Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:46



Hozzászólás a témához  [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Villanypásztor 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A Szamy féle tirisztoros nálam lassan egy éve működik minden éjel .
/A hálózati üzem miatt ,nálam ivverter helyett trafó van benne . /


hétf. márc. 26, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. márc. 25, 2007 1:03
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv! Hát beleolvasgattam a fórumba és sajna a vége eltér a témáról kicsit... Kérdezném tőletek hogy szerintetek melyik villanypásztort lenne érdemes megépíteni?? Lényeg lenne hogy szinte örökéletű legyen és nehezen menyen tönkre!! Előre is köszönöm!


hétf. márc. 26, 2007 19:21
Profil Privát üzenet küldése YIM
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
snapscan írta:
Gilszkilabor írta:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor


Nem lehet elég nyomós oka! Mindent meg lehet oldani ezzel kapcsolatban, hogy a kutya is és más is a lehető legjobban jöjjön ki belőle, csak általában pénzbe kerül, amit a te fajtád sz.arik kifizetni erre, no meg időt sem pocsékol az utánajárásra! Aki egy állatot megöl, az maga is haljon meg!
Ha nem tetszik a reagálásunk, akkor NE írj egy fórumba ezzel kapcsolatban, ahol esetleg sértesz ezzel ilyen szempontból jóérzésű embereket! Akkor nyilván nem fogsz semmi bunkó választ kapni! Továbbra is fennáll amit korábban írtam! Tömd anyádba is!
A moderátorról annyit, hogy már a kérésedet is törölni kellett volna azonnal! Nemcsak az OFF miatt, hanem erkölcsi okokból is! Természetesen a válaszomat is, nehogy szúrja a kis érzékeny szemedet, te állatkínzó tetű!




jobb lenne ha kötekedés helyett meghallgatnánk hogy miről is van szó.

Ugyhogy most megkérlek téged Gilszkilabor hogy ird le hogy miról is van szó.
Azt nem igérem hogy nem fogok anyázni,
azt viszont megigérem hogy elősszőr elolvasom hogy miről van szó, s csak utana döntöm el hogy anyázni fogok e vagy sem...



Felesleges meghallgatni szerintem miről van szó, ehhez egyszerűen NINCS joga. Az állatorvos megoldja fájdalom mentesen HA muszáj.
És még ő van felháborodva, egyszerűen hihetetlen milyen emberek vannak. Ja boccs, embernek mégse kellene nevezni, de még állatnak se.

Moderátor törölje szerintem ezeket a hozzászólásokat.


hétf. márc. 26, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
prometheusz írta:
Mócsing írta:
A kutya nemfog eldőlni a villanypásztortól . Kedvenc őzem se dőlt el .


probáld ki anyóson.
ha nem dől el, még mindig ott a kettőhusz...

:x No comment. :o


hétf. márc. 26, 2007 17:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Mócsing írta:
A kutya nemfog eldőlni a villanypásztortól . Kedvenc őzem se dőlt el .


probáld ki anyóson.
ha nem dől el, még mindig ott a kettőhusz...


hétf. márc. 26, 2007 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Idézet:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor

A kutyákat én szeretem, úgyhogy a kérdésedre egy megoldás van (bár elszomorít): az állatorvos elaltatja. Sok pénzbe kerül, de aki kutyát vesz, annak felnőtt fejjel tudnia kell mit vállal. :shock:


hétf. márc. 26, 2007 16:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A kutya nemfog eldőlni a villanypásztortól . Kedvenc őzem se dőlt el .


hétf. márc. 26, 2007 16:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
snapscan írta:
Gilszkilabor írta:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor


Nem lehet elég nyomós oka! Mindent meg lehet oldani ezzel kapcsolatban, hogy a kutya is és más is a lehető legjobban jöjjön ki belőle, csak általában pénzbe kerül, amit a te fajtád sz.arik kifizetni erre, no meg időt sem pocsékol az utánajárásra! Aki egy állatot megöl, az maga is haljon meg!
Ha nem tetszik a reagálásunk, akkor NE írj egy fórumba ezzel kapcsolatban, ahol esetleg sértesz ezzel ilyen szempontból jóérzésű embereket! Akkor nyilván nem fogsz semmi bunkó választ kapni! Továbbra is fennáll amit korábban írtam! Tömd anyádba is!
A moderátorról annyit, hogy már a kérésedet is törölni kellett volna azonnal! Nemcsak az OFF miatt, hanem erkölcsi okokból is! Természetesen a válaszomat is, nehogy szúrja a kis érzékeny szemedet, te állatkínzó tetű!




jobb lenne ha kötekedés helyett meghallgatnánk hogy miről is van szó.

Ugyhogy most megkérlek téged Gilszkilabor hogy ird le hogy miról is van szó.
Azt nem igérem hogy nem fogok anyázni,
azt viszont megigérem hogy elősszőr elolvasom hogy miről van szó, s csak utana döntöm el hogy anyázni fogok e vagy sem...


hétf. márc. 26, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor


Nem lehet elég nyomós oka! Mindent meg lehet oldani ezzel kapcsolatban, hogy a kutya is és más is a lehető legjobban jöjjön ki belőle, csak általában pénzbe kerül, amit a te fajtád sz.arik kifizetni erre, no meg időt sem pocsékol az utánajárásra! Aki egy állatot megöl, az maga is haljon meg!
Ha nem tetszik a reagálásunk, akkor NE írj egy fórumba ezzel kapcsolatban, ahol esetleg sértesz ezzel ilyen szempontból jóérzésű embereket! Akkor nyilván nem fogsz semmi bunkó választ kapni! Továbbra is fennáll amit korábban írtam! Tömd anyádba is!
A moderátorról annyit, hogy már a kérésedet is törölni kellett volna azonnal! Nemcsak az OFF miatt, hanem erkölcsi okokból is! Természetesen a válaszomat is, nehogy szúrja a kis érzékeny szemedet, te állatkínzó tetű!


hétf. márc. 26, 2007 15:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Helló!
Nem lenne valakinek nyákrajza a Szamy féle villanypásztorhoz?

Ha valakinél akad egy ilyen, nagyon szépen megköszönném, ha elküldené e-mailben, vagy feltenni egy szerverre.
arpad.boros[kukac]gmail[pont][hu]

Előre is köszönöm,
Arpy


hétf. márc. 26, 2007 15:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
OFF

snapscan írta:
...Ha kell, beléd is tömöm! Anyádat kellene...
snapscan! Ha tömhetnéked van, akkor anyádba tömd a fa****at!
sse, te másik állat! Neked is hasonlókat kívánok!

Mindketten rettentően bunkók vagytok! Ez egy moderált Fórum, ahol nem illik sértegetni a másikat. Szerencsére az írásotokkal magatokat minősítitek. Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.

A Többiektől pedig elnézést kérek, hogy most a primitívek szintjére ereszkedtem, de nem akartam szó nélkül hagyni a dolgot.

ON

Gilszkilabor


hétf. márc. 26, 2007 14:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Villanypásztort hogy lehet kiprobálni? Csak
> azért kérdezem mert nehogy az legyen,
> hogy hozzáér a kutya aztán eldől

Megfogod es eldolsz :))))))


hétf. márc. 26, 2007 13:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
OFF (Mikor a villanypásztor nem segít...)

Valami háztartási vegyszerekből előállítható roppant hatékony "kutya-méregre" nincs tuti tippetek?

ON



Primitív barom.
Amit snapscan ír az a jó megoldás.
Abszolut nem vagyok agressziv de azért kedvem lenne az ilyen embert hülyére ütni egy vasrúddal.

ON:
Villanypásztort hogy lehet kiprobálni? Csak azért kérdezem mert nehogy az legyen, hogy hozzáér a kutya aztán eldől :)


hétf. márc. 26, 2007 13:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Úgy látom eltért a topik az eredeti témától :roll:
OFF
Saját kutyádat még pici korában érdemes rászokatni, hogy csak és kizárólag a saját edényéből egyen. Hogy ha pl. rosszindulatú genya alak bedobál neki az udvarba valami mérget, azt ne egye meg.
ON


hétf. márc. 26, 2007 12:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
OFF (Mikor a villanypásztor nem segít...)

Valami háztartási vegyszerekből előállítható roppant hatékony "kutya-méregre" nincs tuti tippetek?

ON


Gyere, adok neked szívesen. Ha kell, beléd is tömöm! Anyádat kellene megmérgezni, nehogy több ilyen szemetet csináljon, aki kutyákat akar eltenni láb alól!


hétf. márc. 26, 2007 10:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
OFF (Mikor a villanypásztor nem segít...)

Valami háztartási vegyszerekből előállítható roppant hatékony "kutya-méregre" nincs tuti tippetek?

ON


ólom

puskábol lehet belelőni a kutyába...


hétf. márc. 26, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
OFF (Mikor a villanypásztor nem segít...)

Valami háztartási vegyszerekből előállítható roppant hatékony "kutya-méregre" nincs tuti tippetek?

ON


hétf. márc. 26, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
chipi írta:
@snapscan
Akkor "Szamy75" kapcsolását építsem meg?


igen


vas. márc. 25, 2007 18:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Az a kapcsolás legalább működik . Ugyanez megy nálam éjelente . Annyi módosítással , hogy inverter helyett is csengőtrafó van benne , mivel csak hálózatról üzemel .


vas. márc. 25, 2007 8:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
@snapscan
Akkor "Szamy75" kapcsolását építsem meg?


szomb. márc. 24, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
chipi írta:


Felejtsd el.


szomb. márc. 24, 2007 19:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 16:59
Hozzászólások: 182
Tartózkodási hely: Tapolca
Hozzászólás 
Erröl mi a véleményetek?
http://pcb.extra.hu/webtartalom/kapcsol ... asztor.pdf


pén. márc. 23, 2007 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
elsehiszem írta:
több kérdés is van egyszerre. tekintve a szomszédom személyisége koros mivoltát, ha a kutya kijárás problémáját megoldom, még további gondok is lehetnek
adott esetben az hogy bejár a kertembe ahol a régi saját kutyája mellett egyre maszivabb kölyök kutyák vannak akiknek már ő idegen...

És ez miért baj?
Legalább nem engedik át a többi kutyák. Akaszd ki az összes kapudra, hogy "Harapós kutya!", aztán csókolom.


oké
a fökapun van
a hátsokapora is kell
ha ledkijelzöveloldom meg akkor elektromos téma lesz...
ttehát nem lophatom le a kelenföldi pu rol a kijelzőt?

De ez már nem elektro téma ... kivéve, ha: "buta robokuty!" :)


pén. márc. 23, 2007 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
elsehiszem írta:
több kérdés is van egyszerre. tekintve a szomszédom személyisége koros mivoltát, ha a kutya kijárás problémáját megoldom, még további gondok is lehetnek
adott esetben az hogy bejár a kertembe ahol a régi saját kutyája mellett egyre maszivabb kölyök kutyák vannak akiknek már ő idegen...

És ez miért baj?
Legalább nem engedik át a többi kutyák. Akaszd ki az összes kapudra, hogy "Harapós kutya!", aztán csókolom.
De ez már nem elektro téma ... kivéve, ha: "buta robokuty!" :)


vagy ha a szomszédom agyában lezajló elektromos impulzusokat probaljuk elemezni melyek ezt a viselkedésrendszert eredményezik...

de valoban igazad van
át lehet vinni valahogy ezt a témát egy önálló rovatba?
mi ennek a modja mert ugy látom sokan probalnak tanácsokat adni
jo lenne ha folytatodna...


pén. márc. 23, 2007 12:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
T68m írta:
elsehiszem írta:
...


el kell hogy keserítselek. Az egy dolog, hogy a magyar agár vagy egy skót sza.rvas agár simán átugorja a 2m-es kerítést. De azon egy whippet, labrador vagy egy németjuhász is átmegy, ha olyanja van.

Sőt, egyszer láttam, hogy egy ismerősöm labradorja (tehát nem agár és nem is túl nagy kutya) átment egy több, mint három méteresen! :shock:


4 méter?

vagy érjen egyból a holdig?

mellesleg ha már eltértünk a témától...
kövér barátnömet felvittem magamhoz
a kerti ablaknak háttal levetkőzött
a kutya meg elkezdett vonyitani mert azt hitte hogy telihold van...


pén. márc. 23, 2007 12:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
...


el kell hogy keserítselek. Az egy dolog, hogy a magyar agár vagy egy skót sza.rvas agár simán átugorja a 2m-es kerítést. De azon egy whippet, labrador vagy egy németjuhász is átmegy, ha olyanja van.

Sőt, egyszer láttam, hogy egy ismerősöm labradorja (tehát nem agár és nem is túl nagy kutya) átment egy több, mint három méteresen! :shock:


pén. márc. 23, 2007 11:56
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
több kérdés is van egyszerre. tekintve a szomszédom személyisége koros mivoltát, ha a kutya kijárás problémáját megoldom, még további gondok is lehetnek
adott esetben az hogy bejár a kertembe ahol a régi saját kutyája mellett egyre maszivabb kölyök kutyák vannak akiknek már ő idegen...

És ez miért baj?
Legalább nem engedik át a többi kutyák. Akaszd ki az összes kapudra, hogy "Harapós kutya!", aztán csókolom.
De ez már nem elektro téma ... kivéve, ha: "buta robokuty!" :)


pén. márc. 23, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
snapscan írta:
elsehiszem írta:
hol kapok 10 mikros és 630V-os kondenzátort
meg van épitve de 450V-os van helyette mert csak azt kaptam s nem merem igy bekapcsolni
vagy merhetem?
elsehiszem


Hova kell neked 10u 630V? Max. 1u 630V kellhet, a tíz kissé sok lesz. 1u meg bárhol kapható. A 450V-osat ne tedd bele.


a tybybb által 2006 aug. 27-én bemásolt kapcsolási rajzot épitettem meg mert a többihez nem volt alkatrész.
se grimlámpa se régi tranyok
ehhez csak ez az egy kondenzátor hiányzott ami megnéztem tényleg tartalmaz egy 10u/630V-os kondit.
Nem hittem hol sehol se lesz...

akkor most kezjek párhuzamosan vadászni a többi terv alkatrészeire s azt épitsem meg amihez először meglesz minden?
Megoldásnak jol hangzik, de egyébként elég rosszul hangzik...
Vajon a holdraszálásnál is igy döntötték el hogy mivel mennek a holdra?:)))


pén. márc. 23, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
T68m írta:
Ros-Co. írta:
A kutya nem hiszem hogy átugorna 2 méter téglafalat. Ha igen, akkor megkereshetné a felmerülő költségeket egy cirkuszi mutatványban.


bármelyik magyar agár érintés nélkül átrepül felette.


Te milyen magas téglafalra mondanád azt hogy képtelenség hogy átmenjen rajta egy kutya?
Egy konkrét magasságértéket kérnék.
Eddig azt tudom hogy ez nagyobb mint 2 méter s remélem hogy kisebb mint 3 méter...


pén. márc. 23, 2007 10:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
snapscan írta:
T68m írta:
Kutya ügyileg: én úgy tudom, hogy elég kitenni a harapós eb jelzés, ezek után a tulaj nem vonható felelősségre a hívatlan vendégben esett kárért.


Pontosan!

Persze, de jelen esetben a kutya ki tud menni az utcára, meg át tud menni a szomszéd udvarba is.


több kérdés is van egyszerre. tekintve a szomszédom személyisége koros mivoltát, ha a kutya kijárás problémáját megoldom, még további gondok is lehetnek
adott esetben az hogy bejár a kertembe ahol a régi saját kutyája mellett egyre maszivabb kölyök kutyák vannak akiknek már ő idegen...


pén. márc. 23, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Kutya ügyileg: én úgy tudom, hogy elég kitenni a harapós eb jelzés, ezek után a tulaj nem vonható felelősségre a hívatlan vendégben esett kárért.[/quote]

és tegyem ki a hátsó kertajtóra is?

igaz a betörő nem az ajton fog bemenni a kertbe mégse mondhatja ugye hogy ahol ő bemászott ott nem volt kinn tábla...


pén. márc. 23, 2007 10:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
snapscan írta:
T68m írta:
Kutya ügyileg: én úgy tudom, hogy elég kitenni a harapós eb jelzés, ezek után a tulaj nem vonható felelősségre a hívatlan vendégben esett kárért.


Pontosan!

Persze, de jelen esetben a kutya ki tud menni az utcára, meg át tud menni a szomszéd udvarba is.


pén. márc. 23, 2007 9:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
T68m írta:
Kutya ügyileg: én úgy tudom, hogy elég kitenni a harapós eb jelzés, ezek után a tulaj nem vonható felelősségre a hívatlan vendégben esett kárért.


Pontosan!


pén. márc. 23, 2007 8:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A kutya nem hiszem hogy átugorna 2 méter téglafalat. Ha igen, akkor megkereshetné a felmerülõ költségeket egy cirkuszi mutatványban.


bármelyik magyar agár érintés nélkül átrepül felette.


pén. márc. 23, 2007 1:43
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Laci_L írta:
Sajnos az a helyzet, hogy a magyar jog szerint a saját területeden belül se csinálhatsz ilyesmit. Volt már ilyen, az fa*szi még ma is ül.
Ha csak megrázza és véletlenül úgymegijed, hogy utána elsírja hogy az élete megnehezült, fizetni fogsz.

Azért sztem ezt bizonyítani is kell ...
Nem értek a joghoz, de sztem ha azt mondanám, hogy a szomszéd kertjében tegnap este megrázott valami, és ezért pénzt követelnék, a bíróság (vagy már az ügyészség, és akkor bíróságra se kell menni) simán elutasítaná a követelésemet.
Laci_L írta:
Bár ha a kutyád felkergeti a fára, akkor is te vegy a hibás. Kérdezz csak meg egy mátészalkai kert tulajt. Mert vendégei jönnek hívatlanul. És erre mit tud csinálni.
Na, ez a helyzet. Nálunk. :shock:

És ponotsan mi történt Mátészalkán? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Egyébként a faluban, ahol lakom, egy idõs, nuygdíjas néni véletlenül kiszabadult kutyája megharapott egy kisgyereket. Nem volt súlyos a sérüllés, de dokihoz kellett vinni. A néni megúszta pénzbírsággal, nem volt se bírósági ügy, se semmi. (A legnagyobb baja az volt, hogy a gyerek roma volt, és egybõl nagy tömeg verõdött össze a háza elõtt, és lincshangulat alakult ki: mondván, biztosan direkt uszította rá)


sztem nem nehéz bizonyítani, lefényképezi, vagy hív tanút, stb. Ha ténylegesen volt ott elektromos kerítés, akkor azt nehéz utólag letagadni.

Kutya ügyileg: én úgy tudom, hogy elég kitenni a harapós eb jelzés, ezek után a tulaj nem vonható felelősségre a hívatlan vendégben esett kárért.


pén. márc. 23, 2007 1:40
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
hol kapok 10 mikros és 630V-os kondenzátort
meg van épitve de 450V-os van helyette mert csak azt kaptam s nem merem igy bekapcsolni
vagy merhetem?
elsehiszem


Hova kell neked 10u 630V? Max. 1u 630V kellhet, a tíz kissé sok lesz. 1u meg bárhol kapható. A 450V-osat ne tedd bele.


pén. márc. 23, 2007 0:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
elsehiszem

Hát kérdezd meg az Önkormányzatnál mi az előírás, és kész. :shock:


csüt. márc. 22, 2007 16:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
Gafly írta:
Az elulso kerutes epitesi engedely koteles,
az oldalso nem:

http://www.rakosmente.hu/tabla.php?koze ... /foep1.txt



köszi neked is de egyvalami elbizonytalanit.
nem lehet h ez helyi rendelet ami alapján nem 100% hogy az ország összes falujában is igy van?

Mi van ha oldalkeritést épitek s megis lebontatják velem mert a mi falunkban nem pont igy szól a rendelet?


másik kérdés:
mi a helyzet ha a telken belül épitek magas keritést?
kert elválaszto tgéglafalat...
pl 2 méterre az utcafrontkeritéssel azzal párhuzamosan?


csüt. márc. 22, 2007 16:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Gafly írta:
Az elulso kerutes epitesi engedely koteles,
az oldalso nem:

http://www.rakosmente.hu/tabla.php?koze ... /foep1.txt



köszi neked is de egyvalami elbizonytalanit.
nem lehet h ez helyi rendelet ami alapján nem 100% hogy az ország összes falujában is igy van?

Mi van ha oldalkeritést épitek s megis lebontatják velem mert a mi falunkban nem pont igy szól a rendelet?


csüt. márc. 22, 2007 16:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Úgy helyezd el a drótot, hogy pálcákon befelé hajoljon a te kerted felé, tehát kívülről benyúlva csak szándékosan lehessen megfogni a drótot.

A kutya nem hiszem hogy átugorna 2 méter téglafalat. Ha igen, akkor megkereshetné a felmerülő költségeket egy cirkuszi mutatványban.

Mellesleg a futólánc az nem egy hülye találmány... Valami köztes kompromisszumot muszáj kötni

A villanypásztor csípése, nem hiszem hogy agyonütne bárkit is, még egy egeret sem. Úgy kell méretezni, hogy a kerben játszó kisgyerekre se jelenthessen veszélyt...

A kihelyezett táblák csak felkeltik a figyelmet, és a szomszéd feljelentési hajlamát. Azért a berendezést érdemes úgy elhelyezni, hogy bármelyik pillanatban le lehessen csatlakoztatni a drótról, és biztos helyre eldugni, ha mégis szaglászni jönne bárki... A dróthoz semmi közük, egyszerűen ott van... nem üzemel.

Asszem annyit vitáztatok már a lehetőségekről, hogy ez az egész átcsapott flame-elésbe. Inkább meg kéne építeni a cumót!


ok
hol kapok 10 mikros és 630V-os kondenzátort
meg van épitve de 450V-os van helyette mert csak azt kaptam s nem merem igy bekapcsolni
vagy merhetem?

mellesleg igaz a szomszédom személyisége nem villanypásztor téma,
de szerintme érdekes és sokrétü.
S ugy látom másokat is érdekel.
Mi ilyenkor a mod? Nyissunk uj forumot s irjuk ide hogy hol folytatodik a témának ez a része?
mi legyen a cime?
a szomszédom szemrehányt mert kizártam a kertembol?
pl?
jo cim
de siralmas is hogy ilyen megtörténhet...
eh
mondom
elsehiszem


csüt. márc. 22, 2007 16:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Amikor a gyereket agyonvágta a villany /lopás közben / ott nem villanypásztorról volt szó , hanem hálózati feszültségről .
Neértem mi ez a félelem . A közúttól néhány méterre láttam már ,vadak ellen kiépített villanypásztort . Tegyél ki figyelmeztető táblákat a szomszéd felől . Érdemes lenne valahonnan előhalászni az idevonatkozó rendeletet . Tényleg , hol megy be a szmszéd ?


nos
alapbol ugy néznek ki a kertek
hogy mindenki bekeritette a kertje felét
a hatso felet nem
az a szántó
a szántó fele van hátso ajto
de mivel minden utcaforntál van kerités
igy a hátsó közös szántot könnyebb szántani
persze tulajdoni lap szerint önálóak
a szomszéd kimegy a saját hatso ajtaján a szántora
átjon a határon amit csak a házam oldalfala szab meg optikailag
s bejön az én hátsó ajtómon.
Ezek a hátsojatok kertajtók.


De mondom ez a része orvosi eset mert pl 3 éve szó szerint **** a szomszéd hogy kizárom őt a kertemből mikor bezártam a hátsó ajtómat...

nincs erre valami gyogyszer?:)))


csüt. márc. 22, 2007 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Az elulso kerutes epitesi engedely koteles,
az oldalso nem:

http://www.rakosmente.hu/tabla.php?koze ... /foep1.txt


csüt. márc. 22, 2007 15:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Úgy helyezd el a drótot, hogy pálcákon befelé hajoljon a te kerted felé, tehát kívülről benyúlva csak szándékosan lehessen megfogni a drótot.

A kutya nem hiszem hogy átugorna 2 méter téglafalat. Ha igen, akkor megkereshetné a felmerülő költségeket egy cirkuszi mutatványban.

Mellesleg a futólánc az nem egy hülye találmány... Valami köztes kompromisszumot muszáj kötni

A villanypásztor csípése, nem hiszem hogy agyonütne bárkit is, még egy egeret sem. Úgy kell méretezni, hogy a kerben játszó kisgyerekre se jelenthessen veszélyt...

A kihelyezett táblák csak felkeltik a figyelmet, és a szomszéd feljelentési hajlamát. Azért a berendezést érdemes úgy elhelyezni, hogy bármelyik pillanatban le lehessen csatlakoztatni a drótról, és biztos helyre eldugni, ha mégis szaglászni jönne bárki... A dróthoz semmi közük, egyszerűen ott van... nem üzemel.

Asszem annyit vitáztatok már a lehetőségekről, hogy ez az egész átcsapott flame-elésbe. Inkább meg kéne építeni a cumót!


csüt. márc. 22, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Amikor a gyereket agyonvágta a villany /lopás közben / ott nem villanypásztorról volt szó , hanem hálózati feszültségről .
Neértem mi ez a félelem . A közúttól néhány méterre láttam már ,vadak ellen kiépített villanypásztort . Tegyél ki figyelmeztető táblákat a szomszéd felől . Érdemes lenne valahonnan előhalászni az idevonatkozó rendeletet . Tényleg , hol megy be a szmszéd ?


csüt. márc. 22, 2007 14:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Laci_L írta:
Sajnos az a helyzet, hogy a magyar jog szerint a saját területeden belül se csinálhatsz ilyesmit. Volt már ilyen, az fa*szi még ma is ül.
Ha csak megrázza és véletlenül úgymegijed, hogy utána elsírja hogy az élete megnehezült, fizetni fogsz.

Azért sztem ezt bizonyítani is kell ...
Nem értek a joghoz, de sztem ha azt mondanám, hogy a szomszéd kertjében tegnap este megrázott valami, és ezért pénzt követelnék, a bíróság (vagy már az ügyészség, és akkor bíróságra se kell menni) simán elutasítaná a követelésemet.
Laci_L írta:
Bár ha a kutyád felkergeti a fára, akkor is te vegy a hibás. Kérdezz csak meg egy mátészalkai kert tulajt. Mert vendégei jönnek hívatlanul. És erre mit tud csinálni.
Na, ez a helyzet. Nálunk. :shock:

És ponotsan mi történt Mátészalkán? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Egyébként a faluban, ahol lakom, egy idős, nuygdíjas néni véletlenül kiszabadult kutyája megharapott egy kisgyereket. Nem volt súlyos a sérüllés, de dokihoz kellett vinni. A néni megúszta pénzbírsággal, nem volt se bírósági ügy, se semmi. (A legnagyobb baja az volt, hogy a gyerek roma volt, és egyből nagy tömeg verődött össze a háza előtt, és lincshangulat alakult ki: mondván, biztosan direkt uszította rá)



álljon meg a menet!

akkor foglaljuk össze.

1. ha a kutya kimegy a jog nem az én oldalamon van.
2. ha villanypásztort teszek fel a jog szintén nem az én oldalamon van
3. jelenleg 160 cm magas a kerités ez szintén nem ad jogbiztonságot nekem.
amit tehetek törvényesen:

1. azt hazudom egy uj baleknak hogy a kutyával nins semmi gond csak több kutyám van, s nem birok őket etetni ezért neki adom. Szomszédom ugyanezt tette velem de ahogy átkerült hozzám a kutya odakerült hozzá egy ujjabb kutya a többi mellé... Ez jogszerü s a felelősség az övé.
2. elaltatom a kutyát. x ezer forintért. Ugy tudom ez legális csak agyonverni nem szabad.
3. megmagasitom a keritést x ezer forintért.
Mondjuk 2 méteresre. Ha ezen is átugrik a kutya akkor továbbra se vagyok jogbiztonságban. Van szabály h milyen magas lehet max a kerités? Lehet h tul magas keritéssel ugyancsak szabálysértést követek el?
Felmerült bennem az is hogy 3 méteres téglafalat emelek. Csábitó hogy téglához korlátlan mértékben tudok hozzájutni, de riogatnak hogy a munka és kötöanyagdij is igen magas...
mert ha 2 méteres téglafalat emeltetek s azon is átmegy a kutya akkor kidobtam megint az ablakon a pénzt...
a téglafal azt mondják engedélyköteles, s kérdés adnak e engedélyt 3 méteres téglafalra?

na én összefoglaltam, javitsatok ki ha valamiben tévedtem vagy tegyetétek hozzá amit kihagytam...


csüt. márc. 22, 2007 14:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Sajnos az a helyzet, hogy a magyar jog szerint a saját területeden belül se csinálhatsz ilyesmit. Volt már ilyen, az fa*szi még ma is ül.
Ha csak megrázza és véletlenül úgymegijed, hogy utána elsírja hogy az élete megnehezült, fizetni fogsz.

Azért sztem ezt bizonyítani is kell ...
Nem értek a joghoz, de sztem ha azt mondanám, hogy a szomszéd kertjében tegnap este megrázott valami, és ezért pénzt követelnék, a bíróság (vagy már az ügyészség, és akkor bíróságra se kell menni) simán elutasítaná a követelésemet.
Laci_L írta:
Bár ha a kutyád felkergeti a fára, akkor is te vegy a hibás. Kérdezz csak meg egy mátészalkai kert tulajt. Mert vendégei jönnek hívatlanul. És erre mit tud csinálni.
Na, ez a helyzet. Nálunk. :shock:

És ponotsan mi történt Mátészalkán? Csak kíváncsiságból kérdezem.

Egyébként a faluban, ahol lakom, egy idős, nuygdíjas néni véletlenül kiszabadult kutyája megharapott egy kisgyereket. Nem volt súlyos a sérüllés, de dokihoz kellett vinni. A néni megúszta pénzbírsággal, nem volt se bírósági ügy, se semmi. (A legnagyobb baja az volt, hogy a gyerek roma volt, és egyből nagy tömeg verődött össze a háza előtt, és lincshangulat alakult ki: mondván, biztosan direkt uszította rá)


csüt. márc. 22, 2007 9:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Gafly írta:
> Még egy: azt a kerítést, ami köztetek van,
> neked kell megcsinálnod, vagy neki?

Regen az volt a szabaly, hogy ha az utcarol
szembe allsz a telekkel, akkor a jobb oldali
kerites a tied, azert felelsz te, a baloldaliert
pedig a bal oldali szomszed....


Aha, nálunk is így van! De nem tudtam, hogy mindenhol, vagy csak némelyik helyeken.
És a telek végében lévőt közös erővel kell megcsinálni.


Ja, bocs, most látom, a múltkor ráírtam, hogy így van, de nem figyeltem, hogy az utcáról nézve! Nálunk az utcáról nézve a bal oldali a miénk, a jobb oldalit csinálta a jobb oldali szomszéd.
(A hátsó meg elvileg közös, de gyakorlatilag az is teljesen saját építésű.)
Tehát akkor nem mindenhol ugyanúgy van.


csüt. márc. 22, 2007 9:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Mócsing írta:
A szomszédot ajánlott tértivevényes levélben értesíted , hogy ......-tól , a kertedben villanypásztor üzemel . Síveskedjen elkerülni . Máris védve vagy , ha megrázza és hisztizik .


Sajnos az a helyzet, hogy a magyar jog szerint a saját területeden belül se csinálhatsz ilyesmit. Volt már ilyen, az fa*szi még ma is ül.
Ha csak megrázza és véletlenül úgymegijed, hogy utána elsírja hogy az élete megnehezült, fizetni fogsz.
Bár ha a kutyád felkergeti a fára, akkor is te vegy a hibás. Kérdezz csak meg egy mátészalkai kert tulajt. Mert vendégei jönnek hívatlanul. És erre mit tud csinálni.

Na, ez a helyzet. Nálunk. :shock:


csüt. márc. 22, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A szomszédot ajánlott tértivevényes levélben értesíted , hogy ......-tól , a kertedben villanypásztor üzemel . Síveskedjen elkerülni . Máris védve vagy , ha megrázza és hisztizik .


csüt. márc. 22, 2007 8:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
T68m írta:
Sparow2 írta:
Egyszerûbb, ha megkötöd a kutyát, egy hosszú láncra. (Ha az utcára is ki tud járni, akkor meg fõképp kösd meg, vagy hozasd renbe a kerítést - ha kihívja a sintért a szomszéd, amikor a kutya az utcán mászkál, akkor simán elviszik a kutyádat)


sztem, egy kutyát sem szabad láncra kötni, még "futóláncra" sem. De ez az én magánvéleményem.

Egyébiránt a villanypásztor megoldást sem javaslom, mivel az szomszéd ellen nem jó, még fel is jelenthet érte.

Az eb kiszökését megfelelõen épp kerítéssel és neveléssel lehet megoldani. Egyébként a szomszéd ellen még egy kutya (lehetõleg kuvasz, komondor) beszerzésével lehet legjobban védekezni. Azok a kerítést ösztönösen tiszteletbe tartják, és a rájuk bízott ingatlant megvédik


a villanypásztor a kutya ellen lesz. De akkor sehova se lenne szabad villanypásztort felszerelni? Mert bárkit feljelenthetnek ha felszereli? Vagy ez most hogy van?
Szóval a kuvasz vagy a komondor megoldja a kutya kijárás problémáját? Ezt se értem. teszem azt beszerzek egy komondort ami majd nem jár ki a kertbõl... De mi lesz a meglévõ kutyával ami eddig kijárt...
Szoval szabaduljak meg tõle?

Megfelelõen épp kerités? A mostani kb 160-170 cm magas.
Milyen magas az a kerités ami megfelelõen épnek számit?
Mert ha pl megmagasitom a keritést 2 méteresre s azon is átmegy a kutya, akkor csak kidobtam egy halom pénzt az ablakon...


1. jó, akkor hagyjuk a szomszéd elleni villanypásztorkodást

2. a kuvasz/kommondor pont a szomszéd és egyéb hívatlan emberek ellen jó, nem pedig a meglévő eb megszabályozására. (később láttam, hogy írtad, hogy most már kölykök is vannak)

3. nehéz megmondani, hogy mit csinálj egy szót nem fogadó ebbel. A nevelés időigényes, tehát a legdrágább dolog.

4. az épp kerítést a lyukak és egyéb dolgokra értettem.


szer. márc. 21, 2007 21:53
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 61 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség