Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 20:05



Hozzászólás a témához  [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Villanypásztor 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Egyszerűbb, ha megkötöd a kutyát, egy hosszú láncra. (Ha az utcára is ki tud járni, akkor meg főképp kösd meg, vagy hozasd renbe a kerítést - ha kihívja a sintért a szomszéd, amikor a kutya az utcán mászkál, akkor simán elviszik a kutyádat)


sztem, egy kutyát sem szabad láncra kötni, még "futóláncra" sem. De ez az én magánvéleményem.

Egyébiránt a villanypásztor megoldást sem javaslom, mivel az szomszéd ellen nem jó, még fel is jelenthet érte.

Az eb kiszökését megfelelően épp kerítéssel és neveléssel lehet megoldani. Egyébként a szomszéd ellen még egy kutya (lehetőleg kuvasz, komondor) beszerzésével lehet legjobban védekezni. Azok a kerítést ösztönösen tiszteletbe tartják, és a rájuk bízott ingatlant megvédik


a villanypásztor a kutya ellen lesz. De akkor sehova se lenne szabad villanypásztort felszerelni? Mert bárkit feljelenthetnek ha felszereli? Vagy ez most hogy van?
Szóval a kuvasz vagy a komondor megoldja a kutya kijárás problémáját? Ezt se értem. teszem azt beszerzek egy komondort ami majd nem jár ki a kertből... De mi lesz a meglévő kutyával ami eddig kijárt...
Szoval szabaduljak meg tőle?

Megfelelően épp kerités? A mostani kb 160-170 cm magas.
Milyen magas az a kerités ami megfelelően épnek számit?
Mert ha pl megmagasitom a keritést 2 méteresre s azon is átmegy a kutya, akkor csak kidobtam egy halom pénzt az ablakon...


szer. márc. 21, 2007 9:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Tényleg jó helyen lakom , csend ,nyugalom ,mocsaras tó és erdő van mellettünk .


kedd márc. 20, 2007 11:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Helló Chipi .
Nem ,kérlekszépen . Én õzekkel és **** vagyok fasírtban .Mivel nincs kerítés ,szabadon garázdálkodnak . Próbáltam már ,hajat ,ultrahangot ,büdöspólót, de ez vált be egyedül .


Ilyet! Egy-két agár megoldána a te - egyébként irígylésre méltó!!! - helyzeted.


kedd márc. 20, 2007 2:21
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
Tényleg ha megharapja az egyik kutyam ha mégis bejön, felelõs vagyok?


ez az egyetlen legális védekezés (itt, maon) a kutya - ha ki van téve a bejáratra a harapós kutya tábla.
Ha bejön és megölik az ebek, akkor sem vonnak felelősségre.


kedd márc. 20, 2007 0:07
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Egyszerûbb, ha megkötöd a kutyát, egy hosszú láncra. (Ha az utcára is ki tud járni, akkor meg fõképp kösd meg, vagy hozasd renbe a kerítést - ha kihívja a sintért a szomszéd, amikor a kutya az utcán mászkál, akkor simán elviszik a kutyádat)


sztem, egy kutyát sem szabad láncra kötni, még "futóláncra" sem. De ez az én magánvéleményem.

Egyébiránt a villanypásztor megoldást sem javaslom, mivel az szomszéd ellen nem jó, még fel is jelenthet érte.

Az eb kiszökését megfelelően épp kerítéssel és neveléssel lehet megoldani. Egyébként a szomszéd ellen még egy kutya (lehetőleg kuvasz, komondor) beszerzésével lehet legjobban védekezni. Azok a kerítést ösztönösen tiszteletbe tartják, és a rájuk bízott ingatlant megvédik


hétf. márc. 19, 2007 23:54
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Helló Chipi .
Nem ,kérlekszépen . Én őzekkel és **** vagyok fasírtban .Mivel nincs kerítés ,szabadon garázdálkodnak . Próbáltam már ,hajat ,ultrahangot ,büdöspólót, de ez vált be egyedül .


hétf. márc. 19, 2007 19:56
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
@Mócsing
Kutyák ellen használtad? Mert a kutya okos állat ám és keres más beutat.


vas. márc. 18, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Nálunk is ez működik folyamatosan a kertben . Bevált . Annyi módosítással hogy az inverter helyett csengőtrafó van benne .


vas. márc. 18, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Kérlekszépen ez az az ominózis "Szamy75 féle rajz" :)
Bővebbet nem tudok mert csak az év elején lett ide belinkelve és még nem foglalkoztam vele.


vas. márc. 18, 2007 16:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
No és ez?
http://www.freeweb.hu/kbalazs1/villanyp ... asztor.htm


vas. márc. 18, 2007 15:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi chipi!
Engem erről a kapcsolásról nagyon lebeszéltek, de hülye fejemmel mégis megépítettem. És persze igazuk volt a többieknek >> nem működött.
Szamy75 kapcsolása talán a legjobb, de nekem már ez is elég eredményt adott elsőre beindult: http://www.freeweb.hu/cserhat/tirisztoros.gif


vas. márc. 18, 2007 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én is építek egy villanypásztort mert a kutyáink (2db németjuhász)állandóan a kertbe vannak és mindent kiásnak. :) Csak pár kérésem lenne.
A kernek csak az elejét akarom védeni ami 20-25m, mert a többinél bástya van.
Találtam ebben a topokban pár kapcsolást, ez szerintetek elég lesz hozzá?
http://www.tar.hu/norbimagan/elektronik ... /delej.htm

Ja és szokrakondit hol lehet venni? Autósbolban?


vas. márc. 18, 2007 15:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
kbalazs018 írta:
Ha visszolvaspol elég jól kitárgyaltuk a témát. Belinkeltem 1 kapcsolást amivel elég jó hatást lehet elérni, jól csíp, de sérülést nem okoz. Húzz ki a telken belül 1 acélhuzalt amit szigetelten erősítesz fel a tartóosztlopokra és kösd rá a villanypásztort. A kutya néhány áramütés után megtanulja hova lehetmenni és hova nem.


köszi néztem azt is
de elég kezdő vagyok
ha nincs felirva a tranyora hogy milyen tipusu kell oda s van akár egy ellenállás is aminek nincs megadva az értéke, akkormeg vagyok löve. itt pedig van
kérlek ebben segits mert ha amibe belekezdtem nem válik be, megépitem ezt. Ugye amit tranyonak nézek az nem grimlámpa?


csüt. márc. 08, 2007 13:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Már miféle jogi következményei? Rád nézve? Ha senkit nem harap meg, semmit nem rongál meg, semmi kárt nem okoz, csak kint mászkál az utcán, akkor sztem semmi. Milyen fajta kutya?

keverék. Németjuhász jellegü ést testéretü, bar kisé erőteljesebb, szélesebb a fara. Lompos. A fülei viszont nem hegyesek,labrador szerüen lelognak.

Ha kint van az utcán, vagy az ő telkén, akkor elvitetheti a sintérrel.
Ezután Te elmehetsz a kutyatelepre, és visszahozhatod magadnak, valamennyi pénzért. Valahány napig megőrzik, hátha jön a gazdája, de utána úgytom elaltatják. Pontosan nemtom, nálatok hogy megy, vagy mindenhol egyformán megy-e, de a mi környékünkön tevékenykedő sintér ezt mondta.

Ha feljelent mielött kész a villanypásztor, kaphatok e ezért pénzbirságot?
tegnap este a kertben vártak a kutya. A kölykök már nem mennek ki ezt megoldottam, de a megoldás ellenére tegnap reggel nem volt benn az anyakutya. A mi most a probléma...
Este bennt volt
visszament valahonnan, lehet h csak akkro mikro mr hallotta h a kocsival jövök. Ujjabb lehetséges pontot megmagasitottam, de mondom a 28 meteres utcafont a régi s azon is át tud menni...


csüt. márc. 08, 2007 13:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
[quote="Mócsing"]Olvastam egy speciális villanypásztorról . Szigetelt vezetéket a földbe fektetik , ebbe egy elektronika impulzusokat ad . A kutya nyakörvében van az elemes vevő . Ha a kutya megközelíti a kábelt , ami egyébként nem is látszik , egy nagyfesz inpulzussal megcsípi a nyakát . Néhény hét utánn le lehet venni , és a kutya továbbra sem lépi át a demarkációs vonalat . Elég évente föltenni egy kisidőre emlékeztetés képpen .[/quote

köszi
láttam én is a neten
de ki se merték irni hogy mennyi az ára:)))]


csüt. márc. 08, 2007 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
pardon

Sparow2 írta:
Gafly írta:
> Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van,
> neked kell megcsinálnod, vagy neki?

Regen az volt a szabaly, hogy ha az utcarol
szembe allsz a telekkel, akkor a jobb oldali
kerites a tied, azert felelsz te, a baloldaliert
pedig a bal oldali szomszed....


Aha, nálunk is így van! De nem tudtam, hogy mindenhol, vagy csak némelyik helyeken.
És a telek végében lévőt közös erővel kell megcsinálni.


szoval az utcárol nézve a szomszéd a bal oldalon van.
De a ház határolja le erről az oldalrol
hosszukás ház
csak kb 3 méter van elöl mert a hát nem az utcafornti keritéstől kezdődik. Ez viszont az én utcafronti keritésemmel megegyező stilusu.
A szomszéd utcafronti keritése egész más stilusu.
Az egész ug ynéz ki mintha annakidején ezt se vállalta volna s szerencsétlen elődömnek kellett volna ezt is megcsinálni.

A jobb oldali kerités a legroszabb állapotu toldozott foltozott. ezt kéne elöször megcsinálni
tehát akkor ez meg az én felelősegem
tök jo a multban is rám tudja haritani a szemétkedéseit. Az ő oldalán az én jo minőségü beton drot utcaforti keritésem folytatodik derékszögben
az én oldalamat meg köteles vagyok megcsináltatni
annyi csak a szépséghiba hogy ha valahog ymegcsináltatom a jobb oldali keritést pl 3 méter magasra
akkro ugyanug yki tud menni az utcafronton, s ugyanugy feljelentenek hiába koltottem akármennyit a jobboldalra
ezert gondolkozom villanypásztorban
egyzserübnek s olcsobbnak tünik
kb 300 Ft volt ami itt van a markomban.
trafom, nyákom, vaskloridom, forrasztópákám, cinem van
gyujtótrafom is

a kutyával kapcsolatos felelősségemmegoldását ettől remélem
a szomszéddalkapcsolatos további esetek egy külön téma de szerintem most a mostani felelőségem a legfontosabb.

Ja még nem mondtam, a kuytám 3-at kolykedzett
4 honaposak
most 4 kutya van a kertemben
1 re van jelentkező
egyet vagy kettőt megtartunk

lehet h azért gerjedt most be a szomszéd mert tudatára ébredt, hogy nemsokara nagyok lesznek a kölykök, s s öt ök már idegennek fogják tekinteni, s vége az időnek mikor büntetlenül bejárhat a kertembe?

Ettől persze a kijárás gond főleg ha majd több nagy kutya is kijár...

Tényleg ha megharapja az egyik kutyam ha mégis bejön, felelős vagyok?


csüt. márc. 08, 2007 12:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 


csüt. márc. 08, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
először is megint köszönöm a gyors és sokrétü tanácsokat. Egyre több lehetőségen gondolkozhatok most h miből válasszak.




Sparow2 írta:
elsehiszem írta:
HA elvágja az sem akkora gond mert szerintem feljelenthetem ha átjön, magánlaksértésért. eddig nem tettem, Valószinüleg ezért durvult el ennyire a helyzet mert most aszt hiszi hogy neki bármit lehet. inkább a jogi következmény érdekelne. lehet e abol gondom ha a szomszédom feljelent mert megrázta a kertemben a villanypásztor? Vagy az lesz a hivatalos válasz h megmutatják melyik telek tulajdoni lapján van rajta az ő neve? A hivatal itt ki mellett állna?

Nem vagyok ügyvéd, de sztem: a magánlaksértéshez nem elég, hogy azt mondod, hogy átjött. Kellene tanú is, aki látta még.
Különben azt mondja, hogy nem is mentem át, és kész.


nem az az igazi gondom h átjár, hanem nem akarok hivatalba járkálni ha még fel is jelent érte. Szerintme képes rá, hamegcsipi a kábel.
Be tudom webkamerázni a kertet, s én megtudom ha benn volt.
Azért lenne fontos h behivják, s legyen következménye ha bejár. barmilyen kicsi is a következméye ha nem ő irányit akkor már nem élvezi, s talan nem keres maganak ilyen gondot.
De ha ö jelet fel s hivat be engem, azt élvezi
erről lenne szó, ez a mérlegelendő.
hogy mit vall be és mit nem, nem számit.
Alap követelmény hogy -a törvény betartása mellett- probémákat kell neki csinálni h el legyen foglalva.
legalábbis szerintem.
de javitsatok ki ha nem értetek egyetér mert lehet hogy valamit nem jol fogok fel ha ilyenné fajulhatott a helyzet.






elsehiszem írta:
Ha mire a szakmai részt végigjátszom, elviszi a sintér a kutyát, enneki lesznek jogi következményei?

Már miféle jogi következményei? Rád nézve? Ha senkit nem harap meg, semmit nem rongál meg, semmi kárt nem okoz, csak kint mászkál az utcán, akkor sztem semmi. Milyen fajta kutya?
Ha kint van az utcán, vagy az ő telkén, akkor elvitetheti a sintérrel.
Ezután Te elmehetsz a kutyatelepre, és visszahozhatod magadnak, valamennyi pénzért. Valahány napig megőrzik, hátha jön a gazdája, de utána úgytom elaltatják. Pontosan nemtom, nálatok hogy megy, vagy mindenhol egyformán megy-e, de a mi környékünkön tevékenykedő sintér ezt mondta.

arra gondolk h pl az elvitel költségét kiszámlázzák nekem.
Mondom jelenleg lassu adósságspirálban élünk, honapról hónapra lassan nő az engedélyezett tartozásunk. Látjuk a kivezető utat, reális is, de nem jo ha növekszik más miatt is. van elég gondom igy is, meg szeretném elözni h most mindenféle plusz számlákat kelljen fizetnem.
Most lehet h meg fogtok rám haragudni, de ha elviszi a sintér akkro miért hozzam vissza a kutyát? Hogy ujból legyen miért feljelentsen?
Remélem a villanypásztor rövidre zárja ezt a kérdést.
mellesleg itt van az egyik alkatrészekben. ma reggel megvettem azt amit Tsuby linkelt be.
Azért azt választottam mert a többihez nem volt alkatrész. pl a BFY34 et már nem gyártják s nem tudják mi a megfelelője. 10 000 mikros kondi sem volt a boltban. 100 nano/400V-os sem volt. Grimlámpát meg sem probáltam beszerezni. A 2W-os ellenállásokat is ugy kell párhuzamosan kötve megalkotni.


Sztem próbáld meg odaadni valakinek, egy ismerősnek, akinek kutya kell. Azért jó kutya, ha 2m fölött ugrik!

Igen jo kutya. De nincs sok ismerősőm. Ha tud valaki olyan helyet, ahol erre szükség van s nem gond ha tul eleven (alagutat vágott pl a sürű málnásba, kiirtotta a kertben a füvet:))), akkor szoljatok. lehet h ez lenne neki a legjobb.


Különben a palánk az ellen is jó volna, hogy átmászkáljon, mert nem tud átmászni rajta (hacsak nem tesz egy létrát mellé az ő oldalán, meg egyet a te oldaladon is, vagy ilyesmi)
Ha nem akarod túl igényesre, akkor szerezz be pl. lecserélt hirdetőtáblákat, amiket már kidobnának, azok kb. 3 m szélesek. A rövidebb oldalára állítva, a kerítéshez rögzítve (vagy a kerítés mellé levert csövekhez rögzítve), 3m magas palánkot tudsz csinálni belőle. Jól meg kell csinálni, hogy a szél ne dönse ki. Írtad, hogy ezt nem akarod, meg költséges, de más ötletem nincs. (Nekünk is sok baj volt a szomszéddal, sokszor üvöltözött, a kutyákat piszkálta folyton, ráadásul egy 70 éves, kövér, szívbeteg öreg, van kb. 3 foga, az ember még csak nem is adhat neki. Mikor az utcára kijön, föl se mer nézni, csak a bicikli első kerekét nézi, hanem csak bentről az udvarjából óbégatott. De mióta palánk van, már több éve, alig-alig volt 1-2 ordibálása. Egyrészt át sem lát, nem tudja, mikor van kint valaki az udvaron, másrészt a kutyákat se tudja piszkálni)
Sztem jogi úton nem tudsz semmit se csinálni, hogy ne járjon át.

palánk igy nem kéne
körbe van keritve s a hátsó ajton jön át
lehet elég ha rendesen megcsinálom, zárhatóvá
de kiindulásként olyan környék ez ahol nincs zárva sok minden
pl a kazánházam ajtaja se
igaz az a kutya területéről nyilik
és ez a hátsó ajtó is.
nekem már az is gyanus lett hogy azért adta oda a kutyáját hogy nyugodtan bemászkálhasson a kertembe...

Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van, neked kell megcsinálnod, vagy neki? Esetleg közös erőből? Ennek nézz utána, ha nem tudod. Ha neki, akkor egy szava sem lehet, ha átmegy a kutya: építse meg olyanra, hogy ne menjen át: foltozza be a lyukakat, magasítsa meg, satöbbi.

a szomszéddal nincs határos keritésem, mert maga a ház a kerités
a hátsó saját szántomra nyilik az abizonyos hátso ajto, vagyis a saját területem van mindkét oldalán. De nem tudni hogy hol megy ki a kutya,annyi bizonyos h az utcafronton is ki tud menni az utcára, ezt volt h a szemem láttára megtette. először el se akartam hinni...
A gyakorlat az volt h szolt ő vagy valaki h kint a kutya, ekkor eltakartam a lehetséges réseket, s dolgomvégezve hátradöltem.
teltek a hetek, honapok
valahányszor hazaértünk autóval
a kutya a kerten belül fogadott
egyszer csak szerelgetek,
átrohant egy macska a kerten
a kutya utána
a macska eltünt egy ponton
a kutya is
odamentem s egy látszólag a kutya méretének a fele nagyságu lyukat talaltam alul.
A kutya megtanulhatta hogyha hallja a kocsit akkor visszamegy a kertbe hogy ne legyen balhé...
de a macska láttán nem tudta türtőztetni magát.

De most mér a betonszegély is el van törve egy ponton
ez az uj kitörési pontja
befoltozom a helyet
s uj pontokat talál
ill csinál.
Semmi se állja az utját...
Az egész keritést meg kéne csinálni ujjat vasból, betonból.
Jól jönne most az a 20 000 Ft amit a szomszéd korában elszedett tőlem...
De 3 méteresre kéne csinélni s az utcafrontot is
egyre jobban utálom ezt a szomszédot
anyi gondot okozott eddig
akkor most az egész keritésrendszeremet le kellene bonttanom s ujra csinálnom mert baleknak nézett?


csüt. márc. 08, 2007 12:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ha visszolvaspol elég jól kitárgyaltuk a témát. Belinkeltem 1 kapcsolást amivel elég jó hatást lehet elérni, jól csíp, de sérülést nem okoz. Húzz ki a telken belül 1 acélhuzalt amit szigetelten erősítesz fel a tartóosztlopokra és kösd rá a villanypásztort. A kutya néhány áramütés után megtanulja hova lehetmenni és hova nem.


szer. márc. 07, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Olvastam egy speciális villanypásztorról . Szigetelt vezetéket a földbe fektetik , ebbe egy elektronika impulzusokat ad . A kutya nyakörvében van az elemes vevő . Ha a kutya megközelíti a kábelt , ami egyébként nem is látszik , egy nagyfesz inpulzussal megcsípi a nyakát . Néhény hét utánn le lehet venni , és a kutya továbbra sem lépi át a demarkációs vonalat . Elég évente föltenni egy kisidőre emlékeztetés képpen .


szer. márc. 07, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gafly írta:
> Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van,
> neked kell megcsinálnod, vagy neki?

Regen az volt a szabaly, hogy ha az utcarol
szembe allsz a telekkel, akkor a jobb oldali
kerites a tied, azert felelsz te, a baloldaliert
pedig a bal oldali szomszed....


Aha, nálunk is így van! De nem tudtam, hogy mindenhol, vagy csak némelyik helyeken.
És a telek végében lévőt közös erővel kell megcsinálni.


szer. márc. 07, 2007 15:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van,
> neked kell megcsinálnod, vagy neki?

Regen az volt a szabaly, hogy ha az utcarol
szembe allsz a telekkel, akkor a jobb oldali
kerites a tied, azert felelsz te, a baloldaliert
pedig a bal oldali szomszed....


szer. márc. 07, 2007 14:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
HA elvágja az sem akkora gond mert szerintem feljelenthetem ha átjön, magánlaksértésért. eddig nem tettem, Valószinüleg ezért durvult el ennyire a helyzet mert most aszt hiszi hogy neki bármit lehet. inkább a jogi következmény érdekelne. lehet e abol gondom ha a szomszédom feljelent mert megrázta a kertemben a villanypásztor? Vagy az lesz a hivatalos válasz h megmutatják melyik telek tulajdoni lapján van rajta az ő neve? A hivatal itt ki mellett állna?

Nem vagyok ügyvéd, de sztem: a magánlaksértéshez nem elég, hogy azt mondod, hogy átjött. Kellene tanú is, aki látta még.
Különben azt mondja, hogy nem is mentem át, és kész.
És a büntetés se volna semmi se, talán valami kis pénzbirság, de elsőre talán még az se, főképp, ha se meg nem rongált semmit (max. elvágta a drótot), se el nem vitt semmit, és egyébként is semmit nem csinált, csak sétálgatott az udvarodban.
Ezt pontosabban a helyi polgármesteri hivatalban tudod megkérdezni, a jegyzőtől, nála is tehetsz panaszt a szomszédra. A jegyző ilyenkor el is mehet a szomszédodhoz, és beszélhet a fejével. De semmi komolyra ne számíts, a szomszédod ha akar, simán a képébe röhöghet, és elzavarhatja.

elsehiszem írta:
Ha mire a szakmai részt végigjátszom, elviszi a sintér a kutyát, enneki lesznek jogi következményei?

Már miféle jogi következményei? Rád nézve? Ha senkit nem harap meg, semmit nem rongál meg, semmi kárt nem okoz, csak kint mászkál az utcán, akkor sztem semmi. Milyen fajta kutya?
Ha kint van az utcán, vagy az ő telkén, akkor elvitetheti a sintérrel.
Ezután Te elmehetsz a kutyatelepre, és visszahozhatod magadnak, valamennyi pénzért. Valahány napig megőrzik, hátha jön a gazdája, de utána úgytom elaltatják. Pontosan nemtom, nálatok hogy megy, vagy mindenhol egyformán megy-e, de a mi környékünkön tevékenykedő sintér ezt mondta.

Sztem próbáld meg odaadni valakinek, egy ismerősnek, akinek kutya kell. Azért jó kutya, ha 2m fölött ugrik!

A villanypásztor témához visszatérve: az udvarba nyugodtan tehetsz villanypásztort, ami csak jól megcsíp, de semmi komoly bajt nem okoz. Ha valakit megráz, nincs mire bepereljen, hiszen nem sérült meg. (Persze pl. az utcafronti kerítésbe inkább ne, mert akkor mindenkit megráz, aki arra jár, és hozzáér. Ha valakinek éppen megáll a szívritmus szabályzója előtted, akkor gázban leszel)
Viszont olyat, ami komoly sérülést, vagy halálos áramütést okozhat, olyat ne tegyél ki. Ha valaki megsérül, vagy meghal (még ha egy betörő akad bele, akkor is!) téged vonnak felelősségre érte. (Amikor a villanypásztor megrázza a szomszédot, azért is te vagy a felelős, csak mivel nem történt sérülés, nincs mire feljelentenie: kérem, átmentem a szomszédhoz, és megcsípett egy drót ... :) )
Különben ha megsérül bármitől a te telkeden (pl. belelép egy csapdába), akkor a szavaiddal élve a hivatal mellette állna, hiába hogy nem volt ott semmi keresnivalója, mert nem az ő telke.

Különben a palánk az ellen is jó volna, hogy átmászkáljon, mert nem tud átmászni rajta (hacsak nem tesz egy létrát mellé az ő oldalán, meg egyet a te oldaladon is, vagy ilyesmi)
Ha nem akarod túl igényesre, akkor szerezz be pl. lecserélt hirdetőtáblákat, amiket már kidobnának, azok kb. 3 m szélesek. A rövidebb oldalára állítva, a kerítéshez rögzítve (vagy a kerítés mellé levert csövekhez rögzítve), 3m magas palánkot tudsz csinálni belőle. Jól meg kell csinálni, hogy a szél ne dönse ki. Írtad, hogy ezt nem akarod, meg költséges, de más ötletem nincs. (Nekünk is sok baj volt a szomszéddal, sokszor üvöltözött, a kutyákat piszkálta folyton, ráadásul egy 70 éves, kövér, szívbeteg öreg, van kb. 3 foga, az ember még csak nem is adhat neki. Mikor az utcára kijön, föl se mer nézni, csak a bicikli első kerekét nézi, hanem csak bentről az udvarjából óbégatott. De mióta palánk van, már több éve, alig-alig volt 1-2 ordibálása. Egyrészt át sem lát, nem tudja, mikor van kint valaki az udvaron, másrészt a kutyákat se tudja piszkálni)
Sztem jogi úton nem tudsz semmit se csinálni, hogy ne járjon át.

Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van, neked kell megcsinálnod, vagy neki? Esetleg közös erőből? Ennek nézz utána, ha nem tudod. Ha neki, akkor egy szava sem lehet, ha átmegy a kutya: építse meg olyanra, hogy ne menjen át: foltozza be a lyukakat, magasítsa meg, satöbbi.


szer. márc. 07, 2007 14:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Sztem az utcafrontra semmikép se tegyél villanypásztort!
OFF:
Egyszerűbb, ha megkötöd a kutyát, egy hosszú láncra. (Ha az utcára is ki tud járni, akkor meg főképp kösd meg, vagy hozasd renbe a kerítést - ha kihívja a sintért a szomszéd, amikor a kutya az utcán mászkál, akkor simán elviszik a kutyádat)
A g*nyó szomszédoddal kapcsolatban meg nem hiszem hogy tudunk segíteni. Ha a kertbe teszel villanypásztort, és megrázza őt, akkor ha továbbra is át akar jönni, úgyis letépi, elvágja a drótot, vagy tönkreteszi, amikor nem látod.
Sztem építs egy 3 méter magas palánkot a szomszéd és a te telked határára. Nem fog átláni, és nem fog tudni piszkálódni, és kész.


köszi a gyors hozzászólást. A kutya megkötése félmegoldás, mindig kihuzta a fejét egy idő után. ha meg tulk erősre huztam akkor eg yidő itán ugy bemarta hogy a husa látszott a nyakán. Ekkor azon is elgondolkoztam nem jobb e ennek a szerencsétlen kutyának inkább az ha elaltatom... Ez talán még annál is jobb ha sintérre kerül. HA meg megkötöm... Meg egy megkötve eltöltött kutyaélet szerintem nem élet. A kutya problémás, akkor is elhagyja a kertet ha a kertben dolgozom. (Mármint ha szabadon van) Közben kiderült az is hogy a szomszéd rendesen verte. Az utcafront 28 méter széles. Ennek a megmagasitása 3 méteresre nem tudom mekkora költség lenne de szerintem nagy. Abban biztam hogy elég ha vegighuzok egy kábelt. Talán az megoldás ha a kábel egy méterre megy a keritéstől mondjuk 30 cm magasan? Ekkor biztositék jellegu védelem kell. ha ki is dönti, reményeim szerint egy idő után inkább nem ér majd hozzá. Az utolsó kapcsolások igéretesek.
A palánk is magas költségu. De ez nem is gond. Nem lát be a kertbe csak ha már átjött. HA elvágja az sem akkora gond mert szerintem feljelenthetem ha átjön, magánlaksértésért. eddig nem tettem, Valószinüleg ezért durvult el ennyire a helyzet mert most aszt hiszi hogy neki bármit lehet. inkább a jogi következmény érdekelne. lehet e abol gondom ha a szomszédom feljelent mert megrázta a kertemben a villanypásztor? Vagy az lesz a hivatalos válasz h megmutatják melyik telek tulajdoni lapján van rajta az ő neve? A hivatal itt ki mellett állna?

Ha mire a szakmai részt végigjátszom, elviszi a sintér a kutyát, enneki lesznek jogi következményei?

Este még megvolt a kutya. reggel nem volt a kertben.
Nem kereshettem,mennem kelett dolgozni. Még az is lehet h mire hazaérek már nincs kutya...
De mivel egyedul nevelem a gyermekemet, kell a pénz, kell a munkahely, örülhetek hogy egyáltalán van munkahelyemm S látjátok olyan szomszédom van aki ha bajban van segitséget kér. de ha bajba kerülök nem számithatok a segitségére...
Arrol nem is beszélve hogy ő okoza a bajokat.
nalunk 2 före jut 1 kereső.
Ök négyen laknak ebből 1 kisgyermek van s hárman munkaképesek.
Szoval a tipikus eset mikor a joszandéku szegényebb embert a gazdagabb feji.
Bocsi h itt panaszkodok csak azért irom le h tisztán lehessen létni a helyzetet s h mi a gond s mi nem.

Mégegyzser köszi a választ
köszi a tippeket el fogok rajtuk jobban is gondolkozni miközben keresem a megoldást.


szer. márc. 07, 2007 12:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sztem az utcafrontra semmikép se tegyél villanypásztort!
OFF:
Egyszerűbb, ha megkötöd a kutyát, egy hosszú láncra. (Ha az utcára is ki tud járni, akkor meg főképp kösd meg, vagy hozasd renbe a kerítést - ha kihívja a sintért a szomszéd, amikor a kutya az utcán mászkál, akkor simán elviszik a kutyádat)
A g*nyó szomszédoddal kapcsolatban meg nem hiszem hogy tudunk segíteni. Ha a kertbe teszel villanypásztort, és megrázza őt, akkor ha továbbra is át akar jönni, úgyis letépi, elvágja a drótot, vagy tönkreteszi, amikor nem látod.
Sztem építs egy 3 méter magas palánkot a szomszéd és a te telked határára. Nem fog átláni, és nem fog tudni piszkálódni, és kész.


szer. márc. 07, 2007 11:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
sziasztok! Olvasom ezt a forumot.
Lenne sok kérdésem.
Komoly gondom van. Szomszédom 2 éve rámsozott egy kezelhetettlen kutyát. utólag kiderült azért mert kijárt a kertjéből. most meg pont ő akar feljelenteni mert a kutya kijár a kertemből. A kerités rései helyrehozatala se volt megoldás, kiderul hogy a kutya a meglevő majdnem 2 méter magas félig beton félig vas keritésen is átmegy. Talán ha 3 méterre megmagasitom segit de anyagilag erre nincs lehetőségem. A helyzet külön pikantériája hogy többek közt azért nincs pénzem, mert mikor a ugyanez a szomszéd bajban volt, kisegittettem 20EFt-al amit a mai napig nem adott visza. T
Tisztában vagyok vele hogy a villynapásztor nem oldja meg a porblémákat, hiszen mindenbizonnyal a szomszed sulyos személyiségzavarban küzd. Szivesen veszek barmilye hozzászolást e témához de gondolom ahhoz uj rovatot kéne nyitni.
Mindenestere az is egyértelmü hogy a szomszédnak e problémáját most jogilag nekem kellmegoldani,mert jogi értelemben igaza van mivel a kutya tölem jár ki, s másokat is veszélyeztet. Érdeklődés estén szivesen beszámolok a szomszéd más huzásairol, mert több is van. megoldasi javaslatokat is szivesen veszek, mert nyilvánvaló hogy a kutyaprobléma megoldása után még sok gondom lesz ezzel a szomszéddal.
A forumba illő kérdés még, hogy a villanypásztor telepitésénelk mik a jogi szabályai? ugyanis a szomszéd átjár a kertembe s ezek után már azon se lepődnék meg ha feljelentene ha megrázná a villanypásztor. mondom minden javaslat megoldás érdekel, de ezt a problémát mindenképp meg kell oldanom. A kutya az utcafronton keresztul is kimegy tehát egyiknyilvánvaló kérdés, hogy tehetek e villanypásztort az utcafront keritésére amit barmilyen járokelő megfoghat.
a tetejére tegyem?
vagy az aljára.
Másik szomszédomnak gurtnihoz hasonlo "kábellel" megy a villanypásztor, lovak ellen. Jo ötletnek tartom mert jol biztositja hogy a 2 ér ne érjen össze. Fontos kérdés h nem tuzveszélyes e a javasolt megoldás. Van ahol felbálázott szalma közt kéne mennie. vagy ha ez gond akkor azt a szakaszt kell valahogy nagyon megerősiteni hogy kihagyható legyen.
Másik kérdés hogy magára hagyhatom e muködés közben mikorben a ház üres és én a Háztól 50km-re dolgozom. vagy inkább betanitási időszakban gondolkozzak?
Nem vagyok elektronikai szakember, de forrasztai nyákot rajzolni, maratni tudok. Csak abban kell segitség hogy milyen alkatrészek kerüljenek bele.
Kérdés hogy 220V-ról tápláljam e az alapáramkört (nem akeritésbe szándeékozom 220-at vezetni, megoldást akarok nem ujjabb problámákat) vagy pl autóakkumulátorrol?
Kell e gurtni szeru valamivel veszödnöm, vagy van esetleg olyan megoldás ami egy fémszállal müködik s a másik vég maga a föld?
Szükségem lenne egy gyorsan elkészithető verzióraaminek mondjuk holnap megcsinálom a nyákját megveszem az alkatrészeit s holnapután összeforrasztom s a hétvégén elkezdem tanitani a kutyát,
valamitn kéne egy olyan aminek esetleg hosszadalmasabb az összeszerelése de otthon hagyhatom napközben.
S minden más hozzászólást is szivesen veszek.


szer. márc. 07, 2007 11:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
kbalazs018 írta:


Köszönöm szépen!


szomb. feb. 24, 2007 19:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Hello

Szamy75 kapcsolása:
http://www.freeweb.hu/kbalazs1/villanypasztor/kapcs.jpg


szer. feb. 21, 2007 19:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Tab120L írta:
Szamy75 kapcsolását el tudná valaki küldeni?


Ha veletlenul megkapod valahova kitenned a netre? (googlepages.com, sendmefiles.com, etc) Koszi!

Lattam neten napenergias megoldast, ami a mezo kozepen igencsak jol jon. Valakinek erre 5lete?

Szerkesztes:
Talaltam egy napenergias megoldast a '96-os Electric Nuts magazinban:
(3 oldalas cikk pdf-ben)


szer. feb. 21, 2007 15:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
Szamy75 kapcsolását el tudná valaki küldeni?


vas. feb. 11, 2007 17:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szerintem ha a kerítés rajta van nem is kell szikráznia . Amikor rajta a kerítés , és szikrázik a villany egy jó része a szikraközön veszik el .
Csak az a szerepe , hogy a terhelés leszakadása esetén védje a gyujtótrafót . Az enyém is csendben van .


kedd aug. 29, 2006 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Hi!
A tirisztoros modellt amit belinkeltem eladtam az emberkének de ha már egy nagyon apró kis földet is kap (párásabb a levegő) már nem szikrázik a szikraközben. Szerintem ez arra utal hogy elég gyengus.
Azt a 220k ellenállást eléggé lecsökkentettem hogy több kakao menjen rá és ez némileg feljebb is tornászta a feltöltőfeszt. Kisérleteztem sokfajta kondival, de a legjobban a 4.7uF/350V vált be mert ezt még fel birta tölteni, és elég nagy szikra is volt (5-6mm). Nagyobb kapacitást már nem tudott feltölteni eléggé, olyan 60-70V nál már sült is rá a gyújtótrafora(max.0,5-1mm). Ráz az meg minden de a gazdaembör mindig csak azzal jönhogy mérnem szikrázik meg mértnem kattog, mint a tsz-be látta?.
Na mindegy végülis már adtam rá neki 1év garanciát és istenpá.


kedd aug. 29, 2006 7:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Minap böngészve az újságjaimat, találtam egy kapcsolást:

Kép


vas. aug. 27, 2006 17:36
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
tubybb írta:
Édes Scapscan!
szaggatásától). Az is kicsit fura hogy az egyik kivezetés a + tápfesz lesz.
J.


Reménytelen... A pozitív tépfesz NEM lesz kivezetés! Sztem hagyjuk...


szomb. aug. 12, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
tubybb írta:
Szerintem nem viccből földelték le a jó öreg autógyártók a trafó közös pontját anno.

Igenám, csakhogy a megszakítón át földelték! A megszakítás pillanatában csak az akku pozitív sarkához kapcsolódik a gyújtótrafó primer tekercse (leszámítva a szikraoltó kondit).


szomb. aug. 12, 2006 10:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Édes Scapscan!

Hát, jó, elfogadom, igazad van (bár nagyon óckodom a negatív tápfesz szaggatásától). Az is kicsit fura hogy az egyik kivezetés a + tápfesz lesz. De jó legyen hát, elfogadom.

Lássd kivel van dolgod:
IGAZAD VAN SCAPSCAN!
J.


szomb. aug. 12, 2006 9:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
tubybb írta:
Drága egyetlen scapscan!
Mond azt hogy az amit én itt elmondtam, az nem működik! Cáfolj meg!

Senki nem mondta, hogy a te verziód rosszabb, de felesleges elbonyolítani, mikor így is működik. Drága egyetlenem :D

Idézet:
Én azért "terveztem" így hogy a + feszt szaggassuk és ne a minuszt. Szerintem nem viccből földelték le a jó öreg autógyártók a trafó közös pontját anno. Vagy te netán másképp gondolod? Akkor kérlek magyarázd el nekem, pls!

Mi a bajod a GND felőli szaggatással? De most komolyan. Nézz szét kicsit a neten, ezerszám használják ezt a megoldást, véleményem szerint pont egy tranyós elektronikus gyújtásból származik a kapcsolásban szereplő végfok. Tökéletesen működőképes, nem értem mi bajod vele, de ha szerinted mégsem működik, leírhatnád miért is nem? (Csak mert építettem nem egy ilyen meghajtást -más vezérléssel- és semmi bajom velük, van amelyik még mindig a teheneket vigyázza, bár később áttértem a tirisztoros módira).
Az autókban pedig több dolog miatt van a negatív testelés. Semmi köze a témának a villanypásztorhoz.

Idézet:
Az NPN tr és az ellenállás a PNP tranyó bázisáram beállításához, és a fázisfordításhoz kell (szvsz). De ha ebben is meg akarsz cáfolni akkor hallgatlak!
J.

Tudom mire kell, csak azt nem tudom miért kellene mindenképp így csinálni, mikor az eredeti is működik. Az nem érv, hogy a kapcsoló elemnek mindenképp a pozitív oldalon kell lennie. Ott kell lennie, ahol a kapcsolás szerint praktikus. Itt az 555 kimeneti jele miatt így praktikus. Az más kérdés, hogy az áramkör a bal oldala miatt nem múködőképes, és egyáltalán nem egy agytröszt találmánya az egész. Egy áramkörön mindig lehet valamit javítani, csak sokszor felesleges. Ettől függetlenül pont a működő részébe kötöttél bele :)


szomb. aug. 12, 2006 9:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Autógyártók nem földeltek,csak testeltek,maximum :D

Ami a kocsiban általában a kasztni.Mégpedig ott azért van így,mert nem volna jó,hogyha a blokkon keresztül a testre majd onnan a többi fogyasztón keresztül záródna a nagyfeszültségű áramkör.

Itt a nagyfeszültség a pozitív kisfeszültséghez képest keletkezik,ennek
jelenősége akkor lenne,hogyha zárlatba kerülne a nagyfesz kimenet a negatív kisfesz oldallal,de a BU326 Uce feszültségét akkor is "megfogja" a zener,legfeljebb "lefullad" az egész.

Nem nagyon látok semmit a rajzon ami végzetesen nem működne,gondolom srác is megépítette akinél kint van.
Egy időben (discoőrület :D ) amit faragtam strobit,igenigen hasonlított ehhez a rajza,billogott is szépen csak nem szabadott megfogni a csövet menet közben,mert akkor sokkolóvá alakult :twisted:


pén. aug. 11, 2006 22:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Drága egyetlen scapscan!

Mond azt hogy az amit én itt elmondtam, az nem működik! Cáfolj meg!

Én azért "terveztem" így hogy a + feszt szaggassuk és ne a minuszt. Szerintem nem viccből földelték le a jó öreg autógyártók a trafó közös pontját anno. Vagy te netán másképp gondolod? Akkor kérlek magyarázd el nekem, pls!

Az NPN tr és az ellenállás a PNP tranyó bázisáram beállításához, és a fázisfordításhoz kell (szvsz). De ha ebben is meg akarsz cáfolni akkor hallgatlak!
J.


pén. aug. 11, 2006 20:39
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
tubybb írta:
Hát milyen már az a kapcsolás könyörgöm. Még a nagyapám is tudja hogy a közös pontot a földre kell kötni. A tranzisztorral pedig a pozitív tápfeszt kell szaggatni. Hát ezen a rajzon ugyan hova kössem a kimenet másik végét? Talán a + tápfeszültségre, de az megint mienmá?


Nos, a kapcsolás ebben a formában nem emiatt nem működik, ez a része bármily furcsa is, de jó. Sőt, még csak nem is furcsa. A közös pont a greatz negatív sarka (amit földnek nevezel, de legyen inkább GND). Így a nagyfesz másik kimenete (amit majd szó szerint földelni kell a működés végett) értelemszerűen a GND lesz. A tranyó meg jó helyen van ott és nem kell elé másik, lévén darlington a picinyem. Persze mehet ennél olcsóbb típus is, ha az árral lene gond.
Amit felvetettél, hogy az npn tranyó kollektorát egy ellenálláson keresztül pozitív feszre kötnéd, az egyébként ugyanaz ami ellen tiltakozol, vagyis az npn a föld felől szaggat, csak nem a nagyáramot, hanem az ellenállás és a köv. tranyó meghajtásának áramát. :)


pén. aug. 11, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Bocs kimaradt valami:
A zenert át kell tenni a pnp tranyó emiter-kollektor lábaira, és nem kell megfordítani, jó így.


pén. aug. 11, 2006 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Nem is csoda hogy nem ment ez a kapcsi:
http://www.tar.hu/norbimagan/elektronik ... /delej.htm

Hát milyen már az a kapcsolás könyörgöm. Még a nagyapám is tudja hogy a közös pontot a földre kell kötni. A tranzisztorral pedig a pozitív tápfeszt kell szaggatni. Hát ezen a rajzon ugyan hova kössem a kimenet másik végét? Talán a + tápfeszültségre, de az megint mienmá?

Én úgy csinálnám meg hogy a trafó közös pontját lekötném a földre (negatív) és az NPN tranyó kollektorát egy ellenálláson keresztül a +-ra.
Betennek még egy pnp tranzisztort, aminek a bázisa a az ellenállás és a NPN tranyó közé tenném, az emitterét a +-ra, a kollektorát a trafó egyik szabad kivezetésére.
Az Npn mondjuk legyen bc 639 a PNP meg mj2955 (200Ft) ezzel megspóroltam neked 600Ft ot.
Na így már mennie kell...
J.


pén. aug. 11, 2006 18:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A hálózati trafó , kevés .
Gyujtó kell .


vas. aug. 06, 2006 19:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Gafly írta:
BU508-nal nincs egy ellenallas belul a B-E kozott??

Van, de mondom a többi tranyoval se ment pedig az 555 kimeneti 3-as pontján a meg is jelenik a feszko ütemesen.
A tirisztoros cucc MŰKÖDIK. A szikra nem valami nagy, de nem is volt sajnos olyan kondim ami belevaló. És glimmlámpával építettem meg.
Kaptam egy másik rajzot ez azokkal a alkatelemekkel végén nagyobb kakaót adhat le? A trafo nem gyujtotrafo hanem sima hálózati.

Kép


vas. aug. 06, 2006 0:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
BU508-nal nincs egy ellenallas belul a B-E kozott??


szomb. aug. 05, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ittvok újra!
Na a kutyás szöveg csak vicc volt (tudom vannak akiknek ez nem humoros), de nemvagyok én *******. :o
Hát az előző kapcsolást raktam össze először mert már meg volt a panel és csak be kellett rakni az alkatrészeket.
Igazatok volt nem működik :cry: , BU 508-as meg BU406-os mrg BU208-as tranyot tettem bele (jó) és egyikkel se megy; nem jelenik meg feszültség a tranyo E és C pontján és ennek megfelelően nem is csinál semmit a gyújtótekercs viszont a LED villog, bár az se úgy ahogy kéne neki.
http://www.freeweb.hu/cserhat/nemmegy1.jpg
http://www.freeweb.hu/cserhat/nemmegy2.jpg
Ezért még egy órácskát talán foglalkozok ezzel a kapcsolással, de ha nem megy akkor áttrérek a tirisztorosra.

Csináltam már neki paneltervet is. :lol:
Kapcs. rajz>> http://www.freeweb.hu/cserhat/tirisztoros.gif
Panel>> http://www.freeweb.hu/cserhat/tirpanel.jpg
Beültetés>> http://www.freeweb.hu/cserhat/tirbeult.jpg
Na HI (Emberke azt mondta ha sokáig nem lesz kész rajtam fogja tesztelni.) :shock:


szomb. aug. 05, 2006 10:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
A köv. elektrosokkolómat pedig a te kis szutyok testeden próbálom majd ki. Állatkínzó barátom...


pén. aug. 04, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Na hát holnap összepróbálom.
Viszont se diak-om sincs, se glimmlámpám; sebaj maj kunyerálok valakitől.
Itt a leválasztótrafo két tekercse:

Kép

Brutálba vasfűrésszel választottam le őket két ugyanolyan trafóról amiknek le volt égve a szekunderük (2 in 1) lesz.

Kipróbálni meg a szutyok kis szomszéd kutyán fogom, sokat ébreszt fel éjjeli ugatásokkal.
Ígyhát: "Loreal... mert megérdemli"


pén. aug. 04, 2006 0:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Na emberek, hirtelen találtam.
> Ez tirisztoros akkor ez frankóbb ?

Ez mar azert jobban hasonlit a
tirisztoros auto gyujtasra :)))

Ram ne halgass mert eletembe' nem csinaltam
(sot nem is lattam meg) vilanypasztort,
csak ontom az eszt :))))

Persze glimmlampak a kazettasmagnokkal
egyutt mar a dinoszauruszokkal kihaltak...
Fiok takaritasnal OK, de ha venni kell...

R1, R2, C1, Ft funkcionalisan nem igazan
muszaj bele, glimmlampa helyett diac illik
mamar. Az alkatresz ertekeket meg ujra kell
szamolni/kiserletezni. Persze akar meg igy
is mukodhet.

Alkatreszeket nagyon (!) tulmeretezni.

230/230 Voltos trafot kettovel pl 230/12
12/230 (vagy ilyesmi) ki lehet valtani..

Tesztelni hogy fogod???
Probalom elkepzelni :))))


csüt. aug. 03, 2006 21:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Csinálj tirisztorost .
Nekem bevált , az éllesztés meg csak a bekapcsolásból állt .


Okés meggyőztetek!
De Szamy75 még nem jelentkezett. Nem emlékszik vki, az övé tirisztoros elven működött?
Na emberek, hirtelen találtam.
Ez tirisztoros akkor ez frankóbb ?

Kép


Kapcsolás leírása: http://www.freeweb.hu/cserhat/leiras.jpg


csüt. aug. 03, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 94 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség