Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 19, 2024 16:58



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Na, legalább a kiegyenlítő tartály jó helyen és magasságban van. :)

Az alsó szinten itt-ott van azért kicsit vastagabb a cső is, de a radiátorhoz mindenhol (akkor most már tudom, hogy) félcolos jön fe. A legmelegebb szoba a miénk. Ehhez saccra is több mint 6 méter félcolos csövön jön illetve megy a víz. A kazántól távolabb lévő szoba + konyha felé kb. 6cm külső átmérőjű de összesen kb. 12 méter hosszú cső megy ami aztán félcolosban folytatódik. Szigetelés pedig semmi nincs! Szóval a vastag cső először az alsó szintet fűti, aztán a már kicsit (?) lehült víz melegíti fel a radiátorokat.

Alaprajzot most nem találok. A kazán magyar, legalább 15 éves, kb. 100 literes. Ennyit tudok róla. A csőrendszert most, idén semmiféleképpen nem lenne jó átvariálni, elsősorban anyagi okok miatt. Viszont tervezzük 1 szoba + fürdő feletti födém szigetelését is (esetleg a fa nyílászárókat is letámadom purfixel.). Nagyon bízok benne, hogy lesz valami érezhető változás.

Alaprajz + csőhálózat helyett nem lenne elég egy felső szinti szoba elrendezés feltüntetve a radiátorokat illetve jelzve a bekötésükhöz tartozó cső átmérőket + hosszakat?


csüt. aug. 30, 2007 17:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Durván 2,5-3,5 cm-es külső vastagságot
> mértem most a szobám radiátor hozzávezetéseinél.

Az kb "felcolos" cso, csak szivattyuval OK...

> Azt is említette, hogy a meleg bevezetéshez
> vastag csövet illik alkalmazni, a visszavezető
> részen meg vékonyabbat.

Marhasag...

> Szinte kész csoda, hogy működik a rendszer.

Igen :(

> Ez a bizonyos kolléga azt is mondta, hogy a
> meleg betáplálást a szoba tetejének magasságából
> illik lehozni a radiátorhoz (gondolom, proli007
> is erre célzott a szintkülönbséggel.

Igen. A klasszikus gravitacios futesnel kazanbol
felmegy a viz,plafon alatt el a radiatorhoz, onnan
pedig a padlo felett vissza. Mindezt jo vastag csovel
hogy tudjon szivattyu nelkul is jol keringeni...
Es mindenutt folyamatos lejtesnek kell lennie,
egyetlen (legmagasabb) pont fele, ahol a kiegyenlito
tartaly van (ahonnan feltoltes utan az osszes
legbuborek eltavozik). Gondolom nyitott kiegyenlito
tartaly van (jo a rozsdanak)

> Szerintem nem nagyon tervezték meg a rendszert
> hanem csak megcsinálták olyan csövekből ami (olcsó)
> volt.

Ismeros :)
De ettol meg lehetne jo....

Apameknal a hetvenes evek ota modositas nelkul
(na jo, kapott egy plusz gazkazant is) megy
kukazott radiatorokkal, csovekkel, hazi keszitesu
kazannal...

> Ez a hőtároló puffer hogy valósítható meg a
> gyakorlatban? Sok-sok vízzel?

Haaat, en eloszor felmernem a cuccost.

Ha adatvedelmileg nem titkos, akkot jo lenne egy
alaprajz, csoatmerok, fenykep a kazanrol, stb.
Vagy keresse meg kedvenc gyogyszereszet/futesszerelojet :)

Futesi ideny kezdete elott erdemes barmihez is
nekifogni....


csüt. aug. 30, 2007 17:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

A fűtésszerelést még apám és valamilyen ismerőse követték el. Pont kérdezett az egyik kollégám ezzel kapcsolatban és ő is azt mondta, hogy fontos a vastag cső. Csak az a gond, hogy a cső nem túl vastag! Nem vagyok szakmber, nem tudom hány colosnak felel meg, ezért cm-ben tudok írni valamit. Durván 2,5-3,5 cm-es külső vastagságot mértem most a szobám radiátor hozzávezetéseinél.Az illető mondta is, hogy így nagyon rossz hatásfokkal működhet a rendszerünk.

Azt is említette, hogy a meleg bevezetéshez vastag csövet illik alkalmazni, a visszavezető részen meg vékonyabbat. Hát, mondanom sem kell, nálunk nem így van... Sőt, az a feljebb említett kétféle méret közül a felülre csatlakozó a vékonyabb. :roll: Szerintem nem nagyon tervezték meg a rendszert hanem csak megcsinálták olyan csövekből ami (olcsó) volt.
Kb. 100nm-es a ház alapterülete. Az alsó szinten van a kazán, és csak az első szinten fűtünk (itt vannak csak radiátorok). Szóval képzelhetitek, hogy milyen lassan indul be a fűtés! Remélem sokat fog majd javítani a szivattyú. Ez a bizonyos kolléga azt is mondta, hogy a meleg betáplálást a szoba tetejének magasságából illik lehozni a radiátorhoz (gondolom, proli007 is erre célzott a szintkülönbséggel. Ez nálunk saccra kb. 3-3,5 m lehet a kazántól a radiátor magasságáig). Hát, ez sem így van... Szinte kész csoda, hogy működik a rendszer. :roll:
De most már legalább sejtem miért nincs soha meleg nálunk. Szigetelés nincs, a fűtésrendszer nem megtervezett, a fűtés meg időszakos. Lesz még ezen javítanivaló.

Ez a hőtároló puffer hogy valósítható meg a gyakorlatban? Sok-sok vízzel?

Örömmel venném a javaslataitokat/véleményeiteket! :)


csüt. aug. 30, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem igazán értem ezt a kazán bulit. Szerintem a kívánt eredmény igen kétséges.

- A gravitációs fűtés, a legjobb, ha jó a tervezés, és műszakilag megoldható. (Van szintkülönbség, jó a szakaszok ellenállásának kapcsolása...) Kb. ugyan úgy kell tervezni, mint a villanyt.
- Ha a fűtés gravitációs, akkor a kis nyomáskülönbség miatt, jó vastag csővel van tervezve. Ebbe beiktatni egy "szűk" szivattyút, szerintem nem érdemes.
- Ha a kazánban melegebb a víz, akkor az ki is fog cirkulálni, minden szivattyú nélkül. Vagy nem jól van tervezve.
- Barátomnál szivattyús fűtést készítettek, és kipróbáltuk, hogy felforr-e a kazánban a víz, ha a szivattyú áll, vagy hibás. (ÖV25-ös kazán, valami svéd szivornya) Hát nem forrt fel, szépen működött a gravitációs rész. Az előre menő vezetékek a földszint mennyezete alatt húzódik. Első meglepetés az volt, hogy a földszinti részen is van fűtés. De ez csak az első pillanatban volt fura, mert ha van hőmérséklet különbség, az nyomáskülönbséget hoz létre, az meg "megszívja" az alsó ágat is, ahol nem kellene gravitációban keringeni.

Egyszóval, szkeptikus vagyok az eredményességgel kapcsolatban.
Én egy ilyen fatüzelésű rendszerbe, sokkal szívesebben látnál, egy hőtároló puffer fokozatot, ahol az optimális égéshővel előállított meleget, esetleg egy szivattyús keringtetéssel szabályoznám a lakás hőmérsékletét. Így az "impulzus" szerű fűtés időbeni elosztását meg lehetne oldani. Tekintettel arra, hogy az ilyen típusú kazán szabályozása csak jelentős veszteséggel oldható meg, optimális égetés mellett a rendszer hatásfok is javulhatna.

Természetesen tudom, hogy utólag nehéz és költséges lenne kialakítani,, egy ilyen rendszert. Egyszóval, ha már az ember felépítette a fűtést a nem túl esztétikus és drága vastag csövekkel, akkor nem tennék bele egy szűkítő elemet. Inkább szigetelném a kazánt, hogy ne legyen nagy a vesztesége.

Megjegyzem, nem vagyok fűtéstechnikai szakember, pusztán spekulációról van szó, de szívesen látnám egy hőtechnikai szakmérnök véleményét is a témában.

üdv! proli007


csüt. aug. 30, 2007 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
istipisti írta:
..... :(

Köszi a bő leírást!
És mit tapasztalsz, valóban segít a keringtetés?


csüt. aug. 30, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
http://www.youtube.com/watch?v=6wjl1uMBNkc


csüt. aug. 30, 2007 6:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
http://www.youtube.com/watch?v=lY_2J3ckCSQ


szer. aug. 29, 2007 23:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Eddig nem volt keringető szivattyú a rendszerben, csak egyszerű gravitációs fűtés működött 15-20 éve. Azt szerettük volna, hogy gyorsabban felfűtődjön a ház illetve tovább felfűtve maradjon ezért döntöttünk a beszerelés mellett. A kazán visszatérő ágába beszerelték a szivattyút, vele párhuzamosan meg berktak egy szelepet. Ezt alaphelyzetben el kell zárni. Ilyenkor, a víz a szivattyún keresztül kénytelen áramolni. Amíg langyos hideg a víz (felfűtéskor és miután kialudt a tűz), addig ez biztosítja a folyamatos áramlást. Viszont, ha már 50°C-t elér a víz hőmérséklete akkor már nem kellene forgatni (áram fogyasztás spórolás) mert már a gravitációs forgás is beindul. Ezt szerettem volna automatizálni.
Lett volna egy nyomógomb. Indításkor/begyújtáskor mondjuk 15-20 percig bekapcsolta volna a szivattyút. Annyi idő alatt már bemelegedett volna a víz is. Az idő letelte után figyelni kellett volna a kazánban lévő víz hőmérsékletét. Valahány fok felett a szivattyút kikapcsoltam volna és hagytam volna, hogy zavartalanul átfolyjon rajta a víz. A folyadék hőmérsékletét tovább figyeltettem volna. Egy küszöbszint alatt (elég a tüzelő->kialszik a tűz) újra beindult volna az elektromos vízforgatás, így nem a kazánban hült volna kia a mondjuk még 30-40°C-os víz, hanem még melegíthette volna a lakást.
Ugyanis kb. 17-18 órára érünk haza, ekkor fűtünk be és néhány óra múlva elég a kazánban a fa. Ekkor ugye megszűnik a fűtés. Reggelre tök hideg lesz. Jó lenne megfogni azt a néhány fokot is. Igen ám, de ha leáll a szivattyú és nem megy át rajta a víz, akkor le kellene menni és megnyitni a szivattyúval párhuzamosan kötött szelepet, később meg visszazárni. Csak hát akkor ez már nem lesz automata rendszer. Éjfél után meg kinek van kedve lemenni...

Lehet, hogy nem kellene ennyit variálni. Időzítővel be kellene indítani, majd figyelni kellene a hőmérsékletet és valahány fok felett lekapcsolni a szivattyút. :) Úgy tűnik ez a legegyszerűbb. Amikor meg teljes gőzzel megy a kazán akkor meg nagyobb hatásfokkal menne a fűtés. Talán kitartana reggelig is a meleg. Vagy legalább nem menne 15°C alá. Sajnos volt már úgy, hogy ment már az alá is... :(


szer. aug. 29, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az UPS-ben lassú töltés van, a gázképződés kisebb lesz, mint amikor az autóban használod az akksit. A nagyobb kapacitás nem probléma, de arra ne számíts, hogy így majd az ups tovább birja ellátni a gépet, mint a gyári akksijával. Túl is melegszenek az alkatrészei, nem csak az akku merül le bennük.


szer. aug. 29, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Na nem lenne gond, hogy sokkal nagyobb a kapacitása az akksinak? És a kupakokat lekkelene tekernem, mint amikor tölteni szokták?


szer. aug. 29, 2007 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
istipisti nem igazán értem milyen rendszert szeretnél, esetleg leírnád? Miért kell áthidaló szelep? Én azt gondolnám, hogy az lenne a jó, ha nem folyna át rajta semmi, ha nem megy. Ezért mondom, hogy nem ugyanarra gondolunk! :)


szer. aug. 29, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
watt írta:
istipisti írta:
Sziasztok!

Keringető szivattyút szereltek be a központi fűtés hálózatunkba. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha nem adunk feszültséget a szivattyúra. Alaphelyzetben át fogja engedni a vizet vagy pedig lezár?

Szerintem nem zár le teljesen, de ellenállást képvisel. Lassan át fog folyni rajta a víz, ha egy másik szivattyú pl. egy másik ágban keringteti a kört. Ha "etás" fűtés volt eddig, az is nagyon lassan elindulhat rajta, de ez nem életbiztosítás, simán felforrhat a kazánban a víz.

Köszi! Raktak be mellé egy áthidaló szelepet. Akkor ezek szerint kénytelenek leszünk használni. Kár, automatizálni szerettem volna a ki és bekapcsolást. :-(


szer. aug. 29, 2007 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
És nem gond, hogy sokkal nagyobb kapacitású, mint a gyári akksija? Vagy az nem érdekli a töltőt?


szer. aug. 29, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Azért kérdezem, hogy nem-e lesz az akksinak baj, hogy állandóan töltés alatt van. Dehát nem kéne, hogy baja legyen, merthát az autóban is folyamatosan töltés alatt áll, mikor jár a motor.


szer. aug. 29, 2007 12:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
kispedro írta:
Üdv!
Van egy ups-em amiben rossz az aksi. Van egy jó savas autóakksim. Szerintetek kiválthatom vele az ups akksiját?

Szerintem igen.


szer. aug. 29, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
istipisti írta:
Sziasztok!

Keringető szivattyút szereltek be a központi fűtés hálózatunkba. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha nem adunk feszültséget a szivattyúra. Alaphelyzetben át fogja engedni a vizet vagy pedig lezár?

Szerintem nem zár le teljesen, de ellenállást képvisel. Lassan át fog folyni rajta a víz, ha egy másik szivattyú pl. egy másik ágban keringteti a kört. Ha "etás" fűtés volt eddig, az is nagyon lassan elindulhat rajta, de ez nem életbiztosítás, simán felforrhat a kazánban a víz.


szer. aug. 29, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Van egy ups-em amiben rossz az aksi. Van egy jó savas autóakksim. Szerintetek kiválthatom vele az ups akksiját?


szer. aug. 29, 2007 8:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Sziasztok!

Keringető szivattyút szereltek be a központi fűtés hálózatunkba. Az lenne a kérdésem, hogy mi történik akkor, ha nem adunk feszültséget a szivattyúra. Alaphelyzetben át fogja engedni a vizet vagy pedig lezár?


kedd aug. 28, 2007 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
http://www.moanmyip.com/


kedd aug. 28, 2007 16:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem nem olyan nagy marhaság az. Én is átutaltam egyébként azt a 100Ft-ot.


kedd aug. 28, 2007 15:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Markusur írta:
Hmm. Épp most vesztettem el egy aukciót a vaterán :evil: Spafi-tól akartam volna venni egy csomó (tuti eredeti) bontott BD249-et és társait és ki gondolta volna hogy csak így elviszik :jaj:
Szóval most a fejemet verem a falba, mert kezdő vaterás vok és még nem tanultam meg, hogy még az utcsó pillanatban is lecsaphatják a kezemről a cuccokat és most válogathatok még a cuccai közt, hogy legalább a postaköltség megérje, mert nem akarom már visszamondani az N914-es diódákat.
:(


Ez egy bevett szokás a vaterán az ebayon meg az összes ilyen helyen, hogy a legutolsó pillanatban érkeznek a nagyobb ajánlatok. Mondjuk vaterára amúgy sem szívesen megyek fel, mert kitalálták most ezt a 100 forintos marhaságukat is, én márpedig eddig se fizettem nekik (pedig adtam el egy két dolgot) és ezután sem fogok.


kedd aug. 28, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hmm. Épp most vesztettem el egy aukciót a vaterán :evil: Spafi-tól akartam volna venni egy csomó (tuti eredeti) bontott BD249-et és társait és ki gondolta volna hogy csak így elviszik :jaj:
Szóval most a fejemet verem a falba, mert kezdő vaterás vok és még nem tanultam meg, hogy még az utcsó pillanatban is lecsaphatják a kezemről a cuccokat és most válogathatok még a cuccai közt, hogy legalább a postaköltség megérje, mert nem akarom már visszamondani az N914-es diódákat.
:(


kedd aug. 28, 2007 13:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Unnamed írta:
http://www.palya.hu/dolgozat/dolgozat.cfm?id=260
Na ezt találtam. Már csak azt nem értem, mi az a 'ausztenites'


Az ausztenites acélokat, elsősorban kazáncsöveknél használják. 600-680 fok tartományban.
Ötvözete: 16-18% Cr, 12-18% Ni és <0.1% C tartalom mellett
Az ausztenites acél, hővezetési tényezőja kisebb, hőtágulási együtthatója nagyobb, mint a ferrites acéloké. Hőmérséklet változásra és falvastagság változásra különösen érzékeny, mert a ferrites acélokhoz képest ua. geometriai méretek melett, hőfeszültségei kétszeres értkű lehet. Megmunkálása körülményes, hideg alakítás után hőkezelni kell. De akkor is, ha kis átmérűek, ill. kis falvastagságúak. Az ausztenit, ausztenittel, védőgáz használata melett (argon), nehézség nélkül hegeszthető. Ferrittel hegesztve, a varrat szilárdság, nem éri el az eredeti anyagét.

"Dr Lévai András Hőerőművek"

Remélem sikerült elvenni a kedvedet tőle :twisted:
Amúgy rozsdamentes, de nem saválló, szerinttem.

üdv! proli007


kedd aug. 28, 2007 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
http://www.palya.hu/dolgozat/dolgozat.cfm?id=260
Na ezt találtam. Már csak azt nem értem, mi az a 'ausztenites'


kedd aug. 28, 2007 10:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A saválló acélról kérdezd meg Árpit: http://www.keptelenseg.hu/attachments/cc20dee4ba4dbce03edb6f7a929f525c.mp3


hétf. aug. 27, 2007 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a saválló, és a rozsdamentes acél közt mi a különbség? Azon kívül, hogy a saválló az elvileg rozsdamentes is :shock:

A rozsdamentes acél olyan acél, ami még nem rozsdás! :twisted:


hétf. aug. 27, 2007 20:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Meg tudná nekem mondani valaki, hogy a saválló, és a rozsdamentes acél közt mi a különbség? Azon kívül, hogy a saválló az elvileg rozsdamentes is :shock:


hétf. aug. 27, 2007 20:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Integrált áramköröknél, a Maxim oldalán láttam ezt: "Stand-Alone". Ez mit jelent?


szomb. aug. 25, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Gafly, nagyon eltűntél a villámos topicból! Itt is köszönöm a csomagot! bővebben ott...


pén. aug. 24, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://www.deluxe.hu/cikk.php?article=4316&pat=2


pén. aug. 24, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
NickE írta:
Attila86 írta:
Nem tud valaki neten lévő fülhallgató-összehasonlító tesztről?
Vegyél Sennheisert, az nem lehet rossz - gondolom
:lol: Én is ezt gondolom, de azért megnéznék egy tesztet.


kedd aug. 21, 2007 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Nem tud valaki neten lévő fülhallgató-összehasonlító tesztről?

Vegyél Sennheisert, az nem lehet rossz - gondolom


kedd aug. 21, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nem tud valaki neten lévő fülhallgató-összehasonlító tesztről?


vas. aug. 19, 2007 11:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.hvlabs.hu/tmp/nyak_hkondik.gif

Itt látszik (a kitöltéseket csak egy piros kontúrvonal jelzi) hogy a hidegítőkondik a kontroller alatt vannak. A másik pad-jük a fóliaoldali (bottom) rétegre csatlakozik. Így is lehet, de ez csak egy fajta megvalósítás.


vas. aug. 19, 2007 7:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
Nem véletlenül gyártanak olyan IC foglalatot, amibe beépítették a szűrőkondit. Persze nem plcc, de lehetne az is. pld. a foglalat aljlemeze :D :idea:

Üdv! proli007


szomb. aug. 18, 2007 20:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Pont oda menne, a fóliaoldalra az ic alá. Feljebb említettem, hogy smd plcc foglalatról lenne szó. Megkerülni az egyoldalas nyákon a 22 lábat meg nem túl szerencsés dolog, olyan hosszú vezetéktől már simán borul a működése. Az ICD2 működése borult 2-3cm hosszú szűretlen tápvezetéktől is, itt meg hogy elférjen, lenne a szűrés és a kontroller lába között legalább 5 cm. Miután kapott az ICD2 közvetlenül a lábakra kerámiakondenzátorokat, atomstabil lett.


szomb. aug. 18, 2007 18:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
És miért nem a fóliaoldalra az IC alá? Esetleg 0402 vagy 0603-as SMD közvetlenül a láb mellé, és mivel ilyen pici, meg tudod kerülni a lábkivezetésekkel. Érdemes alaplapokat, meg kicsit régebbi PC-s kártyákat böngészni a trükkös alkatrész elhelyezések miatt.

Ha egyrétegű a nyák, akkor a soklábú IC amúgy is felejtős, mert nincs elegendő föld-visszavezetés a sok adatvonalnak, és úgy **** lesz az egész ahogy van. (természetesen ez is megvolt)


szomb. aug. 18, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007 írta:
Méréseim szerint, akkor 1.5mm marad, de csak a visszahajtott lábakon belül terület 80%-ban használható :!:
Csak 1-2 100nF-os kondenzátort akarok oda tenni a kontroller tápjának szűrésére. A szerencsétlennek szemben vannak a táplábai, 22 és 44-es lábak. :roll: :pislog:


szomb. aug. 18, 2007 17:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
potyo írta:
Ha kivágom vagy kifúrom, akkor elfér :?:


Méréseim szerint, akkor 1.5mm marad, de csak a visszahajtott lábakon belül terület 80%-ban használható :!:

Hát, Én azért óvakodnék, "Mint a domboldalon álló szürke ló valaga a légycsípéstől" :D

üdv! proli007


szomb. aug. 18, 2007 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
proli007 írta:
potyo írta:
Meg tudja valaki mondani, hogy egy smd plcc foglalatba helyezett chip alatt elfér-e smd kerámiakondenzátor :?:


Megnéztem, de ennek a plcc-nek van alja, ide nem tehetsz semmit :!:
Ha kivágom vagy kifúrom, akkor elfér :?:


szomb. aug. 18, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A digicam topiknál nincs moderátor? Van egy spam az apróhirdetéseknél.


szomb. aug. 18, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. ápr. 14, 2007 14:03
Hozzászólások: 752
Tartózkodási hely: Paks
Hozzászólás 
potyo írta:
Meg tudja valaki mondani, hogy egy smd plcc foglalatba helyezett chip alatt elfér-e smd kerámiakondenzátor :?:


Megnéztem, de ennek a plcc-nek van alja, ide nem tehetsz semmit :!:


üdv! proli007


pén. aug. 17, 2007 18:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ha legközelebb lenne ilyen marharépa semmit reklámozó, akkor nekem szóljatok, ne álljatok le vele kommunikálni(k.anyád és hasonlók! :D :wink: )


pén. aug. 17, 2007 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Meg tudja valaki mondani, hogy egy smd plcc foglalatba helyezett chip alatt elfér-e smd kerámiakondenzátor :?:


pén. aug. 17, 2007 17:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Ez ellen nem lehetne úgy védekezni, hogy egy url ne szerepelhessen egyszerre ugyanannál a felhasználónál csak max 2 helyen mondjuk?
Biztos lehetne, csak a fórummotorban nincs ilyesmire lehetőség.


pén. aug. 17, 2007 11:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ez ellen nem lehetne úgy védekezni, hogy egy url ne szerepelhessen egyszerre ugyanannál a felhasználónál csak max 2 helyen mondjuk?


pén. aug. 17, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Attila86 írta:
Watt, nem törölnéd ki ezt a hetet?
Már jelentve van a gyerek, úgyhogy előbb utóbb törölve lesz.


pén. aug. 17, 2007 10:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Szokásom, hogy megpróbálok utánanézni az ilyen idiótáknak, egyelőre csak ezt találtam :
http://www.upcity.hu/index.php?users_send_command=9&users_id=2285
Persze nem biztos hogy egy emberről van szó.


pén. aug. 17, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 27, 2005 17:13
Hozzászólások: 2193
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Látom mind a hét hozzászólásod hasonló tartalmú, gratulálok...

Watt, nem törölnéd ki ezt a hetet?


pén. aug. 17, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://index.hu/politika/bulvar/lift070816/


csüt. aug. 16, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség