Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:14



Hozzászólás a témához  [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Következő
OFFOLÓS TOPIK 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
A régi Terminal fórumhoz volt egy CSS file, és pl. a Stylish kiegészítővel lehetett használni Firefox alatt.


csüt. máj. 16, 2013 19:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Skori írta:
... a foxreplace kiegészítőt használtam ...

A leírt célra működik.

De: összeakad a Flashblock kiegészítővel, azaz nem indul el semmilyen video, belinkelt flash tartalom.
A FF21 van már fent, nem raknám vissza a 20-ast. Lehet, hogy avval jó volt. De ezek így együtt sajnos nem jók. A Flashblock meg nagyon fontos és jó dolog.

Nálad mi a helyzet?


csüt. máj. 16, 2013 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_L írta:
...Ezt hol lehet cserélni (editálni)?

A firefox is tud ilyesmit, de fogalmam sincs hová kell tenni hozzá a css fájlt.
Az említett módosításhoz a foxreplace kiegészítőt használtam, amiről néhány korábbi hozzászólásban szó volt, ez direkt ilyesmire való.


szer. máj. 15, 2013 7:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Skori írta:
Még egy érv a foxreplace mellett:
<div class="postbody">
csere
<div style="color:#000000">

Ezt hol lehet cserélni (editálni)?

Annak idején az IE-ben (még a Terminal időkben) a Temporary Internet Files-mappában volt valahol egy hmg[1].css, ezt lehetett szerkeszteni, de az FF-ben hol van ilyen sor?


kedd máj. 14, 2013 19:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Még egy érv a foxreplace mellett:
<div class="postbody">
csere
<div style="color:#000000">
És máris olvashatóbbak lesznek itt a hozzászólások, ugyanis nem idióta módon, világosszürke alapon sötétebb-szürke lesz a hozzászólások szövege, hanem fekete.....

De akkor már tovább is mehetünk pl. csere erre:
<div style="color:#000000; font-size:16px;background-color:white;">
és akkor már egészen jó lesz :)
Kb. így néz ki:
KÉP


kedd máj. 14, 2013 11:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Skori írta:
...

OK. Köszi.


kedd ápr. 30, 2013 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_L írta:
....Még az is lehet, hogy megoldja a problémádat, mert ezeket a List-eket profik állítják össze, sokkal jobban ismerik a trükköket, mint mi a maszek hozzáadásokkal....

A problémát már megoldottam. Az a piros rész nem reklám volt, az adblock nem boldogult volna vele.
Amúgy mindig én állítom be az adblock-ot, a "gyári listák" sokmindent nem szűrnek ki, ugyanis az adatgyüjtők (akik semmit sem jelenítenek meg, csak tárolják, hogy ki vagy, és merre jársz) nincsenek felvéve bele. És ami újabban belekerült a "nem tolakodó reklámok engedélyezése" sem talál nálam pozítív fogadtatásra - de gondolom nagy volt a nyomás a fejlesztőn.... De pl olyasmiket is szűrök amit alapból semmi más, pl. a facebook likebox-a ami szinte minden oldalon ott van, nálam meg van rá egy szűrő, hogy ne legyen... Vagy pl. counter és stat oldalakat is szűröm, csak felesleges adatforgalom. Mára annyi rutionom van a beállításában, hogy néhány perc az egész, és sokkal jobb lesz mint a gyári listákkal. De ha másnak telepítem akkor persze az az egyszerűbb, jó esetben azzal nem kell foglakozni később sem. De pl. szűröm a terminál-wikitech váltásra figyelmeztető felugró ablakot is:
|http://www.wikitech.hu/includes/js/jquery.jcarousel.min.js
Ugyanis amúgy mindig felugrana, mivel a "sütiket" csak a ff bezárásáig tartom meg, utána törlődhetnek.


hétf. ápr. 29, 2013 22:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Skori írta:
együtt használom egy reklámszűrővel (adblock plus) ....
.... hasznos dolog pedig a flashgot... Az összes videomegosztóról a videófájlok, zenék stb... (youtube, indavideo, stb...) lementhetők vele.

Lehet, hogy nem tudod: az Adblock Plus-nál nem csak felvenni lehet letiltandó dolgokat, hanem van neki naprakész összesítése is, amit a saját dolgok mellett be lehet kapcsolni: külső szűrő hozzáadása > RuAdlist+EasyList és Fanboy's Adblock. De engedni kell (pipa ki) az ||adverticum.net^$third-party bejegyzést, mert egyes flash megjelenéseket nem játszik le (pl az index és a hvg oldalakon). Nekem ezekkel nagyon bejött. Még az is lehet, hogy megoldja a problémádat, mert ezeket a List-eket profik állítják össze, sokkal jobban ismerik a trükköket, mint mi a maszek hozzáadásokkal.

A Flashgot-ot régebben használtam, de a FF sajátja bőven megteszi, ha van a NetVideoHunter kiegészítő telepítve. Minden menthető vele (kivéve néhány stream-et). Például vannak a hetilapoknak olvasható verziói, azonban csak akkor nagyíthatók a belső oldalak, ha kifizeti az ügyfél. Evvel letölthető swf-ben, és már teljes mértben (nagyítva is) olvasható az egész. Más megoldást nem ismerek.


hétf. ápr. 29, 2013 21:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_L írta:
Mire jó ez, ha nem titok?

Nem titok. Van egy oldal amit gyakran olvasok, de van rajta egy nagy nemkívánatos rész, erősen zavaró élénkpiros színnel. Ebben a <div class="warn...."> HTML tag-et (ami az adott, engem zavaró bekezdést megjeleníti) lecserélem <div hidden> -re, és máris eltünt a nemkívánatos rész. Ráadásul így több hasznos információ fér el az oldalon. De gyakorlatilag bármely weblap kinézetét "ízlés szerint" át lehet formálni vele.
Természetesen együtt használom egy reklámszűrővel (adblock plus), ami tanítható, és nagyon hatékony. Meg a reklámokon kívül az adatgyüjtő oldalakat is lehet blokkolni vele (pl. ha az audit.median.hu-t is felveszem a reklámok közé, és hasonlókat) Ez a kiegészítő a gyakorlatban pl. annyira hasznos, hogy szinte kimondottan ezért érdemes firefoxot használni. Megszabadít az összes rohadt rreklámtól, és bármitől ami nem tetszik....Ja és persze a kisebb adatforgalomnak köszönhetően ugrásszerűen felgyorsul a böngésző - mivel nem tölt le sok MB reklámot.
A harmadik nagyon hasznos dolog pedig a flashgot. Ezzel minden multimédiás anyag lementhető az oldalakról. Az összes videomegosztóról a videófájlok, zenék stb... (youtube, indavideo, stb...) lementhetők vele.


hétf. ápr. 29, 2013 21:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Skori írta:
... a letöltődő HTML egyes részeit automatiukusen le lehetett cserélni... [/url]

Mire jó ez, ha nem titok?


vas. márc. 31, 2013 16:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Régebben volt a firefoxhoz olyan kiegészítő, amivel a letöltődő HTML egyes részeit automatiukusen le lehetett cserélni. Tudja valaki mi volt ennek a neve, illetve van-e mostanában ilyen kiegészítő hozzá?

szerk: közben megtaláltam:
FoxReplace


vas. márc. 31, 2013 12:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_L írta:
FeF írta:
... Kicsit el vagyok hűlve, hogy fél W mire képes...
... kíváncsi lennék, hogy szól; de lehet nem lesz rá szükség. :)

Sokra képes. :)
Egyrészt a fül nem lineárisan érzékeli a hangerő változást, másrészt a hang spektruma más, mint egy hifi cuccnál. A sok teljesítményt a mélyebb hangok viszik el. A közép spektrum már kisebb sokkal.
Emlékszem a Sokol zsebrádióra, ami szintén kb. ennyit tudott. És úgy tudott bömbölni, hogy eszméletlen.

Ami meg a Y148 Audio Amplifier Module speckóját illeti, a torzítást 0,1W-nál adja meg, nem véletlenül. Így könnyű. :)
Megnézném, hogy mennyi 10W-nál (nem beszélve a határokról). :shock:


Megnézheted, nem titok, IC adatlap 29. oldala:
http://download.yamaha.com/api/asset/fi ... t_id=46252
(4 ohmon, monó módban, 1 kHz-en, 12 V tápfesszel például véletlenül pont 0,1 %, igaz 1 W-on 0,25-ig is felmegy, ami elég ciki. 8 ohmon viszont 0,04 % alatt marad bármilyen értelmes teljesítmény mellett.)


pén. dec. 07, 2012 21:47
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_Ll értek egyet: komoly gondok vannak a un. unplugged hangszerekkel és a 'nagyzenekarral' is a kórusról nem is beszélve... a '60 évek lemezei egy orosz mono(nem röhögni voltak igyen bakelitek pl Beatles kislemez i tak dalse..) a hagyományos(mosópor)Supraphone lemezjátszón-a ruszkiknál akkor minden Elektronyika- egy hangszóróval vagy pszeudo-sztereoval szebben szólt mint ua.
D-változatban javítva.. :cry:
Ps: a torzítás mértéke igazán az emberi füllel mérhető..pl a teheneknek vagy Bethoven, vagy Mozart:akkor tejel,a tucctucc torzítva max MacDonalds borjúfasírt.


szer. dec. 05, 2012 23:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
http://alltransistors.com
Tranzisztor adatbázis. Még régebbi szovjet gyártmányokat is találtam.


szer. okt. 31, 2012 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Laci_L írta:
Ami meg a Y148 Audio Amplifier Module speckóját illeti, a torzítást 0,1W-nál adja meg, nem véletlenül. Így könnyű. :)
Megnézném, hogy mennyi 10W-nál (nem beszélve a határokról). :shock:


Vannak VMA2016-tal szerelt végfokok is, 2*10 W.
Érdekes módon itt nincs annyi körítés, tekercs, ellenállás, stb., pedig ez is D osztályú. Az Y148-ra jobb tapasztalatokat írnak.


pén. okt. 19, 2012 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
FeF írta:
... Kicsit el vagyok hűlve, hogy fél W mire képes...
... kíváncsi lennék, hogy szól; de lehet nem lesz rá szükség. :)

Sokra képes. :)
Egyrészt a fül nem lineárisan érzékeli a hangerő változást, másrészt a hang spektruma más, mint egy hifi cuccnál. A sok teljesítményt a mélyebb hangok viszik el. A közép spektrum már kisebb sokkal.
Emlékszem a Sokol zsebrádióra, ami szintén kb. ennyit tudott. És úgy tudott bömbölni, hogy eszméletlen.

Ami meg a Y148 Audio Amplifier Module speckóját illeti, a torzítást 0,1W-nál adja meg, nem véletlenül. Így könnyű. :)
Megnézném, hogy mennyi 10W-nál (nem beszélve a határokról). :shock:


pén. okt. 19, 2012 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Tecsós 2x0.5 W aktív hangszórópárt nyüstölök unalmamban.
Az eredeti hangszórók RCA-val leválaszthatók, lehet rá jobbat-nagyobbat kötni. Gyárilag 6 V-os adapter van hozzá, USB csatlakozó lett helyette, 5 V-ról is vígan elrecseg, sőt.
Puffer, kicsatoló kondik nagyobbra lettek cserélve, meg kapott egy pici hűtést is a benne levő DIP-8 IC. (Elég viccesen néznek ki az aprócska panelen a 2-3000 uF kondik :D)

Épp próbálgatom különböző hangszórókkal, egy kb. 40 wattos, 8 Ohmos háromutas párral abszolút kellemes szobahangerőt produkál 100 mA áramfelvétel mellett! :)
Kicsit el vagyok hűlve, hogy fél W mire képes.
Most terveztem volna a belit kicserélni egy ilyen digit erősítőre, kíváncsi lennék, hogy szól; de lehet nem lesz rá szükség. :)


pén. okt. 19, 2012 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Nyílt vonalon induktív tengelyszámlálók vannak a sorompó előtt pár száz és a sorompó után pár méterrel. Állomásokon az állomási biztosító berendezéssel működik együtt (váltó/vágány foglaltság, vágányút beállítás, kézi/automatikus jelzőkezelés...). Röviden ennyi, bővebben gugli.


pén. aug. 31, 2012 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Hello!
Valaki tudja, hogy működik a vasútnál az átjáróban a jelzőlámpát kapcsoló vonatérzékelő?

Köszönöm!


pén. aug. 31, 2012 0:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Megoldottam a problémát könnyen és gyorsan. A következő weboldal alapján:
http://www.sasovits.hu/cnc/elektro/nyak/nyak.htm

Ha Isten erőt ád, és szerencsét, hogy minden vonal a helyén maradjon, amelyet a toner a lapra helyez, akkor ez az eddigi legfantasztikusabb megoldás, amit eddig valaha alkalmaztam.

A titok nyitja a Jó minőségű HP nyomtató és laminálógép, meg tiszta nyák. Emellett nem árt kipróbálni vasalás előtt a nyákot betenni a maratófürdőbe néhány másodpercig. Olyan érdes réteg keletkezik utána, hogy a festék gyönyörűen megtapad rajta. A végén még csak áztatni sem kell, mert ahogy kihűlt a papír könnyen lehúzató, akár a forró kés a vajon.


pén. aug. 17, 2012 20:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Üdv Fórumozók!
Tud-e valaki olyan CNC nyákmarós céget, vagy lehetőséget Budapesten, ahol egyetlen darabot elkészíttethetnék olcsón? Egyoldalas 0.1mm pontossággal, nem nagy kunszt.

A választ előre is köszönöm!


csüt. aug. 16, 2012 11:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
:hm: Hopá-hoppá ..csak fűződményként az előző kettőhöz..egy ilyen 'kapcsing' legyártásához min. 3 munkakép+föccsönt.berendezés kell+élőmunka,a rugóacélról még nem is beszéltem meg a szögecselt berillöntv.érintkezőkről..beleszámítva a 15-20 éves (tevgazdálkodási :lol: ) élettartamot-vajon miért is nem éri meg kifizetni a 9 rúpiát,ha nem 'kínai' hanem hagyományos gyártással készült?.Kétségtelen a pogácsák előbb utóbb gallyra mennek,de nem mindegy hogy 2 év vagy annak a 10x az élettartam.-A használtba a bolhapiacon sem,a 'vakergán' mégannyira sem látsz bele-ill.'vájtfülülént 'sem hallod meg hogy melyik mennyire kopott ha a tenyeredben csattogtatod.

De,miről is álmodunk manapság a fogyasztói társdalomban? :roll: ..(anygminőség :gigalol:, élettartam :gigalol: ár-érték.. :nemar:)


csüt. júl. 12, 2012 22:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
FeF írta:
A minap szörnyülködtem el, hogy egy egyszerű ... kapcsoló mennyibe kerül...

Ne szörnyülködj. Ezt hívják piacgazdaságnak. Ha valamit ennyiért is el lehet adni, akkor annyi az ára, és kész.
Ha megnézel egy Armani női szandált, mi van rajta? Egy bőr talp, és két bőrcsík. Mindez mennyiért? 150-300 eFt-ért. De mégis megveszik. Ha Te vagy én csinálnám, ingyen sem kellene.

Volt a régi rendszerben (89 előtt) a tervgazdaság (én még emléxem). Ott megmondták (Tervhivatal) az okosok az év elején, hogy miből mennyit kell gyártani, és az mennyibe fog kerülni, és úgy is lett (azért kivétel volt). Most sokan szidják ezt a megoldást. Kétségtelen, hogy verseny nem volt. Olcsó volt, de nem is lehetett kapni. Most minden van, de meg kell fizetni.

Volt egy kabaré jelenet (Márkus Lászlóval), ott egy fotelt szedett szét, hogy mi került annyiba. Egál a Te leírásoddal.

Ilyen az élet. So ist das Leben, mondaná a művelt német. :D


csüt. júl. 12, 2012 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
A minap szörnyülködtem el, hogy egy egyszerű (ezt a jelzőt később cáfolom azért) Ganz KK0 (3 fázisú 3 állású 16A kamrás) kapcsoló mennyibe kerül.
7-8-9000 Ft. Újonnan persze. De még használtan is igencsak borsos ára van.

Tettem mindezt egy kis kutatás meg unalom keretében.
Sikerült ugyanis egy ilyen kapcsolót bolhapiacon igen jutányos áron megkaparintanom.
Nekiálltam pucolgatni, aztán szedődött egyre széjjelebb ahogy ilyenkor szokott. Egyre több és több alkatrész keletkezett kb. a semmiből. Röpködtek a rugók meg az érintkezők, nem győztem fogdosni :)
Némi tisztítás meg működésmegértés után - ahhoz képest hogy mennyi minden van benne - mesésen egyszerűen sikerült összetenni. Rugó, érintkező be, bütyköshenger be, stb.

A végén jött csak az ötlet hogy ugyan már, írnám össze hogy mi van benne. A magas árat esetleg úgy tudnám megideologizálni magamnak, hogy alkatrészenként árazom be. Itt jött a sokk.

Ezek vannak benne: (bocsi a konyhanyelvért, nincs alkatrészkatalógusom :( )

1 db kapcsoló nyél (amit megfogsz)
1 db kúpos nyélrögzítő bütyök
1 db nyélrörgzítőt szorító/rögzítő csavar

1 db külső takaró keret/lap, rögzítés egyik felét ez adja
1 db takaró keretbe illeszkedő magyarázó lap (gyárilag feliratozott)
1 db magyarázó lapot takaró plexi

2 db az egész kapcsolószerkezetet hosszában összetartó csavar (apa), ehhez:
2 db anya
2 db alátét

1 db kapcsoló szár (erőátvitel, ugye)

a pozíciókat, a kapcsolás határozottságát-gyorsaságát adó:
1 db arretáló mechanizmust fedő-tartó, a rögzítés másik felét adó keret/lap
1 db arretáló csillag
1 db forgásszöget határoló lemezke
1 db másik irányba forgásszöget határoló lemezke (kicsit máshogy néz ki)
4 db műanyag bogyó ami a csillaghoz illeszkedik-nyomódik
4 db ezekhez való rugó
1 db arretáló szerkezet alapkeret

A tulajdonképpeni kapcsolást ezek végzik:
3 db kapcsoló alapkeret
3 db erőátvivő, egymásba illeszkedő szár
3 db bütykös henger, a szárakon vannak, levehetők-forgathatók
6 db műanyag bütyök, amiket a bütykös henger toszogat
6 db réz érintkező lemez, amik beleülnek a bütykökbe (nincs rögzítve)
6 db rugó ami a mozgó érintkezőket nyomja az állóknak
12 db álló érintkező
12 db bekötő csavar
12 db bekötő anya (lemez)
3 db átkötő lemez

az egésznek az alján meg van:
1 db vége típusú alapkeret (jobban nem tudom leírni :)) aminek a belseje érdekes módon az arretáló alapkeretére hajaz,
de nincs benne rugó/bogyók/semmi

Összesen: 93 db alkatrész!! :O

60-80 Ft darabáron számolva, kicsit sarkítva... akkor már érthető az ára :)

Egyébként meglepően meglepő az egész mint szerkezet :D, a bővíthetőség, a variálhatóság, stb.
Külön alkatrészeket (álló érintkezők, műanyag bogyók, rugók) egyébként vajon lehet hozzá kapni?
Br meglehet olcsóbb/egyszerűbb ha veszek még egy kapcsolót alkatrésznek ezresé' :)


szer. júl. 11, 2012 21:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
kispedro írta:
z optocsatoló másik két lábán az ellenállás végtelenről 0-ra esik, majd 1mp múlva 25kOhm-ra


Valószínűleg ez csak mérési hiba. Vagy a meghajtó árama csökken le. De 0-ra biztos nem csökken, és a 25 kOhm is fals, a kis mérőáram miatt ilyen nagy az érték.


csüt. jún. 28, 2012 20:48
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Google képkeresője több kapcsolást is kidobott, ahol az opto kiemenetén nincs semmi félvezető csak egy relé és a relé vezérlő feszültsége. Persze a nagy lökéstől tönkre mehet az opto kimenete. Nekem csak az nem világos, hogy miért ugrik fel 25 kilóra az opto kimenete 1 másodperc után.
Először én is tranzisztorral akartam megoldani, de nem találtam egy értelmes tranyót sem otthon. 1-2 régi bontott nyáklapról tudom csak összeguberálni az alkatrészeket és tranyó pont nem áll a rendelkezésemre. 3db tranyóért meg nem nagyon szeretnék beutazni a városba.


csüt. jún. 28, 2012 9:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Így igaz, az általam linkelt ábra csak a csak a teljesítmény erősítést szemlélteti, de nem találtam jobbat.


szer. jún. 27, 2012 22:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
vackor írta:
... a 12V-os relét egy tranzisztorral kapcsolni ...

Ha így van kapcsolva, és véletlenül rövidzárba kerül a kimenet, a tranzisztor elpusztulhat. Ráadásul nincs védve a jelfogó induktív áramlökésétől, amitől szintén tönkremehet.

A kollektorba egy kellő mértékű ellenállás jó lenne (a feszültséget nem csökkenti jelentősen, de az áramot korlátozza), és egy dióda parallel a jelfogóval (záróirányba kötve) sem ártana.


szer. jún. 27, 2012 15:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Nem lenne egyszerűbb a 12V-os relét egy tranzisztorral kapcsolni, ami a vezérlőről kapja a bázisáramot? :hm:
De le is választhatod az optocsatolóval:
Kép


kedd jún. 26, 2012 15:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Sziasztok!
Van egy programozható vezérlőelektronikám. Beállítok neki egy programot és amikor indulnia kell, akkor a kimeneten műszerrel mérve, megjelenik 5VDC. Ez így rendben is lenne, de én ezzel egy 12V-os relét szeretnék meghúzatni. Sima 5V-os relé simán rákötve, nem húz be. LED rákötve világít, de közben leesik a feszültség 1.8V körülre. Találtam otthon 4 lábas optocsatolót, aminek a bemenetét rá is kötöttem. Ha elindul a vezérlő az optocsatoló másik két lábán az ellenállás végtelenről 0-ra esik, majd 1mp múlva 25kOhm-ra. A vezérlő és az optocsatoló bemenete közé tettem egy 180 Ohm-os ellenállsát és akkor is ez volt a helyzet. Kérdésem az lenne, hogy miért ugrik fel 25KOhm-ra az opto kimeneti ellenállása? Így soha nem fog behúzni a relé.


kedd jún. 26, 2012 11:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
Mennyi a kapacitása a FETeknek nagyságrendileg?


IRF2807: Gate-Source: 30 nC, Gate-Drain ("Miller"): 60 nC, Gate: 150 nC, adatlap alapján. Legrosszabb esetben akkor kb. 150 nC-al lehet számolni. Ezek a töltésmennyiségek ha jól értelmeztem.
Bemeneti kapacitás: 3820 pF, kimeneti: 610 pF (Vgs=0V, Vds=25 V, f=1 MHz esetén), ez számít itt valamit?


pén. ápr. 27, 2012 22:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
A gond még annyi elvben, hogy ha kézzel leföldelem, akkor szemlátomást halványult el az izzó egészen nullára. Ha a testem ellenállása pl 1000k és 1s alatt sül ki, akkor 1k hatására 1ms alatt fog. De a PWM jel frekvenciája ha 10-40kHz, sőt periódusideje 0.1ms,vagy még kisebb, 0.025ms.=25us Sőt ha éppen a kitöltési tényező 90%, akkor 40kHznél 2.5 us ideig lesz kikapcsolva.Hogy ne befolyásoljon sokat a kapcsolási (kondi kisülési) időnek ettől is lényeges kevesnek kéne lennie, különben a 0 jelnél is bekapcsolva marad az áramkör, csak legfeljebb kicsit esik az árama. Rossz a gondolotmenet? Mennyi a kapacitása a FETeknek nagyságrendileg?


pén. ápr. 27, 2012 20:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
... Ez a FET kapacitása miatt van? ...
... Ha simán egy 1k ellenállással összekötöm a G-t az S-el, az jó?...

Igen. Mivel alig folyik áram, így nem sül ki a kapacitás, ami pedig nem is nagy.

Jó. Az ellenállás azonnal kisüti, ezért lezár.


pén. ápr. 27, 2012 16:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Felraktam a nagyáramű FET-et egy nagy alulemezre és vastagon ráforrasztottam a Source-ra egy tömör rézdrótot. A Draint a hűtőlemezről vezette le. A Gate-re csak egy vékony veetéket tettem. 12V tápról 21Wos izzót hajtottam vele. 3.9Vnél kezdett bekapcsolni és 5Vra mr tökéletesen "bekapcsolt" az izzó. 9Vos elemmel kapcsolgattam aztán, a rajtám átfolyó minimális áram is elég volt, de bekapcsolva maradt, amig le nem földeltem újra. Ez a FET kapacitása miatt van? Hogyan tudom elérni hogy teljesen lezárjon? Ha simán egy 1k ellenállással összekötöm a G-t az S-el, az jó? Szabadon hagyva a G-t, nem akarom, hogy félig bekapcsolva maradjon és leégre a heggesztőtrafótól. Aztán ott lenne fixen a 1k-es ellenállás és arra kapcsolnám a 10Vot. Hogy lehet megoldani, hogy teljesen be- és ki-kapcsoljon nekem a FET, siman PWM jelet akarok vezérlésként használni (20-40kHz) és 30A-rt kapcsolni, megoldható?


pén. ápr. 27, 2012 13:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Hihetletlen, az IRF2807-esnek nncs sehol meg a lábkiosztása. Ezt a jelentéktelen apróságot egyetlen eddig talált dok. sem tartalmazza


pén. ápr. 27, 2012 9:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Az 1N4001 a dokumentáció szerint 1A-t tud!

Még mindig kérdés, hogy a folyamatos 75A igaz csak 25Con tudja a FETem, 58A-t viszont 100C is bir és nekem elég 40A, azt tudni fogja, vagy ezek a számok csak elvi értékek? Valójában 1s alatt elég a cucc?


csüt. ápr. 26, 2012 17:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
Értem, valahogy sejtettem! :D

http://www.irf.com/product-info/datashe ... 807pbf.pdf

Ez most igaz? Karvastagságű csatlakozókat várnék!


Mutatok durvábbat.

IRLBA1304. SPafitól sikerült szerezni egyet, sok más között :)
Azért rendesek, hogy kiemelik, hogy ID=185 A, de alább meg ott van, hogy package limited 95 A (tokozás határolja).
Pulzált drain áram: 740 A, de lásd eztmegazt.

Szerk. URL


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FeF szomb. szept. 01, 2012 14:22-kor.



csüt. ápr. 26, 2012 10:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Részemről már 10A esetén is elgondolkodnék: elég-e oda a forrasztott kötés.

U.i.: mennyi is bír az 1N4001 diófa?


csüt. ápr. 26, 2012 8:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
25C-on, ehhez jó a 13Cos csapvizhűtés, 85A ír, de 100Choz elég egy nagy hűtőborda is és 58A-t tud folyamatosan elvileg. Én 30-40Aes áramot szertnék áthajtani, azt is megszaggatva 20kHzen. A jó vastag heggesztőkábelre 1.5ös tömör rézvezetéket toldottam, az nem melegedett. A FET lábaira vastagon odaforrasztom, aztán csak jó lesz. mivel olcsó az IC, egy próbát megér, max el-ég!


szer. ápr. 25, 2012 17:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
... Ez most igaz? Karvastagságű csatlakozókat várnék!

Annak tűnik az az 58A. A nagyobbhoz már magyarázkodás van.

És hát ezeket a tokokat nem szokták hosszú lábbal beforrasztani.

Mellesleg kíváncsi lennék meddig bírja tartósan. Nem csak a lábak, hanem a hűtés miatt is. A papír, meg a pdf is sokat elbír.


szer. ápr. 25, 2012 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Értem, valahogy sejtettem! :D

http://www.irf.com/product-info/datashe ... 807pbf.pdf

Ez most igaz? Karvastagságű csatlakozókat várnék!


szer. ápr. 25, 2012 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
... hogy a túróba birja ki a majd 80A-t???

Sehogy. Csodák nincsenek. Vagy rossz a fotó, vagy hamis a speckó.


szer. ápr. 25, 2012 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Vannak nagyáramú diódáim akkora bunkó kivezetéssel, de ezek a fetek, ugyanolyanok mint a kis 8 Aresek, hogy a túróba birja ki a majd 80A-t???


szer. ápr. 25, 2012 10:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
A lábak ettől az áramtól azonnak felizzanak és elcseppennek, vagy tán vizhűtés kell neki? :hm:
fura nagyon! Valaki feloldaná ezt a paradoxont?


szer. ápr. 25, 2012 10:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy folyamatos 75A-t biró tranyó, hogy a francba lehet ilyen kicsi, vékony lábakkal szerelt, elhiszem, hogy a fet birja, de a lábai szénné égnek...


szer. ápr. 25, 2012 10:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
kispedro írta:
Sziasztok!
... folyamatosan tudnám csekkolni a másik gép bekapcsolásától számított idejét. Az is jó lenne, ha be tudnék egy limitet állítani, hogy mennyit mehessen egy nap az a bizonyos PC, majd az idő lejárta után vagy leállítaná, vagy leblokkolná a gépet....

Idő tartam, vagy idő tartomány?
Utóbbit minden normális router tudja


kedd ápr. 24, 2012 13:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Child Control


csüt. ápr. 19, 2012 22:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
Sziasztok!
2 gépem van itthon, routerrel összekötve. Az egyik gépre szeretnék egy olyan programot, amivel folyamatosan tudnám csekkolni a másik gép bekapcsolásától számított idejét. Az is jó lenne, ha be tudnék egy limitet állítani, hogy mennyit mehessen egy nap az a bizonyos PC, majd az idő lejárta után vagy leállítaná, vagy leblokkolná a gépet.
Válaszaitokat előre is köszönöm!


szer. ápr. 18, 2012 18:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 20, 2011 20:34
Hozzászólások: 198
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
A lomexben lehet kapni egész olcsón nagy áramú FETeket:

PJP75N75 (PJT) RoHS N-POWERFET ENHANCEMENT 75V 75A 105W 0.011R TO-220AB (TO-220)
ez vagy 200Ft

IRF2807PBF (IR) RoHS N-POWERFET 75V 82A 200W Rds<0.013R (TO-220)

Azt nem értem, hogy sima FEtnek tűnnnek és ilyen vékony lábak nem olvadnak el ekkora áramtól?
Heggesztótrafóval kb 40Aes szén ívlámpát csinálnék és PWM jellel szeretném kapcsolgatni az áramát. TV trafóval csináltam nagyfeszültésgű íve, amit PWMmel moduláltam, szépen szóló plazmahangszórót kaptam. Most ívlámpátból akarom ugyanezt kihozni, működőképes ötlet?

és ha veszek 1000uF 63V 16x32 RM7.5 20% 105° 3000h DSC108M063S1ACM32K (TEA) RoHS LOW ESR

vagy 10db-ot párhuzamosan bekötöm a sec oldalra, ami greatz hiddal egyenírnyított, simit valamit a konditelep?


szer. ápr. 18, 2012 2:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: OFFOLÓS TOPIK
infra írta:
http://www.youtube.com/watch?v=ECNDpCYvaOc

Ez milyen tipusú hangszóró?


Nyomókamrás hangszórónak hívják, angolul compression driver.

http://en.wikipedia.org/wiki/Compression_driver

Normálisan szokott lenni még előtte egy tölcsér is, ez illeszti, átalakítja a nagy nyomást létrehozni képes, de kis térfogatsebességű rezgést a levező hullámimpedanciájának megfelelően nagy térfogatsebességű, kisebb nyomású hullámmá.

Itt nagy nyomás (nagy erő), és kisebb térfogatsebesség kellett, ezért hagyták le a tölcsért.

Szétszedve (javítás):
http://www.youtube.com/watch?v=3OCFJiHzxKc


szer. ápr. 04, 2012 21:39
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 156  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség