Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 09, 2024 10:15



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Azt hiszem ez használható infó.
http://www.primagaz.hu/binary/78.pdf
kb. harmad annyiba kerül gázzal vizet melegíteni, mint éjszakai árammal! Erre nem számítottam! Még ha a 93%-os hatásfokot is beleszámítom, akkor is 2,9-es a szorzó. Azt hiszem kb. 3db bartókból kijön havonta a 8 helyett!


pén. szept. 15, 2006 6:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Mint tudjuk, a villanybojler hatásfoka 100%, de a pénztárcánkra vetítve a gáznak még egyelőre "jobb a hatásfoka" .

Igen, ez biztos, egyelőre! Kérdés, hogy jelenleg mekkora ez a szorzó? Azt tudom(csak még nem néztem meg pontosan), hogy a villanyos mennyit evett, azt is, hogy a gázbojler 93%-os hatásfokú. Ha a gáz fűtőértékéből kiszámolnám a szükséges kW/hó energiához tartozó gázfogyást, akkor az elég is lenne a saccoláshoz, azt hiszem... Hogy is van a Kjoule <-> KW -okkal? :oops: :D


pén. szept. 15, 2006 5:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Mint tudjuk, a villanybojler hatásfoka 100%, de a pénztárcánkra vetítve a gáznak még egyelőre "jobb a hatásfoka" :).


csüt. szept. 14, 2006 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Gafly!
Igazad lehet, de nem gond ám módosítani, még utána jrni sem kell, csak kérni kell telefonon. Én nyugodtabb lennék, ha azzal a pár ezressel többet fizetnék havonta.

fdsamano!
Eddig 200lityis villanyos volt, és kb 8ezret evett. Ez szerintem 4 és 6 között fog, ha jól saccolom, csak reméltem valaki rávágja, hogy neki ennyi köbméter, annyi forint/hó a fogyi.


csüt. szept. 14, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
watt írta:
Sacc mennyit fogyaszthat egy 120literes Hajdú gázbojler 4 tagú családban normál "terhelésen" (mosogatás, fürdés) ? Van tapasztalata valakinek? Valamennyivel meg kéne emeltetnem a gázszámlámat, hogy ne a végén...

Mihez képest? Eddig mid volt? 120 literes villanybojler éjszakai (rádióvezérelt) áramról? Vagy nappaliról?


csüt. szept. 14, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szia Watt!

> Sacc mennyit fogyaszthat egy 120literes Hajdú gázbojler
> 4 tagú családban normál "terhelésen" (mosogatás, fürdés) ?
> Van tapasztalata valakinek? Valamennyivel meg kéne
> emeltetnem a gázszámlámat, hogy ne a végén...

Gondolom futes idaig is gazzal ment, es most csak a bojler
jon hozza plusszban.
Ha ez a helyzet akkor szerintem tegyel be a parnacihaba
egy Deak Ferenc kepevel diszitett bankot szukebb napokra
es ennyi...
Szerintem nem eri meg az utanajarast. A kovetkezo periodusban
meg mar hozza igazodik automatikusan.

Anno aposom volt szegeny olyan hogy folyamatosan irogatta
a gazora allast, meg engem cseszegetett hogy en miert nem
es hogyhogy nem tudom pontosan mikor hany kobmeter gazt
hasznalok. Egyebkent meg igyis-ugyis ki kell fizetni.....

De Te sem fogsz tul sokat nyerni/vesziteni a kamaton es hasonlok
ha jol belegondolsz...


csüt. szept. 14, 2006 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sacc mennyit fogyaszthat egy 120literes Hajdú gázbojler 4 tagú családban normál "terhelésen" (mosogatás, fürdés) ? Van tapasztalata valakinek? Valamennyivel meg kéne emeltetnem a gázszámlámat, hogy ne a végén...


csüt. szept. 14, 2006 4:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
snapscan írta:
hogy az eredeti célú használatra több, mint kiválóan teljesít, a buheráért meg mindenki maga vigye el a balhét.


épp arról írtunk, hogy az eredeti célú használatra egy feleennyibe kerülő is bőven megfelel! Indokolatlanul drága.

Abban igazad van, hogy legközelebb olyat veszek/vegyek, amit már valaki más egyszer megvett, kipróbált, szétszedett és én is megnéztem.


szer. szept. 13, 2006 23:17
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Valóban elmentem a válaszod felett, akkor még nem volt ott, gondolom egyszerre ítruk és utána már az enyém volt az utolsó. Bocsánat.
A UPS-nek bírnia kellene, az én 600-asom bírta, az én berhelkedésem következtében halt meg. Lehet azóta spórolnak a dolgokkal. A mostani (régi) 1.4kW-os smartom is tudja a kisflex üzemmódot. Ha neked nem jön be add el, nem tudok mást mondani.
Ettől függetlenül nem kapcsolóüzemű, egyik smart sem az, sem a régiek, sem az újak, soha nem is voltak azok, nem hintettem ekkora baromságot, legközelebb tessék a memóriádat jobban átnézni vagy jobban visszaolvasni és nem engem hibáztatni a rossz vételért. Biztos vagyok benne, hogy az eredeti célú használatra több, mint kiválóan teljesít, a buheráért meg mindenki maga vigye el a balhét.


szer. szept. 13, 2006 17:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
snapscan írta:
Továbbra is fenntartom. Nem válaszoltál kérdéseimre, tehát úgy


"túlmelegedést meg akkor produkálja (ami a régebbi írások témája volt), hogy autóaksival jól megtáplálom, és maximális terhelés rakok rá. Na, nem kell sok neki és jön az amperszag. (azt nem vártam meg, míg leég)"


szer. szept. 13, 2006 16:42
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
T68m írta:
lehet, hogy gyér a memóriám, de mintha azt írtad volna, hogy kapcsolóüzemű... (és itt nem 50Hz-es ki/be kapcsolási lehetőségre gondoltam)


Akkor ezt keresd meg légyszives! Mert nem az, tehát nem is írhattam.


szer. szept. 13, 2006 13:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Idézet:
igen, pont ezt írtam anno és snapscan bizonygatta, hogy a smart sorozatra ez nem igaz, az überkircsi.
Ezért is vettem most - a sima apc ups-hez képest - kétszerannyiért egy smart-ot, ami - gyakorlatilag - ugyanaz. A veszteségem így nem "csak" egy huszas, mivel ugyanilyen értékű berendezést vehettem volna bárhonnan egy tízesért.
Vagy, ha nagyon nekifexek, akkor veszek egy torroidot, egy uC-t, egy fetmeghajtót és két fetet, no meg egy relay-t, ami kapcsol. Ez is megvan húszból...
k. életbe!!!


Sztem a többihez képest, de még magában is nagyon jó a smart. Továbbra is fenntartom. Nem válaszoltál kérdéseimre, tehát úgy veszem, hogy a UPS tudja azt, amit kell. Hogy melegszik közben, az üzemi jelenség. Csinálj egy ugyanilyen szolgáltatású cuccot 20-ért - már ha tudsz. A back sorozattal pedig össze sem lehet hasonlítani. Működésben sem! Hogy mindkettőnek hálózati frekis trafóvan a végén? Ja, nálad akkor már egyformák? Oké. Meg is érdemled, hogy szitkozódj.[/quote]


szer. szept. 13, 2006 11:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Hát ahogy elnézem, másra nem nagyon jók mint egy rövid tengely 2 végállásba kapcsolása. Csak egy pillanatra érintem a kivezetésekhez a 9V-os elemet és azonnal kivágja a motor valamelyik végállásba a fogaslécet. Eredetileg 12 voltos, kisebb táppal viszont nem sok ereje van. Táp nélkül egy tizedmásodperc alatt megáll (annyira gyorsan, hogy nem látni merre forgott), viszont a legkisebb nyomásra is elmozdul. Az eredeti gyári porvédő harang rugóhatása is képes visszamozdítani félállásba :)


szer. szept. 13, 2006 10:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Elég brutál szervót lehetne vele csinálni, csak kéne egy pozíciójelző tolópoti. No meg elég gyökér motorok vannak ezekben a kis zárakban...


szer. szept. 13, 2006 9:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Xman írta:
Hi all !

Van két darab autó központizáram.
...

Van olyan, ahol a vezérlés fordítja meg az áramirányt, így a motornak közvetlen két pólusa van. Van ahol egy válókapcsoló csinálja ugyanezt.

A legegyszerűbb kiohmozni, melyik lehet a motor, melyik a kapcsoló. kisebb fesszel (vagy rövidzárvédett táppal) kezdve lehet próbálkozni. A táp legyen rendesen terhelhető (néhány A)

Köszi a választ, probléma megoldva.

Mivel szorult az egyiknek a tengelye, szétkaptam. Abban igazad volt, hogy a motor forgásirányát a távkapcsoló vezérlése szabályozza mert közvetlen kétpólusú. A másik 3 vezeték egy állapotjelző féleség, egy kétáramkörös mikrokapcsoló. Amikor a tengely kint van akkor az egyik kör aktív, amikor a motor behúzza a tengelyt, a fogasléc vége benyomja a mikrokapcsolót és a másik kör lesz aktív.

zöld, kék: a motor két pólusa
barna, piros, fehér: a mikrokapcsoló két köre

Kétféle központizár motor van, a Master (ilyen 5 vezetékes, két első ajtó) és a Slave (2 vezetékes, zöld és kék, a hátsó ajtókhoz). Én teljesen más célra akarom felhasználni :)


szer. szept. 13, 2006 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mustek Powermust Office 650-el van valakinek tapasztalata? Vettem egy ilyet, eddig szépen viselkedik. Csak alaphelyzetben elég meleg (olyan 45 fok lehet) az egyik széle felé. Nem szedtem szét, de amennyire meg lehet itélni, ebben a végében van az inverter.


kedd szept. 12, 2006 23:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Annyit módosítanék, hogy minimum 3 FET kell, mert a 0-t is aktívan kell adni. Meg valami zárlatvédelem sem árt. De a legdrágább a doboz lenne. :-)


kedd szept. 12, 2006 22:46
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Végülis jól csinálják, így lehet olcsón (****) gyártani. Azt meg jól tudják, hogy 1.: egy 300 W-os táp tipikusan 150 W-ot sem vesz föl. 2.: az áramszünetek ritkák, és csak addig kell bírni szuflával, amíg el nem mentik az aktuális munkát. Ahol folyamatos üzemre gyártanak invertert, nem pedig csak dísznek, meg a felhasználó lelki nyugalmáért, ott nagy frekin megy az átalakítás, vagy esetleg toroiddal.


igen, pont ezt írtam anno és snapscan bizonygatta, hogy a smart sorozatra ez nem igaz, az überkircsi.

Ezért is vettem most - a sima apc ups-hez képest - kétszerannyiért egy smart-ot, ami - gyakorlatilag - ugyanaz. A veszteségem így nem "csak" egy huszas, mivel ugyanilyen értékű berendezést vehettem volna bárhonnan egy tízesért.

Vagy, ha nagyon nekifexek, akkor veszek egy torroidot, egy uC-t, egy fetmeghajtót és két fetet, no meg egy relay-t, ami kapcsol. Ez is megvan húszból...

k. életbe!!!


kedd szept. 12, 2006 22:23
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Nem egy árkategória a folyamatos üzem és nem is feltétlen ugyanarra van kitalálva. Mint ahogy írtad is.


kedd szept. 12, 2006 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
snapscan írta:
T68m írta:
ugyanis, ez is épp úgy egy 50Hz-es trafóval nyomja ki a 220-at és bár masszivabb felépítésû, mint a cs500-as, de ez is épp úgy túlmelegszik, alultervezett sza.r!!!
Ja, még annyit az apc "minõségi" termékeirõl, hogy egy letört csavarfej zörgött benne gyárilag.


Hát szegény mi mással tenné, mint egy hálózati frekire méretezett trafóval??? Honnan tudod, hogy _túl_melegszik? Leold a védelem? Megszûnik mûködni? Mennyi idõ után? Mekkora terhelésnél? Mivel tesztelted? A 100%-os terhelésnél az áthidalási idõt végig kell tudnia és az akksi védelemnek szabad csak lekapcsolnia, ha a hõvédelem miatt kapcsol le akkor vissza a feladónak. Ha alaposan felmelegszik, de tudja amit kell akkor semmi gond.
A csavarfej miatt meg vidd vissza gariba. Úgy fest, én sorba kifogom a tökéletes smartokat. Most egy 1.4kW-os ketyeg és csak 20E volt (használtan persze). A traffancs valóban lehetne nagyobb, de bírja az áthidalási idõt a gyári ventis hûtéssel. Kisflex megy róla.


lehet, hogy gyér a memóriám, de mintha azt írtad volna, hogy kapcsolóüzemű... (és itt nem 50Hz-es ki/be kapcsolási lehetőségre gondoltam)

túlmelegedést meg akkor produkálja (ami a régebbi írások témája volt), hogy autóaksival jól megtáplálom, és maximális terhelés rakok rá. Na, nem kell sok neki és jön az amperszag. (azt nem vártam meg, míg leég)


kedd szept. 12, 2006 22:15
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Végülis jól csinálják, így lehet olcsón (****) gyártani. Azt meg jól tudják, hogy 1.: egy 300 W-os táp tipikusan 150 W-ot sem vesz föl. 2.: az áramszünetek ritkák, és csak addig kell bírni szuflával, amíg el nem mentik az aktuális munkát. Ahol folyamatos üzemre gyártanak invertert, nem pedig csak dísznek, meg a felhasználó lelki nyugalmáért, ott nagy frekin megy az átalakítás, vagy esetleg toroiddal.


kedd szept. 12, 2006 19:05
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Akkor az egyik világvezető szünetmentes tápokat gyártó cége úgy fest nem normális hely.


kedd szept. 12, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Hát szegény mi mással tenné, mint egy hálózati frekire méretezett trafóval???


Pl. egy 12/320 V-os DC/DC konverterrel, meg 4 MOSFET-tel. Legalábbis normálisabb helyeken több mint 10 éve így csinálják.


kedd szept. 12, 2006 18:07
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
egy kis teszt :D

http://relax.tlt.ru/%7Epricol/flash/mera.swf


kedd szept. 12, 2006 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Xman írta:
Hi all !

Van két darab autó központizáram. Műanyag szegecses teljesen noname, semmilyen adat nincs rajta csak annyi, hogy 12V-os. Azt szeretném tudni, mik lehetnek a kivezetések és hogy lehet rávenni működésre, a tengely ki-be mozgatására (nem akarom kocsiba szerelni).

A vezetékek (a kiálló motor irányából kezdve):
- barna
- fehér
- piros
- zöld
- kék

Előre is kössz !


Van olyan, ahol a vezérlés fordítja meg az áramirányt, így a motornak közvetlen két pólusa van. Van ahol egy válókapcsoló csinálja ugyanezt.

A legegyszerűbb kiohmozni, melyik lehet a motor, melyik a kapcsoló. kisebb fesszel (vagy rövidzárvédett táppal) kezdve lehet próbálkozni. A táp legyen rendesen terhelhető (néhány A)


kedd szept. 12, 2006 16:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
T68m írta:
ugyanis, ez is épp úgy egy 50Hz-es trafóval nyomja ki a 220-at és bár masszivabb felépítésű, mint a cs500-as, de ez is épp úgy túlmelegszik, alultervezett sza.r!!!
Ja, még annyit az apc "minőségi" termékeiről, hogy egy letört csavarfej zörgött benne gyárilag.


Hát szegény mi mással tenné, mint egy hálózati frekire méretezett trafóval??? Honnan tudod, hogy _túl_melegszik? Leold a védelem? Megszűnik működni? Mennyi idő után? Mekkora terhelésnél? Mivel tesztelted? A 100%-os terhelésnél az áthidalási időt végig kell tudnia és az akksi védelemnek szabad csak lekapcsolnia, ha a hővédelem miatt kapcsol le akkor vissza a feladónak. Ha alaposan felmelegszik, de tudja amit kell akkor semmi gond.
A csavarfej miatt meg vidd vissza gariba. Úgy fest, én sorba kifogom a tökéletes smartokat. Most egy 1.4kW-os ketyeg és csak 20E volt (használtan persze). A traffancs valóban lehetne nagyobb, de bírja az áthidalási időt a gyári ventis hűtéssel. Kisflex megy róla.


kedd szept. 12, 2006 12:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2004 9:26
Hozzászólások: 391
Tartózkodási hely: TiszaNewCity
Hozzászólás 
Hi all !

Van két darab autó központizáram. Műanyag szegecses teljesen noname, semmilyen adat nincs rajta csak annyi, hogy 12V-os. Azt szeretném tudni, mik lehetnek a kivezetések és hogy lehet rávenni működésre, a tengely ki-be mozgatására (nem akarom kocsiba szerelni).

A vezetékek (a kiálló motor irányából kezdve):
- barna
- fehér
- piros
- zöld
- kék

Előre is kössz !


kedd szept. 12, 2006 11:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
most tessék megkövezni!

Vettem egy apc smart sc 620-ast, nettó 44ezerért! ááááááááááá, inkább adtam volna ezt a pénzt pafinak, vagy akárki másnak!

áááááááááááááááááááá

snapscan írta:
Nem kell belenyúlni semmibe, pusztán le kell futtatni egy on-line kalibrációt és onnantól jól fog mûködni az akksi kezelõ rész teljesen. Mind a töltés, mind a kapacitás érzékelés. A programjával megoldható. Persze szapulni könnyebb...
Az APC-bõl pedig van kismillió féle, ezért írtam, hogy a SMART sorozat a nyerõ, többi felejtõs. Ez kvázi-színuszos line-interactive készülék és egyáltalán nem alulméretezettek. A futásidejük is jóval a konkurens gyártók hasonló teljesítményû készülékei fölött van. Nem mindegy, hogy egy 600VA-es smart 2db 12V-os 7Ah-ás akksiról dolgozik, vagy egy kebo (még az M és D szériában is!) v. powercom az 1 db-al szintén 600VA-en...
Fent leírtak csak az APC smart mellett szóltak, persze ha nem akarja a kérdezõ ezt a megoldást akkor csináljon mást, de ettõl még nem kell fikázni egy terméket ami jó.


ugyanis, ez is épp úgy egy 50Hz-es trafóval nyomja ki a 220-at és bár masszivabb felépítésű, mint a cs500-as, de ez is épp úgy túlmelegszik, alultervezett sza.r!!!

Ja, még annyit az apc "minőségi" termékeiről, hogy egy letört csavarfej zörgött benne gyárilag.


hétf. szept. 11, 2006 22:53
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hát...
Úgy beleképzelem magam, hogy ülök a moziban,és nézem ezt. Nem sokáig. :o


vas. szept. 10, 2006 17:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Ez tudtommal Stefanovics Angéla. Színész! És ez egy filmből egy részlet, de már nem emléxem a film címére.


http://www.tvfilm.hu/tvfilm/index.php?f ... ain_menu=3


vas. szept. 10, 2006 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Didi írta:
egy neméppen humoros kis videó. szegény gyerek így szocializálódott...

link:

http://www.legalja.hu/_media.php?media=****.wmv


Képzelem ezt a családot. :cry:
Azért mert valakinek nincs elég pénze, az nem ok arra, hogy ilyen környezetet teremtsen.
Esküszöm ennek az szüleinél még azt a makákó majom családot is többre becsülöm, amit ma láttam a Spektrumon.


vas. szept. 10, 2006 15:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
egy neméppen humoros kis videó. szegény gyerek így szocializálódott...

link:

http://www.legalja.hu/_media.php?media= ... ****.wmv


szomb. szept. 09, 2006 18:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A fenét. :D :D


pén. szept. 08, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
T68m írta:
...Laci, vazzeg, ilyenkor teljesen be vagy b*szva?


Háát... Én még ilyet nem írtam senkinek, nem is fogok. De nem tudsz megsérteni. Tojok rá. :D


elég baj lenne, ha ezen megsértődnél! :D


pén. szept. 08, 2006 10:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
T68m írta:
...Laci, vazzeg, ilyenkor teljesen be vagy b*szva?


Háát... Én még ilyet nem írtam senkinek, nem is fogok. De nem tudsz megsérteni. Tojok rá. :D


pén. szept. 08, 2006 8:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Laci_L írta:
_Danko_ írta:
Valaki el tudna nekem intezni egy danko@cukivagyok.hu emailcimet? ...


Van ilyen honlap. Valami idióta zene szól rajta.

Keresd meg a tulajt, talán õ tudna neked ilyen címet adni. :D

Mindenesetre írhatsz neki a cukivagyok@cukivagyok.hu címen. :shock:


Laci, vazzeg, ilyenkor teljesen be vagy b*szva?


csüt. szept. 07, 2006 20:16
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Valaki el tudna nekem intezni egy danko@cukivagyok.hu emailcimet? ...


Van ilyen honlap. Valami idióta zene szól rajta.

Keresd meg a tulajt, talán ő tudna neked ilyen címet adni. :D

Mindenesetre írhatsz neki a cukivagyok@cukivagyok.hu címen. :shock:


csüt. szept. 07, 2006 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Valaki el tudna nekem intezni egy danko@cukivagyok.hu emailcimet?

Kimondottan jol mutatna, amikor a diplomadolgozatom kuldom el archivalni a foiskolara. Nem?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


csüt. szept. 07, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
úgy érzem, hogy az elektrósokk, tuby szavaival élve, vaskalaposak, így ezt sem érteklik igazán

http://cukivagyok.hu/

(mobilból hoztam, csak nektek! :lol:)


csüt. szept. 07, 2006 19:02
Profil Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
egy-két gyöngyszem:

http://www.legalja.hu/?leg=view&img=200 ... kijedi.jpg

http://www.legalja.hu/?leg=view&img=20060904_cv.jpg

http://www.legalja.hu/?leg=view&img=200 ... abbeli.jpg

http://www.legalja.hu/?leg=view&img=200 ... zephaj.jpg

hát, nagy az Isten állatkertje.... és alacsony a kerítés... :D


csüt. szept. 07, 2006 18:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> hiányolom a hírszerkesztőnket!!
>
> ki is volt? Gafly??

Dolgozok vazze.....

OFF:
Oszt' raadasul minel tobbet
annal xarabbul itelnek meg.

ON:
Na de hogy itt is az elvarasoknak
megfeleloen teljesitsek itt a legujabb:

http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=18685


csüt. szept. 07, 2006 16:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
CyberDragon írta:
_Danko_ írta:
Biztos muveletlen faék vagyok, de ki az a "Kardos doki" ?

A Jóban Rosszban című "sikersorozat" egyik szereplője :)

(állítólag, mivel én ilyeneket nem nézek :D )

RTL-Klub fórum írta:
Amennyit kivettem belőle: A baba inkubátorban, Barbi öngyilkossági kísérlet után a kórházban, a nővérke Kardos doki karjaiban és Kardos doki Aids-es?


Jah, igy mar ertem, miert nem ismertem!

Ugy 4eve nem nezek TV-t, es igy ezekbol kimaradtam.... :-)


csüt. szept. 07, 2006 16:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hiányolom a hírszerkesztőnket!!

ki is volt? Gafly??


csüt. szept. 07, 2006 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://cgi.ebay.com/HANDMADE-SCOOTER-VE ... dZViewItem


csüt. szept. 07, 2006 13:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Azt hitte telefon... :D


csüt. szept. 07, 2006 11:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 13, 2004 23:49
Hozzászólások: 169
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
hihihi :D :shock: :lol:


http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... 7Qe5rd1RG2


csüt. szept. 07, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
_Danko_ írta:
Biztos muveletlen faék vagyok, de ki az a "Kardos doki" ?

A Jóban Rosszban című "sikersorozat" egyik szereplője :)

(állítólag, mivel én ilyeneket nem nézek :D )

RTL-Klub fórum írta:
Amennyit kivettem belőle: A baba inkubátorban, Barbi öngyilkossági kísérlet után a kórházban, a nővérke Kardos doki karjaiban és Kardos doki Aids-es?


csüt. szept. 07, 2006 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Biztos muveletlen faék vagyok, de ki az a "Kardos doki" ?


csüt. szept. 07, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mit tippeltek, pozitív lesz Kardos doki aids tesztje :?:


csüt. szept. 07, 2006 0:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Gondolom van itt köztetek olyan, aki szerelt már be autóba riasztót. Nagyvonalakban elmondaná, hogy hogyan történik egy ilyen beszerelés? Gondolok én itt a riasztó "bemeneteire" miket kell kötni, stb, stb.


szer. szept. 06, 2006 13:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség