Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:11



Hozzászólás a témához  [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 41  Következő
Egyutas hangdobozok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
> De figy, legyen bármely kanyar törés.
Ne, ne legyen. :) Két dolog számít szerintem ezügyben:
- hogy mennyit kanyarodik
- és hogy mekkora hosszal teszi
Ezek után egy U alakú kanyar durva, de egy spirális cső sokkal finomabb átmenet.
De gondolj csak bele, ha te lennél a hang, és neked kéne végighaladni rajta.
Melyikben lenne könnyebb lecsúszdázni egy spirális csúszdán vagy egy olyanon, amiben hajtű kanyar van ?
De megkérdezhetünk egy ralli-versenyzőt is, hol lenne könnyebb végigmenni. :)
Először becsapódsz a falba, aztán előbbutóbb továbbhaladsz a kijárat felé, de könnyen lehet,
hogy az energiád egy része ottmarad, visszaverődik egy ilyen éles kanyarban.


pén. feb. 03, 2006 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
A képet majd elfelejtettem, na valami ilyesmi:

Kép

Kinyomva purhabbal, elég erős lett.
Ha az egész érdekel, akkor a töcsér topik utolsó hozzászólásai között megtalálod a linket.


csüt. feb. 02, 2006 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Idézet:
Fotód van róla ?


A készről nincs, legalábbis profilban nincs.

Idézet:
Mert sztem félreértjük egymást.
Én a 180 fokos kanyart is törésnek veszem bármilyen szépen is ívelődik a terelőfal.


Akkor én értelek téged félre, bocsi.
De figy, legyen bármely kanyar törés.

De akkor ezt nem értem.
Idézet:
Egy 180 fokos, szögletes törés azért sztem teljesen más, mint egy ilyen folyamatosan kanyargó útvonal.


A folyamatosan kanyargó útvonal akár sokszor 180 fok is lehet.
Egy teljes tekerés (csak1) 360 fok, ha jobban tetszik 2x180, ráadásul másik dimenzióba is változik.
Buschhornban összesen van 540°-nyi törés. "Csak" másfél tekerés.
De ezen szerintem ne vesszünk össze. :)

Idézet:
Én egy szóval sem állítottam hogy jobb... Sőt, azt hittem rosszabb, de mivel az építése egyszerűbb,(meg az egész elég extrém) ezért próbáltam ki egy ilyet.


Ezt természetesen elfogadom. Gratulálok hozzá.
Nekem főként nem is ezzel van bajom, hanem nagy száj méret kivitelezésén.


csüt. feb. 02, 2006 22:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Még valami a szövet témához.

A csillapítás a frekvenciával arányosan változik. Tehát ha csupán mély hangok jönnek át a szöveten, nincs hallható veszteség. Ha viszont a magas előtt van valami, már hallani is lehet. Már néhány milliméteres tárgy hatása is jól hallható!

Üdv: genelec


csüt. feb. 02, 2006 22:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
> De az én hajtásomban sincs egyetlen egy törés.
Fotód van róla ? Mert sztem félreértjük egymást.
Én a 180 fokos kanyart is törésnek veszem bármilyen szépen is ívelődik a terelőfal.

> Csakis kizárólag az oldalfallal
Azt mondjuk nem értem hogy jön ide. Alapvetően sztem nem ezek a párhuzamos
tényezők határozzák meg a hangot, hanem sokkal inkább a soros reflexiók.


csüt. feb. 02, 2006 22:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
GI írta:

Egyszerûen nem értem, mitöl lenne jobb. Kövezzetek, de nem.




Én egy szóval sem állítottam hogy jobb... Sőt, azt hittem rosszabb, de mivel az építése egyszerűbb,(meg az egész elég extrém) ezért próbáltam ki egy ilyet.

Kellemes csalódás volt.


Klayman


csüt. feb. 02, 2006 22:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Idézet:
Szerintem az lehet jobb a spirálban, ha jobb, hogy a hajtogatások szebbek, ívesebbek.


De az én hajtásomban sincs egyetlen egy törés.
Akár a plexi+purhab, akár a hungarocell+gipsz megoldásnál. Semelyiknél sincs.
Csakis kizárólag az oldalfallal (szerk: de ha nagyon p*csölni akarok vele, akkor ott sem lesz, mint ahogy a mostani dobozomnál sem szeretnék), de az a csőnél is van.
A spirál viszont folyamatosan hajtva van.
Ezért nem értem.

Idézet:
Miért ? Egy hasáb doboznál sem nagy a hosszanti keresztmetszet.
.


Attól függ mekkora a hasáb. :)

Idézet:
Egy csőből is "tetszőleges" száj-mértet elő lehet állantani a megfelelő megnyitással


Ez mondjuk igaz. Részben.
MEgnyitjuk mondjuk exponenciálisan... mint a karlson. :D
Etttől függetlenül nagy szájméretet szerintem eléggé gáz ilyen csővel gyártani.
Hogy nyitsz meg úgy egy 20-as pannonpipet, hogy legyen a szájméret mondjuk 20x50cm, 1000cm2?
Mégha tudnál is, eléggé gázul nézne ki. Így szemem elött eltudom nagyjából képzelni, de jobban belegondolva talán egy bizonyos mérték fölött nem is tudod, mert nincs hova nyitni. És ez nem is olyan nagy szájméret.
Eléggé korlátos, vagy marha vastag cső kell, de akkor meg a toroknál lesz marha közel a spirál.

Komolyan nem ellenezni akarom és ebből vitát megindítani, de szerintem a spirál eléggé bekorlátorott megoldás. Se kis torok, se nagy száj.

Ettöl függetlenül egy szép napon én is kipróbálom. :)


csüt. feb. 02, 2006 21:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Szerintem az lehet jobb a spirálban, ha jobb, hogy a hajtogatások szebbek, ívesebbek.
Egy 180 fokos, szögletes törés azért sztem teljesen más, mint egy ilyen folyamatosan kanyargó útvonal.

> Ami nálam a bukását jelentette az az, hogy rendes szájméret
> csak akkor érhető el vele, ha nagyátmérőjű csövet használnék.
Miért ? Egy hasáb doboznál sem nagy a hosszanti keresztmetszet.
Egy csőből is "tetszőleges" száj-mértet elő lehet állantani a megfelelő megnyitással.


csüt. feb. 02, 2006 20:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 436
Hozzászólás 
Jordan


csüt. feb. 02, 2006 20:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. jan. 20, 2005 3:04
Hozzászólások: 262
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem is hamarosan elkészül. Kb még 1 hét a szélessávúm.
Egyoldalon terhelt tölcsér.
Amolyan Buschhorn kicsit átméretezve, erősítve.
Pontosanbban az alapötlet a Buschhorn volt.
Már csak kivitelezés van hátra.

Viszont spirálos dobozosok.
Gondolkoztam ezen is. Végülis ugyanazon egyoldalon terhelt tölcsér, elviekben semmi differencia, egyedül a tölcsér megoldásában különbözik. De nem tudtam rábeszélni magam.
Egyszerűen nem értem, mitöl lenne jobb. Kövezzetek, de nem.

Vagy egy dobozotok, ami nekem is.
Majd van egy csőbe bujtattott szép íves tölcséretek. Ami nekem is lehet, sőt lesz is. Az oldalsó falak viszont éppúgy 90°-ban vannak a tölcsér ívével, mint nálatok a cső oldala.
Ezen szempontból nem látok javulást, ráadásul sok csavar esetén több a hajtás is.
Ez még nem is lenne gond, mert meghallgatnám, lehet meggyőződnék, hogy tényleg baromi jó, félre ne értsetek, nem vagyok ellensége a dolognak. Csak próbálom megérteni.
Ami nálam a bukását jelentette az az, hogy rendes szájméret csak akkor érhető el vele, ha nagyátmérőjű csövet használnék.
Mert a 20cm-es átmérőjű pannonpipe nem valami veretes méretet ad, azért 200L-es hordóval sem kellene kezdeni.
Szóval passz. Bár tovább nem számoltam.
Egyszer lehet csinálok egy ilyen dobozt is. Bár őszintén megvallva mondjuk egy buschhorn méretű tölcsért nem tudok elképzelni pannonpipébe, méretileg. Bár nem számoltam, elképzelhető hogy lehetséges, de így látatlanban nehéz.
A tölcsér meg igazán akkor szép, ha nagy. :D
PErsze ez nem olyan kérdés, mint a férfiasság, akkor jó ha nagy, de azért mégis. Kicsit senki sem szeretne, nemde?


csüt. feb. 02, 2006 20:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Egy szövetnek mérhető akusztikai ellenállása van. A körülötte elhelyezett egyéb akusztikai elemekkel együtt módosítja a sugárzó frekvenciamenetét. A doboz hátoldalán elhelyezett nyílásokat meghatározott értékű akusztikai ellenállással lezárva fázistolást lehet létrehozni, ami aztán módosítja a hangsugárzó irányjelleggörbéjét, ha éppen arra van szükségünk.
pl. http://www.linkwitzlab.com/frontiers.htm#A
valamint a 171882, 173884 és 220406 lajstromszámú magyar szabadalmak (Kardioid hangsugárzó)


csüt. feb. 02, 2006 19:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
...Igaz ami igaz, a hangszóró elé én sem tennék szövetet, ám a kilépőnyíláson a mély hangoknál is igaz lenne a befolyásolás?

végülis lehet hogy máshogy oldom meg..


csüt. feb. 02, 2006 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Ha nem piacra gyárt az ember, ahol az eladhatóság a legfőbb, szerintem pont az ilyenekkel lehet javítani olykor.
Amúgy ha nagyon vékony és ritka, valószínűleg nem árt sokat, de sztem is jobb akkor, ha nincs.


csüt. feb. 02, 2006 17:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Igen, van. Minden anyag elnyeli vagy visszaveri a hangot. Ha természetes anyag, ami finom szálakból áll kisebb a hatása. Legjob az, ha semmi sincs a hang útjában.

Üdv: genelec


csüt. feb. 02, 2006 15:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
Kezdem én a sort a "new revolution" jegyében:

- Szerintetek lehet bármilyen hatással a hangra, ha a doboz kilépőnyilása előtt szövet van? (vékony, ritkás)


csüt. feb. 02, 2006 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Én támogatom ! ;)


csüt. feb. 02, 2006 12:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Úgy látom, mindenki "kiszállt" vagy megsértődöt. Azt látnám nagy örömmel, ha mindenki visszatérne, hogy tovább lehessen tanulni. Én személy szerint sokat tanultam a Fórumozóktól, de nem hinném, hogy egyedül vagyok ezzel.
A tapasztalatok megosztása előre mozdít másokat is, hogy a hallgatási kúltúra egyre jobb legyen. Akik minőséget szeretnek-szeretnének hallgatni, igényt tartunk mindenkire, aki segíteni tud ebben. (Lancelot, Cortez Mester, SMA, DDL Fdsamano és mindenki más, akiket nem írtam ide)
Tehát kérek mindenkit, hogy tegyük félre nézeteltéréseinket és fejlesszünk tovább

Üdv: genelec


csüt. feb. 02, 2006 10:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
"Csöngess be, és szaladj el..." /Hétköznapi Csalódások/


szer. feb. 01, 2006 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Szia Balo!

A lemezeken hallható felvételek legtöbb esetben nem egymás után, egy napon és azonos beállításokkal készülnek. A zenész, énekes és a többi szereplő (a technikai is) nap mint nap más "beállításban" dolgozik, ezért lesznek eltérőek a felvételek. Egy lemez elkészítése sokszor hónapokig is eltart. Közben még az eszközök is cserélődhetnek. Ami egyformán (jól vagy rosszul) tud szólni, az a koncert-hangversenyfelvétel. Itt közben nem szokás "tekergetni" a technikát, csak finomításokról van szó.

Üdv: genelec


szer. feb. 01, 2006 9:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Lehet, hogy senkit nem érdekel, de nekem az a véleményem, hogy otthoni körülmények között jó hangú dobozt egyutasból van esély összehozni.
Én is kinlódtam többutassal, megtanultam (valamennyire) hogyan lehet összehozni (valamennyire) működö hangváltót, amit köszönök nektek és a fórumnak, meg tök jó tekercseket tudok otthon 3-as drótból nyomni.
Tanulni jó, egyébként meg nagy szívás!
Most a kis visatonokat hallgatom és jól vagyok.
Tényleg sok, eddig jónak vélt felvételről derül ki, hogy ****, és fordítva.
Például az miért van, hogy lemezenként egy két felvétel úgy szól, hogy leteszem a hajam, a többi meg...

Miért anyázódtok, nem lehet normálisan?
Az a baj, hogy nem sok időm van olvasgatni, és arra, hogy ki kit tart hülyének elég sok idő megy el, használható infó nélkül!


kedd jan. 31, 2006 19:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
(OFF:
Az emberek szeretnek szerepelni, feltünősködni, ha mindenki
jó mélyen magába nézne, látná, hogy az esetek nagy részében
nem egy önzetlen, semleges cél vezérli az embert, hanem inkább
egocentrikus, egzisztenciális motivációk, szereplési, feltűnési
viszketegségek. Mindentől függetlenül, aki lelkesen részt vesz
ebben, ebből a szempontból ugyanilyen, még ha amúgy igaza is van.
Ha valaki valóban a kitűzött cél mellett akar tenni, arról leperegnek
ezek a piszkálódások, mert el sem érik, úgy sem ezen múlik a világ sora,
mellékes kis dolgok ezek, meg hogy ki mit hisz. Persze ezek közhelyek,
és tom, hogy úgyis minden megy tovább ezután is, mint eddig, de azért
gondoltam csak megírom...)


kedd jan. 31, 2006 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tisztelt Egyutasok!

Most, hogy minden érdekelt bizonyította "finoman cizellált" mivoltát, búcsúzom.
Ez a hangnem, ez a modor nem az én világom. Ennél jobb nevelésben részesültem.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Ha valaki kíváncsi arra, hogy miért kötöttem ki a szélessávú tölcsérek világában,
jöjjön el, hallgassa meg őket, és essen hanyatt nyugodtan.
Garantálom, hogy többutas hangsugárzóról többé hallani sem akar.

Lancelot voltam


kedd jan. 31, 2006 19:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Szia Klayman!

Ezt írtam három oldallal elébb és most is fenntartom:


"Ígértem képeket:

http://kep.tar.hu/lapa/50195278#2

Bocs de elég setét volt reggel.
Azért van plusz elölap elöl hátul, hogy meg lehessen fordítani, illetve másik hangszóróval próbálkozni, meg homokozni bele.

Ha érdekes lehet lerajzolom!?"


kedd jan. 31, 2006 19:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jan. 31, 2006 13:58
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

A fórum régi olvasójaként sajnálattal látom, hogy méltatlan módon megy a "szakmai értekezés". Ezek a személyeskedő beírások nem ide valók. Itt a szakmáról kellene vitázni. Lehessen mindenkinek véleménye.
A háborút ott szokták vívni, ahol túl sokan vannak kis területen, és meg kell oldani a gondokat, ha kevesebben vagyunk, több jut nekem elv. (A másikat kirúgom - legyílkolom és nekem több hely marad.)
Azt szeretném kérni, hogy mindenki a SZAKMÁT tegye első helyre, a vélemények - természetes módon - ütközni fognak, de ezért nem kellene "ölre menni" és egymást elküldeni a ...-ba.
Mivel nincs két egyforma ember, így nem kell egyetérteni sem mindenkinek az egyik vagy másik "párt" képviselőjével.

Természetesen mindenkinek bele lehet szólni a "nagyok" vitájába. Ezért nyílt ez a fórum. Akinek nem tetszik, keressen egy zárt, meghívásos fórumot, vagy hozzon létre magának egyet, oda aztán csak azok írnak, akik egy véleményen vannak.

Tisztelettel: Genelec


kedd jan. 31, 2006 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Lancelot és Többiek!

Attól tartok, nem vagy tisztában vele, hogy mit beszélsz.
Hivatkozom az összes általam itt leírtakra, de a több, mint 25 éves szakmai tapasztalatomra.
Mivel nem tudod hiteltérdemlően leírni a pozitívumokat, nincs jogod a másikat ellenkező véleménye, vagy tapasztalata miatt ledorongolni.

Én régen, a homokozóban szélessávú hangszórókkal játszottam, kiismertem a hangzásvilágukat, egyes előnyös tulajdonságukat és hátrányaikat.
Ismerem a Fostex néhány tipusát, a régi Goodmans-szélessávúakat, Lowthert, AER-t, elletétben veled, ezeket módom volt mérve is látni, hallani.
Az igazság odaát van, nem velük.
A jelentősen korlátozott átviteli tulajdonságaik alapján biztos nem ezek a szélessávú, egyutas hangszórók a csúcs. Lehet jót is készíteni belőlük és jó hangsugárzót ezekkel a jószágokkal, de el kell fogadni a hiányosságaikat.
Akinek ez a sávkorlátolt hangzás megfelel, az használja, vegye, de nem kell másokat az ellenkező véleményük miatt szakemberhez méltatlanul szidalmazni.
Jogom van beleszólni, véleményt nyilvánítani az itt és másutt is folyó dolgokba.
Maradok, tisztelettel.
Üdv! SMA


kedd jan. 31, 2006 13:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Versenyfelhívás!
Keresem azon személyt, vagy személyeket, akik tudnak, láttak, vagy halottak többutas mikrofonnal készített felvételekről.
1. díj: 20db teszt CD
2. díj: 10db teszt CD
3. díj: 5db teszt CD
Jelentkezési cím: vibavoice@freemail.hu
Jelszó: "többutas mikrofon"

Mint tudjuk, egy negyedcollos kondenzátormikrofon membránja 2 Hz-től 200 kHz-ig fel tudja venni a hangokat. Ellentétben a hangszóróval, amely képtelen ugyanezt ugyanígy lesugározni.
Az egyutasnak nevezett hangszórók elektromosan egyutasak, de mechanikailag kettő- vagy háromutasak, ennek megfelelően ennyi rezonanciafrekvenciájuk van, az ezzel együttjáró fázisanomáliákkal, és az ezekből eredő kioltásokkal a rezonanciafrekvenciák alatt valamivel.

Kedves Lancelot, mit akarsz a halottaktól?


hétf. jan. 30, 2006 23:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
off:
Üdv DDL! Öööö, lehet, h. túl finoman fogalmaztam, tán az volt a lényeg, hogy ezeket a hszeket véleményként érdemes kezelni. :) Különbenis úgy látom, fölöslegesen koptatom a qwerty-t, :roll: csak rossz látni, mikor átlépik az emberiesség határait. :)


hétf. jan. 30, 2006 22:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
shalafi66 írta:
Bocs, hogy beleszólok megin, DDL, Lancelot és SMA írásaiból sztem a véleményük látszik, nem az igazság (amiből csak egy van), hanem a véleményük, ez pedig lehet különböző, és miért is ne írhatná le bármelyikük amit gondol. :) Ahogy most én is leírtam.


Én nem is mondam, hogy nálam az igazság. De SMA sem. Nem úgy a kicsi huszár. :(

Üdv: DDL


hétf. jan. 30, 2006 22:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Lancelot írta:
Szia DDL!

Most tulajdonképpen mi bajod van.
Minden tekintetben távol vagyunk egymástól.
Te sznob vagy, én tehetséges, és ügyes.
Te nem tudsz egyutas hangsugárzót építeni, én tudok.
Te nem tudsz LM3875-ös IC-ből pazar hangot kicsalni, én tudok.
Én nem tudok kifogástalan hangú csöves erősítőt építeni, igaz más sem tud.
Én a gyárinál csak tökéletesebb többutas hangsugárzót tudok építeni, te leragadtál egy 1976-os Spendor 2/3-nál.


Höjnye! Én sznob?? Lehet, de nem vagyok ennyire agyatlan, bunkó, nagyképű, barom mint Te. Aki még azzal sincs tisztában, hogy miről beszél. Méghogy 1976-os az SP2/3-as??
Igazad van. Távol vagyunk egymástól IQ-ban mindenképp a Tied 273 csakhogy negatív. Igaz az enyém éppenhogycsak pozitív

Lancelot írta:
Sajnálom, megértem Őket, de itt az ideje, hogy egy másik homokozót keressenek maguknak.
(akinek nem inge, ne vegye magára)
DDL! Isten Veled!


És mi lenne ha Te húznál innen a ****** oda ahol vevők erre a nagyképű , érdemi infót nélkülöző szövegelésedre? Lancelot válts nevet mert méltatlan vagy rá teljes mértékben.

Pápá kicsi huszár!

Üdv: DDL


hétf. jan. 30, 2006 22:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Bocs, hogy beleszólok megin, DDL, Lancelot és SMA írásaiból sztem a véleményük látszik, nem az igazság (amiből csak egy van), hanem a véleményük, ez pedig lehet különböző, és miért is ne írhatná le bármelyikük amit gondol. :) Ahogy most én is leírtam.

Oshifis, egy cséve, vagy pille sérült hangszórót (márpedig erről lehet szó) eredeti, vagy a gyárival megegyező állapotba hozni, szinte lehetetlen eredeti alkatrészek nélkül.


hétf. jan. 30, 2006 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Szerintem jobb helyeken alapból más mikrofont használnak pl egy lábdobhoz meg egy énekhanghoz.
Persze vannak 2mikrofonos felvételek is, de sztem manapság ez elég ritka, inkább mix-anyagok vannak mindenütt.
Amúgy felesleges vitázni 1utas - többutas témában, ízlés kérdése, győzködni egymást semmi értelme,
mindenki halgasson meg egy nagyon jó 1utast, meg egy nagyon jó többutast, aztán döntsön, és kész.


hétf. jan. 30, 2006 21:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Oshifis!
Lehet, hogy ez a hangszóród:
http://www.oregondv.com/Vifa_Speakers_MG10MD09-08.htm
Javítás: Csak is Sonido

SMA!
Ahogy adsz egy pontos leírást arról, hogy miként lehet egy átlagos hegedűsből Jehudi Menuhint nevelni, én is adok leírást az utolérhetetlen hangzásvilágú egyutasokról.
De minden más gondolatnál többre tartanám, tartanánk, ha végre Te is egy másik homokozót keresnél végre magadnak.
Tudod melyiket. Hát a többutas homokozót. Már csak azért is, hogy ne legyen egyedül DDL pajtás.

SMA! Isten Veled!

Ui.:
Versenyfelhívás!
Keresem azon személyt, vagy személyeket, akik tudnak, láttak, vagy halottak többutas mikrofonnal készített felvételekről.
1. díj: 20db teszt CD
2. díj: 10db teszt CD
3. díj: 5db teszt CD
Jelentkezési cím: vibavoice@freemail.hu
Jelszó: "többutas mikrofon"


hétf. jan. 30, 2006 21:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1830
Hozzászólás 
Kedves Lancelot és Többiek!

Ugyan világosíts már fel Minket az egyutas, szélessávú hangszórók "utolérhetetlen előnyeiről".
Esetleg ajánlhatnál szakirodalmat, jó konstrukciók leírását, amik utánépíthetők.
Üdv! SMA


hétf. jan. 30, 2006 17:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 721
Hozzászólás 
Nekem van 2 db hangszóróm, amikről az a sejtésem, hogy azonosak a híres VIFA szélessávúakkal. Hogyan lehet meggyőződni erről? A porvédőjük kissé áttetsző lilás színű (felületesen nézve fekete) fényes műanyag, a mágnes árnyékolt, a membrán papír. Esetleg valaki meg tudná adni egy eredeti VIFA pontos méreteit, hogy össze tudjam egyeztetni? Sajnos az én példányaim súrlódnak. Kérdés, hogy érdemes-e javíttatni, vagy kuka.


hétf. jan. 30, 2006 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Szia DDL!

Most tulajdonképpen mi bajod van.
Minden tekintetben távol vagyunk egymástól.
Te sznob vagy, én tehetséges, és ügyes.
Te nem tudsz egyutas hangsugárzót építeni, én tudok.
Te nem tudsz LM3875-ös IC-ből pazar hangot kicsalni, én tudok.
Én nem tudok kifogástalan hangú csöves erősítőt építeni, igaz más sem tud.
Én a gyárinál csak tökéletesebb többutas hangsugárzót tudok építeni, te leragadtál egy 1976-os Spendor 2/3-nál.
Te minden kapcsolásba belevariálsz pár elektroncsövet, én még a potenciométer hangjától is kiütést kapok.
Téged ez miért zavar?
Engem egy cseppet sem zavarsz.
Olyan, mint ha nem is lennél.
És nem is vagy.

Maradok tisztelettel: A Te Lancelot Lovagod

Ui.: Ha van egy kis időd, tanulj meg olvasni.
Olvasd csak el még egyszer:
>"A kitolás az az egyutas dobozokban, hogy rendszered minden hibáját megmutatja".<
A mondat értelmezése szerint nem a mondat írója szenved az egyutas dobozok hibamegmutató képességétől, hanem az, aki olvassa a mondatot.
Az olvasható "rendszered" és a képzeletedben megjelenő "rendszerem" kifejezés közt van egy árnyalatnyi különbség.
Most érted? Most sem érted? Mindegy.
------
Más:
Sajnos megint nem az egyutas dobozok építéséről, utolérhetetlen előnyeiről olvashatunk.
Ismét vannak olyan önuralomra képtelen személyek, akik abban találják örömüket, hogy mások beszélgetésébe belepiszkítanak.
De az is lehet, hogy csak magányosak, és így próbálják felhívni magukra a figyelmet.
Sajnálom, megértem Őket, de itt az ideje, hogy egy másik homokozót keressenek maguknak.
(akinek nem inge, ne vegye magára)
DDL! Isten Veled!


hétf. jan. 30, 2006 15:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Lancelot írta:
DDL!
-- A hír igaz! Az ismerőseid körében egyre többen szeretnek ki az egyutas hangsugárzókból.
A kétutas a király! Kicsi mélytöbblet, pár dB magasemelés, gyenge átviteli tulajdonságokkal rendelkező keresztváltó alkatrészek, és máris helyreáll a "zenei hangzás".


Attól, hogy Te csak ilyen többutasokat tudtál csinálni az nem a többutas elv hibája...
(Mellesleg ki kérem magamnak a bárataim, ismerőseim nevében, hogy ilyen lekicsínylően, becsmérlően nyilatkozz róluk ismeretlenül)

Lancelot írta:
-- A legjobb az, mikor valaki saját munkásságát jellemzi:
>Hát ez az! Ki a fenének kell olyan cucc, ami a pofámba vágja a cuccom hibáit (amibe a szélessávúak távolról sem tökéletes volta is benne van) és nem hagyja a zenét érvényesülni?<
Saját bevallásod szerint az egyutasok a pofádba vágják a cuccod hibáit. Pont.
A szélessávú hangsugárzókkal nincs semmi baj. A Ferrari sem száguldozik mosóbenzinnel.


Lancelot! Ennyire ne nézzél már hülyének! Te írtad jan.29-én 09:22-kor, hogy "A kitolás az az egyutas dobozokban, hogy rendszered minden hibáját megmutatja". Ez és az a többször hangoztatott véleményed miszerint a többutasok erre nem képesek + a saját tapasztalataim amelyek szerint viszont mind a két rendszerben épült jó képes erre, azt mondatja velem, hogy a szélessávúak szerinted ezeket a hibákat jobban előtérbe helyezik, azaz a pofámba vágja. És ez igaz is a s zar egyutasokra. Pont úgy, mint a s zar többutasokra. Valószínű, hogy erős közép- felsőközép tartomány kiemelése van a rendszernek. Amelyet a Te rendszereden már többen is tapasztaltak és itt le is írták miszerint "rádiószerű" a hang. Amelynek vannak előnyei, mert ez a kiemelés viszont a jelenlétérzetet növeli....

Lancelot írta:
És végül DDL szaki 6:08PM álláspontja:
>OFF (?)
Az egyik dolog, amit utálok, ha a rendszerem válogatja ki azt, hogy mit akarok hallgatni. Holott semmi köze hozzá...
Üdv: DDL
ON<
Megpróbálom megérteni DDL álláspontját:
A jó hang titka, a felvételek minősége közt tapasztalható eltérések elfedése. Jól értem?
Konyhanyelvre lefordítva DDL szaki szavait, teljesen mindegy, hogy frissensült bécsi szelet, vagy lejárt szavatosságú lencsefőzelék kerül a tányérra. Mindegy, mert minden le van öntve "jó-íz szósszal", mitől minden finom, laktató, gusztusos, jellegtelen, és felismerhetetlen.
Minden saját magáért beszél.


Lancelot neked fingod sincs a minőségi zenehallgatásról. Eme fentebbi fordításod ezt mutatja. Ahoz el kellene jutni arra a felismerésre, hogy nem a zenecuccnak kell válogatnia a korongjaid között hanem neked. Azaz bármit lehesen a cuccoson hallgatni és csak a pillanatnyi hangulatod, lelki állapotod határozza meg a hallgatni kívánt műsort. A hibákat mutassa meg, mert ha nem teszi akkor infót nyel, de ezeket a hibákat ne helyezze előtérbe, ne nyomja el a zenét magát és ne figyelmeztessen állandóan arra, hogy **** minőségű felvltelt hallok. Mert ha ez így van akkor az a rendszer/készülék még csak kisiskolás HIFI, de nem audiofil. Mindegy milyen vastag az árcédula rajta.
Természetesen mindez szubjektív megítélésű, de minél fejlettebb az egyén pszihéje annál inkább a zenére akar figyelni és nem a felvétel hibáira. Ez utóbbira csak akkor ha arra kíváncsi. Azaz tesztel, nem pedig zenét hallgat. Te még csak tesztelő vagy...
A nagyobb FOSTEX hangszórók alaphelyzetben pl. tökéletesen alkalmasak arra, hogy az eredeti és az írott cd-k közötti különbséget megmutassák. Viszont hosszútávú zenehallgatásra a kisebbek szeirntem sokkal jobbak. A Lowther DX2, Jordan JX92S pl. már ez utóbbira is jó. Vagy pláne az öreg Goodmans Axiom 80. Pedig ez utóbbinak a magasai eléggé s zarok. Csak sajnos ezek a GC-vel s zarul szólnak...

Üdv: DDL


hétf. jan. 30, 2006 9:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Tisztelt Schetl Úr!

Kérdésére a válsz:
Sonido, Dobozi u. 27, bejárattól jobbra, hátsó sarok.
Rendszer:
Sony CD (Sonido tulajdon)
VibaVoice Minidac, Integra2, és kábelek.
Csaknem az a lánc, ami Önnél is járt annak idején.

Remélem válaszom kielégítő.

Tisztelettel: Lancelot / -L- / Szentgyörgyi László / VibaVoice Audio ec

Ui.: A szombaton történt meghallgatást –remélem- nem vonja kétségbe?


hétf. jan. 30, 2006 9:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 21, 2004 22:02
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Tisztelt Lancelot!

Legyen kedves elárulni nekem, hol hallotta az SFR 176B drivert?

Tisztelettel: Schetl László


hétf. jan. 30, 2006 4:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:22
Hozzászólások: 461
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!
Válaszok időrendben:

Akki!
A Sonido szélessávú hangszórói szerepeltek terveimben, de az élet máshogy alakult.
Anno, kb. 2-2,5 éve, Bigdewill úr egekig magasztalta a Sonido egyutas tölcséreket (ekkor FE-206E hangszórót hallgattam, MAUHORN-XII-es tölcsérben). Big úr tanácsát követve, bejelentkeztünk egy hallgatózásra Schetl László úrhoz, amire elvittem a teljes otthoni zeneláncomat (DVD+DAC+trafós előfok+végfok+kábelek / a Fostex sajnos otthon maradt)
A meghallgatáson Schetl úron és jómagamon kívül részt vett Cortez úr, és egy barátom, aki a hangdobozaimat készíti. Ja, és majd kifelejtettem: A meghallgatáson jelen volt kb. fél doboz cigarettafüst is.
A meghallgatás tárgya egy új fejlesztésű NEA volt. Zenelánc: 25e.-Ft-os Philips CD játszó, saját tervezésű "A" osztályú FET-es végerősítő (9-10W), minden zománcozott trafódróttal összehuzalozva. Elsőként a Philips CD + FET-es végfok muzsikált, majd a saját rendszerem lett bekötve. A 144-es hangszóróval szerelt NEA érdekes dolgokat művelt így is, úgy is. Pár óra hallgatózás után csomagoltunk, és távoztunk. A hallgatózáson szerzett tapasztalataimról Bigdewil úrnak privát beszámolót írtam. A privát beszámoló át lett küldve Varga úrnak, aki úgy, ahogy ilyenkor szokás, nagy ívben kidobott a műhelyéből. Így lett vége közel 20 évi barátságának. Lehet, hogy nem is volt barátság?
Ennyi a Sonido kontra VibaVoice történet. Gyenge kezdés után, erős hanyatlás.
Ha valaki kérdezi, hogy hova vigye beteg hangszóróját, hangsugárzóját javítani, most is Varga Pistabát ajánlom. Jobb szakember talán nem is létezik.

Laci!
Minden kérdésed állítás. Csak sorban:
-- A szokásos hangszórókat alapul véve, a magassugárzók érzékenyebbek a mélysugárzóknál. Ez a különbség + 3-6dB is lehet, amit ellenállás-osztóval szokásos csökkenteni. Tökéletes ellenállás nem létezik. Sőt! Tökéletes kondenzátor sem létezik. Folytassam?
-- Miért vannak igen jó hangú többutas hangdobozok a referenciák közt, és miért nem az egyutasok viszik el a pálmát? A válasz egyszerű: A többutas hangsugárzók frekvenciamenete bármilyenre formálható, még vevőcsalogatósra is. Referencia hangsugárzót nem minőségi alapon választanak az újságírók. Referencia hangsugárzó az, ami egyrészt drága, másrészt pont illik a szintén méregdrága referencia rendszerükhöz.
-- Az egyutas hangsugárzók minden hibára rámutatnak, így a hibák kijavíthatóak. Ha tudom mi a baj, akkor tudom, hogy mit kell kijavítani. Azon rendszer, ami egyutas hangsugárzón nagy élvezettel hallgatható, a többutas rendszereken is pazar hangzásra képes. A dolog fordítva nem igaz. Ez ilyen egyszerű.

DDL!
-- A hír igaz! Az ismerőseid körében egyre többen szeretnek ki az egyutas hangsugárzókból.
A kétutas a király! Kicsi mélytöbblet, pár dB magasemelés, gyenge átviteli tulajdonságokkal rendelkező keresztváltó alkatrészek, és máris helyreáll a "zenei hangzás".
-- Tökéletes többutas hangsugárzónak léteznie kell! Pont úgy, ahogy UFO-k is lehetnek.
Attól, hogy én még nem találkoztam egyikkel sem, még létezhetnek!
-- A legjobb az, mikor valaki saját munkásságát jellemzi:
>Hát ez az! Ki a fenének kell olyan cucc, ami a pofámba vágja a cuccom hibáit (amibe a szélessávúak távolról sem tökéletes volta is benne van) és nem hagyja a zenét érvényesülni?<
Saját bevallásod szerint az egyutasok a pofádba vágják a cuccod hibáit. Pont.
A szélessávú hangsugárzókkal nincs semmi baj. A Ferrari sem száguldozik mosóbenzinnel.

Klayman!
Meglátásod tökéletes: A hibákat eltakarni könnyebb, mint kijavítani. Ennél pontosabb megfogalmazás nem létezik.

Cortez!
Nyitott kapukat döngetsz! Ha kicsit jobban körülnézel az egyutasokkal foglalkozó topicokon, csaknem minden fotón felfedezhetsz 1-2db mélysugárzót a háttérben (sarokban). Nem írnak róluk, de ott vannak! Másoknál is gond van a sávszélekkel.

Edl!
Már 1 hónapja is, és ma is pont ott tartasz, mint DDL. Jó tudni, hogy nincs egyedül.
És hogy meddig fog tartani a többutas királyság? Hát addig, míg a több hangszóróért több pénzt fizetnek a sznobok.
Ez nem minőségi, gazdasági kérdés.

Cortez 4:44PM:
Mondandódhoz nincs mit hozzáfűznöm. Talán csak annyit, hogy az a 206-os rendszer, mire hivatkozol, szőröstül-bőröstül VibaVoice termék (ez a reklám helye, Bocsi).

És végül DDL szaki 6:08PM álláspontja:
>OFF (?)
Az egyik dolog, amit utálok, ha a rendszerem válogatja ki azt, hogy mit akarok hallgatni. Holott semmi köze hozzá...
Üdv: DDL
ON<
Megpróbálom megérteni DDL álláspontját:
A jó hang titka, a felvételek minősége közt tapasztalható eltérések elfedése. Jól értem?
Konyhanyelvre lefordítva DDL szaki szavait, teljesen mindegy, hogy frissensült bécsi szelet, vagy lejárt szavatosságú lencsefőzelék kerül a tányérra. Mindegy, mert minden le van öntve "jó-íz szósszal", mitől minden finom, laktató, gusztusos, jellegtelen, és felismerhetetlen.
Minden saját magáért beszél.

Üdv Mindenkinek: -L-


vas. jan. 29, 2006 22:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
balo, lenne egy képed a dobozodról?
Csak kiváncsiságból kérdezem, milyen kultúrált megoldások léteznek a kinézetet illetően..

az enyém ilyen lett a fekete szövettel:

http://img.tar.hu/troppauer/size2/19269422.jpg


vas. jan. 29, 2006 21:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Kalapur írta:

ui: és valóban kiköpi a rossz fevételeket, ami kétségtelen hátrány, de hát xarból nem lesz vár


OFF (?)

Az egyik dolog amit utálok, ha a rendszerem válogatja ki azt, hogy mit akarok hallgatni. Holott semmi köze hozzá... :roll:

Üdv: DDL

ON


vas. jan. 29, 2006 18:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 744
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Tej-Kakao írta:
Lehet hogy én vagyok magas-mániás, de engem sokkal jobban zavar ha rossz a magas mint pl ha a mély kevés...
Eddig sok jót hallottam a hangszóróról, ezért is vágtam bele, remélem nem bánom meg hosszú távon ;)


szia Tej-Kakaó!

Nos én nem csak a levegőbe fogok beszélni, mert épp olyan TL-eket hallgatok, mint amit Te is építettél. Kezdeben nekem is kevés volt a magasa, mert még nem volt bejáródva, vagy mert még nem szoktam meg a hangját. Kétségteleül van neki egy elég markáns karakere és a magasai sem olyanok mit egy kétutasé, viszont ami van neki az nagyon szépen szól szerintem.
A kétutas vifa dobozom után sávkorlátoltnak tűnt, kevés mély, semmi magas, de aztán rájöttem, hogy lehet a vifa túl loudnesses hangzású...minden relatív.
Ha nem tetszik pár hét múlva sem, akkor az azt jelenti, hogy neked nem jön be...talán érdemes lehet az sph-60-at kipróbálnod, annak talán szebb a frekimenete, kisebb a középmagas kiemelése és magasabbra is megy a diagram szerint. Én is tervezem, hogy kipróbálom, csak még nem jutottam el odáig, hogy megrendeljem.

Szóval kitartás, és ne egy kétutashoz hasonlítsd szerintem. Ja áés nagyon nem mindegy honnan hallgatod őket, be kell ülni szépen fókuszba, mert sokkal könnyebben elvesznek a térben a magasai, mivel irányított a hangja, nem úgy mint egy dómnak...

üdv

k

ui: és valóban kiköpi a rossz fevételeket, ami kétségtelen hátrány, de hát xarból nem lesz vár


vas. jan. 29, 2006 17:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Idézet:
Ki a fenének kell olyan cucc ami a pofámba vágja a cuccom hibáit

Annak aki fejleszteni akar... :D Kb olyan ez, mint hogy kinek kell az éles látás ?
Csak azért mondom ezt, mert már halottam 206-ost (ami az egyik legharsányabb ezek közül)
és egyáltalán nem volt bántó a hangja a megfelelő rendszerben.
Persze ha valakinek nem jó a rendszere, teljesen megértem, hogy ez zavarja.
De tényleg hagyjuk, nyilván ez is ízlés dolga részben, azon meg nem lehet/érdemes vitatkozni.


vas. jan. 29, 2006 16:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
OFF

Idézet:
Hát ez az! Ki a fenének kell olyan cucc ami a pofámba vágja a cuccom hibáit (amibe a szélessávúak távolról sem tökéletes volta is benne van) és nem hagyja a zenét érvényesülni?


Majdnem szó szerint ezt írtam kb. 1 hónapja vmelyik topikban, örülök, h más is hasonlóképpen gondolkodik erről.

Mellesleg en nem szidom az egyutasakat, valoban egy jo es erdekes vilag, de nem hinnem, h kepesek atvenni az tobbutasok helyet.

ON

PS.: ha vki még referálni kíván ezekre, akkor folytassuk az "OFFolós topik"-ban.


vas. jan. 29, 2006 16:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
A fejemben a végleges egy aktív kétutas, eredőben max 3utas rendszer lenne.
A 2 út a mély, és a többi, a 3 út pedig a szélessávú közép esetleges kiegészítése egy csipogóval.
A váltás talán 1-200Hz körül lenne, de ezt nyilván a konkrét rendszer, és a gyakorlat dönti el.


vas. jan. 29, 2006 12:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Cortez írta:
Nem egészen értem a dolgot, de miért nem foglalkozik SENKI a két világ
közötti területtel, amit már régebben is felvetettem ? Nekem azóta is egy
ilyan van tervben, csak időm nincs rá, meg most mással is fogllakozom.
Szóval egy jó egyutas "közép"-hangszóró, aztán hozzá egy külön mély,
és ha kell, akkor épphogy egy kis szupercsipogó.
Így más a doppleres vád sem teljesen jogos, mégis egyutas is, meg többutas is.

Akkor most aktív 3 utasra gondolsz?


vas. jan. 29, 2006 12:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Nem egészen értem a dolgot, de miért nem foglalkozik SENKI a két világ
közötti területtel, amit már régebben is felvetettem ? Nekem azóta is egy
ilyan van tervben, csak időm nincs rá, meg most mással is fogllakozom.
Szóval egy jó egyutas "közép"-hangszóró, aztán hozzá egy külön mély,
és ha kell, akkor épphogy egy kis szupercsipogó.
Így más a doppleres vád sem teljesen jogos, mégis egyutas is, meg többutas is.


vas. jan. 29, 2006 12:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 232
Hozzászólás 
...Nem szertném újjáéleszteni én is a "többutas-egyutas" flame-t. Viszont van egy dolog, történetesen az hogy a szélessávú hangszórók minőségében óriási a szórás, talán sokkal nagyobb mint pl. a mélyek esetében.. És sokszor a kevesebb a több! (akár árban is).

Szóval, lehet irdatlan katasztrófális szélessávú hangszórókat találni, torz érzéketlen szörnyszülötteket amiket meghallgatva egy életre elmegy az ember kedve az egyutasoktól.
Emiatt viszont nem kellene általánosítani.
Azt az érvelést nem egészen értem hogy "ne mutassa meg a hibákat".

Akkor tulajdonképpen egyszerűbb eltakarni mint kijavítani?


vas. jan. 29, 2006 11:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
Laci írta:
Miért vannak igen jó hangú, többutas hangdobozok a referenciák között miért nem eggyutas?


Lancelot szerint ilyen többutas nem létezik. Vagy ha vki szerint mégis akkor az süket, béna, bunkó, hülye stb. (ha vmi kimaradt akkor Lancelot úgy is kiegészíti a jellemzésemet ismét :) ) :(


Laci írta:
Ha minden hibáját kimutatja egy rendszernek akkor el se tudom képzelni milyen berendezéssel, szólna elfogadhatóan, hiszen a legjobb berendezés hibáit is a nyakamba vágná nemúgy mint a villanydrótos többutas hangdoboz?


Hát ez az! Ki a fenének kell olyan cucc ami a pofámba vágja a cuccom hibáit (amibe a szélessávúak távolról sem tökéletes volta is benne van) és nem hagyja a zenét érvényesülni? :roll:

Üdv: DDL


vas. jan. 29, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 790
Tartózkodási hely: Föld nevű sárteke egy sáros szigete
Hozzászólás 
akki írta:
Sokan viszont nagyon szeretik, (más fóromokon olvasva) nagyjából sejtem miért. Tervezel Sonido hangszóró próbát?


Üdv


És egyre többen kiszeretnek belőle. Pont úgy mint a FOSTEX, Jordan stb. szélessávúakból és térnek vissza a sötét oldalra. Akarom mondani a több utas (egészen pontosan 2) dobozokra. Mert a szélessávúak hiányosságaival nem tudnak együtt élni.

Üdv: DDL


vas. jan. 29, 2006 10:59
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2008 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 41  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 42 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség