Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 15:42



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3333
Tartózkodási hely: Új nick-em watt (pont nélkül)
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ha megengeditek merészelném elmondani, hogy miben hibáztok, és hibáznak az ilyesmivel kísérletezők alapvetően.
Nem tudjátok megmérni a valós energiamérleget!
Nincs olyan műszer ami valós értéket mutatna, a jelalakok, frekik és az esetlegesen termelődő hő, és gázok miatt.
Egyetlen kivétel talán, ha hővé alakítható a mutatvány. A víz 1°C -al való emelése ismert energiamennyiséget kíván. Miért nincsenek ilyen mérések?

Az elektronikus mérések, és főleg a vizuális érzékelések hamisak!
Van néhány "érthetetlen" jelenségem nekem is. Építettem egy fényjátékot. 32V-ról megy a fénymátrix négyszögimpulzusokkal, 10 ága van, egyszerre csak az egyik ága lehet bekapcsolva, tehát egy ágra 1:10 arányú feszültség jut elvileg. Ettől függetlenül a 12V-os izzók teljes fénnyel világítaniak (egyszerre is az összes), pedig elvileg csak 3V juthatna rájuk. (3V DC-ről csak parázslanak.) Ha nagyobb tápfeszről járatom, az izzók kiégnek! Ja és analog műszerrel mérve az izzókon a fesz 3V!! Igazából én sem értem...


hétf. jan. 03, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Binyu27!

Nem kell amplitudó modulációt végezni legalábbis az elsõ kísérleteknél nem. A kitöltési tényezõ 50%-os legyen a feszültség 1-1.2kV. Sajnos a készülék méreteit nem sikerült lineárisan növelni, sajnos a buborékozás és a minimális hõfejlõdés is elhangolja a rendszert.


hétf. jan. 03, 2005 10:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás víz
hi !
Busterxxx:
"Régebben szkeptikus voltam a Meyer módszerével kapcsolatosan. A dolgok változni látszanak... "
Kitöltési tényező esetleg ?
(pulse/szünet arány)
szünet...pulse...szünet...mégnagyobbpulse...szünet...mégnagyonnagyobbpulse...(erregondolok)
Ha szabad pofátlankodnom...

Mellesleg a találmány is DC grafikont ábrázol, sztem.
Szerintem a víz f0-jának egész számú osztalékánál lehet , h jobban mocorognának a molekulák , csak még egy nemlineáris eszközt is be
kell iktatni valahová az áramkörbe.
Mondjuk közel az f0-hoz ; 6,7,8,9,10-ed részén járatnánk a gépet.
Nem zavarnánk az autórádiót, csökkennének a fizikai méretek.
A rezgőkör rezonanciafrekvenciára hangolása legyen a legnagyobb probléma.......
by


hétf. jan. 03, 2005 2:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás 
Aztán ha már felbontottátok a vizet, akkor H-H fúziót is csinálhattok és ott a bőséges "ingyen" energia. :lol:


vas. jan. 02, 2005 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sziasztok,

Én a plazma elektrolízissel kb. 4 éve kezdtem foglalkozni. Tényleg mûködik, bontja is a vizet, de bontja ám. Azonban több probléma is adódik vele kapcsolatban.

1. A keletkezõ gõzt kondenzálni kell.
2. Nem találtam olyan anyagot amely a tartós üzemet kibírta volna, ami úgy 8000-10000 fok között van. E hõmérséklet alatt csak párologtatunk és a vizet forraljuk. Sem a platina, sem pedig a volfram nem bírta 5-10 percnél tovább.
5. A munkafolyadék hûtése és cirkuláltatása. Pontosan el kell találni a közeg keringetési sebességét és a közbeni disszipáció mértékét. Ha túlságosan gyors keringetés és visszaesik az oldat hõfoka a plazmánk megszûnik létezni.
3. A hatásfok, sajnos a vízbontás csak igen nagy feszültségek 70-120v és elõhevített folyadék esetében indul meg. Továbbá a készülék nem mozoghat, mert a felhevült elektróda esetleges robbanást okozhat a reaktorban. Ugye minél nagyobb a feszültség annál jobb a bontás hatásfoka is, de ilyenkor igen sok áramot kell a berendezésbe pupálni. Azonban egy áramkorlátozó szerkezettel rezonanciába hozható a rendszer, ahol irövid megszakításokkal fenntartható a nagy hõmérsékletû plazma és ezzel el is árultam a nagy titkot, amellyel talán kivitelezhetõ lenne a nagy hatásfokú elektrolízik. Sajnos mostanság nincs idõ tovább folytatni a kísérleteket. Szóval elég bonyolult vezérlést és szabályozást igényel egy ilyen beredezés.....

A nagyfesz elektrolízis is egy érdekes dolog. Ezzel kapcsolatosan is súgok egy kicsit :) Régebben szkeptikus voltam a Meyer módszerével kapcsolatosan. A dolgok változni látszanak... Pulzált nagyfesz DC vel érdemes kísérlezeni, a frekvencia legyen a jó öreg Keely által megadott 42.5-43.0kHz. Sajnos az reaktor L-C értékeit az üzemi frekvenciához kell méretezni, ha nincs rezonancia, akkor nincs is vízbontás sem... Röviden ennyi...


vas. jan. 02, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

Örülök ennek a topicnak. Engem is érdekelnek ezek a szerkezetek. Egelynek több könyvét is olvastam, ötleteket adhat, de nem sok hasznos van bennük.

A liftert én is megcsináltam. Sajnos nekem nem repült, csak rezget az asztalon és közben mászott mindenfele. Aztán áthúzott a nagyfesz és kigyulladt a váz, azóta nem csináltam újra.
A tértechnológia 3 című könyvben Molnár György írt egy cikket az Adams motorról. Azt írja, hogy látta a motort és valóban működik. Elkészítette egy kisebb változatát. Én is megpróbálkoztam ezzel a motorral, egy CD lemezre ragasztottam a mágneseket és egy rossz CDROM motorját használtam tengelynek. Sajnos nem sokra jutottam vele, mivel a mágneseim elég gyengék voltak.
Ha valakinek ezekkel kapcsolatban lenne valamilyen gyakorlati tapasztalat szívesen venném.
Ros-co: Te azt a vízbontásos kísérletet nem próbáltad ahol a plazma két szénrúd között jön létre? Azt hiszem Naudin Bingofuel-nak nevezi.


vas. jan. 02, 2005 20:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Lifter: az általános iskolás fizika-könyvemben volt is erről szó.
Egy gyertyát is képes volt elfújni a töltött fém által keltett "szél".

energia-kicsatolás: Valahonnan mindenképpen el kell venni az energiát,
csak legfeljebb nehezen észrevehető helyről tűnik el...


vas. jan. 02, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nincs trükk, ez egy aszimmetrikus elektrosztatikus mezővel működő cucc. A fólia az egyik elektród, és fölötte van egy kis drót, az a másik. Erre 30KV DC-t kapcsolva, már repül is. Kipróbáltam. Műxik.


vas. jan. 02, 2005 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
nem tudom mi ez a lifter, de ha jól tippem az egymenetes tekercs trükk van benne ;)


vas. jan. 02, 2005 17:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Ha igazat mondanak, akkor nem is kevés...
Jnaudin leír 2,5-szörös outputot is:

http://jnaudin.free.fr


De én is szeretném kimérni a dolgot. Mondjuk versenyeztetni egy merülőforralót, és ezt a kütyüt, azonos teljesítményen. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle :)


vas. jan. 02, 2005 17:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Nekem ez így elég keveset mond, mert nincs igaán mihez viszonyitani. Még az is lehet, hogy egyszerüen csak más volt a vízben az energia eloszlása. Pl.: az egyik esetben az elektródák lettek melegebbek a másik esetben meg a víz kicsivel jobban melegedett, így a maradék már kevés volt az elektródák izzításához.

Az már érdekesebb lenne ha mondjuk az elektródákat a vízben hagyva, azonos teljesítménnyel azonos idönyi járatás után kivárjuk amig egyenletes lesz a hömérséklet eloszlása és megmérjük mennyivel lett melegebb a víz. Ilyenkor vajon lenne a 2 eset között határozott különbség?


vas. jan. 02, 2005 16:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
AC táplálásnál az elektród fel sem izzott. Amikor átváltottam DC-re, akkor a wolfram elektród (gyújtógyertya középső pöcke) elolvadt mint a pinty. A felvett teljesítmény kb. ugyanaz volt. Egyelőre ennyi a saját kísérletről.
Amúgy érdemes kipróbáln, iszonyat fura hangja van, mintha az egész fel akarna robanni...


vas. jan. 02, 2005 16:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Érdekes téma. A víz alatti plazmakisülésnél lehet kimutatni keletkezö többletenergiát bármilyen formában?, vagy csak jó a hatásfok (közelebb van a 100-hoz persze alulól...) ?


vas. jan. 02, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Így van. Remélem nem esünk ebbe a hibába.

De most mennem kell, mert meg kell ingáznom a rántotthúst, hogy megehetem-e :) És a varázsvesszőm is full térerőt jelez :)


vas. jan. 02, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ok, végül is csak arra kell vigyázni, hogy ne keveredjenek össze a ritka
és érdekes jelenségek a misztikus szellemű és lehetetlen jelenségekkel.


vas. jan. 02, 2005 14:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Cotez:

Háááát igen Ha őszinte akarok lenni, én sem teljesen hiszem, hogy lezárult volna, de az elméleti fizikában nem vagyok annyira otthon, hogy ezt kijelentsem :oops:

Épp most tett fel Gilszki kolléga egy topicot, ahol egy darab huzal olyanokat produkál, hogy csak na.... Szóval egyet kell hogy értsek.


A jelenségekről nem írtam, hogy biztosan produkálnak többletenergiát, csak azt, hogy valamilyen szokatlan effektust várunk tőlük.

Egyébként a plazma-elektrolízist már hivatalosan is kimérték laborban.

http://jlnlabs.imars.com/cfr/mizuno/index.htm

(Természetesen egy kísérlet nem kísérlet, de mindenesetre érdekes)

Remélem sikerül elfogulatlanul végigvinni a témát, és normálisan megvizsgálni a rendelkezésre álló eszközökkel. Szeretnék egy-két rövid leírást csinálni a berendezésekről, de úgy hogy meglegyenek a mögötte álló kísérletek, ne csak más cuccait másoljam :)
Persze ehhez nem árt némi segítség, és ötetek...
Thanx.


vas. jan. 02, 2005 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
> Tisztában vagyok vele, hogy a kvantum és részecskefizikán kívül
> nagyjából lezárult a fizika (nagyon jó fizikus ismerősöm mondta)
Méghogy lezárult... nem tartunk sehol sem, mivel sosem lehet teljesen a végére jutni.

A jelenségek amiket írtatok pedig szerintem semmiféle többletenergiát
nem produkálnak. Csak olyan (valóban szoktatlan) eseteket írtatok, ami
kb ahhoz hasonlít, amikor meggyújtunk egy gyufát: csak végigsuroljuk
a foszfort a doboz oldalán, és "csodák csodájára" hatalmas energiájú tűz keletkezik...

Ettől függetlenül ezek érdekes jelenségek, jó játékok, de csak óvatosan !

Sok sikert !


szomb. jan. 01, 2005 22:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2273
Hozzászólás 
Aki nem is merné: http://www.pharmachip.hu/zyx/
Itt is van egy fórum, ahol megfordult már 1-2 ilyen téma. Hátha van benne valami infó. Akit érdekel, olvasgassa!


szomb. jan. 01, 2005 21:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A lifter nem gyerekjáték! Ebből még repülő ketyere is lehet, ha megnöveljük a hatásfokot! Egy feltaláló ismerősöm meg is oldotta, de ő másra használja.
(Földi Tivadar- elektrosztatikus portalanító)

A Tesla-tekercs a "plazmás" elven működő kicsatoló csövek megtáplálására szolgálna. Főleg segédberendezés. Bár több emberkének "gömbvilám-szerű" tűzgömböket is létrehozott már. Nekem csak a mikrosütős kísérlet sikerült...

A vízbontót építgetjük, amennyire időből telik...

A plazma elektrolízist fent írtam. Naudin "cold fusion"-ként emlegeti, de semmi köze a fúzióhoz. A vízbontásos elv egy elvetemült válfaja.
A Moray cucc a végső cél, de szerintem még sokat kell hozzá kísérletezni.

A Tesla switch nem egészen úgy műkszik, mint sokan gondolják. 2 kondi áttöltéséből nem lesz plusz energia. (csodák azért nincsenek) Az effektust az elektrolit kondenzátorok dielektrikumában és az akkumulátárok elektrolitjában létrejövő nemlineáris rezonanciák/v. egyéb okozzák.

Pl. 44Ah autóakksit 400Hz körül kell periódikusan tölteni/kisütni, hogy valami gyanús hatásfoknövekedés megjelenjen. (100% feletti hatásfok itt sincs, csak mintegy kompenzálódik az amúgy is rossz hatásfok)
Érdekes, hogy a szulfátmentesítő elektronika ugyanígy működik!! természetesen a két effektusnak van köze egymáshoz. De sajna az elektrokémiában nem vagyok járatos, jó lenne egy ilyen szakember is!


szomb. jan. 01, 2005 19:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. dec. 19, 2004 19:58
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: Db-Bp.
Hozzászólás asdfghjkl.
hi !
Éljenrákosi!Éljenrákosi!vagyisÉljenEgely!ÉljenEgely! :twisted:
höhöhöhöhöhöhö
CSAK VICCELTEM !

Néhány hasznos link, hogy mi micsoda:

http://jnaudin.feee.fr
http://www.nuenergy.org
http://www.tesla.hu
http://tuvok1.fw.hu

rosco:
Szerintem a lifter csak egy elektrosztatikus gyerekjáték , de
a Tesla-tekercsnek sem látom gyakorlati jelentőségét.
Mégis mire tudnánk felhasználni ?

-nagyfeszültségű vízbontásos kísérletek (Meyer-vízbontó)----ezt meg tudjuk csinálni,
-"plazma"-elektrolízis (ez az egyetlen, ami valamely gyanús eredményt mutat)------------passz,
-Moray-féle energiakonverter ----------ezmeg jólenne
-Tesla switch-------------teccik


ezek mik ?
-veszteséges csatolt rezgőkörök (érdekes dolgokat mutat)
-Adams-féle mágnesmotor
-Bóday-féle cuccok


by


szomb. jan. 01, 2005 19:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A mágnesmotorról küldök teszek fel cuccot, előbb öszeszedem.

A plazma elektrolízisnél olyan nagy árammal és feszültséggel zaklatjuk a vizet, hogy ív alakul ki az elektróda körül. Általában az elektrolit szódabikarbóna-oldat, az anód egy nagy felületű, a katód pedig egy wolfram elektród. A kialakuló hőmérséklet nagyon nagy, nekem a wolfram is megolvadt.

Érdekes, hogy azonos bemenő teljesítménynél kipróbáltam egy ellenállással hevíteni a vizet, és így a plazmával is. Az utóbbinál nagyobb (jól mérhetően!!) meegedést tapastzaltam.


A rezgőkörök kb. 4MHz-en jártak, egy 50W körüli csöves oszcillátorról. A frekit 2 db régi rádióból kitermelt forgókondival állítottam. A rezgőkörök úgy voltak csatolva, hogy a kondi a két független tekerccsel sorba volt kötve.

Érdekes "hiszterézis" effektus tapasztalható. A frekit hangolva egyszercsak
hirtelen leesik a teljesítmény (nem a rezgőkör haranggörbéje szerint!)
És az eredeti pontra visszamenve nem adja ki ugyanazt a teljesítményt, hanem egy még alacsonyabb frekire kell visszamenni, ahol viszont hirtelen felugrik.
Ebben még nem lenne semmi misztikus, mert fizikában a nemlineáris rezgőköröknél van ilyen. Csakhogy a rendszer nem tartalmaz nemlineáris elemeket, mert a légforgó és a légmagos tekercs nem az :)
Érdekes, hogy csak bizonyos spec. esetekben lehet kicsalni az effektust. Általában nagyobb feszültség szükségeltetik. Ez már önmagában is érdekes.


szomb. jan. 01, 2005 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 20:59
Hozzászólások: 449
Hozzászólás 
-Adams-féle mágnesmotor (ennek is rengeteg válfaja létezik, egyfajta speciális állandómágnesekkel épült motor)
-Bóday-féle cuccok (magyar, de szintén nagyon kevés az info, illetve "véletlenül" eltűnt a működő ketyere)

Ez a kettö érdekel engem is!

-"plazma"-elektrolízis (ez az egyetlen, ami valamely gyanús eredményt mutat)
-veszteséges csatolt rezgőkörök (érdekes dolgokat mutat)

milyen eredményt?
Mit érdekes dolgok alatt?


szomb. jan. 01, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK
Hello minkdenki!

Mielőtt rám támadnátok, 1-2 dolgot hadd írjak le. Nem akarom sem megcáfolni, sem kibővíteni az elméleti villamoságtan törvényeit. Főleg nem az energiamegmaradás elvét. Tisztában vagyok vele, hogy a kvantum és részecskefizikán kívül nagyjából lezárult a fizika (nagyon jó fizikus ismerősöm mondta) Nem akarom az Egely könyveket isteníteni, a neten található a témához kapcsolódó dolgokat misztifikálni.

Egy dolog van, hogy úgy gondolom létezik ilyen berendezés. Több kísérlet, próbálkozás is mutat valami "bibit", ami többletenergiára utal.
Azért azt tegyük hozzá, hogy én egyetlen működő példányt sem láttam.
A cél az lenne, hogy elfogulatlanul, sem egyik sem másik irányba elmenve ki kellene próbálni néhány dolgot. Sajna nagyon nehéz egy ilyen úton elindulni, és ez csak több ember közös munkájaként sikerülhet.

Na nem akarok többet rizsázni, van néhány dolog, amit már kipróbáltam:

-nagyfeszültségű vízbontásos kísérletek
-"plazma"-elektrolízis (ez az egyetlen, ami valamely gyanús eredményt mutat)
-veszteséges csatolt rezgőkörök (érdekes dolgokat mutat)
-Tesla-tekercs
-Lifter (állítólag nem antigravitáció, de repül a szerkezet!--viszont akkor mitől?)

Ez kísérlet alatt:
-Moray-féle energiakonverter (ezt kéne megcsinálni, de nagyon homályosak az infok) Szerintem ebben a formájában nem működik, még kutatni kell.

-Adams-féle mágnesmotor (ennek is rengeteg válfaja létezik, egyfajta speciális állandómágnesekkel épült motor)
-Bóday-féle cuccok (magyar, de szintén nagyon kevés az info, illetve "véletlenül" eltűnt a működő ketyere)

Kérdezzetek bátran.

Néhány hasznos link, hogy mi micsoda:

http://jnaudin.feee.fr
http://www.nuenergy.org
http:/www.tesla.hu


szomb. jan. 01, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség