Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 14:42



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
Lakás Riasztó és Házi Vezérlő építés, ötletek 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia Laposelemer!
Az ajánlott IC jó, ha hagyományos soros portra használod, de nem jó az SPI hosszabbítására. Most filózom, az USART hasznosításán, de USART-os hőmérő még nincsen sajna. De gondolkodom egy olcsó USART-os PIC + olcsó Half Duplexes meghajtó + SPI, vagy I2C-s hőmérő megoldáson. Ha nem drágáb és kivitelezhető, akkor ez lenne a legjobb megoldás.

Az SPI-re csak olyan vonalmeghajtó jó, amelyik full duplexes, és abból is kettő IC kell, mert sajna nem gyártanak két adós és egy vevős darabot, és viszont (gondolva itt az SPI Master, Slave szervezésére). A TC77 esetében elég egy db full duplexes példány, mert csak kimenete és órajel szükséglete van.


csüt. okt. 21, 2004 5:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Kezd fellendülni a dolog! :P

Alias!
Nagyon jó ötletek! A vízóra kicsi kerekét figyeled? Nálam a vízóraakna kint van és a vízórám mindig párás. De lehet bent is elhelyezni érzékelőt a mágnesszelep előtt! A csőtöréses elárasztást úgy is meg lehet gátolni, hogy a riasztó élesítésekor a mágnesszelep lezár automatikusan. Kicsit bekavar, ha mondjuk mosogatógép, vagy mosógép kéne hogy menjen!

A fűtés mennyiségét ki lehet úgy is számolni, hogy az üzemidőt méred, mivel egy gázos cirkó mindig azonos gázt fogyaszt időegységenként ha megy. Igaz a gáz minősége az nem egyforma! mondjuk ennek mérése nem lenne érdektelen. Csak arra lennék kíváncsi, mint mondana a szolgáltató, ha benyújtanék egy mérési jegyzőkönyvet a gázminőségről! :roll:


csüt. okt. 21, 2004 5:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
Üdv!

Kicsit előremenve: a "hatástalanítást" hogyan képzelnéd el?
Én sokat szemeztem a Dallas iButton-jaival. Viszonylag olcsó, egyedi, kényelmes, és úgy gondolom biztonságosabb pl. a számkombinációs (kódos) hatástalanításnál.

Üdv.:Kaninjo


szer. okt. 20, 2004 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Ilyen RS485/422 transreceiver van a lomexnél is. kb.:250HUF
Pl.:SN75ALS176P, SN75LBC176P,
SMD-ben van négyes is.


szer. okt. 20, 2004 21:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
watt írta:
..
Nem nagyon traktáltok ötletekkel!
...


Bocs, azért nem akartam írni, mert alapvetően azt hittem, a kivitel a fő téma.
Ötlet természetesen van, mivel én is ilyesmiben gondolkodom (ezért is jött a Pic ötletként elő, így kezdtem tanulgatni.)

Tehát:

Alapvetően három irányvonal lehetne kijelölhető:

- Energia mérések és adatbázisban való rögzítésük
- Biztonságtecnika
- Egyéb kényelmi rendszerek.

Energia mérések:

- Villamos fogyasztás mérés (PIC A/D bemetének használatával U;I valós idejű szinuszhullám lekövetés, fogyasztás számítás)

-Ivóvíz fogyasztás mérés Legegyszerűbb a vízóra kerekét optoérzékelővel lekövetni, az literben simán értékelhető. (bár az előbb kipróbáltam, az alsó megszólalási pont szinte cl-ben mérhető)
- Csőtörés esetén mágnesszelep lezárása (Jel: lakás üres és vízfogyasztás van )
- Fűtési hőmennyiég számítás(mennyiség, előrermenő/hátramenő hőfok segítségével)

Ha jó a vonal, igény esetén folytatom...
8)


szer. okt. 20, 2004 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Előre bocsátom, hogy nem csinálok sportot abból, hogy folyamatosan ellent mondok, és e miatt nehogy megsértődjön valaki, mert nagyon hálás vagyok minden ötletért :!:

A DTMF sajnos nem tud kellő információt átvinni Hang IC vezérlése, PIC-ek egymás közötti kommunikációja, hőmérők bolvasása stb.), de ha ez még is elég lenne nem tudom hogyan illeszteném az SPI buszra. Ha az illesztésre lenne valami ötleted, akkor az érdekelne!


A melegvízzel kapcsolatban, szerintem jobb ötlet, ha még az úton hazafelé felhívom a központot és a billentyűzetről bepötyögöm a kívánt hőfokot(én nagyon hamar beérek az ajtóból, addig nem lenne tele a kád!). Szóban megadott érték esetén még a végén félreérti a gép a hőfokot! Sokszor az emberek sem értik mit mondok! :lol:

Komolyra fordítva, oda kéne még egy szintérzékelő, egy vezérelhető csap, hőmérő és meg van oldva. A gond csak az árakban rejlik. A rendszer amit kiépítek, nem kerül nagyon sokba. Ez a vizes blokk többe lenne(főleg a csap, és a szint!)! De a dolgot nyugtáztam és köszönöm!


szer. okt. 20, 2004 12:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Veszprém
Hozzászólás 
Adatátvitelre nem felel meg a DTMF?
Stabil de lassú,és még a hálózati (230) vezetéken is lehet kommunikálni vele.Pl az MT8870 volt ilyen annó de aszem van modernebb is.
A funkciókhoz egy ötlet: Egy nyugati rokon garázs ajtó nyitója megkérdezi,hogy hány fokos fürdővizet szeretnél.
Mire beérsz tele a kád. :wink:


szer. okt. 20, 2004 10:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Azt hiszem bele kell nyugodnom, hogy a kommunikáció 5 különböző helyről kb 6eFt prusz költséget fog jelenteni. :( Viszont bővíthető és jó.

Nem nagyon traktáltok ötletekkel!
Ehhez hasonlókat várnék:
-Fűtés vezérlése programozhatóan. Üzemóra mérés regisztrálás. Fűtővíz hőmérséklet, szobák hőmérséklete és külső hőmérséklet mérése, regisztrálása, következtetések, beavatkozások.
-Ébresztő óra a központi tasztról beállíthatóan (minden szobában hangszóró lesz).
-A beépített Mobilt telefonálásra és lehallgatásra is lehet használni.
-Vendégjelző(kikapcsolhatóan), csöngetés regisztráló, kaputelefon, üzenetrögzítő(a kapunál).
-Automata külsővilágítás kapcsoló, szürkület érzékeléssel, nem élesített üzemódban.
-Pince üzemmód.(Ha lent vagyok és jön valaki, akkor ott szól a jelzés(beszéd, hang, zene bármi), de behatolás esetén riaszt, de csak a pinyóban(ha dolgozok el lehetne vinni a házat felőlem :) ).


szer. okt. 20, 2004 9:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
LTC490 és LTC491 van a ChipCad-nál. Nem túl olcsók, főleg, hogy nem egy kell belőle. Esetleg más tippetek?


szer. okt. 20, 2004 5:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Úgy néz ki, hogy megoldható az átvitel, csak egy MAX491 vagy 489, és néhány MAX488 vagy 490 kéne, esetleg velük kompatibilis, vagy hasonló működésű.
Nem tudtok forrást?

Az Rf dologtól félek. Lehallgatható és bele lehet szólni.


szer. okt. 20, 2004 4:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Ötletként esetleg:

Rf soros csatoló??? (Conrad, kb. 4e Ft)

Esetleg RF Pic????

Az RS485-ről pedig annyit, hogy 200m-t nálunk simán, bizonyítottan átfog... 8)


kedd okt. 19, 2004 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Már van is gondom, mert az MAX232 kimenete nem OPC-s(pontosabban nem lehet Hi-Z-re állítani). Ezt még meg kell rágni néhányszor!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .watt szer. okt. 20, 2004 9:31-kor.



kedd okt. 19, 2004 13:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Mit szólnátok TC77 SPI esetén 1-1 MAX232-höz (ahol kell a SDO is, ott kéne még egy, de ilyen nálam csak egy lenne, kint a kapunál)? 30 méterre már vezettünk RS232 kábelt, és nem volt gond. :?:

Az engedélyező jelet simán is ki lehetne vinni nem? Esetleg egy OPC tranyóval megtámogatni és kicsit nagyobb árammal elnyomni a zavarokat. Ha ez menne, akkor mindenhova elég 1-1 MAX232 és a tápot is csak az 5V-ot kell kivinni, bár szerencsésebb a 12V-ot kivinni és a helyszínen egy voltreg-el csinálni belőle 5-öt.


kedd okt. 19, 2004 12:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Talán 3 max485 amik külön érpáron kommunikálnak (3 érpár) és akkor már nem kell külön PIC....


kedd okt. 19, 2004 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia arnd!
Hogy őszinte legyek nem tudom, mert még nem próbáltam alacsony frekin 10méteres távot áthidalni SPI-vel, vagy I2C-vel, csak helyi alkalmazásoknál.
De mérlegelem a véleményed, ez egyértelmű!
A szintillesztés, pontosabban a vonal meghajtása MAX485-el jó ötletnek tűnik, megnézem. De akkor kell egy MAX a PIC-hez és kell egy-egy a hőmérőkhöz. Az SPI talán egyszerű a jelek irányítottsága miatt, de az I2C-vel lehetnek gondok. A TC77 olyan SPI buszt használ, ahol csak a kimenet, az óra és az engedélyezés láb van használva.

Idézet:
Esetleg a lényegtelenebb (hőmérő) egységek lehetnének rajta de hát akkor miért is állsz neki??? Olcsó inkorrekt megoldásokat készen is lehet kapni

A kinti kapu egység is ezen a porton lenne, ezért mindenképpen illesztőegységet kell kitalálni, vagy CAN buszt.

Addig is próbákat fogok tenni a kábel hosszára, az órajel sebességére és a hibák számára vonatkozóan.


kedd okt. 19, 2004 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1627
Hozzászólás 
Na csak, hogy én is beledumáljak:
I2C nem való a több méteren való vezetgetésre de ezzel Te is tisztában vagy. Ennyi... :(

Esetleg a lényegtelenebb (hőmérő) egységek lehetnének rajta de hát akkor miért is állsz neki??? Olcsó inkorrekt megoldásokat készen is lehet kapni (':wink:')
Egy kényszer megoldást azért lehetne még kitalálni egy szimetrikus asszimetrikus átalakítóval UTP kábelen behuzalozni... de ez sem valami nagyvonalú. (Esetleg MAX485-el meg lehetne oldani 2 érpáron PIC nélkül is de ennek utána kellene nézni.)
RS485, CAN bus stb viszont jó csak hát mindenhova kell egy PIC.
Munka szerintem mind két megoldással ugyan annyi csak a szívás (önszivatás) mértéke más.


kedd okt. 19, 2004 10:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
watt írta:
Kicsit gyors vagy! Közben már mást is írtam, csak most javítom! :)
Köszönöm!


Azt hittem nem fogok találni semmit, aztán mégis :)


kedd okt. 19, 2004 10:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Ha jól olvasom, akkor ezek az SD-k SPI módban is képesek kommunikálni! A módot automatikusan érzékelik és beállnak rá.
Ez nagyon ultra!!


kedd okt. 19, 2004 10:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Kicsit gyors vagy! Közben már mást is írtam, csak most javítom! :)
Köszönöm!


kedd okt. 19, 2004 10:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
estleg ez:
www.sandisk.com/pdf/oem/SD_Physical_specsv101.pdf


kedd okt. 19, 2004 10:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Elvileg titkos a specifikáció, vagy:

"The SD standard is quite strict. It is not permitted to write open source drivers for SD card access. You can't write closed source drivers for yourself unless you become a SD Association Member to receive the specifications of SD cards ($1500 per year)."

Ennél többet nem tudok :)


kedd okt. 19, 2004 10:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Szia atta!
Nekem nem lesz telefonvonalon a riasztó(nincs vonalas telefonom) ezért ettől nem félek. Minden egység burkolt és elzárt lesz. Nem lehet hozzáférni közvetlenül, de a riasztás előtt biztosan nem. De esetleg egy opto megér egy misét, csak külön táp meg minden.

A CAN busszal az baj, hogy a 4db I2C-s, vagy SPI érzékelő egymástól 5-10 méteres távolságban lesz. PIC-et nem tehetek mindenhová!
Talán CAT5-ös kábellel és alacsony órafrekivel át lehet hidalni 5-10 métert. Majd kiderül, de azért valami tapasztalatot szívesen vennék! :)

Egy hőérzékelő levágása nem okoz problémát, csak boszúságot, de amúgy sem látszik. A többi mozgás érzékelő védett ilyen ellen. Kábeleket rejtve és magasan. Ezek a dolgok inkább szerelési, telepítési kérdések. Nem egy "gyári" behányt szerelést fogok magamnak csinálni az biztos.


SD-vel kapcsolatban nem tudsz valamit?

Ne ragadjunk le a riasztónál, ez csak az egyik funkció lesz.


kedd okt. 19, 2004 10:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 228
Hozzászólás 
Szia Watt

Én CAN buszt használnék, 125kbit/s adatátvitel 300 méteres kábellel (nem elméleti, hanem mért, CAT5 kábellel.) A CAN - buszban már van hardveres hibajavítás, tehát ezzel sem kell vesződnöd. Mivel gyors az adatátvitel, megengedtheted magadnak, hogy állandóan teszt üzenetet küldjél a buszon, így rögtön kideríthető, ha valaki levágta az egyik érzékelőt (vagy tönkrement). Sajnos ez azzal jár, hogy több PIC - re lesz szükséged. Megteheted azt, hogy több érzékelőt kötsz (Pl. i2c - vel) egy PIC - re, az pedig továbbítja a központ felé az adatokat CAN buszon.


A PIC18F - között van már CAN buszos példány.

És mindenhova túlfeszlevezetőt! Emlékszem egy kanadai riasztó berendezésre, azt a betörők úgy semlegesítették, hogy a telefonvonalra ráadtak 1-2 ezer voltot :) Rögtön elszállt a doboz :) (Nem volt leválasztótrafó a telefonvonalra :) )


kedd okt. 19, 2004 9:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Kicsit visszatérve az RS-485-re:
Jó benne, hogy megbízható, messzire lehet vinni, és címezhető, láncolhatóak az eszközök. De hogyan illesztenénk pl. egy I2C-s vagy SPI-s hőmérőhöz? Nem akarok mindenhova PIC-et tenni! :)


kedd okt. 19, 2004 5:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Tudtok valami infót SD kártyák kezeléséről? (CF-ről van, de jobban tetszik az SD)


kedd okt. 19, 2004 5:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Gaflly!
Idézet:
En azert nem nem huzaloznam be a lakast I2C-vel.
Inkabb valami RS-485 vagy valami hasonlo robosztusabb
buszt hasznalnek....

Én is ezen töprengek, ezért is kérdeztem a vezetékek hosszáról Laposelemért. Ez egy kicsit bonyolítaná a dolgot, de lehet, hogy elkerülhetetlen. Maga a huzal egyébként ugyanannyi! :)

A PC-t csak monitorozásra akarom használni. Folyamatos üzemre kizárt.


kedd okt. 19, 2004 5:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Laposelemer!
Igazad van! Összekevertem a belső címeket a Slave címekkel! :oops:
Az óra IC-nek a RICOH-ot használom.

Közben találtam TC77-et, ami szintén olcsó, és SPI-s. Nekem csak 4db kell belőle.
Azok a 0,5°C pontosságok az adatlapokban 1-2-3-ra nőnek, de nekem ez elég. Meg aztán be lehetne őket kalibrálni is, ha szükség lenne rá.

Megnézem a TCN75-öt is, de a jelenlegi kapcsolásban SPI-s a busz a központi vezérlő PIC-nél és nem akarok dupla átvitelt. (bár ez nem akadály, az óra is így jut majd be, ha kell. meglátom...)

Van neked valami tapasztalatod, hogy milyen hosszú vezetéket lehet akasztani egy SPI vagy I2C buszra?


kedd okt. 19, 2004 5:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 31
Hozzászólás 
Szia Watt!

Nagyon egyszerû ezeket a cucccokat a buszra felakasztani. :)
Az LM75 SLAVE cime: 1001(a2)(a1)(a0)(R/W) -a zárójelben az adatok 0v.1-
Vagyis ebbõl az IC-bõl max. 8db tehetõ fel.
Azt nem írtad milyen RTC-t akarsz beletenni, de pl.: Chipcadnál lehet RICOH RS5C372-t kapni ennek a SLAVE címe: 0110010(R/W), vagyis a 2 eszköz címe nem ütközik.
De lehet más óra IC-t is használni.
Az LM75-nek +-2C az érzékenysége, míg a Microchip TCN75-nek 0.5C, szintén Chipcad és nettó 215HUF.
De ha ugyanabból a fajtából akarsz még többet, akkor lehet I2C busz bõvítõt is beletenni.

A félreértések elkerülése végett, nem vagyok a Chipcadnél érdekelt. :)


hétf. okt. 18, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Tudom, hogy jó dolog építeni, de olcsóbb megvenni....


hétf. okt. 18, 2004 16:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
En olyasmiben gondolkodtam hogy egy ISA buszos
PC-ben lenne egy kartya PIC-el. Egy elemi
riszto funkcio le lenne kodolva a PIC-ben,
egyeb intelligens funkciokat meg a PC latna el.
Soros portkent kommunikalna a PIC es PC.
Ha meg a PC elszall, a PIC akkor is "tartja a frontot".
Tapot a PC taprol venne, de lenne mogotte egy zseles
aksi is. Konfiguralgatni a PC-rol grafikusan lehetne.

En azert nem nem huzaloznam be a lakast I2C-vel.
Inkabb valami RS-485 vagy valami hasonlo robosztusabb
buszt hasznalnek....


hétf. okt. 18, 2004 13:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Rögtön az első gyakorlati kérdésem az lenne, hogy hogyan oldanátok meg egy I2C óra és 3db LM75 illesztését egy PIC-hez, amikor is az óra IC címtartománya 0-16, az LM75-öké pedig 0-9.
Esetleg SPI hőmérő tippetek van?


hétf. okt. 18, 2004 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás Lakás Riasztó és Házi Vezérlő építés, ötletek
Sziasztok!

Már régóta tervezgetem és az anyagot gyűjtögetem egy "igazi" lakásriasztó és vezérlő egységhez. Sok jó ötlet motoszkál bennem, de kíváncsi lennék Ti mit találnátok ki, mit is tudjon egy Házi Fedélzeti Számítógép. Annyit kérek csupán, hogy az ötletet kísérje realitás, mert atomreaktort nem tudok építeni, pedig jól jönne a villany és gázszámla láttán! Inkább kényelmi és biztonsági elképzelseket vennék jó szívvel.
Nos!?
ui: Az elvi rajzot fel fogom tenni, ha már valamennyire mutatja a célomat. Elöljáróban annyit, hogy 3 PIC, 1 mobil, 1 hang IC, 4 végfok, sok hangszóró, tasztatúra, LCD kijelző, Relék, PC konnekt.. van tervezve.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára .watt hétf. okt. 18, 2004 11:51-kor.



hétf. okt. 18, 2004 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 66 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség