Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 10:31



Hozzászólás a témához  [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Villanypásztor 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A nagyfesz részhez már sikerült szereznem egy LADA gyújtótrafót. :twisted:
Az elektronika és a hálózati leválasztás számára gondoltam a trafót, hogy mekkora kellene.
Akkor ebből az 1,8VA-es trafóból kellene 2db-ot rendelnem?
https://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12v_1_8.html
12 volt szekunderes trafó kell, nem?

Kössz a segítséget,

Arpy


szer. ápr. 11, 2007 18:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Ha a Szamy féle kapcsolást csinálod abban inverter van ahhoz jó az 1,8VA-es trafo, asszem én is kb akkorából csináltam.


kedd ápr. 10, 2007 22:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Melyik trafóra gondolsz ? A nagyfesznek ,gyujtótrafó kell .
Azonkívül 2 csengőtrafó van az enyémben .


kedd ápr. 10, 2007 19:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Itt vannak különfél trafók felsorolva:
https://www.hqvideo.hu/pr?srch=TRAFO&sm=2&ls=20&lp=1&ag=104000#list




Arpy


kedd ápr. 10, 2007 18:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szikraköz készítésére én is gondoltam, a fórumban korábban volt róla szó.

Most nézegettem a trafókat a hqvideonál... de nem tudom, hogy mekkora teljesítményű, és mekkora feszes trafó kellene. Nem tudna nekem valaki egy megfelelő (lehetőleg nem valami drága) trafó linkjét bemásolni a fórumba? Előre is kössz, Arpy

Nem tudom, hogy ilyesmi trafók jók lennének-e:
https://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12v_0_6.html
https://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12v_1_8.html
https://www.hqvideo.hu/info/hu/trafo_12v_2_4.html


Arpy


kedd ápr. 10, 2007 18:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A nagyfeszkivezetés ,és a föld között ki kell alakítani egy 10-15mm-es szikraközt .Ez védi meg a gyujtótrafót , abban az esetben ha leszakadna a vezeték . Terheletlenül a trafón belül ugrik át a szikra , attól pedig előbb utóbb tönkremegy .


vas. ápr. 08, 2007 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
http://www.kepfeltoltes.hu :!:
http://www.rapidshare.com :!:
Ajánlom!

üdv: Markusur :)


pén. ápr. 06, 2007 0:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Aynas már 2x is elküldte a nyákrajzot, de mindig csak egy 166bájtos, nem megnyithító fájl lett belőle. Sztem nem nálam lehet a probléma, remélem majd valahogy sikerül eljuttatnia a nyákrajzot. :roll:

Arpy


csüt. ápr. 05, 2007 18:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kettő db. csengőtrafóval van megoldva . Az egyik 5 Vos kimenete hajtja az elektronikát . Ide van kötve a msik trafó 5 V-os tekercse is .
Lényegében visszatranszformáljuk , így már eléggé le van választva .
Aynnas megépítette , kérdezd meg tőle van e jó panelrajza .
PÜ megyen .


szomb. márc. 31, 2007 16:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Jó reggelt mindenkinek! :wink:

Hálózatról gondoltam müködtetni. Így gondolom leválasztó trafó szükséges, vagy úgy kellene megoldani, hogy olyan trafót kellene használni, aminek a szekunderén nem 230 van? és akkor módosítani a kapcsrajzot?

De sztem 1xűbb, ha egy leválasztó trafót teszek be elé.


Arpy


szomb. márc. 31, 2007 7:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Hálózatról fog üzemelni ?


pén. márc. 30, 2007 23:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Helló!
Kössz szépen Mócsing, hogy megpróbálod megkeresni :)
Bocs mindenkitől, hogy megkérdeztem 3x, csak senki se figyelt oda (senkitől se kaptam vissza választ)
Hát gondoltam, hogy valakinél ott lapul egy nyákrajz, mivel sokan utánakészítették, mert egy nagyon dícsért kapcsolás volt. Csak a Balázs féle kapcsolási rajz nem a legjobb minőségű, meg sajnso néhány alkatrész értéke hiányzik.
Nekem lovakhoz kellenének (2 ló) édesanyám már itt nyakal, hogy nem törődök a villanypásztorral semmit, meg hogy abból már nem lesz semmi...
Hiába mondom neki, hogy az nem olyan 1xrű, hogy egyből megtalálni a tökéleteset...
Neten olvasva általában úgy volt, hogy nagyobb állatokhoz, nagyobb szőrű és így jobb szigetelésű állatokhoz nagyobb feszültségű cucc kell. De nem tudom, hogy ez elég lesz-e erre a célra? Nagyapámnak régen volt egy Ladája, amit már lecserélt egy újabb autóra, és így akadt nála egy Lada gyújtótrafó. Gondolom ez jó erre a célra.
Pincében találtam egy nagyobb méretű gyújtótrafót is, de az csak 6 voltos.

Már néhány elektronikai dolgot készítettem, de még sajnos amatőr szinten értek hozzá. Azért lenne jó, ha minden alkatrész értéke meg lenne adva.
Köszi szépen a segítségeteket, még1x bocs, hogy háromszor megkérdeztem. :roll:

Arpy


pén. márc. 30, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Jólvan ,ha megtalálom elküldöm . Neszámíts nagydologra , egyszeri használatra készült ,és olyan amilyen . Vasárnap megmondom , megvan e .


pén. márc. 30, 2007 18:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Még párszor kérdezd meg. Inkább úgy tedd fel, hogy megcsinálja-e valaki neked?


pén. márc. 30, 2007 18:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor tényleg nem akad senkinél se egy nyákrajz a Szamy féle villanypásztorhoz? :?


pén. márc. 30, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Én előbb szoktam nekik adni enni.
De általában ők nem látják, amikor eszek.
De még számos más dologtól függ, ki a falkavezér.
Én pl. belenyúlhatok a kajájukba, és vehetek ki, és odaadhatom a másik kutyának. (erre ritkán van példa, de előfordult már néha) Egymásnak nem engedik meg.
Ha meg néha előttük eszek, akkor leülnek, és várják, hogy kapjanak belőle.
Persze kapnak is, ezért várják mindig.


pén. márc. 30, 2007 7:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
http://www.hirtv.hu/?tPath=/szines/&article_hid=106449


"A szakembereket sokszor azzal keresik meg a gazdik, kutyájuk emberbarát, ám négylábú társaival igen agresszív. Ilyenkor a gazdi a túlzott féltés hibájába esik: olyannyira óvja kedvencét, hogy össze sem engedi más kutyával. Így nem működik az eb vele született kommunikációs ösztöne, nem érti fajtársai csillapító jeleit, amellyel közlik, szándékaik tisztességesek. "

Erre is rengeteg példát tudok mondani.


pén. márc. 30, 2007 0:12
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
http://www.hirtv.hu/?tPath=/szines/&article_hid=106449


"Fontos, hogy a kutya előtt együnk. Hisz vadon élő állatoknál mindig a falkavezér ehet először a zsákmányból, ő kapja a legjobb falatokat. Nos, számos családban a kutya kap először enni, és csak utána ebédel vagy vacsorázik a gazda. Ne csodálkozzunk hát, ha a kutya nem engedelmeskedik! "

Ez mennyire így van! Most olvastam csak először, de én mindig is így viselkedtem, ösztönösen. Mások meg ugattak, hogy milyen szemét vagyok, hogy zabálok mielőtt az ebnek adnék.


pén. márc. 30, 2007 0:11
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sajnos a fórum nagyon elhajlott a topictól, a villanypásztor készítésétől :roll:


csüt. márc. 29, 2007 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Nos leírom mégegyszer: VÍZSUGÁR még egy oroszlán is meghunyászkodik, vagy odébbáll tőle, akár milyen is az a kutya biztos megjegyzi magának.
Azonkivül akár mennyire is hülye vagy sem az a kutya valószinüleg nem direkt azért ugat, hogy ne hagyjon pihenni....


csüt. márc. 29, 2007 16:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://www.hirtv.hu/?tPath=/szines/&article_hid=106449


csüt. márc. 29, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
elsehiszem írta:
hogy ez nekem nem jutott eddig az eszembe!!!
ezentul valahányszor a szomszédom rámsoz egy kutyát, feljelent, esetleg kölcsönkér, megyek át hozzá táblával, krétával. esetleg leégett lábossal amit fémkanállal kapargatok...


Mintha némi cinizmust érzékelnék? :roll:
Nem a szomszéd ellen jó, hanem a kutyája ellen :)


csüt. márc. 29, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Node Uraim !
Ez mégiscsak elektro fórum . Tessék a sörösdobozt villanymotorral rázatni .


csüt. márc. 29, 2007 14:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Végy egy Magnumot, és fogd rá a Gyuszira :wink:


csüt. márc. 29, 2007 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 07, 2007 10:55
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Azt még megpróbálhatod, hogy ha legközelebb ugat a kutya, szaladj ki egy kólás/sörös dobozzal, amiben van néhány pénzérme, és rázogad, jó hangosan. Valszeg nem fogja szeretni a hangját (a legtöbb kutya nem szereti), és elmegy onnét. Néhány napig megcsinálod, és utána tudsz nyugodtan aludni. A kutyáknak nagyon jók a beidegződései (pl. Pavlov kutyája), hamar rá fog jönni, hogy ha ott ugat, akkor kellemetlen élmény társul hozzá.
Nem jön be 100%-ra, mint ahogy sok ember elviseli a kréta csikorgását simán, de azért sokon végigfut az idegrángás, és nem tetszik neki.
Utána még néha emlékeztetőül meg kell csinálnod, de az már ritka eset lesz.[/quote]


hogy ez nekem nem jutott eddig az eszembe!!!
ezentul valahányszor a szomszédom rámsoz egy kutyát, feljelent, esetleg kölcsönkér, megyek át hozzá táblával, krétával. esetleg leégett lábossal amit fémkanállal kapargatok...


csüt. márc. 29, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Jólszóltál .

Emberek ! Inkább a jó megoldáson gondolkodjunk ,mint egymás hülyítésén . Azt hagyjuk meg a politikusoknak .

Gilszkilabor felvetett egy nem túl szerencsés meegoldási módot . Erre kapott válaszként nemtúl szerencsés anyázást . Nem jó ez így .
Ha az a véleményetek hogy jobban tenné ha ő fogyasztaná el az ominózus mérget , fejtsétek ki neki kultúráltan . Nem kell mindjárt belekeverni az anyukáját is . / Pl. nincs véletlenül kedved kérlekalásan ,elősször magadon kipróbálni ,hogy kellően hatékony e ? stb./


csüt. márc. 29, 2007 12:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Mócsing írta:
Van egy vadász kollégám , hát amiket tőle hallottam a rosszul meglőtt vadak szenvedéseiről ... /igaz őt az nem nagyon hatja meg / Aztán vannak rágcsálóirtók ,akiik méreggel dolgoznak, boltosok akik ilyen mérgeket árulnak . Cégek ahol a nyúl szemébe nyomják az új készitményt , az meg hatalmas kínok között háromnap múva meghal .
Velük is igy beszéltek ? Nemszeretem mikor ennyire kettősmércéven nézi valaki a világot . Ők is állatok . Igaz nem kutyák .
/Egyébként én sem értek egyet az eb megmérgezésével ./

Gondolom, ha ők is itt érdeklődnének, akkor őket is hasonlóan fogadnák.

Van ahol háború van, és embereket gyilkolnak, meg embereket kínoznak. Meg vannak pszichopaták, akik kb. annyi érzelemmel darabolják fel az áldozataikat, mint te vagy én egy darab sült húst. Lehetne végtelenségig folytatni a sort. De te sem mérgezed meg a szomszédod kutyáját, mert zavar az ugatása.

Egyszerű megoldások is vannak, pl. átviszem az ágyat a lakás másik oldalán lévő helyiségbe, és kész. Most lehet mondani, hogy persze, a szomszéd kutyája miatt átrendezem a lakást, de akkor legalább alhatna nyugodtan hónapok óta. Szóval ő járna jól.
De ismerek olyat is, aki összekapott valamin a szomszédjával, a szomszéd meg esténként a kapuban várta, amikor ment haza a melóból, és adott neki ruhát, addig amíg el nem költözött. Az ő szomszédja így oldotta meg a problémát (igaz az nem kutya miatt volt). (Ezt se preferálom, de ha tényleg elég tahó a szomszéd, akkor megérdemelheti)
Szerk: az előbbi két példa két véglet volt: az első a beletörődés, a második egy radikális. Ezeken kívül még van 1000 megoldás. Pl. a fenti hangriasztós, vízspriccelős, satöbbi dolgokkal kezdve.

Azt még megpróbálhatod, hogy ha legközelebb ugat a kutya, szaladj ki egy kólás/sörös dobozzal, amiben van néhány pénzérme, és rázogad, jó hangosan. Valszeg nem fogja szeretni a hangját (a legtöbb kutya nem szereti), és elmegy onnét. Néhány napig megcsinálod, és utána tudsz nyugodtan aludni. A kutyáknak nagyon jók a beidegződései (pl. Pavlov kutyája), hamar rá fog jönni, hogy ha ott ugat, akkor kellemetlen élmény társul hozzá.
Nem jön be 100%-ra, mint ahogy sok ember elviseli a kréta csikorgását simán, de azért sokon végigfut az idegrángás, és nem tetszik neki.
Utána még néha emlékeztetőül meg kell csinálnod, de az már ritka eset lesz.


csüt. márc. 29, 2007 12:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Szerintem nem attol lesz valaki állatvédő, ha ezt mondja magárol.
Hanem attól ha megvéd egy vagy több állatot.Itt most van is egy állat amit meg lehetne védeni.

Azzal hogy ilyen hangnemben beszéltek egy kialvatlan emberrel, az állat nem lesz megvédve.
Csodálom hogy szóbaáll még veletek.

Ha eltünik innen s kinyirja a kutyát, akkor elmondhatjátok magatokrol h lehetett volna segiteni rajta, de nem tettétek meg.
Bármekkora mértékben is felelős a tetteiért
azt tény hogy mi is tehetnénk azért hogy a kutya életben marajon, más pedig alhasson.
De nem azzal hogy elüldözzük.
Hanem pl hogy konkrét kapcsolási rajzot közlünk, nem csak utalgatunk.

Vagy nem is ez a cél?

Igaz, ha masok szidásában éljük ki magunkat akkor magunkat jobbnak érezzük. Ebben eggyetértek.
De akkor ez már rég nem az állatvédelemről szól...


csüt. márc. 29, 2007 11:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
Szerintem sokak véleménye megváltozna itt ha mostaltól kialvatlanul ébrednének...


csüt. márc. 29, 2007 11:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Van egy vadász kollégám , hát amiket tőle hallottam a rosszul meglőtt vadak szenvedéseiről ... /igaz őt az nem nagyon hatja meg / Aztán vannak rágcsálóirtók ,akiik méreggel dolgoznak, boltosok akik ilyen mérgeket árulnak . Cégek ahol a nyúl szemébe nyomják az új készitményt , az meg hatalmas kínok között háromnap múva meghal .
Velük is igy beszéltek ? Nemszeretem mikor ennyire kettősmércéven nézi valaki a világot . Ők is állatok . Igaz nem kutyák .
/Egyébként én sem értek egyet az eb megmérgezésével ./


csüt. márc. 29, 2007 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
snapscan Te egy igazi állat vagy! A további írogatásnak nem látom értelmét.

Gilszkilabor


csüt. márc. 29, 2007 10:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Na, jó estét!
De mivel volt, aki normális hangnemben megkérdezte, hogy miként jutottam erre az enyhén szólva huszárvágásra, annak leírom. Igaz csak nagy vonalakban, a lényeget. Szóval, van egy kis kutyuska, aki idegbeteg bolond, mert hogy a nap bármely szakában képes magát rendesen felidegesíteni és torka szakadtából csaholni. Ez a gyakorlatban úgy jelentkezik, hogy szinte megállás nélkül ugat (egyéb helyi sajátosságok következtében ezt igen hangosan és a közelről teheti). Hónapok óta nem lehet tőle rendesen pihenni, átlag 3..4 alkalommal ébreszt fel egy éjszaka. Utána reggel lehet indulni a munkahelyre, ott meg helytállni. Próbáltam a kutya gazdájával diplomáciai úton rendezni a problémát, de a bunkó paraszttal nem lehet szót érteni, belesz**** az egészbe (a saját ablaka alól természetesen kerítéssel kizárta a kutyát). Ha valaki nem ért velem egyet, kívánom neki, hogy legyen része abban, mikor hónapokig nem tudja magát kipihenni. Különösen te éld át, patkány snapscan! Ha valaki tud valami más megoldást, mint hogy a dögöt kivonni a forgalomból, ne titkolja el.
Gilszkilabor


Te majom, ezer meg egy megoldása lehet az ügynek, de te rögtön ki akarod nyírni azt a kutyát! Ha ennyit nem tudsz megoldani, csak úgy, ha kinyírod, akkor dögölj meg te is, mert nem vagy még annyira sem éretlevaló, mint az az eb! Ennyi.
szerk:
Jó lenne nem a moderátorokat szidni azért, mert olyan témát boncolgatsz elektro fórumon, ami állatbarát emberek erkölcsi normájával ütközik, és ezért elküldenek a p.icsába. Márpedig vagyunk páran ilyenek, és vannak az ügynek normális megoldásai is. Lehetett volna rendesen kérdezni anélkül, hogy mindjárt mérget akarsz etetni az állattal, talán nem köcsögölős válaszokat kaptál volna, hanem normálisakat. A moderátor inkább ott hibázott, hogy nem törölte a kérésedet és a hozzá kapcsolódó összes hozzászólást rögtön. Nem késő, jó lenne megtenni.
Vannak más fórumok, ahol meg lehet vitatni, hogy mit lehet tenni ilyen ügyben, hogy te is tudj aludni és a kutyának se kelljen megmurdálnia. Persze mire kapsz válaszokat és intézel valamit, az idő, addig se bírsz aludni. De kicsit hamarább kellett volna megfelelő helyen érdeklődni, talán már el is intéződött volna a dolog.
Viszont ilyen kutya mérgezős kérdésben ne várj mást, csak hogy hasonlóakat kívánjunk neked is, ki-ki a saját hangnemében. Én az ilyen magadfélékkel ilyen 'kedvesen' szoktam beszélni, és komolyan is gondolom.
Sztem fejezd be ezt a témát, mert nem hiszem, hogy örülnél, ha állatvédelmi fórumok tagjai rádszállnának ezért. Igen kitartóak tudnak lenni. (Igen, én foglak beajánlani náluk).


csüt. márc. 29, 2007 10:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
> Ha legközelebb ugat, nézd meg, mit ugat. Esetleg elég lehet, ha szólsz
> neki pár szót, lehet hogy abbahagyja, és elballag a helyére...

Hogy ez eddig nem jutott eszembe... :hm: Utánna visszabumlizok az ágyamba, és alszom újabb fél-háromnegyed órát. :wink:

Egyébként az ugatás alapja sok esetben az, hogy a másik szomszédom kutyájával oda-vissza csahognak. Azt hiszik az állatok, hogy a másik biztosan valamai fontosat észlelt. Így aztán egymást spanolják a dögök...


Nálunk is most a kisebbik kutya ilyen.
Elkezd rohangászni a kerítés mellett le és fel, és az utca másik oldalán lakó kutyával ugatnak. Nem azért, mert azt hiszik, fontos, hanem csak unatkoznak.
De már kezdi kinőni.


csüt. márc. 29, 2007 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
> Ha megmérgezed a kutyát akkor semmivel sem vagy különb mint a kedves szomszédod...

Értem. Tehát a kutya tönre teheti az Én életemet, Én az övét nem. Akkor bocsánat, kérek engedélyt meghunyászkodni. Hja, és az én jó k**** anyámat! ]:->

És temészetesen megépítem a hangvezérelt slag-spriccet, ami semmilyen egyéb problémát nem fog felvetni a jószomszédi kapcsolatban...

Gilszkilabor


csüt. márc. 29, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ehez a kutyás dologhoz azt füzném hozzá, hogy sosem a kutya tehet róla, hanem kizárólag a gazdája. Ha megmérgezed a kutyát akkor semmivel sem vagy különb mint a kedves szomszédod. Egyébként a slagból sprivccelö víz elég hatékony tud lenni, és nem tesz komoly kárt. A vizcsapot még akár hang (ugatás) vezéreltté is lehet tenni :)

Pl. tesómék kutyája mindig kegyetlenül megugatott amikor náluk jártam, persze beszari kis dög, mert csak akkor ugatott ha köztünk volt a kerités :)
Aztán vittem magammal egy egyszerü vizipisztolyt.... A második alkalommal már elég volt csak megmutatni, hogy nálam van, egyböl elkussolt :)


csüt. márc. 29, 2007 9:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
> Ha legközelebb ugat, nézd meg, mit ugat. Esetleg elég lehet, ha szólsz
> neki pár szót, lehet hogy abbahagyja, és elballag a helyére...

Hogy ez eddig nem jutott eszembe... :hm: Utánna visszabumlizok az ágyamba, és alszom újabb fél-háromnegyed órát. :wink:

Egyébként az ugatás alapja sok esetben az, hogy a másik szomszédom kutyájával oda-vissza csahognak. Azt hiszik az állatok, hogy a másik biztosan valamai fontosat észlelt. Így aztán egymást spanolják a dögök...

Egyébként a tirpáknak korábban is volt tyutyulija, de annak a hangját alig hallottuk. Havonta egy-két alkalommal ennyi volt: vikk-vakk. Egészen halkan, aztán két hétig semmi. Szóval a jelenlegi nem egy átlagos dög, hanem egy különösen problémás jószág. Rajtam kívül majd' mindenkinek van kutyája az utcában, de azok szinte kezes bárányok...

Gilszkilabor


csüt. márc. 29, 2007 8:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
... Ez a gyakorlatban úgy jelentkezik, hogy szinte megállás nélkül ugat (egyéb helyi sajátosságok következtében ezt igen hangosan és a közelről teheti). Hónapok óta nem lehet tőle rendesen pihenni, átlag 3..4 alkalommal ébreszt fel egy éjszaka. Utána reggel lehet indulni a munkahelyre, ott meg helytállni. Próbáltam a kutya gazdájával diplomáciai úton rendezni a problémát, de a bunkó paraszttal nem lehet szót érteni, belesz**** az egészbe (a saját ablaka alól természetesen kerítéssel kizárta a kutyát). Ha valaki nem ért velem egyet, kívánom neki, hogy legyen része abban, mikor hónapokig nem tudja magát kipihenni. Különösen te éld át, patkány snapscan! Ha valaki tud valami más megoldást, mint hogy a dögöt kivonni a forgalomból, ne titkolja el.

Gilszkilabor

Elsőként jelentsd be a helyi önkormányzatnál. Add elő, hogy a szomszéd kutyája miatt hetek óta nem tudsz rendesen aludni. Esetleg más szomszédokat is vigyél magaddal, ha többen szóltok, az jobb. Vagy még jobb, ha írásban adod be, a többi szomszéddal együtt aláírva.

Ha megmérgezed a kutyáját, simán vesz másikat. Vagy két másikat :twisted:

Általában csak úgy magától nem ugat egy kutya. Biztos lát ott valami mozgást, vagy hall valami hangot, vagy érez valami szagot. Másik kutyát, macskát, sündisznót, satöbbi. Ha legközelebb ugat, nézd meg, mit ugat. Esetleg elég lehet, ha szólsz neki pár szót, lehet hogy abbahagyja, és elballag a helyére.
Ha fiatal kutya, akkor még kinőheti, és később (kb. 3 éves kora után) nyugodtabb lesz. (Persze értem, hogy nem akarsz 3 évet várni, amíg kialhatod magadat rendesen)

Régen a szomszéd nálunk is panaszkodott néha (főképp ha piázott), hogy ugat a kutya. Hát basszus, beszélni nem tud, azért ugat.
Mondjuk személy szerint nekem ilyen felébredős gondjaim nincsenek, mert elég mélyen alszok :zzz: Volt olyan, hogy elaludtam egy székben, és alvás közben ráborultam a mellettem álló kályhára, szerencsére nem volt túlságosan forró, de így is, mire reggel felébredtem, elég szépen összeégettem magamat, felhólyagzott a bőröm :pislog: Reggel a kolléga (mert egy melóhelyen voltunk) nem akarta elhinni, hogy nem ébredtem fel, mikor meglátta, hogy nézek ki.


csüt. márc. 29, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Hi!

A SAL KHS107 tényleg 104 dB érzékenységű? Ismeri valaki, mert tartok tőle, hogy nem igaz az adatlap...

Gafly! Feljelentésen gondolkodtam, de macerás. Biztosan nem fog a paraszt meghatódni és utána kikötni a dögöt a bódéjához. Ha meg mégis, mert kap valami dörgedelmet, akkor is előbb-utóbb el lesz engedve a csiba. Ráadásul, ha meg feljelentem, akkor esetleg direkt utazni fog rá, hogy bosszantson. A tapló persze azé' is ugatott anno, mert a kerítésem mellett volt 3-4 szál vézna parlagfű...

Gilszkilabor


csüt. márc. 29, 2007 8:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Próbáltam a kutya gazdájával diplomáciai
> úton rendezni a problémát, de a bunkó
> paraszttal nem lehet szót érteni,

Onkormanyzat, birtokhaboritas miatt eljarast inditani.
Roviden es tenyszeruen leirod a problemat es beadod
az ugyfelszolgalaton. Utana mar automatikus,
viszont lehet hogy illetekkoteles...


csüt. márc. 29, 2007 8:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Kérlekszépen , a legdrágább része az a hangszóró , kb 8-900 ft .
Amit én építettem annak az anyagköltsége olyan 3-400 ft körül lehetett , a többi alkatrészt panelokból szedtem ki . Kissé túlbonyolítottam .
A próbához elég egy piezo ,555-ös IC,az meg úgyis van otthon , meg egy kisbb BD pár . Az áramfelvétele nem sok ,elég ha a 15 V-ot viszed ki .
Földműves barátod meg úgysem hallja , nemtudja hogy le kell piszkálni valamit .


csüt. márc. 29, 2007 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia Mócsing!

Gondoltam Én is az ultrahangos megoldásra, de még alszok rá néhányat. Ha tuti bejönne, nem is gondolkodnék rajta. Csakhogy beleölnék hirtelen néhány ezer forintot a projektbe, azt' ha nem szuperál, akkor meg... Ráadásul egyéb problémák is vannak, biztonságosan ki kellene vinni oda a 230 V-ot, esőálló kivitelben elkészíteni a hardvert. Aztán meg a büdös paraszt kilesné a dobozkát és leverné bottal. Sajnos a lelkes ÁLLAT barátokkal néha nagy probléma akad...

Gilszkilabor


csüt. márc. 29, 2007 7:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A tölcséres piezok , 30 V-al meghjtva szerintem elég hangerőt produkálnak . A gyári sem volt különösebben nagyteljesítményü .


szer. márc. 28, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
De ne 1-2W-os piezóval, valami brutál 30-40W-os kell, hogy hatása is legyen.
Nemrég kísérleteztem, és egy ferritrudat is csúnyán be lehet rezgetni a 10KHz-es tartományban. Iszonyatos fülsértő hangja van, sztem jobb mint egy piezo hangszóró.

De megmérgezni csúnya dolog, és sztem szükségtelen...

Ja és ne öljétek egymást. Most az elektromos horgászat kivesézése fog következni, aminél csúnyább anyázós topicot még nemigen láttam.
Na szép.


szer. márc. 28, 2007 21:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Lenne egy áthidaló javaslatom ,hogy a kutya is megmaradjon , meg ne is óbégasson állandóan .
Ultrahang generátor , piezo hangszóró / van olyan tipus amelyik elmegy 25kHz-ig/ ,amit egy hangkapcsoló kapcsolna be . Előbb, utóbb rájön a kutya ,ha ugat az kellemetlen . Az egyik haverom , német gyári vadriasztót használt ilyen célra , neki bevált .
Gilszkilabor - egy próbát megérne .


szer. márc. 28, 2007 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Na, jó estét!

Elsőként gratulálok a Moderátor Uraknak, a "szabadságért". Örvendetes, hogy itt bárki következmények nélkül trágárkodhat. Csak így tovább!

De mivel volt, aki normális hangnemben megkérdezte, hogy miként jutottam erre az enyhén szólva huszárvágásra, annak leírom. Igaz csak nagy vonalakban, a lényeget. Szóval, van egy kis kutyuska, aki idegbeteg bolond, mert hogy a nap bármely szakában képes magát rendesen felidegesíteni és torka szakadtából csaholni. Ez a gyakorlatban úgy jelentkezik, hogy szinte megállás nélkül ugat (egyéb helyi sajátosságok következtében ezt igen hangosan és a közelről teheti). Hónapok óta nem lehet tőle rendesen pihenni, átlag 3..4 alkalommal ébreszt fel egy éjszaka. Utána reggel lehet indulni a munkahelyre, ott meg helytállni. Próbáltam a kutya gazdájával diplomáciai úton rendezni a problémát, de a bunkó paraszttal nem lehet szót érteni, belesz**** az egészbe (a saját ablaka alól természetesen kerítéssel kizárta a kutyát). Ha valaki nem ért velem egyet, kívánom neki, hogy legyen része abban, mikor hónapokig nem tudja magát kipihenni. Különösen te éld át, patkány snapscan! Ha valaki tud valami más megoldást, mint hogy a dögöt kivonni a forgalomból, ne titkolja el.

Gilszkilabor



Hát inkább nem írom le mit tennék veled ha az én kutyámmal csinálnád ezt.
Viszont akár börtönbüntetést is kaphatsz ezért, én ezt kívánom neked ha megteszed.


szer. márc. 28, 2007 20:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Na, jó estét!

Elsőként gratulálok a Moderátor Uraknak, a "szabadságért". Örvendetes, hogy itt bárki következmények nélkül trágárkodhat. Csak így tovább!

De mivel volt, aki normális hangnemben megkérdezte, hogy miként jutottam erre az enyhén szólva huszárvágásra, annak leírom. Igaz csak nagy vonalakban, a lényeget. Szóval, van egy kis kutyuska, aki idegbeteg bolond, mert hogy a nap bármely szakában képes magát rendesen felidegesíteni és torka szakadtából csaholni. Ez a gyakorlatban úgy jelentkezik, hogy szinte megállás nélkül ugat (egyéb helyi sajátosságok következtében ezt igen hangosan és a közelről teheti). Hónapok óta nem lehet tőle rendesen pihenni, átlag 3..4 alkalommal ébreszt fel egy éjszaka. Utána reggel lehet indulni a munkahelyre, ott meg helytállni. Próbáltam a kutya gazdájával diplomáciai úton rendezni a problémát, de a bunkó paraszttal nem lehet szót érteni, belesz**** az egészbe (a saját ablaka alól természetesen kerítéssel kizárta a kutyát). Ha valaki nem ért velem egyet, kívánom neki, hogy legyen része abban, mikor hónapokig nem tudja magát kipihenni. Különösen te éld át, patkány snapscan! Ha valaki tud valami más megoldást, mint hogy a dögöt kivonni a forgalomból, ne titkolja el.

Gilszkilabor


szer. márc. 28, 2007 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. szept. 27, 2006 22:17
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
nincs senkinek se akkor müködő nyákrajza a Szamy féle kapcs. rajznak? :?


szer. márc. 28, 2007 15:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
én azért kiváncsi lennék, miről is van szó


kedd márc. 27, 2007 13:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
prometheusz írta:
sse írta:
elsehiszem írta:
snapscan írta:
Gilszkilabor írta:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor


Nem lehet elég nyomós oka! Mindent meg lehet oldani ezzel kapcsolatban, hogy a kutya is és más is a lehető legjobban jöjjön ki belőle, csak általában pénzbe kerül, amit a te fajtád sz.arik kifizetni erre, no meg időt sem pocsékol az utánajárásra! Aki egy állatot megöl, az maga is haljon meg!
Ha nem tetszik a reagálásunk, akkor NE írj egy fórumba ezzel kapcsolatban, ahol esetleg sértesz ezzel ilyen szempontból jóérzésű embereket! Akkor nyilván nem fogsz semmi bunkó választ kapni! Továbbra is fennáll amit korábban írtam! Tömd anyádba is!
A moderátorról annyit, hogy már a kérésedet is törölni kellett volna azonnal! Nemcsak az OFF miatt, hanem erkölcsi okokból is! Természetesen a válaszomat is, nehogy szúrja a kis érzékeny szemedet, te állatkínzó tetű!




jobb lenne ha kötekedés helyett meghallgatnánk hogy miről is van szó.

Ugyhogy most megkérlek téged Gilszkilabor hogy ird le hogy miról is van szó.
Azt nem igérem hogy nem fogok anyázni,
azt viszont megigérem hogy elősszőr elolvasom hogy miről van szó, s csak utana döntöm el hogy anyázni fogok e vagy sem...



Felesleges meghallgatni szerintem miről van szó, ehhez egyszerűen NINCS joga. Az állatorvos megoldja fájdalom mentesen HA muszáj.
És még ő van felháborodva, egyszerűen hihetetlen milyen emberek vannak. Ja boccs, embernek mégse kellene nevezni, de még állatnak se.

Moderátor törölje szerintem ezeket a hozzászólásokat.


ha a gyerekedet marná meg idegen kutya akkor is ilyen lazán vennéd?


Nyilván nem de nem is erről van most szó.
A gazdája a hibás! A kutyától nem lehet elvárni, hogy emberként viselkedjen, viszont a gazdájának meg olyan kerítést kellene csinálni, hogy ne tudjon kijutni az utcára. Ha nincs gazdája akkor el lehet vitetni. Részemről befejeztem ezt a témát.


kedd márc. 27, 2007 13:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
sse írta:
elsehiszem írta:
snapscan írta:
Gilszkilabor írta:
OFF
Az eszetekbe sem jut, hogy igen nyomós oka lehet annak, hogy miért kellene egy kutyát eltenni láb alól.
Gilszkilabor


Nem lehet elég nyomós oka! Mindent meg lehet oldani ezzel kapcsolatban, hogy a kutya is és más is a lehető legjobban jöjjön ki belőle, csak általában pénzbe kerül, amit a te fajtád sz.arik kifizetni erre, no meg időt sem pocsékol az utánajárásra! Aki egy állatot megöl, az maga is haljon meg!
Ha nem tetszik a reagálásunk, akkor NE írj egy fórumba ezzel kapcsolatban, ahol esetleg sértesz ezzel ilyen szempontból jóérzésű embereket! Akkor nyilván nem fogsz semmi bunkó választ kapni! Továbbra is fennáll amit korábban írtam! Tömd anyádba is!
A moderátorról annyit, hogy már a kérésedet is törölni kellett volna azonnal! Nemcsak az OFF miatt, hanem erkölcsi okokból is! Természetesen a válaszomat is, nehogy szúrja a kis érzékeny szemedet, te állatkínzó tetű!




jobb lenne ha kötekedés helyett meghallgatnánk hogy miről is van szó.

Ugyhogy most megkérlek téged Gilszkilabor hogy ird le hogy miról is van szó.
Azt nem igérem hogy nem fogok anyázni,
azt viszont megigérem hogy elősszőr elolvasom hogy miről van szó, s csak utana döntöm el hogy anyázni fogok e vagy sem...



Felesleges meghallgatni szerintem miről van szó, ehhez egyszerűen NINCS joga. Az állatorvos megoldja fájdalom mentesen HA muszáj.
És még ő van felháborodva, egyszerűen hihetetlen milyen emberek vannak. Ja boccs, embernek mégse kellene nevezni, de még állatnak se.

Moderátor törölje szerintem ezeket a hozzászólásokat.


ha a gyerekedet marná meg idegen kutya akkor is ilyen lazán vennéd?


kedd márc. 27, 2007 12:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 59 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség