Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 19:35



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk959!

Örülök, hogy újra aktív vagy!

Faternak van egy régebbi videós kaputelefonja, http://www.masco.hu/#moduleName=Shop&pageID=item&ID=ecccf41f&pageNum=1&itemorder=&findtext=.
Ezt kellene majd felszerelni valahova. A kérdés az, hogy vajon lehet-e egy második belső egységet szerelni hozzá? Bár lehet, hogy venni sem lehet külön...
Szereltél már ilyet?

Üdv
Inhouse


szer. szept. 22, 2010 9:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

toca88!

Ha beszélgetés üzemben sípol a készülék, akkor gerjed az erősítő. Mindennapos probléma.
Szedd szét a kagylót (csavar ki, óvatosan szétpattint). Vezeték csatlakozó sarukat, ha kell, óvatosan összenyomni, hogy ne lötyögjenek. Az egész kagylót ki kell tömni valamilyen csillapító anyaggal (szivacs, vatta, papírzsepi ha nincs más). Ha még mindig gerjed, a kapunál csökkenteni kellene az erősítést, de akkor mindenhol halkabb lesz.

Az 1 - 6 közötti átkötés belül van, vagy ha látsz egy szigeteletlen néhány centis drótdarabot a nyomtatott áramköri lapon, akkor az lesz az. Nem kell bántani, jó az ahogy van. A vonal két ágát a 3 - 6 pontokra kell kötni (te is azt csináltad). Az ajtócsengő drótja a 6 - A pontokra van kötve (a 6 az erősítőben a kapunál van közösítve, ezért elég neked 1 szál drót az A pontra. A kapunyitó gomb egyik vége a 3-as ponton van. a másik kivezetése az 1-es. Ha a 6-ossal van összekötve, akkor a vonal két ágát zárod össze (rövidzáras nyitás), ha vezetéket kötsz rá ami a kaputól jön, akkor vezérlő feszültséget adsz a kapunyitó áramkörnek közvetlenül. Ennyi az egész.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd szept. 21, 2010 18:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 21, 2010 16:37
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok, eltört az eddigi Tesla fp 110es kaputelefonunkban az a kapcsoló ami a kagylót tartotta, ezért a portafonnál vettünk egy ugyanilyen tipusú készüléket, mondjuk kicsit máshogy néz ki, de a tipusa annak is fp 110. Az eladó azt mondta az 1es és 6os vezeték gyárilag összevan kötve, a régi készüléknél még volt egy drót a kettő között, de itt semmit nem látni, most akkor ezek hogy vannak összekötve, vagy szabadszemmel ezt nem lehet látni mert belül van az összekötés?
Mindenesetre ezért csak a falból kijövő 3 vezetéket kötöttem be, 3 - 6 - A a számára megfelelő helyre.
Jól is működne az egész fent az ajtó melletti csengő szól, a kaputelefon zenél ha megnyomjuk, ellenben ha felvesszük a kagylót, fent a lakásban és lent is a központi egységnél sípol, nem mindig, ha mozgatja az ember a kagylót akkor előjön, aztán elhallgat, az ajtó nyitás megfelelően működik.
Ez a sípolás vajh miért van, hogy lehetne ezt kiiktatni. Nem lehet hogy mégis csak hiányzik az a átkötő vezeték?
Nem merem betenni nehogy tönkretegye, vagy attól nem kell félni, legfeljebb csak fölöslegesen van bekötve?


kedd szept. 21, 2010 16:47
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 15, 2010 17:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A Tesla készülékeknél mi megadjuk az átírás, és az alapállapotba helyezés szisztémáját. Úgy látszik, ez nem mindenhol szokás.


csüt. szept. 16, 2010 13:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 08, 2010 18:19
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Úgy olvasom van itt néhány hozzáértő, kérem segítsetek.
A házunknak Codefon kaputelefonja van.
Szeretnénk magunk végezni a kapunyitó kódok beállítását, nem gazdag a ház hetedik kerület.
Gondoltam, jó pár év informatikusi tapasztalattal nem szabad ennek nehézséget okozni.
Előlap leszed, panelre szitázott információk felír (3MG-DDSP-5.11, 3MG-PGY), Google a jó barátunk segít, így akadtam e topickra.
A pár évvel ezelőtti levélváltás alapján letöltöttem a leírásokat.
Csapjunk bele, meglepetés, az általunk ismert mesterkódot nem fogadja el a készülék.
Resetelnék, de nem merek, mert a panelon a korábbi kódokra ragasztott szigszalagon ugyan ott az ismert kód, de alatta legalább még kettő persze egyik sem olvasható teljes egészében.

Kérdéseim:
- Gyártás során egyedi mesterkódot égetnek minden darabra?
- És/vagy létezik telepítői kód, ami a készülék típusra/családra működik?
- Szigszalagos mesterkód felírat szokásos megoldás? Ez lehet az érvényes?
- Utalhat ez arra, hogy ez egy javított (újra programozott), példány?
- Ugye, a resetelés az összes beállítást a gyári értékre állítja vissza?
- Van nekünk egy táblázatunk az lakásazonosítókhoz tartozó alapértelmezett kapunyitó kódokkal. Kézzel ráírva a szigszalagon látható masterkód. Kódok csak egy része működik, pedig csak egy-két kódváltásról tudunk. A lapon a www.proel.pl cím. A kaputelefonhoz tartozhat ez? Miként?
- Ezek ismeretében, resetelhetek e, bízhatok e abban, hogy a szigszalagra írt kód működni fog?

előre is köszi,
pharsan


szer. szept. 08, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nasim írta:
Nos, most értük el a kínai szekciót. Sajnos ebből nem sokat értettem...

Annyit próbálj meg, hogy a kéziműszert tedd kis ohm állásba, és mérj rá a kaputelefon nulla pontja (táp mínusza) és a hálózati föld közé. Ha nem mérsz semmit növeld a méréshatárt. Ha mérsz valamit, zárlat van, amit meg kell keresni.
Ja igen a kaputelefon tápot húzd ki a konnektorból (vagy áramtalanítsd avval amit beépítettek. kapcsoló, automata, stb.)

A többi tényleg meghaladja az erőidet, marad a szakember (nem az a villanyszerlő, aki nálad volt). :shock:


szer. szept. 08, 2010 9:01
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 21:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nos, most értük el a kínai szekciót. Sajnos ebből nem sokat értettem. :(
Köszi a próbálkozást!


kedd szept. 07, 2010 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nasim írta:
A rendszer nincs földelve...

Mérjél rá. :shock:
Ha tényleg nem mérhető a föld felé átmeneti ellenállás, akkor még lehet rossz (brummos, szűretlen) tápegység, esetleg gerjedő hangerősítő, ami a keresztmoduláció miatt adhat hangot. Ezt meg szkóppal kellene mérni.


kedd szept. 07, 2010 17:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 21:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
A rendszer nincs földelve. A szerelési útmutató sem utal földelésre, a tápkábele egyszerű föld nélküli hálózati dugó.


kedd szept. 07, 2010 14:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11873
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nasim írta:
Kedves Vajk! ... Mi lehet a gond? ...

Bár nem Vajk vagyok, de szvsz földrendszeri hiba (földhurok) van. Azaz több végponton is hozzá van kötve a kaputelefon nullája (árnyékolása, földje) a hálózati földeléshez. Ez lehet szándékos, de lehet szerelési hiba (megsérült szigetelés, és hozzáér pl egy vízcsőhöz).
A lényeg, hogy csak egy helyen szabad összektöni a földeléssel (általában a tápnál). A többit meg kell szüntetni.
A villanyszerlőnek meg halvány dunsztja sincs a hang és videotechnikai szerelési előírásokról, trükkökről. :shock:


kedd szept. 07, 2010 8:54
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 06, 2010 21:58
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk!

A házamba egy DP1020-as két beltéris kaputelefont szereltek be, minden jól működik, de a beltéri egységek alap állapotban "zúgnak". A bekötést végző villanyszerelő "bután néz", a bekötéseket már ellenőriztem, az rendben van.
Mi lehet a gond?

Előre is kösz:
Nasim


hétf. szept. 06, 2010 22:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk!

Útmutatásodat követve próbáltam a hibát felderíteni, nem sikerült. Végül vettem még egy DP1010-t, és ekkor derült ki a hiba! A bekötésnél felcseréltem a két vezetéket - fontos, hogy az 1-1, 2-2 legyen összekötve. Sajnos, ha "keresztben" volt, részben akkor is működött...
Mégegyszer köszönöm a segítséget! Most van egy eladó kaputelefon szettem :)

csoki74


szer. aug. 25, 2010 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás Re: Kaputelefon
codefon.hu
Minden le van írva.


vas. aug. 22, 2010 15:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 19, 2010 20:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok !
Codefon 113 -as , 255 lakásoshoz kérnék segítséget.
Valamilyen hiba miatt ( sikeres programozás után ) a mesterkód eltünt a készülékünkből. Vagyis az utolsó programozás után , most nem tudok belépni a programozási menübe. Nem fogadja el a mesterkódot. ERROR hibaüzenet jelenik meg. A készülék amúgy jelen pillanatba is kifogástalanul működik, csak újból változtatni kellene ( régi szeméjek letiltása, újak engedélyezése, kapunyitó kártyák engedélyezése stb. )
Olvastam itt és a leírásában is a gyári kódok visszaállításának lehetőségéről. Viszont némi homály van a leírásban. Írja a feszültségmentes rövidzárat jumperrel, de a panelon nincs jelölve ennek a helye . (nincs megírva azon .) Én a panel bal oldalán, középmagasan látok ilyen két tüskét.
Abban kérem a segítségét annak aki ért hozzá, hogy valóban erről van-e szó, ide kell a rövidzár ?
Továbbá, hogy reset után az eredeti " gyári" beállításra áll vissza ? Az eredeti mesterkód áll vissza ?Csak az általam módosított adatok, változtatások vesznek el ? Ami nem probléma, mert minden módosítást a gyárilag programozott kódokon javítottam, lekönyveltem. Megvannak az eredeti kódok. Maximum a változtatásokat újra be kell zongorázni, a kártyásokat meg ha nem tudnak bejönni, újra kell engedélyezni?
Ebben kérném a segítségeteket. Köszi !


csüt. aug. 19, 2010 21:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd aug. 17, 2010 13:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Most szeretnék új családi házba kaputelfont szerelni. Téglafal a kerítés. 2 beltéris a tervem. Érdekelne valakinek van-e véleménye ár érték arányban mely kaputelefonokat lenne érdemes megnéznem. Köszönöm as segítséget előre is.


kedd aug. 17, 2010 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 14, 2010 14:20
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

egy golmar 4 lakásos szettet (4140 AL) vettünk és ezt szeretném felszerelni, milyen kábelt érdemes használni és hol érdemes körülnéznem? A leírás alapján 100m alatti kábelhosszra 4 x 0.25 mm2 + 1 x 0.5 mm2 kell egy lakáskészülékhez, a táp és mágneszárhoz is 2 x 1 mm2 vezeték kell.

(300 méternél 4x0.5mm2 + 1x1mm2, táp és mágneszár 2x2.5mm2)

Milyen kábellel, kábelekkel lehet szerintetek a kábelezését leggazdaságosabban megoldani?

Eddig kutakodás alapján találtam egy ilyet:
http://www.ostelsat.hu/kabel_kaputelefo ... _J8806_100.
htm

100m 6x0.5mm2 = 5675 Ft, elvileg egy100m-es tekercsből kényelmesen kijön az összes szükséges kábel a telefonokhoz (és ha a táphoz és mágneszárhoz több szálat összesodrok, az elvileg jó lehet? vagy ez egy rossz elgondolás?)


szer. júl. 14, 2010 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Mindenkinek!

csoki74

Ha vadi új és van rá garancia, akkor vidd vissza!
Ha ez az út nem járható, akkor leforrasztod a mikrofont vagy kihúzod a csatlakozó dugóját (a franc se tudja hogy csinálták ezt a kínaiak). Megérinted a "meleg" pontot, ha ekkor van brumm a felvett kagylóban akkor jó a mikrofon erősítő és csak mikrofon kapszulát kell cserélni. Ha ez nem jött be, akkor vagy a mikrofon erősítő a hibás vagy a lakáskészülék beszédváltó kapcsolója környékén van valami gubanc.
Ha nem akarsz vele görcsölni brutto 2500-ért láttam a neten akciósan
Ez van.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd júl. 06, 2010 8:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Tegnap felszereltem egy kínai DP1010 kaputelefont, de sajnos a beltéri egységen nem hallható, amit a kültérin mondanak. :( A másik irányban rendben megy a hang, csenget, tehát nem a vezetékekkel van gondja. A beltéri hangszórója "zúg" ha lenyomjuk a beltérin lévő kapcsolót, tehát az sem rossz. Hogyan lehet letesztelni a kültéri mikrofonját ill. milyen más gondja lehet?

Kösz a segítséget előre is!


hétf. júl. 05, 2010 15:13
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 23, 2010 8:02
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959

Nem vagyok egy könnyen feladom típus, próbálkozom, csak sikerül valamit felszerelnem, és még működni is fog.
Nekem sajna 10.000.- forint most rengeteg pénz, annyiért 10 használt készüléket is
vehetek a vaterán. Valami csak jó lesz.
Azért köszönöm szépen!


csüt. jún. 24, 2010 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv mindenkinek!

emts

A "Somogyi" kaputelefonból idáig egyet hoztak javítani, de nem tudtam megcsinálni alkatrész hiány miatt. Véleményem szerint a koreai Commax valamelyik tipusának Kínában gyártott klónja, magyar névre felcímkézve. Nem tudom mond-e ez neked valamit?...
Semelyik kaputelefon nem tömíthető annyira, hogy vízmentes maradjon!
Amit megtehetsz, a hangszóró elé vékony műanyag fólia (lágy műanyag zacskóból), a panelt, a nyomógombot és bekötés után a csavarokat szilikon olaj tartalmú sprével vékonyan befújni.
Vigyázat, a közkedvelt WD40 oldószere petróleum, ami megtámadhat egyes műanyag alkatrészeket! Fokozottan ügyelni kell arra, hogy a hangszórót és a mikrofon kapszulát ne érje az olaj, mert tönkre fog menni (ha sok az olaj, az idővel mindenhova beszivárog "kúszik")!
A dobozka alsó élére néhány 2 -3 mm átmérőjű lyukat lehet fúrni, amin kicsöpög a beszivárgó nedvesség.
A csengetés valószinüleg megoldható az ideiglenes nyomógombbal. Próba - cseresznye!


betrixx

Sajnos el kell hogy keserítselek. Én eddig is megpróbáltam részletesen, egyszerűen, sokszor szájbarágósan elmagyarázni a dolgokat, mert nem tudhatom ki, milyen előképzettséggel, tapasztalattal rendelkezik. Sajnos ez egy elektrotechnikai fórum.
Mivel átolvastad a topikot, de nem nagyon értettél belőle semmit (nem szégyen, az ember nem érthet mindenhez, a te szakmádban én sem tudnék labdába rúgni), azt hiszem jobban jársz, ha kihívod a szerelőt. Nem olcsó, de ez van.
Egyébként tényleg MKT tipust kell valószinüleg venni.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. jún. 24, 2010 8:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 23, 2010 8:02
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Tudnátok segíteni nekem?
Vettünk egy panelt, ahol már csak a régi készülék helyét találtuk.
Azt tudom, hogy szénmikrofonos volt, a falból pedig 4 vezeték jön, ha jól tudom ebből kettő egybe volt kötve.
Szeretnék készüléket venni, és feltenni, csak nem tudom milyet lehetne. A szerelő akihez tartozik 10.000.- tenne fel újat.
Gondoltam megoldom egyedül ha tudom. Elolvastam az előzményeket, de csaj létemre nem sokat kapisgáltam belőle , csak azt talán, hogy mtk-t vegyek?

Előre is köszönöm!


szer. jún. 23, 2010 8:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 12:58
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok,

vettem agy Somogyi DP 02-es kaputelefont. adtak hozza egy esovedot is, ami persze nem jo hozza, mert a kulteri egyseg "feje" nagyobb es nem fer bele. kerdesem az lenne, hogy

1.) erdemes-e szetszedni a kulterit es vizhatlanna tenni a korabban irt mar irt modok szerint vagy ennek a gyari szigetelese megfelelo (esovedo teto nelkul is)
2.) a kerites meg epul es nem lesz burkolva. arra gondoltam, hogy addig egy nyomogobot helyezek el siman kinn es rakotom a belterit... de megteheto ez egyaltalan (azaz ha kint megnyomjak a gombot, akkor benn a telefonresznel hangot ad ki).

Minden segitseget nagyon megkoszonok

emts


hétf. jún. 21, 2010 14:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2010 6:54
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tiszteletem,

megvettem az MKT telefont a portafonnál, tudtam pontosan ugyanolyat venni, mint a képen is volt, így legalább a bekötése is egyértelmű volt. Az eladó felhívta a figyelmemet, hogy egy hurkot esetleg el kell vágni, hogy jól működjön, de erre nem volt szükség, mert ugyanez a régi készüléken sem volt elvágva.

Szóval felraktam és elsőre is frankón működött, ezer köszönet a segítségért!

gerzsony


szomb. máj. 15, 2010 7:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2010 14:19
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás Fermax kaputelefon
Hello Vajk!

A neten keresgélve akadtam rá egy hozzászólásodra, amiből szekembernek véllek.

Segítség kéne egy 8 lakásos FERMAX kaputelefon elhalt . Befelé szól , ajtót nyit, DE kifelé nem lehet beszélni ill beszélni lehet, csak nem hallani HI.

Bekötési rajzot találtam a neten, de az erősítőről kapcs rajzot nem MDP18 city line.



Megköszönném, ha tudnál rajzot, vagy tanácsot adni.

Köszi k.Laca.

Győr


hétf. ápr. 26, 2010 14:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2010 6:54
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hálás köszönet a segítségért!

szerintem jövő héten meg is veszem.


vas. ápr. 18, 2010 14:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
gerzsony

Igen ez egy MKT-LC és a Portafonnál tudsz ilyet venni.


mrphilosopher

Itt találsz leírást az elektromos zárakról:

http://hardy.hu/downloads/effeff/effeff_tajekoztato_anyag_09.pdf

Próbáld meg beazonosítani kinézet alapján.


Üdv:Vajk959


vas. ápr. 18, 2010 13:50
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2010 6:54
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szia Vajk,

huhh, a régi kültéri egység egy fektetett téglalap alakú szürke doboz volt lakónként volt egy-egy csengető gomb, a gombok fekete esetleg sötétbarna lapos keskeny gombok voltak, melette kicsi nyílás, benne egy-egy lakó neve. (szóval minden lakóhoz volt egy-egy kis ablakocska, jobbra melette egy sötét színű lapos gombbal). A kis nyílások mögött plexi volt, alatta papíron a lakó neve, világítani sose láttam, fénykorában lehet hogy világított is.

Lebontottam a lakáskészülék külső burkolatát, arról készítettem is képet.

http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/lebontva.jpg
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/fedlap_alja.jpg
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/nyaklap.jpg

a leszedett burkolaton találtam ezt a (kapcsolási rajzot?)
oldalt az van írva rá: MKT-LC (ezt a varázsszót már írtad korábban)

http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/felsorajz.jpg

de ha azt leszedtem, akkor alatta pedig a következő rajzot találtam:

http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/alsorajz.jpg

szerintem a kettő rajz nem egyezik, de mivel a papírlapos változat a fröccsötött tetejére volt ragasztva, valószínű a papírcetlis változat az igazi.

közben nézelődtem, és az új kültéri egység
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/kulteri.jpg
az kísértetiesen hasonlít egy KATE típusú kültéri egységhez,

http://kaputelefon.hu/tarsashazi-audio- ... /kate.html

de azt is olvastam, hogy léteznek illesztőmodulok, és szerintem használnak is, mert NEM kelett lecserélni a lakástelefon egységeket seholsem a házban, sőt a vezetékek is maradtak a régiek annak ellenére, hogy lecserélték a kültéri dobozt.

összerakva a belsö egység tehát ilyen:
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/becsukva.jpg
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/kaputelefon_felveve.jpg


A lakáskészülékbe kettő vezeték van bekötve.


Huhh, tehát a kérdés az lenne, hogy jól -gondolom -e hogy MKT-LC kell (ez biztosnak tűnik-e szerinted a nyák képe alapján vagy akárhonnan), és korábbi hozzászólásból láttam hogy itt beszerezhető:

Budai Kaputelefon Centrum Bp. II. Kacsa u. 20.
(06 1) 212 93 72
http://www.portafon.hu/arak2.html

Huhh, helytálló amit gondolok?

gerzsony


pén. ápr. 16, 2010 19:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2010 18:21
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali!

Vidéken lakom egy társasházban, most kötötték be a kaputelefont. Egy mágneszár van az ajtóba szerelve. Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor ha áramszünet van? Akkor nem tudok bemenni? Vagy áramszünet esetén nem működik a mágneszár és felcsengetés nélkül nyitható a kapu?
Köszi a választ és bocsi a buta kérdésért, de teljesen laikus vagyok az elektronikához!


pén. ápr. 16, 2010 18:25
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 19:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Még mindig a digitális kaputelefonról érdeklődöm, mint előbb.
A típus nem Digifon hanem Codefon. Hátha így már tud valaki hozzászólni.
Előre is kösz Sanya.


pén. ápr. 16, 2010 12:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szevasz gerzsony!

Amennyiben a régi kapukészüléknek négyzet alakú fehér (vagy a napon elsárgult) műanyag nyomógombjai voltak, akkor neked nagy valószinüséggel MKT-LC kell.

Ha csinálnál még egy képet a lakáskészülék belsejéről, hogy látszódjon milyen alkatrészek vannak a nyomtatott áramköri lapon, akkor pontosabban beazonosítható. Ez a készülék egy Tesla dobozba utángyártott magyar termék, de készül diódás és MKT változatban is. Így kívülről nézve semmi különbség nincs közöttük.

Üdv: Vajk959


pén. ápr. 16, 2010 8:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. ápr. 16, 2010 6:54
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Hátha kép alapján felismeri valaki
Sziasztok,

Van egy régi kaputelefon kézibeszélőm vagy hogy hívják szegényt, csak szegénykém elpukkant (egyszercsak elkezdett nem működni) és hát így kénytelen - kelletlen szerencsétlen megérett a cserére.

Olvasgattam a korábbi bejegyzéseket, és tudatosult bennem, hogy ez nem úgy megy, hogy csak bemegyek egy boltba és leemelek a polcról egyet, hiszen minden gyártó más készüléket gyárt.

Erre a készülékre nincsen írva semmi, szóval ismeretlen a gyártója, lecsavaroztam, megnéztem, összesen kettő vezeték megy bele. A korábbi hozzászólások alapján még mindig kétféle lehet: diódás vagy M*. Fogalmam sincsen hogy végig kelett-e nyomnia annak aki be akart jönni, én mindig kulccsal jöttem be :). Most megmár hiába nézném meg a szomszédnál, mert lecserélték a kültéri egységet is. A régi egység szélesebb szürke doboz volt, minden lakónak külön gombja volt rajta. A jelenlegiről itt van egy kép. (a lakókat kitöröltem, hogy ne sérüljenek az akármilyen jogaik)

http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/kulteri.jpg


+belinkelnék két képet a beltéri egységről vagy miről.

http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/becsukva.jpg
http://gerlup.uw.hu/kaputelefon/kaputelefon_felveve.jpg

van valakinek sejtése, hogy ez milyen típusú lehet, és milyen helyettesítő készüléket kellene vennem?

Hátha valaki felismeri az alakja alapján, vagy akárhogyan.

A segítséget előre is köszönöm.


pén. ápr. 16, 2010 7:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 08, 2010 19:35
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Sziasztok !
A Digifon 3NG furcsaságairól érdeklődnék, tudna-e segíteni valaki.
Ajtónyitás kóddal és felcsengetés lakásba működik, viszont nem megy a kommunikáció és a kapunyitás a lakásokból. Előre is köszi


csüt. ápr. 08, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 21, 2010 0:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Urmet kültéri megoldva.
A plusz beépített időzítő feküdt meg.
Hátha valaki belefut ebbe a hibába :-)


pén. márc. 26, 2010 13:31
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 21, 2010 0:34
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Urmet kültéri
Sziasztok!
Az egyik ismerősöméknél azt produkálja az Urmet kültéri, hogy folyamatosan ráadja a 14V-ot az elektromos zárra. Először az volt az ötlet, hogy valakinél beragadt a beltérin a nyitó gomb. Mind a 20-at lekötöttem egyesével, de nem nyert. Azután a kicsit tákolmánynak kinéző időzítőre gyanakodtam, mert ha leveszem az indító szálat akkor is folyamatosan kiadja a feszültséget. Szerintetek is az időzítő ment tönkre? Hol lehet ilyet beszerezni. Előre is köszönöm a segítséget

Üdv.:Dodyboy


vas. márc. 21, 2010 0:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 5
Hozzászólás panellakás kaputelefon
Sziasztok! Engem az érdekelne, hogy van megoldva a panelházban a kaputelefon bekötése? Magához a kaputelefonhoz csak két ér megy, a csengőre is az dudál, és gondolom rövidzár esetén nyitja a kaput, mert olyankor elmegy a hang a kézibeszélőbe.

Csak tippelni tudok, hogy lentről jön két ér + jön két ér a csengő nyomógombjához csengetési feszültség gyanánt.


csüt. márc. 11, 2010 12:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 22, 2010 13:23
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem egy Legrand 374202 kaputelefonom van, és sehogy se sikerül bekötnöm. Panelba szeretném, a falból 2 vezeték jön ki, mindkettő szürke. Mit hova kössek? Segítsetek rajtam :(
Előre is köszi


hétf. feb. 22, 2010 13:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 100
Hozzászólás 
Sziasztok!

Ha már alközponti kaputelefon a téma, én olyat keresek, amelyiken van 10 számgomb, mint a hagyományos telefonokon, és lehet vele melléket tárcsázni.

Ha ilyen nem létezik, akkor szerintetek hogyan lehet egy hagyományos (mondjuk kihangosítós) telefonkészüléket átalakítani kaputelefonná? (tehát beszélgetés kezdetén magától "felvenné a kagylót", a végén pedig "letenné")

Az lenne a célom, hogy a kapuból fel lehessen tárcsázni tetszőleges melléket. Ajtónyitásra nincs szükség.

Petya


csüt. jan. 28, 2010 5:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 25, 2010 15:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Keresek "SESAME Doorphone Outer Unit V2.8"-as kaputelefont vagy kapcs.rajzot. Egyeb infom a kaputelefonrol "(C)1997 Telincom LTD. Hungary"
(Telincom LTD.-t nem találom)

+

Keresek olyan kaputelefont amely müködik alközponti analog melleken es !!!nem bont le idovel automatikusan vagy kikapcsolhato rajta!!!.
A legjobb lenne ha ugy is tudna mukodni hogy nem betarcsaz hanem csak beemel (forrodrot-os mellek) es folyamatos beszed uzemben 8-10 orat mukodik.
Amiket eddig talaltam az mind leidozitett 5-10-30 perc mulva es nem lehet ezt a funkciot kikapcsolni.

Köszönöm!


hétf. jan. 25, 2010 18:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Egy tetszőleges diódás lakáskészüléket köss rá próbaképpen közvetlenül az erősítőre. Vedd fel a kagylót és közelítsd meg kézzel a mikrofon kapszulát néhány milliméterre. Ha erősödik a brumm a kagylóban akkor haldoklik a mikrofon. Forraszd ki a mikrofont. Ha még mindig nagy a brumm, akkor táp gond lesz, puffer elko vagy stab IC. Esetleg ha nagy a tábla és sok benne a világítás, leterhelheti annyira a trafót, hogy a lecsökkent váltó feszből a szokásos egyutas egyenirányítás mellett nem lesz a pufferen min. 15V DC. Ekkor a feltehetően 7812-es stabilizátor már nem stabilizál csak esik rajta 3V. Megoldás nagyobb trafó, vagy stabilizátor csere LM2940-12 low dropout tipusra (már 12,5V-ról képes stabilizálni). Lehet, hogy mindig is brummos volt mert elspóroltak 1 vezetéket és a 12V AC betáp "0" vezetéke és a hangáramkör "közös" vezetéke, amit egy pontba kell kötni, de szigorúan kint az erősítőnél és nem bent a trafónál vagy valamelyik elágazó dobozban hozza rá a brummot (az 50Hz becsatolódik a hangáramkörbe a közös vezetékszakasz belső ellenállásán eső feszültség formájában).

Első nekifutásra hirtelen ennyi jutott az eszembe.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


vas. jan. 24, 2010 23:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
Yoss!

Idézet:
Két vezetékes, Urmet kaputelefon-központban tönkrement az erősítő.
/az utcáról lehet hallani a lakásokat, de a lakásokban csak erős brummot/
Lehet-e helyettesíteni Fermax erősítővel? A lakáskészülék nem rezgőnyelves.


Lehet helyettesíteni, de talán célszerűbb megjavítani a régi Urmet erősítőt.

Üdv: Vajk959


Biztos, hogy igazad van, de sajnos lövésem sincs mi lehet a gondja. Lehetne visszarajzolni, méregetni, de az az igazság ilyet még nem javítottam.
Hogy ne maradjanak sokáig kaputelefon nélkül a lakók, berakok nekik egy Fermax erősítőt és talán szétkapom az Urmetet, de nem igazából tudom hogy kéne megjavítani.

Köszönöm a segítséget, majd jelentkezem.

yoss


vas. jan. 24, 2010 22:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Yoss!

Idézet:
Két vezetékes, Urmet kaputelefon-központban tönkrement az erősítő.
/az utcáról lehet hallani a lakásokat, de a lakásokban csak erős brummot/
Lehet-e helyettesíteni Fermax erősítővel? A lakáskészülék nem rezgőnyelves.


Lehet helyettesíteni, de talán célszerűbb megjavítani a régi Urmet erősítőt.

Üdv: Vajk959


vas. jan. 24, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
_geli_ írta:
robot76 írta:
Hali! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Panelban lakom és ki szerettem volna cserélni a kaputelefonomat. Vettem egy új Codefon készüléket és nem tudom, hogy kell bekötni. A falból 2 db szürke vezeték jön ki és ennyi... Ha az segítene akkor tudok az alközpontról képet csinálni. Előre is köszi mindenkinek a segítséget.


Gondolom digitális a rendszer. Az egyik szál a + a másik a -. Ezt értelemszerűen ugyanígy bekötöd a készülékben lévő nyákra.
Egyébként itt találsz a bekötésről is infót:http://codefon.hu/codefon.htm


Digitális Codefon lakáskészüléket csak Codefon központhoz lehet felrakni.
Előfordulhat, hogy csak a központot cserélték le digitálisra, de a lakáskészülékeket meghagyták. Ilyenkor a központban egy illesztőpanel van. Létezik MKT és diódás illesztőpanel.
A szomszédoknál meg kell nézned, hogy milyen lakáskészülék van fenn a falon. Ha régi fajta, akkor tudd meg, hogy a régi központot csengetéskor folyamatosan kellett-e nyomni. Ha igen akkor MKT lakáskészüléket kell venned, ha csak felcsengetni kellett akkor diódást.
Ha a szomszédban fehér színű Codefon telefon van akkor is három variáció létezhet.
1 Digitális készülék. Ha szétszeded, a panel jobb oldalán egy jumper sort látsz. A te lakáskészülékedet is be kell állítani. Ez egy kicsit macerás de megoldható. A négy sorkapocs közül a bal oldali kettőbe kell bekötnöd polaritás helyesen. (Ha nem müxik, megfordítod)
2. Mkt készülék. Onnan ismered meg, hogy négy sorkapocs van a panelon KZLA felirattal. A két vezetéket a K és L pontba kötöd, mindegy hogyan.
3 Diódás készülék. Csak két sorkapcsa van, ide kell bekötnöd, ha nem szól megfordítod.

Üdv

yoss


vas. jan. 24, 2010 11:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 29, 2005 6:03
Hozzászólások: 477
Hozzászólás 
robot76 írta:
Hali! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Panelban lakom és ki szerettem volna cserélni a kaputelefonomat. Vettem egy új Codefon készüléket és nem tudom, hogy kell bekötni. A falból 2 db szürke vezeték jön ki és ennyi... Ha az segítene akkor tudok az alközpontról képet csinálni. Előre is köszi mindenkinek a segítséget.


Gondolom digitális a rendszer. Az egyik szál a + a másik a -. Ezt értelemszerűen ugyanígy bekötöd a készülékben lévő nyákra.
Egyébként itt találsz a bekötésről is infót:http://codefon.hu/codefon.htm


szomb. jan. 23, 2010 10:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 28, 2009 5:15
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
Sziasztok!

Két vezetékes, Urmet kaputelefon-központban tönkrement az erősítő.
/az utcáról lehet hallani a lakásokat, de a lakásokban csak erős brummot/
Lehet-e helyettesíteni Fermax erősítővel? A lakáskészülék nem rezgőnyelves.

Köszönöm a segítséget.

yoss


szomb. jan. 23, 2010 6:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Kaputelefon szerelő kerestetik (régi, analóg MKT rendszer)
Sziasztok!

Ha tudnátok ajánlani egy budapesti (XXII. kerületben vagyunk) szerelőt, aki ezer éves, MKT rendszerrel barátságban van, azt megköszönném.
Az a problémám, hogy szerelő bácsi, akivel a ház szerződésben van elvileg már háromszor megjavította a rendszert és tökéletes, állítása szerint minden alkalommal beszélt is a feleségemmel a kaputelefonon keresztül ami azért furcsa, mert fent ki van kötve mindkét vezeték. Mindez azért van így, mert ha bekötöm Vajk leírása alapján kb. 5 percenként jön egy kb 10% hangerejű felcsengetés, ami a gyakoriság alapján biztos, hogy a lenti panelen nem hozzánk történik mégis itt is nyekereg.

Mivel az villamossági tudásom erősen tart nullához, nem kísérleteznék, hanem megkérnék egy profit, segítsen megoldani a problémát.
Ha bárki tud ilyen szakiról, kérem ne tartsa magában! Lehetőleg emailben, ha kérhetem: elek.richter@hotmail.com

Előre is köszönöm,
Elek


kedd jan. 19, 2010 11:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 18, 2005 14:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hali! Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Panelban lakom és ki szerettem volna cserélni a kaputelefonomat. Vettem egy új Codefon készüléket és nem tudom, hogy kell bekötni. A falból 2 db szürke vezeték jön ki és ennyi... Ha az segítene akkor tudok az alközpontról képet csinálni. Előre is köszi mindenkinek a segítséget.


kedd dec. 15, 2009 20:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 16:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Vajk959 írta:
A gyártó boltjában biztosan kapsz vagy meg tudják mondani, hogy vidéken hol szerezhető be.

http://www.codefon.hu/alkatreszek.htm

Üdv: Vajk959



Köszönöm, megnézem őket!

Üdv


vas. dec. 06, 2009 12:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A gyártó boltjában biztosan kapsz vagy meg tudják mondani, hogy vidéken hol szerezhető be.

http://www.codefon.hu/alkatreszek.htm

Üdv: Vajk959


kedd dec. 01, 2009 13:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. nov. 20, 2009 16:45
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm a tanácsot Vajk959!
Egyébként én direkt mondtam a boltban, hogy régi MKT rendszerhez kellene, azt mondta az eladó, hogy ez az. De bemegyek becserélem.
Ilyen elektronikát honnan tudnék egyébként venni?
Előre is köszönöm a válaszodat!


kedd dec. 01, 2009 9:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tisztelt Hacker75 és Ryche!

Sajnos nem tudok rajtatok segíteni, mert ezekhez a digitális rendszerekhez nincs elég tapasztalatom.

Hacker75

Jobban jártál volna, ha rögtön MKT-LC kompatibilist veszel a Codefonból és nem akármilyet. Most próbáld meg kicseréltetni a boltban vagy venni bele egy másik elektronikát.

Ryche

Nem ismerem a pontos működését, de valószinüleg hibát fog jelezni a digitális központ.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959

ui. Lehet, hogy egy szerelőt kellene hívni és akkor nincs ez a sok szívás?!


hétf. nov. 30, 2009 18:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség