Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:54



Hozzászólás a témához  [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő
ENERGIAKICSATOLÓ SZERKEZETEK 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Még nem számolgattam, mekkora energiát lehetne elérni, de a feszültség növelésekor a kondival soros tekercsen is nagy lesz a feszültség, de az áram kicsi lesz.
Ezért a tekercset vékony műanyagszigetelésű huzalból fogom csinálni, azon a szigetelés jópár kV-ot elbír.
Viszont a vízkondenzátor értéke szerintem elég kicsi lesz, hiába 80 a víz dielektromos állandója, a kondenzátorlemezek 2-3 mm-re lesznek egymástól.
Régebben már csináltam vízkondenzátort, egy tranzisztoros oszcillátorba beraktam, hogy a frekiből ki tudjam számolni a kapacitását, és úgy emlékszem, elég kicsire jött ki.

Tulajdonképpen csak annyira szeretnék felmenni az energiával, hogy meginduljon a gázfejlődés. Én azzal is megelégednék először, ha csak 10%-os lenne az elektrolízis hatásfoka. Egy kis kompakt elekrolizáló cella, amibe csak tiszta víz kell, meg egy inverter hozzá, az is kész főnyeremény, ha forrasztáshoz szükséges durranógázt tudok előállítani vele.
Ha pedig a hatásfok nagyobb lesz ennél, vagy 100%-fölött lesz, az már csak hab a tortán. :lol:


vas. nov. 18, 2007 0:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
A vízkondenzátort szvsz desztillált vízzel lenne jó megcsinálni. Az egyébként azért jó, mert 80-as a dielektormos állandója.
10kHz de mekkora energia? Az lenne az igazi, ha ezt a pár kJ-t 10kHz-en lehetne kisütni :shock:


szomb. nov. 17, 2007 23:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Én inkább valami félvezetős inverteres dologban gondolkodok, hogy a kisüléseket néhányszor 10 kHz-es ismétlődéssel lehessen megcsinálni.
Azt tervezem, hogy csinálok egy vízkondenzátort, és sorba vele egy tekercset, majd az egészet rezonanciafrekin meghajtani, hogy a vízkondenzátoron jó nagy feszültség-amplitúdók jöjjenek létre.
Aztán a vízkondenzátor lemezeit vagy el kell választani valami lukacsos dologgal, vagy nem.
Valószinűleg valami jó szigetelővel be kell vonni a lemezeket, és a bevonatnak apró lukakat kell tartalmaznia.
Meyer találmányi leírásában is szerepel olyasmi, hogy az elektródokat nagy ellenállásúvá kell tenni.


szomb. nov. 17, 2007 23:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én szikraköznek egy pneumatikus munkahengert használtam, a kompresszor erőlködése hallható a szikrák előtt :) Frankó így, mert kis gombnyomásra sül ki. Esetleg azt lehetne, hogy két tökéletesen polírozott élü üveget kicsit bevágni az élüknél, és úgy rakni a vízbe egymással szemben. Úgy is nagyon kicsi lenne a rés, és az üveg az bírná szerintem a dolgot. Esetleg nagyobb feszültséggel megpróbálni? Még én sem próbáltam de 3 kondi 45kV-ot bírna :shock: esetleg marx generátor..


szomb. nov. 17, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mindkét elektróda belelóg a vízbe, csak a vízben haladó áramot össze akartam sűríteni, így ráhúztam egy pipettát az egyik elektródra, és a pipetta belelógott a vízbe, de a vastagabbik vége kiállt a vízből, és ott dugtam be a vízbe az elektródot.
Lényegében ugyanaz, ha két külön pohárba teszek vizet, mindegyikbe egy aludrótot elektródnak, és a két poharat összekötöm egy vízzel telt vékony csővel, úgy, hogy a vízzel telt vékony cső végei a víz alatt legyenek, így az áram a vízben az egyik pohárból a vékony csövön át megy a másik pohárba, és a vékony csőben lévő vízben jó nagy lesz az áramsűrűség.
A szikraköz meg a kapcsoló szerepét tölti be.

Látom a videóról, hogy te inkább felrobbantottad a vizesflakont. :lol:

Te mivel kapcsoltad a kondit a vízre? Ez nem látszik a videóról.

Tulajdonképpen én egy olyan impulzust akartam, ami elég nagy ahhoz, hogy a jelenség létrejöjjön, mármint a gázképződés, de ne legyen olyan nagy, hogy felugrik a vizesflakon.
Szerencsére ez hamar megvolt, kb. azt hiszem májusban. Addig nem akartam közölni a fórumon, amíg meg nem bizonyosodtam, hogy megismételhető, és a vízzel kapcsolatos. Mert az üvegpipettából max oxigéngáz tud fejlődni, de egy műanyagcsőből sok más gáz is fel tud szabadulni.

Az első kisérleteket műanyag zacskóval végeztem, aminek a falát elektromos szikrávak ütöttem át, ez adja a legkisebb lukat. Aztán a vízben a szikrák hamar kitágították ezt a kis lukat.


szomb. nov. 17, 2007 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Nem egészen értem, az egyik elektróda tulajdonképp teljesen el van szigetelve a víztől? Ugyanezzel a felépítéssel megcsináltam ezt én is, de közvetlen mindkét elektróda a vízben volt, így meg a vödörnyi víz arrébb ugrott 20 centit :) Jó nagy vörös villanás volt benne, én asszem 20uF-ot használtam (4-et a nagy BME-s kondikból) De ha szikraköz nélkül próbálnánk, esetleg előionizált szikraközzel, nem esne nagyobb fesz a víznél?
Itt a végén vannak a vizes durrantások (itt csak az volt a cél, hogy megnézzem, mit csinál vízben, és a vödrösnél látni a 4 kondit)
http://www.youtube.com/watch?v=ce2xQYN4EkU


szomb. nov. 17, 2007 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. feb. 06, 2006 22:46
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Én Egely Tértechnológia című könyvében olvastam először a Meyer féle vízbontóról, kb. 15 évvel ezelőtt. És rengeteget töprengtem rajta.
A következőkre jutottam:

A vízben elsősorban a vándorló protonok vezetik az áramot.

Mivel a protonok sebessége elérhet egy maximumot, az áram növelése csak úgy lehetséges, ha a vándorló protonok száma nő.

Az áram * a víz ellenállása = feszültség.

Először nagyfeszültségű impulzusokat vezettem egy pohár vízbe. Nagyrészt semmi nem történt, később nagyon apró gázbuborékok jelentek meg az alu drótokon, amit elektródának használtam.
De így nem tudtam igazi nagyfeszültséget létrehozni a vízben, ahhoz a víz túl jó vezető (csapvíz).
De ha a víz egy kis térfogatában az áramsűrűséget úgy meg tudnám növelni, hogy a víz ellenállásán nagy feszültségesés jön létre, akkor megkapom a nagyfeszültséget.
Így a pohár vízbe mártott két aludrót közül az egyikre ráhúztam egy üveg-pipettát, és az áram, miközben a drótból a vízbe ment, majd az üvegpipetta vízzel töltött csövében haladt tovább, végül elérkezett a pipetta leszűkült végébe, ahol is a szűkület miatt az áramsűrűség jól megnőtt.

A megfigyelt jelenségek elég izgalmasak voltak:
1. a pipetta szűk végénél fényjelenség jelent meg, vagyis fotonok léptek ki a vízből, pontosabban a vízmolekulákból
2. a fényjelenséggel együtt viszonylag nagy, 3 - 4 mm átmérőjű gázbuborék jelent meg a pipetta szűk végénél

Nem vizsgáltam a gáz összetételét, de szerintem ha ez a buborék gőzbuborék, akkor nem érne fel a víz felszinére, mert a pohárban kb. 20 fok Celsius hőmérsékletű volt a víz. De össze lehet gyűjteni ezt a gázt egy lefele fordított átlátszó pohárban, és ha gőz, akkor eltűnik, ha gáz, akkor megmarad.
Nem sikerült megfigyelnem, hogy a pipettában is felment-e egy gázbuborék, vagyis hogy a pipetta szűk végén megjelent fényjelenség mindkét végén keletkezett-e gáz.
A gázról az az elképzelésem, hogy O2 és H2 keveréke, és valószinűleg bejuthatott a pipettába is, mert kb. félórai kisérletezés után bekövetkezett egy jó nagy pukkanás, és a pipetta darabokra tört.

Ezt a kisérletet egy természettudományos alapkisérletnek tekintem, ahol is elektrolízis történik a vízben, távol a kisérletben felhasznált fémes vezetőktől.

A mai fizikai ismereteim szerint a közetkező folyamatok játszódnak le:
1. az áramsűrűség növelésével a vízben nő a feszültség, és így nő az elektromos térerősség is
2. a vízben az áramsűrűség növelése miatt a megnövekedett számú vándorló protonok - melyek vízmolekuláról vízmolekulára ugrálva vagy csúszva haladnak, átmenetileg H3O+ hidroxónium-iont létrehozva a vízmolekulából - megnövekedett számú OH- negatív töltésű hidroxid-iont hagynak maguk után
3. az elektromos térerősség a vízben elér egy kritikus értéket, ahol az elektronok elkezdenek leszakadni az OH- negatív töltésű hidroxid-ionokról
4. a szabad elektronok találkozhatnak egyrészt a protonokkal, és H atomot hozhatnak létre, vagy találkozhatnak OH gyökkel, H2O vízmolekulával, és ezek a találkozások okozhatják a fényjelenségeket, és az elektrolízis jelenségét is
5. mialatt a nagy áramsűrűség jelen van a vízben, a fénykibocsájtás is jelzi a nagy energiasűrűséget, ezáltal feltételezem jelenlegi ismereteim alapján, hogy a keletkező H és O atomok, melyek amúgy maguk is rendkívül reakcióképesek, könnyen visszaalakulnak vízzé, tehát a gázképződés feltehetőleg az áramimpulzus lefutó szakaszában a legnagyobb

Tehát a legtöbb gáz úgy nyerhető ki, ha az áramimpulzus gyorsan felfut, az áramsűrűség, és ezzel együtt az elektromos térerősség eléri azt az értéket, ahol az elektronok elkezdenek leszakadni az OH- negatív töltésű hidroxid-ionokról, és ebben a pillanatban az áramimpulzus amilyen gyorsan csak lehet, lefut. Ez egybe is vágna Meyer találmányi leírásával.

Mindezeken túl amikor az áramimpulzus lefutó szakaszában a nagy energiasűrűség lecsökken a pipetta végénél, és a keletkező H és O atomok, melyek amúgy maguk is rendkívül reakcióképesek, elvileg statisztikusan egyenletesen eloszolva vannak jelen, vagyis vizzé kellene reagálniuk egymással. A gázképződés szerintem nem magyarázható meg a mai ismereteinkkel.
Ennélfogva szerintem pl. Meyer magyarázata a szabadalmában a vízmolekula szétszakítására nem állja meg a helyét. Szerintem nagyrészt sikerült reprodukálnom azokat a fizikai alapjelenségeket, amelyek alapján Meyer vízbontója működik, és mivel nincs magyarázat a gázképződésre, ezért egy olyan új természettudományos jelenséggel állunk itt szemben, amit még kutatni kell.
Amennyiben ez az új természettudományos jelenség alapjelenségnek bizonyul, akkor ez magyarázat Meyer sikertelenségére: természettudományos alapjelenséget, mint pl. tömeg, gravitáció, elektron stb. nem lehet szabadalmaztatni. Én elhiszem, hogy sok pénzbe kerül a kutatás és a fejlesztés, de szerintem ha egy találmány egy új természettudományos alapjelenség felhasználásával működik, akkor az már nem szabadalmaztatható, amíg közismert nem lesz az adott természettudományos alapjelenség.
Na most Meyer csak úgy tehette volna közzé ez az új természettudományos alapjelenséget, ha bemutatja a berendezése pontos leírását. Amit meg nem akart megtenni. És veszített.

Végezetül a kisérleteim elektromos berendezései:
egy kb. 10uF-os kondit töltöttem fel kb. 10 - 20 kV-ra, a vizesedénybe tettem két alu-huzalt, az egyik a kondi egyik kivezetésére volt kötve, a másik alu-huzal egy szikraközön át volt a kondi másik kivezetésére kötve. A szikraköz távolságának állításával lehetett a impulzusok nagyságát állítani. Szóval a kondi egyre csak töltődött, és amikor a szikraköz átütött, az elektromos impulzus belement a pohár vízbe az alu-drótokon.
Végeztem kisérleteket műanyag zacskókkal is, pipetta helyett az egyik aludrótot vízzel telt műnyag zacskóval szigeteltem el a másik aludrótttól a vizespohárban. A vízzel telt műnyag zacskón tűvel csináltam egy kis lukat, hogy ott át tudjon haladni az áram, és be tudjon sűrűsödni. Az impulzusok 4-5 mm átmérőjűre tágították a kis lukat. Volt olyan is, hogy az elektromos impulzus visszagyújtotta a buborékban a durranógázt, jó nagy durranásokat hozva létre. Ilyenkor a lukat 10mm-esre is kitágította a robbanás.
A pipetta leszűkülő végében is látható nyomai maradtak az eróziónak, az energiasűrűség valahogy koptatta az üveget is.

Még tervezem, hogy mázatlan cserépedénnyel is el kellene végezni a kisérletet, mivel ott nem egy kis luk van, mint a pipettán, hanem egyenletesen porózus a cserépedény. 8)

Üdv
Spark2


szomb. nov. 17, 2007 21:37
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Akkor nembeszélemrá a Ferit , pedig már éppen hívni akartam .


vas. nov. 11, 2007 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mócsing írta:
És akkor Te elemnélkül fogsz fütyülni ?


akár az energiakicsatolós topicba is beírhatnád! :wink: Ugyanis elem (külső energia)nélkül fütyülni = örökmozgó.


vas. nov. 11, 2007 17:45
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
És akkor Te elemnélkül fogsz fütyülni ?


vas. nov. 11, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Akkor már miért nem arra próbálod rábeszélni Gyurcsányt, hogy adjon nekem tíz millát? Több esély van rá, és jobban is járnál vele!


vas. nov. 11, 2007 14:47
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Márcsak arra kellene rábeszélni , hogy fütyüljön elem nélkülis . :hm:


vas. nov. 11, 2007 13:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Amiből le lehet vonni azt a következtetést, hogy vagy a mikrofon, vagy a hangszóró (vagy mindkettő) érzékenysége ekkora hangerő mellett pont eléri a gerjedéshez szükséges határt, nagy hangerő mellett viszont kisebb.


vas. nov. 11, 2007 11:42
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Este kipróbáltam csendes helyiségben . Órákhosszatt fütyörészett ,nemvolt semmilyen elhalkulás ahogy vártam .


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mócsing vas. nov. 11, 2007 13:51-kor.



vas. nov. 11, 2007 8:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Megelőztél, de nem baj.

Idézet:
a szénmikrofon hangerősség hatására változó ellenállás.

Inkább nyomás hatására. Mivel a szemcsék nagyon lazán érintkeznek, már kis csomás hatására is nagy ellenállásváltozás, és így nagy áramerősségváltozás jön létre. Olyan, mint sok kis nyomógomb! A nyomógomb is erősítő! Kis teljesítménnyel egy nagyobbat kapcsol.


szomb. nov. 10, 2007 17:57
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Mócsing írta:
A szénmikrofon hogyan mûködhet erõsítõként ? Egyébként az erõsítõs mikrofonnal nem gerjedtbe .


a szénmikrofon hangerősség hatására változó ellenállás. A tranzisztor is változó ellenállás. A kérdés csak az, hogy a bemenő teljesítmény kisebb-e vagy nagyobb a kimenőnél. Mivel nagyobb, ezért erősít.


szomb. nov. 10, 2007 17:47
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
SPafi írta:

Ezek szerint a visszacsatolás mértéke épp a gerjedés határán volt. Attól még az energia 90...99 %-át az elem adta.

Igen lényegében az elem adja az energia nagyrészét . Nemcsak a gerjedés határán volt ,hanem gerjedt is folyamatosan . A csettintés hatására csak felerősödött .Csendes helyen ez valószínü úgyfog működni ,hogy a csettintés hatására elkezd fütyülni , aztán szép lassan elhalkul . A szénmikrofon hogyan működhet erősítőként ? Egyébként az erősítős mikrofonnal nem gerjedtbe .


szomb. nov. 10, 2007 14:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem az elem azért kell hogy egyenáramulag működhessen ,


Elem azért kell, hogy egyáltalán működhessen. Ha szénmikrofon van benne, akkor a szénmikrofon önmagában egy erősítő, ha másfajta mikrofon, akkor abba be van építve egy félvezetős erősítő. Mindkét esetben az elem biztosítja a gerjedéshez szükséges energiát.

Idézet:
Mikor csettintettem , felerősödött a hang ,aztán visszaállt az eredeti szintre .


Ezek szerint a visszacsatolás mértéke épp a gerjedés határán volt. Attól még az energia 90...99 %-át az elem adta.


szomb. nov. 10, 2007 11:26
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szerintem az elem azért kell hogy egyenáramulag működhessen ,de a gerjedéshez semmi köze ,az akusztikus visszacsatolás miat jön létre . Gondolom a morzegyakorló a billentyü lenyomásakor kattant egyet ,az indította el a füttyöt ,ami folyamatosan halkult . Nálam azért nem halkult el ,mert a számítógépek zaja adta a fennmaradáshoz szükséges +energiát .
Mikor csettintettem , felerősödött a hang ,aztán visszaállt az eredeti szintre .
Este majd kipróbálom csendesebb helyen is .


szomb. nov. 10, 2007 10:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Az a gyanúm egészen prózai oka van a gerjedésnek .

Igen, az elem :)

Valami jo regi ujsagban volt is egy iras arrol,
hogy igy ()is lehet olcson morzegyakorlot csinalni
(amikor meg nem volt tranzisztor, de egy
csobugot osszehozni is eleg maceras volt...).


szomb. nov. 10, 2007 9:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Megtaláltam a kagylókat ,eléggé romos állapotban . Rosszul emlékeztem , az egyiken 9V-os elemcsatlakozó volt . Tehát elem az volt a körben . Némi generálozás utánn ,simán összegerjedt . Sikerült úgy összetámogatni ,hogy több mint negyedórát fütyült egyfolytában . Az a gyanúm egészen prózai oka van a gerjedésnek .


pén. nov. 09, 2007 19:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Nemvolt semmilyen felvezetés . Arra nemlehet alapozni egy szivatást ,hogy én úgyis leveszem egyszer a két hallgatót ,és elkezdek játszani vele .
Maradjunk annyiban , megpróbálom megszerezni a kellékeket . Aztán megírom az eredményt ,azt is ha nemsikerült .


hétf. nov. 05, 2007 20:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Senki nem néz hülyeének.Annyi történt,valaki megtréfált(-a a többieket) egy elemmel,a matávos bakelitkagylóban bőven van hely neki.


hétf. nov. 05, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Igazadvan Spafi ,ez csak egy ragályos halucináció lehetett . Ahogy megmutattam a főnökömnek , ő is menten elkezdett halucinálni , és közölte hogy ez nemműködhet . Egyébként ha Te írod le ugyanezt ,most én néznélek hülyének . Kár volt .
Beszélek a kollégákkal hozzák vissza a kagylókat ,ha nem egy kóbor parajelenség volt ,újra működnie kell .


hétf. nov. 05, 2007 20:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Örök kérdés: mindig keressük a forrást... Örökmozgó szerintem sincs, de véleményem szerint nem ismerünk mindent. Különösen a részecskefizika bizonyos területein, és a gravitáció és az elektromossság kölcsönhatásai tekintetében.


hétf. nov. 05, 2007 19:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mócsing!

Rosszul emlékszel. Örökmozgót ne gyártsunk!


hétf. nov. 05, 2007 17:36
Profil Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Régi fekete kagylók voltak . Nem volt azokban elem . Egy laposelemet szoktunk sorbakötni velük . Ha nem saját tapasztalat lenne ,én sem hinném el . Nememlékszem milyen mikrofon volt bennük .


hétf. nov. 05, 2007 16:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 21:12-kor.



hétf. nov. 05, 2007 15:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A telefonkagylóban szénmikrofon van,ami nem termel áramot ha rábeszélnek,hanem az ellenállása változik a hanghullámoktól.
Vagyis csak valami külső energiaforrással tudtatok beszélgetni.

Van dinamikus mikrofon,amiben feszültség keletkezik,de abba nagyot kell ordítani,hogy tizedakkroa feszültség keletkezzen ami egy hangszóró membránját megmozdíthatná..vagyis esélytelen tápegység nélkül elektromos telefont építeni.


hétf. nov. 05, 2007 15:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
A cégnél volt 2 telefonkagylónk , amiket nagyritkán kábel átbeszélésre használtunk . Egyszer egyméshoz tartottam a két kagylót , úgy hogy egymás mikrofonjába beszéltek .És begerjedt . Pedig nemvolt elem bekötve ,csak a krokodilcsipeszeket kapcsoltam össze !


hétf. nov. 05, 2007 8:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
http://www.youtube.com/watch?v=UtYvkLkxh3g

A testatika gépről tud valaki valami értelmeset mondani? Nem én építem, de a káoszból jó lenne valami értelmeset kihámozni.

http://peswiki.com/index.php/PowerPedia:Testatika
http://images.google.hu/imgres?imgurl=h ... u%26sa%3DN


szomb. nov. 03, 2007 23:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Virgo köd...Csepel, műhely,
Hozzászólás 
SPafi írta:
Idézet:
Nyilván a széllökések(ben lévő egyik komponens) frekvenciája pont megegyezik a hinta sajátjával.


Vagy nem. Konstans sebességű szél is tud lengéseket okozni, ezt mindenki tudja tapasztalatból. A magyarázat az, hogy a hinta nem lineáris viselkedésű, a szél hatására kissé elfordulva megnő a légellenállása, és még jobban belekapaszkodhat a szél, majd mikor megint kis légellenállású pozícióba kerül, akkor lecsökken az erő, és ezek a (nem a szélsebesség változásából adódó) erőváltozások lengetik be a hintát, amiben természetesen a rezonancia is szerepet játszik, de nem önmagában. Jól látható, hogy leállítás után nagyon nehezen indul be a folyamat, de miután egy kis mozgás kialakul, már rohamosan fokozódik a lengés. Ha csak sima lineáris rezonancia lenne, akkor a leállítás után hirtelen megindulna, és egyre lassabban nőne az amplitúdó.


Ja.
Látszik is, hogy a csavarodási frekije az ülőkének meglehetősen egybeesik a lengési frekivel.
A szélirány a lengésre jellemzően merőleges és többé-kevésbé egyenletes. Így a csavarodás miatt, éppen a kilengés végpontjai környékén jelentkező, váltakozó irányú tolóerőt ad a szél az ülőfelület oldalvetületén, mint valamiféle vitorlán.

Ilyen szeles helyen kell szélgencsit építeni.

Abban aztán még huhognának is a tanárnő szellemei!


vas. okt. 28, 2007 5:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Ahogy SPafi írta, a hinta kóvájog, csavarodik, és így kihasználja a szelet. Ezt én is megfigyeltem elsőre! Aztán lehet, hogy pofára esnénk, ha leárnyékolva is mozogna! :)


szomb. okt. 27, 2007 23:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Lehet mechanikai rezonancia is.
De ha búra alatt nem csinálja....
Maradna még a termikus eredetû légmozgás,de az itt valószínûtlen.


főleg azért, mert jól hallhatóan fújt a szél. Természetesen amit fentebb írtam az nem kizárólagos, hanem az egyik lehetséges megoldás. Pafinak igaza van, hogy előállhat másképp is, akár konstans szélből. Pozitív visszacsatolás / fázistolás.


szomb. okt. 27, 2007 22:51
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Lehet mechanikai rezonancia is.
De ha búra alatt nem csinálja....
Maradna még a termikus eredetű légmozgás,de az itt valószínűtlen.


szomb. okt. 27, 2007 22:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
ha nem állt volna le, azaz nem a széltől van


Nem "azaz". Hiába állják körbe, az nem szünteti meg a szelet (teljesen).

Egyébként nincs értelme meg nem történt dolgokra megpróbálni magyarázatot találni.


szomb. okt. 27, 2007 22:11
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Hát ha nem állt volna le, azaz nem a széltől van, akkor mitől lehet még?


szomb. okt. 27, 2007 21:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Talán jobb is hogy nem, így legalább nem vontak le ebből is elhamarkodott következtetést. Nem biztos, hogy megállt volna.


szomb. okt. 27, 2007 21:28
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Annyi ember közül senkinek nem jutott eszébe, hogy egy élő fallal eltakarják? :roll:


szomb. okt. 27, 2007 17:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Érdekes fizikai feladat lenne alaposabban tanulmányozni a mechanizmust, a csavaró és lengő mozgás közti csatolást, az erő spektrumát és fázisát, de a végeredményben semmi meglepő nem lenne.


szomb. okt. 27, 2007 13:41
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Idézet:
Nyilván a széllökések(ben lévő egyik komponens) frekvenciája pont megegyezik a hinta sajátjával.


Vagy nem. Konstans sebességű szél is tud lengéseket okozni, ezt mindenki tudja tapasztalatból. A magyarázat az, hogy a hinta nem lineáris viselkedésű, a szél hatására kissé elfordulva megnő a légellenállása, és még jobban belekapaszkodhat a szél, majd mikor megint kis légellenállású pozícióba kerül, akkor lecsökken az erő, és ezek a (nem a szélsebesség változásából adódó) erőváltozások lengetik be a hintát, amiben természetesen a rezonancia is szerepet játszik, de nem önmagában. Jól látható, hogy leállítás után nagyon nehezen indul be a folyamat, de miután egy kis mozgás kialakul, már rohamosan fokozódik a lengés. Ha csak sima lineáris rezonancia lenne, akkor a leállítás után hirtelen megindulna, és egyre lassabban nőne az amplitúdó.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi szomb. okt. 27, 2007 22:17-kor.



szomb. okt. 27, 2007 13:14
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tipikus példája a hiszékeny tudatlan rácsodálkozásnak. Mi innen az elektro fórumról megmondjuk látatlanban 99%-ra mitől leng,a hírek szerint viszont "a tudósok zavarban vannak". Na,no comment.

Egyébként lehet akármilyen rezonanciajelenség,ha nem a szél,akkor készülődik a földrengés,amit nem is érzünk,de a hinta pont "összeszedi" az energiát a mikrorengésekből.
Vagy nem lesz rengés,csak épp van egy rossz sín a metróban onnan 500méterrea föld alatt...és a szabványos sebesség az adott pályaszakaszon*kereke száma..... :D :D
Majd kicserélik a sínt a pályamunkásaok,a rejtélyes lengés meg elmúlik,a "tudósok" meg sosem fogják "megérteni".. :D
Kabaré :roll:


szomb. okt. 27, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
egyértelmű a búvárhír. Nyilván a széllökések(ben lévő egyik komponens) frekvenciája pont megegyezik a hinta sajátjával.


szomb. okt. 27, 2007 11:24
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Valami rezonancia jelenség lehet, mint anno a Takoma-hídnál. Egy bizonyos szélnél van olyan hogy egy fán a levelek mozdulatlanok, de egyetlen (!!) levél viszont leng mint az őrült. A saját szememmel láttam.


szomb. okt. 27, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Imádom az ilyet! Odagyűlik egy halom fizikus, és nem találja a magyarázatot.
De ez még hagyjaám, de azt sem tudják megcáfolni, hogy a széltől van-e, vagy sem!? Hát könyörgöm, körbe kell csak állni, voltak ott elegen!

Na ha akkor is hintázik, akkor már én is kiakadnék! :)

Egyébként szeretnék ilyen szeles helyen lakni, mert tuti lenne szélkerekem. Itt MO-on alig fúj!


szomb. okt. 27, 2007 11:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://index.hu/politika/bulvar/hinta1026/


szomb. okt. 27, 2007 10:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Szerintetek indukciós kemencével lehetne fűteni, például, ha a tekercs közepébe egy vascső lenne és azon lenne keresztül vezetve a víz.


szer. okt. 17, 2007 19:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Gafly írta:
http://www.vatera.hu/talalmany_35916256.html


sza.ros 10milláért meg lehet venni egy sokezermilliárd eurós találmányt? A hü.lyének is megéri! :lol:


kedd okt. 02, 2007 11:08
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
http://www.vatera.hu/talalmany_35916256.html


kedd okt. 02, 2007 10:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 04, 2007 17:41
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hozzászólás 
Látátok már ezt?http://heyokamagazine.com/HEYOKA.9.JohnKanzius.htm Valószínű, hogy maser-el megy?Mi a véleményetek róla?


pén. szept. 28, 2007 13:55
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 823 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 54 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség