Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 10:59



Hozzászólás a témához  [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
Kaputelefon 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. feb. 23, 2011 18:14
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Tisztelt Vajk959!

Érdeklődni szeretnék,hogy egy régi tipusú mkt rendszerű kaputelefonhoz jó lenne-e egy DPV 3T tipusú lakáskészülék?A régiben négy vezeték van,abból három van bekőtve, de sajnos elromolhatott, mert nem nyitja a kaput?Segítségét előre is köszönöm!

Üdv:joli


szer. feb. 23, 2011 18:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 22, 2011 19:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszi Vajk a gyors választ. Akkor veszek egy ilyet, és bekötöm. Remélem menni fog :-)


szer. feb. 23, 2011 9:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia sheerkaan!

Ez is MKT-LC.

Üdv: Vajk959


kedd feb. 22, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 22, 2011 19:29
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok! Szia Vajk!

Letörött a panellakásom beltéri készülékének a beszédváltója (?) (kis kallantyú, ami benyomódik, ha visszateszem a kagylót). Gondoltam veszek egy olcsó újat, vagy használtat, végigolvastam az egész topicot, és még mindig nem teljesen világos, hogy nekem akkor egy MKT-LC rendszerűt kell beszereznem mondjuk a Portafon-nál, vagy valami mást? A mostani rossz telóm Tesla, lekaptam a fedelét, és 2 db 4-es csavaros sorkapocs van a nyáklapon. A falból 2 szürke kábel jön ki, amelyek a 6-os és 3-as csatlakozóra vannak kötve. Az 1-es és 6-os rövidre van zárva.
üdv
sheerkaan


kedd feb. 22, 2011 19:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Gezawild!

Meg nem tudom mondani, mert ez nekünk egy albérletnek kiadott lakás, és a készüléket, meg a dobozát egyelőre (talán keddig) ott hagytam. Fehér, az biztos. Négy bekötési ponttal. Azt hiszem A (fali csengő gombtól bejövő) és 3, és 6 ezek az egyéni és közös szálak, vagy fordítva, nem emlékszem, illetve egy 1-es pont, amit összekötöttem a 6-ossal. Próbáltam az összekötés nélkül is, de sajna nem csengetett fel. Minden más (Kapunyitás, kétirányú beszéd, folyosóról becsengetés) működik. (félig igaz, mert **** a csengő kapcsoló, de már vettem másikat, jövő héten kicserélem, ez a problémát gondolom nem befolyásolja... Szétszedtem, és kábel összeérintéssel "csengettem be") Vajk mondta, hogy esetleg a beszédváltó kapcsolója lehet rossz, de az kattan egy picit mikor megnyomom, tehát az úgy gondolom, hogy működik.

Majd megmondom a típust, ha valakit érdekel, eladó. :lol:


csüt. feb. 10, 2011 21:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia szikrabohóc.

Szerintem a fentebb felsorolt készülékek kell, hogy működjenek az 1+n MKT rendszerben.
Te melyiket vetted a Kacsa utcában?


csüt. feb. 10, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk!

Ma kijöttek a lakásfenntartóval szerződött kaputeló szerelők:
Nem jó készüléket vettem, a régi rossz, új kereskedelmi forgalomban nem kapható, majd ők átalakítanak egyet, és felszerelik. 5500.-
Feladtam.
Kudarc. :oops:
De mit csináljak a Tesla MKT-LC telefonommal?
:roll:


csüt. feb. 10, 2011 16:56
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Én (Vajk ajánlására) a Kacsa u. 20.-ban vettem a II. kerületben. Teljes a termékskálájuk.
www.portafon.hu


csüt. feb. 10, 2011 7:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Többféle típus van az 1+n MKT kompatibilisből:
4FP 110 77 fehér
4FP 110 77/1 fehér, (ennek a legnagyobb a hangereje!)
4FP 211 06 fehér, krém vagy antracit színben


szer. feb. 09, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia pizzaman.

itt is találsz teslákat: www.e-kontakt.hu


szer. feb. 09, 2011 18:46
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2011 21:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia szikrabohóc!

Meg tudnád adni a pontos típusát a készüléknek amit vettél esetleg egy internetes elérhetőséget ahonnan tudnék rendelni én is egyet?

Vajk! Ha esetleg te tudnál ez ügyben segíteni nekem azt megköszönném.

Üdv.


szer. feb. 09, 2011 13:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm a válaszod, meg fogom próbálni!

Üdv!


szer. feb. 09, 2011 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz Szikrabohóc!

Valószinüleg azért nem tudsz a kaputól csengetni, mert nem tedted le a kagylót. Legalább is a központ úgy érzékeli.
Emeld fel a kagylót és kézzel nyombd be a beszédváltó kapcsolót, valaki közben próbáljon a kaputól csengetni. Ha így megszólal, akkor megvan a hiba. Vagy a készülék alsó felének felerősítő csavarjait húztad meg nagyon és az egyenetlen falfelületen elcsavarodott a készülék, ezért a felső rész nem fekszik fel pontosan, vagy a kapcsoló karja akad, vagy magának a kapcsolónak van belül valamilyen mechanikus hibálya. Esetleg a helyére tett kagylónak túl nagy a kottyanása. Ha bebizonyosodott, hogy valóban ilyen hibálya van és nem bírsz vele, próbáld meg kicseréltetni garanciában.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


szer. feb. 09, 2011 10:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz Vajk!

Megvettem a Tesla MKT-LC kompatibilis készüléket, és felszereltem, de nem működik tökéletesen:
-Be lehet csöngetni a folyosóról
-Lehet beszélni a kapuval (normál minőségben)
-Beszélgetés közben lehet nyitni a lenti zárat

DE:
Nem csörög fel amikor lent beütjük a lakás kódot.
Az ajtócsengő kapcsoló szálja biztos jó helyen van (A). Az egyénit és közöst megpróbáltam felcserélni, de nem sikerült. Úgy is próbáltam, hogy az 1-6 közötti átkötést kivettem, de úgy sem cseng fel.

A többi lakásban működik a kaputelefon, szóval csak én rontottam el valamit, de mit???

Előre is köszönöm!


kedd feb. 08, 2011 12:52
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2011 21:18
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv.

A problémám ugyanaz mint szikrabohócnak. Szeretném a régi "bolgár" kaputelefont lecserélni egy új készülékre.
Valaki tudna ajánlani olyan típusú készüléket ami bármilyen átalakítás nélkül egyszerűen beköthető egy ilyen rendszerbe?


csüt. feb. 03, 2011 21:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz Vajk!

Nagyon köszönöm a gyors válaszodat!
Az általad említett budai üzletben gondolom kapok ilyen készüléket, ugye?

Majd ha megvettem, és elakadok a bekötésnél, még írok! :)

De ha sikerül, arról is beszámolok!

Üdv!


kedd feb. 01, 2011 21:22
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szevasz Szikrabohóc!

Ez a szokásos lakótelepi MKT-LC rendszer "bolgár" készülékkel szerelt változata.
Nálad többekközött eltört a beszédváltó kapcsoló karja, ezért nem lehet hozzád becsengetni.
Az új készülék amit tudsz venni a Tesla MKT-LC kompatibilis lesz.
A rajzok alapján a kivezetések azonosíthatók.

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt/

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd feb. 01, 2011 9:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 31, 2011 20:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Régi lakáskészüléket szeretnék lecserélni újra, de nem tudom milyet vegyek. A "régi" a mi időnkben már nem működött, talán a csengő is benne van, mert az sem jó. Szétszedtem, és három szürke vezeték jön be, tehát fingom sincs, melyik melyik.
Van valakinek valami ötlete, hogy merre induljak el?
Készítettem néhány képet:
[img]http://www.arnyekcentrum.hu/moto_0308.jpg[img]
Kép
[/img]http://www.arnyekcentrum.hu/moto_0309.jpg[/img]

Előre is köszönöm a segítségeteket!


hétf. jan. 31, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm a segítséget vajk959.
Mindent megtaláltam a doksigyűjteményben, ami kellett.
Remélem holnap beindul.


pén. jan. 28, 2011 17:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 27, 2011 8:45
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözlet Mindenkinek!
Egy Urmet videórendszert kellene életre keltenem, de nincs rajzom.
Részei:
1202-1, 1202-90 beltéri egység, videó, 2db
1133-1 beltéri, audió 1db
824-500 erősítő 1db
825-70 kameramodul 1db
két-nyomógombos a kapuegység
788/1 relébox 1db
788/21 relébox 1db
789/5 tápegység
Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném:
gezawild@gmail.com


csüt. jan. 27, 2011 9:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 09, 2011 14:10
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!

Most költöztem egy albérletbe ahol kaptam egy új kaputelefon készüléket. Szeretném felszerelni a telefont, viszont 1 érpár jön be és a telefonba A,1,3,6 opciók vannak.Ajtócsengő nincs. próbáltam a 3-6-ot oda vissza, de sajnos nem értem el sikert.Ha felvettem a kagylót alap állapotban berreget. Ha leraktam elhallgatott, viszont a kapun sem a kóddal, sem a csöngetés nem ment.

A rendszer típusa: EVKT-100
A készülékem: Tesla 4 FP

Válaszaitokat előre is köszönöm!


vas. jan. 09, 2011 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Laci_L írta:
Hapcii írta:

Prevent Hungária Kft. 3300 Eger Szvorényi u. 4.
Nagyon szépen köszönöm ezt a címet de ezzel nem tudok mit kezdeni. Nem új rendszert akarok telepíteni, Főleg nem 350km re lévő céggel.


pén. dec. 10, 2010 10:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Vajk959:Nincs azon az oldalon semmi.Pár mm lóg le csak a képről.Megfogadom a tanácsodat,inkább a zárat dolgozom meg:)
Köszi!


csüt. dec. 09, 2010 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Hapcii írta:

Prevent Hungária Kft. 3300 Eger Szvorényi u. 4.


szer. dec. 08, 2010 17:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 19
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődnék hogy tud-e valaki valamit az alábbi kaputelefonról.
Amit tudok róla:
A nyákon a Melektronika digifon2000 felirat látható.
A rendszer kétvezetékes digitális mint a codefon de itt a lakáskészülékekben pic helyett 2db cmos 40xx tip ic található. Találtam még egy webcímet is , de a domain már nincs regisztrálva. www.melektronika.hu
Lakáskészülékre lenne hozzá szükség ha beszerezhető.
Köszönettel


szer. dec. 08, 2010 17:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ez az erősítő sajnos az x+1-edik változata az utángyártott MKT erősítőnek, számomra nem tűnik ismerősnek.

Így ránézésből:
IC1 CD40106B ajtócsengő generátor, vezérlő, időzítő funkciókat láthat el
IC2 7812 tápfesz stabilizátor
IC3 UM66T dallamcsengő IC (mert fölösleges lenne egy kisteljesítményű fesz. stab IC pluszban)
IC4 LM386 hangszóró erősítő
P1 mikrofon erősítés szabályozó, vagy ha az erősítés fix, akkor talán gerjedés gátló "balansz" szabályozó lehet
P2 hangszóró erősítés szabályozó vagy egyben balansz szabályozó is

Mivel a fényképen a nyák bal széle lemaradt, hacsak ott nincs egy trimmer vagy jumper vagy foglalatba dugott vagy kicsíphető vagy átforrasztható ellenállás (ez szabadon választott), akkor lehet hogy fix az időzítés. Ettől függetlenül lehet próbálkozni. A foglalatban lévő R7 feladata ismeretlen, ha kihúzod, kiderül, hogy mi változott vagy mi nem megy. A P1 állását bejelölöd alkoholos filccel, majd eltekered mindkét irányba, miközbe beszélsz egy lakással. Ki fog derülni, hogy a hangáramkör része-e (ha igen, valószinüleg begerjed és szét robbantja az agyát a lakásban lévőnek).

Talán az elektromos zár kiherélése járhatóbb út, ahogy azt már írtam és akkor nem kell venni új, nem impulzus üzemű zárat. Csavarhúzók, csipesz meg egy fél cipősdoboz kell hozzá (csak kezdőknek, mert így nem repülnek szét az alkatrészek, ha nem elég elővigyázatosan nyúlsz hozzá).

Egyenlőre ennyi.

Üdv: Vajk959


szer. dec. 08, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ez igen részletes volt,köszi!A nyitási időt hol és hogyan lehet csökkenteni?0-ra lehet állítani?(csak addig nyit,ameddig nyomom)Ha egy potméter,még nekem is menne.Hetek óta ígéri a szerelő,hogy jön,de eddig még nem ért ide.
Esetleg más típusú mágneszár megoldja a problémát?
Köszi!

szerk:Itt egy kép a nyákról
http://kepfeltoltes.hu/101207/DSC00809_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


kedd dec. 07, 2010 17:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Mindenkinek!

Jók az értesüléseid, valóban ez az egyik módja a "hiba" elhárításának, ami tulajdonképpen nem is hiba, hanem a normál működés része. Az ajtóba egy impulzus üzemű (un. emlékező) elektromos zárat szereltek. Zárt ajtó esetén a kilics nyelve egy teleszkópos rugós pöcök segítségével előfeszíti a mechanikus határoló szerkezetet. A nyitó impulzus hatására az elektromágnes kihúzza a támasztókart a határoló rúd végéről és a rúgós pöcök tartósan nyitott állapotba löki a határoló rudat. Ettől kezdve az elektromos zár nyitott állapotban marad, amíg ténylegesen nem nyitják ki az ajtót. Mivel az ajtószárny nyitott helyzetében a rugós pöcök már nem feszíti elő a határoló rudat, az elektromos zár mechanika a beépített rugók segítségével alap helyzetbe áll vissza (folyamatosan zárt állapot). Az ajtószárny becsukásakor a kilincs nyelve újra előfeszíti a határoló rudat, de az ajtó zárva marad. (Így leírva nem tudom mennyire érthető, de ha bele tudsz nézni egy ilyen zárba, azonnal megérted a működését).
Tehát, ha még az időzítés ideje alatt visszacsukódik az ajtó, a mechanika nem tud reteszelni és nyitva marad az ajtó. Megoldás az időzítés drasztikus csökkentése vagy a zár kiherélése (az elektromos zárat szét kell szedni és a rugós pöcköt eltávolítani belőle).

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


kedd dec. 07, 2010 12:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 526
Tartózkodási hely: Itt-ott,amott
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
A házban egy dallamcsengősre felújított "hiteka" kültéri egység van,a kézibeszélők (össz.18db) pedig Tesla gyártmányúak és MKT-LC bekötésűek.Olyan hibát produkál a rendszer,hogy a mágneszár nem mindig zár vissza nyitás után.Ha a berregés (sipolás) az ajtó bezáródása után marad abba,egy nyitás erejéig simán kiengedi a nyelvet.Másodszori nyitás kísérletkor már nem enged.Hol lehet a hiba?Állítólag a nyitási idő csökkentésével megoldódik a probléma.
Köszi!


hétf. dec. 06, 2010 21:30
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 15:34
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm szépen Vajk, úgy néz ki hogy sikerült.
Amikor lentről felkapuztam, fent ugye felvették, beszélgetést lehetett rendesen hallani lent is fent is.
Viszont lent néha hangos csengetést is lehetett hallani, tehát olyasmi hang jött ki a lenti közös kaputelefonból, mintha valaki becsengetne.


pén. nov. 26, 2010 2:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

Maxxxika

Sikerült bekötnöd az ajtócsengő és a közös vezetéket, de még nem lehet tudni melyik melyik.
A maradék harmadik drótot a 3-as kapocsra kell kötni, mert az lesz a kaputól jövő vonalad. Kagylót a helyére és csengetés a kaputól. Ha nem szól, akkor kell felcserélni a 6 és az A pontokra menő vezetéket, mert a közös rossz helyen van. A kaputól csengetés hangereje az ajtócsengőével naggyából egyező. Amikor a kaputól csengetéskor a kagyló felemelésére nem vált át beszéd üzemre, akkor hibás a mikrofon erősítőd áramköre. Forraszd át az összes pontot a nyomtatott áramkörben és mérd ki az erősítő alkatrészeit, ha van mivel.. A kapunyitás a vonal (6 - 3) rövidrezárásával történik, de csak a kapuval kiépült beszédkapcsolat alatt. Nem tudom ezen a panelen át van-e kötve gyárilag a kapunyitó gomb a rövidzáras üzemhez. A biztonság kedvéért az 1-es kapunyitó kimenetet egy kis dróttal össze kell kötni a 6-os közös ponttal.
Ha mind ennek ellenére nem működik megfelelően (kicsi a csengetési hangerő a kaputól, nem kapcsol át beszédre vagy a központ nem érzékeli a rövidzárat és nem nyitja a kaput), akkor valószinüleg nagy az átmeneti ellenállás valamelyik vezeték kötésben, a kapu és a lakás között.
Ha nem akarsz vele tökölni, vagy nem találod a hibát, vagy bele kellene nyúlni a központba, akkor jelentsd a hibát a gondnoknak vagy a közös képviselőnek és hívják ki a szerződtetett szerelőt. Ha nálad van a hiba, akkor te fizeted, ha a vezeték rendszerben vagy a központban akkor a társasház (legalább is általában).

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


csüt. nov. 25, 2010 9:06
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2010 15:34
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Én is beszereztem egy tesla típusú MKT rendszerű kaputelefont, a régi bolgár cucc helyére, azonban nekem is gondjaim akadtak a bekötéssel.
Egy panellakásról van szó, 3 vezeték jön be, a lakáscsengő funkciót szintén a telefon látja el.
Sikerült kitotóznom, hogy melyik 2 vezetéket bekötve működik a csengő, de ennél tovább nem jutottam. Ha leemelem a kagylót, a csengő szól tovább, csak nagyon halkan, ajtót nem tudtam nyitni, akárhova is próbáltam a 3. szálat bekötni.

Itt egy kép a sorkapocsról:
http://img21.imageshack.us/img21/4376/dsc00296da.jpg
Tehát "A" és "6"-os pontokra kötve működik a csengetés. Kipróbáltam azt is, hogy felcserélem ezt a 2 szálat, de a végeredmény ugyanaz lett.
A központ eddig a régi "beszélgetés közben nyomvatartós" volt, nemrég azt kicserélték egy újra, márka és típusjelzést nem látok rajta.

Mi lehet vele a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat.


hétf. nov. 22, 2010 15:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Ma szólt fater, hogy a tápegység volt rossz, kicserélték és egyből jó lett.

Üdv
Inhouse


pén. nov. 19, 2010 21:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm a gyors hozzászólást! Igen, a távjavításon is próbálkoztam, mindjárt nézem.
Az angol nekem is meg van, abban is van elírás az eredeti lengyelhez képest a programozási táblában, meg ki tudja még hol.
A LED nem feltétlenül a hibát jelzi, nem tudom, hogyan is kellene kinéznie annak a hibajelzésnek, de ez a felvillanás után elhalványul és vége, nekem ez is gyanús... Én azt várnám tőle, hogy folyamatosan villogtatja, annyi szünettel, hogy látszódjon, ez most 1 villanás...

Igen, nem sima tápegység, csak ezen a néven megy. Elég sok minden ebben van.

Még egyszer köszönöm!

Ha valaki szerelt már ilyet, várom az élménybeszámolót...

Üdv
Inhouse


pén. nov. 05, 2010 11:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv Mindenkinek!

Szia inhouse!

Úgy láttam a Távjavítás fórumon már megelőztek tegnap este (Google).
Én is csak ugyan ott találtam a következőket, ahonnan ők linkeltek.

részletes angol nyelvű: http://www.urmet.hu/upload/download/Matibus-SE_ENG.pdf

semmitmondó magyar: http://www.urmet.hu/upload/download/Matibus%20le%C3%ADr%C3%A1s_HUN.pdf

Véleményem szerint, ha minden elmenő vezetéket lekötöttél a tápról és akkor is zárlatot jelez, majd kikapcsol, akkor a tápban lévő belső hiba szívat. Mivel ez nem csak egy tápegység, hanem a digitális központot is ebbe alakították ki (ha jól értelmeztem a rajzát a kaputáblában csak a tasztatura, a kijelző és a 2 vezetékes hangerősítő és kapunyitó áramkör van. Ha itt lenne a "lelke" nem kellene külön vezetni a hang és a digitális adatvonalat a tápegységig), küldd vissza garanciába. Remélhetőleg a 3 év gar. nem csak papíron létezik.
Egyébként sajnos nem ismerem a konkrét tipust, mert csak analógot javítok, de abból szinte mindent.

Sok sikert a további munkához!

Üdv: Vajk959


pén. nov. 05, 2010 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia Vajk!

Hátha Te tudsz segíteni... fater bevállalt egy társasházat villanyszerelésileg, és mellé a kaputelefont. A boltban rábeszélték egy Matibus Urmet digitális, 2 vezetékes rendszerre. Persze szólt nekem, hogy segítsek, magyarán ezt nekem kell megoldanom. Nem is lenne vele baj, ha lenne hozzá normális leírás, vagy azzal amit adtak mellé, működne. A programozás rész se tiszta, de odáig el sem jutunk...
Minden össze van kötve, ahogy a rajz mutatja, de a tápegység hülyéskedik velünk. Amint megkapja a 230V-ot, világít a piros LED rajta, aztán átvált a zöldre és világítani kezd a kaputelefon egység is, de rá pár másodpercre prellez benne egy relé, kialszik a zöld és felvillan a piros LED és elhalványodik, aztán se kép se hang. Ha megszakítom a hálózati feszültséget, várok egy kicsit, majd visszarakom, akkor megint csak idáig jut.
A magyar nyelvű leírás nem is ír a LED-ekről, de egy angol nyelvűben találtam róla annyit, hogy a zöld az üzem és villog, ha adatforgalom van, a piros pedig zárlatot jelez, 1-et villan, ha az egyes kör, 2-őt, ha a kettes, 3-at, ha mindkét lakáskészülék kör zárlatos. Nem zárlatos, és csak 1 van. Ha kikötök mindent a tápegységből, akkor is ugyanezt csinálja...

Mi lehet a baj? Megpróbálunk keresni olyan embert, aki már hallott olyanról, aki látott már olyat, aki szerelt ilyet és sikerült neki...hátha neked is van már tapasztalatod a lengyelekkel...

http://shophunter.eu/shop_det.php?shopcat=kaputelefonok/digitaliskaputelefonrendszerek/urmet/21/1

Üdv
Inhouse


csüt. nov. 04, 2010 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 21, 2010 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm szépen. Tényleg igazi kincsesbánya a link.
Azt hiszem pontosan ez a rajz kellett, így már tényleg minden világos.


szer. okt. 27, 2010 11:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Nézd meg ezt és minden világos lesz.

http://comszer.n1.hu/rajzok/mkt

Találsz ott még némi leírást az egész MKT rendszer működéséről is.

Üdv: Vajk959


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vajk959 szer. okt. 27, 2010 11:11-kor.



szer. okt. 27, 2010 10:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 21, 2010 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Kedves Vajk!

Köszönöm a gyors választ. Picit röstellem, hogy csak így beírtam a fórumra mert csak most nézem, hogy a Legrand átalakításról volt már szó konkrétan. Bár az általad belinkelt képet már nem találtam meg, de van némi elképzelésem a dologról:
- A központ egy digitális KATE, MKT kompatibilis. Gondolom akkor negatív földelésű is, tehát beköthetem a kapunyitó szálat is minden gond nélkül a 3-asra. Vagy ha jól értettem a 3-as 4-es átkötéssel is működik a dolog?
- A 470nF-os kondival rákötöm a hangszórót a mikrofon vonalára, így létrehozva az egyéni vonalat.
- Az ellenállást és az 50ohm-os hangszórót talán a csengető áramkörre kellene kötnöm? Nem lehet akkor itt a Legrand saját hangszóróját használni mint ahogy egy korábbi hozzászólásodban is írtad? A saját hangszórója 16ohm-os egyébként.


vas. okt. 24, 2010 20:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

victorio79

Amennyiben a 3742 00; -01; -02 analog rendszerű 4 + N vezetékes változat, akkor átalakítható MKT rendszerűvé. Minimális elektronokai ismeret és forrasztópáka kell hozzá, meg néhány alkatrész (470nF kondenzátor, 330ohm ellenállás, 50ohm hangszóró, a Lomexben kb. 300Ft az egész).

Üdv: Vajk959


pén. okt. 22, 2010 17:10
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 21, 2010 21:22
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdv mindenkinek.

Bocs a hülye kérdésért, de még kezdő vagyok. Ezt be lehet kapcsolni MTK rendszerbe? Kompatibilis egyáltalán bármilyen itthoni rendszerrel? (A 3742-es változatról van szó)
Kép
Előre is köszönöm a választ.


csüt. okt. 21, 2010 21:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
rittzo írta:
Szia!
Még egy kérdés. A "csörgést" ki lehet kapcsolni a kézi beszélőn? Bizonyos esetekben ki kellene kapcsolnom egy időre.

Egy kis kapcsoló sorba kötve a kézibeszélő hangszóró vezetékével. Szétnyitni a kézibeszélőt, lekövetni melyik az, és bekötni. Ha van közös vezeték a mikrofonnal, akkor azt, amelyik csak a hangszóróra megy.
Ha lenne rajzod (vagy van beragasztva a fali egységbe), abból kiderül melyik az. Akkor persze nem kell szétszedni.


pén. okt. 15, 2010 9:03
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2010 12:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Szia!
Még egy kérdés. A "csörgést" ki lehet kapcsolni a kézi beszélőn? Bizonyos esetekben ki kellene kapcsolnom egy időre.


pén. okt. 15, 2010 7:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2010 12:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm a segítségedet!


szer. okt. 13, 2010 7:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
rittzo írta:
... Az hogy érted, hogy folpackba? Ha teljesen befedem akkor le fogja fogni a hangot, nem? Nincs ehhez a tipushoz rajzod, esetleg meg tudod mondani milyen tipusú hangszoró kell bele? Sima mezei v. valami különleges? ...

Az a vékony átlátszó fólia, ami a konyha falán van egy dobozban rúdban. A hangot nem fogja le, csak a párát.
Kinyitod a telefont, megnézed milyen hangszóró van benne (átmérő, méret, és hány ohmos). Vagy elviszed a boltba mintának. A méret csak azért fontos, hogy beférjen. Az ohm meg amiatt, hogy ne vágd haza a telefont. Próbaképpen egy bármilyen hangszóró beköthető, csak kb ugyanannyi ohmos legyen. Aztán érdemes újat venni. De kiszedhető egy régi zsebrádióból, ébresztő órából (stb) is.
Rajzom nincs, mert nem javítok ilyet. Ha Vajk959 olvassa talán tud segíteni.


kedd okt. 12, 2010 20:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2010 12:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
...beszerlés előtt Folpackba kell burkolni.[/quote]
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, de még lenne pár kérdésem. Az hogy érted, hogy folpackba? Ha teljesen befedem akkor le fogja fogni a hangot, nem? Nincs ehhez a tipushoz rajzod, esetleg meg tudod mondani milyen tipusú hangszoró kell bele? Sima mezei v. valami különleges?
Bocs a sok kérdésért, de kaputelefon javításában nem vagyok otthon.


kedd okt. 12, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11878
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Kaputelefon
rittzo írta:
... az utcai része nagyon halk...

Lehet, hogy a hangszóró megszorult a környezeti párától, nedvességtől. Ha tényleg ez volt csere, és az újat bekötés után, de médg beszerlés előtt Folpackba kell burkolni.


kedd okt. 12, 2010 15:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 12, 2010 12:40
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Sziasztok!
Nálunk a társasházban van egy Rainmann CD2000 kaputelefon. Az a bajunk vele, hogy az utcai része nagyon halk. Ezt lehet állítani vagy valami fizikai hibája van? Ebben kérném a segítségeteket.

Zoli


kedd okt. 12, 2010 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1965
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Köszönöm a választ!

Üdv
Inhouse


pén. szept. 24, 2010 15:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 233
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Kaputelefon
Üdvözletem!

Én csak javítok kaputelefonokat.
Most a nyáron volt szerencsém néhány ilyesféle cucchoz. Most is van egy hasonló kínai tákolmány az asztalomon. Sajnos nem tudom konkrétan megmondani, hogy lehet-e ilyen beltéri egységeket párhuzamosan kötni. Ki kellene próbálni, de az nem olcsó mulatság.
Annyit megtehetsz, hogy szétbontod. Az LCD a saját nyákjával külön egységet alkot, azt nem kell buzerálni. Az elektromoszár, a motoros kapu és az udvari világítás vezérlő nyomógomboknak relézett kimenete van, földfüggetlen záró érintkezők vannak a hátlapra kivezetve. Így kapásból nem tudom, de feltételezem, hogy a szokásos távolkeleti 4 vezetékes rendszer. A vezetékek funkciója a következő: közös - , audio in/out, video, táp a kültéri egységnek. Meg kellene nézni, hogy a táp kimenet a monitorban tartalmaz-e egy leválasztó diódát (általában schotky, az alacsony feszültség esés érdekében). Ha ott van akkor akár párhuzamosan is működhetne. Kérdés a hangrendszer és a video mennyire söntöli egymást. A párhuzamos üzemre alkalmas készülékeknél a főmonitornak külün kimenete van a mellékek irányába az ilyen egyszerű rendszereknél.
Hirtelen ennyi, de ettől nem lettél sokkal okosabb.

Üdv: Vajk959


csüt. szept. 23, 2010 16:34
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 443 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség