Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 20, 2024 10:34



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Vajon hány embertől szednek be 50-80 akárhányezret mielőtt "eltünnek a ködben" ?
Áhh.. :roll:


szer. szept. 19, 2007 22:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Lehet, hogy az invertert is elhagyhatod ha akarod. :)


szer. szept. 19, 2007 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Nekem kamuszagú ez a dolog, de nagyon hirdeti magát. :roll: http://www.ingyenenergia.extra.hu/index.php .....

Megnéztem az oldalt.
Idézet:
Tisztelt Sándor!
Az lenne a kérdésem, hogy miért van szükség akkumlátorokra, miért nem lehet a készülék által szolgáltatott energiát (megfelelö átalakítón keresztül) közvetlenül felhasználni? A készülék nem tud folyamatosan energiát szolgáltatni?

Idézet:
Tisztelt Skori!
A kérdés nagyon jó. A gond az hogy amit kínálok, az átlag emberek többsége még ezt sem fogadja el egyenlőre valóságnak még miután meg győződik valodiságáról,akkor sem. A tudat ezt is nehezen fogadja be.Ehhez igazodva: kínálatomban egyenlőre szükség van akkumulátorra. Miután használod a készüléket, elhagyhatod, ha akarod.

Szerintetek?


szer. szept. 19, 2007 18:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Jóvanno...


kedd szept. 18, 2007 16:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Fénykapu pont hu? Pontazzz.... :D
Emberek mikre képesek..nincs életösztönük? A "telefonaksiregenerátor" esetében még segít a "hit",nade itt mikor kiderül,hogy nem működik,akkor mi lesz? :hm:
Akiknek mifelénk van ilyen" trendy rendszerekre" pénze,nem azok,akik nem veretik úgy meg,hogy a nevét is elfelejti.....

Képes vagy ilyen szabadalmi zagyvaságokat olvasni? :D ...én elolvastam párat és :nemar:


kedd szept. 18, 2007 16:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nekem kamuszagú ez a dolog, de nagyon hirdeti magát. :roll:
http://www.ingyenenergia.extra.hu/index.php

Ez viszont Moray kapcsolásához hasonló. (14. oldal "örökmécses")
http://www.hpo.hu/English/kiadv/szkv/20 ... l_0610.pdf


kedd szept. 18, 2007 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
satya1 írta:
Ezt a hengert a egy kis finomítással a kéménybe kellene rakni.Hajó a kémény és van húzat lenne delej. :D

Ausztráloknak van ötletük, hogy húznak egy nagyon magas kéményt, azt abba lapátkerékkoszorú. Generátorterem meg a föld alá, így a teljesítmény egyszerűen levehető, a falak csak önmagukat tartják.
A sivatagban van hely bőven, és senki sem panaszkodik hogy rontja a kilátását. Ha egyszer megszívja a huzat...
Az eredeti terv szerint 5 Km magasra akarják, csak annak még nem elég a vasbeton, viszont huzat az van rendesen.


hétf. szept. 17, 2007 15:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Ezt a hengert a egy kis finomítással a kéménybe kellene rakni.Hajó a kémény és van húzat lenne delej. :D


vas. szept. 16, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
OFF

Én vagyok az átlagosnál is süketebb, vagy ezek a bemondók tényleg nem ismernek más mássalhangzót, csak a cs-t, zs-t és dzs-t?

ON

A Deltában is mutattak már nagyon hasonlót anno. Kétlem, hogy nagyon hatékony lenne, bár a hasonló méretű hagyományos szélkerékhez
képest lehet jobb (már csak a sátortető élhatása miatt is. Csakhát a sátortetőt relatíve nehéz forgatni. :-) ), de az a gyakorlati teljesítményigényekhez képest elhanyagolható átlag magyar szélnél.

Nem túl jól látszik, de egy kis visszahajlást vélek felfedezni a kilépő élen.


vas. szept. 16, 2007 11:04
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
jópofa!

Bár a fekvő henger működését nem egészen értem.


vas. szept. 16, 2007 9:50
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Zsírság!

A háztetőre eddig azért nem szerették mert infrahang rezonanciát csinált, és az állítólan nem túl jó. Ezexerint ez is megoldódni látszik...


pén. szept. 14, 2007 7:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: pén. okt. 08, 2004 12:27
Hozzászólások: 282
Tartózkodási hely: SZÉKESFEHÉRVÁR
Hozzászólás 
Rooftop
http://www.youtube.com/watch?v=WZ5kX5Yw ... 2Dpower%2F
Háztetőre.
http://www.youtube.com/watch?v=sCSnq8tk ... ed&search=


csüt. szept. 13, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Szerintem is felmenne az alu így is magas ára.Azon is agyaltam már, mi lenne ha a hidegpárát két elektródán keresztül szívná a motor amire 12v vagy nagyfesz lenne kapcsolva vajon szétválna-e hidrogénre meg oxigénre végül is csak a halmazállapota más, de az is lehet, hogy így nem lenne jó mert elég ritka.Esetleg az vezetne még eredményre, ha a víz alatt lenne az ív csak másképp mint a bigofuelnél más anyagú elektródokkal nagyobb feszzel kevesebb árammal, vagy az egas-os szerkezettel kisebb kondival.


szer. aug. 29, 2007 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen,ez jó ötlet, de amint nagyobb tömegben terjedne, el egyből felmenne az alu ára, és nem érné meg az egésszel foglalkozni.


szer. aug. 29, 2007 19:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 06, 2006 11:37
Hozzászólások: 94
Hozzászólás 
Pedig pont ez a lényeg benne. Itt tulajdonképpen arról van szó, hogy az alumínium reagál a vízzel, hidrogént szabadítva fel belőle, miközben ő maga Al2O3-á és Al(OH)3-á változik. A pulzáló DC csak azért kell, hogy az Al lemez felületén kivált Al2O3 réteget "lerobbantsa", mert különben a reakció megáll.
A dolog lényege, hogy a fémalumínium előállításakor befektetett energiát felszabadítjuk, és a reakciótermékként keletkező hidrogént hasznosítjuk.
Azzal, hogy fémalumíniumot állítunk elő, gyakorlatilag energiát raktározunk el.
Amúgy sokkal hatékonyabb lenne a fémalumíniumot mint egy elem (jobb esetben aksi, de akkor más reakció kell) elektródáját felhasználni, és az autót elektromotorral hajtani.
Sokkal jobb hatásfokú lenne.
A probléma egyébként éppen a kialakuló, jól záró tömör oxidréteggel van amikor az alumíniumot elemben vagy aksiban akarják felhasználni.
Energiatároló képessége rosszabb mint a lítiumnak, de sokkal jobb mint a NiMH, ólom, NiCD elemeknek...
satya1 írta:
Engem az alu lemez zavar benne, a víz megeszi.


szer. aug. 29, 2007 14:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
Attól tartok, hogy a gőzön átvezetett elektromos ív azt inkább csak melegíteni, mint bontani fogja.

Azt inkább eltudnám képzelni, hogy ha van 1500-fokos, már disszociált H-OH-O- keverékünk, hogy itt az ionok válogatása mehetne elektromosan.

Bár többletet ettől sem várnék.


szer. aug. 29, 2007 3:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Igen, ezek a kérdések foglalkoztatnak engem is. Az biztos hogy a vízbontás erőssége csak és kizárólag a bele vezetett áram effektív értékétől függ. Használják is mérésre, úgynevezett "coulométer" néven.


kedd aug. 28, 2007 21:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy működik-e, én még nem próbáltam állítólag ha jól emlékszem náluk már két ilyen működő autó van.Igazából majd akkor derül ki, ha a valamelyikünk kipróbálja majd.Úgytudom a lemezek a gyújtótrafó kapcsaira van kötve, így pulzáló egyen áramot kap.Engem az alu lemez zavar benne, a víz megeszi.Szerinted lehetne gőzt ívvel bontani, vagy esetleg a hidegpárásító páráját?


kedd aug. 28, 2007 21:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
törölni nem tudod, csak kiszedni a teljes szöveget, és egy space-t benne hagyni. (például)

Láttam hogy a K-fórumban is tevékenykedsz vízbontás témában. Tényleg működik a cseh cucc? Furának tűnik hogy a nagyfesz a vízben nem testelődik le, vagy rosszul tudom? A víz ellenállása pár ohm, a gyújtótrafó kimeneti ellenállása több kiloohm. Így nagyon leterheli.

A másik kérdés, hogy az elektródok DC-t kapnak, vagy pedig az is valami pulzált egyenáramot?


kedd aug. 28, 2007 16:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Hogyan kell ezt törölni?


kedd aug. 28, 2007 15:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
miért húzza szét a topikot a hsz-ed? lécci töröld ki, és próbálj egy újat ha nem giond.


hétf. aug. 27, 2007 17:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Ha jól tudom egy kicsit nagyobb fordulat kell generátorként neki mint motorként?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára satya1 kedd aug. 28, 2007 20:54-kor.



hétf. aug. 27, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A három fázisra csillag vagy delta kapcsolásban kondikat kell kötni, méghozzá jó nagy értékűt, hogy elég nagy reaktív áramok folyjanak. Ez fogja tulképpen a mágneses mezőt fenntartani a forgórészben. Gyakorlatilag mintha kifordítottuk volna az aszinkron motort, itt a rotor forog gyorsabban, és a mező "lemarad" a kondik fázistolása miatt. (remélem jól fogalmaztam?)

A rotoverternél finomabb hangolás kell, egy rezonancia közeli állapot. Nekem nagyon beterhelte a meghajtó motort, így nem tudtam méregetni, bár az egyik fotón látszik, hogy azért van egy kevés kimenet, de nem sok.


vas. aug. 26, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Arról nincs valami kapcsolási rajzod, hogy hogyan lehet három fázisú motorból generátort csinálni?Tehát ha jól értem kevesebb áram kell hozzá rezonancián?Akkor mondjuk egy inverterrel is tovább lehet üzemeltetni a motort.


vas. aug. 26, 2007 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem egészen, illetve a generátor oldalon igen, de mind a maghajtó motort, mind a generátort ki kell hangolni rezonanciára. Így a teljesítmény csökken ahhoz képest amit egy normál beállításban kivehetnénk a motorból, de a hatásfok jobb lesz.

Nekem nem sikerült az aszinkron generátort normálisan működtetnem, mert amikor felgerjedt, nagyon lefogta a meghajtó motort.

Így hát maradtam egy motornál, és arra tettem rá a diódás kapcsolást. Az eredményről annyit, hogy aki tudja próbálja ki, kíváncsi vagyok mire jut :)

Az 5uF a mosogépmotorral nagyjából 50Hz-en ad rezonanciát. Starter kondi tulképpen nem is kell, ilyen kis motor felpörög magától is akár.

Az a diódás kétszerezőnek látszó kapcsolás részt vesz a rezgőkörben és részlegesen terheli azt. Ez a doksi szerint az egyik "trükk".


vas. aug. 26, 2007 3:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Ros-co mi ez a rotoverter, egy aszinkron motort szeretnél átalakítani generátornak?


pén. aug. 24, 2007 17:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Okés, akár meg is veszem őket, ha Sebe Pisti nem viszi el...

A kütyüt teszteli más is, nehogy mérési hiba gyűjtemény legyen az egész...


hétf. aug. 20, 2007 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
RosCo: Látom réérsz :) ha erre jársz nem ugornál be egy trafóért - meg kéne méregetni. Jó lenne tisztázni, hogy mennyi is lehet az üzemi primer/szekunder fesz. (meg amúgy is csak a helyet foglalják nálam :))


hétf. aug. 20, 2007 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.panacea-bocaf.org/ResearchandDevelopment.htm

Akinek van rá affinitása méregessen egy kicsit ezen a kapcsoláson.

Kép

***

A fotókon többféle elrendezés is látszik, többek között kiprószáltam a aszinkron generátoros terhelést is. (egyelőre az nem jó)

http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4304.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4305.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4306.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4307.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4308.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4309.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4310.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4311.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4312.JPG
http://www.hvlabs.hu/zpe/rotoverter/photos/IMG_4313.JPG


hétf. aug. 20, 2007 10:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszi!

Kár, hogy ilyen kis feszültséget bír. Na most már mindegy.

Illetve: mi van? Írkálnak összevissza mindenfélét, de úgy tűnik, hogy mégis használható 230 V-ra.


vas. aug. 05, 2007 14:47
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Az, hogy karakterek helyett csak pöttyöket látunk. Az Acrobat Reader szerint "hiányzik egy font a helyettesítéshez". Ha nálad OK, akkor megkérhetünk, hogy csinálj egy képernyőmentést a főbb paraméterek oldalán?


Átkonvertáltam .doc-ba, remélem így már látható.

http://sziget.mine.nu/~tAB/temp/A5P.doc


vas. aug. 05, 2007 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Az, hogy karakterek helyett csak pöttyöket látunk. Az Acrobat Reader szerint "hiányzik egy font a helyettesítéshez". Ha nálad OK, akkor megkérhetünk, hogy csinálj egy képernyőmentést a főbb paraméterek oldalán?


vas. aug. 05, 2007 13:39
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
SPafi írta:
Te megnézted?!?


Meg, mi a gond vele? :shock:


vas. aug. 05, 2007 12:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Nem arra írtam, hanem az atx tápokon lévő kapcsolóra.

(Mármint ezt:
Idézet:
Nekem is van, de szerintem 3-4 kapcsolásnál többet nem bírna ki
)
Ja, hát te tudod. Ha eleve törött a kapcsoló... De ha ilyen gagyit vettél, akkor a többi részében hogy bízhatsz meg? Az enyémben normális a kapcsoló.


vas. aug. 05, 2007 10:38
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ez a szilárdtestrelé tetszik ennyiért,mi baja is van neki,miért bírna ki "5 kapcsolást"?


Nem arra írtam, hanem az atx tápokon lévő kapcsolóra. Hoztak a múltkor hozzám egy porráégettet, hogy nyugodtan bontsam szét. A kapcsolóhoz életükben nem nyúltak, kiszedtem, jó lesz még vmire. Aztán az 5-6-ik kapcsolásnál kettétört (ledes világítást kapcsoltam vele(3db ledet), úgyhogy nem sok A folyt át rajta.


vas. aug. 05, 2007 6:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Ez elég angol lesz?

Te megnézted?!?


jah, mondani akartam, hogy nálam se sok látszik belőle...

Aztán mindjárt jön Tuby, és megkérdezi, hogy együtt néztük-e Pafival? :lol:


vas. aug. 05, 2007 1:04
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ez elég angol lesz?

Te megnézted?!?


vas. aug. 05, 2007 0:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1778
Tartózkodási hely: Kaposvár / Tab
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Egy gondom van vele,nincs csak japán adatlap,úgynézem 3amperes,aztán lehet,hogy az nem ez a tipus.


http://www.jelsystem.co.jp/english/pdf3/A5P.pdf
Ez elég angol lesz? :)


szomb. aug. 04, 2007 23:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Mivel kis-középszériás (800-1000db) elektronikai gyártást is csináltam a cégnél talán van némi tapasztalatom.

Alapvetően az árakkal nincsen gond, a katalógus-áruházak (Farnell, RET) is már 100-as tételnél majdnem egy árra kerülnek a többi bolt nagykerjéhez.

A gond 1-2 darabnál van, ahol meg kell fizetni, hogy az adott alkatrészből raktáron tartsanak, és bizony a boltnak egy csomagolási egységet meg kell rendelni.

Az alkatrészárak folyamatosan kúsznak fel, de ez a színesfém, az olaj, és a technológia drágulása miatt van. A réz megint majdnem a duplájába kerül mint tavaly.

Amiben Mo. még nagyon gázos, az a szállítási határidők, és kurrensebb termékek beszerzése. SOHA nem tartják be a szállítási határidőt, ha csúsznak, mindenki a másikra keni, kedvezményt nem ad. Pedig neked károd van a csúszás miatt...

A gyártók szintén simán megengednek maguknak olyan csúszásokat, hogy a hajam égnek áll. Jó nevű cégről van szó.

Természetesen előre veszi a külföldi megrendelőit, akiknél egy napot sem lehet csúszni. Erre meg azt mondom hogy kapják be.... Sajnos a cég előnyben van a többiekkel, így ilyet is eljátszhat...

Lassan talán hosszú idő alatt sikerül levetkőzni a kelet-európai vonásokat. (remélem)
Szóval egyszerűen szólva mindenki **** bele a határidőkbe, kötelezettségekbe, és nincs retorzió ha nem tartja. Nincs is módunk nyomást gyakorolni, mert mindenki másra mutogat. Na ezen még van mit javítani.

A másik probléma ha nem azt kapsz amit kérsz, hanem az adott alkatrész tajvani **** helyettesítőjét, de azt én bontatlanul szoktam visszaküldeni, hogy dugják a seggükbe.


szomb. aug. 04, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ez a szilárdtestrelé tetszik ennyiért,mi baja is van neki,miért bírna ki "5 kapcsolást"?
Egy gondom van vele,nincs csak japán adatlap,úgynézem 3amperes,aztán lehet,hogy az nem ez a tipus.


Az alkatrész azért drágább,mert nincs piac,párszáz barkácsolónak és amatőrnek nem éri meg hozni,raktáron tartani.
Elektronikai ipar nincs,szerviz tevékenység gyakorlatilag nincs,(najó még vidéken esetleg,cseréljünk sorkimenőt marinéni 92es szinstévéjében),rádióamatőr és kapcsolódó hobbimozgalom gyakorlatilag összeomlott.
Ráadásul aki nagyban nyomja,az nem rest kifizetni azt a párezer különbséget és berendelni ugyanúgy mint a nyugaton a lakás-műhely kapujába a nagykertől futáron (UPS) keresztül.


Az energiapazarlás meg nem csak itt keresendő..
Amikor megveszed az új TV-t a régi meg repül,amikor 8éves autók vannak a bontóban...amikor 3évente kell kávéfőzőt venned és meg sem lepődsz már..
éljen a fenntartható növekedés,esetleg "újrahasznosítás"..

Aham,és ezeknek a tervezetten javíthatatlan,méretezetten silány,vagy gazdaságilag 0ra írt tárgyaknak az előállításához mennyi energia is kellett? :D Az az energia hol is van most?


szomb. aug. 04, 2007 12:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Biztos leesett a kamionról...

Sokkal valószínűbb, hogy abbahagyták a gyártását valaminek, amihez kellett, és egy ott dolgozó melós megkapta a végkielégítés részeként.
Idézet:
Egyébként miért van az, hogy itt Magyarországon az alkatrészek is 5x drágábbak, mint nyugaton?

Miért, 5-ször drágábbak? Milyen alkatrész, és milyen boltban? Persze, ha egy profi nyugati nagyker árait hasonlítod egy magyar vidéki kis boltocskáéhoz, akkor lehet. De ha egy magyar nagyker árait hasonlítod egy nyugati, rádióamatőr csomagküldő szolgálatéhoz, akkor fordított arányt is láthatsz!

Korrekt összehasonlításban, átlagban max. 50% az árkülönbség.
Alapvetően Magyarországon kevesebb alkatrész fogy, ez önmagában is növeli az árakat, hiszen ugyanakkora választékhoz nyugaton 2 hónapnyi forgalmat kell raktáron tartani, itt meg 1 évnyit. Ezen kívül Magyarország hiába van közelebb Kínához, a hajók Hollandiában rakodnak ki, onnan még ide kell hozni, és a szállítás költsége is fajlagosan magasabb kis tételek esetén.

Az adók ugyan magasabbak itt, de a munkabérek is, úgyhogy ettől nem lesz drágább az alkatrész.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi szomb. aug. 04, 2007 13:03-kor.



szomb. aug. 04, 2007 12:09
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
HCN írta:
(Egyébként miért van az, hogy itt Magyarországon az alkatrészek is 5x drágábbak, mint nyugaton? Parazitacégeken viszik át az alkatrészeket? Pedig a nyugatiaknak sokkal több a keresetük, de ott mégis olcsóbb minden: mûszerek+ alkatrészek+net+ stb...)


bár, a kérdés politikai jellegű, azért nem nehéz megadni rá a választ: nincs szabad piac + állami elnyomás (adó, bürokrácia, stb.)


szomb. aug. 04, 2007 10:20
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Kapcsolós elosztó? Én ezt használom, mert megérdemlem.

Nekem meg van kapcsoló az ATX tápomon.
Idézet:
a szilárdtest relé nem egy olcsó mulatság,

Kivéve, amikor az eladó nem tudja, hogy mit ad el:
http://www.vatera.hu/valtoaromu_rele_a5 ... 95881.html

Úgyhogy gyerünk, hamahama bevásárolni belőle!


Biztos leesett a kamionról... :)

Nekem is van, de szerintem 3-4 kapcsolásnál többet nem bírna ki :D
(Egyébként miért van az, hogy itt Magyarországon az alkatrészek is 5x drágábbak, mint nyugaton? Parazitacégeken viszik át az alkatrészeket? Pedig a nyugatiaknak sokkal több a keresetük, de ott mégis olcsóbb minden: műszerek+ alkatrészek+net+ stb...)
T68m! Ok. Bocs félreértettem...


szomb. aug. 04, 2007 9:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Kapcsolós elosztó? Én ezt használom, mert megérdemlem.

Nekem meg van kapcsoló az ATX tápomon.
Idézet:
a szilárdtest relé nem egy olcsó mulatság,

Kivéve, amikor az eladó nem tudja, hogy mit ad el:
http://www.vatera.hu/valtoaromu_rele_a5 ... 95881.html

Úgyhogy gyerünk, hamahama bevásárolni belőle!


csüt. aug. 02, 2007 22:00
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
HCN írta:
Nem szakmunkásba' járok, hanem olyan helyre, ahol semmi gyakorlat sincs...(gimibe)
Tehát nem tanulhattam. Egyébként valóban egyszerû megoldás.


nem rád értettem, hanem azokra, akik az atx-et kitalálták.

Egyébként a szilárdtest relé nem egy olcsó mulatság, jobban jársz egy hagyományossal.


csüt. aug. 02, 2007 19:46
Profil Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 850
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kapcsolós elosztó? :idea: Én ezt használom, mert megérdemlem. :wink:


csüt. aug. 02, 2007 16:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
"ja, az önfenntartó kapcsolást szakmunkásban tanítják, így nem hiszem, hogy túl nagy szellemi munka kellett volna a bevezetéshez."

Nem szakmunkásba' járok, hanem olyan helyre, ahol semmi gyakorlat sincs...(gimibe)
Tehát nem tanulhattam. Egyébként valóban egyszerű megoldás.
És még a táp először nem is fog nagy áramot felvenni, mert a szilárdtest relé nullátmenetnél kapcsol.
Mindenesetre akinek van kedve az megépíti, én egyenlőre megelégszem a kihúzom a konnektorból játékkal... :D


csüt. aug. 02, 2007 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Ez nem is rossz ötlet... Egy öntartó kapcsolást találtál ki :) csak a baj annyi hogy egy 230V-os kapcsolót kell tenni az elõlapra, az indításhoz. Ezt meg nem mindegyik elvetemült modder viseli el.


ja, az önfenntartó kapcsolást szakmunkásban tanítják, így nem hiszem, hogy túl nagy szellemi munka kellett volna a bevezetéshez.

A 230-as kapcsoló pedig nem egy veszélyes dolog, mivel az AT-s tápoknál mind az volt. De úgy is meg lehet építeni az önfenntartó kapcsolást, hogy nem a relé 220-as behúzótekercsét zárjuk közvetlenül, hanem az egy trafóval van sorban, és a trafó szekunder oldalát zárjuk. Ilyenkor ugyan feszültség alatt van kikapcsoláskor is a behúzótekercs és a trafó primer oldala, de az átfolyó áram uA-es nagyságrendű.


csüt. aug. 02, 2007 11:07
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ez nem is rossz ötlet... Egy öntartó kapcsolást találtál ki :) csak a baj annyi hogy egy 230V-os kapcsolót kell tenni az előlapra, az indításhoz. Ezt meg nem mindegyik elvetemült modder viseli el.


csüt. aug. 02, 2007 9:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 13:27
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Azt kéne vhogy megcsinálni, hogy mondjuk ha a gépen a power LED világít, akkor zár a relé, ha meg nem akkor szakítja meg az áramkör... És mondjuk mellé egy indítókapcsoló, benyomod, benyomod a másik gombot, elengeded a 230-as indítókapcsolót, és mivel már világít a LED ezért a relé is zárta a 230-as kört... Talán egy szilárdtestrelécskével meg lehetne oldani, és még segédáramkör sem kéne. A baj sztem inkább ott van, hogy az alaplap bírna- e elég szuflát adni a ledes kimenetén a szilárdtestreléhez...

JFEry! Kösz a választ, én sem hittem benne, bár sztem mindenki kipróbálhatja, max csak tapasztalatot nyer vele...

1,5cm^3 H2-nek nem tudja valaki, mennyi hőt termel az elégetése?


szer. aug. 01, 2007 23:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség