Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 18, 2024 0:20



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Lakás Riasztó és Házi Vezérlő építés, ötletek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nagyon leült ez a topic! Nincs új ötletetek? :)
Közben én a PC-PIC-PIC-LCD projectet megoldottam, most sok Slave project indul. Nem érdekel senkit? Én szívesen beszélek róla! 8)


kedd nov. 23, 2004 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Családi ház, pincével, (tetőtérrel is majd, ha rámszakad az OTP).

És az is kiderült gondolom, hogy cirkós központi fűtés van. (Konvektorokkal az egész ügy sokkal egyszerűbb lenne.)


kedd nov. 16, 2004 6:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Watt!

Annyit légyszi segíts, hogy milyen lakásfajtában gondolkodjunk? (Városi lakás, tetőtér, családi ház...?)


hétf. nov. 15, 2004 14:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Én arra gondoltam, hogy 40-80°C között lenne valahol. A gyakorlatban 50-80°C figyeltem meg.
A láng moduláció megoldható lenne, de szerintem van egy ideális lángmagasság a hőcserélők miatt, hogy ne menjen sok hő pocsékba. Vagy ez a moduláció mást jelent?
A közbülső tartály nem kivitelezhető jelenleg az ára és a munkaigénye miatt. Az hogy egy hőfokon a legjobb hatásfokkal fűteni valamit, tényleg a legjobb lenne, de a cirkó elég jól szabályozható egy szeneskazánnal szemben, ahol a hőtárolós megoldások sokat sópórolnak.
Egy biztos, a jelenleginél jobbat el lehet érni, aztán majd fejlődünk.. :)


hétf. nov. 15, 2004 13:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Ez a fűtési víz hőmérséklet azért nem ilyen egyszerű (minél alacsonyabb legyen), sőt egyáltalán nem. A kazánok, cirkók élettartam szempontjából a kis oda/vissza térő víz hőmérséklet különbség az ideális (hőtágulás). Illetve van még egy alső határ is ami alatt nem túl célszerű használni. Tulajdonképpen egy keverő szelepes szabályzás lenne az ideális (csak nagyon drága) így a cirkó egy szinte közel állandó hőmérsékleten üzemelne a hőmérséklet szabályzó elem a keverő szelep lenne... Persze a lángmodulálós církóknál még cifrább lenne a szitu... valami közbülső melegvíztartály lenne a legjobb.


hétf. nov. 15, 2004 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Alias:
1. ötlethez:
Arra gondoltam, hogy ha megmérem a működő cirkó gázfogyasztását egy adot ideig(kinti gázórával), akkor időegységre megkapom a cirkó gázfogyasztását. Ezután az üzemidővel ki lehet számolni, kis tévedéssel a gázfogyasztást. Ez biztosan nem a legpontosabb, de robbanásbiztos és olcsó! :)

2. volt korábban egy topic, ahol pont erről volt szó. Az ötlet jó, sőt életeket menthet.

3. Erre én is gondoltam, és talán itt is említettem.

A cirkóval kapcsolatba van még néhány ötlet, bár inkább finomság a működésben.
Gondolom azzal egyetértetek, hogy minél magasabb a víz hőfoka, annál nagyobbak a veszteségek. Tehát csak annyira szabad melegíteni a vizet, amennyi a legmagasabb hőmérsékletre beállított szoba kiszolgálásához elegendő. Ebből az is következik, hogy nem érdemes túl melegre fűteni egyszobát sem, de az is, hogy időszakonként elegendő alacsonyabb vízhőfok, míg pl. a fürdéskor nem. Ekkor csak a fürdő köre melegedne túl, mert a többi szoba radiátora lezár. Ez a vízmennyiség nem túl nagy, ezért nem lesz nagy a veszteség, ha visszatérünk a fürdés utáni éjszakai módba.
A lényeg, hogy nem csak a szobák hőfokát kell szabályozni, hanem a kilépő vízhőfokot is, ha lehet a minimálisan elegendőre. Ezzel véleményem szerint sok energiát lehet megtakarítani.


Ja! Természetesen várom a folytatást :!:


hétf. nov. 15, 2004 11:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Nos. akkor folytatom az ötleteket:

Tehát: az olvastam előbb, hogy cirkód van.

1. Ehhez simán lehetne rakni egy gázmennyiség mérést (a jeladónál nyilvánvalóan robbanásbiztos kivitelt lehetne alkalmazni.) A gáz minőségét is felvetetted, nos az én tapasztalataim szerint a 34MJ/m3 konstanssal számítva túl nagyt nem tévedsz... (ha mindenképp a minőség is kellene, akkor a szolgáltatók egyes elszámolási méréseinél az adatgyűjtő ezt a központtól veszi, abban lehetne gondolkodni.)

2. Gáztüzelőberendezésnél két alapvető veszély van. Az egyik maga a földgáz szivárgása és robbanókeverék létrejöttének veszélye. Ezt CnHm érzékelővel lehet észlelni, és ha jól tudom, az előírások értelmében az alsó robbanási határérték 20%-nál kényszerszellőztetés, 40%-nál letiltás a teendő.
A másik a CO érzékelése. Mivel alattomos gáz, rosszul szellőző helyen könnyen mérgez, ezért célszerű egy CO-érzékelőt is feldobni.

3. A fűtés előremenő/visszatérő vezetékére egy-egy vízóra mehetne+egy-egy hőfokmérő. Ezekből a víz fajhőjének ismeretében ki lehetne számítani a leadott hőmennyiséget, sőt az elégetett gáz fűtőértékének ismeretében, valamint a kijővő hőmennyiség mérésével akár cirkó hatásfok is számítható.

Nagyjából ennyi, cirkó automatizálva 8) , igény esetén folytatom más berendezésekkel.. :D


hétf. nov. 15, 2004 9:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 05, 2004 15:00
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
Tudom, hogy nem pic-es, de talan innen is lehet egy-ket otletet meriteni.


szomb. nov. 13, 2004 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> mobilra küldjön egy sms-t+1-2 mozgásérzékelö+sziréna+villogo,
> egy ilyenröl valamilyen terv volna

230 AC -> 13.7 V DC tapegyseg, rajta zseles akku 4Ah.
7805 stabkocka a PIC-nek, autostolto a mobilnak.
PIC az agya, komparatorokkal fogadja a zonakat,
relevel megszakitja a szirena fele a 13.7 Voltot riasztasnak.
A szirenaban van villogo is.
Telefonhoz adatkabel, AT parancsokkal kuldi az SMS-t.

PICre a progit sajna meg kell irni (nem tul nehez).


csüt. nov. 11, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 05, 2004 13:52
Hozzászólások: 47
Hozzászólás 
sziasztok
nekem olyanra volna szükségem riasztoban,hogy mobilra küldjön egy sms-t+1-2 mozgásérzékelö+sziréna+villogo,egy ilyenröl valamilyen terv volna
köszönöm
üdv


csüt. nov. 11, 2004 15:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Gafly!
A csomag megjött. Nagyon köszönöm az IC-t! Igyekszem meghálálni!


csüt. nov. 11, 2004 11:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!
Gondoltam kicsit összeszedem a tőletek kapott, és általam hasznosnak vélt ötleteket, tippeket és megjegyzem mellettük, hogy mi született, vagy fog születni belőle, legalább is a jelenlegi állás szerint.


Gafly:
1.
Idézet:
Inkabb valami RS-485 vagy valami hasonlo robosztusabb
buszt hasznalnek....


A vége az lett, hogy ez lett :) (RS485 meghajtókkal támogatott PIC-PIC kapcsolat.)

2.
Idézet:
Elso bajt cim,
masodik parancs,
utana adatok (ha kell, a parancstol fugg),
ellenorzo osszeg.

A parancsot kotelezo egyben leadni, es a
parancsik kozott kotelezo X idot varni.


Akkor még nem tudtam, de amit leírtál az a MODBUS protokollnak felel meg. Most csak abban különbözik a megoldásom, hogy a 9. bitet használom fel a cím jelzésére, és használok stop bájtot is, ahol szintén 1 a 9. bit.



atta

1.
Idézet:
És mindenhova túlfeszlevezetőt!


Igazából először erre nem gondoltam, bár természetesnek kellett volna lennie. Most optos leválasztású áramhurkokat tervezek megvalósítani a mozgás és egyéb kapcsolós érzékelőkhöz.

2.


Ez nagyon hasznos volt!!!

3.
Idézet:
Ha RS485 - öt használsz akkor mindenképpen kell használj valamilyen hibajavítást / CRC - t, ugyanis (ha jól tudom) az RS485 - ben alapból nincs benne.


Végül ez lesz, mert mindenképpen kell ellenőrzés, és most már azt is tudom hogyan oldjam meg a CRC16-ot.

4.
Idézet:
Annyit megtehetsz viszont, hogya központi egyszségbe teszel egy darab CAN intaerface IC - t


Ezt megfogadom. A panelen lesz előkészített helye, ha másért nem, hogy ilyen vonalon is rá tudjak csatlakozni a rendszeremre.




emptyextra

1.
Idézet:
A funkciókhoz egy ötlet: Egy nyugati rokon garázs ajtó nyitója megkérdezi,hogy hány fokos fürdővizet szeretnél. Mire beérsz tele a kád.


Maga az ötletet, hogy megkérdez valamit a rendszer hazajövetelkor, igen érdekesnek és különlegesnek tartom.




Alias

1.
Idézet:
Energia mérések:


- Villamos fogyasztás mérés (PIC A/D bemetének használatával U;I valós idejű szinuszhullám lekövetés, fogyasztás számítás)

-Ivóvíz fogyasztás mérés Legegyszerűbb a vízóra kerekét optoérzékelővel lekövetni, az literben simán értékelhető. (bár az előbb kipróbáltam, az alsó megszólalási pont szinte cl-ben mérhető)
- Csőtörés esetén mágnesszelep lezárása (Jel: lakás üres és vízfogyasztás van )
- Fűtési hőmennyiég számítás(mennyiség, előrermenő/hátramenő hőfok segítségével)


Ezeket mind jó ötletnek tartom. Erre specializát Slave egységeket fogok lassanként beállítani.

2.
Idézet:
Az ott lakók nyakába akasztva (vagy zsebbe) egy RFID kártya, így amerre megy, a lámpák automatikusan fel/le, kedvenc zene ki/be, stb. ráadásul a kis ellenőtző monitorokon látszik, ki hol van a házban.


Ezt csak azért hozom fel, mert igen eredeti ötlet! :)

3.
Idézet:
izzóval sorosan kötve van egy egyenirányítóval felszerelt optocsatoló


Ugyan ennek így nincs sok értelme, de ebből ugrott be, a 3+1 diódás ellenállásos megoldás.




Laposelemer

1.
Idézet:
Ilyen RS485/422 transreceiver van a lomexnél is. kb.:250HUF
Pl.:SN75ALS176P, SN75LBC176P,
SMD-ben van négyes is.


Akkor még nem tudtam, hogy halfduplex lesz a hálóm. Most ilyen IC-ket fogok használni. (HQVideo-nál 150Ft körül van.)



Optikus

1.
Idézet:
az unnepnapok (nevnapok,szulinapok,stb) idoben (mar 1-2nappal elobb) valo jelzese.


Ezzel mindig gondom volt, ezért nagyon hasznosnak találom.

2.
Idézet:
Homersekleti grafikonok


Ezt is meg fogom oldani, igaz, hogy ezt a PC-n a monitor programban az SD-ről letölthető adatokból.




rtt2

1.
Idézet:
Ennek ellenére sokan (többek közt én is) hanyagul bánnak a villanykapcsolóval . Szóval pl. egy órákig potyára világító 60W-os izzó nem igazán kívánatos.


Ez bizony nálam is így van, főleg a gyerekeimnél. Biztos vagyok abban, hogy komoly megtakarítást lehet egy év alatt elérni.




arnd

1.
Idézet:
A DTMF-es kommunikácó járható út.


Ez az ötlet akkor jött, amikor a mobiltelcsin keresztüli távoli vezérlés került szóba. Ekkor volt létjogosultsága.

2.
Idézet:
"Kulcs"-nak transzponderes megoldás nem lenne jó? Nincs benne mozgó alkatrész, a "vevő-adó" részét kellemesen lehet álcázni, a kulcs részét akár a kulcstartóba is bele lehet integrálni...


Nagy dilemmába kezdtem, hogy esetleg ez is jó megoldás lehet. Ha kitalálok valamit, hogy ne csak oda kelljen dugni a kikapcsoláshoz, akkor ez lenne a legjobb megoldás. Valami protokoll ide is kéne.



z01z

1.
Idézet:
A piclist.org-ot nem ismered? Én ott szoktam először körbenézni


Ezt az oldalt nem ismertem. Jól jött.



Mindenkinek köszönöm a segítséget és kérem, hogy ha nem esik nehezetekre, néhány gyöngyszemmel még dobjatok meg!

watt


kedd nov. 09, 2004 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
A CRC kiszámításának táblázatos formája szimpatikusabb, mert gyorsabb. Talán egyszerűbb a menete is. Összefoglalva:
Kód:
 
CRC előállítása konyha nyelven

Táblázatos mód:

Végy két 256 elemű táblát. Ezekben a táblákban helyezz el előre számolt értékeket. (példákat kell keresni. pl. AN730).
Az egyik tábla a High (TH), a másik a Low (TL)

Végy három segédváltozót: 1. CBuff, 2. CHigh, 3. CLow

Eljárás:
- A CRC-zni kívánt adatokból sorban az első hármat töltsd a segédváltozókba.
- A CBuff tartalmával megcímezzük a TH egyik elemét és ezzel XOR kapcsolatba hozzuk a CHigh-t úgy, hogy az eredmény CHigh-ba kerüljön.
- A CBuff tartalommal megcímezzük a TL egyik elemét és ezzel XOR kapcsolatba hozzuk a CLow-t, az eredményt hasonlóan az előzőhöz, CLow-ba irányítjuk.
- ezután: CHigh -> CBuff,  CLow -> CHigh, következő adatunk -> CLow. Ha nincs következő adatunk a CLow-ba, akkor ide nullát töltünk. (ez a végén kétszer fordulhat elő)
- A folyamatot az adataink elfogyásáig ismételjük.

A végeredmény a CHigh és a CLow, ban kapjuk. Ezt csatoljuk az elküldendő adataink mögé.

A célban az egész eljárást megismételjük és a kapott eredményt összehasonlítjuk az elküldöttel. Egyeznie kell jó esetben.
 


Hogy a táblázatba miért azok az értékek kerültek amik, nem tudom. Valaki tudja? (matematikusok előnyben. A táblát az AN730-ban meg lehet nézni.)


kedd nov. 09, 2004 5:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Ám legyen... :) Akkor nem CRC - t, hanem ellenörző összeget lehet így egyszerűen előállítani.


hétf. nov. 08, 2004 15:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Ám legyen... :) Akkor nem CRC - t, hanem ellenörző összeget lehet így egyszerűen előállítani.


hétf. nov. 08, 2004 15:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
atta!
Vigyázz mit írsz, mert egy programozói fórumban szétszekálták szegény delikvenst, aki egy hasonló kóddal állt elő! :D

z01z!
Ezt az oldalt nem ismertem! Köszönöm!


Közben én is keresgéltem és az AN730-ban találtam kódokat is. Ha megértem hogyan működik leírom :) (ha valaki már érti leírhatja, de ha lehet konyha nyelven!). Az egyik XOR-os, a másik Táblázatos megoldást használ. Azt hiszem a táblás gyorsabb, de nagyobb, a XOR-os meg fordítva.


hétf. nov. 08, 2004 12:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt

A legegyszerűbb CRC, ha összeadod a biteket, Carry nélkül. (Olyan, mintha paritásbitet használnál).


hétf. nov. 08, 2004 11:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. máj. 05, 2004 15:00
Hozzászólások: 74
Hozzászólás 
A piclist.org-ot nem ismered? Én ott szoktam először körbenézni :wink:.
http://piclist.org/techref/microchip/crcs.htm


hétf. nov. 08, 2004 9:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
atta
Talán nem nagy összeg, de ha a panelon lesz helye, az is megoldás. A mozgásérzékelőknél én egy kétállapotú optós áramhurkot használok az érzékelő reléjével. Egy hőmérés, vagy fénymérés már gondot okozhatna nagyobb távolságban.

Viszont én úgy tudom, hogy az RS485 1-2km-t is átfog. Mindenesetre 500métert látok mindenhol garantáltan. A MODBUS-hoz hasonló protokoll lesz, csak nem időszelet mutatja, hogy cím következik, hanem a 9. bittel jelzem azt.
A hétvégén sikerült egy PC-PIC + PIC-PIC egyidejű kapcsolatot létrehoznom. A PC felé 9600-al a PIC-ek között 19200-al(gyorsabban is lehetne, csak az oszcik lógnak, és a BaudRate nem stimmel)
Parancsokkal lehet kommunikálni közöttük, és némi hibakezelést is beépítettem már. Most a CRC megoldása fog következni és több PIC-et is be szeretnék láncolni, hogy lássam mit lehet elérni sebességben biztonságosan.
A CRC-ről valami megoldás érdekelne! Nem látom át még a kiszámítását pontosan. Nem feltétlen ragaszkodom a szabványhoz, ha van jobb megoldás.



Mindenkinek köszönöm ez eddigi hozzászólásokat és szívesen venném a továbbiakat is!


hétf. nov. 08, 2004 6:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Watt

Annyit megtehetsz viszont, hogya központi egyszségbe teszel egy darab CAN intaerface IC - t (szépen magyarul :) ), hogyha a jövőben mégis nagy távolságokat kell áthidalni (pl. mozgás érzékelő a kert végébe) ne kelljen újragyártani a hardvert.

atta


vas. nov. 07, 2004 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Közben találtam egy ilyet: http://www.chipcad.hu/download/CWL-1%20DS_rF.pdf


csüt. nov. 04, 2004 11:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
arnd!
Nem rossz! Valami okosságot ki kéne még találni, hogy ne csak oda kelljen dugni oszt kész. Az csábít, hogy egyszerű, kicsi és olcsó.

Nehéz lesz döntenem ezek után (de az jó). Köszönöm!

Azt még nem néztem, hogy mi kell a felprogramozásához. Az RF rész sem tiszta előttem. Úgy látom külön egység. Ezekről van valami infód?


csüt. nov. 04, 2004 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Chipcad árlista: Keeloq HCS ugrókódos rendszerek

Az 1.-es pontot úgy lehet megoldani, hogy lecsökkented a hatótávolságot (2-3cm), illetve adandó alkalommal le kell tiltani.
HCS410
HCS410WM

Tulajdonképpen ez az egész úgy működik mint egy 125kHz-es Grid-dip oszci, a kicsatolt energiát érzékeli a vevő.
Több üzemmódja is van: teljesen passzív, RF-en ad, nyomógombos stb... természetesen a teljesen passzív a célszerű a Te céljaidra.


csüt. nov. 04, 2004 10:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Lehet, hogy a microchip-en ott van, de itthon nem találok sehol. A ChipCad árlistában sem leltem.
Ha nem lehet beszerezni, sokra megyek vele! :)

Idézet:
A kicsi nyílás és a semmi közül melyiket lehet hamarabb észre venni?


Nyílván a nyílást, de el tudsz képzelni egy 2mm*10mm es rést a postaláda alján? :)


A transponderrel kapcsolatban vannak további kétségeim. Ha jól értem, ezek passzív eszközök, amiket a vevőegység által kelltett elektromágneses tér táplál, amikor a megfelelő közelségben vannak egymáshoz. Ez a tény a felsorolt igényeim között a legfontosabb pontomat sérti, az 1.-t.
Azt sem tudom, hogy ezeken van-e nyomógomb, mint egy rádióson, vagy rögtön jelet ad, ahogy a közelbe kerül a vevőnek?
(Ha igen, akkor nincs további gondom, de ha nem akkor még van.)
Nézd el nekem, hogy nem tudok doksikat böngészni, kérlek írj részletesebben! Esetleg beszerzési forrást..


csüt. nov. 04, 2004 6:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
A kicsi nyílás és a semmi közül melyiket lehet hamarabb észre venni? :)

A microchip oldalán mindent megtalálsz ami a transzponderes témához kell. Gyakorlati kinézetét meg elmesélhetem mert használtam ilyen "gyári" fejlesztő rendszert. Alapvetően a lesugárzó tekrenc átmérőjével egyenesen arányos az átvihető távolság.

Az újlenyomatos érzekelés is szimpi csak a vandálbiztos megoldását nem nagyon tudom elképzelni.


szer. nov. 03, 2004 14:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Láttatok már újlenyomat érzékelőt?


szer. nov. 03, 2004 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Idézet:
Akik meg "kifigyelik" a használatát azok az optikai megoldást is észre veszik.

Ezzel azért nem értek egyet, mert az optikai kulcs nagyon kicsi is lehet, és nem nagyon látszik, hogy mit matatsz vele. A "kulcslyuk" is nagyon vékony és keskeny nyílás a postaládán pl. De ennyire nem lehetek én sem üldözési mániás. :)


szer. nov. 03, 2004 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Na akkor erről beszélj bővebben légyszíves :!:
Az adó és a vevő(lekérdező rész) hogy néz ki? Milyen jeleket ad? Doksi? A lekérdező ára? Kösz-kösz!


szer. nov. 03, 2004 13:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Na a transzponder pont megfelelne neked!
A lekérdező rész egy festett bakelit/üvegszál stb lappal letakart üregben képzeltem el amin semmi nem utalna az ottlétére, esetleg kaputelefonnak lenne álcázva. A kulcsot el lehet rejteni egy fényképtartós kulcsomó fityegőben stb (fantáziádra bízom). Maga a transzponder IC (pl HCS410) pár száz forint. Ha sikerül jól megoldani a kiolvasót akár 40cm-1M hatótávolságot is sikerülhet megoldani. Ha elhagyja valaki egyszerűen tiltani kell, de mivel nem felismerhető nem hiszem, hogy használná bárki is. Akik meg "kifigyelik" a használatát azok az optikai megoldást is észre veszik.


szer. nov. 03, 2004 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
arnd!
Összefeglalnám a kulccsal kapcsolatos igényeimet.
1.
A legfontsabb: Ha elhagyom, ne lehessen vele csak úgy bejönni.
Ellenpéldák: hagyományos kulcs, rádiós távirány, iButton, telefonkártya, transzponderes kártyák.
2.
Ha elveszik ne legyen drága a pótlása, és ne kelljen kódokat, frekiket stb váltani.
Ellenpéldák: rádiós táv, iButton, transzponderes
3.
Egyszerű legyen használni és ne legyen feltűnő, rongálható felület.
Ha nem feltűnő és nem rongálható, akkor akár a kinti kapuhoz is fel lehet szerelni a kikapcsolót.
Ellenpélda: nyomógombos tasztatúra
4.
A 3. pontból következően, a kikapcsolás ne bent a lakásban történjen.
5.
Ne lehessen felismerni mire való. (ez mondjuk csak addig igaz, amíg el nem terjed, de nincsenek ilyen szándékaim)
Ellenpélda: sima kulcs, tasztatura, rádiós táv, iButton

Hát ennyi :)
Ha végig gondoljátok, hogy a korábban említett megoldásomnál a kivitelezés és a használat hogyan oldható meg, akkor látható, hogy minden felsorolt feltételnek megfelel.

Ha van a feltételeknek megfelelő ötletetek, kíváncsian várom!


szer. nov. 03, 2004 10:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
"Kulcs"-nak transzponderes megoldás nem lenne jó? Nincs benne mozgó alkatrész, a "vevő-adó" részét kellemesen lehet álcázni, a kulcs részét akár a kulcstartóba is bele lehet integrálni...


szer. nov. 03, 2004 9:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
tellhun
Idézet:
Riasztó és természetesen vezérelhetőség is van benne. Én már láttam is őket személyesen is.


Láttam, hogy tudnak fogadni DTMF jeleket, meg minden, de ettől még "csak" riasztók. Ha olvastad az eddig írtakat, akkor láthatod, hogy mennyi minden mást is tudhat egy központi vezérlő egység a mellett, hogy riasztónak is jó.
Ezekkel a gyári dolgokkal van néhány gondom. : rádiós távirányítójuk van, vagy számkódosak, egyformák ezért kiismerhetőek, akik telepítik azok elsősorban nem gondolkodnak, hanem pénzt keresnek, relatív drágák. Én maradok a saját ötleteimnél és stratégiámnál(ez utóbbi is elég ismeretlen fogalom a riasztókat árusítóknál). Mindez saját tapasztalatokra épülő vélemény néhány ismerősömnél felszereltetett nem olcsó készülék alapján. (Én ki is vágnék egy riasztót, ha indok nélkül nyivákolna, hivogatna, lemerülne a távirány akkuja, a gyerek elütögetné a kódot(meg az asszony :), elhagyná a távirányt, ezért cserélhetném le az összeset, levernék a kinti tasztot. ) stb-stb.)


szer. nov. 03, 2004 6:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Én is a mellett vagyok, hogy ha lehet cél IC-t használok.

Szóval sávszűrő és négyszögesíti? Ez a része talán nem olyan nehéz(?), de utána a zavar kivédése miatt a kód nem olyan egyszerű. Bár a zavar nincs fenn adott időtartamig megszakítás nélkül, a jel viszont igen. Na mindegy, ezt csak szőrmentén. Gafly, kösz a privátot, válaszoltam!


szer. nov. 03, 2004 5:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> dtmf kóder/dekóder

Koder az nem ugy, a dekoderrel van nekem gondom.
De egyebkent szerintem targytalan a dolog mert fog
kapni ingyer egy tokot aminel csak a megszakitast kell
lekezelni ha jott egy ervenyes kod...


kedd nov. 02, 2004 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Nekem úgy rémlik, hogy free dtmf kóder/dekóder forrás van a http://microchip.com oldalán , vagy valahol máshol találtam...???


kedd nov. 02, 2004 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Ha kockásítom õket, akkor mindent kockásítottam,
> a beszédet is, amivel egy csomó felharmonikust termeltem.

Pedig a MT8870 is kockasitja. Van benne ket savszuro,
egy az also egy pedig a felso savra. Utana kockasitja
es tobbit mar digitalisan szamolgatja. Pontosabban
van meg egy RC tag ami az erzekelesi idot allitja.
De nem erdemes vele szorakozni, az adatlapon levo
kapcsolast megcsinalva jol fog mukodni. PIC-el
alkatresztemeto lenne meg sok munka es semmivel se jobb.


kedd nov. 02, 2004 14:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Watt

Riasztó és természetesen vezérelhetőség is van benne. Én már láttam is őket személyesen is.
tellhun


kedd nov. 02, 2004 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
arnd!
Idézet:
Esetleg egy PIC-ben megvalósított DTMF dekóder is szóba jöhet....

Ezen én is filóztam. De nem valami egyszerű kérdés ám, mert ezek a jelek szinuszosak, ha jól tudom. Ha kockásítom őket, akkor mindent kockásítottam, a beszédet is, amivel egy csomó felharmonikust termeltem. Azt hiszem ezt a dolgot jobb analog megoldani, és tényleg a cél IC-nél maradok.
De ha van elképzelésed PIC dekódolásra, azt szívesen megtárgyalnám!


kedd nov. 02, 2004 13:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
tellhun!
Köszi a linket! Ötlettárnak nem is rossz ez az oldal. Van néhány funkció, amit el lehet lesni. Megjegyzem, hogy ezek "csak" riasztók. Én ennél többet akarok.


kedd nov. 02, 2004 13:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Ahogy watt is írta másra használná a DTMF kommunikációt. Egyébként a zavarvédetsége valóban lenyűgöző. Esetleg egy PIC-ben megvalósított DTMF dekóder is szóba jöhet.... de kevesebb problémát rejt magában a cél IC.


kedd nov. 02, 2004 13:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
emptyextra!
Itt valamit félreértettél. Nem vagyok veled méltatlan! Az igaz, hogy újra szóba került a DTMF, de ez a telefonon keresztül távolból elküldendő parancsok átvitele témában.
Amikor először ajánlottad, akkor még a PIC-PIC kommunikáció volt szóban. Arra most sem ezt fogom használni, hanem RS485 vasra épített saját protokollal megtámogatott rendszert.

Az ajánlatodat neked is köszönöm (és Gafly-nak is!), most már csak azt kéne kitalálni, hogyan kaphatnám meg! Ha van valami ötletetek és komolyan gondoljátok, privát üzenetben megbeszélhetnénk. Mégegyszer köszi!


kedd nov. 02, 2004 13:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Na mielőtt valaki lehurog közlöm én is a saját projectet tartom a legszebbnek, de találtam nektek egy webcímet amin van kész riasztó, lehet ez lakás,kocsi bármi amit védeni kell.
Cím: http://www.tell.hu
Mobilos védelem.
Üdv
tellhun


kedd nov. 02, 2004 13:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> az eszköz rendkívül zavarvédett

Haat, en azert annyira nem voltam tole
odaig...
Siman be-be ugrott egy egy kod a beszedbol.
Meg a mukodesi elvebol kovetkezoen nem feherzajjal,
hanem az also vegy felso csoport tartomanyaba
eso fix frekivel le lehet fogni.

De az teny hogy kellemes vele dolgozni
es nagyon jol hasznalhato. Nagysagrendek
vannak mondjuk egy PLL-ekbol vagy
aktiv szurokbol (ala BHG) felepitett DTMF
dekoder es az MT 8870 kozott.


kedd nov. 02, 2004 12:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Watt
A DTMF MT8870 témához:
Azé' láccik ,hogy nem mindegy ki írja amit ír. :) Arnd mesterhez hasonlóan javasoltam ezt a kommunikációt de akkor nem tetszett. :( De lásd kivel van dolgod, ha igényt tartasz rá nekem van ilyen IC-m a hozzávaló quartzal együtt és szívesen átengedek belőle néhányat a project érdekében. (ingyé)
Egyébként az eszköz rendkívül zavarvédett, fehérzajjal elnyomott jelből is jól dekódol. Kifejezetten ipari célra gyártották,az első "projectemet"
1989-ben csináltam vele.
Szóval írj bátran, ha érdekel :!:


kedd nov. 02, 2004 12:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Alias!
Idézet:
Másrészről természetesen győzködni nem akarlak, de az helyes arány SZVSZ. az Optikus által és a Teáltalad leírt rendszerek között van.


Semmi gond!
Az érdekelne, hogy mit képzeltél el köztes megoldásnak. Nálam a PC nem megy egyfolytában és nem avatkozik bele a fő folyamatokba, nem ő érzékeli a jeleket stb. Viszont ha bekapcsolom bármit meg tud változtatni a folyamatban, de nem veszi át a vezérlést.
Optikus megoldásánál mindent a PC csinál. Elismerem több mindent lehet vele megoldani, de legalább is egyszerűbben.


kedd nov. 02, 2004 9:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Alias
Idézet:
Persze, ha a távmenedzsmentet nem PC-vel akarod, az is jó megoldás, csak PC-vel elegánsabb.


Ki mondta, hogy a PC-s távmenedzsment nem megoldható?

A PC-t fel tudja éleszteni a központ. Ezután simán rá lehet konnektálni a netről. Van még egy előnye ennek a módnak, hogy nincs mindig egy nyitott portom a netre, csak akkor amikor én hívom.
De ezt csak akkor lehet használni, ha PC + net közelben vagyok. A mobilos kapcsolatot viszont bárhonnan(tudom van mobil net is, de pénzem az nincs ilyesmire :) nekem megfelel, ha a rendszerem mobilon elmondja röviden milyen állapotban van, ha meg riaszt, úgy is felhív!)

A webkamerás dolog nekem is tetszik!! (Ezt is lehet a PC ébresztésével aktiválni.)


kedd nov. 02, 2004 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
watt írta:

Ipari rendszerekben nem a PC vezérel, csak adatokat gyűjt, de azt is hardweres pufferből, ill. alapjeleket állít be. A PC-ben nem lehet megbízni. A készülékek PC- nélkül is tovább működnek(a legutóbbi alapjelekkel).


Igen, ismerős a dolog, nagyjából van rálátásom a PLC-s rendszerekre.

Másrészről természetesen győzködni nem akarlak, de az helyes arány SZVSZ. az Optikus által és a Teáltalad leírt rendszerek között van.

Persze, ha a távmenedzsmentet nem PC-vel akarod, az is jó megoldás, csak PC-vel elegánsabb. :)

Optikus!
a webkamera távoli menedzsmentje nagyon jól hangzik! Hallhatnánk róla esetleg bővebben??? 8)


kedd nov. 02, 2004 8:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia _optikus_!

Az előző Aliashoz intézett hozzászólásomban írtam, hogy a dolgot két részre kell bontani.
Az egyik a vezérlő rendszer, a másik a PC monitor progi. A PC "monitorral" lehet grafikus és egyéb csilli-villi dolgokat megvalósítani és használni de csak akkor, amikor szükség van rá (amikor oda ülök és megnézem mi van-volt). A vezérlő meg teszi a dolgát.

Off
Még egy fontos dolog!
Nem szeretném, ha elbeszélnénk egymás mellett! Én egy percig sem mondtam, hogy amit alkottál az nem figylemre méltó. Csupán arról van szó, hogy nekem nem jön be ez a megoldás! Nem fogsz tudni, és talán nem is kell meggyőznöd arról, hogy ez nekem jó. Én sem szeretnélek meggyőzni arról, hogy az én megközelítésem neked (vagy másnak) jó.

Ezt a topicot azért nyitottam, hogy ötleteket gyűjtsek. Vannak amik tetszenek, vannak amik nem(mindkettőért hálás vagyok!).
Ugye ez nem baj?

On
A programsorok száma nem mond semmit. A PIC-ben sokkal kevesebb sorral lehet valamit megoldani. Persze, ha nem grafikus játékprogit akarok írni, hanem lámpákat be-ki, kapcsolókat figyel, eseményekhez egyszerű rutinokat rendel, minden fontos eseményt rögzít, és hasonló egyszerű dolgok. A bonyolult értékelésre (ha szükséges egyáltalán) ott a PC, aminek emiatt nem kell mindig működnie. A rendszer ára alacsonyan tartható. Egy PC árából az egész rendszert kihozom.

Még mindig hálás lennék, ha nyers kényelmi és biztonsági ötletekkel halmoznál el, amiket megoldottál a saját rendszeredben! Köszi!


kedd nov. 02, 2004 7:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Alias!
Idézet:
Delphiben (vagy VB-ben, vagy C++-ban) is hasonló minőségű feleületet lehet leprogramozni, ami otthonra tökéletes...

Teljesen egyetértünk!
Viszont az adatrögzítést nem feltétlenül PC-re kell bízni. Nagyon sok olyan dolg van, amit felesleges rögzíteni. Ami marad, az egy SD kártyára bőven ráfér. Én nem egy giccses rendszert akarok. Csak a szükséges infókat szeretném eltárolni (Azért ez sem kevés, de 256Megára csak ráfér valami ? :) ) A PC- csak letölti az SD tartalmát és feldolgozza. Továbbá a PC-n keresztül bármilyen beállítást meg lehet majd változtati, ha felcsatlakozik. Ipari rendszerekben nem a PC vezérel, csak adatokat gyűjt, de azt is hardweres pufferből, ill. alapjeleket állít be. A PC-ben nem lehet megbízni. A készülékek PC- nélkül is tovább működnek(a legutóbbi alapjelekkel).


kedd nov. 02, 2004 6:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 474
Hozzászólás 
watt írta:
_optikus_
Idézet:
Igazabol a pic az nagyon jo a periferiak es a pc kozotti inteligens illeszteshez. De maga a vezerles annyira osszetett es bonyolult, hogy ezt pic-ben leprogizni szerintem lehetetlen, vagy iszonyat bonyi.


Ha mondod. :)

Gyorsan atneztem, eddig kb. 10000 sor az altalam irt kod (sajat libjeimmel) es ehhez nem szamoltam a delphi es egyeb kulso rutinokat/kodokat. Raadasul ez eleg magasszintu kod, ha ezt akarnam atrakni assemblerbe (raadasul risc-be) akkor az nem volna kis melo...

Persze azt nem irtam mert 'termeszetes', hogy a progi full grafikus, abrakkal, idodigramokkal, stb., van megspekelve (nem csak egy egyszeru parsoros lcd).


pén. okt. 29, 2004 21:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 60 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség