Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 10, 2024 1:41



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. aug. 31, 2005 14:59
Hozzászólások: 603
Hozzászólás 
potyo!

Látom, Te is Vajdasági kolléga vagy. Pontosabban adai, vagy újvidéki? Én Temerinben élek, NS-ra járok suliba.
Hol szoktad beszerezni az alkatrészeket. Tudsz esetleg valami helyet, ahol négyzetméterre lehet NYÁK-ot venni? Állítólag a Nejlon-piacon lehet, de én még sose láttam.

üdv: Komaki


vas. szept. 04, 2005 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
:?: :?:
Szerintem ez nem pont ide akart jönni
:!: :!:


vas. szept. 04, 2005 21:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
potyo írta:
Na igen, de nekem a messze az egy országhatárt jelent. Ezért kérdeztem, hogy mire valók, mert akkor el tudnám magyarázni a kereskedõnek, hogy mit akarok.

Hali!
Úgy néz ki, sikerült vennem műnyomó papírt... (pedig az eladó nem tudta mi az...)
Első vasalásra is már sokkal-sokkal jobb eredményt értem el mint sima papírral (minden volnal jól rátapadt, még a vékonyabbak is).
Potyo! Én valószinüleg birok neked vinni, ha kell! Szoktam Becsére menni.

Ráadásul a fúrást Sieb&Meyer CNC géppel meg tudom csináltatni akár 50000es fordulaton is :) így már nem nehéz nyákot "gyártani"....


szer. aug. 31, 2005 14:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
snapscan írta:
Kétféle is létezik, mindkettő az Arany J. utcai metrómegállónál kapható, csak az egyik a nagy grafikai boltban, a másik meg valami kissebben.
Az előbbi helyen a Black Covering nevű spray kapható, a kisebb boltban nem tudom már mi a neve, de valami más az tuti, de ha megmondod nekik mire kell, vágni fogják. Én a grafikai boltban vettem fent nevezett spray-t, ott elég nagy kiszerelésben van és elfogadható az ára.



Kössz a választ!

A probléma ott kezdődik, hogy az Arany J utcai metró megálló tőlem kb 400 km-re van :)

De asszem meg tudom oldani a dolgot.


kedd aug. 16, 2005 17:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Kétféle is létezik, mindkettő az Arany J. utcai metrómegállónál kapható, csak az egyik a nagy grafikai boltban, a másik meg valami kissebben.
Az előbbi helyen a Black Covering nevű spray kapható, a kisebb boltban nem tudom már mi a neve, de valami más az tuti, de ha megmondod nekik mire kell, vágni fogják. Én a grafikai boltban vettem fent nevezett spray-t, ott elég nagy kiszerelésben van és elfogadható az ára.


kedd aug. 16, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 357
Hozzászólás 
Hi!


Valaki nem tudja annak a spraynek a nevét ami a foliára lézer nyomtatóval nyomtatott ábra átlátszóságát csökkenti?
Meg, hogy hol lehet kapni és mennyiért.

Keresővel nem találtam, pedig biztos, hogy volt már szó róla itt is.


kössz


kedd aug. 16, 2005 14:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Oké-oké, nem kötök beléd többet sose :)

Lényeg az az, hogy már mindenre választ kaptam itt-ott, úgyhogy mindenkinek további szép napot!


vas. aug. 07, 2005 14:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
nóra:
valóban nem itt volt minden, kama3 épp az előbb linkelte be azt, ahol le vagyon írva ami itt kimaradt...
én azért leírtam neked, de azt nem tudtad értékelni, csak abba kötöttél bele, hogy meg mertem kérdezni, minek kérdezel, ha már ki lett tárgyalva? Hát épp azért, mert már ki lett tárgyalva csak keresni kell... Nehéz???


vas. aug. 07, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=25263&start=50

Ez egy regebbi topik, nem teljesen errol szol, de erdemes ezt is elolvasnod. Ha fontos a jo minoseg, akkor erdemes gyartatni... foleg, ha tobb darab keszul belole.. en munyomoval keszitek SMD alkatreszek ala nyakot, mert utalok furni...amit lehet SMD ben tervezek, mert gyorsabb a beultetes is kesobb.. Egyebkent volt mar ra pelda, hogy SMD IC (SO16) labai kozott vittem at vezetot, mert mashogy nem tudtam egy oldalasra csinalni.. nagymeretu foldfolia alkalmazasanal is esszerubb a vasalos technika, mert homogenebb feluletet ad (nem lesz lyukacsos a lakkba ragadt porszemcsek miatt).. nem utolso sorban, ket oldalas nyakot lehet vele csinalni, sokkal egyszerubben, mint a fotos eljarassal..

Penzugyi szempontbol is esszerubb elobb kiprobalnod a vasalos megoldast, mert egy flakon P20 kerult 2500 forintba anno egy eve, amikor utoljara vettem... azota biztos nem lett olcsobb... ellenben 50 darab A/4 es munyomot kb 300 forintert vettem legutobb.. es amig kitapasztalod hogy lehet jo nyakot kesziteni fotoeljarassal, garantaltan elfujkodsz egy flakon P20 at... bar kaphatoak manapsag elore lakkozott nyakok, nincs tapasztalatom veluk, ezert nem is mondok roluk semmit... Erdemes lehet kiprobalni, de kerdezz valaki olyat, aki mar dolgozott elore lakkozott nyakkal...

sok sikert..


vas. aug. 07, 2005 10:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Köszönöm Benyaa és KAMA3 a műnyomópapíros megoldás említését, de pont ez benne a bökkenő, hogy tele vagyok SMD alkatrészekkel, amiket fel akarok használni, és emiatt elég precíznek kell lennie a lenyomatnak/fóliának. Lehet, hogy majd egyszer kipróbálom a papíros megoldást is, de az csakis hagyományos módszer alkalmazásánál fog megtörténni.

snapscan:
hát szívesen átszállok másik pacira, sőőt. át se szállok. inkább leszállok mindenféle lóról, hogy egy "hangmagasságban" tudjunk társalogni.

a törd/ne törd dologról nem kérdeztem, ez az egyik tény. leírtam, hogy egyelőre nem töröm meg, ennyi, részben magánügy. az ózonról nem esett szó eleddig, te említetted először, pont ezért köszönöm ezt az új infot. Arról meg már ezer sort írtak, hogy törött búrával TILOS belenézni, de azt még senki se írta ugyancsak rajtad kívül, hogy mi van a belenézéssel, ha NINCS letörve. És ez volt az egyik legfontosabb kérdésem.
Az általános dolgok benne vannak a topikban, de amikről én kérdeztem, azokra nem volt válasz. Hülye lennék kérdezni arról, amire egy kis olvasással rátalálnék.

Az ózon a topikban hol található meg? Esetleg hol van a topikban az ózon más szóhasználattal? SEHOL...pont ezért merek kérdezni olyat, amiről még nem esett szó...vagy netán nem szabad ilyet kérdezni???

Ha meg valami nem tetszik, nem egyből az ilyen stílusú válaszokat kell írogatni, hanem akár azonnal ki lehet kapcsolni az adott topikot, vagy lelépni a fórumról, lezárni a gépet, és szellőztetni egyet a szobában, vagy lemenni futni, kikapcsolódni és lazulni. Nem olyan segítő stílust kell alkalmazni, mint egy és halálkényelmes és életunt ember, hogy: "ugyan már, mi a s.z.a.rér teszed fel a kérdéseidet hü.ly.egyerek, minek írogatsz te ide a topikba ilyeneket, amikre már SZERINTED SNAP ezer válasz érkezett ", meg hasonló háttérgondolatokkal tűzdelt dolgokat, és a végén kiderül, hogy aztán mégsincs említve a topikban még csak más szóhasználattal se semmilyen ózon, meg hasonlók.


szomb. aug. 06, 2005 22:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
kedves nóra, én sem voltam sem dühös, sem felháborodott, pusztán nem értem a kérdéseied, lévén a topicban eddig minden benne volt, csak nem ezekkel a szóhasználatokkal... Az UV-C-től a belenézhetsz/nem nézhetszen át az ózonig és törd/ne tördig minden, kivéve konkrét dobozterv, amit leírtam miért nincs. Ha dühös lettem volna, nem írtam volna neked. Segíteni akartam, leírtam újra összefoglalva, erre rajtam lovagolsz... átszállás másik pacira, please!


szomb. aug. 06, 2005 17:40
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 17, 2005 22:01
Hozzászólások: 798
Tartózkodási hely: Budakalász
Hozzászólás 
Én is műnyomó papírost használok, és maximálisan megvagyok vele elégedve. És ha esetleg valahol nem sikerült teljesen rávasalnom, akkor a hiányzó részt Edding 792-es "paint marker"-rel kiegészítem.


szomb. aug. 06, 2005 14:30
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
en mar eleg reg leszoktam a fotozasrol.. rettento pepecs munka, viszont teny, hogy annal jobb hazi modszer NINCS.. Ha nem letfontossagu, hogy mondjuk egy SO16 os tokozasu SMD IC ket laba kozott atvigyel egy 8 miles vonalat, vagy nem kell 80 labu TQFP tokot nyakra heggesztened, akkor boven jo a munyomopapiros megoldas is... szerintem erdemes kiprobalni...


szomb. aug. 06, 2005 13:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
snapscan írta:
De ez eddig mind le volt írva a topicban, úgyhogy nem igazán értem a kérdéseidet.


Nóra Norbert írta:
ha ép marad a külső búra? Akkor is tilos ránézni vagy belenézni egy pillanatra is a fénybe? Nem azért kérdem, mert a szememet akarom vele süttetni, de véletlen egy picit belenézek, akkor mennyire káros?

Milyen típusú dobozt készítsek? Kinek milyen doboza van, milyet célszerű építeni?


És hol van itt a topikban erre válasz korábbról? Mert megint átnéztem csak a te kedvedért az egészet, és egyik kérdésemre sem találtam konkrét választ. Úgyhogy én mondhatnám most neked kedves snapscan, hogy nem értem a felháborodásodat a kérdéseimmel kapcsolatban. És most nem vagyok mérges, csak megjegyeztem a dolgot :)


pén. aug. 05, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Továbbra is amondó vagyok, hogy törd le, pláne, ha csak 125W-os. Rövidebb megvilágítási idő, kisebb alávilágítás. Amíg rajta van a búra, addig nézegethetsz bele, az utcákon is így van és még nem vakult meg tőle ember:) A búrában lévő fénypor alakítja az UV fényt láthatóvá és ezzel le is csökkenti rendesen azt. Csak arra figyelj, hogy nem mindegy, hgli vagy hmli, utóbbit ne törd szét, mert annak nem kell előtét trafó, viszont épp ezért van benne egy izzószál, de ekkor a cső kisebb teljesítményű (250W-osban 125W-os a cső, a többi az izzó), ergo széttöröd az izzónak lőttek, ha meg rajta marad a búra akkor jó sokáig világíthatsz le vele, nem lesz nyerő.
Mielőtt bárki belémköt, igen, tudom, a sima 100W-os izzóval is le lehet világítani, csakhát nem mindegy mennyi ideig és milyen minőségben..
A szellőzés akkor érdekes, ha letört búrájút használsz és a helyiségben tartózkodsz huzamosabb ideig, lévén ózont termel a jószág ha nincs rajta búra, ha van akkor nem érdekes.
De ez eddig mind le volt írva a topicban, úgyhogy nem igazán értem a kérdéseidet.
A levilágítási idő meg a távolságból és a fény UV tartalmából adódik, lehet kísérletezni és utána fixre építeni, garantált képlet úgy sincs, esetleg pár közelítő tipp a fotolakk dobozának oldalán...


pén. aug. 05, 2005 19:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
Szerintem tord le a burkat mer egyebkent
olyasmi mint a lekvaros uveget nyalogatni.

De ettol fuggetlenul ami jo a nyaknak az
nem jo a szemednek....

Az U alaku aluminium tukros megoldas
jo minden egyeb nelkul ha eleg fegyelmezett
vagy es nem nezel bele. Peldaul masik helyisegbol
kapcsolod ki/be (javasolt megoldas :))))
Ha hobbi szinten csinalod, ez is jo.

Uzemi gyartasra meg ugyis mas kell...


pén. aug. 05, 2005 19:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. máj. 28, 2005 12:16
Hozzászólások: 315
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nos jónapot mindenkinek!

Az a helyzet, hogy olvasgattam ezt a topicot (sikerült elejétől a végéig megtennem :)), és arra a következtetésre jutottam, hogy egyelőre nem töröm le a teljesen új 125W-os higanylámpámnak a külső búráját.
Namármost azt olvastam, hogy letört búrás esetben TILOS belenézni a fénybe; és mi van abban az esetben, ha ép marad a külső búra? Akkor is tilos ránézni vagy belenézni egy pillanatra is a fénybe? Nem azért kérdem, mert a szememet akarom vele süttetni, de véletlen egy picit belenézek, akkor mennyire káros?

Illetve lenne egy másik kérdésem is a megvilágítással kapcsolatban. Azt olvastam több helyen, hogy be kell építeni vmi dobozba az izzót, közben pedig szellőztetni kell a rendszert. Most ezt hogyan képzeljem el? Milyen típusú dobozt készítsek? Kinek milyen doboza van, milyet célszerű építeni?

Nekem van egy saját tervem, de nem tudom, hogy jó lehet-e:
- alumíniumlemezből egy lefelé fordított kb. 20 cm magas U alakot képzelek el, kicsit széttártabb szárakkal, 30 cm-es hosszal, két végén zárva, illetve az egyik oldalon lenne egy 230-as ventilláror beiktatva, a másik oldalon menne be az erősáramú kábel a bent lévő izzóhoz

Annak külön örülnék, ha tennétek fel képeket már megvalósított dobozokról, hogy mintát vehessek.

Előre is köszönöm a segítségeket:

üdv, Pupák


pén. aug. 05, 2005 17:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
http://www.hobbycnc.hu/
tellhun[/quote]Na igen, de nekem a messze az egy országhatárt jelent. Ezért kérdeztem, hogy mire valók, mert akkor el tudnám magyarázni a kereskedőnek, hogy mit akarok.[/quote]

Szerintem nyomdában próbáld!!
Ott halommal van műnyomópapír!
Én is a regal nyomdából szoktam kunyizni,még A4re is felvágják!
Van matt,ill fényes műnyomó.Én fényest használok,és kb olyan vastagság mint a sima nyomtatóba való!(ezt elfogadja a lasernyomtató,ill fénymásoló)


hétf. aug. 01, 2005 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
tellhun írta:
Itt találtok vasaláshoz megfelelő papírt.
http://www.panton.hu/panton.html
Ha messz van akkor rendelni is lehet náluk.
Nekem küldtek annak idején.
Leírás pedig itt van.
http://www.hobbycnc.hu/
tellhun
Na igen, de nekem a messze az egy országhatárt jelent. Ezért kérdeztem, hogy mire valók, mert akkor el tudnám magyarázni a kereskedőnek, hogy mit akarok.


pén. júl. 29, 2005 0:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Itt találtok vasaláshoz megfelelő papírt.
http://www.panton.hu/panton.html
Ha messz van akkor rendelni is lehet náluk.
Nekem küldtek annak idején.
Leírás pedig itt van.
http://www.hobbycnc.hu/
tellhun


szer. júl. 27, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Mire használják a tojáspapírt és a műnyomó papírt? Csak azért, mert így nem tudják az üzletben, és ha el tudnám nekik magyarázni, hogy mire valók, az jó lenne.


kedd júl. 26, 2005 22:28
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Vasalós technikát pausz papirral érdemes kipróbálni, vagy az nem jó?
(amiket itt ajánlottak (tiszalux, tojáspapir), azokat nem ismerem)


kedd júl. 26, 2005 20:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
>Tudtok valami olyat ami nem on-line, hanem letölthető?

Mentsd el a weblapot, a számolások működnek offline is. Én így szoktam, és nem kell külön progi.


csüt. júl. 21, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
ja, NYAKbol szeretnel ellenallast kialakitani ?


csüt. júl. 21, 2005 8:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Igen, de én egy hullámos vonalat szeretnék.
Talán programmal egyszerűbb.
Tudtok valami olyat ami nem on-line, hanem letölthető?
Tom


csüt. júl. 21, 2005 6:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
hu, valami 0.018 vagy ilyesmi ohm.


szer. júl. 20, 2005 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
ezt szerintem kézzel is ki lehet számolni:

-kiszámolod a felületet: vonalszélesség*rétegvastagság (35um)
-R=ro*(vonalhossz/felület)
ro: a réz fajlagos ellenállása (fejből nem tudom, de a függvénytábla igen :)


szer. júl. 20, 2005 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 58
Hozzászólás 
Sziasztok!

Hallottam egy programról (free volt) amivel egy panel vezetősávját lehetett méretezni. Konkrétan : Húztam egy vonalat, megadtam a rétegvastagságot, és ő megmondta az ellenálást.
Erre lenne szükségem.
Sajna a srácnak már nincs meg, de hátha tudja valaki az elérhetőségét.

Tom


szer. júl. 20, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Ez csak ilyen gyorsmunka volt saját célra nyáktervezéssel - gyártással - beültettéssel együtt 2-3 óra. :oops: A Tiéd igen szuper minőség :-)
Majd holnap nézek jobbat.
Ha kérhetném, inkább vasalós képeket!


szer. júl. 20, 2005 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
Hogyhogy nem mosod le a P20-at forrasztas elott?
http://sziget.mine.nu/~danko/nyak_demo/11.jpg p20-as technologia. :)


szer. júl. 20, 2005 18:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Fel tudnátok tenni néhány képet olyan nyákokról, amit a vasalós technikával csináltatok.
A hobbycnc oldalon néztem a nyákokat, de nekem nem túl meggyőző a minőség, sok vonal nem egyenletes vastagságú, forrpontok sem tökéletesek, néhány vonal annyira levéknyul, hogy szerintem már javítani kell, nehogy szakadás legyen, beleragad a papir...

Én ilyen nyákot tudok gyártani, csak borzasztó macerás, csiszolás-> pozitiv20 -> kemence -> levilágítás -> előhivás -> maratás

30-40 perc és nem is olcsó. Ilyen az eredmény. (már be van ültetve, beültetettlen most nincs kéznél :-)
http://www.fw.hu/elektrotech/oldalak/nyak.jpg

Ez sem hibátlan, de ha ezt minőséget el lehetne érni a másik technikával, akkor áttérnék.
KÉPEKET!!!


szer. júl. 20, 2005 18:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 77
Hozzászólás 
Akkor már egyszerűbb szerintem a furatok segítségével össze illyeszteni a két oldalt.


kedd júl. 19, 2005 22:26
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Köszi. Konthánál néztem a nyákokat, meg sem adják a vastagságot :(

Az a problémám, hogy 2oldalas nyákot terveztem amit szépen nyákgyártóval szeretnék gyártatni, de a prototipust én szeretném itthon elkészíteni. Csináltam már 2oldalas nyákot, de soha nem sikerül tökéletesen egymásra illeszteni a filmet, hiába zacskót hajtogatok..., néhány tized mm mindig csúszik.
Ezért arra gondoltam, hogy veszek vékony nyákot 1 oldalasat, külön készítem el a 2 oldalt, majd összefordítom a 2 darabot. Csak jó lenne 0,5-0,75 mm vastag nyák. Honnan lehet szerezni?


kedd júl. 19, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
az FR4 az nem a vastagsága, hanem az alapanyaga... az FR4-ről annyit tudok, hogy műgyanta alapú üvegszálerősítésű anyag, jelenleg a legjobb, mind az elektromos szigetelési, mind a fizikai (mechanikai szilárdság és hőmérséklettel szembeni ellenállás) jellemzőit tekintve.


kedd júl. 19, 2005 20:48
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 754
Hozzászólás 
Nyákoknál hogyan értelmezzük a következő formulában található számot: FR4G160X100
160X100 a mérete, mm ben - X,Y tengely :)
Gondolom "4" a vastagságra utaló szám( Z tengely :), de 3 és 4 szokott ezen a helyen szerepelni. Mi ez, mm, inch, yard, mil, mile, vagy mi?


kedd júl. 19, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Abbul építkezünk amink van.... Örök igazság :)


pén. júl. 08, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
oh, az mar tenyleg fullextras! :-)))


Ja, en egy ilyesmit fabrikaltam nemreg:
http://sziget.mine.nu/~danko/aramkor/nyak/fureszgep/

Kicsit kokmany, es egy asztalos sirva konyorogne puskaert, de mukodik, es egesz jol lehet vele vagni. Igaz, sajna kb fel negyzetmeter nyak elfureszelgetese utan kopott a fureszlap mar :(
Es meg a dekopir befogasan is kell javitanom, mert elmozdul.
Kicsit megviccelt ez a fiok-gorgo, nem egeszen ilyenre szamitottam. Raadasul, amit vettem parban, azok nem egyformak. Az ember azt gondolna, hogy a fiok ket szelere ugyanolyat (jo persze, a tukorkepet....) teszik, de nem. Az egyik oldali sin -nek van pereme, a masikoldalinak nincs. Ezert vannak ilyen furan beszerelve a sinek.

Ja, es iszonyat zajos! :)


pén. júl. 08, 2005 14:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
valaki mikrosütőt emlegetett. Annak szép ajtaja is van, meg fémből is van, a benne lévő szellőztető ventiről nem is beszélve. Persze a felesleges dolgokat, magnetront, trafót vedd ki. Ja és még óra is van benne, amivel időzíteni lehet! Tiszta profizmus :)


pén. júl. 08, 2005 13:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1832
Hozzászólás 
en butorlapbol barkacsoltam neki dobozt.

ELeinte a szoba,ban csinaltam, akkor teljesen zart volt a doboz. De aztan kiraktam ilyen sufni szero takolmanyba az udvarra, ott nincs lezarva, nyitott, es jol szellozik. Ja, ez a sufni-szeruseg persze zarhato.

A lampa _nagyon_ felmelegszik! UGyhogy, ugyelj ra, hogy ne legyen tul kozel a panelhoz a lampa. Vagy ha csak ugy tudod megoldani, valami szelloztetes /venti/ kell.


pén. júl. 08, 2005 9:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 13:39
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
A higanygőz-lámpásokhoz szólok most:
mibe teszitek a lámpát?
Jó lehet régi számítógépház is, fémrésztől szigetelve?
Mennyire melegszik fel a lámpa?


pén. júl. 08, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Hat igen... ezert szep ez a szakma... tele van buktatokkal... ha tudod, hogy gyarba megy a panel, akkor meg mindegy, hany via van az alkatresz alatt.. Nagyfrekis panel meg kulon allatfaj, ahhoz en nem ertek... bar majd egyszer szeretnek..


csüt. júl. 07, 2005 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sajnos amikor a panel alig nagyobb mint az alkatrészek,illetve elég bonyolult kapcsolást kell nagyon kis területen megvalósítani,ez nem követhető módszer.Főképp nagyfrekvenciás és bonyolultabb digitális áramköröknél nincs más megoldás.


szer. júl. 06, 2005 23:10
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
MotoHacker: ne tervezz Via-t az IC ala... mar ahol lehet... ellenallas ala ugy sem fer, de egy IC alatt akar 5 -6 is helyet foglalhat, vagy meg tobb, de ket problema lep fel: 1 nem fekszik ra a nyakra az IC rendesen az alatta levo alkatreszlab+ongomb miatt, 2 az ongomb igen szepen ki tud lapulni, es tobb vezetopalyat is rovidre tud zarni...


szer. júl. 06, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Közben olvasgattam a másik nyákos topicot is,ott van egy elég jó link..summa summárum:az alapján tényleg nem érdemes házilag nekifogni sem.Marad a csőszegecs,alkatrészláb,hajszáldrót.. :)


kedd júl. 05, 2005 20:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Haliho!!

Régebben én is sokat játszottam a házi nyákkészítéssel,volt lakkfilc,piros tus,maratásálló toll,fotózás,vasalás.A csúcs az ISA csatlakozó és más 2oldalas csodák házi legyártása volt,PC kártyákhoz..működött is! :) Egy ideje kényszerűen a profi legyártatásra álltam át,mert SMD panelt elég macera elfogadhatót létrehozni otthon(azért már sikerült az is,igaz csak pár alkatrészes relatív nagy méretű panelnél).Ráadásul a furatgalván is kell,mert nincs ember,aki 50 átkötést beforraszt,főleg ha a fele az alkatrészek alatt van.Van esetleg valakinek valami ötlete a furatgalván házi elkészítésére-létrehozására,vagy felejtsem el,mert reménytelen?


kedd júl. 05, 2005 18:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
ViperNet írta:
Hi!
Nem tudnátok leírni, hogy ki milyen típusú, számú megvilágítót használ? Itt főként UV fénycsövek típusára vagyok kiváncsi, mert ellentmondó kijelentéseket is olvastam több helyen: van ahol az UV-C-s fénycsöveket nem ajánlják, van ahol meg ezt igen. Köszi


Ha nem akarsz óvatoskodni, akkor UV fénycsövet szerzel. Az UV-C SOKKAL károsabb a szemnek.
Esetleg neked is fel tudok ajánlani 1-2 használt csövet ingyé...


pén. júl. 01, 2005 17:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 13:39
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Tellhun:
Ezek közül melyik lehet a tied? :
http://www.bulbs.com/products/product.asp?page=products&class=605


pén. júl. 01, 2005 16:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 13:39
Hozzászólások: 37
Hozzászólás 
Hi!
Nem tudnátok leírni, hogy ki milyen típusú, számú megvilágítót használ? Itt főként UV fénycsövek típusára vagyok kiváncsi, mert ellentmondó kijelentéseket is olvastam több helyen: van ahol az UV-C-s fénycsöveket nem ajánlják, van ahol meg ezt igen. Köszi


pén. júl. 01, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Kimaradt a névből egy 10-es szám bocsi.
PHILIPS PL-S 5W/10/2P

Zsolt
tellhun


pén. jún. 24, 2005 14:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:04
Hozzászólások: 176
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretnék ajánlani egy UV-s kompakt fénycsövet, ami nekem nagyon bevált. A legnagyobb pozitívum a higanygőzlámpákkal szemben, hogy nem melegszik, ezért fadobozba is belerakható, így a károsító UV sugár nem jöhet ki, és nem kell hűtés a dobozra.
Neve PHILIPS PL-S 5W/ /2P az Osramnál kapható, amikor vettem a gyújtóval együtt kb 4000-5000Ft között volt.

Remélem tudtam segíteni azoknak akik most szedik össze a dolgaikat egy fotóhoz.

tellhun
Zsolt


pén. jún. 24, 2005 14:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség