Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 4:31



Hozzászólás a témához  [ 2008 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Következő
Egyutas hangdobozok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
hja, mert a reprodukálható átalakításod nekem barkácsmunka. Ennyi. Vajon mi lenne, ha még kapnál tőlem néhány magas-tölcsért a salokhoz, és azt is ráragaszthatnád. :D Közel már a Kánaán.

Azt mondod jó. Jó, ennyivel nem győztél meg, én azt kérdezem, miért? ;)

Egyébként a hangsugárzóid szintén barkácsolás eredményei, ezt ebben a topikban te is sokszor leírtad már, hogy jól vagy rosszul végződtek ezek a "kísérletek", azt majd eldönti minden szerencsés, vagy szerencsétlen hallgató, ;) egyéb egzakt bizonyíték úgysincs róla, csakis a vegyes véleményekre, hol elégedett, hol az alkotót elátkozó beszámolókra hagyatkozhatunk. Nekem igazán mindegy, de boldog ünnepeket.


szomb. dec. 15, 2007 0:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia Laci!

Igen, tudom hogy hangszórókat gyártasz, Te pedig azt tudod, hogy én hangsugárzókat gyártok, de még egyet sem hallottál közülük, mégis barkácsolásnak nevezed munkámat. Nem tartod érdekesnek a dolgot?
A magam részéről csak annyit foglakozom a hangszórókkal, hogy megveszem őket, építek hozzájuk pár dobozt, és ha kell, minimálisan átalakítom őket (csak reprodukálható átalakításról lehet szó, ami sorozatgyártásnál kivitelezhető), és ami jó, azt használom, illetve ajánlom másoknak, kiknek igénye van a jóra. Azokat a hangszórókat, miket itt, ezen, és más fórumokon ajánlottam, páran kipróbálták, és nagyon jó véleménnyel voltak. Ezek a tények. Azt én sem állítottam, hogy minden hangszóró jó, és csak ettől, vagy attól a gyártótól szabad vásárolni, mert ez nem lenne igaz. Az elmúlt 1,5 hónapban 10-12 új hangszórót vásároltam, és próbáltam ki (pár Hi-Vi hangszóróm is van), de csak 2, esetleg 3 típus nyerte el a tetszésem. A többi kuka.

További jó barkácsolást kívánok, és temérdek apró hangszórócskát a fenyőfádra!

Üdv: -L-


szomb. dec. 15, 2007 0:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Laci, hangszórókat gyártok/tervezek, te ezt nagyon jól tudod, találkoztál is a munkámmal.
A sal pedig nem gyárt hangszórót, de amit importál az sem nevezhető annak. 10001 oka van, és ellentétben veled én ezeket az okokat fel is tudom sorolni (nagy gyártási szórás, ellenben nem létező impulzusválasz, esztétikum, szerelési hanyagságok, membrán anyaga, azon bármilyen bevonat hiánya, lengőcsévék, vasak, mágnesek hiánya, kosár-rezonanciák... hosszú a lista). Ezt rontod még a porvédő-vagdalással, ami igenis barkácsolás, viszont legalább értelmetlen. Egyébként nem istenítek semmit, erre még nem láthattál példát tőlem soha (látod látod... akkor ki is hazudik itt és most?) csak az általam tapasztalt valóságot írom le.

Utoljára írom, hogy te is megérthesd: videoton hangszóró ma már nincs. Kb. 10 éve, szóval jól le vagy maradva ebben is. És mielőtt MOD-ért merészelnél kiáltozni, ajánlom figyelmedbe a saját írásod, mert furcsamód nem én kezdtem vidit emlegetni (minden hibája ellenére azér csak jobb volt a kínai hulladékoknál...).

Ui. volt már ebben a topikban egy saját hangszórómmal "épített" vagy inkább összedobott egyutas, de azt abban a formában a doboz miatt nem ajánlhatom senkinek. :D Tudod nekem van önkritikám.


csüt. dec. 13, 2007 9:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia shalafi66!

Téged miért utálnak minden fórumon?
Ahol megjelensz, mindent lehordasz a sárga földig, és megdicsőülve távozol. Ebben mi a jó neked?
Például az általad selejtnek kikiáltott SAL hangszórók közül több típus is 100x különb az általad istennek tartott VIDI (H2000) hangszóróknál, és még olcsóbbak is. Csak tudnám, hogy mire erőlködsz? Élvezed a kudarcot? Furcsa ízlésed van.

Állításod szerint okkal, és joggal minősíted barkácsmunkáimat. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha találkoztál volna barkácsmukáimmal, de soha, sehol sem találkoztál egyikkel sem, ami annyit jelent, hogy hazudsz.

A szélessávú hangsugárzóknál maradva (moderátor is van), kérlek tegyél fel egy, vagy több általad tervezett Vidi (H-2000 kft.) szélessávú hangszóróval építhető doboztervet, hogy legalább egyszer az életben láthassak egy általad tervezett hangsugárzót. Legnagyobb sajnálatomra eddig egyetlen munkáddal sem találkoztam, ami elég kínos rád nézve. Sőt! Egyetlen kiállításon sem hallottam az általad istennek tartott VIDI-H2000 hangszórókból egyet sem, amit kifejezetten cikkinek tartok a cégedre nézve.
Tudod, olyanok vagytok, mint ha nem is léteznétek. Ha Te nem acsarkodnál minden létező fórumon, senki se tudna arról, hogy a Videoton roncsaira épülve dolgozik egy hangszórókat gyártó kft.

Üdv: -L-


csüt. dec. 13, 2007 1:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Drága lovag, a te barkácsmunkád minősítettem, okkal és joggal, nem a sonidót, azt épp én ajánlottam kalminak. A 88dB pedig csak egy szép álom, akkora kompenzálómágnes nincs a földön. :mrgreen: Ööö és Videoton hangszórók ma már biztosan tudom, hogy nincsenek, szóval nem tudom miről írsz, de most is nagy lehet a zavar nálad.. odaát. És egyesek még azt mondják, az igazság odaát van... pf.

Ui: a normalitással kapcs. ajánlom neked azt a régi, már-már bibliai példabeszéd értékű, sokszor próbált és mindannyiszor bevált közmondást, ami úgy kezdődik: "bagoly mondja verébnek..."

Jóéjszakááát. :D


hétf. dec. 10, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia shalafi66!

Hát te itt vagy?
Ha szabad kérdeznem miért?
Az egyutas hangsugárzókhoz kicsit sem értesz (ez a többutasokra is igaz), és a fényévekkel fölötted álló Sonido szélessávú hangszórókra teszel megjegyzést. Normális vagy?
Kérlek, maradj a kaptafánál, ami a Te esetedben a levitézlett Videoton hangszórók meddő dicsőítése.
Másba jobb, ha bele se fogsz.


Baráti üdvözlettel: -L-

Ui.: Az SR-2010-es mélynyomót ma kiegészítettem egy ellen mágnessel, és nagyon király lett. Az eredeti 84dB-es érzékenység 88dB-re nőtt, és minden regiszter tisztábban, dinamikusabban szólal meg. Az ellen mágnest egy szétázott autóhangszóróból termeltem ki, de ha vásárolni kellett volna, akkor a kapott hang bőségesen megérné a beruházást.


hétf. dec. 10, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Tán jobb mint a sonidó. :D Mélyátvitelben talán... de csak TL-ben. Egyébként b-reflex dobozban meg nem működőképes az az SR. ;)


vas. dec. 09, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
[quote="kalmi79"]No!
Ma voltam a nyóckerbe a SONIDO-nál,mert úgy hallottam kifejlesztett egy olyan 20 centis szélessávú hangszórót, amihez a Qts adata alapján illik a reflex doboz.
Nos ezt megelőzően már jártam ott mikor a HB1-es mélyeket peremeztettem, és akkor már végighallgattam a tölcséreket, és nagyon tetszettek annak ellenére, hogy sokan szidják ezeket a dobozokat.

Hála istennek, nem csak hogy volt ilyen reflexbe való hangszórója, de be is volt épp szerelve egy demo dobozba. Meghallgattam.


Zseniális!!! Nagyon bejön a hangja.bele vagyok szerelmesedve!!! Minden hangszer a helyén, nagyon jó mély és precíz középhangok. A térleképzése atom! A magasai elsőre kicsit kevésnek tűntek de 5 perc eltelte után már pont rendben volt. Valószínűleg a kétutas dobozomba még mindig nincs elég ellenállás a magas előtt és hozzászoktam a dóm hangjához.
a hangszórók darabára 34 ezer forint (bruttó). Nem olcsó!
A fostex FE 206 31 ezer bruttó, de állítólag annak nem lenne ilyen mélye egy reflexdobozban. Meg egyébként is én rajongok a hazai dolgokért.

Szóval még azért várok a döntéssel, de nagyon mély benyomást tett rám ez a sugárzó. Utána bekötöttük a 17 centis tölcsért. Nem mondom, hogy összességében nem volt jobb, de annyira egetverő különbséget nem hallottam. Most majd biztos jól megkapom a magamét, hogy mekkora szentségtörés egy egyutas reflexdoboz ( főleg a viba akad ki ilyen dolgoktól, aki köcsögrezonátornak nevezi a reflexdobozokat ), de engem ez annyira nem hat meg. Annyival nem tetszett jobban a tölcséres, hogy egy rakás pénzt és időt öljek a famunkába, és szívjak vele. Nem vagyok asztalos, viszont mással pedig nem akarom megcsináltatni, mert ez mégis DIY!!! Nagyon igényesen megépítve és teljesen készre szerelve a két doboz kijön 100 ezer forintból, a hangja pedig szerintem sokkal többet ér!
Nem akarom felkorbácsolni az ellentétes nézeteket az egyutas vs. többutas csatában, de ez azért mégis más!!!
Nekem ez a bassreflex megoldás egy belépőt kínál az egyutasok világába, és az alapján amit ma hallottam, én szeretnék belépni![/quote]

....................................................................................................

Szia kalmi79!

Ha csak anyagi helyzeted miatt kell egy csöppet várnod a Sonido 20cm-es reflex dobozba illő szélessávújára, akkor átmenetileg a Somogyi SR2010-es hangszóróval is építhetsz egyutas reflexdobozt, bár szerintem a TL doboz elkészítése egyszerűbb, és minden tekintetben jobb hangzást biztosít egy reflexdoboznál. Az SR2010-es hangszóró gyári ajánlás szerint mélynyomó, de apró alakítással meglepően jó szélessávúvá alakítható. Ez az apró átalakítás a porvédő sapka kivágása, és a pólusvas 22mm-es filckoronggal való leragasztása. Az SR2010 ára kb. 2500.-Ft/db, a TL doboz anyagköltsége kb. 3000.-Ft/pár, a festés kb. 2000.-Ft-ból kijön. Az egész nincs 10 ropi, és nagyon jó!

Üdv: Lancelot


vas. dec. 09, 2007 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Kell még egy előlap. :D


szomb. dec. 08, 2007 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Quadlipi írta:
Furathangolás lehetne a megoldás a problémátokra!...

Csak szerencsés esetben. Ha adott a csövek hossza, ami itt a falvastagság, akkor ahhoz nagy valószínűséggel túl kicsi keresztmetszet fog tartozni, és szuszogni fog a hangfal. Ekkor hiába kerekíted le a furatokat, a levegő sebessége túl nagy lesz.


szomb. dec. 08, 2007 20:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. aug. 06, 2007 16:38
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Hozzászólás 
Furathangolás lehetne a megoldás a problémátokra! Körben a hsz. körül. Mivel a reflexcső sok pici, a dobozfal vastagságával megegyező hosszúságú cső, ezért a kicsi keresztmetszet miatti szélzajra megoldás a furatok lekerekítése, kívül belül egyaránt. Ezt felsőmaróval egyszerűen + lehet oldani.
1. A difrakció kérdése megoldva.
2. A hsz. besüllyesztése, és rögzítése megoldva.


szomb. dec. 08, 2007 16:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves cfm76 és Többiek!

Azt jelenti, hogy nem síkba van rögzítve a hangszóró, hanem távtartókkal van az előlaphoz rögzítve. "Elemelve az előlaptól."
Ronda látvány, ha kicsi a rés akkor rosszul szól, ha nagy akkor azért, és még rondábban néz ki az egész hangsugárzó.
Belülről rögzítve a hangszórót, az már jobb, pofásabb, de itt meg az a fránya hullámos átvitel jön létre, amit shalafi66 is emleget, ez szintén hibás megoldás.
Ötlet elvetve, még jó, hogy az előlapon nem kell semmit módosítani és így belemegy a hangszóró "rendesen" és máshol lesz a reflex-lyuk.

Üdv! SMA


szomb. dec. 08, 2007 14:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
és a diffrakciókkal mi lesz :?:


szomb. dec. 08, 2007 14:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 9:42
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
SMA IRTA

Az a reflex-megoldás, hogy a hangszórót elemelve rögzítjük
Ez mit jelent?
Azt ,hogy a hsz kosara nem egy vonalban volt a hf előlappal?


szomb. dec. 08, 2007 12:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 9:42
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szuia SMA !
ahogy olvasom az írásod rájöttem egy még trükköseb felfüggesztésre
leírni még nem tudom de előbb utóbb össze fog jönni.
Viszont amit írtál hogy nem kívánt hangokat adott a reflex nyílás arra enged következtetni,hogy a felületét rosszul számoltad ki, esetleg nem volt lekerekítve a széle.Előfordulhat ,hogy ez a fajte technika teljesen másfajta számításokat igényel.


üdv


szomb. dec. 08, 2007 11:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves cfm76 és Többiek!

A hangszórót nem elég csak a mágnesénél felfogatni, a szokásos felfogatást is alkalmazni kell. Azért, mert így képezték ki a kosarát és ezzel meg lehet fogni bizonyos rezonáns hatásokat. A mágnes "megtámogatása" hátulról jó ötlet, de nem old meg semmit, legfeljebb a profi, állandó szállításnak, hurcolásnak kitett hangszórók esetében nyújt mechanikai stabilitást, biztonságot.

Az a reflex-megoldás, hogy a hangszórót elemelve rögzítjük és így kapunk körülötte egy rést, ami a reflex-nyílás, nem vált be nálam. Én is írtam erről máshol, de nem vált be, zaj keletkezik a szűk rés miatt és ez főleg nagyobb membrán-kitérések esetén zavaró hangzást okoz. Az átvitelben több kisebb-nagyobb beszakadás és e-mellett hullámosabb átvitelt mértem. Igaz nem Fostex volt a kísérleti alany, de gyanítom az sem lenne különb ebben a megoldásban. A hangszóró körül hagyott nyílás hasonló jelenséget mutat, ráadásul itt a rögzítése sem oldható meg megfelelően, a mágnesen keresztüli rögzítés nem elegendő.

Üdv! SMA


szomb. dec. 08, 2007 11:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 9:42
Hozzászólások: 50
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
Szia dark bit!
Olvasgattam az írásod amit még nem töröltél ki.
Néha tényleg nem érdemes a saját fejlesztést, ötletet mással meg osztani mert csak ez lesz belőle .Én most mégis ezt teszem mert a te ötletedet fejlesztettem tovább.
Arra gondoltam ,hogy a hsz-ót a mágnesénél felfüggesztve ,ami a te ötleted,reflex dobozba rakva, nem reflex csővel hanem nyílással,úgy hogy areflex nyílás a hsz-ót veszi körbe.
Mintha egy nagyobb hsz-nyílásba raknál egy kisebb hsz-ót.

Lemodellezni sajnos nem tudom az elképzelésemet csak reménykedek benne, hogy hasznos lesz.
Abban reménykedek,hogy pontszerűbb lesz a hangkép és növexik a mélyhangátvitel a megnövekedett felületnek köszönhetően.
Ez a fajta nyílás megoldás már olyan régóta motzkál a fejembe csak nem tudtam folytatni.

üdv


szomb. dec. 08, 2007 10:39
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 06, 2007 22:17
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
No!
Ma voltam a nyóckerbe a SONIDO-nál,mert úgy hallottam kifejlesztett egy olyan 20 centis szélessávú hangszórót, amihez a Qts adata alapján illik a reflex doboz.
Nos ezt megelőzően már jártam ott mikor a HB1-es mélyeket peremeztettem, és akkor már végighallgattam a tölcséreket, és nagyon tetszettek annak ellenére, hogy sokan szidják ezeket a dobozokat.

Hála istennek, nem csak hogy volt ilyen reflexbe való hangszórója, de be is volt épp szerelve egy demo dobozba. Meghallgattam.


Zseniális!!! Nagyon bejön a hangja.bele vagyok szerelmesedve!!! Minden hangszer a helyén, nagyon jó mély és precíz középhangok. A térleképzése atom! A magasai elsőre kicsit kevésnek tűntek de 5 perc eltelte után már pont rendben volt. Valószínűleg a kétutas dobozomba még mindig nincs elég ellenállás a magas előtt és hozzászoktam a dóm hangjához.
a hangszórók darabára 34 ezer forint (bruttó). Nem olcsó!
A fostex FE 206 31 ezer bruttó, de állítólag annak nem lenne ilyen mélye egy reflexdobozban. Meg egyébként is én rajongok a hazai dolgokért.

Szóval még azért várok a döntéssel, de nagyon mély benyomást tett rám ez a sugárzó. Utána bekötöttük a 17 centis tölcsért. Nem mondom, hogy összességében nem volt jobb, de annyira egetverő különbséget nem hallottam. Most majd biztos jól megkapom a magamét, hogy mekkora szentségtörés egy egyutas reflexdoboz ( főleg a viba akad ki ilyen dolgoktól, aki köcsögrezonátornak nevezi a reflexdobozokat ), de engem ez annyira nem hat meg. Annyival nem tetszett jobban a tölcséres, hogy egy rakás pénzt és időt öljek a famunkába, és szívjak vele. Nem vagyok asztalos, viszont mással pedig nem akarom megcsináltatni, mert ez mégis DIY!!! Nagyon igényesen megépítve és teljesen készre szerelve a két doboz kijön 100 ezer forintból, a hangja pedig szerintem sokkal többet ér!
Nem akarom felkorbácsolni az ellentétes nézeteket az egyutas vs. többutas csatában, de ez azért mégis más!!!
Nekem ez a bassreflex megoldás egy belépőt kínál az egyutasok világába, és az alapján amit ma hallottam, én szeretnék belépni!


csüt. dec. 06, 2007 22:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 06, 2007 22:17
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Dark Bit!

Nagyon tetszett az a doboz amit a Fostexből csináltál!! Gratulálok! Nem lenne lehetőség valahoé meghallgatni?? Én is most csinálnék egyutas reflexdobozt, és a FOSTEX FE 206 is szóba jött nálam, de a következő hozzászólásomba belinkelem a tapasztalatomat és terveimet, ami eredeti verzióban a http://audiodiy.hangszoro.net fórumon olvasható! :wink:


csüt. dec. 06, 2007 22:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Reméljük utoljára.


csüt. dec. 06, 2007 20:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
...Nem olyan hatalmas veszteség pagrus...

Hát ha így gondolnám, nem linkeltem volna be. Lehet, hogy vannak hibái, de összességében nagyon szép munka, és én itt láttam először mágnesénél felfogatott hangszórót.


csüt. dec. 06, 2007 16:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Semmi. Csak dark bit megsértődött, és hogy jobban érezze magát elkezdett törölni, illetve sértegetni.... gondolom.

Nem olyan hatalmas veszteség pagrus... De ezt te is tudod. Azt is hogy semmi közöm hozzá, nem én döntök arról, mit tesznek mások.


csüt. dec. 06, 2007 16:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. okt. 14, 2004 19:53
Hozzászólások: 1880
Hozzászólás 
.....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Transztyuszeres csüt. dec. 16, 2010 19:59-kor.



csüt. dec. 06, 2007 16:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
Éppen tegnap linkeltem be az Audio DIY-ről kalmi79-nek dark_bit hangfalát, szerencsére még láthatta. Ezt jól elintézted, Shalafi, gratulálok. :(


csüt. dec. 06, 2007 16:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Azért nem vagyok teljesen hülye, azt értem, hogy mi történt, azt is, hogy miért, csak azt nem ami fontosabb, hogy dark bit részéről mi értelme van ennek, és miért jó ez neki. Egyébként hasonlít rád, mert a "ha nincs ellentét, kreáljunk" alapelvet követte velem szemben. Mondjuk nem ért el vele semmit, ugyanúgy szeretem az egyutasokat, és ugyanúgy nincs semmi bajom vele sem, azon kívül, hogy nagyfokú neveletlenség amit legutóbb művelt... de c'est la vie.


csüt. dec. 06, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
...de tényleg nem értem ezt a dolgot most,...

Na ugye.


csüt. dec. 06, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Vagy inkább azért mert elkötelezett spirituális vezetője vagy az elemimportőr ATC itthoni hangfalas bizniszének. ;) Amit hálisten néhányszor már itt a terminálon is volt szerencséd népszerűsíteni... ők pedig megvették az AVX nevű szép emlékű volt fórumot, :arrow: így még szép, hogy ott töltöd a maradék szabadidődet.

Miben van igazam? Vagy miben nincs? Abban hogy kérdezek biztosan. A többi pedig fentebb olvasható, de tényleg nem értem ezt a dolgot most, mint ahogy azt sem, hogy téged ki kért meg a nyilvános tanúságtételre.

Ui: a szemetet láss csodát most is te szaporítod, ráadásul teljesen feleslegesen, de takarítani még sosem láttalak, inkább kényelmesen odébbálsz, szokásodhoz híven.


csüt. dec. 06, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 9:35
Hozzászólások: 591
Tartózkodási hely: Tatabánya, Budapest
Hozzászólás 
dark_bit írta:
...
Tudod mit, én nem adom meg neked azt az örömöt, hogy az
unalommal és semmittevéssel telő napjaidat végre megtörhesse
egy kis velem folytatott beszólogatás. Csöndben félreállok,
legyen ez a szemétdomb a te királyságod ahol mindig te
mondhatod meg a frankót. Nem akarok ebbe belefolyni,
konfliktusokat teremteni. Leveszem az összes feltöltött képet,
mérést és nem írok ide többé. Hisz amit csinálok az **** szól,
nincs értelme másokkal megosztani ezt a sok hülyeséget.

Nagyon sajnálom, de hidd el, Shalafinak halvány fogalma sem lesz, miért döntöttél így, hiszen szerinte most is neki volt/van/lesz igaza most és mindörökké... Magadat persze megkímélheted, csak ha mindannyian így gondolkodnánk, hamarosan minden fórum minden topikja az ő szemétdombja lenne. Bár részben én is ezért vonultam vissza az avx-es kereskedelmi topikba :)


csüt. dec. 06, 2007 14:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Mindegy ki vagyok, egy ember, egy fórumozó, és mint ilyen azt hiszem hogy az írásodban használt hangnem túlmegy az emberi viselkedés határian. Durva szavak, fenyegetőzés, leszólás, miért vagy ilyen, ha nem szereted pl. Lancelot viselkedését?
Különben.. :D Nem gondoltam, hogy ilyen tartalmú lesz a válasz, ezt jobb lett volna privátban közölnöd, ha már úgyis egyutas topikban vagyunk... Én naívan azt hittem, hogy a szakmai kifogásaid valamivel alá-támasztod. Azzal, hogy rossz a modorom? Furcsa megközelítés. Annál is inkább, mert Egy rossz szót nem intéztem hozzád. NNa mindegy.
Engem egyébként nem zavar, ha neked így tetszik egy hangsugárzó átvitele, vagy dinamikus viselkedése, de ebben az esetben pont te kerültél abba ahelyzetbe, hogy azt mondod ez így jó, csak nem közlöd miért. Én csak ezt a miértet akartam volna tudni, mert sztem mindig feltételezni kell, hogy tévedhetünk, az is lehet, hogy a te magyarázatod épp nem jó...


csüt. dec. 06, 2007 11:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ki is vagy te valójában? :roll:
Ha nem vagy a tulaj akkor miért is válaszolsz?
Nem hiszem, hogy én hozzád intéztem volna a
szöveget ezek szerint, nem? :wink:
Egyébként egyértelmű, hogy nem te vagy a tulaj
mert ha te lennél a tulaj lenne eszed is...
Ha nem vagy tahó, lehet kirpóbálom a H2000-es
hangszórókat, lehet (bár ez röhej) hogy az jobban
szól, és rákattanok, és elkezdek folyton vásárolni
belőle... elszúrtad, de hát neked nincs is erre szükséged.
sőt azokra se akiket minden erőmmel lebeszélek a
termékeitekről.

Mellesleg a problémám az, hogy fingod sincs miről beszélsz...
hiába foglalkozol hangszórókal, elpazarolt idő. Az évek pörögnek
és neked sose fog sikerülni olyat letenni az asztalra ami
elismerést váltana ki ezen a szakterületen vagy meghozná a
sikert. Talán ezt tudod is és ezért vagy olyan magadnakvaló
fanyar bunkó.

Ez it egy egyutas fórum. Arra gondoltam, hogy megmutatom
időről időre amit megcsinálok, de teljesen elment a kedvem tőle.
Feleslegesen osztom meg ezzel a "közösséggel" ahogy töröm
magamat fényképezek, dolgozok, javítok a koncepciókon. Semmi
értelme tudást pumpálni ebbe a fórumba.
Itt ugyanaz megy mint a többi magyar fórumon, hogy ilyen
Shalafi meg VBV meg hasonló szäralakok jönnek és elkezdik
magyarázni, hogy mi, hogy szól szerintük... a többi birka meg
megy utánnuk, és a végén még kiderül, hogy amit hallok az nem
úgy van, mert ők sokkal jobban tudják.

Tudod mit, én nem adom meg neked azt az örömöt, hogy az
unalommal és semmittevéssel telő napjaidat végre megtörhesse
egy kis velem folytatott beszólogatás. Csöndben félreállok,
legyen ez a szemétdomb a te királyságod ahol mindig te
mondhatod meg a frankót. Nem akarok ebbe belefolyni,
konfliktusokat teremteni. Leveszem az összes feltöltött képet,
mérést és nem írok ide többé. Hisz amit csinálok az **** szól,
nincs értelme másokkal megosztani ezt a sok hülyeséget.


szer. dec. 05, 2007 23:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A tulaj tényleg nem ért a hangszórókhoz, de nem is az a szakmája. ;) Félreértések elkerülése érdekében én nem vagyok tulajdonos, de talán... :D

Szerk: mi is valójában a probléma dark bit? Könnyebb lenne látható kártyákkal játszani, magyarul nekem pl. jobban esne, ha leírnád, mi a kifogásod...


szer. dec. 05, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kalapur írta:
dark_bit írta:
Köszönöm!
Ez igen nagylelkű felajánlás. Most nincs nagyon időm az
építésre, és kb még 3-4 hónapig nem is lesz. Utánna meg
kitudja meddig lenne még nálam. Szóval inkább veszek
egyet... vagy nem. :) Még ezt se tudom.
Lényeg, hogy erre most nem mondanék igent, mert
fogalmam sincs meddig lenne nálam. Ráadásul magát a
szélessávú hangszórót is szeretném megtanulni, hogy kell
"tuningolni" úgyhogy lehet nem is kapnád vissza egyben.

De nagyon rendes tőled, köszönöm!

semmi gond, nekem csak porosodik itthon, úgyhogy ha kell, csak szólj.
ingyen is odaadom és nem feltétlenül kérem vissza, maradhat amíg jólesik és azután is.


Köszönöm!
De azt hiszem meggondoltam magamat. Elment a kedvem
a H2000-es hangszóróktól. Nekem úgy fest a tulaj nem igazán
ért a szakmájához.


szer. dec. 05, 2007 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
dark_bit írta:
És végül elérkeztünk a frekvenciamenethez: [...] Jól látható, hogy jócskán van nyereség [...]
Nyereség, de minek, mikor így is durván mélyhiányos. -10dB@150Hz...


kedd dec. 04, 2007 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
dark_bit írta:
[...] A vízesés diagramm: [...]
300ms? annak meg mi értelme? :lol:


kedd dec. 04, 2007 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dark_bit írta:
Köszönöm!
Ez igen nagylelkű felajánlás. Most nincs nagyon időm az
építésre, és kb még 3-4 hónapig nem is lesz. Utánna meg
kitudja meddig lenne még nálam. Szóval inkább veszek
egyet... vagy nem. :) Még ezt se tudom.
Lényeg, hogy erre most nem mondanék igent, mert
fogalmam sincs meddig lenne nálam. Ráadásul magát a
szélessávú hangszórót is szeretném megtanulni, hogy kell
"tuningolni" úgyhogy lehet nem is kapnád vissza egyben.

De nagyon rendes tőled, köszönöm!

semmi gond, nekem csak porosodik itthon, úgyhogy ha kell, csak szólj.
ingyen is odaadom és nem feltétlenül kérem vissza, maradhat amíg jólesik és azután is.


kedd dec. 04, 2007 0:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm!
Ez igen nagylelkű felajánlás. Most nincs nagyon időm az
építésre, és kb még 3-4 hónapig nem is lesz. Utánna meg
kitudja meddig lenne még nálam. Szóval inkább veszek
egyet... vagy nem. :) Még ezt se tudom.
Lényeg, hogy erre most nem mondanék igent, mert
fogalmam sincs meddig lenne nálam. Ráadásul magát a
szélessávú hangszórót is szeretném megtanulni, hogy kell
"tuningolni" úgyhogy lehet nem is kapnád vissza egyben.

De nagyon rendes tőled, köszönöm!


csüt. nov. 29, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
dark_bit írta:

A HA18-620 meg a másik szintén Shalafi féle hangszóró nem?

Arra gondoltam mivel nem olyan drága én is veszek egy szélessávú
párt, hogy egy két konstrukciós kísérletet azokkal csináljak. De nem
tudom, melyikbe érdemes beruházni.



Ha érdekel, nekem van egy pár itthon, kipróbálásra oda tudom adni őket, Bp-en vannak. Én is.


hétf. nov. 26, 2007 23:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Az a HA18-620/HG2.5-639 amit használok széria gyártmány . H 2000 . Merem ajánlani azt 180-as szélessávut amit hallgattam egy ideig . Erről Shalafival kellene értekezni .Küldj egy címet légyszíves .


vas. nov. 18, 2007 16:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Igen, a szoba akkusztika az nagyon fontos tényező, semmiképp
sem elhanyagolandó.

A HA18-620 meg a másik szintén Shalafi féle hangszóró nem?

Arra gondoltam mivel nem olyan drága én is veszek egy szélessávú
párt, hogy egy két konstrukciós kísérletet azokkal csináljak. De nem
tudom, melyikbe érdemes beruházni.

Sztem ide is postolhatod a terveket meg a képeket. Vagy küldj e-mailt.


vas. nov. 18, 2007 14:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Méjjen jogos a felvetés ! Nekem is feltünt ,aztán elfelejtettem kijavítani .

Hangszóró: HA18-620 , HG2.5-639 .

Ahol zenét hallgatok valamivel több mint 80m2 . A fal és a dobozok között van még egy kb. 105centi magas polcos "szekrény". Nem valami ideális környezet . Érdekességképpen , a szekrényen van a 2 kis Tannoy . Akik módfelett útálják a mélyhangokat . Sturbinál ,más körülmények között ,nemvolt mélyhiány .

Doboz :3-ról ,1-re szűkülő TL . A doboz rajzát ,meg egy mérést elküdöm PÜ-ben ./ha tudom /

Hogy azért teljesen OFF se legyen : Egy ideig Shalafi által modolt ,180-as szélessávuval használtam ,egyutasként .

Pü-ben nemtudom elküldeni .


vas. nov. 18, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A te hangfaladról írtál már ide a fórumra valamit?
Ha nem, én kíváncsi vagyok a dobozra, képek, mérés meg
tapasztalatok. Meg azt se írtad, hogy te milyen hangszórót
használsz.

Ha jó nagy hallgató szobád van és 1m-t tudsz tartani a
falaktól akkor lehet, hogy mélyhiányosak lennének és azért
csak lehet, mert még nem volt alklmam ilyen körülmények
között meghallgatni. A frek. görbe jól indikálja, a doboz
paramétereit, zenére nem mérvadó szerintem.
De hangzásban persze már egyéni ízlés is számít.

PS: a mély az mély nem méj :oops:


vas. nov. 18, 2007 12:19
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Azért írtam ,mert nekem bejött . Nincs mód arra hogy kisérletezzek az elhelyezéssel , csak így tudom elhelyezni , álló TL ,stb . Talán a hangszórótámogatás . Nálam ezek a dobozok erősen méjhiányosak lennének.


vas. nov. 18, 2007 10:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha olvasod amit írok miért nem értelmezed?
Először is, mint írtam ezt megrendelésre csináltam. Már nincs
nálam, úgyhogy nem is tudnék már baffle kompenzálást
csinálni.

Aztán ott van a legutolsó hozzászólásom. Nézz utánna vagy
próbáld ki. Először nekem is furcsa volt, hogy nem döng a szoba
de hamar rájöttem, hogy ez így sokkal jobb mert így lineáris.

A fostex gyári ajánlása 35l mellett egy 80mm átmérőjű és
180mm hosszú reflex cső. Ez nem véletlen.

Itt van egy összehasonlító szimuláció:

Kép

Jól látható, hogy űrtatalommal és reflexcsővel baffle kompenzálás
nélkül is ki lehetne hozni lineárisra a frekvenciamenetet.

A hangfalak egy pinceszoba sarkaiba kerültek a pucér falakhoz
közel, kb 40-50cm magas söundarts álványokra. Egy RL tag itt
csak rontana a hangon hidd el.


vas. nov. 18, 2007 9:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Ha Neked így jó ,akkor tényleg fölösleges .


szomb. nov. 17, 2007 20:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Minek?


pén. nov. 16, 2007 21:12
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 28, 2005 18:58
Hozzászólások: 935
Tartózkodási hely: Ajka
Hozzászólás 
Szerintem egy R-L taggal , egyenesbe tudnád hozni az alsó részét . /bafle kompenzáció /


pén. nov. 16, 2007 17:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mindent összefoglalva még gyerek cipőben jár ez az
egyutas, nagyon sok ötletem van még és mindhez több
kísérlet kell.

Mielőtt bárki is megint belekötne a frekvenciamenet
aljába ajánlom neki a Klinger könyv 315. oldalától
induló fejezetet. Érdemes elolvasni ha még nem jutott
valaki idáig el.

Ja, és még valami, a hangfalnak most se voltak lábai :)
úgy értem, semmilyen. Most dolgozok épp egy-két
hangfal láb megoldáson a legközelebbi tákolmányom
már úgy lesz lemérve, hogy lesz lába is.

Písz!


csüt. nov. 15, 2007 17:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
-törölve-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dark_bit csüt. dec. 06, 2007 0:03-kor.



csüt. nov. 15, 2007 17:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A glanz szó az német eredetű és csillogást jelent lefordítva.
Ez pont az amit jelent. Ha jól tudom 0-tól 200-ig van skálázva,
hogy mennyire legyen matt vagy csillogó a festés. Ez olyan
100-150-es, nem tudom pontosan, ha fontos megkérdezem
a festőt.


csüt. nov. 15, 2007 17:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 13, 2007 16:31
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
-törölve-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dark_bit csüt. dec. 06, 2007 0:02-kor.



csüt. nov. 15, 2007 17:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2008 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 53 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség