Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:37



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Ajánlom figyelmetekbe a
http://free-energy-devices.com
és
http://freepatentsonline.com
oldalakat, ahol rengeteg hasznos, továbbfejleszthető ötletet, és szabadenergia kinyerésére alkalmas gépek leírását olvashatjátok.


szomb. jan. 30, 2010 17:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ebben még nem lenne semmi misztikus, mert fizikában a nemlineáris rezgőköröknél van ilyen. Csakhogy a rendszer nem tartalmaz nemlineáris elemeket, mert a légforgó és a légmagos tekercs nem az Smile
Érdekes, hogy csak bizonyos spec. esetekben lehet kicsalni az effektust. Általában nagyobb feszültség szükségeltetik. Ez már önmagában is érdekes.


Ezt én is rendszeresen tapasztalom, amikor tekercseket mérek rezonancián, egy 25 V-os MOSFET félhídról táplálva. Nálam speciel 150 feletti jósági tényezőnél jön elő, de nem a feszültségtől függ, ha trafóval illesztek hozzá egy kis feszültségű, nagy jóságú kört, akkor is csinálja. Még nem bizonyítottam, de nekem eléggé úgy tűnik a jelalakok alapján, hogy a dead-time alatt tanusított nemlineáris viselkedés a jelenség oka. Ez csőnél is jelen lehet.

Ui.:
Viszont az egyik trafóm mindössze 1000 V-os csúcsfeszültségnél erőteljes ózonszagot árasztott. :-)


hétf. jan. 25, 2010 18:51
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jan. 25, 2010 17:46
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
A mágnesmotorról küldök teszek fel cuccot, előbb öszeszedem.

A plazma elektrolízisnél olyan nagy árammal és feszültséggel zaklatjuk a vizet, hogy ív alakul ki az elektróda körül. Általában az elektrolit szódabikarbóna-oldat, az anód egy nagy felületű, a katód pedig egy wolfram elektród. A kialakuló hőmérséklet nagyon nagy, nekem a wolfram is megolvadt.

Érdekes, hogy azonos bemenő teljesítménynél kipróbáltam egy ellenállással hevíteni a vizet, és így a plazmával is. Az utóbbinál nagyobb (jól mérhetően!!) meegedést tapastzaltam.


A rezgőkörök kb. 4MHz-en jártak, egy 50W körüli csöves oszcillátorról. A frekit 2 db régi rádióból kitermelt forgókondival állítottam. A rezgőkörök úgy voltak csatolva, hogy a kondi a két független tekerccsel sorba volt kötve.

Érdekes "hiszterézis" effektus tapasztalható. A frekit hangolva egyszercsak
hirtelen leesik a teljesítmény (nem a rezgőkör haranggörbéje szerint!)
És az eredeti pontra visszamenve nem adja ki ugyanazt a teljesítményt, hanem egy még alacsonyabb frekire kell visszamenni, ahol viszont hirtelen felugrik.
Ebben még nem lenne semmi misztikus, mert fizikában a nemlineáris rezgőköröknél van ilyen. Csakhogy a rendszer nem tartalmaz nemlineáris elemeket, mert a légforgó és a légmagos tekercs nem az :)
Érdekes, hogy csak bizonyos spec. esetekben lehet kicsalni az effektust. Általában nagyobb feszültség szükségeltetik. Ez már önmagában is érdekes.


Szevasz!:-)
Idetaláltam!

Tudom, hogy ez már régi csont, de itt találtam valamit, amiben van fantázia!
Vízmelegítés-plazma
Ez jobban érdekel mindnél!

Illetve az is érdekel, hogy elektromágneses indukciós vízmelegítőben látsz-e fantáziát...tudod erről is beszélgettünk a Lurdyban...
Mondjuk lehet hogy privátban kéne továbbgondolkodni, vagy élőben...

Minden jót!
Penge


hétf. jan. 25, 2010 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. márc. 22, 2009 8:41
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Balaton
Hozzászólás 
Csak a nagyon "okos"emberek oldottak meg mindent a többiek tanulnak,tapasztalnak,kisérleteznek.


vas. márc. 22, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Ilyet én is készítettem.
12V-os akkuról üzemelt egy DC gépkocsiventillátormotor, mely gumicsövön keresztül hajtott egy ugyanolyan motort.Ennek kivezetésére 220-as invertert kapcsoltam, melybe akkutöltőt csatlakoztattam, s ez az akkut töltötte.
Eredmény A motor 5A-t vette fel, és az akkutöltő 1A-rel töltötte az akkut.
Világrekord!!!Nullponti energi megcsapolása!!!

Egy akkumerítő akkutöltő :DDD


csüt. okt. 23, 2008 12:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Az volt leírva, hogy habár a berendezés nem perpetuum mobile, de a primer akksikra a szekunder akksikról jön a töltés, ha kezdenek lemerülni. És persze a primer akksik a motoron + generátoron keresztül meg töltik a szekunder akksikat :roll:
Kicsit olyan, mintha saját magamat akarnám s*ggbek*rni ... elöl is én vagyok, meg hátul is, aztán mégse akar összejönni a dolog ...

És még az is írták, hogy ha valami hiba miatt leáll, akkor átkapcsol az elektromos művek hálózatára. Azt nem írták, hogy az akksik lemerülése is ilyen hibának számít-e.


vas. okt. 12, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A leírás elejéről lemaradt-mármint az ottaniról-,hogy a primer akksik állandó töltésen voltak,avagy energia visszatáplálása kujbisevi erőműbe projectel indult az ötlet. ...és meg is indult a turbinalapát visszafelé ezt többen látták és meg is fogták kézzel,mert nem hittek a szemüknek! -Én is láttam! 8)


szomb. okt. 11, 2008 17:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Hankp: ezen nincs mit mérni :roll:
Azzal, hogy pár akksiról hajtok egy motort, ami forgat egy generátort, ami feltölt pár másik akksit, nem lehet plusz energiát kivenni.
Sőt, mivel a motor, a generátor és az akksitöltés hatásfoka kisebb 100%-nál, ezért gazdaságosabb és egyszerűbb volna, ha az inverter egyből azokról az akksikról menne, amik a motort és a generátort hajtják.

Ha igaz volna, amit ott írnak, akkor nem kellene erőmű, csak egy ilyen doboz minden házba.
Sőt, akár az akksikat is ki lehetne hagyni, és saját magát hajtaná, csak meg kéne pörgetni indításkor.
200% hatásfok, meg ilyeneket írnak ... :zavarodott:

A kérdések részben ilyen leírás:
Idézet:
Egy 250Wattos 24 Voltos DC motor hajt meg egy generátort, ami viszont 500Wattot termel / 500-as készülék./.
A 2500-as készüléknél: 500Wattos 24 Voltos DC motor hajt meg egy generátort, ami 2500Wattot termel.

Az energiamegmaradás törvényét visszavonták, vagy mi történt?
(Persze, az lehetséges, hogy a 250W-os névleges teljesítményű motor kis ideig --amíg túl nem melegszik-- leadjon 500W-ot, de akkor 500W teljesítményt kell belepumpálni + a veszteségeket)
Ez egy nagy átverés.

Ui: írtam egy mailt a pasasnak, belinkelve ezt a hozzászólást. Kíváncsi vagyok reagál-e valamit, és ha igen, akkor mit ...
:?:


szomb. okt. 11, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. júl. 10, 2006 14:32
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
_pimi írta:
Idézet:
Kiváncsi lennék rá hány vevőjük akadt...

Szerintem sok.
Ez a K. Sándor vajon csak egy lókötő aki ebből akar meggazdagodni, vagy valóban a megválltó :twisted: ?

ui: http://ingyenenergia.extra.hu/ xDxDxD



Beszéltem a pasassal. Mit ne mondjak erre számítottam...
Felajánlottam neki egy magyar villamosiparban tevékenykedő felsőfokú intézmény laborját, hogy nosza mérjük meg és csinálunk róla egy normális jegyző könyvet. Saját érdeke, hogy egy elismert intézmény hozzá meri adni a nevét,korrekt méréseket adunk hozzá, stb. Erre mi volt a válasz?

Vevői meg vannak elégedve a termékekkel, kösz nem.

Nem adtam fel a dolgot, találkozót kértem,próba cseresznye alapon elmegyek magam, pár műszerrel és méricskélek kicsit. Azóta is várom a választ a találkozóval kapcsolatban... Csodálkozik a feltaláló ha hülyének nézik? Ilyen mentalitással nem vehető komolyan! Rossz szándék se állt mögöttem, csak meg akartam volna nézni a készüléket, eleve érdekel a tudomány határ területe...


csüt. okt. 09, 2008 13:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
T68m írta:
Sparow2 írta:
Ezt nem gondolhatja senki komolyan, hogy egyik akkuból feltöltve egy másik akkut többlet energiához juthatunk?

Errõl az jut eszembe, amikor egy ismerõs feltalálta az ingyen generátort: elmélete szerint egy gépkocsi generátort kötne egy darab vezetékkel egy villanymotorra, és a motor tengelyét olyan áttétellel csatlakoztatná a generátor rengelyéhez, hogy a generátor fordulata duplája legyen a motorénak. Az elmélet szerint így kétszer annyi áramot termelne, mint ami a motor hajtásához kell, a maradék árammal meg lehetne világítani vagy tévézni ...
:roll:


igen, nekem 8-10 éves koromban volt az az ötlet, hogy miért nem transzformáljuk FEL az áramot és akkor rögtön van jó sok delej...

Jó, de 8 éves voltál, meg Neked biztos meg lehetett magyarázni, hogy mi a helyzet.
Õt meg nem lehetett meggyõzni arról, hogy ez hülyeség. A fizikai érveken kívül az sem használt, hogy ha ez ilyen egyszerû volna, akkor szerinte hogyan lehet az, hogy senki másnak nem jutott eszébe az utóbbi 100 évben :?:


ha valakinek valami elborítja az elméjét, akkor bármiben tud hinni. Lásd még hgyülisek: http://kuruc.info/r/34/25140/

Abból, amit mondasz abszolút ki lehet indulni, és netezés közben is ezt használjuk: ami nálunk felmerül, mint probléma, az már tuti felmerült másnál is! Keressünk tehát rá a megoldásra. Igaz ez az elektronikában, programozásban és millió más helyen.


kedd okt. 07, 2008 0:34
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Ezt nem gondolhatja senki komolyan, hogy egyik akkuból feltöltve egy másik akkut többlet energiához juthatunk?

Erről az jut eszembe, amikor egy ismerős feltalálta az ingyen generátort: elmélete szerint egy gépkocsi generátort kötne egy darab vezetékkel egy villanymotorra, és a motor tengelyét olyan áttétellel csatlakoztatná a generátor rengelyéhez, hogy a generátor fordulata duplája legyen a motorénak. Az elmélet szerint így kétszer annyi áramot termelne, mint ami a motor hajtásához kell, a maradék árammal meg lehetne világítani vagy tévézni ...
:roll:


igen, nekem 8-10 éves koromban volt az az ötlet, hogy miért nem transzformáljuk FEL az áramot és akkor rögtön van jó sok delej...

Jó, de 8 éves voltál, meg Neked biztos meg lehetett magyarázni, hogy mi a helyzet.
Őt meg nem lehetett meggyőzni arról, hogy ez hülyeség. A fizikai érveken kívül az sem használt, hogy ha ez ilyen egyszerű volna, akkor szerinte hogyan lehet az, hogy senki másnak nem jutott eszébe az utóbbi 100 évben :?:


hétf. okt. 06, 2008 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Energia-nemmegmaradás törvénye... xD
A kedvencem az amikor egy agregátort a hapi átalakított H2 meghajtásúra, csatlakoztatott rá egy DC hegesztő invertert, bele a vízbe 2 elektródát, onnan vezette a H2-t az agregátorba, és kiírta az oldalára hogy 160% hatásfok, és csak vizet igényel...


hétf. okt. 06, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ezt nem gondolhatja senki komolyan, hogy egyik akkuból feltöltve egy másik akkut többlet energiához juthatunk?

Errõl az jut eszembe, amikor egy ismerõs feltalálta az ingyen generátort: elmélete szerint egy gépkocsi generátort kötne egy darab vezetékkel egy villanymotorra, és a motor tengelyét olyan áttétellel csatlakoztatná a generátor rengelyéhez, hogy a generátor fordulata duplája legyen a motorénak. Az elmélet szerint így kétszer annyi áramot termelne, mint ami a motor hajtásához kell, a maradék árammal meg lehetne világítani vagy tévézni ...
:roll:


igen, nekem 8-10 éves koromban volt az az ötlet, hogy miért nem transzformáljuk FEL az áramot és akkor rögtön van jó sok delej...


hétf. okt. 06, 2008 15:27
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ezt nem gondolhatja senki komolyan, hogy egyik akkuból feltöltve egy másik akkut többlet energiához juthatunk?

Erről az jut eszembe, amikor egy ismerős feltalálta az ingyen generátort: elmélete szerint egy gépkocsi generátort kötne egy darab vezetékkel egy villanymotorra, és a motor tengelyét olyan áttétellel csatlakoztatná a generátor rengelyéhez, hogy a generátor fordulata duplája legyen a motorénak. Az elmélet szerint így kétszer annyi áramot termelne, mint ami a motor hajtásához kell, a maradék árammal meg lehetne világítani vagy tévézni ...
:roll:


hétf. okt. 06, 2008 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Azt írja 200%-os hatásfok, de nem perpetum mobile! Akkor mi? Csak néhány relé kéne, ami megfelelően váltogatná az akkukat a be és kimeneti oldalon, és soha nem állna le a folyamat, csak az akkuk elöregedése után. Ezért lehet mondani, hogy valóban nem örökmozgó, de kvázi örökmozgó igen! Na ilyen valóban nem létezik egyelőre. Ha még is, akkor nekem is kell 1!

Attól tartok, hogy az előrendelés pénzbe kerül és attól is tartok, hogy a szállítás ilyen-olyan indokokkal csúszni fog, és a végén a cég eltűnik.
Óvatosságra intenék mindenkit!

Ha még is működik, akkor Nobel díjat érdemelnek, sőt többet, mivel Ők lesznek az emberiség megmentői! Ha igaz, akkor ez a kijelentés nem túlzás egy hangyányit sem! Ha igaz.....


hétf. okt. 06, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Az említett motoros/generátoros készüléket meg fogjuk mérni, regisztráltan, számítógéppel, jegyzőkönyvvel. Amúgy mivel nagyon rég óta kísérletezem ezekkel a berendezésekkel-eredmény nélkül, így eleve én is bizalmatlan vagyok.

De azt elhiszem hogy működhetnek, egy még nem teljesen tisztázott konverziós eljárással. Ha jól veszem ki a legújabb írásokból, akkor valamiféle termikus konverzió lép fel, tehát a berendezés lehűl. (ez általános jelenség a szabadenergia készülékeknél) Nem a semmiből szedi. De ez csak nagyon csekély többletet eredményez, vagy nagyon nagy berendezés kell.

Aki azt állítja hogy KW-okat vesz ki egy kis dobozból, az kamuzik. Jelenleg ilyen senkinek sincs.

Az akku bank szerintem a terheléskiegyenlítéshez kell, de biztosan meg lehet csinálni anélkül is, de akkor egy -a bemeneti feszültségére jóval toleránsabb inverter kell.

A tesztet úgy gondoltam, hogy adott ideig adott teljesítménnyel kell terhelni, de jóval több ideig, mint amit az adott akkumulátor bank elbírna.
Ezt egy izolált helyen kell végezni, lezárt szobában, ahol nincs lehetőség a hálózat utólagos csatlakoztatására.


hétf. okt. 06, 2008 10:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szomb. okt. 28, 2006 16:47
Hozzászólások: 140
Tartózkodási hely: Pécs
Hozzászólás 
Idézet:
Kiváncsi lennék rá hány vevőjük akadt...

Szerintem sok.
Ez a K. Sándor vajon csak egy lókötő aki ebből akar meggazdagodni, vagy valóban a megválltó :twisted: ?

ui: http://ingyenenergia.extra.hu/ xDxDxD


vas. okt. 05, 2008 20:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Szerintem a "tervező" eleve kihagyta az általános iskola 7. osztályát.
" 24V-os akkumulátor szolgál" + "A meghajtó motor és a beépített elektronikák, jelző és mérő alkatrészek tápegységei mindössze 12 - 15 Ampert fogyasztanak"
és ebből termel:
"98V egyenfeszültség és közel 5A egyenáram jelenik meg"
Ki jön rá, hol a hiba?


szomb. okt. 04, 2008 11:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Idézet:
Ez már eleve a "BUSTED" kategóriában indult!


Kiváncsi lennék rá hány vevőjük akadt...


szomb. okt. 04, 2008 10:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Azaz a forró gőzből és sóból képződő plazmaláng elnyelési tulajdonságai sokkal jobbak mint a környezeté, ezért egy öngerjesztő jelenség lép fel, és egy ilyen lángszerű valami keletkezik.

Ez nagyon valószínű magyarázat, mert megmagyarázza a láng színét (só->nátrium->sárga), és azt is, hogy egyáltalán lángszerű az alakja, ami ugyebár egy optimálisan robbanóképes elegy meggyújtásakor (durranógáz) eleve lehetetlen lenne, hiszen azonnal elégne a teljes gázmennyiség. "BUSTED"

Idézet:
Egy hasonló projekt esetén megkérdeztem a "feltalálót", hogy


Skori!

Ez már eleve a "BUSTED" kategóriában indult! :-)


szomb. okt. 04, 2008 10:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
A belinkelt weblapról:
Idézet:
....Egy 250Wattos 24 Voltos DC motor hajt meg egy generátort, ami viszont 500Wattot termel / 500-as készülék./.
A 2500-as készüléknél: 500Wattos 24 Voltos DC motor hajt meg egy generátort, ami 2500Wattot termel.....

Egy hasonló projekt esetén megkérdeztem a "feltalálót", hogy ha ez igaz akkor minnek kell az aksi (és főleg minek ilyen sok/nagy kapacitás), ha egyszerüen a termelt többlet is meghajthatná a generátort egy átalakítón keresztül.... Nem igazán tudott rá válaszolni....
De az is érdekes lenne, hogy (szerintük) vajon a motor tengelyen leadott teljesítménye nagyobb mint a bevezetett, vagy a generátor ad le több energiát mint amit a tengelyen át kap? Mindkettő érdekes lenne, vagy inkább hihetetlen.


szomb. okt. 04, 2008 7:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
http://ingyenenergia.extra.hu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=2

Olvastátok már?


pén. okt. 03, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szerintem hasonló a jelenség mint a mikrosütőben a "gömvillámnál"

Azaz a forró gőzből és sóból képződő plazmaláng elnyelési tulajdonságai sokkal jobbak mint a környezeté, ezért egy öngerjesztő jelenség lép fel, és egy ilyen lángszerű valami keletkezik.

Lehet hogy valami alharmonikust kapott el, és mégis van molekuláris rezonancia?

Hol van itt a free energy? Egy ilyen orvosi diatermiás készüléknél (mert hogy a jójjember abból csinálta, mongya is valamelyik jútúb videón)
800W-ot simán belepumpál, abból meg jóhogy képződik ív...

Ugyanezt 10..20W-tal! Na akkor már kezd érdekes lenni...


pén. okt. 03, 2008 16:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem is nagyon gyanús. 13 MHz az iszonyú kicsi molekuláris méretű rezonanciákhoz. De sebaj, legalább leellenőrizhető!

Na meg a sárga láng tudtommal egyáltalán nem jellemző a durranógázra. Meg eleve a hosszúkás láng sem. Meg nem látom a buborékokat.


szer. okt. 01, 2008 13:57
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2613
Hozzászólás 
Szerintem vagy "kacsa", vagy a lényeget nem árulták el a cikkben.


szer. okt. 01, 2008 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Érdekes vízbontás .
http://www.origo.hu/tudomany/20080924-e ... rogen.html


kedd szept. 30, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Egy kis érdekesség annak aki fagázzal akarja hajtani a robogóját: http://kavaro.com/mediawiki/index.php/Scooter


kedd ápr. 29, 2008 22:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Megépítettem a Bob Boyce-féle elektronikát és spec. trafót. A cellára kötve még nem próbáltuk ki. Elég fura jeleket produkál, de a vízbontásban nem produkál többletet. Megint egy újabb FAKE infó?
http://waterfuel.t35.com/wf_boyce.html

Kapcsolás nem volt, így kreáltam egyet.
http://www.hvlabs.hu/tmp/Boyce_sch.gif

A trafó:
http://www.hvlabs.hu/tmp/Boyce_tr_sajat1.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/Boyce_tr_sajat2.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/Boyce_tr_sajat3.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/Boyce_tr_sajat4.jpg


vas. ápr. 27, 2008 22:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Sajna a motorokat még ma is, nem a hatásfokra hegyezik ki. A hírekkel ellentétben egy 1-2KW-os, még a régebbi Siemens tervek alapján épült motor olyan 60-70% hatásfokú.

Kifejezetten jó hatásfokú, forgógépes inverterekbe való motort Európában még nem tudtam felhajtani, egy Ausztrál cég gyárt ilyet:
http://www.baldor.com/


hétf. ápr. 14, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Ki tudná megmondani ,milyen 220 V-os villanymotor termeli a legtöbb höt?


A zárlatos.

Mondjuk ez nem teljesen vicc, mert egy rövidrezárt forgórészű (vagyis aszinkron) motor lefogott tengely mellett igen sok hőt termel.

Viszont a kérdésed értelmetlen, mert elfelejtetted megadni, hogy mihez képest? Felületéhez, térfogatához, vagy teljesítményéhez képest legtöbb hőt?


vas. ápr. 13, 2008 10:28
Profil Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Különös kérdés...
Általában a vill motorokat nem a veszteségre hegyezik ki.
Ha kis teljesitményű moci is jó akkor próbálkozz a reluktancia motorokkal.
Régebben elterjedten használták alacsony fordulata és igénytelensége miatt pl mosógépek programkapcsolójában.


vas. ápr. 13, 2008 10:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 9:42
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Sziasztok!
Egy kisérlethez kellene egypár adat.
Ki tudná megmondani ,milyen 220 V-os villanymotor termeli a legtöbb höt?
És,hogy milyen hőfokra melegszik fel és mennyi idő alatt?
A válaszokat előre is köszi.

üdv


vas. ápr. 13, 2008 7:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
A porlasztó oldalán lévő kartergáz-visszavezető cső ideális a gázbefecskendezés elhelyezésére(az én motoromon.)
Ki kell próbálni PB-gázzal és a szabványos reduktorral.Bár lehet,hogy túl kevés gázt enged át.


vas. ápr. 06, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A gyúlékonyságot levegő bekeveréssel vszínű lassítani lehet. A cellán való levegő átszívás sok mindent megold. Hűti is az elektrolitot, valamint laszedi a bubikat a lemez faláról, és még párát is bevisz.

A vezérlést egyelőre megcsinálom elektronikusra, mert azért jó nagy szikrára van szükség, a plazma begyújtásához is.


szomb. ápr. 05, 2008 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Próbáld ki a hidrogénnel,és csak akkor alakítsd át,ha visszadurran.
Persze a gyertya élettartamát jelentősen megnöveli plazmagyártás üzemmódban,ha csak minden második fordulatra gyújt.
Használhatsz 2:1 áttételt,vagy a vezérműtengelyre építed a gyújtást/érzékelőt.


szomb. ápr. 05, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Idáig kétszer faragtam már bele éket,jó kis meló kis L-alaku szrt-t reszelni.
Alacsony fordulatu motoroknál minimális szokott lenni a szelepösszenyitás.Másfelől szerintem vizgőzzel le lehetne lassitani a hidrogén égését,csökkenteni a gyulékonyságát.
üdv:Eshe


pén. ápr. 04, 2008 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Aha, én is erre gondoltam, hogy elfordult a lendkerék. Bár cimbi szerint ez lehetetlen, de ha télleg elnyírta az éket akkor ez magyarázza a gyújtás rossz helyzetét.

Lesz rajta hall-jeladós gyújtás, mert kell a nagyobb fesz. a nagyobb plazmához :)

Hidrogénnél nagyon széles az égésképes H2-O2 keverék aránya, így saja simán begyulladhat a még hengerben maradt keverék. Nem tudom mekkora a szelepösszenyitás.


csüt. ápr. 03, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 18:05
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ennek a jó kis tecumseh motornak van egy olyan jó kis tulajdonsága hogy a lendkereket a főtengelyre egy kikönnyitett aluminium ékkel rögzitették.Valószinűleg fogtak vele valami nagyobb darabot és elnyirta az éket s miután a lendkerék helyzete adja a gyujtás helyzetét...
Ehez a motorhoz érdemes lenne valami külső gyujtást szerkeszteni mert a gyári nemigen állitható.
Valaki nem probált még plazmavizbontást aluminium elektródokkal?Én most pont ezen agyalok hisz dupla hidrogén mennyiséget fejleszt.
üdv:Eshe


szer. ápr. 02, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. nov. 22, 2006 15:05
Hozzászólások: 155
Hozzászólás 
Namost ez kipufogó ütem vége (ez a hasznos) és a kompresszió ütem vége (ez a felesleg)
Forditva!


szer. ápr. 02, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Feleslegszikrás elvileg olyan,hogy csak mikor felfelé megy a dugó,akkor ad szikrát.
Namost ez kipufogó ütem vége (ez a hasznos) és a kompresszió ütem vége (ez a felesleg) ,tehát elvileg nincs gond.
Az más kérdés,mekkora a szelepösszenyitás...
Gáznál erre nagyon kell vigyázni,mert akár "visszaégés" is keletkezhet és berobban a mindenség,ha esetleg már a szívószelep is nyit a kipuff ütem végén,amikor a szikra megjön..


szer. ápr. 02, 2008 10:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
Ros-Co. írta:
Én úgy kaptam, hogy 80-150ccm-es. Kompressziója jó, és nem folyik az olaj a főtengelyszimeringen se. Más gondja nem hiszem hogy van...
Ez Tecumseh gyártmány.

Az előgyújtás nemtom mér ilyen nagy. Beszámolok az eredményekről hogy mit csinál ha állítgatom.


148 cm3 !!! nekem is ilyen van!


szer. ápr. 02, 2008 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Én úgy kaptam, hogy 80-150ccm-es. Kompressziója jó, és nem folyik az olaj a főtengelyszimeringen se. Más gondja nem hiszem hogy van...
Ez Tecumseh gyártmány.

Az előgyújtás nemtom mér ilyen nagy. Beszámolok az eredményekről hogy mit csinál ha állítgatom.


kedd ápr. 01, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Megnéztem a videót.A kipufogó alaján ilyen típusú fűnyírót használtam.Közelebb van a 200 köbcentihez,mint a 100-hoz.-tuti nem 80-as.Ehhez elég sok hidrogén kell.Én is kaptam egy 206-os.. nem.Nem Peugeot.Briggs and Stratton.Hasonlít a Harley emblémára.Utána vettem észre,hogy ezt is Milwaukee-ban gyártják.Remélem a Harley-k nem ilyen ócskák. :)
Kipróbálom PB-gázzal is.


kedd ápr. 01, 2008 18:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Inkább úgy mondanám hogy stabilabb lett a járása, nem hagyott ki egyetlen ütemet se.

Most jövök rá, hogy a motor most feleslegszikrás üzemben jár. Ez még egy sz*pást bevisz, át kell alakítanom, hogy csak minden másodikra adjon szikrát. :( Mert a hidrogént bizony begyújtja szívóütemben is. A benya az nem gyullad be, ott sokkal szűkebb az égésképes keverék aránya.


kedd ápr. 01, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az evvel a baj,a picike motorokat aligha hegyezik ki,vagyis sokat lehet már az előgyújtással és pár trükkel is hozni rajta..


kedd ápr. 01, 2008 13:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Jól kinyírja az ember karját.Mennyivel pörgött fel a motor?


kedd ápr. 01, 2008 10:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
A következő eredmények születtek a hétvégi kísérletek eredményeképpen.
A 4 diódás ellenállásos megoldás valóban megvédi a diódákat. Maximálisan 60uF olajkondit raktam rá, és bírta. De ha túl nagy a kondi, eszi a gyertyát, legyen az elkó vagy fémezett kondi, tehát erre figyelni kell.

A nagyobb fesz. és kisebb kondi kedvezőbb hatásal van. A motor felpörög, járása egyenletesebb lesz, szinte azonnali a hatás. A nagyobb kondinál a hatás eléréséhez kell néhány perc (ez vajon mitől lehet?)

Végül is 1-2uF -os kondinál és 600..1000V -os feszültségen állapodtam meg.
Ezt mikrosütő trafóval csináltam, a feszejt szabályzó toroiddal állítottam be.
Feljebb egyelőre nem lehetett menni, mert átütötte a gyertyahézagot, ha már meleg volt a gyertya.

Úgy néz ki, hogy a nagyobb gyertyahézag az nagyon sokat számít, nyilván mert nagyobb felületű a plazma. Én kúszópályás gyertyával fogom kipróbálni, de ahhoz át kell alakítani a gyújtást nagyobb feszültségűre, mert a gyári indukciós az át se üti a megfelelő hézagot.

A kis motornak a nagyeszű tervezője adott vagy 30 fok előgyújtást, jóhogy alig lehet beindítani. Szét rángattam, még mindig fáj a karom. :)
Hidrogénüzemhez úgy is visszább kell venni, 1-2 fokra. (aki tudja a pontos értéket az szóljon)
Egy kb. 80ccm-es motorról van szó.

http://www.hvlabs.hu/tmp/moci_elogyujtas.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/plazmagyujt_doboz.jpg
http://www.hvlabs.hu/tmp/MVI_4622.avi
(ez még sima benzinnel. látszik hogy visszarúg, rángatózik)


vas. márc. 30, 2008 21:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Próbáljuk,próbáljuk.Ma egy lyukat vettem észre az oldalamon,beláttam a hasüregbe.Annyira furdalja az oldalam a kíváncsiság. :)
Remélem,hogy jelentős fogyasztáscsökkentést eredményez(bár gyertyákra jóval többet kell költeni).


vas. márc. 30, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.hvlabs.hu/tmp/plazmagyujt_full1.gif


Ez a 4 hengeres, nagyenergiájú változat rajza. Kicsit módosítottam az eredetin, hogy jobb legyen.


Az alapkapcsolás úgy néz ki, hogy van két anódjával szembefordított dióda a gyújtógyertya felé. Az egyik a gyújtótrafóra megy, a másik pedig egy 300V feszültségre töltött 10..220uF körüli kondira.

Azért az anódok vannak szembefordítva, és azért a testhez képest negatív mind a gyújtó mind a nagyfeszültség, mert a gyújtótrafók általában negatív irányú impulzust adnak. Ez valószínű katódfolyamatokkal van összefüggésben a gyújtógyertyán, tehát a középső elektród melegebb, és előnyösebb ha ő a katód.

Az történik, hogy amikor a gyújtótrafó kiadja a -10..15KV körüli impulzust, akkor az a diódán kereszül kisül a gyújtógyertyán keresztül. Eközben a kondi felé álló dióda LEZÁR mert az anódja negatívabb potenciálra kerül. Az átütés után azonban a gyújtógyertya még vezet, mert egy ioncsatorna alakult ki. A nagyfeszültség csökkenésekor (ez 200us..1ms alatt lezajlik)
viszont már kinyit a másik dióda is, és a kondi kisül a szikraközön keresztül. A kondiban tárolt energia 1..2 nagyágrenddel nagyobb, mint amit csak a gyújtótrafóval el tudtunk volna érni.

A gyújtáskor nem egy pici szikra hanem egy jóval nagyobb, és gyorsabban terjedő, nagyobb energiájú plazma "gömb" indul el, ami ahogy gyújt, lángfronttá alakul, de ez is mivel eleve nagyobb felületről indul, a vége az lesz hogy az egész égésfolyamat megnövekszik.
Minél nagyobb a hézag, és minél nagyobb a gyújtásenergia a hatás annál fokozottabb. Persze ennek hátrányai is lesznek.
A gyertya jóval nagyobb hőterhelést kap, hamarabb tönkremegy. A gyertyák 90%-ban a kerámia testben benne van az integrált zavarszűrő ellenállás. Ha ez túl nagy a plazma egyáltalán nem alakul ki, csak eldisszipál e teljesítmény a gyertya ellenállásában, kiég. Pár ohm ellenállásig még megfelelő a dolog.
Ha túl nagy a kondenzátor akkor az tömkre fogja tenni az eleve nem ilyen áramra méretezett 16KV/0,3A diódákat (BY16)
http://www.diotec.com/pdf/by4.pdf
Ha elhisszük a katalógus 100A-es impulzusáramát, akkor ez ki kell hogy bírja az impulzusüzemet.
Ezért többet párhuzamosan kapcsoltam, és 1 ohmos kiegyenlítő ellenállásokat raktam velük sorban.

Kondenzátornak vagy impulzusüzemű elkót (vaku-kondenzátor) vagy inkább motorindító vagy motorüzemi kondenzátort tegyünk be! Ez lehet hogy drágább, de sokkal kisebb a belső ellenállása, ezért kb 1/4 kapacitás elegendő az elkóhoz képest. Az impulzusáram értéke így is nagy lesz.

Az inverterről való töltést izzó helyett célszerűbb egy kevésbé törékeny, és kevésbé melegedő fénycsőfojtóval megoldani. Bár egyes állítások szerint nem mindig működik megfelelően.
A gondot nem ez okozza, hanem az hogy a motor gyújtási frekvenciája egy lebegést hoz létre az inverter 50Hz-es frekvenciájával, és a plazma-gyújtás össze-vissza működik. Ezért tervezem egy változtatható energiájú, és nagyfrekis inverteres táplálású változat megépítését, ahol ezek nem jelentkeznek. De előbb ki kell tapasztalni mit is csinál a motorban egy ilyen speciális nagy energiájú kisülés.


kedd márc. 25, 2008 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. márc. 09, 2008 19:58
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Szentes
Hozzászólás 
Hogy álltok a plazmagyújtásos-motorkerékpáros teszttel?


kedd márc. 25, 2008 16:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot], Google [Bot] valamint 61 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség