Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 15:33



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tubybb írta:
Az LPT portnál csak a Data Bit-ek kétirányúak, vagy más is? Gondolok itt pl a Strobe-ra.
Egyébként az természetes, hogy egy bemenet kb 68mA-t eszik? 60mA-nél vált egyébként egybe. Nem sok ez egy kicsit?


erre mondta Hofi, hogy az a gomblyuk, ami 10centi széles, az már zseb! :lol: :lol: :lol: (az a bemenet, ami 68mA-t eszik, az kimenet)


vas. márc. 29, 2009 23:18
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Csak az adat bitek, és azok is csak az újabb verzióknál. Attól még a printer port csatlakozója ugyanúgy szerver-kliens architektúrához van tervezve. A vezérlő jelek 1 irányúak, az átviteli protokoll pedig kötött. A printer portos idők scannereinek / plottereinek egyik generációját lehetett anno rácsatlakoztatni. Az a generáció nem is igazán terjedt el. Leváltotta az usb-s korszak.


vas. márc. 29, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Az LPT portnál csak a Data Bit-ek kétirányúak, vagy más is? Gondolok itt pl a Strobe-ra.
Egyébként az természetes, hogy egy bemenet kb 68mA-t eszik? 60mA-nél vált egyébként egybe. Nem sok ez egy kicsit?


vas. márc. 29, 2009 19:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Gafly írta:
...

A HQ-s adatlap első oldalának a jobb alsó sarka felé írja, de valószínű nem az lesz.

A Lomexben megtaláltam, ami nekem kell.
43-13-22 cikkszám.
Adatlap: http://lomex.hu/pdf/(bot)_la1sxxx-2led_serie.pdf
Az utolsó oldalon írja, ez jó lesz.
Csak annyi kritérium volt, hogy benne legyen a két LED, árnyékolt legyen és legyen benne két transzformátor a TPIN és TPOUT-nál.

Transzformátorra gondoltam. :oops:


szomb. márc. 28, 2009 13:40
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
No en meg mindig nem latom, de mindegy.

Viszont nezd meg ezt:

http://www.datasheet4u.com/download.php?id=609888

Ez szerint az RJHS5381 csatlakozo:
5 - 8 position, RJ45, flat contact 50 micro inch gold
3 - shielded
8 - 8 contacts (8 position)
1 - led 1 green, led 2 yellow

Azaz nincs benne tekercs, csak arnyekolt kivitel. Mellesleg ugye a zavarszurorol beszelunk ugye, nem a traforol?
A zavarszuro az a "Ferrite filter" es akkor a "SHIELDING OPTION" = "2 - full shield with filter"
Azaz ha lenne RJHS5281 akkor az lenne a tekercses...


szomb. márc. 28, 2009 13:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Gafly írta:
Hat en ebben egy kukkot nem latok induktivitasrol. Amit en ebbol az adatlapbol ki tudtam olvasni az alapjan csak a ket LED van benne pluszban a csatlakozon felul. Szoval szerintem kulon trafo kell hozza.

Az első oldalon van szó értékekről.
A HQ Elektronik-ban sem tudták megmondani, hogy van-e benne.


szomb. márc. 28, 2009 11:52
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Hat en ebben egy kukkot nem latok induktivitasrol. Amit en ebbol az adatlapbol ki tudtam olvasni az alapjan csak a ket LED van benne pluszban a csatlakozon felul. Szoval szerintem kulon trafo kell hozza.


szomb. márc. 28, 2009 11:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
tubybb írta:
Srácok, egy kérdés: a mezei alaplapi LTP port fel van vértezve azzal a tulajdonsággal, hogy az adatlábakon (pin 2-pin 9) visszirányú kommunikációt is le tud bonyolítani? Ha igen, akkor mit kell tenni ennek eléréséhez?


1. Igen.
2. le(vagy fel) kell programozni.


szomb. márc. 28, 2009 11:32
Profil Honlap
Hozzászólás 
Ebbe a csatlakozóba benne vannak azok a tekercsek, amik szükségesek az Ethernet vezérlőhöz (ENC28J60-I/SP-re gondolok)?
A csatlakozó adatlapja ír valamit az induktivitásukról, de nem tudom, hogy az lenne-e az, ami nekem kell.


szomb. márc. 28, 2009 10:41
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Srácok, egy kérdés: a mezei alaplapi LTP port fel van vértezve azzal a tulajdonsággal, hogy az adatlábakon (pin 2-pin 9) visszirányú kommunikációt is le tud bonyolítani? Ha igen, akkor mit kell tenni ennek eléréséhez?


szomb. márc. 28, 2009 6:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
E-mail címet köszi, írni fogok neki.

Nesztek vicc:

Idézet:
Honnan tudod, hogy 2008-ban élsz?

01. Véletlenül a mikrón ütöd be a PIN-kódodat.
02. Több éve nem pasziánszoztál rendes kártyával.
03. 15 különböző telefonszámod van egy háromtagú családhoz.
04. E-mailt küldesz a melletted ülő embernek.
05. Azt mondod, azért nem tartod a kapcsolatot a régi ismerősőkkel, mert nincs meg az e-mail címük.
05. Négy éve ugyanannál az íróasztalnál ülsz, de közben három különböző cégnél dolgoztál.
07. A főnököd nem tudná elvégezni a te munkádat.
08. Felhívod a családot, hogy tudd meg otthon vannak-e, miközben hajtasz be a garázsba.
10. Minden tévéreklám végén szerepel egy internetcím.
11. Ha elmész otthonról a mobiltelefonod nélkül (amit életed első 10, 20 ,30 ,40 évében nem is ismertél), pánikba esel és máris visszamész érte..
12. Reggel az első, hogy bekapcsolod a számítógépet, még mielőtt kimész kávéért a konyhába.
13. Mosolyogsz és bólogatsz miközben ezt olvasod.
14. Még rosszabb: pontosan tudod kinek fogod ezt továbbküldeni.
15. Túl elfoglalt vagy, hogy észre vedd, hogy nincs 9-es a listán.
16. Tényleg megnézted, hogy nincs 9-es a listán.
17. Gondolom az sem tünt fel hogy két 5 van a listán.
18. Ezt is megnézted, újra......
19. ....és most röhögsz magadon
20. Gondold végig, hogy miért...


pén. márc. 27, 2009 15:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
a mértékegységet és a mérõszámot egybeírjuk, hisz a mennyiség e kettõ szorzata!


Szóval akkor a vicc helyesen úgy kezdõdik, hogy "Kétember megy az úton..." ?!? :twisted:


haha, meg hétfő is megy az utcán. Vicces én is tudok lenni! :twisted:


pén. márc. 27, 2009 15:03
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
a mértékegységet és a mérőszámot egybeírjuk, hisz a mennyiség e kettő szorzata!


Szóval akkor a vicc helyesen úgy kezdődik, hogy "Kétember megy az úton..." ?!? :twisted:


pén. márc. 27, 2009 14:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Értem. Tehát nem véletlenül szerepelnek rengeteg helyen helytelenül, egybeírva mennyiségek, hanem azért, mert tényleg nem tudnak helyesen írni az emberek.

Egybeírni akkor kell a mennyiségek nevét, ha jelzőként használva a mögöttük álló főnévtől el akarjuk választani a számnevet. Pl.: a húszcentis hal nem ugyanaz, mint a húsz centis hal. Talán vannak még egyéb esetek is, de a kiinduló idézetre egyik sem vonatkozik. Helyesen továbbra is: 2 mm-rel. Pont.

(Akkor szoktam a könnyebb értelmezhetőség kedvéért tudatosan helytelenül egybeírni a mérőszámot a mértékegységgel, ha több összetartozó adatpárt kell felsorolni, pl. "800W/4ohm, 400W/8ohm", stb...)


pén. márc. 27, 2009 14:03
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Biztos, hogy nem a 2mm-rel a helyes :?:


De. A szóközre koncentráltam, így az "r" kimaradt. A "val", "vel" hasonult alakja miatt milliméterrel. Ebből a milliméter az mm, tehát a -rel kötődik hozzá.


pén. márc. 27, 2009 0:12
Profil Honlap
Hozzászólás 
potyo írta:
Biztos, hogy nem a 2mm-rel a helyes :?:

Igaza van SPafi-nak, a 2mm-rel a helyes, elírtam, a mérőszám és mértékegység közé viszont nem kell szóköz.


csüt. márc. 26, 2009 21:51
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Biztos, hogy nem a 2mm-rel a helyes :?:


csüt. márc. 26, 2009 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Wow! Valaki figyel a helyesírásra! (Kár hogy a sajátjára kevésbé.) :twisted: "2mm-el" helyett "2 mm-rel". A vesszõhibákat nem teszem szóvá, mert abban én sem vagyok túl jó.

Pajti! PÜ ment!


Tévedsz, a "2mm-el" a helyes, mivel a mértékegységet és a mérőszámot egybeírjuk, hisz a mennyiség e kettő szorzata!


csüt. márc. 26, 2009 21:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Wow! Valaki figyel a helyesírásra! (Kár hogy a sajátjára kevésbé.) :twisted: "2mm-el" helyett "2 mm-rel". A vesszőhibákat nem teszem szóvá, mert abban én sem vagyok túl jó.

Pajti! PÜ ment!


csüt. márc. 26, 2009 18:43
Profil Honlap
Hozzászólás 
pajti írta:
Ilyen dobozt vagy veszek a lomexben, és kivagdostatom felárért a gyártó céggel, aztán majd a beleszerelt nyákon pozícióban lesznek ezek a csatlakozók, vagy eleve olyan dobozt szerzek, amire szerelve is vannak ilyen elemek. Ezutóbbi nem tudom egyáltalán létezik-e?

Nem létezik olyan, amin van RJ45. Az első ötleted tudom ajánlani.
Kivágni nem nehéz, pontosan be kell jelölni a lyukakat, kis fúróval (1-2mm) kis fordulaton körbefurkálni 2mm-el beljebb, mint a jelölés, a maradékot pedig tapétavágó késsel le lehet vágni.
Ha fúrod arra vigyázz, hogy kis fordulaton fúrj és ne nagyon nyomd a fúrógépet, mert a fúró felmelegszik és a dobozt is tönkreteheti, ráadásul a műanyag is rákenődik.

Kérdőjel elé nem teszünk szóközt.


csüt. márc. 26, 2009 18:35
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Előregyártott műszerdoboz kellene. Mozog valaki otthonosan a témában ?

Műanyag v. alumínium, méretre cirka vastagon tenyérnyi. Amolyan 8 x 10 x 20 cm, de nem szentírás egyik érték sem ebből. Kivülről szerelésre kell egy rj45-ös csatlakozó (ez a sima utp), és jó széles sorkapocs (legalább 10 pontnyi).

Ilyen dobozt vagy veszek a lomexben, és kivagdostatom felárért a gyártó céggel, aztán majd a beleszerelt nyákon pozícióban lesznek ezek a csatlakozók, vagy eleve olyan dobozt szerzek, amire szerelve is vannak ilyen elemek. Ezutóbbi nem tudom egyáltalán létezik-e ?

Mindebből nem csak 1-2 kellene, hanem olyan 100-150, aztán talán még több.

Aki szembesült már ilyesmivel, dobjon meg 1-2 jótanáccsal. Előre is köszönöm.


csüt. márc. 26, 2009 18:16
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Ma (vagy holnap) rövid ideig le fog állni a fórum, adatbázis-költözés miatt. Ha minden a tervek szerint alakul, adatok nem vesznek el, tehát nyugodtan lehet kommentálni az utolsó másodpercekig, aztán az új szerveren pedig onnan folytatni, ahol abbahagytuk.


csüt. márc. 26, 2009 13:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Apam kollegaja egyszer megtekercselt tevedesbol egy motort zomanc szigetelesu ellenallashuzalbol. Nem olyan lett mint amire szamitott :)
Egyebkent orulj neki mert szerintem sokkal tobbet er mint a rez...


csüt. márc. 26, 2009 9:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem selyemszigetelésű van, de egy részét szívesen elcserélném csupaszra. (Mondjuk még jobb lenne 0,3...0,5-ös.)


szer. márc. 25, 2009 23:48
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Ellenálláshuzal. Söntöt lehet belőle csinálni áramméréshez. A lényege, hogy forrasztható, nem úgy mint pl. a kantál. Ha valami selyemszerűséggel be lenne vonva, ( szigetelésnek ) még jobb lenne.


szer. márc. 25, 2009 23:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Képzeljétek, úgy egy évvel ezelôtt vásároltam a vaterán rézhuzalt. Kis orsón volt a 0,12mm vastag huzal. A hapsi elég jó áron adta, le is csaptam rá, mert készültem valami nagyot alkotni. Miután megkaptam valahogy sikerült megfeletkezni róla, és bent csücsült a szekrényemben, a többi rézhuzal mellett.
Tegnap tekercselni akartam egy próba mini-transzformátort, és pont kapóra jött a mérete. Már feltekertem pár menetet, mikor észrevettem, hogy az orsón, a következô felirat van "MANGANIN". Na itt valami nem stímmel - gondoltam magamban - elôször azt hittem, hogy csak téves címkézés, de aztán a huzal csörgése mégis azt sugallta, hogy ellenôrizni kell...
Gyorsan fel a német wikipédiára, és már a szemem elé is tárult, hogy a Manganin egy az Isabellen-Hütte-Heusler Kommandit Gesellschaft (BéTé) által gyártott termék, és hogy 20 és 50 Celsius közt a hôfoktényezôje nagyon kicsi, ezért precíziós ellenállások készítésére alkalmas.
Már éreztem, hogy ez nem rézhuzal, de bizonyíték kellett, nem ígéret. Megkerestem a Google-ben az adatlapját, ahol ehhez az átmérôhöz (0,12mm) megtaláltam a 38ohmos méterenkénti ellenállást. Le is vágtam egy közel egy méteres darabot, és leszedve a zománcot azt tapasztaltam, hogy ez bizony MANGANIN.
Most már csak az a kérdés, hogy a hátralévô életemben vajon lesz-e szükség majd rá?


szer. márc. 25, 2009 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Messze nincs az 2 méter, csak közel van a ventilátor a kamerához.
Kb. fél méterre tippelnék a 1,5-2 m helyett.

Érdekesség:
Tudtad, hogy ha kinyújtod a két karodat a testedre merőleges irányban, akkor kb. olyan távol van a két kezed egymástól, amilyen magas vagy?
Michelangelo le is rajzolta.


szer. márc. 25, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
FeF!
Világosíts fel kérlek, hogy az csudába tartod a ventilátort az egyik kezeddel miközben kb.1,5 - 2 m-rel odébb a potmétert tekered. Amilyen szögben a potméteres kezed állt, gumiember kell legyél, ahhoz, hogy ezt a mutatványt megvalósítsd.
Egyébként desztvizet (vagyis ioncseréltet) használtál vagy margitszigeti kristályvizet?
Minek a doboza volt az a mûanyag amibe a vizet tetted? Nem adod el?


szer. márc. 25, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Idézék a cikk utáni hosszászólásokból:
Idézet:
Wow, what an amazing story.
Poor little guy. I hope he gets better and lives a long life. Florida's american crocodile population is very small, so every little croc counts!


Ami annyit tesz: Szegény kisöreg. Remélem meggyógyul és hosszú élete lesz. Frorida amerikai krokodil-populációja eléggé alacsony, szóval minden kis kroki számít! :D


szer. márc. 25, 2009 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Előkerült egy régi hangos zörgős 4x4-es venti meg egy jó adag unalom.
Kipróbáltam, mit tud, hát a labortápot simán túléli...


hétf. márc. 23, 2009 0:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. jún. 08, 2006 20:36
Hozzászólások: 715
Tartózkodási hely: Szada
Hozzászólás 
Reméljük rozsdamentes csavarokat használtak. Nehogy vérmérgezésben kiszenvedjen szegény kroki...


csüt. márc. 19, 2009 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://www.dailymail.co.uk/news/worldne ... rgery.html


csüt. márc. 19, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
A rádió line bemeneteire forrasztottam vezetéket, meg jack dugót. Bedugtam egy mp3 lejátszóba, de semmi. Amíg nem tudom elhitetni a rádióval, hogy van rajta egy cd-tár (ezzel aktiválni a bemenetet) addig nem fog működni.
Na ez az a pont akkor lesz..om az egészet. Kap egy erősítőt a 4 hangszóró és annak a bemenetére teszem az mp3 lejátszót, meg a rádiót egy rca elosztóval és kész. Remélem nem lesz gond, hogy csak egy elosztóval közösítem a 2 cuccot.


szer. márc. 18, 2009 22:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Annyira kicsi rá a kereslet, hogy nem éri meg gyártani. Annyit meg nem fizetne senki érte, hogy megérje gyártani...


szer. márc. 18, 2009 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
CMOS-ban elvileg létezhetne.


szer. márc. 18, 2009 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pajti írta:
Pic vagy hasonszõrû mikrokontroller létezik olyan, ami 24 V tápfesszel is üzemel (és itt BP-n beszerezhetõ) ? Ez a típus csak egy elõzetes prototípushoz kellene, és megúszhatnék vele jó sok kiegészítõ elemet.


megint érdekesen tetted fel a kérdés! A tápfesz a probléma vagy az IO feszültségszintek? Ha a tápfesz, ahogy írtad, akkor nem tudom miért gond egy db zener + egy db ellenállás (kondi amúgy is kell)? Ha általában a szintillesztés, akkor olyan uC-t biztos nem fogsz találni, ami pont a neked megfelelő feszültségekkel dolgozik.


szer. márc. 18, 2009 11:32
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Oké, vagy firmware-gyártott soros portot fogok használni, vagy mégis beérem half-duplexxel, és adat-spamot fogok nyomni a PC felé kéretlenül is. Végülis odaát le lehet kezelni a dolgokat így is.

Firmware-gyártott bit időről viszont felvetődik egy probléma. A 104,16666 uSec bit időt tartani, képtelenség. A pic-ek is eltérnek valamennyit. Remélem PC oldalon feltételezhetek legalább annyi időtoleranciát, hogy működésre start bit lefutó élhez szinkronizál, és bit közép időben mintavételez. 9600-8N1 setupnál ez jelentene vagy 5 uS toleranciát bitenként, és sok gondomat megoldaná.


Néhány egyéb apróság.

Optocsatolóból kelenne olyan, ahol belül 2 darab fotodióda ellenirányban van kapcsolva (mindkét irányú meghajtással üzemel). Nem ismerem a szakmai nevüket, ahogy katalógus hívja ezeket, különben már rájuk kerestem volna.

Láttam anno DC-DC átalakítót egy műhelyben. Sajna típust nem jegyeztem meg, pedig most jól jönne. Meg valami általános infó is róluk, hogy gyakorlati esetet tekintve tényleg számíthatok-e rájuk, mint galvanikus leválasztásokra ?

Pic vagy hasonszőrű mikrokontroller létezik olyan, ami 24 V tápfesszel is üzemel (és itt BP-n beszerezhető) ? Ez a típus csak egy előzetes prototípushoz kellene, és megúszhatnék vele jó sok kiegészítő elemet.


szer. márc. 18, 2009 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Az MCP23S08 az nem PIC, hanem SPI-s portbővítő :!:

Soros port alatt az RS232-t érted? Mert a PIC-ek ilyenből hardveresen csak full duplex üzemmódot tudnak, az már más kérdés, hogy milyen firmware van fölé írva. Szoftveresen tönkre lehet tenni a hardver képességeit...


szer. márc. 18, 2009 4:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
pajti írta:
Kellene nekem olyan soros port, amivel normálisan lehet számítógéppel is kommunikálni. Arra csak a full duplex jó. Ami nem tud _egy azonos idõben_ adni is és venni is, az kb kuka. Kotorásztam a microchip oldalán, de még a direkt soros portos picec is (pld mcp23s08) olyanok, hogy vagy adnak, vagy vesznek. Remélem van normális is, bár én azt lamer voltam megtalálni. Vmi típusjel tipp jól jönne, ha vki képben van ezügyben.


Most azért kell, mert meg akarsz csinálni valamit, vagy csak úgy elvileg veted fel, hogy jó lenne, ha lenne? Mert ha meg akarod csinálni, akkor a jelenlegi eszközök is megteheted. Akár úgy, hogy két pic-et használsz, akár úgy, hogy egyet, aminek a gyári részét bemenetnek, a kimenetnek pedig leprogramozni egy sima kaput pedig nem ördöngösség. Akár pedig támogatás nélküli picben leprogramozod az in/out-ot.


szer. márc. 18, 2009 4:18
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
kispedro: az mp3 lejátszódnak vannak "out L" és "out R" kimenetei, ezek a sztereo left és right csatornák, ezt a kimenetet kell bekötnöd egy center vonali bemenetére. A második képen a "c3"-nál találtam csak vonali bemenetet "line in L" és "line in R", ezekre ha tudsz rákötni, akkor hallelujja, ha nem, akkor nem tudsz mit tenni. A megadott harmadik link alól nem jön be nekem a tartalom, azt nem néztem meg, remélem semmi fontos.


PIC probléma. Frászba kergetnek ezek a soros portok.

Kellene nekem olyan soros port, amivel normálisan lehet számítógéppel is kommunikálni. Arra csak a full duplex jó. Ami nem tud _egy azonos időben_ adni is és venni is, az kb kuka. Kotorásztam a microchip oldalán, de még a direkt soros portos picec is (pld mcp23s08) olyanok, hogy vagy adnak, vagy vesznek. Remélem van normális is, bár én azt lamer voltam megtalálni. Vmi típusjel tipp jól jönne, ha vki képben van ezügyben.


kedd márc. 17, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
pajti: megvan a dmp3a csatlakozójának lábkiosztása. Megvan a rádióm cd-tár bemenetének a lábkiosztása. A kettőt kellene valahogy összehozni. Csak nem tudom, hogy melyik pont hova vagy.
http://kispedro.extra.hu/cd.JPG
Pl. az mp3 lejátszón a TxD és az RxD az a 2 adatcsati, ugye? A Rádión pedig DATA IN és DATA OUT van. Na most akkor melyik hova?
Rádió 19-es. 20-as pontjára azt írja, hogy: line out.
Ezen a másik képen pedig line in:
http://www.lotustalk.com/forums/attachm ... ture-1.png
Pedig mind a 2 kép ugyan arról a csatiról szól.
Na ebben kérném én a segítségeteket, hogy végre berakhassam már az autóba ezt a lomot.

Közben rájöttem, hogy valószínűleg az egyik képen úgy értelmezik, hogy az a 2 csati (a rádió hátulján) megy a cd-tár hang kimenetére. Ezért ír out-ot. A másik képen pedig azért írhat in-t, mert úgy értelmezi, hogy az a rádió vonal bemenete. De ez most akkor sima audio bemenet? Mert akkor nem is kellene itt szenvednem semmivel. Én úgy tudom, hogy ez digitális audió bemenet.
Ezen az oldalon olvastam: http://www.meganeclub.hu/index.php?aid=331
Csak ez már annyira túl bonyolítja a dolgot.


hétf. márc. 16, 2009 22:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Hangfalcsatlakozó
http://www.hestore.hu/kat_218.html


hétf. márc. 16, 2009 10:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
kispedro: ha nem akarsz rá "sokat" költeni, irány a gyártó oldala, mert tuti le van dokumentálva valahol, hogy mi az a kábel, és hogyan futkároznak rajta a jelek. Aztán bemégy egy barkácsboltba, megveszed a csatlakozókat, vezetéket hozzá, és otthon összeforrasztod. Annál is olcsóbb nem lesz. Vatera a másik lehetőség, ha nem passzol a kezedbe a forrasztópáka.

NickE: meglehet, a gyógyszeres műanyag dobozokat rendelésre fröccsöntik, mert egy szerszámot megtervezni / elkészíteni hozzá ilyen esetekre max másfél / két milcsi, aztán óránként százával potyog a cuccos kifele a gépből. Ezt egy gyógyszerforgalmazó cégnek kifizetni semmi. Ergo szerencse is kelleni fog hozzá, hogy találj ilyet public kisker forgalomban.

Találóskérdés következik.

Ez a csatlakozó egy hifi center hátulján volt. Ebbe lehetett belecsíptetni a hangfalak vezetékeit. Azokat a füleket rugóerő tartja. Kézi erővel ki lehet feszíteni, vezetéket bedugni, elengedni, a rugó visszahúz, egyszerű erővel záró kapcsolat. Szerelés technikai célokból érdekel, hogy lehet-e ilyet barkácsboltokban kapni, és ha igen

mi a neve ?

(17k jpeg)
http://img7.imageshack.us/my.php?image=dsc00074f.jpg


hétf. márc. 16, 2009 10:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Olyan műanyagdoboz kellene nekem, mint amilyenben egyes gyógyszereket, vitaminokat adnak. 20-50ml közötti, csavaros tetejű, széles nyílású, nagyon jól záró kupakkal. Most 20-30db kellene, később lehet, hogy még több is. Hol lehet ilyeneket venni?

Kb. ilyen mint ez, esetleg kisebb.
http://www.prestoimages.net/store/graphics/648_pd229011_1.jpg


szomb. márc. 14, 2009 16:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Köszönöm a választ.
Akkor más úton indulok el. Az mp3-as hátulján így néz ki a csatlakozó:
http://www.kepfeltoltes.hu/090313/DMP3A ... es.hu_.jpg
Ezek szerint tud cd-táras autórádiót vezérelni. Már csak azt kellene megtudnom, hogy az mp3-as csatlakoizói közül melyik pontok mennek az autórádió cd-tár bemeneteire.
Lehet kapni az mp3 lejátszóhoz ilyet:
http://www.vatera.hu/dension_alucarhost ... 71011.html
de nem szeretnék rá költeni. Gondolom ebben sincs semmi elektronika, csak egy ház meg egy csatlakozó.
Esetleg ebben tudna valaki segíteni?
Üdv: Kispedro


pén. márc. 13, 2009 19:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
kispedro: kotorászni kellene kicsit a gyártó oldalán, nyilván írnak többet is arról, hogyan használható az a kábel. A magnófejre mindenesetre ne forrassz rá semmit. Ott mikrovolt nagyságú jelek mászkálnak, aminek elektromos zajvédelemre is szüksége van. Ha egyáltalán valami hangminőség félét akarsz, nem célszerű egy "zajszedő antennát" ráforrasztanod. Neked a rádió kimenet - erősítő bemenet pontra van szükséged a becsatlakozáshoz. Ott már kezelhető szintű jelek mászkálnak, kezelhető energiaszinten.


Tanács kellene.

Kvázi egy olyan pic-re lenne szükségem, amibe minden más helyett legalább 4 mega statikus memória van beépítve (operatív célra kell, állandóan változó tartalom lesz benne). Proci magból megteszi egy risc is, de órajelre kellene legalább 50-80 MHz. Létezik ilyesmi célra processzor maggal egy tokba integrált memória ?


pén. márc. 13, 2009 9:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Üdv!
Van az autómban egy gyári philips rádiómagnó. Sima kazettás. Most kaptam egy DMP3A mp3 lejátszót 80 gigás winyóval. Őt szeretném valahogy rákötni a rádióra, de a rádión nincs line in. Vagyis van cd tár csatlakozó, de ha jól tudom ott csak digitális jelet fogad, analógot nem. Csak tudnám, hogy akkor ez micsoda: http://www.elektropoint24.de/images/pro ... 003718.jpg
Arra gondoltam, hogy a magnó lejátszó fejének a helyére kötném az mp3 vonalkimenetét. Ez így mennyire korrekt dolog? Hogy viselkedne? A rádiót nem akarom lecserélni, mert gyári kormányvezérlője és központi kijelzője van.

Nekem az alábbi képen a C3-as csatim van: http://www.lotustalk.com/forums/attachm ... ture-1.png
Itt van line in, de ez most nem digitális?


szer. márc. 11, 2009 0:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én az összesre gondoltam, amiket úgy nagyjából el kell olvasni, nem erre az egy könyvre.


kedd márc. 03, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
potyo: köszönöm a tippet. Az a könyv amúgy csak 594 oldal. Már nyelem is lefele. Majd utólag kiderül, merre kell még utána kotorásznom dolgoknak.


kedd márc. 03, 2009 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Heló!
Van egy LY33085-001G típusú ccd modulom. Egy JVC kamerából termeltem ki. Keresnék hozzá egy adatlapot, hátha feltudom éleszteni így magában. Drága barátom Google talál is rengeteg adatlapot, de mindegyikre datasheet not foundot kapok válaszként. Esetleg valami tipp, hogy hol, vagy hogy keressem?


hétf. márc. 02, 2009 19:20
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség