Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 21:21



Hozzászólás a témához  [ 525 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Ceruza akku töltése 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Tron írta:
... Lidl gazdaságos...

Aha. Így érthetőbb a dolog. :?


szer. okt. 12, 2011 16:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Idézet:
Pl. az egyik akksim Tronic 2500mAh

Ezt speciel ismerem, van.
Lidl gazdaságos.
Az IPC töltő szerint első körre hozott vagy 800mAh-t kapacitásra.
Aztán pár refresh után ez felment 1500-is és ott úgytűnik stabil.
Bár ha hozzávesszük, hogy 1 hét pihi után tovább 350-380mAh-t nyomott bele az IPC, már nem annyira egyértelmű.


szer. okt. 12, 2011 13:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
szlaura írta:
... milyen töltő kéne (ha a töltővel van gond) vagy hogy kéne töltenem, hogy jó legyen...

Mint írta a tanult kolléga, a gond az, hogy a te töltőd párban tölt. Ami a rosszabb, hogy feltételezi, hogy a töltést is azonosan veszik magukra az akkuk. Ez nagyjából addig igaz, amíg nem romlik el valamelyik. Akkor már a másik sem fog töltődni rendesen.

Evvel a töltővel csak új, jó akkukat lehet tölteni. Ha van műszered, kimérhető, melyik nem veszi a töltést, azt ki kell cserélni egy másik újra. Sajnos az sem mindegy milyen gyártmány, mert az azonos adattal feliratozottak között is nagy különbség lehet.

A megoldás az, hogy olyan töltőt veszel, ami mindegyiket külön töltik. Érdekes módon ilyenek a legolcsóbbak (ahol csak egy-egy soros ellenállás van), és a drágák. Az olcsókban nincs töltöttség figyelés, így túl lehet tölteni a tönkremenésig az akkukat, ráadásul lassan töltenek. A drágák mindent tudnak, ezért drágák.

Típust nem tudok mondani, de ha érdeklődsz a Global Akku -nál ( http://global-akku.addel.hu/), korrekt választ fogsz kapni.


pén. okt. 07, 2011 19:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 25, 2005 9:05
Hozzászólások: 1749
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
hehe, nekem három egyedi töltőm van :D
Egy 15 perces Energizer: rendkívül érzékeny az akkura, és még a töltés után további negyed órát hűti
Egy 8 órás Energizer: nem néz semmit, csak tölt. Meg is sütötte négy akkumat :S
Meg Hollandiában vettem egy hähnel töltőt: a vasszöget is feltölti, ha beleteszem kb 1 óra alatt nagyon jó cucc :) A vicc az, hogy ha halálán van egy akku, akkor annál ciripel a töltés elején :D

Ami bosszant, hogy van egy Energizer univerzális töltőm is, ami egyenként mutatja az akkuk töltöttségét, ennek ellenére párban tölt :jajne:


pén. okt. 07, 2011 18:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Ezekkel a töltőkkel az a baj, hogy csak párban töltenek.
Lehet, hogy az egyik akksid kipurcant. Sajnos jártam így Varta Professionalban is az egyikkel. Hiába tudom egyenként tölteni, az egyik feszültsége utána rohamosan esik 1 V alá is, míg a másik tartja az 1,34 V-ot üresjáratban.


pén. okt. 07, 2011 18:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. okt. 07, 2011 16:53
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Sziasztok!

A gondom a következő: az AA akkumulátoraimat nem tudom normálisan feltölteni. Van egy Hama delta solid 2/4 töltőm (nem a legeslegolcsóbb volt, de azért nem is volt horror összeg). Van rajta egy charging és egy ready lámpa. Viszont a frissen feltöltött akksijaim nem bírják a gyűrődést, főleg nem a fényképezőgépben. (A fényképező egy Canon Power Shot A590). Pl. az egyik akksim Tronic 2500mAh és az van ráírva, hogy 7 óra/500mA a töltési szüksége. (De mondhatnám a Digital 2600 NiMH 1,2V HR6 standard charge 260mA akksimat is vagy éppen a varta 2500 mAh charge 15h 250mA akksimat).
Viszont a töltőm kb 1 óra alatt zöld lámpával (ready) világít, vagyis elvileg kész.
Nagyon szeretném, ha az akksijaimat normálisan fel tudnám tölteni és a fényképezőt pedig megbízhatóan, hosszú ideig használni egy akksival.

A töltőn egyébként ilyenek vannak: AA - 2x1.2V 1000 mA; AA-4x1.2V 700mA; AAA-2/4x1.2 V 350mA. Gondolom ez a töltési "ereje" a töltőnek.

Gondolom nem annyi az egész, hogy annyi ideig töltsem, amíg rá van írva az akksira. De ha igen, kérlek azt is írjátok meg!

Kérlek szépen, valaki írja le érhetően, hogy milyen töltő kéne (ha a töltővel van gond) vagy hogy kéne töltenem, hogy jó legyen. Nem értek hozzá és ráadásul még nőnemű is vagyok :D Szóval lécci közérthető nyelven írjátok le nekem, hogy hol a bibi :)

Nagyon megköszönném
Laura


pén. okt. 07, 2011 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Igen, egy ideje már nekem is IPC-1L töltőm van, bár nem olcsó.
Amikor vettem éppen akciósan adtak hozzá 4 db AA akkut ingyen a Conradnál.


hétf. feb. 14, 2011 8:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Itt is, más fórumon is többször elhangzott: érdemes venni egy komoly töltőt.
Olyat, ami cellánként tud tölteni, kisütni.
Részemről ajánlom az IPC-1/IPC-1L töltőt, nekem van, érdekeseket mutat.

Pl:
Cégnél használt Cordless készülékek. Másfél éve kaptuk, mindben az eredeti Sonyí 800-as AAA akku (2 db készülékenként). Ami nálam van, még jól bírja, de már sak alulról hozza a 700-at. Egyik kollégánál már a készenlét 1-2 órára csökkent, ott az egyik cella 150 körül tudott.

Otthoni csomag, szigorúan (összejelölve) párban használva távirányítóban, vérnyomásmérőben, mérlegben. Most 600 körül tudnak, de az egyik a multkor csak 250-et mutatott. Refressel úgytűnik rendbejött.

Több kolléga is hozta már a csomagját, hogy a fotómasina be se kapcsol, vagy pár fotó után leáll, pedig (szerinte) frissen töltött a csomag. MINDEN esetben kiderült, hogy egy cella kilóg a sorból és lényegesen gyengébb, mint a többi.

Ezeket a problémákat normál töltővel kiszúrni lehetetlen.


hétf. feb. 14, 2011 7:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Nem kell ahhoz hamisítás sem. A szinte pillanatok alatt 0 V-ossá változott Duracell után régebben tettem próbát Energizerrel is.
A saját töltőjével egybecsomagolva vettem, de gyakorlatilag használhatatlan lett rövid idő után. Túl gyorsan kifogy a szufla.
Még ez a Varta Professional, ami tökéletesen bevált. De az is inkább csak AA-sban.


pén. feb. 11, 2011 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Mondjuk a nagy neveket szívesebben hamisítják is...


pén. feb. 11, 2011 13:06
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Tron írta:
Az Ansmann szerintem is jó. Azzal a csomaggal, amim van, semmi gondom nem volt eddig.
Enerizé passz, olyanom nem is volt.


Energizer eléggé nagynevű, ezért is lepődtem meg.


pén. feb. 11, 2011 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Az Ansmann szerintem is jó. Azzal a csomaggal, amim van, semmi gondom nem volt eddig.
Enerizé passz, olyanom nem is volt.


kedd feb. 08, 2011 13:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Minden létezik.
Nálam az AA Varta Professional 2700 szuperül működik, szinte önkisülése sincs a fényképezőgépben.
Ennek hatására telefonba tettem ugyanilyen AAA-s 1000 mAh-sat. Eleinte még ment, ahogy ment, de viszonylag hamar megadta magát. Most már rosszabb, mint a 800-as régi lecserélt és valamennyit leromlott Sanyo.
Régen volt Energizer is AA-s, de az is nulla már.


kedd feb. 08, 2011 13:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás Re: Ceruza akku töltése
Sziasztok!

Létezik, hogy az Energizer egy vacak márka?
A 4-5 évvel öregebb és ezáltal sokkal többször töltött Ansmann ceruzaakksijaim jobban bírják.


kedd feb. 08, 2011 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Tron írta:
Mit jelent Nálad az "állandó"?


Töltés után 2-3 hét, max. 1 hónap amíg úgymond végleges helyükre nem kerülnek (lámpa, fényképező, stb. amivel lemerítem/használom).


szomb. feb. 27, 2010 13:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Mit jelent Nálad az "állandó"?
Hónapok?
Ha csak pár (1-2), aztán használva/kisütve lesznek, semmi bajuk nem származik belőle.


pén. feb. 26, 2010 11:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Üdv!
Tegnap elkezdtem rajta gondolkodni, hogy lenne-e értelme egy csepptöltő akksitárolónak. Vagy 12 db, cellánként független áramgenerátorral, kb. 4-8 mA-rel hajtva (esetleg kapcsolhatóan AAA, AA...)
A nem LSD akksik lennének benne, ugye így nem kéne kéthetente rájuk tölteni, és mindig készen állnának. (Lehet inkább megérné LSD akksikra beruházni.)
Namost eddig rendben is lenne, de ez a fajta állandó csepptöltés nem tenne kárt a cellákban vajon?


pén. feb. 26, 2010 8:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
FeF írta:
Futtass rajta egy refresh-et vagy test-et ha pontosabb kapacitást néznél (kisütést mér), főleg zsír új akkuk esetén egy refresh nem árt.


Köszi.
Az akkuk nem újak, csak a töltő az.
Kipróbáltam TEST módban, ott tényleg mind a 4 akku 800, és 850 között volt...


pén. jan. 15, 2010 15:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Trabi TM írta:
...IPC-1L ... egyikre 800, a másikra 1125 mAh töltöttséget jelez Full után?


Nekem van olyan AAA akksim amire 2.1 Ah-t jelez! (Kicsit odalehet a szegénykém.) Hasonló különbségek jönnek ki nekem is egyébként (800-as akksi 720-tól 950-ig kb.)
Sima töltés után azt az értéket írja ki, amit vélhetően beletöltött, ez nem annyira precíz. Futtass rajta egy refresh-et vagy test-et ha pontosabb kapacitást néznél (kisütést mér), főleg zsír új akkuk esetén egy refresh nem árt.


csüt. jan. 14, 2010 11:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 27, 2004 13:41
Hozzászólások: 5647
Tartózkodási hely: A gép előtt.
Hozzászólás 
Nekem is ilyen IPC-1L-es töltőm van, az normális, hogy 2 egyszerre vásárolt, és együtt használt elem töltésekor akkora a különbség, hogy az egyikre 800, a másikra 1125 mAh töltöttséget jelez Full után?
Egyébként papírforma szerint mindkét akku 800 mAh-s lenne...

Kép


csüt. jan. 14, 2010 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 28, 2008 23:26
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szervusztok FeF, Tron!

Köszönöm a válaszotokat. Tökéletesen megértettem.
A DISCHARGE_REFRESH módnál a többszörös ciklus (4-6-8) időtartama bizonytalanított el. De jó volt. hogy megerősítettétek a CHARGE_TEST üzemmódot is.


kedd dec. 01, 2009 14:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Stimm. Ahogy FeF írja:
A Charge/Test mód egyetlen tölt-kisüt-tölt ciklust csinál
A Refresh akár 4-6-8-t is, nekem volt, ami 2 és fél napig ment, pedig nem 100mA-rel nyomattam.


hétf. nov. 30, 2009 10:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
érdeklődő írta:
Szervusztok!
...
-DISCHARGE, REFRESH mód - a cellákat ebben az üzemmódban mennyi ideig kell "digerálni"? Hány periódusból áll a teljes feltöltés? A frissítés végén a teljes (elérhető) töltöttség áll elő, vagy ezután még tölteni is kell?

-CHARGE, TEST – töltés, tesztelés mód - tulajdonképpen mi történik ebben az üzemmódban? Mit tesztel a töltő készülék?


Szervusz!

Nekem is egy ilyen töltőm van, eddig jól szuperál.
Discharge/Refresh módban addig tölti-meríti az akkut, kisütés közben mérve a kapacitást, amíg az utolsó mért kapacitás nagyobb mint az azt megelőző (elméletileg). A vége az lesz, hogy kiírja, hogy full, készre van töltve és vissza lehet nézni az utolsó mért kapacitást. Eddigi tapasztalatok alapján kb. 6-9 ciklust jelent, az akku állapotától függően.

Charge/Test: a betett akkut feltölti, kisüti, közben méri a kapacitást, majd készre tölti.


vas. nov. 29, 2009 23:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 28, 2008 23:26
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Szervusztok!

AA méretű, Sanyo gyártmányú Ni-MH akumulátorok töltésével szenvedek. 4 db akkut befogadó Voltkraft gyártmányú cellánként szabályozható IPC-1L típusú akkutöltőt használok.
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... ZrZGpPUT09
A készülék kezelőgombjai:
http://www.cig.canon-europe.com/ph/OPA/aig/JCLjXax3po0L1iXx0503ks3kskXL010101483kskXLyEKK0pmg.jpg

Üzemmódok leírása a kezelési utasítás szerint:

1./ CHARGE - töltési üzemmód
A akku töltése, automatikus átváltás a teljes feltöltés után fenntartó
töltésre.
2./ DISCHARGE – kisütés-üzemmód
Az akku kisütése feltöltés előtt, a "memória-effektus"
minimalizálására.
3./ DISCHARGE, REFRESH mód
Felfrissítés maximális kapacitásra, többszöri kisütés. Ez az eljárás
az elhasznált, ill. sokáig nem üzemeltetett akkut ismét optimális
állapotba hozza.
4./ CHARGE, TEST – töltés, tesztelés
Az akku kapacitásának ellenőrzése (mAh). A teszt-üzemmódban
megállapított akku-kapacitás a teljes feltöltés után kisüthető értéket
jelenti.

A készülék kezelő gombjainak használata világos számomra.
Problémám a 3-as és 4-es üzemmódok működésével kapcsolatos:

-DISCHARGE, REFRESH mód - a cellákat ebben az üzemmódban mennyi ideig kell "digerálni"? Hány periódusból áll a teljes feltöltés? A frissítés végén a teljes (elérhető) töltöttség áll elő, vagy ezután még tölteni is kell?

-CHARGE, TEST – töltés, tesztelés mód - tulajdonképpen mi történik ebben az üzemmódban? Mit tesztel a töltő készülék?

Elnézést a sok kérdésért, de ezt a sokoldalú készüléket szeretném alaposan megismerni. Az üzemmódok leírása a kézikönyvben abból a 2-3 mondatból áll, amelyeket a fenti szövegbe bemásoltam.


vas. nov. 29, 2009 9:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát ha már megvetted, akkor nincs más hátra, használni kell!


hétf. jan. 19, 2009 19:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát a kínaiak sok csodát csinálnak. Én a töltő miatt is vettem, mert amim van, az egyik fele nem működik rendesen. De ha 500 helyett 50 töltést kibír, már az is jó nekem, nem használom túl sokat. Ha valami gáz van, beszámolok róla :)
Én is úgy tudom, hogy a lítiumosnak akkora a cellafeszültsége. De a palinál külön kapható 3,7 V-os (külön odaírja figyelmeztetésként, hogy ez nem 3V-os akku), és van ez, amit linkeltem, 3V-os tölthető. Nem tudom hogy csinálják, lehet, hogy raktak bele valami ellenállást. Lehet veszek mindkettőből, és összehasonlítom.


hétf. jan. 19, 2009 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Szóval áramgenerátorral lehet tölteni 130mA-el 10 óráig? Vagy vegyek töltőt inkább.

A verzió: olvasd el a gyártók doksiját! Li-ion aksit időzítős áramgenerátorral nem töltünk, mert tűzveszélyes! Bővebben: pl. google, "Li charging", első találat:
http://www.batteryuniversity.com/partone-12.htm

B verzió: a franc jobban tudja, hiszen ilyen aksiról tőled hallunk először! Eddig úgy tudtam, hogy minden tisztességes Li-ion aksinak 3,7 V körüli a feszültsége. Ha viszont ennek nem ennyi, akkor a kémiájában is jelentős különbségnek kell lennie, és innentől csak az tudhat okos lenni, aki 1: gyártja, vagy aki 2: már régóta használja.

Viszont mint tudjuk, a papír sokmindent elvisel. Az, hogy egy hirdetésben odaírják, még nem jelenti azt, hogy úgy is van. A kínaiak arra is képesek, hogy 2200 uF 35 V-os elkót rejtsenek 6800 uF 63V-os burkolatba sorozatban, profi kinézettel.


hétf. jan. 19, 2009 19:04
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Volt már szerencsém a kínai utángyártott telefonakksihoz (Li-ion), meg még egy li-ion akkuhoz... kár volt megvenni... a csökkent kapacitású gyári akksival 1-2 napot bír a telefon, a kínaival 2 hónap után 1 napot se.


hétf. jan. 19, 2009 18:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Visszatérve az eredeti kérdésre. Tüzetesen utánanéztem, létezik CR123A-s 3V-os tölthető akksi is.
http://cgi.ebay.com/4x-CR123A-3-0V-3V-Rechargeable-Battery-CHARGER-CR123_W0QQitemZ170295034125QQihZ007QQcategoryZ50603QQtcZphotoQQcmdZViewItem
Nekem ilyen van, csak fehérben, és 1300mAh. Szóval áramgenerátorral lehet tölteni 130mA-el 10 óráig? Vagy vegyek töltőt inkább.

Amúgy ajánlom figyelmetekbe, hogy ugyanennél az eladónál 18$-ért lehet kapni 8AAA (1000mAh) + 8AA (2500mAh) + töltőt ingyenes szállítással. Az itthoni árakhoz képest nagyon olcsó, nekem 1 hét alatt megjött. Kínai, de amit itthon vennék háromszoros áron, az is onnan származik. 3600 forintért meg max 1 töltőt + 2 akksit kapnék itthon érte.


hétf. jan. 19, 2009 15:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát nem tudom, üresjáratba 100V-ig is felmegy a feszültség, terhelve meg egy sima lézerdiódára max 15mA-t képes kiadni. Nekem 100mA kéne.


szer. jan. 14, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Aha ez jónak tűnik, kösz, majd kipróbálom.


hétf. jan. 12, 2009 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Hát, CR123A van ráírva. Ez, ahogy nézem, lítiumos elem, 3V-os, a CR123 pedig méretben ugyanez, lítiumos 3,7V-os akksi.

Na most egy kicsit off, de kapcsolódik a témához. Kompakt méretben szeretnék nagyjából 5,6V-os feszültséget (nem tudom tizedpontosan még, mekkora kéne, de kb ennyi). Néztem többféle akksit, de a méret/feszültség nem felelt meg egy esetben sem. Méretben R14s, feszültség pedig 5,6V körül. Hallottam róla, hogy vannak DC-DC konverter IC-k, amik még ráadásul áramgenerátorként is funkcionálnak. Erről tud valaki valamit? Ja és mindez közel smd méretben :shock: Tehát 1,2-1,5 V-ból kéne 5,6V, miniatűr méretben.


Esetleg ez a dc-dc + soros ellenállat és zener. Három sorba kötött fehér leddel jól szuperál.

Kód:
http://elm-chan.org/works/led1/report_e.html


hétf. jan. 12, 2009 16:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Hát, CR123A van ráírva. Ez, ahogy nézem, lítiumos elem, 3V-os, a CR123 pedig méretben ugyanez, lítiumos 3,7V-os akksi.

Na most egy kicsit off, de kapcsolódik a témához. Kompakt méretben szeretnék nagyjából 5,6V-os feszültséget (nem tudom tizedpontosan még, mekkora kéne, de kb ennyi). Néztem többféle akksit, de a méret/feszültség nem felelt meg egy esetben sem. Méretben R14s, feszültség pedig 5,6V körül. Hallottam róla, hogy vannak DC-DC konverter IC-k, amik még ráadásul áramgenerátorként is funkcionálnak. Erről tud valaki valamit? Ja és mindez közel smd méretben :shock: Tehát 1,2-1,5 V-ból kéne 5,6V, miniatűr méretben.


hétf. jan. 12, 2009 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor lehet, hogy tényleg aksi, csak nem CR123.


hétf. jan. 12, 2009 16:01
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
http://cgi.ebay.com/2-CR123-CR123A-123-123A-CR-123-Rechargeable-Battery-NEW_W0QQitemZ270328188617QQcmdZViewItemQQptZBatteries?hash=item270328188617&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1234%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C301%3A1%7C293%3A1%7C294%3A50
Pont ilyenem van, csak fehérbe. Nekem azt mondták, hogy ez egy tölthető akksi, 1300mAh-s. :evil:
Akkor azért volt furcsa, hogy 3V-os, mert a tölthetőek 3,7V-osak, és nem 'A'-sak, csak sima CR123. Akkor vehetek ilyet is, csak nem tudom, hogy tolerálja a lézerem elektronikája a feszültséggülönbséget.


hétf. jan. 12, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Van egy CR123A-s 3V-os lítiumos akksim.


Nincs, mert ez csak elem. Nem tölthető. Még kisütni is csak 20 mA-rel szabad.

Google!


hétf. jan. 12, 2009 15:47
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Van egy CR123A-s 3V-os lítiumos akksim. Áramgenerátorral tölthetem 130mA-el? Illetve 3V-nál le kellene állítani a töltést?


hétf. jan. 12, 2009 15:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 44
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy jó kis akkutöltőt mikrovezérlővel, valaki tud egy jó algoritmust, amivel meg lehet állapítani, hogy feltöltődött az akku?


szomb. szept. 20, 2008 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ja és most jut eszembe, hogy van egy eladó gyorstöltöm (mivel Neked aakkor gyors kell) 4 akkuval- origi az egesz szett, de paramétereket meg kell nézzem. Ha črdekel, akkor privátba írj, ne itt OFFoljunk.


kedd máj. 06, 2008 16:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Hai!
Nem vagyok nagy szaki, csak a fentebb javasolt megoldást tudnám egyserüen megvalósítani, na meg a tartalék akksik. Eneloop, vagy hasonló akku? Mert gondolom repcsi esetén a 100 Ft-s kinaiakkal nem kísérleteznél. (Amiért tulképp felhoztam a témát).
Ja meg ha átalakítani szeretnél... az mondjuk nem is ez a topic.


kedd máj. 06, 2008 15:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 09, 2007 9:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Szia.pontosan több napos kiruccanásokra gondoltam,mert kaptam egy bazi nagy autóakkut,vagy traktorakku ( 12V 155Ah-ás) ami az autó csomagtartójában elfér.Az a lényeg ne kelljen a gép szárnyait leszerelnem. pont tegnap tettem fel a gép aljára egy kicsi töltő dugaljat
amin keresztűl szeretném tölteni.Hogy valósítható meg?(6v 2500mA-ás Ni-Mh AA energizer ) :?:


hétf. máj. 05, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Autós inverter, és a sima tóltôjevel? Vagy ez naív nagyon?
De a több napos kiruccanásokra gondolsz nem? Mivel ha a délutáni roptetésen kifogy az akksi, azt mire feltöltöd...


pén. máj. 02, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 09, 2007 9:46
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok.Információ kellene,hogy van 5db 1,2 V-os 2500mA-ás energizer akkuim a modellemben sorbakötve.Hogy lehetne terepen kint autó akkumulátorról tőlteni,milyen töltőt lehetne összedobni? :( ,ha valaki tud valamilyen rajzot nagyon megköszönném!


csüt. máj. 01, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Persze a pár perccel ezelôtti hsz-em írása közben is keringtek a fejemben oly gondolatok, hogy szerencse, meg hogy addig jár a korso... Meg h. felelôtlenség stb. Aztán az is eszembe jutott, hogy véleményem ilyen-is van meg olyan is, tehát teljes dilemma.

Igaz, hogy nem tudjuk mi van benne, egyik ilenre sikerül, a másik olyanra, viszont neves és drága gyártók termékei (most nem akksi) sorra fuccsannak be, egy-egy keletre lévô üzem "sikere" révén, hogy nem gyözik visszahívni, meg javítani ingyen, még garancia után évekkel is.

Na így kerek. Vélemény?


szomb. ápr. 26, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 10:35
Hozzászólások: 201
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Végigolvasva a topicot felmerült nem olcsobb -e megvenni a "sárga" 100 Ft ért utánnadvágott akkut, majd újat venni, ha kaputt, mint drága töltôket, akkukat beszerezni?
lassan 2 éve -akkor drágán vett- 900 a 4 db- ceruza akksik mai napig jól muxnek.
Ja az igaz, hogy az elsö lépés az volt, hogy nem ment bele a töltöbe. Tolómérövel megmér-> valóban nagyobb -> reszelô.
Azóta minen O.K. Az igaz, a fényképezôgépbe csak egyszer mertem beletenni, (kényszer vot) és kikapcs után kivesz azonnal volt.
Ja a töltögetése sem szabalyosan történik, haem noname töltôn akármeddig. Hol rátölt, hol rajta 3 napig. (Na ez véletlen csupan, szerencsére nem kellett 105 - öt hívni).
Vélemény?


szomb. ápr. 26, 2008 10:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
hol írta:
SZIASZTOK
Egy kis segítséget kérek tőletek. Pontosabban tanácsot
Ma jutottam hozzá egy IPC-1-hez rendbe szeretném tenni a régebbi aksiaimat valamint a hozzá kapott akut is, szeretném hosszútávon a fényképezőgép vakuban használni megbízható hosszú ideig szóval a kérdésem, az lenne Ti, hogy milyen beállítással töltitek és sütitek ki?
Segítségeteket előre is köszönöm
Attila

Discharge refresh módba tedd 250mA-es vagy 350mA-es kisütőárammal.
Én úgy szoktam... :) igaz nekem IPC-1L készülékem van.
üdv


szomb. jan. 12, 2008 13:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. jan. 11, 2008 19:13
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
SZIASZTOK
Egy kis segítséget kérek tőletek. Pontosabban tanácsot
Ma jutottam hozzá egy IPC-1-hez rendbe szeretném tenni a régebbi aksiaimat valamint a hozzá kapott akut is, szeretném hosszútávon a fényképezőgép vakuban használni megbízható hosszú ideig szóval a kérdésem, az lenne Ti, hogy milyen beállítással töltitek és sütitek ki?
Segítségeteket előre is köszönöm
Attila


pén. jan. 11, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 31, 2007 20:07
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
vasti írta:
Akkor érdekesen mér. A "normál" töltés végéig amit beletöltött, azt kellene szerintem jeleznie, a csepptöltés közben nem kellene mérnie....


Szia

Igen, azt gondoltam, hogy (maradva a 2700mAh aksiknál) a töltés alatt szépen elmegy 2700mA-ig is utána írja ki, hogy FULL, majd a fenntartó töltés még esetleg belerak pár mA-t.
De itt az volt, hogy kb 900mA után kiírta, hogy FULL, majd a display gombot nyomkodva helyesen mutatta a feszültséget, az időt, a jelenlegi 20-30mA-es fenntartó töltést és hogy FULL, a 2700mA helyett.
Éjszakára benne hagytam, majd reggel a display gombbal újra játszadozva már a FULL helyett a 2760-2800mA-t mutatta.

Üdv


szomb. dec. 22, 2007 15:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
Marcellus írta:
Reggel a fenntartó töltés után már a szememnek kedvező értékeket mutatta: 2760-2800mAh.

Akkor érdekesen mér. A "normál" töltés végéig amit beletöltött, azt kellene szerintem jeleznie, a csepptöltés közben nem kellene mérnie....
Nekem ez eddig nem tűnt fel, mert nem hagyom csepptöltésen az akkukat (2100-as Varta Ready2Use), viszont a töltés végén 2100-nál többet szokott mutatni ;-)))

Üdv!


szomb. dec. 22, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 15, 2004 15:17
Hozzászólások: 1273
Tartózkodási hely: Otthon
Hozzászólás 
Marcellus írta:
Szia

Én is csak a napokban jutottam hozzá egy IPC-1L-hez, de úgy tudom, hogy igen, 0,9V-ig süt ki.

Eddigi tapasztalat: beraktam 4db zsír új Ansmann 2700mAh aksit, beléjük rakott kb 1200mA-t, majd kisütöttem őket (kb 1000mA vett ki - már itt is csodálkoztam) és újra feltöltés. No itt aztán tényleg nem tudtam mit kezdeni a megjelenített infóval. Kb 900mA után kiírta, hogy FULL, hoppá mondom, benne hagyom reggelig és majd meglátjuk. Reggel a fenntartó töltés után már a szememnek kedvező értékeket mutatta: 2760-2800mAh.

Nálad a kisütés utáni töltésnél a kapacitás valós értéke után írja ki, hogy full-on van? Mert nálam olyan, mintha a fenntartó töltés fejezné be a töltést....
Szia

Fú, még totál új a cucc.. beletettem két darab 2 vagy 3 éves akksit (2300mAh-s Energizer).
Betettem öket refresh módba. Az egyik 1300-on megállt és kiirta, hogy full.
Az első ciklus után 1500-at, a második után 1770-et, most a harmadik ciklus megy, jelenleg tölt éppen.


pén. dec. 21, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 525 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség