Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 17:33



Hozzászólás a témához  [ 334 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Villanypásztor 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 15, 2011 20:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Villanypásztor
Sziasztok tudna segiteni valaki nekem,hogy hánysor drotot kel kihuzni a birkának.


szomb. okt. 15, 2011 20:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. szept. 22, 2006 18:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás Re: Villanypásztor
A kínált készlet egy részének kimenő feszültsége túllóg a szabványoson....


Felhívnám a figyelmet arra, hogy villanypásztor alkalmazáshoz szigorú előírások tartoznak, figyelmeztető táblák alkalmazása bizonyos távolságonként, bizonyos kivitelben, meg ilyenek.


csüt. júl. 14, 2011 13:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 28, 2007 16:54
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Vas megye
Hozzászólás 
zsu004 írta:
Sziasztok!Remélem tud nekem valaki segíteni?!Villanypásztort szeretnék venni.Tudna valaki ajánlani címeket?Újat szeretnék,de nem túl drágát.Egy címet már megnéztem,de sajnos nem tudom felvenni a kapcsolatot az illetővel,mert nem elérhető.Ha valaki tudna címeket azt megköszönném!Előre is köszönöm!Üdv!


Udv.

Nálunk LACME van, innen: http://www.conteco.hu

Szombathelyen vannak, gondolom postáznak is, ha szükséges.

Imi.


csüt. ápr. 02, 2009 20:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 30, 2009 12:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!Remélem tud nekem valaki segíteni?!Villanypásztort szeretnék venni.Tudna valaki ajánlani címeket?Újat szeretnék,de nem túl drágát.Egy címet már megnéztem,de sajnos nem tudom felvenni a kapcsolatot az illetővel,mert nem elérhető.Ha valaki tudna címeket azt megköszönném!Előre is köszönöm!Üdv!


hétf. márc. 30, 2009 12:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A biztonsági szikraközről ne feledkezzetek meg .


csüt. márc. 26, 2009 12:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Köszönöm Imi az információkat!
Üdv!
Pityu


szer. márc. 25, 2009 16:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 28, 2009 16:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Mócsingnak. Nem kevés munkával de hagyományos gyújtótrfóval sikerült 14-16 mm esszikrát elérnem. A tíz kv-os méréshatáru műszert "kifekteti" tranzisztoros villanypásztor, egyébként így kérte a megrendelő is. bl üdv.


kedd márc. 24, 2009 17:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 28, 2007 16:54
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Vas megye
Hozzászólás 
Pityu7 írta:
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy villanypásztort én is. Az eddig szerepeltek nem tűnnek bonyolultnak, bár nem vagyok járatos a témában.
Tirisztorosra gondoltam hálózatról leválasztó trafóval.

Milyen hosszú vezetéket lehet maximum használni, hogy hatásos legyen?
Néhány km-es kerítéshez kell és többnyire birkákhoz!

Üdv.
Pityu


Udv.

Nálunk LACME Secur 1800-as van (francia), ez 2 Joule-t tud, a fesz. 10KV. Erősen felnőtt zöldnövényzet mellett 2 km, közepesnél 4km, gyengén felnőtt növényzetnél pedig 16km. Nálunk kb. 2ha van kerítve, ~680 méter. A rackát térdre vágja (az első 1 hétben voltak kiugrálások, utána nulla kiugrás). Talán ebben a fórumban írták, nem tudom biztosan, hogy pl. egy LADA gyújtótrafó 50-100 mJoule, tehát ennek 20-ad, 40-ed része, úgyhogy ezzel kalkulálj. A villamos fogyasztása 7W. Ebben speckó, kis belső ellenállású trafó van.

A másik, hogy az MSZ szerint nem lehet 10kV-nál több a fesz. A gyári szigetelő kapcsok általában max. 12 KV-os feszre készülnek, erre is figyelj, ha magad csinálod.

Imi.


kedd márc. 24, 2009 13:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szerintem a tranzisztorosnak árnyoldala ,hogy kimondottan tranzisztoros gyujtótrafó kell hozzá . Különben kicsi a feszültség . A tirisztorosnak meg jó a hagományos gyujtó .


pén. márc. 20, 2009 22:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 28, 2009 16:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
faer-farsi tudok küldeni kituningolt rajzot már három példányban megépítettm 14-mm es szikra garantált ha a trfó nerm egy menetzárlatos régiség. ban-laszlo


csüt. márc. 19, 2009 17:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 16, 2009 16:26
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
sziasztok. tudnátok segitteni villanypásztor épitésébe?
ha kérhetem küldjetek rajzot ami alapján meg tudnám épiteni.
e-mail cimem: ***
elöre is köszi.
krisztián.

azért van a fórum, hogy itt kérdezzünk. mások is felhasználhassák az anyagot. e-mail-t töröltem. visszalapozva találsz kapcsolásokat köszi! mod.


hétf. márc. 16, 2009 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy villanypásztort én is. Az eddig szerepeltek nem tűnnek bonyolultnak, bár nem vagyok járatos a témában.
Tirisztorosra gondoltam hálózatról leválasztó trafóval.

Milyen hosszú vezetéket lehet maximum használni, hogy hatásos legyen?
Néhány km-es kerítéshez kell és többnyire birkákhoz!

Üdv.
Pityu


pén. márc. 06, 2009 13:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 28, 2009 16:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
Variszabinak: kösz a rajzot de ez is tranzisztoros végfok és úgy érzem ez a típus már kiadta a mximumot. a végtranzisztor helyén darlingtotnt alkalmaztam atrafóval rezgőkört alkotó kondit(200 nf) 20 voltos zennert sorba kettőt a szikra mégsem akkora mint azt szeretném. taláninkább a tirisztoros.


szer. feb. 04, 2009 16:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Én a tirisztorosra szavazok . Az nagyobb feszültséget ad le szerintem .
Ha jól emlékszem három centi körüli szikrát adott .


szer. feb. 04, 2009 12:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
ban-laszlo írta:
víllanypsztor téma: megépítettem kettőt is, tunningoltam őket, igaz tranzisztorosak. a kilovoltmérő amely ilyen célokra szolgál tőbbet mint 6-8 kilovoltot mutat. amugy 12-14 milliméterről áthúz. állítólog lovanak,vadaknak kevés. ha valaki tudna jobbat köszönettel venném.


Lovak baromi érzékenyek a feszültségre, 6kV már elég! Vadakat nem tudom.


kedd feb. 03, 2009 22:01
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
ban-laszlo írta:
víllanypsztor téma: megépítettem kettőt is, tunningoltam őket, igaz tranzisztorosak. a kilovoltmérő amely ilyen célokra szolgál tőbbet mint 6-8 kilovoltot mutat. amugy 12-14 milliméterről áthúz. állítólog lovanak,vadaknak kevés. ha valaki tudna jobbat köszönettel venném.

Van egy linkem, de nem tudom, hogy jobb-e: http://www.stegoweb.net/pages/electric-fence.htm
A feszültség attól függ, hogy mekkora tápfeszültségről működteted, és a transzformátorod szekunder menetszámától.


kedd feb. 03, 2009 19:52
vas-tag

Csatlakozott: szer. jan. 28, 2009 16:31
Hozzászólások: 6
Hozzászólás 
víllanypsztor téma: megépítettem kettőt is, tunningoltam őket, igaz tranzisztorosak. a kilovoltmérő amely ilyen célokra szolgál tőbbet mint 6-8 kilovoltot mutat. amugy 12-14 milliméterről áthúz. állítólog lovanak,vadaknak kevés. ha valaki tudna jobbat köszönettel venném.


kedd feb. 03, 2009 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ezt csak kerítés mellé érdemes telepíteni, ha azt akarja az ember, hogy a kutya ne menjen közel a kerítéshez?

Különben, ha pl. nincs kerítés a szomszédhoz vagy az utcára, és a kutya az áramütés ellenére átmegy (mert pl. ott egy macskát lát, vagy egy másik nemű kutyát tüzeléskor) akkor meg visszajönni nem fog.


A betanítás idejére kell kerítés mellé telepíteni. Ahol a vezeték fut a földben lenni kell vmi látható dolognak is (pl. 20cm magasan egy piros szalag) amit a kutya fel tud ismerni. Egy idő után megtanulja, ha közelít sípolást hall majd ha nem áll meg áramütés éri, a rendes kerítés miatt nem tud továbbmenni. Ha a piros szalag mint határ bevésődött az agyába, a kerítés elhagyható.

Legalábbis így mesélik. Ha meg mégis neked lenne igazad nagy pofáraesés lenne a drága cucc megvétele. Ezért is nem akarok nagy pénzt kiadni érte.


vas. feb. 01, 2009 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gelez írta:
Sziasztok!
Végigfutottam a fórumot és néhányszor említettétek a drótnélküli villanypásztort. Vmi ilyesmire gondolhattatok:
http://kepfeltoltes.hu/080428/43600023_ ... es.hu_.jpg
Ez a cucc 60 rongy egy kutyának. Nincs vkinek ötlete hogyan lehetne megépíteni? Első nekifutásra nem tűnik túl bonyolultnak. A földben lévő drótot oszcillátorra kötni, a kutya nyakában lévő, az oszcira hangolt rezgőkör kimenetét egyenirányítani, komparálni, kisebb ref. fesznél sípol, nagyobbnál áramütés. Esetleg vmi kódolást is lehetne beletenni, nehogy más is aktiválhassa a jeladót, pl. egy közelben haladó motor. Gondolatom szerint, a rádiójelnek gyorsan kell csillapodnia a levegőben, hogy az erőssége minél pontosabban legyen köthető a keletkezése helyéhez, a kutya mindig ugyanott kapja a figyelmeztetést. Ha vki ért a rádiótechnikához ne tartsa magában mi a véleménye!

Üdv:zoli

Ezt csak kerítés mellé érdemes telepíteni, ha azt akarja az ember, hogy a kutya ne menjen közel a kerítéshez?

Különben, ha pl. nincs kerítés a szomszédhoz vagy az utcára, és a kutya az áramütés ellenére átmegy (mert pl. ott egy macskát lát, vagy egy másik nemű kutyát tüzeléskor) akkor meg visszajönni nem fog.


hétf. jan. 12, 2009 16:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 10, 2009 19:36
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szamy75 írta:
Az általam épített készülék(tavasz óta műk. a kertben)a következő:
220-ból 12v(6w-os trafó) a 12ből vissza 220,(2,5w os trafó)ez kondiba (1m 630v)eltárol,és kb1,5 hz-el belesül egy trabi gy.trafóba(kb30kV).Namármost,ha ez soknak tünne ne ijedj meg,nem az.Ha valakit rázott már meg gyújtószikra,az tudja hogy baromi kellemetlen de messze nem halálos.Nekem bernim van,hosszú a szőre,2-3kv nemigen csapná meg(esetleg esőben).mellesleg miután pontosan kétszer megrázta azóta 1m-es távolságot tart a zsinortól(ha csak kihúzom valahova,és nincs benne villany akkor is kerüli).ja a fogyasztás pár mA.ha érdekel a rajz vagy kész panel szólj.


szomb. jan. 10, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. szept. 16, 2004 20:51
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Sziasztok!
Végigfutottam a fórumot és néhányszor említettétek a drótnélküli villanypásztort. Vmi ilyesmire gondolhattatok:
http://kepfeltoltes.hu/080428/43600023_ ... es.hu_.jpg
Ez a cucc 60 rongy egy kutyának. Nincs vkinek ötlete hogyan lehetne megépíteni? Első nekifutásra nem tűnik túl bonyolultnak. A földben lévő drótot oszcillátorra kötni, a kutya nyakában lévő, az oszcira hangolt rezgőkör kimenetét egyenirányítani, komparálni, kisebb ref. fesznél sípol, nagyobbnál áramütés. Esetleg vmi kódolást is lehetne beletenni, nehogy más is aktiválhassa a jeladót, pl. egy közelben haladó motor. Gondolatom szerint, a rádiójelnek gyorsan kell csillapodnia a levegőben, hogy az erőssége minél pontosabban legyen köthető a keletkezése helyéhez, a kutya mindig ugyanott kapja a figyelmeztetést. Ha vki ért a rádiótechnikához ne tartsa magában mi a véleménye!

Üdv:zoli


hétf. ápr. 28, 2008 21:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Persze, kicsit variálni kellene a feliratot.
Pl.: Vigyázat, nagyfeszültség! Pacemakert használók saját érdekükben ne érintsék meg! :)


pén. márc. 14, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Írd ki Te is!
Az enyémet is piszkálták, ki is nyitották kétszer, aztán ráírtam, hogy "ALARM!", azóta nem piszkálják.


pén. márc. 14, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 0:10
Hozzászólások: 463
Tartózkodási hely: Magyarorszag
Hozzászólás 
Az Nemetrorszag.Magyarorszagon mindenkinek lenne annyi esze, hogy szigetelt vegu csavarhuzoval tesztelne a rendszert vagy a slusskulcsot a muanyag reszenel tartva.Amugy szerintem Nemetorszagban meg csak a tabla volt kiteve nem volt semmi fele villanypasztor. :D


pén. márc. 14, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 14, 2008 9:30
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Szerbusztok Társak!
Nekem az a gondom,hogy az automat állandóna piszkálják ,karcolják stb.
Hiába a riasztó!
Egy villanypásztorra gondoltam????!!!!!!
Szerintem ez segítene!
3 éve németországban láttam egy autora kiirva! Még hozzáérni sem mertem volna!
Szivesen várok minden hozzászólást vagy ötletet.
Köszi Kasztor!


pén. márc. 14, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. feb. 16, 2008 15:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló mindenki!
Ha tudtok akkor nekem is küldjetek már egy kapcsrajzot-nyákbeültetést-megg egy alkatrészleírást villanypásztorhoz!
Előre is köszönöm aki segít!!!
:roll:


szomb. feb. 16, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Köszönöm az ifot ,kipróbálom .


szomb. nov. 24, 2007 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Próbáld ki. Ilyen esetben nagy segítség :)

Start-Programok-Kellékek-Kisegítő lehetőségek-Képernyőbillentyűzet


pén. nov. 23, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Megvettem !
Képernyő-billentyűzetet még sosem láttam .


pén. nov. 23, 2007 8:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 20:27-kor.



csüt. nov. 22, 2007 18:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kérlkszépn , az úgy működik hogy kábl van kihúzva vagy lásva a birtok határán ,amibé impulzusokat adnak . Ha a kutya mégközélíti ,mégcsípi a nyakát . 1 hónap alatt kialakul bénéa tudat hogy méddig méhét . Azutánn lévészik a nyakörvét ,és événté 1-1 hétré föltészik fissítés képénn .
/holnap billéntyűt kő vénném /


csüt. nov. 22, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
gergo04

Az én villanypásztorom is 2-3 cm-es ívet húz. 2db 470 nf-os kondit töltök kb 3-400V-ra. Puli kutyámnak bőven elég volt. Csak egyszer szagolta meg és nem sokszor ment neki, 1 hét után felesleges volt bekapcsolni.

Nekem akkumlátorról működött a villanypásztor és akkor működött jól ha egy fém rúddal leföldeltem.


csüt. nov. 22, 2007 16:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Van egy olyan megoldás, hoyg a kutyán van egy nyakörv, ami megcsípi, ha elhagyja a területet, azaz a dróthurok vagy a rádióadó által besugárzott területet.

Ez sztem még gázabb megoldás, mert mi van ha pl. valami zavar éri a vevőt, elszakítják a drótot, áramszünet van stb? A kutyust addig rázza míg le nem veszed?

Tisztára egy Fortress c. filmre emlékeztet az egész...


csüt. nov. 22, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 06, 2007 12:16
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Szeva!
Inkább húzz ki egy dróthálót, az aljához meg tegyél téglákat. Neked sem kell bíbelődni a pásztorral, a kutya sem földel, meg a mérget sem fogja megenni!


csüt. nov. 22, 2007 13:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Elismerem, hogy baromira fáj neki, de ha átmegy a szomszédba és megmérgezik(mert megteszik :evil: ), az mégjobban fájna neki... Vagy kössem meg??? De akkor meg egész életében legyen egy x méter hosszú láncon??? Az szerintem nem élet...


szer. nov. 21, 2007 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A vaddisznó az egyik legveszélyesebb vad,mert agresszív,de ostoba mint a háziasított kollegája,ha bedühödik addig megy amíg el nem borul.
Erővel visszatartani kis tulzással csak a berlini fal másával lehet.

A kutyusra viszont fokozottan veszélyes a villanypásztor,mert kisebb termetű (a legtöbbjük) mint az ember,kíváncsi és szaglász.Az orra meg kb olyan,mintha te a szádba vennéd a delejt,ne próbáld ki(!!!).
Egy alapos orrbarúgás amitől 2 métert repül hátra,humánus ahhoz képest amikor a kutya nedves orán és koponyáján keresztül sül ki neked a kezeddel megérintve alig kellemetlen töltésmennyiség.
Gondolj bele még az elemet is érzed a szádban,amiből 10et kell sorbakötni,hogy végre a kezeddel is érezd.


szer. nov. 21, 2007 23:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Az egyik kollégám vadász . Ő mesélte , vaddisznó hátratolatott , aztán nekifutásból ,visítva át a madzag alatt ...


szer. nov. 21, 2007 22:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. szept. 06, 2007 12:16
Hozzászólások: 50
Hozzászólás 
Szevasztok!
Egy biztos! Ha haverotoknál buli van, vigyázzatok a kertben pisálással illuminált állapotban!
További szép estét!


szer. nov. 21, 2007 18:14
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Inkább autóba való gyujtó kellene bele . Bontóban elég olcsó .


szer. nov. 21, 2007 0:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
:D
Akkor holnap megyek veszek bele kondit, biztos a kapacitása már nem a régi... Meg lehet kipróbálom másik trafóval is..

Köszi :wink:


kedd nov. 20, 2007 21:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A 4-500V nagyonjó .

Fogta a fene . Az őz mindenesetre elégedett vele ,nemjön babotenni .


kedd nov. 20, 2007 21:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Olyan 450-500V, attól függ, hogy állítom az invertert... Tirisztor az valami izmos orosz 600Vos csavaros csoda! Ilyen volt.. :D
Szikraköz van, kb 1,5cm lett.
Én a kondira gyanakszom, régi tevéből van. Lehet már átütött párszor és nincs akkora kapacitása.. Másikkal még nem próbáltam, nincs itthon..

Fogtad már meg a delejt? Neked mennyire durva?


kedd nov. 20, 2007 20:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Hány voltra töltődik a kondi ? Az enyém 3-3.5 centis ívethúz , igaz nem inverteres . Szikraközt csináltál ?


kedd nov. 20, 2007 20:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Hali.

Mint bosszankodó kutyatulaj, nekem is meg kellett építeni egy ilyen készüléket, mert az eb átment a szomszédba, aki megfenyegettt, hogy megmérgezi ezt is. :evil: Az előző kutyust sikerült is neki.. :(
Na de a lényeg, hogy a Szamy-féle cuccot építettem, de gyengének találom... Odanyúlok, megcsap, de nem fetrengek tőle a földön.. Gondoltam, ha megkapja a drótot, még gyengébb lesz, és még a kutya sem fog tőle félni.
Kb. 2-2,5cm-es ívet húz, elégnek kellene lennie.. Vagy nektek is ez a tapasztalat, hogy nem ültök le tőle? Végülis a lényeg, hogy az ebnek legyen kellemetlen...
Lehet hogy a kondi rossz?? Nincs benne elég energia?
A trafó egy 4V-os valami kismotortrafó(jó).

Észrevételeket, tapasztalatokat várok az "erejével" kapcsolatban. :wink:

Köszi!
Gergő

Ja, ha valakinek kell panelterv, elküldöm...


kedd nov. 20, 2007 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Mi az a 9V 55Ah szárazelem?


hétf. okt. 08, 2007 9:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 07, 2007 16:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás villanypásztor
Sziasztok!

Talán többeteknek is hasznos lehet: http://vinexbt.hu
Fejlődő honlap, úgyhogy érdemes időnként visszanézni, de telefonon is szívesen tájékoztatnak, ha vmi nem tiszta. Ja, és villanypásztorok, természetesen. :) Van webáruházuk is...


vas. okt. 07, 2007 16:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Pl. lepukkadt analóg beltérik hálótrafója .


csüt. szept. 13, 2007 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Elektrokontha-nál vannak olyan kis kínai trafók, amik 12V 1A körüliek, naccságrendileg 800 pénz. Az a paneltrafónál még jobb ár. Nekem 12V segédtápnak kellett minél olcsóbban.


csüt. szept. 13, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. dec. 16, 2004 17:50
Hozzászólások: 273
Hozzászólás Re: Tuti villanypasztor!
bernardo írta:
Udv MIndenkinek!
Olvastam a forumot, mert szeretnek epiteni a kutyamnak egy villanypasztort, de oszinten megmondva nem igazan tudom h melyiket epitsem meg mert sok raiz elhangzott h jo vagy nem jo, szoval kerem az segitsen aki epitett mar es biztosra mukodik kutyapasztorkent.
Sztem azok a valtozatok jok amelyikek egy nem elektrolit kondit toltenek fel a halozatrol (230V) es ezt sutik ra a gyujtotrafora, de ehhez elengedhetetlen a galvanikus elvalasztas a 230V-rol es ehhez olyan trafo kell ami 1:1 attettel 230/230 mukodik es az ilyen beszerzese eleg nehez. A Mocsing fele valtozat jonak nez ki, bar a 2 trafo ugymond "belepocsekolasat" nem tartom jonak, nem is beszelve arrol h a visszafele bekotott (nem arra a celra gyartott trafo) nem fogja visszaadni a 220V. De meg1szer mondom h ezt en csak igy ranezesre allitom, ezert varom a tapasztaltabbak valaszat.
Nekem igazabol ez a rajz tetszik:http://arpy.atw.hu/villanypasztor/pasztor.jpg
Csak itt is van a galvanikus levalasztas problema. De nektek mi a velemenyetek??? Kerlek valaszoljatok es nagyon megkoszonnem ha belinkelnetek vagy elkuldenetek mailben:sbernardo86@yahoo.co.uk azokat a rajzokat amiket kiprobaltatok es tenyleg erdemes megepiteni. Elore is koszonom!!!
:!:


És ennél nincs olcsóbb !!
De 2db (egyforma pramétrű)falidugós táptrafóból vagy hálózati rádióból kiszedett is megfelel.


csüt. szept. 13, 2007 12:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Visszaadja .


szer. szept. 12, 2007 7:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 334 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség