Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:41



Hozzászólás a témához  [ 1409 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő
lézer 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: lézer
Nagyon köszönöm segítséged. A lézer fényével természetesen vigyázni fogok.


vas. feb. 10, 2013 10:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
A DVD író első lencséje, (ami a DVD lemez mellett van), azt kell a lézer led elé tenni és
kivetíti, közel párhuzamosan, távolra, kicsi pontba a fényét ha megfelelő távolságra állítod tőle.
Ne nézz bele még véletlenül sem :!:

Mivel ez már 100-200 mW körüli teljesítményű,
ahogy Horváth Zoli lézer fizikus barátom mondta a KFKI -ból, ez már egy szemes lézer.
Egy szemmel csak egyszer lehet bele nézni.
A másikkal is csak egyszer, aztán már semmivel sehova..
Ekkora teljesítmény már maradandó sérülést okoz.


szomb. feb. 09, 2013 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: lézer
DVD író lézeréből szeretnék készíteni egy működő lézert, de nagyon szét veti a fényt. Milyen megoldással tudom szép pontszerűvé alakítani, mint amilyennek lennie kéne?


szomb. feb. 09, 2013 18:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
SPafi írta:
Ha a megvilágításban csak 4 diszkrét vonal szerepel..
Szélsőséges esetben, ha a tárgy mindent visszaver, kivéve pont azt a 4 keskeny sávot, akkor a természetes fényben fehérnek tűnő tárgyat feketének látjuk a 4-színű lézer fényében.
Ilyenek lehetnek az interferencia szűrő elvén "működő" dolgok.



SPafi írta:
Egy folytonos spektrális eloszlású fény esetén ilyen durva eltérések nem fordulhatnak elő, de ez csak akkor válik nyilvánvalóvá, ha a tárgy színspektrumában a lézer spektrumvonalai közé eső kiemelkedő vagy beeső tartományok vannak. (De még akkor is előfordulhat, hogy véletlenül épp kioltja egymást két hiba. Ez azért lehetséges, mert a szem csak 3 színkomponensre bontja a spektrumot, nem 4-re.
A természetes szelekció nem "tartotta szükségesnek" létrehozni a 4. szín tartomány érzékelési zónáját, pedig előfordul, hogy valakinek genetikai hibából kialakul.

"Ritka genetikai módosulás a 4 féle csap.
Az ilyen ember sokkal több színt lát,
amit le sem tud írni normál embereknek."

Lásd: idézett jegyzet a végén

Az elégséges szín érzékeléshez elegendő volt a háromszögelés és a sötétben (kevés fényben látáshoz) a szürke tartomány.
Lehet, az sem adott volna nagyobb túlélési lehetőséget a természetes fényben ha a színeket jobban tagolja az érzékelésünk.
Nem alakult ki a polarizációs síkot érzékelni tudó receptorunk sem, de erre inkább a repülni tudó lények egy részének van szüksége a víz felszín megtalálásához stb..
Viszont a lézer fény esetén még a poláros fény visszaverődések is másképp alakulhatnak mert a dióda lézer sarkított fényű.
(de pl. a rubin és a hasonló gerjesztésű lézer nem, ha jól tudom)


balu1 írta:
Azt viszont eléggé sanszosnak tartom, hogy a keskeny spektrumokat (amit említettél) a szemünk átlagolja.
SPafi írta:
Hogy az átlagolás alatt mit értesz, azt nem tudom, de a szemnek spektrális érzékenységi görbéi vannak:
http://www.luminous-landscape.com/images/greencones.gif
Igen, méghozzá három csoport ami színesben lát és egy ami csak szürkében.
Az átlagolást úgy értem, hogy egy keskeny spektrumról nem látjuk, hogy az mindössze a látható tartomány
egy adott keskeny szeletét tölti ki amivel az adott színt megnevezhejük, mert az alá az érzékelési görbe alá esik.
Annyit látunk belőle mintha az autó féklámpa, hőmérsékleti sugárzóval megvilágított fényét néznénk, pedig óriási a különbség.

A szín érzékelésünk így néz ki:

Kép
http://kepfeltoltes.hu/111101/CSAPOKRZ_ ... es.hu_.jpg

Forrás: http://fizkem.sze.hu/twiki/pub/FizKemPu ... n_prez.pdf


kedd nov. 01, 2011 17:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
Szívesen!

Hogy az átlagolás alatt mit értesz, azt nem tudom, de a szemnek spektrális érzékenységi görbéi vannak:
Kép
Kép
Kép

(szerk.: a piros és a kék az előbb kimaradt)

A teljes színérzetet 3 tényező (frekvenciafüggvények) szorzata határozza meg:
Kép

Ha a megvilágításban csak 4 diszkrét vonal szerepel, akkor a tárgy visszaverő képességének kizárólag 4 pontját ismerhetjük. Ez mindenképpen információveszteség. Szélsőséges esetben, ha a tárgy mindent visszaver, kivéve pont azt a 4 keskeny sávot, akkor a természetes fényben fehérnek tűnő tárgyat feketének látjuk a 4-színű lézer fényében. (És ennek az esetnek a fordítottja is elképzelhető.) Nyilván ennyire speciális színű tárgyak nem léteznek, de kisebb, még mindig zavaró eltérések egészen biztosan előfordulnak.

Egy folytonos spektrális eloszlású fény esetén ilyen durva eltérések nem fordulhatnak elő, de ez csak akkor válik nyilvánvalóvá, ha a tárgy színspektrumában a lézer spektrumvonalai közé eső kiemelkedő vagy beeső tartományok vannak. (De még akkor is előfordulhat, hogy véletlenül épp kioltja egymást két hiba. Ez azért lehetséges, mert a szem csak 3 színkomponensre bontja a spektrumot, nem 4-re. A 2 markáns csúccsal rendelkező megvilágítási spektrumok viszont biztosan módosítják a színárnyalatokat.)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SPafi kedd nov. 01, 2011 20:39-kor.



kedd nov. 01, 2011 14:38
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
Kössz a korrekt fordítást. :)

Azt már megfigyeltem, hogy az RGB led fénye közel sem tökéletes, így a tv sem. Az viszont sokat javít rajta ha sárgát adunk hozzá.
Ismerem az additív és a szubtraktív szín keverési elméletet és a sárga ebbe így nem kerülhetne bele, mert
ki kell keverje a zöld és vörös, de jó hatást ad ha külön hozzá adjuk, azt tudom..
Ebből a szempontból talán mindegy is, hogy lézer vagy közönséges ledről van szó.

Arra viszont kíváncsi lennék, hogy a lézer ledek milyen hatásfokkal tudnak világítani az optikai sokszorozás miatt
Mondjuk a kevert, általunk fehérnek látott fényből hány lument tudna előállítani össz. 1 W teljesítmény mellett?
.

Azt viszont eléggé sanszosnak tartom, hogy a keskeny spektrumokat (amit említettél) a szemünk átlagolja.
A színvakoknál már érdekes lenne a kérdés, hogy mit látnak ilyen spektrumok mellett, a folyamatos fényhez képest.
Talán mivel a szem átlagol., ..talán nem lenne különbség. Ami hiányzik az így sincs meg úgy sincs.


kedd nov. 01, 2011 13:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
Idézet:
http://www.led-professional.com/technology/light-generation/competing-leds-high-quality-white-light-produced-by-four-color-laser-source


Emberi fordításban az első bekezdés:
"Az emberi szem ugyanolyan kellemesnek találja a lézer által generált fehér fényt, mint a növekvő népszerűségű LED-es fényforrásokét a Sandia Nemzeti Laboratóriumban kigondolt tesztek szerint. Mindkét technológiában áramot bocsátanak át az anyagon, hogy fényt bocsátson ki, de az egyszerűbb LED csak spontán kibocsátás útján világít. A dióda lézerekben a fény többször oda-vissza pattan, mielőtt kieresztenék (eközben a megnövekvő fénysűrűség újabb, konvergens fotonokat generál - a fordító)."

Többféle fényforrással világítottak meg egy gyümölcskosarat, és a tesztalanyok a négyszínű (piros, sárga, zöld, kék) lézer fényét kb. olyan természetesnek találták, mint az izzóét, vagy a természetes fehér LED-ét, a hidegfehér és melegfehér LED-ek viszont lemaradtak. Ez azért számít fontos eredménynek (a kutatást vezetők szerint), mert eddig sok kutató azt hitte, hogy a lézerek spektrális fénye nem lehet kellemes, ezért nem is folytak kutatások a világítási célú lézeres fehér fényforrásokkal.

Megjegyzés: sajna a legnagyobb versenytársat, a kompakt fénycsövet kihagyták az összehasonlításból. Továbbá kizárták a színvakok eredményeit - pedig ők is emberek! Egyébként pedig eleve hibás a teszt, mert nem csak néhány kiválasztott tárgynak kellene szépnek lennie, hanem illene az olyan anyagokkal is foglalkozni, amiknek a színspektruma keskeny sávokból áll!


kedd nov. 01, 2011 13:13
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
(Google fordítás)

"Technológia | Fény Generation | október 27, 2011
Versenyben LED-ek: Kiváló minőségű fehér fény producer Four-Color Laser Source

Az emberi szem, mint kényelmes, fehér fény által generált dióda lézerek, mint az, hogy elő egyre népszerűbb
a fénykibocsátó diódák (LED) szerint a tesztek fogant a Sandia National Laboratories.
Mindkét technológia pass elektromos áram segítségével anyagot létrehozni könnyű, de
az egyszerűbb LED világít bocsát ki csak a spontán emisszió. Dióda lézer fény ugrál ide-oda belső kiadása előtt is."
(valaki biztosan értelmesen is le tudja fordítani) :)

Kép

Forrás: http://www.led-professional.com/technol ... ser-source


hétf. okt. 31, 2011 21:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: lézer
Ma éjjel kipróbáltam kint is egyszerre az összes diódát, és lőn világosság.
Kép
http://www.omegalabs.eu/assets/images/a140_reflektor9.jpg
Többi kép az előző hsz-emben lévő linken található lent.


hétf. okt. 11, 2010 14:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: lézer
_Mono_ írta:
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.
Találtam a neten bizonyos "Aixiz laser housing" nevű cuccot, ismeri ezt valamelyikőtök?
Több szálon futnak a gondolataim. Lenne egy projektem, ahol is egy 5,6mm-es, 1W-os diódát kellene hűtenem. Alkalmas lehet erre ez az Aixiz ház úgy, hogy egy nagyobb hűtőtömböt átfúrok úgy, hogy belepasszoljon egy ilyen? Vagy ti hogyan hűtenétek egy ekkora teljesítményű/méretű diódát?
Ha ismeritek ezt a fajta házat, mennyire szorul ebbe a dióda? Hol történik a hőátadás? Inkább az alu színű sapkán, vagy a sárgaréz házon?

Másik szál :) Gondolkozom azon, hogy szétszedek egy DVD írót, kitermelem belőle a diódát, CW üzemre kellene. Vannak ezzel itt tapasztalatok? Történetesen az is érdekelne, hányszoros sebességű DVD íróból mekkora teljesítményű diódát lehet kitermelni? Honnan tudom meg, hogy mekkora a maximális árama egy ilyen diódának? Mindenképpen valami áramgenerátorral hajtanám meg, a kérdés csak az, mekkora lehet a maximális árama egy ilyen diódának?

Van-e arra valami optikai megoldás, hogy több, azonos hullámhosszú dióda sugarát egyesítsem, optikai teljesítményüket összeadjam?

Előre is köszi!
Mono


Nekem van itthon 20 darab modulom. Ha 1W-os TO18-as diódád van, az csakis 1W-os 445nm-es kék lehet. A hőátadás egyértelműen a félvezető réz talapzatán történik, ami véletlenül sem sárgaréz, mert akkor első bekapcsoláskor pusztulnának a diódák. Az vörösréz, csak van rajta egy bevonat. DVD író diódát elvisel, egy kis borda azonban így is kell hosszú távra. 16x-os diódának 200mA-t adtam, és megy jól. Optikai teljesítmény összeadása azonos hullámhosszok esetén polarizációs elven történik. Általában beam splitternek hívják ezt az eszközt, de van, aki ugyan ezt a nevet használja dielektrikumtükrökre is.
Nézz fel ide: http://omegalabs.eu/html/kek_lezer.html
Ha esetleg TO5 tokozáshoz kellene modul, én szoktam esztergával csinálni azt is.

Egyébként pedig 1W 445nm-es kék dióda szettben eladó XJ-A140-es projektorból (nem a 2000 lumenes változat), akit érdekel, írjon az linkben fellelhető címre.


pén. okt. 08, 2010 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: lézer
Sziasztok!

Lenne pár kérdésem.
Találtam a neten bizonyos "Aixiz laser housing" nevű cuccot, ismeri ezt valamelyikőtök?
Több szálon futnak a gondolataim. Lenne egy projektem, ahol is egy 5,6mm-es, 1W-os diódát kellene hűtenem. Alkalmas lehet erre ez az Aixiz ház úgy, hogy egy nagyobb hűtőtömböt átfúrok úgy, hogy belepasszoljon egy ilyen? Vagy ti hogyan hűtenétek egy ekkora teljesítményű/méretű diódát?
Ha ismeritek ezt a fajta házat, mennyire szorul ebbe a dióda? Hol történik a hőátadás? Inkább az alu színű sapkán, vagy a sárgaréz házon?

Másik szál :) Gondolkozom azon, hogy szétszedek egy DVD írót, kitermelem belőle a diódát, CW üzemre kellene. Vannak ezzel itt tapasztalatok? Történetesen az is érdekelne, hányszoros sebességű DVD íróból mekkora teljesítményű diódát lehet kitermelni? Honnan tudom meg, hogy mekkora a maximális árama egy ilyen diódának? Mindenképpen valami áramgenerátorral hajtanám meg, a kérdés csak az, mekkora lehet a maximális árama egy ilyen diódának?

Van-e arra valami optikai megoldás, hogy több, azonos hullámhosszú dióda sugarát egyesítsem, optikai teljesítményüket összeadjam?

Előre is köszi!
Mono


vas. okt. 03, 2010 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd márc. 30, 2004 19:42
Hozzászólások: 189
Tartózkodási hely: Sistema Solar
Hozzászólás Re: lézer
Hali,

használtam a fórum keresőjét is, valamint nagyjából átpörgettem ezt a topicot is, de ezzel kapcsolatban nem találtam infot.

Van esetleg valakinek egy boost kapcsolási rajza lézerdióda meghajtásához?

Üdv, szuvi


hétf. szept. 27, 2010 13:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás Re: lézer
Felraktam egy fél W-os lézerdiódát, minimálár nélkül, akinek minden vágya egy ilyen dióda, most olcsón hozzájuthat :)
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=172480292&adult=1


csüt. jún. 03, 2010 15:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Így már nem is olyan egyszerű.. :?


csüt. máj. 13, 2010 17:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
"
Amikor össze csavarod a különböző részeket akkor az összecsavarás mértékével
állíthatod a fókusztávot az egyes lencséket tartalmazó részek között"

Kiprobaltam, hogy a harom reszt egymashoz kepest ovatosan allitgattam negyed- nyolcad fordulatokkal, de nem lett jobb.
Egy teljes fordulatig nincs nagy valtozas, de utanna mar csak gyengebb lesz.
Meg az a gond, hogy amikor szetszedtem, ezek viszonylag szorosan osszevoltak csavarva, egybe szedtem ki.
Lazan osszecsavarva nem is lehetne osszerakni, (legfejebb ragasztassal) mert az egesz menetel van rogzitve a tokba,
tehat amikor a veget megfognam, hogy belecsavarjam az egesz osszehuzodna.
Ezt nem ertem, szerintem pont ugy osszecsavarom ahogy volt, de valami megis csak megvaltozott, de hogy mi azt a fene tudja.


csüt. máj. 13, 2010 13:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Amikor össze csavarod a különböző részeket akkor az összecsavarás mértékével
állíthatod a fókusztávot az egyes lencséket tartalmazó részek között.
A lencsék a helyükön vannak de a tagok lencséstől menetesen állíthatóak.
Próbálj azzal variálni. Fél menet kijjebb-beljebb..
Egyébként úgyis megmutatkozik a változás és akkor lehet kisebb lépésekben finomítani.


szer. máj. 12, 2010 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 0:22
Hozzászólások: 246
Hozzászólás 
udv


Kapcsolo csere miatt szetszedtem a kepen lathato lezer pointert, osszeraktam, de mar nem mukodik olyan jol mint elotte.Mi lehet a gond ?
Pont ugyanugy osszecsavarom a harom reszt, de a fenye megsem ugyan olyan,pedig hat itt sok variacio nincs. A lezersugar kb ketszer haromszor nagyobb atmeroju,es oldaliranyban is jol lathatoan szorodik a feny 20-30 fokban.
Vajon mi valtozhatott ? Ugy ranezesbol a lencsek eleg erosen bele vannak ragasztva a szerkezetbe, nem ugy tunik mint amik elmozdulhatnanak.



Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


szer. máj. 12, 2010 14:16
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 11, 2010 10:12
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok! Van 2db fölös 300mW 808nm lézerdiódám vadi ujjak
06204297879


csüt. márc. 11, 2010 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Felraktam egy második videót a 35W-os lézerről.
http://www.youtube.com/watch?v=fj6bcXOqDvk


csüt. feb. 18, 2010 0:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 29, 2006 14:39
Hozzászólások: 137
Hozzászólás 
Sziasztok!
Régen jártam erre, viszont nem oknélkül írok :)

elkészült a MediaLas Mamba programhoz saját fejlesztésű, gyártású USB-DAC eszköz, melynek paraméterei a következők:

- 70.000 pps szkennelési sebesség
- X,Y,R,G,B 8 Bites csatornák
- teljes USB magement, tápellátás

Amennyiben felkeltette az érdeklődését valakinek, ár és további információ tekintetében szívesen állok rendelkezésedre!

üdvözlettel:

Szűcs Péter alias szupepe

szupepe@szupepe.hu


kedd feb. 09, 2010 21:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
CO2 lézer is jó lenne. 2mm aluhoz azért kell a teljesítmény.


pén. jan. 22, 2010 19:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Bocsi se helyesen nem tudok írni + a notebook svéd klaviatúra szóval bocsi

A kérdés a fent említett lézer ami 50 w os
fehér DEPRON habot ILL. BALZÁT
modellezős dolgokat lehet e vágni ilyen teljesítmény nyel ??
mi az a teljesítmény amivel 2 mm eres alut lehet vágni ??


http://cgi.ebay.com/50W-Q-switched-DPSS ... %26ps%3D63


pén. jan. 22, 2010 19:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Valójában deptonz szót írt de arra még fals találat sem volt.
A depton pedig valami zenekar neve lehet.
Szóval senki nem tudja mi az a depton ami lézerrel vágható?
Még valami kutya fotót találtam amin volt egy műanyag kancsó.
Talán annak az anyaga lehet depton?
Jó találós kérdés.

Vazzz!
Sem nem depton
sem nem deptonz
hanem Depron
Ez az a bizonyos fehér műanyag hab amiből a modelleket vágják ki.
Ilyen kérdés viszont már volt korábban és infrát gondoltuk jónak hozzá.


vas. jan. 17, 2010 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Én félreértettem, azt hittem fehér lézerrel akar vágni, kicsit furcsálltam is.
(Tipikus példa rossz helyesírásból adódó félreértésre)


vas. jan. 17, 2010 20:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Garai József írta:
fehér deptont 30 50 w körüli lézerrel tudok vágni??
Milyen anyag a depton? Kerestem a neten de nem derült ki.


vas. jan. 17, 2010 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Valamit biztosan lehet vele vágni, nem tudom, neked mire van szükséged.


vas. jan. 17, 2010 17:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
http://cgi.ebay.com/50W-Q-switched-DPSS ... %26ps%3D63

Valami ilyesmi


vas. jan. 17, 2010 11:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Garai József írta:
Szia mindenki fehér deptonz 30 50 w körüli lézerrel tudok vágni??

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VI ... 0263613164


Nem tudom mi ez, de nem hozza be a böngésző.
De látható fényű lézerrel nem tudsz vágni rendesen.


vas. jan. 17, 2010 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia mindenki fehér deptonz 30 50 w körüli lézerrel tudok vágni??

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?VI ... 0263613164


szomb. jan. 16, 2010 21:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
A szembe elég ha bele villog, már akkor is a forrás reflexes kerülését és szem káprázást idézi elő.
Ilyenkor tudod, hogy oda kell nézni mert arra haladsz de közben káprázva,
a szem be-becsukásával hunyorogva próbálnál tájékozódni tudatosan.
Szóval akkor is veszélyes mert időleges tájékozódási akadályt jelent.
Nem is beszélve arról, hogy mennyire elvonja és megzavarja a figyelmet.


csüt. jan. 14, 2010 10:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ami kikerül a kereskedelembe pointer, zöld esetén 1,2mrad a divergencia, vörösnél ennél nagyobb valamivel. De most ha 100 méterre van egy szem nagyságú felület, ami mozog nagy sebességgel, lehetetlen szándékosan is néhány ms-nál hosszabb ideig ott tartani. De a látható fényű lézerek még a jobbik eset.


csüt. jan. 14, 2010 1:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ezek nagyon veszélyes dolgok lehetnek ha valaki nem veszi elég komolyan.
Régebben volt egy olyan mondás, hogy kés villa olló, gyerek kezébe nem való.
Ezt a modern korunkban lehetne a lézerrel is folytatni.
Talán a legnagyobb gond az lehet ha egy tudatlan vagy éppen felelőtlen felnőtt játszadozik így.
A konyhakést sem mártjuk bele senkibe, az is ilyen logikus kellene legyen, hogy
a lézerrel sem világítunk senki szemébe még távolról sem, főleg ha az járművet vezet.
Egyébként a pointer távolról nem károsítaná a szemet, mint ahogy
egy szembe reflektorozó másik jármű sem, ahhoz elég nagy a széttartása.
Nagyon távolról "csak" elvakít, ami jármű vezetés közben életveszélyes.


szer. jan. 13, 2010 23:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
http://www.harmonet.hu/orulet/52798-egyre-tobben-zavarjak-lezerrel-a-pilotakat.html


szer. jan. 13, 2010 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Noigen! :twisted:
Védő dióda meg biztonsági előkészületek. Akkor nem lehet olyan gyorsan gond.
A 150-200 mW körüli vörös lézer led jobb esetben kijön 500 Ft-ból, hibás dvd író formájában.
A kéket azért nem lehet tízszer ennyiből sem megszerezni!


pén. jan. 08, 2010 21:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
balu1 írta:
Mit ér egy ilyen lézer chip?
Gondolom jó drága..

Főleg akkor ér sokat, ha első bekapcsoláskor kinyírja az ember :twisted:


pén. jan. 08, 2010 21:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Mit ér egy ilyen lézer chip?
Gondolom jó drága..


pén. jan. 08, 2010 20:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
balu1 írta:
Randhagyó ez a kék gyujtó!
http://www.youtube.com/watch?v=5erjj6aS5Ws
Unnamed kipróbálod? :P

Már kipróbáltam 8) . A 250mW-os verzióval fehér papírlapot is elvágtam.


pén. jan. 08, 2010 20:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Randhagyó ez a kék gyujtó!
http://www.youtube.com/watch?v=5erjj6aS5Ws
Unnamed kipróbálod? :P


pén. jan. 08, 2010 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ez bluray, alapból 407nm-es a dióda. Ez nem teljesen kék szín, mivel a rendes kék 473nm körül van. Ahhoz viszont kellene BBO (pl), ami jó drága, és elég rossz lesz a hatásfoka az egésznek (ahogy zöldnél, csak még rosszabb). Valójában nem látni ennyire erősen, a kamera erősebbnek látja. A 250mW-os változat viszont már jó valamire.
Sima 407nm-el:
http://www.omegalabs.eu/assets/images/bluray10


hétf. dec. 28, 2009 23:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Unnamed írta:
Pl mit? 407nm 100mW és 532nm 0-50mW. Ha a kéket is állítom, akkor az eredő hullámhosszt 407 és 532nm közt tudom állítani, jó móka.
Akár el is adhatom az egészet mindenestül együtt, ha valaki rá van izgulva a ciánra :)


Ja, értem már :)
Kék az diódás? Kicsit nagyobb teljesítményű érdekelne, de nem tudok róla sokat. Kristállyal, infra diódával megoldható a zöldhöz hasonlóan? Milyen kristály kell ahhoz, tudsz erről valamit?


hétf. dec. 28, 2009 22:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Pl mit? 407nm 100mW és 532nm 0-50mW. Ha a kéket is állítom, akkor az eredő hullámhosszt 407 és 532nm közt tudom állítani, jó móka.
Akár el is adhatom az egészet mindenestül együtt, ha valaki rá van izgulva a ciánra :)


hétf. dec. 28, 2009 20:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 141
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 


Grat! ;)

Mesélhetnélé róla kicsit :)


hétf. dec. 28, 2009 19:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Cián lézer argon nélkül :)
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/cian1.jpg?attredirects=0

http://sites.google.com/site/kalazif3/home/cian2.jpg?attredirects=0
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/cian3.jpg?attredirects=0
http://sites.google.com/site/kalazif3/home/cian4.jpg?attredirects=0
Videó:
http://www.youtube.com/watch?v=sQB4wV2wcAk


hétf. dec. 21, 2009 0:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Garai József írta:
Köszi a tippeket.
Van ötletetek hogy a DVD íróból kibuherált diódának miért olyan kicsi a fénye normális hogy melegszik hány Ma pert szabad dobni neki míg azt nem mondja elég

Azért melegszik, mert nem 100% a hatásfoka. Remélem tudod azt is, hogy 2 dióda van dvd íróban/olvasóban, és az egyik az valóban "gyenge", mivel 780nm körüli a hullámhossza, de valójában 40mW körüli. A másik 650nm-es dióda elég erős, feltéve, ha 16x-os az író legalább. Ahhoz 200mA áram elég.


szomb. dec. 19, 2009 20:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Garai József írta:
Köszi a tippeket.
Van ötletetek hogy a DVD íróból kibuherált diódának miért olyan kicsi a fénye normális hogy melegszik hány Ma pert szabad dobni neki míg azt nem mondja elég

Védő szemüveget honnan lehet rendelni
A lézer toll is veszélyes
A vissza verődött lézerfény is veszélyes persze nem tükörről
Tükörről is!



Unnamed írta:
..fehér papírt én csak 250mW-os blurayal tudtam vágni (na meg a 35W-os infrával, de nem egy súlycsoport).
..elefántlövővel verébre.. :D


szomb. dec. 19, 2009 13:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszi a tippeket.
Van ötletetek hogy a DVD íróból kibuherált diódának miért olyan kicsi a fénye normális hogy melegszik hány Ma pert szabad dobni neki míg azt nem mondja elég

Védő szemüveget honnan lehet rendelni
A lézer toll is veszélyes
A vissza verődött lézerfény is veszélyes persze nem tükörről


szomb. dec. 19, 2009 12:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Szerintem ilyesmit akar kivágni:

Depron gépek építéséhez tervek innen letölthetők:
http://www.3dfoamy.com/manuals.htm
http://www.modelltervek.rcmodell.hu/html/hab.htm


pén. dec. 18, 2009 20:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 22, 2005 21:29
Hozzászólások: 2565
Tartózkodási hely: van
Hozzászólás 
Ilyen fehér anyaggal nem könnyű bánni. De szinte biztos, hogy 1000nm-nél jóval nagyobb hullámhosszra lenne szükség. Én 904nm-el ki tudnám próbálni, ha van anyagminta, de szinte biztos a kudarc.
Viszont sötét színű anyaggal már jól működne. A fehér szín nem túl kedvező, fehér papírt én csak 250mW-os blurayal tudtam vágni (na meg a 35W-os infrával, de nem egy súlycsoport).


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Unnamed pén. dec. 18, 2009 20:50-kor.



pén. dec. 18, 2009 20:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 03, 2004 17:57
Hozzászólások: 4314
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Először némi infó a depronról:
http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?a ... epron_6_mm

Infrával lehetne vágni, szerintem.
Majd biztosan ír még valaki aki próbált már habot vágni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balu1 pén. dec. 18, 2009 20:45-kor.



pén. dec. 18, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: pén. dec. 18, 2009 19:04
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Szia, mindenkinek.
Kicsi és tudatlan vagyok olvastam sok okosat az oldalakon talán a szemem megmarad szóval a lényeg egy cnc depron vágó géphez szeretnék egy használható lézert csinálni venni ja és megtudni hogy is működik
Előre is köszönőm


pén. dec. 18, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1409 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 89 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség