
NYÁK


pén. jún. 09, 2006 12:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hi
Unnamed hát 1gb ot irnak :)
De a reklámmentesség csábitóbb :D

Udv NePe


pén. jún. 09, 2006 0:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ja minitesla.. gondoltam megépítem újra, valami kis számítógép tápegység dobozba, rendesen leszigetelve stb. átrajzoltam kicsit az eredeti kapcsolási rajzot
Kép
http://img380.imageshack.us/img380/4970/minitesla7me.jpg
Egyelőre még csak rá van vasalva a nyákra, mert nincs hidrogén peroxidom marni.


csüt. jún. 08, 2006 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
ÜDV ! Nem tud valaki megdombni egy eagle-el készült Mini Tesla 3. nyáktervvel ?


csüt. jún. 08, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ingyen 1 giga??


csüt. jún. 08, 2006 13:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hi sztem a weboldalakat extra.hu ra tegyetek fel, egyenlore ott nincs reklamcsik es 1gb tarhelyet adnak.

Udv NePe


szer. jún. 07, 2006 23:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Hát látom van dolgod rendesen :)
Én majd csak a nyáriszünetben kezdek el weboldalt készíteni. Meg valami anyag is kellene rá, úgyhogy most rendelem az alkatrészeket a mini meghajóhoz. Ezen kívül elvileg holnap kapok egy MOT-t úgyhogy remélem ez is sikerül. :) Jövőhét péntektől kezdve szünet, úgyhogy itt az idő :)
Ja igen ! Ha majd megcsinálom az új PHP-NUKE alapú weboldalam, akkor kirakom mindenki a weboldalát (link) .


szer. jún. 07, 2006 15:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 23, 2006 20:49
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
...Ez még nem a végleges kezdő oldal, hanem csupán minta, hogy valami ilyesmit szeretnék. Elsődlegesen a plazmagömböt fogom felrakni. Kérdésedre hogy mikor lesz kész: van 10CD-m ezzel kapcsolatban, de csak 100MB szabad helyem van, ...


Tedd fel atw-re,ott 500 mega van.Az már valamivel jobb, vagy csinálsz többet és linkelgetsz össze-vissza :twisted:


Üdv Elektroman


szer. jún. 07, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Igen a Xara-val, illetve a MM Dreamweaver 3 -al némi kiegészités.
Ez még nem a végleges kezdő oldal, hanem csupán minta, hogy valami ilyesmit szeretnék. Elsődlegesen a plazmagömböt fogom felrakni. Kérdésedre hogy mikor lesz kész: van 10CD-m ezzel kapcsolatban, de csak 100MB szabad helyem vana gépemen(most probálok kölcsön szerezni egy 3-4Gb-os vinyot, plusz még 32-64Mb RAMot), illetve egy 266-os gépem, igy elég lassú, ráadásul nem tudok szabadon válogatni az anyagok között, mert mindig cserélgetni kell a CD-ket. Plusz napi 12 órát dolgozom, emellett a párommal is kell egy kevés időt tölteni... ...de rajta vagyok...
Viszont ahogy Unnamed is felvetette, raktam bele egy "tesla-ring" menüt, ide kizárólag azok a Magyar! Linkek/Bannerek kerülnének amelyek ezzel "foglalkoznak", igy egymásra utalnak. Minden más "érdekesség" a linkekbe megy...


szer. jún. 07, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
ZsaLaPG írta:
Hali!

Felraktam egy kis kezdetleges "oldalt", csupán mintának. Ha esetleg valakinek van valamilyen ötlete, észrevétele, akkor azt szivesen fogadom.


Hy !
Nagyon jó ! Xara-val készült ? A felső menü kb mikorra lesz kész ?


szer. jún. 07, 2006 15:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Felraktam egy kis kezdetleges "oldalt", csupán mintának. Ha esetleg valakinek van valamilyen ötlete, észrevétele, akkor azt szivesen fogadom.


szer. jún. 07, 2006 14:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na, sikerült 5 mot-ot összekötni, kettőnek sorban van a primerje, és úgy megy a konnektorba, a többi normálisan párhuzamosan. Már sikerült nagyjából belőni, hogy mekkora ballaszt szükséges ahhoz, hogy ne melegedjenek. Az egyik nem bírja már 4kV on se, mert látni kis szikrákat belül. A napokban 4kW on letesztelem az egész teslát.


hétf. jún. 05, 2006 15:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Elko gun-nál mekkora fesz vot az elkón. Én csak 12 Volttal szórakoztam (fordított polaritással), de nekem csak 1szerűen felrobbant (szétnyílt a teteje).


vas. jún. 04, 2006 14:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Állítsd be a profilodban a weblapod címét, akkor bármelyik hozzászólásodnál ra lehet kattintani!


vas. jún. 04, 2006 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Felpakoltam pár progit az oldalamra + a videóknál ottvan az érdekes hang videó, minitesla+üvegcsövek, nézzétek meg :) Egy plazmahangszórónak elég érdekes effektet adna


szomb. jún. 03, 2006 23:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De, működik az, úgy kell méretezni, hogy a kondi kisüljön mire a golyó átér a tekercs középpontján.


A hosszúkás lövedék még durvában repül ki. De a pontos méretezésre találsz infót a neten coil gun címszó alatt.


pén. jún. 02, 2006 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Olyan miniteslát kéne tervezni, ami mehet egyből plazmahangszóróként is. De lehetne egy 150kV os :P Az már elég hangos lenne. Szerintem jó FET-ekkel is, nem muszáj igbt.
Ros-Co: az oldaladon láttam valamiféle coilgunt, az pontosan hogy müködik? Gondolom tekercs, + kondit rá kell sütni, de nekem ez igy nem müködött :P


pén. jún. 02, 2006 19:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Esetleg a sima miniteslának a hatásfokán lehetne segíteni párhuzamosan kötött FET-ekkkel ? (érdekes lenne hűtőborda nélkül :) Ide milyen trafó kellene, persze ha működne ?


pén. jún. 02, 2006 18:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Itt a rajz amit igértem. Egyébként agyalok egy másik miniteslán is, valamelyik nap elkezdek deszkamodellt gyártani. :)
Látom alakul a weblap, :) jó lesz!


pén. jún. 02, 2006 16:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Megnéztem az oldalt ! Nagyon jó grat ! Látom maradtál a googlepages-nél :).
Ez a kondis dolog elég érdekes, de mi az oka ? Lehet, hogy a dielektrikuman rejlik a válsz ?

(még mindig rossz a illentyűzetem :P)


pén. jún. 02, 2006 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A teslával is haladtunk, megcsináltunk a kondit, ami érdekesen sikerült. Kiterítettük a PE fóliát, és alufóliát, amit egymásra is raktunk (megvolt a 2 fegyverzet), kapacitása 12nF. Gondoltam, ha betekerem, lesz 30. Erre betekerjük, és rámértem a multival, lett 150nF. Na ütöttem is a multimétert, mi van vele, de csak nem tágított a 150 től. Gyorsan átgondoltuk, és elképzelhetetlennek tartottuk. Sorbakötöttünk vele 12 nanosat, hát lett 11 nano. Párhuzamosan kötöttük, lett 162, még mindig 150 nano volt a kapacitása. Bedugtam konektorba, folyt rajta 10mA, épp amit számoltam 150nF-ra a gépen. Szóval van 1000 forintból egy 150nanos 10kV os kondim :P Az még oké, hogy dupla akkora lenne a kapacitása, ha feltekerem. De hogy 10x annyi... paradoxon, de hitelesítve van :D


pén. jún. 02, 2006 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Na, azért mégis csináltam egy kisebb oldalt, az alap dolgok fent vannak, nézzétek meg : http://collectorib.googlepages.com/home
Ha hiba, pontatlanság van valahol, vagy elfelejtettem valamit, akkor légyszi jelezzétek :)


csüt. jún. 01, 2006 18:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
K 2hét és nekem elkezdődik a nyáriszünet :)
Megpróálom összehozni a Ros-co. féle drsstc-t és az IRF3205-öket, de lehet, hogy inká megépítem újra a minit. Ja és még valami: Ha megépítem a kapcsolást (drsstc) és az IRF3205ökől csinálok egy féhidat és kihagyom a primer oldali rezgőköről a kondit, akkor menne sima sstc-ként ?

(ocsi, de elromlott a illentyűzetem)


csüt. jún. 01, 2006 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
SoftGer

Szép :D
bar a vastagabb reszei a plasmanak csak kb 6 cmesek a maradekot mar a fenykepezo pl nem is non latja :D


szer. máj. 31, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Húú, most belegondoltam, hogy milyen folyamatos üzemben 10 centis plazma :) Érdekes lenne mit csinálna 60 Voltról 300 KHz-en rezonáló tekerccsel :D Kíváncsian várom a fejleményeket :D


szer. máj. 31, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
HI

Skori a cucc 24v rol megy amit ugy csinalok , hogy 2 pc tápot sorbakotok.
Az aramfelvetelt meg nem mertem meg , de a tapok vezeteke mar melegszik rendesen , es a tapok vedelme is eleg surun lekapcsolja a tápokat (12v on 10A -t irnak 250w os tapok).
A feteket mar ventivel kell hutenem , mert igen csak melegednek , mondjuk a borda is kicsi.
A szekunder picit langyos , de nemveszes.
A gate fesz korlatozo resz diodai melegednek , de talan meg az is turheto.
Leginkabb a gs tulfeszvedo zenerek azok amik melegednek.(ilyen regi teljesitmeny zenerek vannak bent 3db 22v os sorbakotve).

Az uj gate fesz korlatozo megoldas erdekelne amugy , ha kuldenel rajzot le is tesztelnem(scopal stb).
A nagyobb tapfesz jo volna , de nem non van nagyobb tapom keszleten :(

Udv NePe


szer. máj. 31, 2006 18:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
nepe: Ha fekete szinü csö akkor vigyázz vele, mert ezeknek nagyobb a széntartalma és nem elég jó szigetelök. Az IRF3315 a pdf szerint 150V-os, ezzel akár 50...70V-ig is fel lehene menni (persze megfelelö védelmekkel), csak nagyobb menetszámú primert kéne csinálni.

SofGer: Köszi. A napoban tekercseltem próbaképp egy 5cm átméröjü tekercset, 25cm hosszon, 0,1mm-es huzalból. Egész jó lett - de korábban a 6,3cm-es csöre tekercseltem olyan 16cm hosszon ugyanabból a huzalból - és az a tekercs jobban müködött (18V-ról 12cm-es szikrahosszt produkált).

nepe: amúgy szerintem a 10cm-es plazma már igen jó eredmény, föleg folyamatos módban. Mekkora az áramfelvétele a szerkezetnek ilyenkor? (mennyi is a tápja pontosan, hány W-ot eszik?) Mert saccra ekkora szikrához legalább 600W kell, de lehet, hogy több. Mennyire melegszik a tekercs? A Gate fesz korlátozó rész nem melegszik nagyon? Korábban kiagyaltam egy megoldást, ami lehetövé tenne nagyobb tápot úgy, hogy a gate fesz korlátozás sem járna veszteséggel, csak még nem volt energiám összerakni.


szer. máj. 31, 2006 17:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hi

Hát en is azt sejeteetem , hogy az lesz a gond.
Hat akkor lehet tekerhetem az ujabb tekercsemet.
Igy terveztem: Szekunder atmero:9cm megtekercselt hossz 20cm ,0,2mm es huzal.
A Skori fele tablazat szerint igy 381,29khz lenne a rezonancia frekije.

Ehez a tekercshez 9mm atmeroju pvc csovet (gazcso) hasznalnek fel, falvastagsaga 4mm.
Egy kis gondom viszont van a csovel, nem teljesen egyenes, azaz van benne egy kis hajlat, szerintetek dobjam ki a csovet , es vegyek normalisat a boltban , vagy tekerhetem erre a tekercset?


szer. máj. 31, 2006 17:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Most számolgattam az excel táblával (amit most töltöttem le, mert eltűnt) és meglepődve tapasztaltam az új funkciókat. Már régóta ezt használom wintesla helyett(már akkor is lekörözte :D) de most asdztán nagyon tuti ! Grat Skori !


szer. máj. 31, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Szép kis szerkenytű lehet ;)
Szerintem még mindig az a baj, hogy sok a 900 KHz és itt már kezd "antennaként" működni a tesla tekercs.


szer. máj. 31, 2006 15:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hi igazabol eleg sokmindent, mert eredetileg magam kezdtem tervezni egy tesla meghajtot , de minnel jobbra sikeredett , annal jobban hasonlitott a Skori meghajtojahoz, ezert mar inkabb Skori fele meghajto , mint egyedi konstrukcio :)

Hat vegulis nallam a fetek lettek lecseelve irf3315 re, nallam a GS feszultseg van meg picit mashogy 'stabilizalva' , hogy max 18v kerulhessen a fetek gatejere.A T3 al megepitett fet tulfesz vedo is picit nagyobb feszre lett meretezve , mert ezek a fetek birjak, es igy nagyobbat is szikrazott tapasztalataim szerint. Ja es a szaggatot is kihagytam a temabol egyenlore , meg is gyullik a bajom a jo nagy aramokkal :D

Udv NePe


szer. máj. 31, 2006 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
nepe írta:
Hi, vegre nekem is sikerult keszitenem egy picit nagyobb szekundert.
Meretei: 4cm atmeroju pvc csovon 0,2mm es huzal 25cm hosszan megtekercselve rezonancia frekije scopal merve kb 900khz.
Primmer 2*1menet kb 5cm es atmeron.
A tekercset a Skori fele (picit atalakitott) meghajtoval hasznalom.
Tetokapacitasnak most egy 7cm atmeroju alufolia gomb van rajta :)
Itt egy kép a tekercsrol http://chatbox.hu/tesla.jpg

Nos az lenne a gondom vele , hogy 24v os tapfeszrol csak kb 10cm-es plasmat produkal.
Ne is varjak tobbet a tekercsemtol, vagy meg hangoljak rajta vmit ?

Udv NePe


Grat ! Szerintem a nagy rezonancia freki miatt ekkora az íved.Mit alakítottál át a meghajtón, hogy 24Voltról megy ?


szer. máj. 31, 2006 7:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
Hi, vegre nekem is sikerult keszitenem egy picit nagyobb szekundert.
Meretei: 4cm atmeroju pvc csovon 0,2mm es huzal 25cm hosszan megtekercselve rezonancia frekije scopal merve kb 900khz.
Primmer 2*1menet kb 5cm es atmeron.
A tekercset a Skori fele (picit atalakitott) meghajtoval hasznalom.
Tetokapacitasnak most egy 7cm atmeroju alufolia gomb van rajta :)
Itt egy kép a tekercsrol http://chatbox.hu/tesla.jpg

Nos az lenne a gondom vele , hogy 24v os tapfeszrol csak kb 10cm-es plasmat produkal.
Ne is varjak tobbet a tekercsemtol, vagy meg hangoljak rajta vmit ?

Udv NePe


kedd máj. 30, 2006 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 22:25
Hozzászólások: 194
Hozzászólás 
Huhh.. látom ti jól elvagytok. 50Hz-s tekercs hmm.... hajrá. Kíváncsi vagyok a végeredményre. Ajánlom az autó hangrendszerekben használatos 10F-es kondikat, persze jó párat sorba kell majd kötni, jah de már vannak 200-500F-es kondik is. Amúgy a MOT kondi tényleg nem jó nagy frekire. Azok csak szűrésre vagy sokszorozáshoz jók. Én nem próbálnám ki Teslán. :P További szép napot!! 8)


kedd máj. 30, 2006 15:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Csinálni csinálok, de akkor majd valakinek az oldalára fel kéne pakolni őket, vállalod? :) Állítólag valahol az V. kerületben van valami tesla találmányainak kiállítása (főnököm mondta). Tud erről valaki valamit?


kedd máj. 30, 2006 15:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. dec. 10, 2005 12:04
Hozzászólások: 393
Tartózkodási hely: Magyarország
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Hát, én szóltam. Amit láttál neten, az legfeljebb a meghajtáshoz szűrő, vagy feszültségsokszorozóként volt felhasználva. Az 50 hz es tekercsnek jó nagy hangja lenne, oda már farados kondi, meg 10 henrys tekercs kell , levegős szikraköz meg nem lesz jó, valami előre ionizált gáz kellene :D Nem beszélve a tetőkapacitásról, ami egy boeing repülőgép méretü lenne . Én azt mondom, vágjunk bele ;)
Ápdét: Most hétvégén próbaként egy 3,5kW os meghajtással le akarom tesztelni a rendszert... csak hogy jó irányba haladok-e :)


Remélem lesznek videjók :D


kedd máj. 30, 2006 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, én szóltam. Amit láttál neten, az legfeljebb a meghajtáshoz szűrő, vagy feszültségsokszorozóként volt felhasználva. Az 50 hz es tekercsnek jó nagy hangja lenne, oda már farados kondi, meg 10 henrys tekercs kell , levegős szikraköz meg nem lesz jó, valami előre ionizált gáz kellene :D Nem beszélve a tetőkapacitásról, ami egy boeing repülőgép méretü lenne . Én azt mondom, vágjunk bele ;)
Ápdét: Most hétvégén próbaként egy 3,5kW os meghajtással le akarom tesztelni a rendszert... csak hogy jó irányba haladok-e :)


kedd máj. 30, 2006 15:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Nem tudom hogy mennyire tolerálná a Mikro kondi a nagyfrekit. A neten tucatnyian használják, ugy hogy 10-20-at sorba/párhuzamosan kötnek.
Vagy a másik megoldás: Nincs mese, késziteni kell egy 50Hz rez.frekis tekercset, bármibe kerüljön... :lol:


kedd máj. 30, 2006 6:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ja, behogyülyült......


kedd máj. 30, 2006 0:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Behülyült a terminál? Miért ír 'hogyát' ot ahát helyett????


hétf. máj. 29, 2006 20:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, olajpapírkondit nem szabad használni nagyfrekire, mert a levegőbe repül, ugyanis nagyon nagy a dielketromos vesztesége -> hővé alakul benne a teljesítmény. Azért is nem látni sehol sem neten, illetve szinte kizárólag fóliakondikat használnak impulzusos terhelésre. Még idejében szóltam ha minden igaz :) Az én kondim házikészitésű, igy enyhén szólva is olcsóbb, mint a gyári. (3ezer volt a 30 nanos). Hát szerintem kedd lesz a jó nap, mert valószínü akkor nem fogok dolgozni. A tekercs meg remélem jól is fog működni :D


vas. máj. 28, 2006 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

De igen, 10db 2000V/1uF-os sorba kötve, 20000V/100nF lenne, mintegy megfordult a fejemben a lomtalanitás miatt.
Vagy esetleg van valami negativ tapasztalatod? A fólia kondit Te készitetted, vagy gyári? A tali szempontjából: minden nap szinte "előtted" megyek el, mivel az auchan mögött dolgozom... A primerem nagyon mobil a szétszedhetőség szempontjából, ugyhogy nem gond.
Baromi jól néz ki a tekercsed :D


vas. máj. 28, 2006 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Zsala: ugye nem tesla kondiként akarod használni a mikrosütőkondikat? 916 mikro... és valóban 3kV? Brutális. Én próbára fel tudok ajánlani egy 30nanos 9kV os fóliakondit, amit a neontraófhoz használok. De saccra 50 nF kell 8kV 100mA hez. Ja és van még egy 12nF os kondim is, az úgy már összesen 42nF. Na szerintem egész jól menne a tekercsed, primerként megnézhetnénk az enyémmel, vagy ha már van kész neked akkor azzal :)

Közbe haladtam egy keveset én is az enyémmel:
Kép
http://img160.imageshack.us/img160/3891/nagytesla4ls.jpg
Hát, számításom alapján ekkora toroid kell.. Szekunder oldal kb 90kHz, induktivitás 50mH, tetőkapacitás öszesen kb 55pF (30*10; 80*12,5 centisek)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Unnamed hétf. máj. 29, 2006 22:03-kor.



vas. máj. 28, 2006 12:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

A nagy remix kondi (az 1mF-os), kapacitása laborműszerrel mérve 916.9uF (mondhatni 1000uF).
Nem egész két hét múlva nálunk is lomtalanitás, össze kell szednem még 9 :shock: mikro kondit, és akkor a ha a 10-et sorba kötöm akkor 100nF lesz az eredőm. Van 20.000Ft-ért ~2,5KW-os(250V/10A) szab.toroid a Vaterán.


vas. máj. 28, 2006 5:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A videókat elnézve a primered legalább 3x...4x akkora frekin rezonál mint kellene. Legalábbis arra utal, hogy nem a tekercs tetején van a feszültségmaximum. Mivel a rezonancia a kondi négyzetgyökével arányos ez kb. azt jelenti, hogy 9x...16x akkora kondi kellene, vagyis 45......90nF
Tehát ezt a részét nem biztos, hogy meg tudánk oldani a dolognak mivel nekem is csak egy 2,2nF-os kondim van itthon (késöbb megpróbálok még szerezni ilyen kondit)
Kellene a tekercs, a primer (ha szállítható), és ha van a tetejére toroidod.
Soros meghajtással mindenképpen ki tudjuk próbálni, de jó lenne ha primerrel is tudnánk tesztelni (mert a trafó áttétele adott - és nem biztos, hogy pont illeszkedik a tekercshez - a primerrel meg lehet variálni) A minimeghajtó is mindenképpen érdekel - pl. hogy hogyan muzsikál egy ekkora tekercssel :)


vas. máj. 28, 2006 0:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. feb. 26, 2005 3:55
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Bp. XVII. ker
Hozzászólás 
Hali!

Skori: Csak a tekercset vigyem, vagy + a HV trafót, kondit, szikraközt is? (a minimeghajtót mindenféleképpen visszem).
Hétfőig irok a mailedre, vagy felhivlak telefonon.


szomb. máj. 27, 2006 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Nem tudjátok, hogy mennyibe kerülhet 1 fázison 16 A
> rõl 25 A ra az átszereltetés?

Ketezer per amper.
ww.elmu.hu
Korrekt a tajekoztatas.

Betapod elbirja? 1% eshet
a kanocon max.

Csinaltam mar, kerdezz nyugodtan.


pén. máj. 26, 2006 19:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
ZsaLa: Szerintem freki probléma miatt csapkod a szekunder a primerhez - sokkal több kondi kellene.... Most pár napig szabin leszek, ha jársz erre valamikor akkor a kertben beröffenthetnénk próbaképp a tekercsed és megmérhetnénk a pontos rezonanciafrekijét. Tetszik a dolog és kiváncsi is vagyok :) pl. hogy mennyit számít hatásfokban egy ilyen nagyobb darab tekercs...


pén. máj. 26, 2006 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3932 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 79  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség