Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 15:37



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kb. 10-15 éve vettem ilyet utoljára, mert nekem nem jó semmire.


hétf. júl. 07, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> A 4 eres telefon vezeték alkalmatlan az ilyen szerelésekre,
> mert általában egy fonalszálra sodort vörösréz fólia csíkból
> áll a szigetelés alatt.

Valoban a regi telefon vezetek ilyen volt es saruval kellett szerelni.
A mostanaban divatos (RJ11-es jack-hoz hasznalatos) negy eres
(piros/zold/fekete/sarga) telefon vezetek az mar nem ilyen.

Egyebkent lehet azt is csipofogoval blankolni...
Valamint forrasztani is, de tenyleg torik :)


hétf. júl. 07, 2008 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Idézet:
általában egy fonalszálra sodort vörösréz fólia csíkból áll

Nem!


hétf. júl. 07, 2008 5:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kedves Gábor mester!

Ne görcsölj sokat a kaputelefonnal. Mindig olyan vezetékkel kell szerelni amiből sok van elfekvőben vagy olcsón jutsz hozzá. Irány adat 0,5-0,8mm-es huzal minimum, tömör vagy sodrott teljesen mellékes. Így aztán a telefondróttól kezdve az MMfalon át a hegesztő kábelig bármilyen vezeték alkalmas. Ha föld alatt kell vezetni az udvaron, kertben akkor célszerű 2x0,75 - 2x1 MTKábelt használni földkábel helyett, mert az még nem túl drága.

Soha nem szabad kábelt - vezetéket föld alatt kötni, toldani házi barkács módon, mert nem lesz tartós. Mindig egy darabból kell kiépíteni!

A 4 eres telefon vezeték alkalmatlan az ilyen szerelésekre, mert általában egy fonalszálra sodort vörösréz fólia csíkból áll a szigetelés alatt. Ezért szokás rápréselni a csatlakozókat a szigetelésen keresztül. Blankolni csak izzó drótszállal érdemes végszükség esetén.Összesodrással nem lesz tartós a kapcsolat. Forrasztás esetén a forrasztási pont mellett könnyen törik, mert viszonylag kemény ötvözetből van és a forrasztás utáni lassú kihűlés alatt feledződik (a rezet ugye fordítva kell edzeni mint a vasat).


Sok sikert a további munkához!

Űdv: Vajk959


vas. júl. 06, 2008 17:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most hidaltam le, mert itt a panelban a kaputelefon MM-fali, "jó vastag" aluval van kötve...
A gond még mindig az, hogy nem tudom mivel összefogni a új, sodrott zsinór végeit akár kettesével, mert a legkisebb érvégzáró hüvelyből is kieszi a fene..., bárhogy grimpelgetem-szorongatom. Pókháló. Ezért kérdem (újra), hogy tkp. milyen egyéb, "szerelhető" világítási v. hangszóró-vezetéknek felel meg a kínai kaputelefon "vezeték-igénye". (A kültéritől a beltéri 22 m, a két beltéri között is kb. ennyi a távolság.) Ha minden kötél szakad, megpróbálom 1-es "világítási" rézzel... De mindent köszönök!


vas. júl. 06, 2008 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Üdv Mester! :)

Tudtommal a régi szürke telefonvezetéket már nem árulják sehol.
Helyettesítőnek tudom javasolni a 4 eres mostani telefondrótot, párbafogva 2-2 eret.


pén. júl. 04, 2008 10:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Kaputelefon
Köszönöm, kedves Tron! Kérlek, azt áruld még el, hogy a régi, tömörvezetékes telefondrót hol kapható - vagy inkább azt, mivel lehet (milyen keresztmetszetű rézzel lehet) helyettesíteni!
Ahol a telefonokat vették, ott árultak olyan készülékeket is, amelyekhez mellékeltek összekötő vezetékeket. Azok végén "saru" volt, sodrottak voltak, és mintha nagyobb keresztmetszetűek lettek volna, mint ez a mostani, új zsinór. Ilyen "sarut" egyébként még mikroelektronikai boltban sem tudtam beszerezni - mindenütt azt a kis négyeres műanyag izét akarták ideadni, amivel a telefon bedugható a falba...


pén. júl. 04, 2008 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Ott valami brutális félrefordításról lehet szó. A madeinchina.com :) oldalon pl máris 200 méter vezetékhossz van írva. Ezeket síma telefon (igaz, a régi tömörvezetékes) dróton szokták kötni.


kedd júl. 01, 2008 20:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás kaputelefon info kérése
Ki tud nekem bölcs tanácsot adni? Gyermekeim anyja beszerzett egy RL-3207AA típusú kaputelefont, két db beltéri és egy db kültéri egységet tartalmazó csomagban. Vezeték csak a kagylókhoz van mellékelve, szabványos telefonzsinór, a megfelelő csatlakozóval. A kérdésem a következő: mi a csodával kössem össze az egységeket??
Amit a mellékelt papírba írtak, hogy "max. 30 méter és 6,5 mm2-es vezeték", azt szerintem villanytűzhelyhez szokták... Tisztelettel köszönöm bárki hozzáértő gyors válaszát! :cry:


kedd júl. 01, 2008 10:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 01, 2008 10:08
Hozzászólások: 6
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás kaputelefon info kérése
Ki tud nekem bölcs tanácsot adni? Gyermekeim anyja beszerzett egy RL-3207AA típusú kaputelefont, két db beltéri és egy db kültéri egységet tartalmazó csomagban. Vezeték csak a kagylókhoz van mellékelve, szabványos telefonzsinór, a megfelelő csatlakozóval. A kérdésem a következő: mi a csodával kössem össze az egységeket??
Amit a mellékelt papírba írtak, hogy "max. 30 méter és 6,5 mm2-es vezeték", azt szerintem villanytűzhelyhez szokták... Tisztelettel köszönöm bárki hozzáértő gyors válaszát! :cry:


kedd júl. 01, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Balázs!

A hagyományos 1+1-es rendszerben csengetéskor negatív polaritású 6-16V-ot kellene mérned.
Amennyiben régi zümmeres a lakáskészüléked egyutasan egyenirányított 12V~-val csenget, ha ilyen nincs a lakáskészülékben, akkor elektronikus csengetőgenerátor van az erősítőben vagy a tápegységben (attól függ mikori a rendszer).
Ha társasházban laksz kérdezd meg a szomszédot, hogy neki jó-e. Ha neki sem megy, akkor központi hiba, ha csak neked nem jó akkor lehet, hogy rossz a csengető gombod a kapunál.
Ha családiházas rendszer, akkor is valószínű a kültéri egység hiba (nyomó gomb vagy erősítő).

(Remélem az egész rendszer Elvox és nem csak te vettél egy ilyen készüléket).

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


vas. jún. 15, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jún. 14, 2008 7:59
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok,

Kaputelefon ügyben kérném a segítségeteket.

Elvox típusú, 1+1 vezetékes a rendszer (4 vezeték jön be, de 2,2 össze van csavarva). Az a baj, hogy nem csönget. Lehet kaputnyitni, beszélni, de csöngetéskor semmi. Talán segítség még:

alaphelyzetben kb 14V van az két pont (lakáskészülék 1,3) között. beszéd közben kb9, és csngetéskor kb5, indig ugyanazzal az előjellel.

Tudna valaki segíteni?

balázs


szomb. jún. 14, 2008 8:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Turkálóban néha pár ft a 8ohmos kishangszóró,de lehet 16ohmosra is akadni,nekem is van itthon vagy 10kibelezett "kínai csoda",tuti találnék ha nagyon kellene.

Ez nem hifi,úgyhogy 4darabot sorba,be egy igénytelen dobozba,és működni fog ;) (nem kicsit hangos lesz a sima 32ohmos pici hangszóróhoz képest!! :D :D )

Még talán úgy is működik,hogy áramkorlátozó teljesítményellenállásal "védjük" a központot a túlterheléstől,tehát két hangszóró az 16ohm,meg 20ohm 1W sorba,így kb fél hangerőt kapunk...
De a dupla membrán miatt csendes lakásban ez is elég jelzést ad.
Tapasztalatom szerint a kaputelefon csengetés általában mindenütt olyan hangos,hogy külön fülelni kell,a szomszádban szól valahol,vagy itt..

Akartam is egy egyedi csengetőhang generátort építeni magamnak itthonra,de egyenlőre lusta voltam összebarkácsolni.
(sokat segítene,ha megvolna valahonnan a "digifon" lakáskészülék PIC-ében lévő proram.. :) )


hétf. máj. 19, 2008 12:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szeva Vajk!

A leírt információd több volt, mint amire számítottam, és mint amire valaha is szükségem lehet. Tanulni viszont sokat tanultam belőle. Nem győzöm eléggé hangsúlyozni köszönetemet a segítőkészségedért, és a "szellemi terhelésért", amit "piti" problémámmal okoztam. Tehát örök hála érte. A lényeg: az olvasottak alapján mégis csak az extra Legrand beltéri marad a megoldás. Ezt a Vaterán - vagy valamelyik másik aukciós oldalon - már 2,5 ezerért láttam kínálni.
Még egyszer szívből köszönöm a segítségedet és további szép napokat kívánok:

Big Foot


hétf. máj. 19, 2008 12:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali Big Foot!

Mint már írtam az anyagbeszerzés elég körülményes. Bontott kaputelefon, kaputelefon szaküzlet, elektronikai alkatrészbolt, ebben a sorrendben a legvalószinűbb.

A közismert lakótelepi Tesla készülékek mágneses rezgőnyelves hallgatóbetétje (50ohm) nem a legjobb erre a célra, bár szükség esetén a hátulról hozzáférhető rejtett szabályzó csavarral néha sikerül belőni. (ezek az aluminium membrános hallgatóbetétek a néhány kilohertz körüli, viszonylag magasabb hangokat képesek csak lesugározni)

A 30 éves bolgár készülékek 260ohmos dinamikus hallgatóbetétei tökéletesen alkalmasak a feladatra.

Szinte bármilyen más európai gyártmányú mai modern kaputelefon kagylójában 45-50mm átmérőjű 32-50ohmos papír vagy mylar kónuszos hangszóró lakik. Ezek mind jók erre a feladatra. Lehetőleg a legmodernebb ultra vékony 3-5mm vastag hangszórókat kerülni kell, mert a nagy túlvezérelt csengetési hangerőnél hallhatóan verődik a kónusz. (A kaputelefonok a jellemzően 0,25W teljesítményű hangszórókra 1-2W DC impulzus sorozattal csengetnek)

A koreai Commax és minden kínai klónja kerülendő, mert csa 8ohmos hangszórókat használnak (ez képes magában túlterhelni a csengőgenerátort)

Kaputelefon szaküzletben Tesla hallgatóbetétet néhol lehet kapni, de hangszóró nem nagyon van. Nem érdekük az ilyen jellegű alkatrész árusitás, inkább vegyél egy új készüléket.

Az elektronikai szaküzletek 16ohmnál nagyobb impedanciájú hangszórót nem nagyon tartanak, ráadásul az ilyen zsebrádió méret sem túl kelendő, mert mindenki hangfalat épít.

Ezeket a kis 32-50-100ohmos hangszórókat Európában valószinüleg csak a kaputelefon gyárak használják, ezért a nagykereskedőknél sincs választék belőle. Jellemzően kínai gyártmányok és ha közvetlenül a gyártól 10 000$ fölött rendelsz akkor olcsón kapsz belőle, de ekkora összeg alatt nem állnak szóba veled.

Ha nem akarsz túl sok időt eltölteni az alkatrész keresgéléssel, akkor vegyél egy tök fölösleges lakáskészüléket. Akár mind az 5 drótot bekötheted és ez is teljes funkcionalitással fog működni.

A telefonodhoz mellékelt user guide-ban feltüntetett ér duplázás, triplázás a keresztmetszet növelésére általában csak nagyobb távolságoknál (50-300m) és főleg a kapunyitó és közös vezetékeken szükséges a közvetlen elektromos zár működtetés miatt. Amennyiben nálad nem nagyobb a távolság a kapu és a lakákészülékek között 30-50m-nél és legalább 0,5mm átmérőjű vezeték ereket használtál, nem kell keresztmetszet növeléssel görcsölni, hacsak nincs tartalék ér bőven. (Egyszer mégmértem próbaképpen egy 2x0,5mm-es szürke csengő zsinór hurokellenállását egy bontatlan 200m-es tekercsben. Tehát 200m oda-vissza, összesen 400m 0,5-ös rézdrót 15-16ohm között van).
Lényeges hangerő csökkenés illetve kapuzár nyitási bizonytalanság csak akkor lép fel, ha a vezeték hurokellenállása összemérhető a terhelő impedanciákkal. A páldában szereplő 2x0,5-ös rézdróton 200m-en sincs számottevő hangerő csökkenés 50-260ohmos hangszórón és 30-50méterig még a 10ohmos elektromos zárat is képes működtetni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv:Vajk959


hétf. máj. 19, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Szai Vajk--

Nos utánanéztem, és a user.guide-ban azt irja, hogy 4 párhuzamos lakás-készülék is rákapcsolható párhuzamosan a Legrand-központra, kritériumként, csak azt említit, hogy duplikálni(triplikálni) kell ez esetben a "2", és "I" vezetékek keresztmetszetét.
Amit biztosításként kérdeznék: Tehát, ha elektronikai boltban vásárlok hozzá hangszórót (a csengetéshez), akkor mit kell mondanom az eladónak: milyen hangszórót adjon?
Bocsánat a túlzott értetlenkedésért, de nemigen akarok hibázni...
Köszönöm előre is,
szia:

Big Foot


szomb. máj. 17, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A harmadik párhuzamosan kötött eredeti Legrand lakáskészülék is okozhat túlterhelést. Meg kellene kérdezni a forgalmazótól ahonnan megrendeled a készüléket, hogy biztosan elbirja-e a központ a 3 párhuzamos hangszórót csengetéskor.

Üdv: Vajk959


pén. máj. 16, 2008 19:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm szépen Vajk a segítséget. Megértettem a dolgot, de ha ez ilyen veszélyes a központ csengő-generátorára nézve, akkor valószínüleg mellőzöm e megoldást, és inkább beruházok (megrendelek) külön egy Legrand beltéri egységet. (Amire pedig ugye nagy szükségem nemigen lenne...) Megegyszer köszönöm, és jó hétvégét neked.
Üdv. Big Foot.


pén. máj. 16, 2008 18:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Big Foot!

Az előző oldalon tomash egyik írása alapján a telefonod
csengető: 1E és
közös : 2 vezetékeit kell meghosszabbítani.

A vezeték végére egy telefon hallgató betétet vagy hangszórót kell kötni.
Impedanciája 32 - 260ohm között kellene hogy legyen és lehetőleg dinamikus hallgatóbetét vagy 50mm átmérőjű hangszórót kell alkalmazni.
Ilyet általában rossz kaputelefonból lehet bontani, ez a dolog buktatója.
Ha szerencséd lesz nem ég le a központ csengető generátora a túlterheléstől.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. máj. 14, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:22
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok,
Mint laikus az alábbi kérdésemre keresem a megoldást:
Telepítettem egy Legrand audio kaputelefont, egy kültéri, és két beltéri egységgel. Szükségem lenne egy harmadik helyiségben egy olyan kütyüre, ami a kaputelefonról becsengetésnek csak a csengőhangját jelezné (csengetne). Mivel innen rálátok a kapura, így nincs szükségem még egy komplett lakás-egységre, csakis egy csengő-szerűségre. Kérdésem: hogyan lehetne a dolgot megoldani, milyen eszközt, és hogyan kellene rákötnöm a meglévő Legrand-hálózatra.? (Ja, a cucc 4+1-es). Nagyon nagy köszönettel vennék minden ötletet, tanácsot.
Big Foot


kedd máj. 13, 2008 19:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Bandi52 írta:
... A hangszóró lehet rossz?

A felcsengető és visszajelző is azon szól. És azt írod, akkor jó. Nincs ötletem.


csüt. ápr. 03, 2008 15:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 19:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Közvetlenül megtápláltam, úgy sem jó. A hangszóró lehet rossz?


csüt. ápr. 03, 2008 15:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Bandi52 írta:
Sziasztok!

A kaputelefonom felcsengető és visszajelző hangereje rendben van, de az ajtócsengő alig hallható egy ideje.
Mi lehet a baj, tudok e rajta változtatni valami módon?

A nyomógomb, vagy a kábel hibás (megnőtt az ellenállása valami miatt, pl kötéshiba, érintkezési hiba)


vas. márc. 30, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 19:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

A kaputelefonom felcsengető és visszajelző hangereje rendben van, de az ajtócsengő alig hallható egy ideje.
Mi lehet a baj, tudok e rajta változtatni valami módon?


vas. márc. 30, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 30, 2008 19:21
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 


vas. márc. 30, 2008 19:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 21, 2006 9:17
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Igen, én is így gondolom, hogy ezen doksi alapján lehet, de a készülék belseje kicsit más, van benne egy ic-s elektronika, és csak két csatlakozási lehetőség "+" és "0" jelöléssel[/img]


csüt. márc. 20, 2008 16:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Lehet két készüléket simán párhuzamosítani?

Ez alapjan szerintem siman parhuzamosithatod:

http://www.urmet.co.uk/technical/1132_tech.pdf


csüt. márc. 20, 2008 15:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 21, 2006 9:17
Hozzászólások: 17
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni: adott két orvosi rendelő, egyazon váróval. Az egyikben van egy Urmet 1132-es készülék, ami 825-ös számkód tábláról hívható. a készülék kér vezetékkel van bekötve. A feladat az lenne, hogy amikor felcsengetnek, bármelyik rendelőből nyitható legyen az ajtó. Lehet két készüléket simán párhuzamosítani?

Üdv

vjani


csüt. márc. 20, 2008 14:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 17, 2008 12:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

remélem tud valaki segíteni. Most vettem egy lakást, és a kaputelefonnal van egy kis gondom. Sajnos nincs már fenn. Csak 4 drot áll ki a falból, abból 2-2 párosítva van. A szomszádnál megnéztem, ott egy régi tesla készülék van fenn, és abba 2 vezeték van betötve.

Én vettem egy lagrand 4+n-es készüléket. És ezt szeretném rákötni. de fogalmam sincs, hogy a falból kiálló vezetékek közül, melyik az ajtónyító, meg a többi. meg lehet ez állípítani valahogy???


hétf. márc. 17, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2008 19:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sikerült elérnem, hogy lerakott beszélő esetén, ha megnyomják a lépcsőházi kaputelefon gombját, kinyílik az elektromos zár bár így is csak a lépcsőházi egység sípol, a lakásban lévő készülék néma.


szomb. márc. 15, 2008 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Itt van valami
Mondjuk,a 77 pont nics benne,de a 100-sorozat elég egykaptafásnak tűnik.


pén. márc. 14, 2008 18:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2008 19:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Valakinek ötlete a problémámra?


pén. márc. 14, 2008 9:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sajnos a környékünkön nincs még fizetőparkolás..vajon miért.. :lol: pedig próbáltam pár koxit meggyőzni,hogy sok-sok alominyijum van a parkolómasinában.. :twisted: hátha beviszik a méhbe.. :D megnézném egyszer már közelről mi is ez belülről..egy trükk ugyan van a jegyek körül..de ez nem public okosság..és eléggé kockázatos..na annyira nem ezért, mint az oszlopot kivenni.,. :wink:


szer. márc. 12, 2008 22:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Köszönöm, ez tökéletes.


szer. márc. 12, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Charlie61!

Ezt dobta ki a gugli:

http://www.telemontazs.hu/pdf/kaputelefon/proel_kdc1803.pdf

A digitális kaputelefonok mind más séma szerint programozhatók. Semmi szabvány nem vonatkozik rájuk, úgy vannak megcsinálva mint minden más kaputelefon. A leglényegesebb szabály a tervezéskor: a konkurencia készülékeivel lehetőleg ne működjön egyáltalán vagy legalább minél több funkció ne menjen.

Üdv: Vajk959


szer. márc. 12, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Jó kis trükk! Van egy ilyen mátrixom valahol, az egy hercules monitor előtt figyelt. Ez valami régi terminál volt.

***************
Parkolóautomaták hallatán kijön belőlem a gonosz :twisted:

Lehet hogy vastag lemezzel van védve, de ez nem védi meg az ellen hogy egy IFA-val drótkötéllel tövestől kihúzzuk. Ha lehet minél többet és gyorsabban.

Salétromsavas belső fertőtlenítés is megfordult a fejemben.

Sorry, megint megbüntették egy imserősömet, a szokásos szívatós moódon


szer. márc. 12, 2008 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2008 19:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Tesla 4FP 110 77 tip.

Az előző hozzászólásokat végignéztem, de nem találtam hasonló problémával küzdő fórumozót.


szer. márc. 12, 2008 12:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: "Acélváros"
Hozzászólás 
Hali!

A Proel KDC1803 kaputelefont ismeri valaki.
Elsősorban a programozása érdekelne, azon belül is a lakásokhoz tartozó kapunyitó kód megváltoztatása.
Esetleg ennél is az itt részletesen leírt Codefon programozás használható?


szer. márc. 12, 2008 12:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez egy bűvésztrükk RosCO :D
A kialakítás miatt észre sem veszed azt a kis műanyag peremet a besűllyesztésnél ami az egésznek a titka..
Ennek ellenére még mindig akadnak olyan sima fémlap felületű billentyűzetek,ahol ez nem megyarázat,egyes liftek és más közterületi létesítmények működnek ilyen elven.
Juteszembe a parkoló automaták szines plecsnijei is csak imitációk,nem mechanikus gombok !
Igaz elég érzéketlenek,viszont vastag alumínium mögött van az a valami,ami érzi,ha megérintetted.


szer. márc. 12, 2008 11:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hello Mindenki!

A billentyűzet hogy úgy mondjam "infra LED mátrix". A számlap előtti kb. 3mm-es résben világít, keresztben-hosszában. Amikor a rést alkotó műanyag él (szerintem nem plexi) elhomályosodik, mert koszos lesz vagy "jól meg tisztítják", akkor nem akar működni.

Blöff!

Áruld el légyszi, milyen lakáskészüléked van. Amennyiben csak ellenállás+kondi van benne, akkor tanulmányozd át a régebbi hozzászólásokat.

Üdv: Vajk959


szer. márc. 12, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Végül is hogy működik a billentyűzete? Én is próbáltam rájönni. Valami kapacitív lehet.


szer. márc. 12, 2008 9:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd márc. 11, 2008 19:25
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a kaputalefonunk bekötésével kapcsolatban.
A készülék Tesla 4FP 110 77 tip. ezer éves társasházi kaputelefon központhoz csatlakozna. Sajnos csupán 2db vezeték jön be a lakásba (fekete, szürke). Nem tudok mást elérni, csak folyamatos sípolást letett, illetve felvett kagylónál is. Tudnátok segíteni?


kedd márc. 11, 2008 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
http://www.codefon.hu/kepek_magyar.htm

Ez a csapat,113f-nek néz ki...
A névjegyzék felül van,de ez csak beépítés kérdése szerintem.
Akkor elugrok a gát utcába holnap,ide pont 3utcányira.. :D
Köszönök minden segítséget,el nem tudod képzelni mennyit segítettél,súlyos 10ezreket jelent a társasháznak ez,s kitudja még mennyit a jövőben..
köszönöm mégegyszer!


vas. feb. 03, 2008 15:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Szia!
ha ez a fajta világító számlapos akkor egy számlap kb 1000 ft a GÁT utcában megvehető akár darabokban is akár előlap akár csak a plexi hozzá


vas. feb. 03, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm! Majdnem ez van a codefon oldalán,a lámpateszt meg feszültségérték mérések,stb nincsenek benne abban.

Évek óta nem tudtuk,hogyan működik a billentyűzete,most hogy teljesen elájult,szétszedtem és megláttam a titkot :D
Valami őrült nitrohigitóval próbálta megpucolni,teljesen szétment a plexi,azthitte attól nem működik,hogy a számok felülete piszkos :roll: :lol:

Tényleg,erre nincs valami ötleted,külön alkatrészt,pl plexit lehet venni bele külön valahol? Nem mintha számítana,hogy néz ki,a számok látszanak,más funkciója annak nincs..
Csak ököllel is belevágtak már egyet-kettőt,be van repedezve,belejut a nedvesség,előbb utóbb kiesik darabokban.


vas. feb. 03, 2008 14:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Szia!
megtaláltam ez egy kicsit bővebb

Zsolt

CF-2 digitális központ programozási útmutató (Pr-26 verzióhoz)
Kódzár üzemmód:
A központ lehetővé teszi a mágneszár nyitását a billentyűzeten beírt 4 jegyű kóddal. Nyitáshoz a lakásszám beütése után a <KULCS> gombot kell megnyomni, majd a 4-jegyű kódot bebillentyűzni. Minden lakásszámhoz tartozik egy nyitókód, melyek gyárilag véletlen számokkal vannak beprogramozva, ezeket a számokat a mellékelt kódtáblázat tartalmazza.

Ajtónyitó kód megváltoztatása: Amennyiben engedélyezett a 11-es menüpontban, úgy a lakók is megváltoztathatják saját nyitókódjukat.
000<KULCS>lakásszám<KULCS>régi nyitókód, új nyitó kód<KULCS>
Mind a régi, mind az új nyitókódnak 4 számjegyből kell állnia! (0000…9999)

Programozási útmutató:
Minden központ egyedi, 6 jegyű resetkóddal rendelkezik. Ez a kód megváltoztatható, és vissza állítható. A visszaállításhoz a központot áramtalanítani kell, majd a panelon lévő RESET feliratú jumpert rövidrezárva kell feszültség alá helyezni. Ekkor a kijelzőn egy ,,n'' jel látható. Ezután a jumpert le kell venni!
FIGYELEM! Hibás paraméterek beállítása a készülék hibás működését eredményezheti!


Programozás:
Belépés szerviz módba: 000 <KULCS> mesterkód <KULCS>
visszajelzés: P- .
A választható szervízfunkciók (P- . ):
0 adott lakás ajtónyitó kódjának megváltoztatása: 0 <KULCS>
visszajelzés: L---
lakásszámot beírni (1..255) <KULCS>
visszajelzés: ----
Új nyitókódot beírni (0000...9999) <KULCS>
1 Mesterkód megváltoztatás: 1 <KULCS>
visszajelzés: ----
Új mesterkódot beírni (000000...999999) <KULCS>
2 Mágneszár időzítés módosítása: 2 <KULCS>
visszajelzés: aktuális mágneszár időzítő másodpercben
új érték beírása <KULCS> (1..255 másodperc,
alapérték: 10 másodperc)
3 Csengetés időtartamának módosítása: 3 <KULCS>
visszajelzés: a csengetés időtartamának aktuális értéke másodpercben
új érték beírása <KULCS> (1..255 másodperc,
alapérték: 30 másodperc)
4 Maximális beszélgetési idő módosítása: 4 <KULCS> visszajelzés: aktuális érték másodpercben
új érték beírása <KULCS> (1..255 másodperc,
alapérték: 120 másodperc)
5 Maximális lakásszám, ameddig a kódzár ellenőrzi a lakáskészülék meglétét: 5 <KULCS>
visszajelzés: a maximális lakásszám aktuális értéke
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 255 )
6 Felcsengetés visszajelzés hangerejének állítása: 6<KULCS>
visszajelzés: a hangerő aktuális értéke
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 255 )
7 Mágneszár-nyitás visszajelzés hangerejének állítása:
7 <KULCS> visszajelzés: a hangerő aktuális értéke
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 127 )
8 Billenytyűzet (csipogás) visszajelzés hangerejének állítása:
8 <KULCS> visszajelzés: a hangerő aktuális értéke
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 255 )
9 Mágneszár nyítása: 9 <KULCS>
11 Ajtónyitó kód változtatás engedélyezése (0:tiltva, 1:engedélyezve, alapérték: 1)
14 Legkisebb lakásszám, amit a készülék elfogad
visszajelzés: aktuális érték
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 1 )
15 Legnagyobb lakásszám, amit a készülék elfogad
visszajelzés: aktuális érték
új érték beírása <KULCS> (1..255 , alapérték: 255 )
16 IC8/7 feszültség mérése [x 0.1V 5% V]
17 IC8/8 feszültség mérése [x 0.1V 5% V]
18 IC8/14 feszültség mérése [x 0.1V 5% V]
19 +Ut feszültség mérése (egyenirányítás után)[x0.1V 5% V]
20 Vonali feszültség módosítása 20 <KULCS>
visszajelzés: aktuális érték
új érték beírása <KULCS> (5..15 , alapérték: 9 )
21 Szürkületkapcsoló alsó küszöbértékének módosítása:
21 <KULCS> visszajelzés: aktuális érték
új érték beírása <KULCS> (0..255 , alapérték: 32 )
22 Szürkületkapcsoló felső küszöbértékének módosítása:
22 <KULCS> visszajelzés: aktuális érték
új érték beírása <KULCS> (0..255 , alapérték: 128 )
23 Szürkületkapcsoló aktuális értékének kiírása
23 <KULCS> kilépés: <DEL>
24 Vonali feszültség aktuális értékének kiírása [x 0.1V 1V]:
24 <KULCS> kilépés: <DEL>
25 Lámpateszt, program verziószámkiírás,
gyártási dátum kiírása: 25 <KULCS>
26 IC7/7 feszültség mérése [x 0.1V 5% V]

30 aktuális belső hőmérséklet mérése és kijelzése
(AD-érték 0..255)
31 aktuális belső hőmérséklet mérés, kijelzés celsius fokban












Alapértelmezett paraméterek visszaállítása: (setup menüben az alábbi beállításokat kell elvégezni)
2 <KULCS>10<KULCS>3 <KULCS>30<KULCS>4 <KULCS>120<KULCS>5 <KULCS>255<KULCS>6 <KULCS>255<KULCS>
7 <KULCS>127<KULCS>8 <KULCS>255 <KULCS>11 <KULCS>1 <KULCS>14 <KULCS>1 <KULCS>15<KULCS>255<KULCS>
20 <KULCS>9 <KULCS>21<KULCS>32<KULCS>22<KULCS>128 <KULCS>


vas. feb. 03, 2008 14:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
mint irtam nagyon sokat rakunk ezekből és eléggé strababíró mondjuk a vanli 240 v ot azt nem szereti de ezen kívül elég nehéz kinyirni mondjuk nekem sikerül néha de hát tudni kell:-)
Ha valami kérdésed van nyugodtan kérdezz ha tudok ezzel kapcsolatban szívesen segítek.amit kérdeztél a készülékeket nem lehet benne letiltani ha megtalalálja azt meg is csengeti.
Zsolt


vas. feb. 03, 2008 14:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Köszönöm mégegyszer :wink: Kinyomtattam magamnak egy használati utasítást,inenntől nem kell fekete dobozként tekinteni végre erre a cuccra:!:

Amíg annyira szét nem verik egyszer :evil: ,hogy a mikrovezérlő fizikailag megsemmisül benne,addig meg tudjuk javítani ezentúl,nem kell hetente a telefonosokat hívni..szuper :D


vas. feb. 03, 2008 14:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. jan. 08, 2006 21:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: néha itthon de most nincsen itthon....
Hozzászólás 
Szia!
Van a panelon egy kettős tüske azt kell rövidre zárni ezzel lehet resetelni.leveszed a tápot rövidre zárod majd viszaadod a villanyt ilyenkor resetel.ilyenkor visszaáll az eredeti mesterkód ami a panelra van írva elméletileg.
Programozás
0000
kulcs
mesterkód
kulcs
P-

ilyenkor vagy a programozásban
0 felhasználói kód változtatás
1 mesterkód változtatás
2 zár időzités

a p után
0
kulcs
lakásszám
kulcs
újkód
kulcs
ilyenkor áll vissza a P- hez


vas. feb. 03, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Igen,köszi ezt tudom,alapvetően tisztában vagyok vele hogyan működik.
Engem a programozása érdekelne.

Pl van valami "master reset" kód a panelra tollal felírva,meg gondolom valahogyan a lakások nyitókódjai is változtathatóak telepítésnél betáplálhatóak,alapállapotba visszaállítható a cucc,stb.

Akik felszerelték,semmit nem hagytak ehhez,egy sajtpapírra felírva mindenkinek az előre beállított kódokat,azt sem tudjuk,hogyan lehet megváltoztatni.
Mivel foglalatban van egy eeprom benne,gondolom azt előre beprogramozzák véletlenszerű kódokkal,aztán 20házban ugyenezek a kódok,csak az nem jön be,aki nem akar :roll:

Az is érdekelne,a hálózaton a készülékeket lehet tiltani és engedélyezni,hogy mondjuk a 4es kód nem létezik,de 1-3ig illetve 5től 20ig igen,vagy magától felismeri amire a készülékek állítva vannak,és amikor elindul tart egy "névsorolvasást" a buszon?


SZERK:Köszönöm,a tipus alapján már megtaláltam a codefon oldalán minden infót! :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MotoHacker vas. feb. 03, 2008 14:07-kor.



vas. feb. 03, 2008 13:43
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség