Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:50



Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ] 
ütemre mozgó diszkó lámpa 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 08, 2014 21:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: ütemre mozgó diszkó lámpa
Ha valaki építésre adná a fejét, néhány eredeti alkatrésszel tudom segíteni!
2 db 220/24+12 V toroid trafó 300W feletti teljesítménnyel.
2 db mikromotor 12V, 2 db mikromotor vezérlő panel, 2 db tükör-parabola flowerből, 1 db R7s foglalat 118 mm izzóhoz,
2 db 12V ventilátor, az izzó hűtésére.
Világító kapcsolók: Két körös kapcsoló: 9 db piros, 1 db sárga.Egy körös: 2 db piros. A 2 db egykörös vadonatúj, csak kibontva lett.
Műszerdoboz: Egy sikertelen kísérlet maradéka. Fém műszerdoboz eladó. 20X30X6 cm külső mérettel.
Árak: trafó 6000/db ,kapcsolók egyben 1500 Ft, doboz 1100 Ft. mikromotor 2500/db, vezérlő panel 3500/db, Tükör-parabola 1500/db, ventilátor 1500/db, R7 500 Ft.
+ 6 db PAR 56 porcelán foglalat, egyben 3000 Ft.
Irányáraj, többet veszel, alkudhatsz!


szomb. nov. 08, 2014 21:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Ok. Köszi Balázs, már értem.
A diódáknak jó lesz a 4148-as?


pén. ápr. 22, 2005 20:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Suba!

Várjuk minden ötleted, segítséged!


pén. ápr. 22, 2005 20:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
Igen komplett lámpákat csináltam,meg vezérlöket,meg füstgépet meg mindent ami egy discotechnikába kell.na akkor most bekell scannelnem a képeket...


szer. ápr. 20, 2005 10:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

>A rajzodon, a 4013-as körül az ST-vel jelölt alkatrész, az pontosan mi?
ST=smitt trigger 4093

>Ok. De melyiket kötötted ki? a 4. műverősitőből származó jelet, vagy az 1. műverősítőből származo jelet... Nem akarok belevágni így mert sztem ráadásul az a 4. műverősítőnek nem sok értelme van.

Ha jól emlékszem a 4. műveleti erősítőből jövő jelet vettem ki. Az a dioda 1 LED villog az ütemre

>Aki rajzolta ez nem egy négyzetalakú kétoldalas, furatgalvános nyákból lett kirajzolva?
Nyégyzetalakú volt de csak 1 oldalas. Zöld trutyival le volt fújva amúgy elég gányoltnak nézett ki. A nyákrajza is megvan valahol.

Én csak teljesen lemásolva építettem meg. úgy működött. Mikor csak az ütemjelre volt szükség nem építettem be a fölösleges alkatrészeket :)


szer. ápr. 20, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Suba!

Szerintem mindenki nevében írok, ha azt mondom érdekelnének a kapcsolások. Előre is köszi.
De mivel is foglalkoztál régebben pontosan? Lámpákat építettél?


szer. ápr. 20, 2005 8:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
Hali!
Régóta figyelem a topikot és úgyérzem írnom kell:Ha valakit még érdekelne ilyen kapcsrajzok/paneltervek akkor jelezzétek,mert annó discós multamból amikor még ezek a lámpák voltak a menők(napágyuk,zig-zag,flower,stb..)rengeteget építettem és a minap mühelytakaritás közben ráakadtam egy pár darabra(hejj azok a régi szépidök-nosztalgia :)),szoval tudok szolgálni kettővel ha valakit érdekel,az egyik nagyon egyszerü (741,555,4013,4xBC)és mégis kivállóan működő, a másik gyári(GRIVEN) koppintás is.


szer. ápr. 20, 2005 0:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Balázs!

A rajzodon, a 4013-as körül az ST-vel jelölt alkatrész, az pontosan mi?

A napokban megleptem magam egy kis Mini Flower lámpával.
Jó kis cucc, csak a 100W-os 220-as halogén hűtés nélkül van, így saját magát égeti szét.
Annak rendje módja szerint a kipróbálást követő 5. percben már szét is lett kapva. Érdekes, de mindössze egy kb 3.5 × 6 centis panel végzi a vezérlést, méghozzá 220V-ról. Ráadásul csupán egy, 8 lábú IC van benne, a többi elko, ellenállás, meg két tranzisztor. A Lomexnél rákerestem az alkatrészekre, de több is hiányzik a listájukból.
Valakinek valami ötlet, hogy hol érdemes még próbálkozni?


kedd ápr. 19, 2005 22:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 24, 2005 17:36
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary
Hozzászólás 
kbalazs018 írta:
üdv
Az a rész nekem se világos. Így volt egy megépített áramkörben, én azt másoltam le. Viszont nagyon szépen villog ütemre. A motoros részét elhagyva stroboszkópra is kötöttem.


Ok. De melyiket kötötted ki? a 4. műverősitőből származó jelet, vagy az 1. műverősítőből származo jelet... Nem akarok belevágni így mert sztem ráadásul az a 4. műverősítőnek nem sok értelme van.


kedd ápr. 19, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nem akarok nagyképű lenni, dez ezt az én kapcsim majdnem tudja 1 műveleti erősítővel :) Amúgy én is ebből a rajzból indultam ki (illetve hogy kb. mit kell csinálnia)
Ha lesz felesleges anyagom és időm, kipróbálom ezt is, jobb-e...


hétf. ápr. 18, 2005 23:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Felületessen néztem meg, de szerintem van egy alapjel meg van egy szürt jel a basszusnak, így oldja meg, hogy hangerőfügetlen legyen, elég bonyolult....
Aki rajzolta ez nem egy négyzetalakú kétoldalas, furatgalvános nyákból lett kirajzolva?


hétf. ápr. 18, 2005 21:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
üdv

Idézet:
http://www.kbalazs1.fw.hu/tmp/utem.jpg
ez az áramkör elég jó, csak nem értem melyik része lenne a fontos...
Az ütem feliratú led alatt jön a jel a flip flop-hoz, ami átmillentené ha jól értelmezem... De ha ott a jel, akkor mi az LM324 1. műverősítőjénél érkező jel... Eleve az a műverősítő, és az a rész homályos miért is kell...


Az a rész nekem se világos. Így volt egy megépített áramkörben, én azt másoltam le. Viszont nagyon szépen villog ütemre. A motoros részét elhagyva stroboszkópra is kötöttem.[/quote]


hétf. ápr. 18, 2005 20:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 24, 2005 17:36
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary
Hozzászólás 
A közlemúltban egyik osztálytársammal úgy határoztunk, hogy építünk egy szuper kis világítós plexi gépházat. Már alakul az építés. Az áramköt ami nektek kell, hasonló, mint ami nekünk kellett. Én tettem bele egy kondi mikrofont, utána az ment egy műverősítőre. Utánna a jelet nem Schmitt triggerbe meg ilyesmibe vezettem, mert úgy nagyon zavaros volt. Építettem NE555 el egy monostabil mv-t, és a triggerére kötöttem rá.
Ezután a kijövő jellel mondjuk én egy motorvezérlőt meg egy flip-flop ot hajtottam meg, hanem egy 7490 et :).
De viszont nálunk is az a baj, hogy mindenre átvált... Most egy kondival csináltam belőle "tapskapcsolót", de jó lenne azért egy rendes szűrővel felépített áramkör.

http://www.kbalazs1.fw.hu/tmp/utem.jpg
ez az áramkör elég jó, csak nem értem melyik része lenne a fontos...
Az ütem feliratú led alatt jön a jel a flip flop-hoz, ami átmillentené ha jól értelmezem... De ha ott a jel, akkor mi az LM324 1. műverősítőjénél érkező jel... Eleve az a műverősítő, és az a rész homályos miért is kell...


hétf. ápr. 18, 2005 17:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Arra én is gondoltam, hogy olyan 1000ft körül lehet L297 vagy hasonló léptetőmotorvezérlőt kapni az, két mikromotort elvisz, bár a 4 tranyó egyszerűbb....


hétf. ápr. 18, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
petike80 írta:
Üdv!

Úgy látom sok minden történt itt az elmúlt két napban, de ez jó!
Köszi az Eagle rajzot! Ma/holnap megcsinálom hozzá a nyáktervet is.
A bal oldali 3 vezeték viszont mihez csatlakozik?

Közben találtam egy léptető motort vezérlő kapcsolást. Lényege, hogy kapcsolóval lehet választani a forgásirányt, és minden jelre, egyet lép az adott irányba.
Arra gondoltam, hogy ezzel remekül lehetne két motorral X-Y irányú zenés mozgást csinálni, mint a pásztázóknál. Fényorgonát felhasználva, arról levenni a közepet és magasat - mint X és Y jelet - a tükör pozíciók végeinél pedig végállás kapcsoló megfordítaná a mozgásirányt. Esetleg még egy bistabil, hogy véletlenszerűen mozogjon.
Vélemény?

http://www.aaroncake.net/circuits/stepper.htm


KÉP


Én ugyanerről beszélek végülis, csak nekem integrált áramkör látja el ezt a feladatot. Vagyis látná, ha tudnám a lábkiosztását :)


hétf. ápr. 18, 2005 14:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Én ezt így oldottam meg:
(ez a másik rajznak is az eleje...)
Csak procinál a tranyó a +5V-ra van kötve az 741 meg 12V-ra, de azt is lehetne 5v-ra kötni
Kép


hétf. ápr. 18, 2005 10:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Nálam azért egy picit bonyolultabb feladatra kell... Emléxel a dimmer topicban emlegettem a digitális vezérlést. Ez lesz az ütemadója. Vagy csak a strobira kötöm rá. Az sem lenne rossz...

Kijavítom a rajzot, máshova tettem a kimeneti LED-et, így egy kicsit még jobb. Amúgy az optó nem csak a leválasztás miatt van ott. Írtátok, hogy nem csak a mélyhangokat kell figyelni, hanem az amplitúdó felfutás meredekségét is. No ez pont ezt csinálja. Amikor gyorsabban változik a fesz. a kimeneten, akkor nagyobbat villan a LED is, mert egy kondit tölt.

No mindegy, lényeg hogy műxik. Én sem szeretem túlbonyolítani a dolgokat, de azért a feladatát teljesítse ha lehet...


hétf. ápr. 18, 2005 10:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Arra rájöttem, hogy túlbonyolítani nem szabad!
Ha tömegbe világítasz a lámpával, akkor elég, ha amikor zene van, akkor mozog, ha több ilyen egymástól független lámpa van, akkor úgysem látszik, hogy pontossan követi-e a zenét vagy nem....
Az optos kimenet is elhagyható...


hétf. ápr. 18, 2005 8:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Hát tulajdonképp nem tudom :oops: amire én gondolok a dinamikakompresszor az a dinamikát hozza egy szintre vagyis a mindennek ugyanakkora lesz a hangereje, a limiter pedig nem bántja a kis jelet csak ha túl nagy lenne az amplitúdó, akkor azt csökkenti.
De :roll: akkor ha egy limiter erősítését nagyra veszed, akkor abból dinamikakomprszzor lesz?
De lehet, hogy baromságokat beszélek!
de vannak itt nálam sokkal jobban szakértő emberek is, talán benéznak majd ide és megmondják a "frankót"


hétf. ápr. 18, 2005 8:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Köszi!!! A kapcsolásomon jó volt, csak arajzon rossz. A LED-et áttettem a pozitív ágba. Nem sokára javítom.

gravir: Valóban egy limiter, de örülnék ha elmesélnéd, pontosan mi a különbség. Szerintem a reakcióidőkben van az eltérés v. nem?


hétf. ápr. 18, 2005 0:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ros-Co!

Az alsó 1N4148-at, és a hozzá tartozó elkót fordítva kötötted be!


szomb. ápr. 16, 2005 20:37
Profil Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Üdv!

Úgy látom sok minden történt itt az elmúlt két napban, de ez jó!
Köszi az Eagle rajzot! Ma/holnap megcsinálom hozzá a nyáktervet is.
A bal oldali 3 vezeték viszont mihez csatlakozik?

Közben találtam egy léptető motort vezérlő kapcsolást. Lényege, hogy kapcsolóval lehet választani a forgásirányt, és minden jelre, egyet lép az adott irányba.
Arra gondoltam, hogy ezzel remekül lehetne két motorral X-Y irányú zenés mozgást csinálni, mint a pásztázóknál. Fényorgonát felhasználva, arról levenni a közepet és magasat - mint X és Y jelet - a tükör pozíciók végeinél pedig végállás kapcsoló megfordítaná a mozgásirányt. Esetleg még egy bistabil, hogy véletlenszerűen mozogjon.
Vélemény?

http://www.aaroncake.net/circuits/stepper.htm


Kép


szomb. ápr. 16, 2005 18:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Szerintem ez nem dinamikakompresszor, hanem limiter, de mindegy...
Ettől még jó...


pén. ápr. 15, 2005 18:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Yuhéééé Elkészült a dinamikakompresszoros változat. Rendesen villog kis és nagy hangerőn is.
íme:

http://www.hvlabs.hu/tmp/beatpulser.gif


Mondjuk nem az a megszokott kapcsolás, de legalább műxik ahogy kell.

Az optocstolón lehet kivenni a jelet. A fényellenállás teljesen megvilágítva kb. 220 ohm.


pén. ápr. 15, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Van 1 léptetőmotor-vezérlő IC-m (STK6722HZA), ami pont jó lenne erre a célra. Epson nyomtatóból van kitermelve, de mivel sehol nem találok hozzá adatlapot, fogalmam sincs a lábkiosztásáról.
A cuccban benne vannak a FETek is, csak rá kell kötni a motort és műxik. Egyik bemenetre küldheted az órajelet, ami a sebességet szabályozza a freki és a motor lépésszöge függvényében. Ha kézi szabályzást akarsz, akkor mondjuk beraksz egy 555-öt egy potival és kész, de kis ügyességgel az audiójelből is meg lehet oldani szntem.
A másik bemenet pedig a forgásirányt váltja. Én ide a fényorgonámból jól bevált szűrökapcsolást raknám be 1 JK Flip-Flop-pal kombinálva.
Ha van hozzá 1 aránylag nagy lépésszögű motorod (pl.: 7.5fok) akkor 1 profi kis projektet össze lehet vele hozni.


pén. ápr. 15, 2005 18:01
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Közben megtaláltam eagle-ben is, itt a rajz:
Kép


pén. ápr. 15, 2005 11:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Készül a "suttyom technology" TDA2003-as, relés, dinamikakompresszoros változat. Kíváncsi leszek...


pén. ápr. 15, 2005 10:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Hát nem sajnálta az alékatrészt meg a nyákvastagságot belőle...


csüt. ápr. 14, 2005 12:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Nagy vagy. Köszi.
Nemhiába, a XXI. század technikájában élünk...
Most sajna munka va, de este megpróbálom kihámozgatni.
Amit én építettem, az Hapcii rajza a free.x3.hu/hauber oldalról


csüt. ápr. 14, 2005 12:44
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Na kiszúrtam vele, kinyomtattam és bescanneltemm....
Feltettem ugyanoda.
Kép


csüt. ápr. 14, 2005 12:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Ezt sikerült kiszednem a tangoból, esetleg el tudom küldeni a pcb filet, dos os tangoban készült.
Elvi rajz nincs. De nem tart sokáig visszarajzolni.
De szerintem a lényeg látszik, az alkatrészeket ki kéne mérni, de az elv miatt nincs jelentősége, az ick: 741-555-4013-4093
A tranyók fordítva állnak, rossz a rajz, a 4093-hoz közelebbiek az n-esek, a távolabbiak a p-sek.


csüt. ápr. 14, 2005 12:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Próbálom értelmezni, csak egy kissé pici a kép. Nincs meg véletlenül nagyobb felbontásban? Esetleg az alkatrészek?
Valahonnét előkeresem az én vezérlésemet, és megpróbálom a működésüket összevetni.
Azon gondolkodom, hogy nálam a 4013 körül lehet valami problema, mert 1-et már sikerült a panelnak elfüstölnie.


csüt. ápr. 14, 2005 11:58
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
Nem sokat lehet róla mesélni...a rajzto meg nem találom....
Van egy 741-es az elején, majd jön az 555, kb berajzoltam valami lyesmi lehet, ha nem rontottam el, ja hogy nem lehet képet beszúrni.. :(

Szóval a trigger kap egy ellenálláson jelet a 741-től a 2-es lábon, ami egy ellenálláson kersztül rámegy az 5-ös lábra, az 5-ös egy 100nf-dal le van kötve a földre. a 8 össze van kötve a 4-essel, valamint a 6-os a 7-essel és ez fölmegy a +ra 470K-val, valamint a gnd-re 330n-val.
A 3-as láb 1Kn, majd egy 41418-on keresztül a 4093 5-6-os lábára és közvetlenül a 4013 3-as lábára.
A többihez lusta vagyok, de valahol megvan tangoban, na megtaláltam ezt sikerült dos-ból kimenteni képnek, ha gondolod rajzold vissza.
http://kep.tar.hu/gravir/50041028/11722780#2


csüt. ápr. 14, 2005 10:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Gravir!

Ezt kifejtenéd kissé bővebben?
Mert ami vezérlésem nekem van, abban a miki után egy LM324, meg egy TL072 van - gondolom ezek végzik az előerősítést, a hozzájuk kapcsolt kondik, stb... pedig a frekvencia elosztását. Utána jön a 4093, meg a 4013 párosa, és végül a 4 tranyó. 555 nincs, és ráadásul nem is műxik rendesen, mert ugyan a zene ütemére, de csak egy irányba forgatja a motort.


csüt. ápr. 14, 2005 9:45
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 551
Hozzászólás 
A jó mélyszűrés azért nem jó, mert nagyon hangerőfüggő lesz a dolog.
A legelterjedtebb -régebben, most nem tudom- egy előerősítő, mondjuk 741-ből ami egy 555-öt billegtet, utána egy 4093 majd egy 4013 a végén 4 tranyó a vége a kbalazs félére hasonlít.


szer. ápr. 13, 2005 21:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Üdv az építőknek!

Most jártam a Galaxisban - a talán legdrágább hely igaz - és most végkiárusítást tartanak a bezárás előtt. Engem lencse érdekelt, 90mm átmérőjűt adnak most 1300 pénz környékén, és van több méretben, alakban.
De ha megrohamozzátok, akkor kettőt hagyjatok meg nekem is, különben hülyét kapok!


szer. ápr. 13, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Szemben a monitorral :)
Hozzászólás 
Üdv mindenkinek!

Hasonló lámpát már én is építettem, de a vezérlés abban is több sebből vérzett.

Balázs! Én is megköszönném, ha felraknád a nyáktervet, mert kipróbálnám ezt a kapcsolást is, hátha jobban beválik.


kedd ápr. 05, 2005 12:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 26, 2004 14:57
Hozzászólások: 470
Hozzászólás 
Szevasz!

Mi nemrégiben LPT portról vezérelhető lámpákat készítettünk.
A motorok vezérléséhez mindenképp H-híd (http://www.codexonline.hu/CodeX6/alap/hardcore/KisNorbert/LPT/lpt06.htm 7. ábra) ajánlatos (a két irány miatt).
Az ütemre mozgatást monostabil multivibrátorral (http://www.tpub.com/neets/book9/36b.htm, vagy http://itl7.elte.hu/html/elektronika/node5_14.html) oldanám meg, előtte viszont tényleg érdemes a szűrő (vagy a mély [basszusdob], vagy a középmagas [cintányér] hangokra) beiktatása. Erről bővebben itt olvashatsz: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=23473


szer. márc. 02, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: kedd szept. 14, 2004 7:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Üdv

Ne tudom honnét akarsz elindulni a disco lámpa építéssel, szerintem a dobozolás a legnehezebb. Érdemes kiselejtezett flowereket olcsón beszerezni. Én is olyat alakítottam át, hogy ütemre kalimpáljon.
Van egy olyan lámpám is amiben független két fényforrásból jövő fényt 2 tükör mozgat. Aból rajzoltami ki a következő kapcsolást: http://www.kbalazs1.fw.hu/tmp/utem.jpg

Valahol van nyák is ha valakit érdekel felrakom.
A kapcsolás lényege, hogy ütemre forgásirányt változtat a motor. és a hangerőtől fütt a forgás idelye.


szer. márc. 02, 2005 22:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 02, 2005 15:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
A helyzet a következő az általad említett forgó tükör már rég ott ficeg a szórólencse elött, a mechanikai rész már megvan csak a vezérlés hibádzik (jó)párhelyen, időnként mozog is, de nem egészen úgy ahogy kéne, ha tudom fölrakom a kapcsolást (nem rajtam múlik). Továbbra is várom a hozzászólásokat :D


szer. márc. 02, 2005 22:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Udv !
Nekem nem sok kozom van az ilyesmi epitesehez, bar nem egy utolso otlet csinalni egyet, de itt van par otlet:
Szerintem hogy valami latvany is legyen ket motornak kell lennie benne ket tengelyre, vagy egy motor, meg egy masik motor ami egy tukrot forgat a fenyforras elott, de ezt sztem korulmenyesebb megcsinalni. Mondjuk az egyik motor a mely hangokra a masik a magasakra erzekeny. Ha bejon egy mely impulzus, akkor forgasiranyt valt, a masik meg hasonloan a magasra. Sztem ez jo mozgast eredmenyezne. Hogy lehetne ezt osszeforrasztani ? :) Kondi miki + valami motor vezerlo kellene. H-hid ? Na valami szaki majd csak ir vmit ;)

edga'r


szer. márc. 02, 2005 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 02, 2005 15:41
Hozzászólások: 3
Hozzászólás ütemre mozgó diszkó lámpa
Hali!

Lenne egy kis probléma! Egyik haverom elkezdett építeni egy ütemre mozgó diszkólámpát, de nem igazán akar működni és kivéncsiak lennénk, hogy, ti (ez itt a hízelgés helye), hogyan oldanátok meg. A feladat a következő: A jel kondi mikrofonról, relé használata nélkül, minél egyszerűbb. Olvastam a hasonszőrü topicot az autóvillogókrol, de nem találtunk megfelelőt.


szer. márc. 02, 2005 17:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 42 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 62 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség