Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:05



Hozzászólás a témához  [ 112 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Transzformátor 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Transzformátor
cargo:

Jó könyv az is, meg van valamivel újabb, az "Elektronikai készülékek tápellátása" címmel, abban már vannak hipersil adatok is.

Üdv! Fényhang


hétf. máj. 12, 2014 16:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: Transzformátor
Fényhang írta:
Bármilyen transzformátor vasmag felhasználható akár hálózati, akár kimenőtranszformátor készítéséhez. Nyilván a jobb minőségű vasmag kedvezőbb paraméterekkel rendelkezik, de az ára is sokkal magasabb.
Mivel a legtöbb esetben a vasmag-anyag tulajdonságai számunkra nem ismertek, így csak az illesztés, a megkívánt átvitel sáv, valamint a teljesítmény adataiból számítjuk ki leendő transzformátorunk menetszámait.
Olvass bele a "Kimenőtranszformátor méretezése" oldalakba.

Főként hálózati trafókat akarok majd tekerni, sok magom van már, nem szeretném csak úgy kidobni őket. A méretezéshez én Magyari Béla rádiótechnikai zsebkönyvében találtam elég jó leírást. (jó kis "zsebkönyv" amúgy, megnézném kinek van akkora zsebe amibe egy ekkora könyv belefér :) )


vas. máj. 11, 2014 21:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 18, 2012 12:57
Hozzászólások: 71
Hozzászólás Re: Transzformátor
cargo:

Bármilyen transzformátor vasmag felhasználható akár hálózati, akár kimenőtranszformátor készítéséhez. Nyilván a jobb minőségű vasmag kedvezőbb paraméterekkel rendelkezik, de az ára is sokkal magasabb.
Mivel a legtöbb esetben a vasmag-anyag tulajdonságai számunkra nem ismertek, így csak az illesztés, a megkívánt átvitel sáv, valamint a teljesítmény adataiból számítjuk ki leendő transzformátorunk menetszámait.
Olvass bele a "Kimenőtranszformátor méretezése" oldalakba.

Más: Vennék 2db. Puskás-féle 2x110(115)V/2x9V-os 35VA-es terhelhetőségű transzformátort, hibátlan állapotban, lehetőleg azonos színben, kivitelben.

Üdv! Fényhang, alias SMA


vas. máj. 11, 2014 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Transzformátor
Idézet:
... hálózati trafóvas ötvözete ...
Ami az ötvözetet illeti, természetesen vannak spéci vasak (lágyabbak és jobban felmágnesezhetőek). Minőségi csöves erősítőt építők ilyenekből dolgoznak. Első erősítődnek persze jó lesz a normál trafólemez is. Ha viszont komolyabbat szeretnél, akkor szerezz gyári kimenőtranszformátort, annak a vasa némi garanciát jelent.


pén. ápr. 25, 2014 18:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: Transzformátor
Ok, értelek. Mindenféleképpen új tekercseket készítek majd. Igazából ez a leglényegesebb információ számomra:

Gilszkilabor írta:
Ha csak a vasat használod fel, olyat tekersz, amilyet akarsz

Mert ebben nem voltam biztos, hogy a "sima" hálózati trafóvas ötvözete felhasználható kimenőtrafónak is, ahol ugye több kHz-es feszültségekkel van hajtva a trafó.


pén. ápr. 25, 2014 17:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Transzformátor
1. Ha csak a vasat használod fel, olyat tekersz, amilyet akarsz (illetve, amilyet sikerül :wink:). De ha a az eredeti, 230 V-os részt meghagyod, lépéshátrányból indulsz. PP-t már nem is csinálhatsz, mert ahhoz középleágazásos kell. Arra sincs garancia, hogy a meglévő menetszám optimális lesz az erősítőhöz/vashoz. Ráadásul, komolyabb kimenőtrafóknál a primer és a szekunder tekercs több kis tekercsből áll, amiket váltakozva, egymás közé tekercselnek (a jobb csatolás érdekében). Szóval, egyszerű, kísérleti erősítőhöz jó lehet.

2. Erről lebeszélnélek. Hálózati transzformátorként csak biztonsági trafót használj. Olyat, ahol a primer és a szekunder tekercs külön- vagy osztott csévén helyezkedik el.


pén. ápr. 25, 2014 16:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. dec. 24, 2005 1:55
Hozzászólások: 81
Hozzászólás Re: Transzformátor
Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi:

Az évek alatt összegyűjtöttem néhány transzformátort (vaslemezes félék), főled EI magosak de akad köztük M és hiperszil is. Volt köztük kimenő és hálózati (50Hz-es) transzformátor is. Namost így utólag már nem emlékszem, hogy melyik volt közülük kimenő és melyik volt hálózati, van amiből már csak a lemezek vannak meg, szóval nem lehet a tekercsekből kikövetkeztetni. A kérdésem az, hogy:

1. Az "eredetileg" 50Hz-es trafókat fel tudom-e használni pl. csöves erősítő kimenőtrafónak? (Persze nem az eredeti tekercsekkel, újakat készítenék rájuk)

2. És működik-e fordítva is, tehát ami eredetileg kimenő trafó volt azt fel tudom-e használni 50 Hz-es hálózatinak? (szintén áttekerés után)


pén. ápr. 25, 2014 13:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Egy ismerosom, aki egyebkent is kuld nekem csomagot, azt mondta, hogy van neki 2x23V-s trafoja (gyanitom, hogy olyan, mint SPafi 4x23V-s trafoja, csak 300VA-s verzioban), elvileg jo lesz az nekem.

Köszönom mindkettőtök felajanlasat!

De a Pecs az nekem jo lenne, mert Pecsre jarok iskolaba (Pollack).


vas. máj. 14, 2006 15:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 22, 2004 17:29
Hozzászólások: 185
Hozzászólás 
nekem van eladó 4*23v/700VA-es toroid, 2*23V/300VA-es toroid


vas. máj. 14, 2006 15:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 361
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Nekem van ilyen trafóm szerintem Danko, ma megnézem és ha pécs azért közelebb van akkor összehozhatunk egy cserét:))
OZ


vas. máj. 14, 2006 15:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
SPafi írta:
Hát pl. elcseréled velem. Adok helyette 4*23 V-osat.


Ez jó! :D :D

Hacsak nem 300 km-re laktok egymástól. :cry:


vas. máj. 14, 2006 15:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Hello!


Ez nem ilyen femhazas cucc? A femhazon csoki-szoritoba mennek be a kivezetesek, es kb 700-800VA-s a trafo? Az egy kicsit sok lenne. Nekem kb. 300VA elegendo nekem.
Meg torom a fejem,hogy mit lehetne csinalni....


szomb. máj. 13, 2006 20:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát pl. elcseréled velem. Adok helyette 4*23 V-osat.


szomb. máj. 13, 2006 19:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Sziasztok!


Van nekem egy trafom, 2x45V AC jon le rola. Van valami egyszeru "fajdalommentes" modszer, amivel ezt meg lehetne felezni? Azaz, kb 23-25V AC legyen belole. Kicsit sok lenne a 45VAC -bol eloallitott 63VDC. Ekkora feszultsegre 63V-s elkot nem merek tenni, meg egyebkent is sok lenne.

Nooos? :-)


szomb. máj. 13, 2006 19:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
edl írta:
Hello, már elhagzott többször is a kérdés és a válasz is, csak nem ebben a topicban.
Szóval http://www.villert.hu El kell menni személyesen, így neten keresztül nehéz róluk tájékozódni. Pontos árat ne kérdezz (tûrhetõ).
Nem kell feltétlenül teljes bundot vinni, ami nagy elõny.
Üdv.

Hali!
Van netes árlistájuk. Emailre is válaszolnak.
Arra készülj hogy az árlistában talált árhoz még hozzájön egy "letekerési" díj, ha nem egész tekercset veszel. Így jött ki nekem a kb 3100-3400ft/1.1kg ár (0.315ös huzal)...


hétf. máj. 08, 2006 15:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Markusur írta:
... mikor már nem lehet sikkasztani ...


Bocs, hogy szóbahozom, de sikkasztani csak pénzt (vagy evvel összefüggő dolgot pl értékjegy, részvény stb) lehet. :idea:

A drótot (meg mást is) annakidején símán ellpoták, kihozták, elcsórták, privatizálták, lenyúlták... :D


hétf. máj. 08, 2006 15:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
OK akkor bocs hogy nem néztem szét eléggé. :wink:
De nagyon köszi a választ!
Üdv: Zoli 8)


hétf. máj. 08, 2006 11:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Markusur írta:
Üdvözlök mindenkit itt a topikban!
Az lenne a kérdésem amit még senki nem tett fel, hogy hol tudok zománcozott huzalt szerezni trafo tekercseléshez?
1 - 2 mm-esig ?
Most 2006-ban mikor már nem lehet sikkasztani :twisted: különböző állami vállalatoktól mint régen.


Hello, már elhagzott többször is a kérdés és a válasz is, csak nem ebben a topicban.
Szóval http://www.villert.hu El kell menni személyesen, így neten keresztül nehéz róluk tájékozódni. Pontos árat ne kérdezz (tűrhető).
Nem kell feltétlenül teljes bundot vinni, ami nagy előny.
Üdv.


hétf. máj. 08, 2006 10:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 114
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Üdvözlök mindenkit itt a topikban!
Az lenne a kérdésem amit még senki nem tett fel, hogy hol tudok zománcozott huzalt szerezni trafo tekercseléshez?
1 - 2 mm-esig ?
Most 2006-ban mikor már nem lehet sikkasztani :twisted: különböző állami vállalatoktól mint régen.


vas. máj. 07, 2006 22:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Természetesen előjelhelyesen vett értékeket szorzunk! Kapunk egy értéket, aminek az előjele megadja, hogy az önkényesen fölvett áram és feszültség referenciairányhoz képest oda vagy vissza áramlik.

Te sem írtad oda külön, hogy az irányra oda kell figyelni, mert ez triviális. Akkor tőlem miért várod el?

Pozitív vezeték pedig váltakozó áramnál nincs.

Viszont a te módszered bizonyos hullámformáknál hibás eredményt ad. Az általam írt módszer az elektromos energia definíciójára épül, bármilyen periodikus jelalaknál helyes.


vas. ápr. 30, 2006 18:48
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Ha egy félperiódus alatt kiszámoljuk a feszültség és az áram középértékét, és ezt egyenáramként értelmezzük, akkor máris megvan az energiaáramlás iránya.

Pontosabban az áram és feszültség szorzatának a középértékét, és az egész periódusra. 3 fázis esetén a 3 fázisra külön, és az összeg számít. Színuszos esetben lehet az amplitúdókkal és fázisszögekkel számolni, és még más számítási módszerek (park-vektorok, spektrális felbontás) is vannak, de nem érdemes belemenni.
Itt az áramlás irányának megállapításáról volt szó, nem az átmenő teljesítményről. Ha megszorozzuk őket, akkor kapunk egy értéket, amiből nem tudjuk, merre megy az energia, csak azt tudjuk, mekkora teljesítmény megy át. Ha viszont tudjuk, hogy melyik a pozitív vezeték, és azon melyik irányba folyik az áram, akkor már megtudjuk mondani, hogy a vezeték melyik végén van a fogyasztó. Ha csak a szorzatukat ismerjük, akkor attól még a fogyasztó bárhol lehet.


vas. ápr. 30, 2006 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ha egy félperiódus alatt kiszámoljuk a feszültség és az áram középértékét, és ezt egyenáramként értelmezzük, akkor máris megvan az energiaáramlás iránya.


Pontosabban az áram és feszültség szorzatának a középértékét, és az egész periódusra. 3 fázis esetén a 3 fázisra külön, és az összeg számít. Színuszos esetben lehet az amplitúdókkal és fázisszögekkel számolni, és még más számítási módszerek (park-vektorok, spektrális felbontás) is vannak, de nem érdemes belemenni.


vas. ápr. 30, 2006 14:09
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
A generátortól a fogyasztó felé. Ha egy félperiódus alatt kiszámoljuk a feszültség és az áram középértékét, és ezt egyenáramként értelmezzük, akkor máris megvan az energiaáramlás iránya. Ha nem erre gondoltál, akkor bocs.


vas. ápr. 30, 2006 12:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
OFF
Bent vagy egy szobában. A szobán átmegy egy vezeték. Egyenáram folyik rajta. Hogy állapítod meg merre folyik az áram?


?




Rálépsz, és amelyik oldalon kipúposodik.

Váltakozó áramnál a módszer nem alkalmazható.

ON

Váltakozóáramú energiarendszereknél hogyan értelmeznénk az energiaáramlás irányát? Pl. országos vill. energia elosztó hálózatnál?


vas. ápr. 30, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Ja, en az "oda" es a "vissza" -t kulon vettem, igy lett nalam szaz :)


vas. ápr. 30, 2006 11:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ötvenszer folyik egyik irányba, és ötvenszer másik irányba. Százszor vált irányt. 8)


vas. ápr. 30, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Nem 100szor?


vas. ápr. 30, 2006 11:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Cortez írta:
Rendes szinuszos AC feszről/áramról van szó, vagyis oda-vissza folyik az áram a vezetékben.


Méghozzá másodpercenként ötvenszer. :idea:


vas. ápr. 30, 2006 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Rendes szinuszos AC feszről/áramról van szó, vagyis oda-vissza folyik az áram a vezetékben.


szomb. ápr. 29, 2006 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 22:24
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Üdv!

Tudom hogy nem pont ebbe a témába tartozik, de azt szeretném kérdezni hogy csak a fázisvezetőből folyik az áram a nullavezetőbe, vagy a nullavezetőből is folyik vissza áram a fázisba?


szomb. ápr. 29, 2006 20:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Te Spafi, nem is mondasz hülyeséget :wink:


szomb. ápr. 15, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
AMD01 írta:
ÜDV!

Valakinek nincs toroid-trafó méretezéséhez infója?


Hasonló, mint amit írtam néhány hsz-el feljebb (márc. 05).

Annyi, hogy valamivel nagyobb gerjesztéssel lehet számolni. A menetszám, és minden egyéb ugyanaz. :o

De hogy akarod megtekeni? Láttál már ilyen gépet? Kézzel nem lesz egyszerű. Szinte biztos, hogy elbaxod. :shock:


szomb. ápr. 15, 2006 16:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 22:24
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
ÜDV!

Valakinek nincs toroid-trafó méretezéséhez infója?


szomb. ápr. 15, 2006 15:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 22:24
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Üdv!

Még nincs kész a trafó


szomb. ápr. 15, 2006 15:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 05, 2005 8:45
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem is egyszerűen 1 csévetest nélküli tekercs ; öntartó, mint a régi orosz trafók. A hiperszil meg egy kicsit el van vékonyítva a kör alakú tekercs miatt. A külső árnyékoló rézfólia lehet megtévesztő.


szomb. ápr. 15, 2006 14:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Miből veszitek, hogy középen egy toroid vas van? Ha valami toroid alakú, akkor az csak vas lehet? Szerintem ez egy kutyaközönséges köpeny típusú trafó. Ami rezet kívül láttok, az nem szekunder tekercs, hanem elektrosztatikus árnyékolás. Külön a primerre, külön a szekunderre, köztük szigetelés.

Miért toroid alakú a tekercs?
- Így könnyebb föltekerni nagy keresztmetszetű huzalt. (Nem kell olyan élesen meghajlítani.)
- Könnyebb rátekerni gyűrődés nélkül az árnyékoló fóliát.


szomb. ápr. 15, 2006 12:34
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
Igazad van!
Valszeg ezert csak egy vicc ez a trafo :D

Elviekben viszont a kengyel nelkul menne szepen.


szomb. ápr. 15, 2006 12:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
edl írta:
"C" kopenytrafokat hasznalnak tavolkeleten trafonak (halozati, kimeno) audio celra, es muszerekben is ez van. Professzionalis nyugati cuccokban is elofordul.

Ez viszont nem az! Ez egy hiperszil-toroid klon.
A kulso hiperszil vasmagok papirszigetelessel el vannak egymastol valasztva, igy nincsen "menetzarlat".
Egyebkent igy lehet kivenni egy kis trafobol nagy teljesitmenyt.


Nade, ez a hiperszilt osszefogo kengyelek? Azok korbeernek, es muszaly, hogy eros anyagbol (tehat fem) legyenek, mert eleg erosen meg kell huzni azt a csavart, hogy rendesen osszefogja a ket oldalt. nem?
Legalabbis, en ezt tapasztaltam, amikor egy ~2kW-s hiperszilt raktam ossze, hogy akkus furoval igencsak ra kellett "bikazni" a csavart, mert kulonben bugott a trafo.


szomb. ápr. 15, 2006 11:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
"C" kopenytrafokat hasznalnak tavolkeleten trafonak (halozati, kimeno) audio celra, es muszerekben is ez van. Professzionalis nyugati cuccokban is elofordul.

Ez viszont nem az! Ez egy hiperszil-toroid klon.
A kulso hiperszil vasmagok papirszigetelessel el vannak egymastol valasztva, igy nincsen "menetzarlat".
Egyebkent igy lehet kivenni egy kis trafobol nagy teljesitmenyt.


szomb. ápr. 15, 2006 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Ja, ha a C-alaku cuccok nem is zarodnanak, akkor is menetzarlat van, mert akkor pedig a kengyelen keresztul zarodik a menet.

Egyebkent, "akkoris", vagy "akkor is"? Kicsit elbizonytalanodtam :-)


szomb. ápr. 15, 2006 11:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Cortez írta:
De ez egy toroid + még 1 vasmag, így együtt mit tudnak ?


Toroid? Az ott kozepen? Hat, ha az ott kozepen egy toroid, es az a ket lemezest "C"-alaku vasmag osszeer, akkor egy szeeep nagy rovidrezart menet lesz, amitol a kozepso toroid (ha az valoban toroid) nem erzi jol magat.


szomb. ápr. 15, 2006 11:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
De ez egy toroid + még 1 vasmag, így együtt mit tudnak ?


szomb. ápr. 15, 2006 11:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Ez egy transzformator. :-)

Ez egy kopeny tipusu transzformatur, bar az ilyen tipusu /kopeny/ altalaban EI-magosat szoktak csinalni.


szomb. ápr. 15, 2006 10:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ez meg mi ?!
http://image-cache.audiocircle.com/albu ... ro2KVA.jpg


szomb. ápr. 15, 2006 9:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
AMD01

Erre jártam, és kérdem: sikerült? :shock:


hétf. ápr. 10, 2006 15:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nézz meg egy hegesztő trafót. Annak sem nagyobba vasa. Vagy ha igen, azt nem a vas méretezés indokolja, hanem egyéb szempontok (hűtés, hatásfok stb).

Más probléma az, hogyan tekerjenek rá (és hogy ráfér-e) olyan tekercset, aminek adott a menetszáma a méretezési elvek miatt. Figyelembevéve a szigetelési és hűtési követelményket is.
Ha pl a hatásfok 95%, akkor 5%-ot le kell adni a trafónak. Ez 3000W-nál 150W. És itt még nem beszéltünk eddig a cos fi-ről (meddőáram), ami minden induktív terhelésnél (mint a trafó is) fennáll.

Szóval, nem olyan egyszerű egy korrekt trafó méretezése. Sokat csináltam, úgyhogy biztosan mondhatom.


szer. márc. 22, 2006 8:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
A képlet alapján kiszámoltam egy 3500 wattos trafónak a vaskeresztmetszetét, és 60.3 négyzetcentiméter jött ki. Ilyen nagyságú vasmag kell egy 3500 wattos trafóhoz?


EI maggal kb. ekkora. Jó minőségű tekercselt szalagmaggal 35 négyzetcenti is elég. Ha pedig szakaszos üzemben kell tudnia ennyit, akkor 25 cm^2 is.


kedd márc. 21, 2006 22:51
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 02, 2006 22:24
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
A képlet alapján kiszámoltam egy 3500 wattos trafónak a vaskeresztmetszetét, és 60.3 négyzetcentiméter jött ki. Ilyen nagyságú vasmag kell egy 3500 wattos trafóhoz?

A választ előre is kösz.


kedd márc. 21, 2006 21:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
gergo81 írta:
Köszi a válaszokat. Én is úgy tippeltem, hogy olyan 2-3A tudhat, de ha lesz időm lemérem és kiszámolom Laci_L által közölt képlettel.


Az áram terhelhetőséget a vezetékátmérőből a képlettel tudod visszaszámolni. :idea:


kedd márc. 14, 2006 9:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 21:28
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi a válaszokat. Én is úgy tippeltem, hogy olyan 2-3A tudhat, de ha lesz időm lemérem és kiszámolom Laci_L által közölt képlettel.


hétf. márc. 13, 2006 20:07
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 112 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség