Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 12, 2024 6:18



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
soros eeprom programozó 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás Re: soros eeprom programozó
Tom12 írta:
Kinek mi a könnyen építhető...

http://www.ezoflash.com/ezoflash.htm

Köszi! Nem sokkal a hozzászólásom után pont ezt találtam. Viszont érdekelne ha valaki megépítette, milyen tapasztalatai voltak?


szomb. jún. 04, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 588
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Re: soros eeprom programozó
Kinek mi a könnyen építhető...

http://www.ezoflash.com/ezoflash.htm


pén. jún. 03, 2011 17:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás Re: soros eeprom programozó
Szeretnék 29F400-s ic-t programozni. Tudna valaki valami könnyen megépíthető kapcsolást + programot?


csüt. jún. 02, 2011 23:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 02, 2007 19:26
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Re: 93c
Pogifej írta:
Hali!

A mail-os küldés nem fog menni sorry, mert kegyetlen szigorú védelem van a cégemnél az exe-re. Közben megtaláltam a forrást ahonnan letöltöttem.

http://www.geocities.com/spacemaniacs/W ... /93xx.html

A progi ablakában mutatja a huzalozást, kerítettem egy normál hosszúságú lpt kábelt, biggyesztettem egy stab 5V-ot és már ment is.

Üdv, Pogifej.


@Pogifej

A stabil 5v bekötésekor a kondit, és az ellenállást hagytad a feltüntetett értéken, vagy változtattál valamit?


pén. okt. 05, 2007 9:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás Re: 93c
AZoli írta:
Volna még kérdésem. 95080 -as eepromot lehet írni -olvasni IC-prog 25080 -as beállításokkal? Vagy valami más progi kell hozzá?


Senki sem prgramozott még 95080 -as eepromot? :((


hétf. dec. 11, 2006 15:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás Re: 93c
Volna még kérdésem. 95080 -as eepromot lehet írni -olvasni IC-prog 25080 -as beállításokkal? Vagy valami más progi kell hozzá?


szer. dec. 06, 2006 19:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás Re: 93c
Pogifej írta:
Hali!

A mail-os küldés nem fog menni sorry, mert kegyetlen szigorú védelem van a cégemnél az exe-re. Közben megtaláltam a forrást ahonnan letöltöttem.

http://www.geocities.com/spacemaniacs/W ... /93xx.html

A progi ablakában mutatja a huzalozást, kerítettem egy normál hosszúságú lpt kábelt, biggyesztettem egy stab 5V-ot és már ment is.

Üdv, Pogifej.


Köszi, du. kipróbálom!


kedd nov. 07, 2006 12:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
jééé, hány éves támákat hoztok fel :D

oda jutottam annó, hogy mivel nekem sok égetőm van, ezért a 24, 25, 93 stb sorozatokhoz már volt égetőm, ezért nem volt kedvem ezekkel szórakozni. Ugyebár 8 lábú eepromokból iszonyatosan sokféle létezik.
Csináltam egy pices alapot, ugyan nem tud mindenhova mindeféle feszt kapcsolni, ami korábban terv volt, de eddig nem is volt rá szükség. De régebben sűrűbben volt rá szükségem, mostanában alig használom, mert amit én tervezek, arra nyilván nem teszek héber eepromot, csak az ismert tipusokat, amit kezel a willem v bármely más programozó is. Ha meg valami különlegesebb eeprommal van dolgom és ér annyit a dolog, akkor átrágom az adatlapját és leprogramozom az írás/olvasást.

Itt egy kép róla. Ma már a picet ICSP programozhatóra csinálnám, de akkor még nem volt ICSP-s égetőm.

Kép


kedd nov. 07, 2006 10:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 93c
Hali!

A mail-os küldés nem fog menni sorry, mert kegyetlen szigorú védelem van a cégemnél az exe-re. Közben megtaláltam a forrást ahonnan letöltöttem.

http://www.geocities.com/spacemaniacs/W ... /93xx.html

A progi ablakában mutatja a huzalozást, kerítettem egy normál hosszúságú lpt kábelt, biggyesztettem egy stab 5V-ot és már ment is.

Üdv, Pogifej.


kedd nov. 07, 2006 9:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás Re: 93c
Pogifej írta:
A neten teláltam és meg is köszöntem az egyébként magyar szerzőnek.
Csak 98 alól fut, lpt portos én külső táppal elsőre működésre bírtam.
A progit mailben küldöm annak akit érdekel.
A progi nevét sem tudom megnézni, mert most xp fut.


Pogifej, köszi szépen!

aspyzoli_kukac_freemail.hu

És milyen égetővel csináltad?

Watt köszi, megpróbálom rövidebb kábelekkel.


kedd nov. 07, 2006 8:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 93c
A neten teláltam és meg is köszöntem az egyébként magyar szerzőnek.

Csak 98 alól fut, lpt portos én külső táppal elsőre működésre bírtam.

A progit mailben küldöm annak akit érdekel.

A progi nevét sem tudom megnézni, mert most xp fut.


kedd nov. 07, 2006 8:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
NickE!
Soros eepromoknál elég minden lábra megfelelően meghajtott portot kapcsolni,mikor 1ben van,és ott a táp,akkor is fedezi egy meghajtó kimenete az egész eszköz áramfelvételét.Mivel a táp nem valami extra nagy fesz,ezért semmi baj nem történi,ha kipróbálgatjuk hol is vannak a drótok,vagyis automatikusan fel is tudjuk a tokot ismerni.


hétf. nov. 06, 2006 22:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
NickE!
Jutottál valamire a programozóval?


hétf. nov. 06, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
AZoli
Ennek elvileg mennie kéne így. Esetleg az ICProg + kábelhosszak okozhatnak meglepetéseket, annak ellenére, hogy a PIC-ek mennek.


hétf. nov. 06, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás Re: 93c
Köszi, várni fogom. Nincs ötleted hogy mi lehet a baj?


hétf. nov. 06, 2006 20:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2006 19:57
Hozzászólások: 144
Hozzászólás 93c
Holnap melóhelyről küldöm!

Üdv, Pogifej.


hétf. nov. 06, 2006 20:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd nov. 30, 2004 20:13
Hozzászólások: 269
Hozzászólás 
Sziasztok!

Tud valaki segítni 93C?6 EEPROM programozásában? IcProg + Watt féle égetőt használnék, de nem megy... Az égető évek óta minden PIC-et simán visz. Így kötöttem be:
http://www.ic-prog.com/index1.htm
Adapters / MicroWire menüpontok

Előre is köszi.


hétf. nov. 06, 2006 19:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
NickE
Nem teljesen látom át a dolgot, mert sok eepromot nem ismerek ezért lehet, hogy zöldséget fogok beszélni.
Én arra próbálok megoldást, hogy egy lábra több jelet lehessen kötni, természetesen felváltva a kiválasztott eszközhöz illően. Én ezt analog kapcsolókkal oldanám meg. Ez költséges, de csak egy IC foglalat kell hozzá.
Az analog kapcsolókat PIC vezérelné megfelő módon.
Ilyesmi ötletre gondoltál?


pén. nov. 25, 2005 16:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Sziasztok,

Nem tud valaki egy jó soros eprom égetőt, amit a számítógép com portjáról lehet meg hajtani?
Kellene, hogy tudjon 24c, 25c és 93c sorozatú eepromokat.
A PonyProg nem jó, nem vált be.
A Microchip Seeval32 programozóról lenne jó egy kapcsirajz, de nem találtam. Találkozott már valaki ilyennel?

köszi.
d.


pén. nov. 25, 2005 15:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd szept. 21, 2004 18:28
Hozzászólások: 30
Hozzászólás 
A kispestivideo.hu-n látsz ilyet. Igaz ez gyors gépeken csak DOS-alól megy .


kedd dec. 14, 2004 7:42
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás soros eeprom programozó
Arra az elhatározásra jutottam, hogy szeretnék egy saját eeprom programozót készíteni. Van willepromom, ponyprogom, jdm -em, orange, upa, ramkill, rewriter programozóm, mégis előfordul (ritkán), hogy újabb programozót kell levadászni a netről és megépíteni, mert a melévők nem tudják írni/olvasni valamelyik eepromot.

Nézzük meg, hogyan müködnek ezek a cuccok:
A problémát az jelenti, hogy egy igazán jó programozónak bármely lábra bármit tudnia kell kapcsolni és akár menet közben is kimenetből bemenetet csinálni oda vissza.
Mivel ez bonyolult dolog, az egyik módszer (willem, orange,..., használja), hogy több foglalatot tesznek le, és külön foglalatba kell tenni az i2c, spi, microwire, ..., buszos eepromokat. Nem szimpatikus, egyrészt nem tartom jónak buszvezetékekkel 8 kört menni a panelon, másrészt zavaró a sok foglalat.
A másik alapelv, amikor megcsinálnak egy "alapot", amin kijönnek a tápok, a felsorolt buszok, néhány egyéb láb pl. lapozásra, egyéb funkciókra és csinálnak mindenféle adaptert, ahol a programozandó eszköznek megfelelően "bemadzagolják" a lábakat. Szinte nincs is alkatrész rajta. Ez már majdnem tetszik, bartákozom vele, de kicsit zavar a sok adapter, és az, hogy aki sokat programozik, az jobban kedveli a karos foglalatot. Minden adapterre karos foglalat kicsit drága.
PIC-el szeretném megoldani a dolgot, először arra gondoltam, hogy egy 8 bites portot direktbe (esetleg ellenálláson keresztül) rákötök egy 8 lábú foglalatra és kész a programozó :)
Kicsit durvának tartom a megoldást ill. tápokat elég szerencsétlen lenne ellenálláson keresztül kapcsolni, és a perifériákat(i2c, spi) nem tudnám mindig kihasználni.

Most ott tartok, hogy csinálok egy alapot, ahol kijön a táp, buszok, néhány kapcsolható láb, tehát összesen ~ 8 vezeték és a másik oldalon egy 8 lábú foglalat (DIP8), tehát 8-8 vezeték egymással szemben.
A probléma az, hogy hogyan lehet megoldani, hogy bármelyiket bármelyikkel össze tudjam kötni?
Arra gondoltam, hogy a pc -ben található memória foglalatot teszek le, és csinálok olyan modult, mint egy memória, ami az átkötéseket fogja tartalmazni. Nem vagyok beájulva ettől az 5lettől sem, de igy szabadon tudom pl. a pic i2c lábait a dip8 bármelyik lábára vinni, kicsi az adapter, elég 1 foglalat, nem kell buszvezetékekkel felesleges köröket futni.

Sajnos nem találok jobb megoldást, de szivesen várok ötleteket. Akinek jobb ötlete van, az kap majd egy free sample programozót :-)
(Megjegyzem, hogy ez nem egy fél délutános munka, szal fogalmam sincs, mikor lesz kész, de max. 2-3 hónap alatt szeretném összehozni. Utána már ráérek bővítgetni)


vas. dec. 12, 2004 9:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség