Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. máj. 04, 2024 12:43



Hozzászólás a témához  [ 792 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Méricske 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás Re: Méricske
http://gilszkilabor.freeweb.hu/elektron ... lc/lc.html

II. és III. az újdonság. Elkészítettem első Java-Script számolókámat, különösebb ismeretek nélkül. :oops: Tesztelni csak IE és Mozilla Firefox alatt állt módomban. Nem tudom, hogy miközben Nálam fut a kód, esetleg más böngészőkben meghiúsulhat-e a működése, de ha valakinél esetleg nem jó, kérem jelezze. Előre is köszönöm.

Gilszkilabor


pén. okt. 29, 2010 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
A tartalmat legalább helyezd biztonságba. ;) Használnák azért néhányan.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shalafi66 kedd nov. 02, 2010 11:43-kor.



hétf. ápr. 05, 2010 14:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia! Köszönöm a felajánlást, fontolóra veszem. Sajnos továbbra is havonta egy alkalommal ülök az Internet előtt, tehát a következő alkalommal májusban tudnék érdemben nyilatkozni (mivel a html tartalom most nincs nálam). De az is lehet, hogy szép lassan végleg kikopok az egész internetes világból, mint innen a Fórumról is... :cry:


hétf. ápr. 05, 2010 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
http://gilszkilabor.audiodiy.hu vagy ugyanez hangszoro.net végződéssel megfelelne?
Adok egy felhasználónevet, jelszót, és feleftépézed.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shalafi66 kedd ápr. 03, 2012 11:52-kor.



hétf. ápr. 05, 2010 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
OFF
Gilszkilabor írta:
...nem tudom hetente újratölteni. Ha újból bekakál, majd megint törlöm-felrakom. Aztán, ha még néhányszor el kell ezt játszani, letörlöm és belesza... az egészbe...

Megint besz... a drága fríveb. Ezek szerint, jó magyar módra egy nagy rakás trágya az egész, akár csak a frímél (róluk is igen velős véleményem alakult ki az évek során). Éljen a Nagy Magyar ****! Irány Európa! :twisted:

Gilszkilabor
ON


hétf. ápr. 05, 2010 13:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Kedves ptesza és abcdabcd!

Köszi a figyelmeztetész és a privát üzenetet, csak most olvastam. Nem t'om mi a frász van fríwebéknél, de valami biztonsági probléma mintha lenne. A múltkor, mikor zakkant egyet a honlapom, újratöltöttem. Mint írtátok, ez a csoda is 3 napig tartott. Tegnap, más okból néztem a honlapomat, és a fő oldalon megjelent valami kód-részlet szövegként, ami nem odavaló. Most újból rápillantottam, de most nincs ott a szöveg-szemét. Mivel nagyon ritkán Internetezek, nem tudom hetente újratölteni. Ha újból bekakál, majd megint törlöm-felrakom. Aztán, ha még néhányszor el kell ezt játszani, letörlöm és belesza... az egészbe. :evil:

Minden jót Nektek!


csüt. dec. 24, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
...Valószínű nem az a baj a honlappal, mert amikor Gilszkilabor újra felrakta a kkor belenéztem a kódba és nem volt benne ilyen link, én azt vettem észre az utóbbi időben hogy több freeweb-es honlapon illetve nem freewebes más honlapokon is akár cégek honlapján is találkoztam az utóbbi hónapokban hasonló betöltődő scripttel pdf-fel...
talán az adott webszervereket érik el valahogy függetlenül a jelszótól...
mint pl itt egy magyar virusellenes honlapról egy cikk:
http://www.viruskommando.hu/blog/hacker ... kommandon/

az ő honlapjukat is feltörték, azaz nem is kellett a jelszavuk...


pén. dec. 04, 2009 19:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 27, 2008 17:23
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Hát azért nem ártana ,ha törölnéd az egészet , ujjra raknád egy sokkal biztonságosabb jelszóval.

Ma reggel be léptem az oldaladra félig meddig , este nem bírtam csinálni semmit. Az hogy ettől ,vagy mástól nem tudom ,de egy trójai , befertőzőtt vagy 40 helyen , az avast csak törölni bírt...


csüt. dec. 03, 2009 21:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
>...Gilszkilabor honlapját feltörték... :shock:

Köszi Abcdabcd! Csak ma kerültem NET-közelbe, valóban, a Freeweb szerverén megsérült az "index.html". Nem tudom, mi történhetett valójában, legközelebb (1 hét múlva) próbálom újratölteni az egészet (most nincs nálam a kód). A fő oldal hiánya ellenére a tartalom közvetlen linkekkel elérhető, pl. íme a Méricske, amit kértél "pü"-ben:

http://gilszkilabor.freeweb.hu/elektronika/mericske/mericske.html

Minden jót kívánok mindenkinek!

Gilszkilabor


pén. okt. 30, 2009 19:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Úgy látom hogy Gilszkilabor honlapját feltörték, írtam neki az ügyben privátot ( a honlapról a betöltődés után egy pdf file akarna letöltődni),

Aztán a honlap ma megint fent van , nem tudom hogy ki töltötte vissza (nekem is felajánlotta a freeweb hogy regisztráljam a gilszkilabor nevet), nemtudom hogy Gilszkilabor elolvasta e a privát üzenetet, vagy valaki kapcsolatban áll e vele és esetleg tudja vele közölni hogy mi van a honlapjával, ill ha ő töltötte vissza akkor:

én szerintem megtaláltam a pdf letöltődéséért felelős sort a html kódban a "méricske lap" kódjában firefoxban nézve a 6.sor ami nem való oda a "script" kezdetű... ennek az eltávolítása megoldhatja a problémát, már ha Gilszkilabor volt az aki visszatöltötte a honlapot

üdv: Abcdabcd


szer. okt. 21, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 07, 2008 6:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: kecskemet
Hozzászólás 
[
A hangkártyával én is kínlódtam egy jóízűt.
Első körön cicergett, egérmozdításkor, wincsesztertevékenységkor és nagy fehérfelületű progik alatt. Ennek az volt az oka, hogy a ventillátorok nem az alaplapra, hanem direkt a tápra csatlakoztak.
Azt viszont nem értem miért van, hogy még rá sem dugtam a line bemenetre semmit, line bem. csúszka lehúzva és a spectra még is mutat.
50 Hz-tól lefelé DC ig. 0 Hz-en a jel zaj viszony már csak 40Db. Ráadásul a két csatorna durván nem egyforma. Ezt a céemi és az alaplapi realtek is produkálja. 10 Ohmos ellenállást kötve a méricskére semmilyen beállításnál nem lesz szép az ábra. hangszórónál még durvább ( impedancia méréskor)
A tüskéket nálam a földeletlenség okozta.


pén. aug. 28, 2009 22:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
köszi Gilszkilabor!

most megnéztem az is át lett ónozva amikor a multkori "nagy ónozás" volt :)
szinte az egész föld körbe át van... és az opa 4-ig is befelé...

a tantál kondik akkor úgy tűnik megoldották a dolgot...

amúgy próbáltam is minél hasonlóbbra rajzolni...


pén. márc. 13, 2009 21:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia abcdabcd!

Rápillantottam a NYÁK-ra, hasonló az enyémhez, a föld vezeték kialakítása is. Hibát nem látok benne. Esetleg az OPA 4-es kivezetését ónozd át addig, amíg el nem éri a szélső, vastag felületet... Ez utibbi csak inkább szőrszál-hasogatás, talán már meg is tetted (visszaolvastam valamennyit, de nem találtam rá utalást).

Hajrá!


pén. márc. 13, 2009 18:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Szia Gilszkilabor, többiek!
Még 1-2 hónappal ezelőtt ott maradt abba a téma, hogyha felrakok egy képet az átrajzolt nyákomról, akkor esetleg ránézel Gilszkilabor, hogy valami látható hiba van-e benne, ami okozhat 100hz brummot...
Szóval ma felraktam a programot a gépemre és készítettem egy képet:

1 HIBA ismert, a TDA2003 föld lába nincs a nyákon kialakítva, ez vezetékkel van bekötve a hátsó föld sávba!

ui.: egyébként a múltkori 2 kis tantál kondi 78L09 re forrasztása óta úgy látom, hogy eltűnt a brumm... (kivéve az egyik alaplapi kártyán látszik, de azt nem használom így erre :D )

köszi ha megnézitek hátha okulok belőle...

Kép


csüt. márc. 12, 2009 18:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
abcdabcd írta:
(nemtudom hány hz tól kezd lekonyulni a fázis)

A hangkártyán az analóg-digitális átalakító előtt van egy meredek aluláteresztő szűrő, hogy a mintavételi frekvencia felénél nagyobb frekvenciájú jelek ne kerülhessenek rá az A-D átalakító bemenetére.
Egy egyszerű, elsőfokú aluláteresztő szűrő fázistolása a törésponti frekvencián 45 fok, egy oktávval alacsonyabb frekvencián kb. 10 fok, egy ötödfokú szűrő fázistolása ennek közelítőleg ötszöröse. 2 kHz-en már kb. 50 fokot "konyul" a fázis.
A két csatorna amplitúdómenetének az egyezősége nem jelenti automatikusan a fázismenetek egyezőségét is.
A két csatornán a mintavételezés váltogatva történik. 48 kHz-es mintavételezésnél 24 kHz-en (ami egyben az elméletileg maximálisan átvihető frekvencia) 2-2 mintát kell venni a csatornák jeleiből, ez önmagában egy 90 fokos fázistolást jelent, amit egyes mérőprogramoknál az egyik csatorna késleltetési idejének állításával lehet valamennyire kompenzálni.


vas. dec. 21, 2008 6:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Shalafi-nak: az Audigy SE tényleg érdekes méréshez, megfigyelésem szerint fázismérésnél ellenállást mérve olyan 24khz nál már -180 fok-on van a "mért" fázis a kártyán:) (nemtudom hány hz tól kezd lekonyulni a fázis) a másik 2 kártya a gépben az nagyjából egyenesnek méri kisebb nagyobb egyenetlenségekkel közben


csüt. dec. 18, 2008 21:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Szia!

Jaj, átrajzolt NYÁK... Akár egy vonalvezetés ártatlannak tűnő megváltoztatása is problémát (itt most brummot) okozhat. Attól, hogy a dugasztápból (majdnem) egyent kap a Méricske, még nem garancia semmire. A dugasztáp valószínűleg lüktető egyenáramot ad, ami egy szerencsétlen föld-fólia kialakításon brummot vihet a rendszerbe. Sőt, ha a dugasztáp feszültségét a Méricske AC 12 V bemenetére kötöd, a kétszeres Greatz teljesen fölösleges és inkorrekt. Ha eleve egyent adsz a panelnak, akkor azt arra a pontra kösd, ahol a (2x2200 uF) puffer van. Igaz, lehet, hogy eleve így tettél, ez nem derült ki.

> A simító elkónál arra gondolsz, ami a potméter alatt van?

Nem. Világosan megírtam, hogy a kapcsolási rajz bal felső sarkánál található 470 uF.

Írásodból érzem, hogy nem látod át ezt az egyszerű áramkört. Erről tanúskodik még az is, hogy valami isteni sugallatra áttervezted a panelt, hogy a "fránya" kerámia kondenzátorok helyett fóliát használj. Ennek nem sok értelme van, ez nem Hi-End, hanem egyszerű méréstechnika. Szintén értelmetlen egy adott értékű elkó helyett tízszer akkorát beépíteni. Az Én Méricskémben, ami azonos a publikálttal, nincsenek ilyen problémák. Brummnak nyoma sincs, és a jelzett értékű kondenzátorok esetén is tudok 3 Hz-től mérni (lejjebb nem próbáltam, nincs is értelme).

Summa summarum, nehéz így a távolból és pláne látatlanból orvosolni a problémát. De hogy bróbáljak Neked segíteni is, ha tudod, linkeld be az általad módosított panel beültetési nézetét. Hátha előbbre jutunk. És még valami: ha két Greatz hídon keresztül megy a táp, az egyiket iktasd ki. A 12,5 V kicsit kevés lehet, ha dupla a diódahíd, eleve elveszik kb. 1,2 V. Ajánlott 15..18 V tápfesz.

Gilszkilabor


Köszönöm a választ meg a leszúrást:), most az a helyzet hogy működik én se tudom hogy hogy de tök jó, lett variálva egy kicsi, az is igaz hogy nem értem a kapcsolást, én még csak tanulom ezt a tudomány felsőfokú szinten hallgatom :), viszont aki segít nekem ő ért hozzá, raktunk a 78L09re 1-1 tantál kondit szűrésnek a kimenetére meg a bemenetére is, és ez javított úgy látszik annyit hogy ha elég nagy a kivezérlés szintje, akkor bizonyos hangkártyákkal nem is látszik... érdekes most az AWE64 en kívül az a CMI hangkártya aminek korábban töltöttem fel mérési képét "alkalmatlannak" tűnt mérésre, most mégis... egy tüske se, viszont az a gép ahol próbáltuk szerelés közben/után ott van tüske és jól látszik hogyha megszűrtük a zajgenerátort akkor is ott volt a brumm... viszont az én gépemen meg nincs :), illetve ezeken a kártyákon, másikakon van, de ha akarom nem veszem észre, amúgy a hangszoro.net en mérőműszerek témánál írtak mások 50hz-s brumm ról véletlenül találtam rá a hozzászólásra, aztán valahogy elmaradt ez mint téma, pedig a Méricskéről beszélgettek tovább, na nemtudom

a nyákterv: most nincs a gépemen a Circuit maker, valahol meg megvan kinyomtatva, de nem tudom hogy hol beszkennelem ha megtalálom szoval fel teszem ide a tervemet hogy hátha van vele valami tipped Gilszkilabor

Abcdabcd

szerkesztve: illetve az alaplapi hangkártyán látom "csak" a tüskét de nagyobb átlagolásnál ott se, a gépben 3 kártya van az alaplapi a CMI meg az Audigy most azon is jó... de 1-2 napja az Audigy-n volt még tüske de mondjuk nem tul nagy most viszont nincs :) ?


csüt. dec. 18, 2008 21:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Lenne még egy olyan kérdésem, hogy: szeretnék 10-100mV-os hangfrekis jelet "mérni" úgy, hogy egy műveleti erősítővel 1000x, 100x erősítést beállítva (hogy legyen 5-10V között) kimenetét egyenirányítva DMM-rel vagy mutatóssal kijelezve lássam, hogy nőtt a fesz vagy csökkent (ezért van az elején ""-ben a mérés)? Felejtős vagy van értelme kisérletezni?

:D Tudom vegyek jobb műszert, majd veszek :D


kedd dec. 16, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Szia!

Jaj, átrajzolt NYÁK... Akár egy vonalvezetés ártatlannak tűnő megváltoztatása is problémát (itt most brummot) okozhat. Attól, hogy a dugasztápból (majdnem) egyent kap a Méricske, még nem garancia semmire. A dugasztáp valószínűleg lüktető egyenáramot ad, ami egy szerencsétlen föld-fólia kialakításon brummot vihet a rendszerbe. Sőt, ha a dugasztáp feszültségét a Méricske AC 12 V bemenetére kötöd, a kétszeres Greatz teljesen fölösleges és inkorrekt. Ha eleve egyent adsz a panelnak, akkor azt arra a pontra kösd, ahol a (2x2200 uF) puffer van. Igaz, lehet, hogy eleve így tettél, ez nem derült ki.

> A simító elkónál arra gondolsz, ami a potméter alatt van?

Nem. Világosan megírtam, hogy a kapcsolási rajz bal felső sarkánál található 470 uF.

Írásodból érzem, hogy nem látod át ezt az egyszerű áramkört. Erről tanúskodik még az is, hogy valami isteni sugallatra áttervezted a panelt, hogy a "fránya" kerámia kondenzátorok helyett fóliát használj. Ennek nem sok értelme van, ez nem Hi-End, hanem egyszerű méréstechnika. Szintén értelmetlen egy adott értékű elkó helyett tízszer akkorát beépíteni. Az Én Méricskémben, ami azonos a publikálttal, nincsenek ilyen problémák. Brummnak nyoma sincs, és a jelzett értékű kondenzátorok esetén is tudok 3 Hz-től mérni (lejjebb nem próbáltam, nincs is értelme).

Summa summarum, nehéz így a távolból és pláne látatlanból orvosolni a problémát. De hogy bróbáljak Neked segíteni is, ha tudod, linkeld be az általad módosított panel beültetési nézetét. Hátha előbbre jutunk. És még valami: ha két Greatz hídon keresztül megy a táp, az egyiket iktasd ki. A 12,5 V kicsit kevés lehet, ha dupla a diódahíd, eleve elveszik kb. 1,2 V. Ajánlott 15..18 V tápfesz.

Gilszkilabor


vas. dec. 14, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
8,91V van a 78L09 kimenetén , a bemenetén 12,45-12,47 között ingadozik,
ja és az előző hozzászólásból kihagytam, hogy a diódák is megvannak, mind a 4, azon felül, hogy eleve egyenáramú táp van bekötve...


pén. dec. 12, 2008 15:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
100 Hz-es brumm? Hmm... Ha nem tér el a fóliázat és a tápegység-rész is hibátlan (Greatz + puffer), nincs tippem. Mégegyszer ellenőrizni: Greatz diódái, puffer(-ek), plusz még a kapcsolási rajz bal felső sarkánál található 470 uF-os simító elkót. Ha ezek rendben és megis van 100 Hz-es zavar, próbáld meg a Méricskét megtáplálni úgy, hogy a tápfeszültséget egy, az asztal túlsó sarkán elhelyezett, stabilizált 15..18 V-os tápegységről kapja. Ha ekkor is van tüske, az már valami rejtélyes forrásból zavar be a rendszerbe...

Hja, a TDA2003 2.-kivezetéséhez kapcsolódó 470 uF-ot nincs értelme erőltetni, legfeljebb a duplája (1000 uF) legyen!

Még valami a fejembe jutott: a 78L09 kimenetén rendben van a 9 V? Onnan is kerülhet brumm az OPA-ra. Úgy is ellenőrizheted, hogy a kapcsolási rajz bal alsó szegleténél lévő 100 uF-al párhuzamosan forrasztasz egy 1000 uF-ot.

Gilszkilabor

Köszönöm a válaszodat!
Hát a fóliázat annyiban tér el a Te rajzodtól, hogy ezt én rajzoltam újra nyáktervezőben, de az alkatrészek elhelyezése ugyanúgy van, különbség, hogy pl az OPA környékén lévő 1u-s kerámia kondi helyett én fóliát használok(illetve a 100n-es kondik helyett is), ami nagyobb helyen fért el így a nyákon is nagyobb a helye, az egész nyák szélesebb lett, a magassága kb ugyanannyi mint az eredetié, most is egy nem a méricske dobozában található, egyébként magában is egyenáramot szolgáltató 12 voltos dugasztápról üzemel, ami fixre be van kötve a műszerdobozba, amiben a méricske helyet kapott...

A simító elkónál arra gondolsz, ami a potméter alatt van? azt 4700u ra cseréltük (pedig az eredetileg beforrasztott zöld Mechanikai Művek kondi, a mérőműszer szerint túl is teljesítette a ráírt névleges 470u-t olyan 570u volt az elvileg elég pontosan mért értéke...

A TDA 2es lábánál az 1000u van ott, viszont a 9V hogy megvan -e ezt ellenőrzöm is mindjárt és beszámolok a fejleményekről,

illetve, később, ha van segítségem meg alkatrészem akkor majd azt a 100+1000u hozzáforrasztást is kipróbálom..., egyébként most mérni nem nagyon tudok mert úgy tűnik a Méricskén a potméter mintha darabosan működne, vagy kontakthibás lenne... :) már van új majd ki kell cserélni,....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára abcdabcd pén. dec. 12, 2008 15:17-kor.



pén. dec. 12, 2008 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
100 Hz-es brumm? Hmm... Ha nem tér el a fóliázat és a tápegység-rész is hibátlan (Greatz + puffer), nincs tippem. Mégegyszer ellenőrizni: Greatz diódái, puffer(-ek), plusz még a kapcsolási rajz bal felső sarkánál található 470 uF-os simító elkót. Ha ezek rendben és megis van 100 Hz-es zavar, próbáld meg a Méricskét megtáplálni úgy, hogy a tápfeszültséget egy, az asztal túlsó sarkán elhelyezett, stabilizált 15..18 V-os tápegységről kapja. Ha ekkor is van tüske, az már valami rejtélyes forrásból zavar be a rendszerbe...

Hja, a TDA2003 2.-kivezetéséhez kapcsolódó 470 uF-ot nincs értelme erőltetni, legfeljebb a duplája (1000 uF) legyen!

Még valami a fejembe jutott: a 78L09 kimenetén rendben van a 9 V? Onnan is kerülhet brumm az OPA-ra. Úgy is ellenőrizheted, hogy a kapcsolási rajz bal alsó szegleténél lévő 100 uF-al párhuzamosan forrasztasz egy 1000 uF-ot.

Gilszkilabor


csüt. dec. 11, 2008 19:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
átlagolás nélkül ilyen nagy is ott ugrál néha:

Kép


300-as átlagolással meg ilyen:
Kép

szoval még ekkora átlagolásnál is ott ottmarad...., mondjuk most épp tudtam úgy megállítani hogy szinte semennyi zaj se volt, de átlagolás nélkül van..., persze nem mindig akkora mint amit sikerült elkapnom, azért tűnik el átlagolással a nagyja... :) viszont máshol ha van is zaj egészen kicsi... illetve a 100 hoz kapcsolódóan gondolom azért van a 200 meg 300 nál is, mondjuk most a kondik nagyobbra cserélése óta a 300 már talán nem látszik egyáltalán


hétf. dec. 08, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Én sem...


hétf. dec. 08, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
én annakidején nem találkoztam ilyennel, ha jól rémlik.


hétf. dec. 08, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Eddig valaki valami hasonlót tapasztalt Méricske ügyben? vagy átlagolással ezek el is tűntek teljesen, akinek volt ilyen esetleg? A mérési görbe egyébként átlagolás nélkül is elég sima, nem sok zavar van rajta, kivéve ezt a 100Hz helyet..., 2 különböző számítógépen is...


vas. dec. 07, 2008 17:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
és még valami, a vezetősáv a 0-nál körbe végig meg lett erősítve ónnal... ennyi lett még csinálva...


szomb. dec. 06, 2008 23:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Sziasztok!

Na szoval szűrés ügyben történt változtatás, és a 2x2200u illetve az eddig nem bántott 470u ki lett cserélve mind 4700u-s kondikra, az eredmény érdekes:
az Audigy SE hangkártyán (Shalafi-nak: ez Audigy SE kártya, egyébként a Creative, csak felirat ezt nem EMU10K /20K... chip hajtja, hanem másik gyártó terméke, most nem tudom kié..., ez is "veszélyes"? )
a 100Hz tüske megfelelő átlagolással olyan a korábbi képen látható 1cm ről 2-3mm re csökkent, viszont, az AWE64 es kártyával átlagolással ez a tüske szinte teljesen eltűnik olyan 1-2képpont méretűvé, ekkora tüske máshol is van a görbén..., viszont az AWE-64-en átlagolás nélkül olyan 1cm ez a tüskenagyság, valakinek van esetleg valami ötlete, hogy mi okozhatja most így ezt a jelenséget?
majd képet is tudok feltenni, ha érdekes


szomb. dec. 06, 2008 23:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Ahha, köszi. Igen, tervezek venni egy jobb műszert.


szer. dec. 03, 2008 17:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. nov. 01, 2006 14:00
Hozzászólások: 3559
Tartózkodási hely: Régi nick .watt Hozzászólások: 3402
Hozzászólás 
Egy kivezérlés mérő nem egy műszer, annak elég lehet...
De szerintem vegyél egy normális multimétert, jól jöhet még...


szer. dec. 03, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. máj. 21, 2005 11:58
Hozzászólások: 41
Hozzászólás 
Sziasztok!

Volna egy olyan gondom, hogy van egy kivezérlés jelzőm (még a múlt században csináltam) azt hiszem ua180-nal, van még benne egy trazisztor meg egy 741. A lényeg az hogy hogyan tudnál bekalibrálni? Van benne egy trimmer amivel az érzékenységét lehet állítani de nincs se jelgenerátorom se szkópom.
Méricske. Azt találtam ki, hogy egy trafóról leveszem az 50Hz-es kisfeszt, potival leosztom, multiméterrel (ACV) bemérem úgy, hogy éppen 0.7V és 0.8V között ugráljon (0.775V) és ehez állítom be a 0dB-t.
Ez így egyéb műszerek hiányában megközelítőleg jó? Vagy ez a módszer inkább a jobb mint a semmi kategóriába tartozik?

Köszi.


szer. dec. 03, 2008 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Az Audigy veszélyes terep úgy rémlik. Méregetni olcsón a Live a legjob SB kártya.


hétf. nov. 24, 2008 11:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Nem árt megnézni a keverő beállításait sem. A Skype például átállítja a felvételi hangeszközt mikrofonra minden indításkor, akkor aztán méricskélhetsz a vonalbemenettel :(
Hangkártyák csereberéjénél előfordul, hogy a Spectra által használni megcélzott eszközt már kivettük a gépből. Az Options menü Device... pontjában állítható át a valódira.
A View menüben a Time series-t választva analóg szkópként látható, hogy mi kerül a két csatorna bemenetére. Hibakereséskor a Transfer L/R helyett érdemesebb inkább a Both Left and Right beállítást használni az Options/Settings menüpontban.


hétf. nov. 24, 2008 8:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hát az átlagolással, meg a Méricskén található jumperekkel próbáltam a lehető legjobb eredményt elérni, a fenti képek akkor is "jellemezték" az adott hangkártyát:)
a cmediával sajnos csak hasonló eredményeket tudtam produkálni, pedig a kimenete pedig meglepő de annak szól szerintem a(a fent felsorolt itthoni kártyák közül) legjobban :) mondjuk itt a bemenet van használva, ez itt más helyzet....

az AWE64-gyel 9es átlagolással tudtam jó mérést, az Audigy hasonló, az SB 128 on olyan 20 as az AC97en olyan 30as átlagolásnál adódott a legjobb eredmény, a CMI vel viszont "végtelen" Infinite átlagolással is hasonló lett a kép, persze az erősítés jumperek állását is próbáltam közben változtatni, hogy esetleg lehet-e megfelelő, a kivezérlést azt nem néztem, amikor a spectrát elkezdtem nézegetni először észre se vettem, később amikor az X melletti teljes képernyősítővel:) windows szerint is teljes képernyőssé tettem a spectrát vettem egyáltalán észre a kivezérlésmérőt, amiről pedig volt szó Gilszki a Te oldaladon is:), de a lényegre térve az AWE64 nek akkor is jó eredménye lett amikor a kivezérlés mérő bőven túlvezérlésben volt ezt tudom (ergo nem kell olyan hangosan zúhgatni a hangszórót hogy jót mérjek erre rájöttem:) ), de szoval a többi kártyán ezt egyelőre nem figyeltem...

Illetve még1 az Audigy-val 300as átlagolással az összes tüskét el tudtam tüntetni a 100Hz-s kivételével, 96Khz/24biten még a 2n2 kondenzátor(ami 24khz felett a zajt vágja) hatását is nagyjából el tudtam tüntetni, ez látható a korábban általam linkelt "egyenes" ellenállás mérési eredményen is:)


vas. nov. 23, 2008 21:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Az ábra alapján saccolható töréspont valahol 100 Hz környékére esik, mint ha valamelyik kondenzátor értéke két nagyságrenddel eltért volna. Nem volt valami ilyesmi hiba is?


Gilszkilabor


hát megmértük a 100u s kondenzátorokat (többet is) is azok szinte pontosan 100u ra adódtak, amit meg a TDA mellett cseréltünk az 470u helyett 570körüli példány volt, szóval a hiba akkor rejtélyes :)


vas. nov. 23, 2008 21:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Idézet:
...az audigy se-n kb 6 hz től stabilnak tűnik...

Némely hangkártyának vagy alaplapi vezérlőnek trehányságból vagy szándékosan gyenge az átvitele 20 Hz alatt, esetleg még fentebb jelentkezik a hiba. HA ráadásként még relatíve zajos a hangvezérlő ÉS/VAGY alacsony a kivezérlés ("VU"-métert figyelni a SpectraLAB bal alsó sarkában!), akkor a mélyebb tartományban (pl. 20 Hz alatt) már nem nagyon lesznek kiértékelhető bitek. Akár annak ellenére is, hogy "ki van hajtva" a LINE bemenet. Ekkor jelentkezik az átvitelen hullámosság és/vagy lebegés, ami megfelelő gyakorlattal felismerhető. A bajon a magasabb átlagolás (Average>100) valamelyest segít, de eltüntetni nem tudja. Ilyenkor ne nagyon erőltessük a 20 Hz alatti mérést. Nekem anno a munkahelyi HP DESKTOP gépek voltak ilyenek, míg a az őskori GUS P'N'P vagy az ALS120 sokkal jobban teljesített (kár, hogy a mostani gépembe nem lehet beletenni az ISA slot hiánya végett). Sok beszédnek sok a zaja: szerencse kérdése, hogy beválik-e a hangkártya illetve -vezérlő.

Teszt: A Méricske kimenetével hajtsuk meg a LINE bemenet bal- és jobb csatornáit ("hardveres monoban") annyira, hogy még éppen ne vezéreljuk túl azt. A Spektrán állítsunk be széles spektrumot (pl. a 65536 pontos analízis mellett lehetséges maximumot), stereo L/R módot és néhányszor tízes (pl. 50) átlagolással megnézhetjük, hogy egyáltalán mi az elérhető legjobb mérési pontosság. Szívesen megmutatnám a GUS efféle mérését, lehetne ámulni. 8) Sajnos 25 km-re van tőlem az a gif... :?

Gilszkilabor

Közben látom, szúrtál be képeket. Az említett SpectraLAB kivezérlésmérőn megfelelő volt a szint? Olyankor szokott tüskés lenni az átvitel, ha "kevés a kakaó" vagy alacsony az átlagolás.


vas. nov. 23, 2008 20:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
A fenti Cmedia kártya Cmedia-CMI8738 chippes de egészen egyszerű példány, a kártya maga kb 2,5cm széles és csak 4jack van rajta olyan közel egymáshoz ahogy csak lehet, 1-1 kondenzátor előttük, és maga a cmedia chip meg a kvarc, kb ennyi szoval más gyártmányú hasonló chippes kártya lehet hogy tud jót is ezzel nekem nem sikerült eddig...


vas. nov. 23, 2008 20:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Milyen hangkártyát használjunk a Méricskéhez?

Ezek még a korábbi 100hz alatt nem egyenletesen mérős méricske állapottal készültek de azért a lényeg látszik
A mérések ugyanannak a Monacor DT-254 hangszórónak az impedancia mérései:

Cmedia:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Abit IS7-E2 alaplapi Realtek AC97:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Creative Audigy SE:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

a képeken lehet nem látszik de az AC97es kicsit nagyobb tüskéket produkál mint az AudigySE egyébként azért olyan sokkal nem rosszabb attól, a "legjobb" eredmény"a legsimább görbe átlagolás nélkül, az Creative AWE64el készül arról most egyelőre nincs mentett képem...


vas. nov. 23, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Hát lehet hogy tényleg nem az a 1000u helyetti 800u lett a megoldás, mintha valami kontakt hibája lett volna vagy nemtudom milyen hibája, mert egyébként jól működik/működött, illetve az általam kipróbált kb 5 féle hangkártya mindegyikén hasonlóan nézett ki a görbe (AWE64, SB128PCI,AudigySE, RealtekalaplapiAC97,CMI8738), illetve az a CMI8738 az egy egészen egyszerű kártya nekem nem lett alkalmas mérésre(a "mért" görbe körül szinus szerű de attól sokkal sűrűbb hullámzást játszott:) csak a körvonal volt kivehető hogy ez az a görbe amit a többi kártyával mértem, majd lehet feltöltök képet, mert korábban ez volt itt kérdés, hogy milyen hangkártya jó a méréshez, én amiket kipróbáltam és készült kép majd teszek akár fel párat...

szoval mintha valami kontakt hibája lett volna, Gilszki azt a 4es lábat lehet elnéztem kösz a javítást, de viszont mintha a mélyebb frekvenciákon stabilabb lenne a görbe, az audigy se-n kb 6 hz től stabilnak tűnik...

az a 100hz brumm annak majd utána nézünk itt, egy hely van az a 470u szűrés, ami a 78l09 környékén szűr, az nem lett "bántva" a bejövő tápnál tettünk rá plusz szűrést(2x1000u), az nem segített a dolgon de akkor tovább nem vizsgáltuk, amikor a korábban linkelt "jó" eredményt elértük...

de a kontakt hibát erősíti, hogy amikor azt a "800u"-s 1000u kondit kicseréltük akkor sokkal jobb lett már a görbe majdnem egyenes, de mondtam hogy nézzük már még mért nem egyenesebb és utána rosszabb lett egész addig amig el nem sikerült érnünk ezt az eredményt...

az én nyákomnak egy olyan kisebb hibája van hogy az alkatrész lábak körüli forrasztási pötty kicsit kicsire sikerült (ez az első nyákom), a programban nagyobbnak látszott:) lehet az javította meg végülis hogy az 1u-s fóliakondi amit az én nyákomon használok a NE5534 mellett, az egyik lába mintha nem forradt volna meg jól még erre tudok gondolni mert mintha mozgott volna meg lett még1x forrasztva ez lett rajta javítva még... lehet ez is csinálta a zavart, a 100hz meg majd még egy későbbi dolog... :) egyelőre ok majd még próbálgatom


vas. nov. 23, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Fentebb írtad, hogy az árnyékoláson nem szabad jeláramot vezetni. Pedig vezetünk, legegyszerűbb példa erre a sima RCA kábel vagy anno a TUCHEL jellegű átjátszók. Utóbbiaknál aztán tényleg egy közös árnyékolás ölelte körbe a több melegpontot, mint esetemben.

Pedig vezetünk... aztán csodálkozunk, hogy miért árulnak egyesek drága RCA kábelt, amire még nyilat is festenek, hogy merre haladjon a jel...
Lehet, hogy különleges szerencsém volt, de sikerült 5 eres árnyékolt kábelből csinálnom a Tuchel jellegű átjátszókábeleimet is. 5 ér + árnyékolás természetesen.


szomb. nov. 22, 2008 22:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Csak a jeláram meg a brummáram.
Ezen a helyen egy 1 ér + árnyékolás rosszabb eredményt ad, mint egy árnyékolatlan csavart érpár.

Halványan sejtem, hogy mire gondolsz. De szerintem egy 10 cm-es árnyékolt kábelnél, aminek (természetesen) csak az egyik vége kapcsolódik a GND-re, a hatás nem (illetve tényleg elhanyagolható mértékben) jelentkezik. ELVIEKBEN igazad lehet, ha a kábel jóval hosszabb, a környezet pedig kellőképp' "elektroszmogos".

Fentebb írtad, hogy az árnyékoláson nem szabad jeláramot vezetni. Pedig vezetünk, legegyszerűbb példa erre a sima RCA kábel vagy anno a TUCHEL jellegű átjátszók. Utóbbiaknál aztán tényleg egy közös árnyékolás ölelte körbe a több melegpontot, mint esetemben.


pén. nov. 21, 2008 10:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
fdsamano írta:
2 ér + árnyékolás jellegű kábelt kellene használni ilyen esetben, az árnyékoláson nem szabad jeláramot vezetni :(

Már miért ne szabadna? Az árnyékoláson csak a jeláram menne. Tehát 7 melegpont és egy hideg, de a hideg egyben árnyékolás is lenne. A kis impedanciák és a rövid kábeldarab esetében a szomszédos szálak közötti kapacitív áthallás elhanyagolgató.

Csak a jeláram meg a brummáram.
Ezen a helyen egy 1 ér + árnyékolás rosszabb eredményt ad, mint egy árnyékolatlan csavart érpár.


pén. nov. 21, 2008 0:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
fdsamano írta:
2 ér + árnyékolás jellegű kábelt kellene használni ilyen esetben, az árnyékoláson nem szabad jeláramot vezetni :(

Már miért ne szabadna? Az árnyékoláson csak a jeláram menne. Tehát 7 melegpont és egy hideg, de a hideg egyben árnyékolás is lenne. A kis impedanciák és a rövid kábeldarab esetében a szomszédos szálak közötti kapacitív áthallás elhanyagolgató.


csüt. nov. 20, 2008 23:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
... ha valaki jumperek helyett forgókapcsolót használ a váltásra, akkor az árnyékolt kábel harisnyája, ami egyben a kapcsoló közös pontja, GND legyen.

2 ér + árnyékolás jellegű kábelt kellene használni ilyen esetben, az árnyékoláson nem szabad jeláramot vezetni :(


csüt. nov. 20, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Halihó!

Elnézést kérek, amiért nem reagáltam, de most néhány hétig InterNYET volt... :cry: :wink:

Gratulálok abcdabcd a Méricskéhez. :) Ami a november 18.-ai link mérését illeti, az biztosan nem azért volt olyan, mert csak 800 uF volt a kondenzátor kapacitása a szükséges 1000 uF helyett. Az ábra alapján saccolható töréspont valahol 100 Hz környékére esik, mint ha valamelyik kondenzátor értéke két nagyságrenddel eltért volna. Nem volt valami ilyesmi hiba is?

Az, hogy a kondenzátorhoz érve hatalmast zavart viszünk be, teljesen normélis lehet, az viszont nem, hogy működés közben tapogatjuk az alkatrészeket. Az fdsamano által említett elrendezés pedig direkt lett úgy kialakítva, hogy ha valaki jumperek helyett forgókapcsolót használ a váltásra, akkor az árnyékolt kábel harisnyája, ami egyben a kapcsoló közös pontja, GND legyen.

> ...TDA2003 4-es lábán lévő 470u...

Pontosabban a 2. kivezetésén. :wink: De a kondenzátor értéke nem befolyásolja közvetlenül az átvitelt, csupán szélsőséges esetben a kellő bitmélységet a legalacsonyabb frekvencián (néhány Hz).

A 100 Hz pedig valóban brumm, úgy látom az utánépítés gyenge pontja a kondenzátorok értéke volt. :P :wink: Komolyra fordítva, ha minden érték rendben van, nem szabad tüskének lennie az átvitelben.

Hajrá!

Gilszkilabor


csüt. nov. 20, 2008 21:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Pedig a 100Hz brumm, az szűrés hiánya..


csüt. nov. 20, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 18, 2008 15:23
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
na ilyen lett:
Kép

nagy simítással lett ilyen sima, de amugy 6 Hz től felfelé olyan 20 ig kisebb simítással is egész jó még majd azt a 100hz-s "beszakadást kell kinyomozni:)"

amúgy a táprésznél lett az az ón pluszba felrakás, látszatra nem volt hibája de mégiscsak volt valami:)


csüt. nov. 20, 2008 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
Háát, figyelj fdsa, lehet, hogy ők is kipróbálták, csak rossz helyre tették a kezüket. :mrgreen:


csüt. nov. 20, 2008 9:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2990
Tartózkodási hely: Rákospalota-Kertváros
Hozzászólás 
abcdabcd írta:
be volt forrasztva legalábbis úgy tűnt, a vezető sévra lett felrakva plusz ón

Lehetett egy repedés a nyák vezetősávján, ami az átónozással "begyógyult", de lehetett egy "hidegforrasztás" is.

shalafi, rólam azt terjesztették a rosszakaróim, hogy odamegyek egy áramkörhöz, ráteszem a kezemet, ennek hatására az áramkör elindul, és már csak a kezem impedanciáját kell lemodellezni egy R-C-taggal, és kész a fejlesztés. De hangsúlyozom, ezek a rosszakaróim voltak :)


csüt. nov. 20, 2008 9:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 18:32
Hozzászólások: 1643
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Hozzászólás 
fdsamano írta:
Tényleg nem árt, ha minden alkatrészláb be van forrasztva :)
Azért a hibakeresésnek ez a szintje már művészet fdsa. :) Rá se nézel, mégis meggyógyul. Grat. ;)


szer. nov. 19, 2008 23:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 792 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség