Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:10



Hozzászólás a témához  [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG 
Szerző Üzenet
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Igen, kellő távolságból már párhuzamosnak tekinthetők a fénysugarak.


csüt. máj. 12, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
>A fényforrást meg célszerű nem közvetlenül fölé rakni, mert alá fog
>világítani a lámpa/cső. Kicsit messzebb kell rakni (mondjuk 20 cm-re),
>akkor meg a megvilágítási idő fog megnövekedni. Sad

Én is ezt próbálom magyarázni, de nem mindenkinek esik le...
Nem az időnyereség a lényeg, hanem hogy minél messzebbről (esetemben 50cm) minél gyorsabban, oldalfények nélkül.


csüt. máj. 12, 2005 20:01
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
istipisti írta:
Én is a CorelDraw-t használom. :)


Tuti!!! :D


szer. máj. 11, 2005 19:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Én is a CorelDraw-t használom. :)


szer. máj. 11, 2005 19:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 518
Tartózkodási hely: BP.XI
Hozzászólás 
" Nyomdában az ofszet lemez levilágításánál hasonlóan szoktak eljárni. Filmen/fólián keresztül világítják meg a fényérzékeny réteggel bevont alumínium lemezt. Ott viszont vákuumot használnak, így a fólia/film tökéletesen a fényérzékeny lemezre simul.
Vákuum használata mellett már közelebb is lehetne vinni a fénycsöveket."

Én is ezt használom már 1 éve, kár hogy elöbb nem jutott eszembe.
Csakhogy kis országunk nem volt ellátva előérzékenyített olcsó nyáklemezzel, vagyis a Conrad-nál lehetett kapni. Amióta viszont BP-en a király utca 80 alatt valami 370 akárhány forintért lehet venni 10 cmx16 cm azóta ott veszem mindig :D filmet meg 300 pénzért csináltatok, igy általában 700 pézből megvan egy nyák, ami lehet hogy drága, de profin néz ki amikor készen van elhihetitek. És igy az ic lábak között átvihetek 3 vezetéket is :lol: . Rajzolni, tervezni már próbáltam eagléval meg mindenféle hasonló progival, de én inkább maradok a CorelDrawnál.
A furatgalvanizálást házilag nem tudtam még megoldani, de dolgozom rajta. ( túl sok kémia)

Sok sikert kivánok minden nyáklapkészítőnek, hiszen a legszebb öröm, ha felvillan a piros led :oops: <- LED.

üdv mindenkinek

gerry


szer. máj. 11, 2005 19:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Mint mondtam nem all szandekomban megvakulni, ugyhogy valoszinuleg 'remote' cuccos lesz, azaz tavolrol (masik helysegbol) kapcsolgatom ki-be.
De az is lehet, hogy semmi nem lesz belole, mostanaban nincs tul sok idom ilyesmikre:/


szer. máj. 11, 2005 18:55
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Eddig még nem volt róla szó, a legtöbben tudják is, de azért leírom, hogy a fóliára történő nyomtatáskor a NYÁK huzalozás tükörképét kell nyomtatni. PostScript Nyomtatók előnyben. :)
Jó a fekete szín megerősítő spray. "Black covering spray". Nálunk sokat használ.
Levilágításkor a nyomat közvetlenül fog a lemezre felfeküdni. Ezért jó.
A fényforrást meg célszerű nem közvetlenül fölé rakni, mert alá fog világítani a lámpa/cső. Kicsit messzebb kell rakni (mondjuk 20 cm-re), akkor meg a megvilágítási idő fog megnövekedni. :(
Nyomdában az ofszet lemez levilágításánál hasonlóan szoktak eljárni. Filmen/fólián keresztül világítják meg a fényérzékeny réteggel bevont alumínium lemezt. Ott viszont vákuumot használnak, így a fólia/film tökéletesen a fényérzékeny lemezre simul.
Vákuum használata mellett már közelebb is lehetne vinni a fénycsöveket.

NEUROFiRE! Vigyázz, akár meg is vakulhatsz az UV-C fénytől. Annyit már nem ér az egész! Inkább vegyél 3ezer Ft-ért egy szolárium csövet, vagy adhatok Neked 2-3-at ezekből a használtakból ingyé....


szer. máj. 11, 2005 18:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
én egy régi HP lézernyomival (laserjet 5L) csinálom, írásvetítő-fóliára. eddig nem volt gondom vele.


szer. máj. 11, 2005 16:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
akkor számít a 10perc/2perc különbség, ha napi 100darabot akarsz gyártani. ha csak egyet, akkor mindegy. szerintem több uv van így benne mint egy sima lámpában.

nem cseréli le mindenki havonta a nyomtatóját. szóval nekem egy 2 oldalas panelhoz (6*10cm) 300Ft kész film, nem kell ****.


szer. máj. 11, 2005 15:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Ha csináltatni akarod, levilágító stúdióban tavaly 240Ft/A4 lap. Tökéletesen átlátszatlan, de minek ehhez kimozdulni otthonról? Létezik lézernyomathoz sötétítő spray, a műanyagot kissé feloldja, majd újra szilárdul, a hatás nagyon állat, teljesen átlátszatlan. Ráadásul fóliára nem jó nyomtatni, pauszra sokkal jobb nyomatot csinál. Egyébként az új nyomtatók 600dpi vagy följebb tudnak gyönyörű átlátszatlan nyomatot csinálni, spray sem kell hozzá. A régiekkel én is csak szívtam.
A hgli lámpát tényleg nem kell széttörni ha nem akarod, de ezzel az erővel betehettél volna egy sima 125W-os izzót is... Ezért világítasz 10 percig közelről...
Egyébként conradéknál van jó pénzért kimondottan ehhez való izzó, egyszer vettem egyet próbaképpen, nagyon hatásos, csak kiégett:(


szer. máj. 11, 2005 10:04
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
nem forgat. :)
de jó, mert pont alkalmas egy mikro ilyen célra. mármint doboz, meg van ajtaja is... meg nem nekem kellet dobozt fabrikálnom


szer. máj. 11, 2005 10:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
És forgatja a tányért is világítás közben vagy csak grillez ? :)


szer. máj. 11, 2005 5:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 193
Tartózkodási hely: UK
Hozzászólás 
véletlenül találtam egy jó módszert a fotomaszk készítésére: Egy srác bályegzőkészítéshez használ ilyesmi, csak negatív maszkokat. Jó vékony átlátszó fóliára, tökéletesen átlátszatlan mintákat készít. Csinált nekem is az egyik nyákomhoz fotomaszkot, pár száz forintért. Nem sokkal drágább, mint a nyomtatófólia+lézernyomtató -megoldás, csak jobb, mert nem kell tükrös+sima maszkokat illesztgetni, meg hát a lézernyomtatós még két rétegben sem mindig átlátszatlan.

A másik: A higanygőzlámpát nem kell széttörni! én 10percig világítok egy 125W-oassal. és eddíg (10évig) bevált. Egy régi mikrosütőbe építettem be, időzítővel.


kedd máj. 10, 2005 21:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> levilagitasra en egy olyan neoncsovet
> hasznaltam, aminek nincs fluorescens
> por a belso feluleten (egyszeru atlatszo uvegcso)...

Igen, ez a "germicid" cso ismerve....

> halvany gozom sincs, honnet lehetne
> bele uj csovet szerezni....

Nem kell aggodni (Tungsram minta)boltban kaphato,
lasd fentebb...


kedd máj. 10, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Hájpó

Fenyatereszto lapnak en egy 3mm vastag uveg lemezt hasznaltam, az az UV nagy reszet atengedi... Most is hasznalom, csak most egyszeru feher fenyu neoncso vilagit alatta, es a ketoldalas nyakokhoz igazitom egymashoz a munyomopapirt... arra jo, hogy egy ket darabos proba aramkoroket legyartsak vele, amit meg sorozatban akarok gyartani, azt inkabb elviszem egy direkt nyakgyartasra szakosodott ceghez...

levilagitasra en egy olyan neoncsovet hasznaltam, aminek nincs fluorescens por a belso feluleten (egyszeru atlatszo uvegcso)... anno a nagyapam hozta, hogy kell-e, mert ha nem akkor kidobja... en egybol lecsaptam ra, mint tyuk a langy takonyra, es azota is mukodik... bajban akkor leszek, ha kihuny belole a feny, mert halvany gozom sincs, honnet lehetne bele uj csovet szerezni.... Levilagitasi ido kb 4 perc volt... Pauszpapirra nyomtattam az aramkoroket tintasugaras nyomtatoval, ami igen szep kepet produkalt... problemat okozott az, hogy a pausz megrancosodott, ha nagy feluletu foldfoliakat hasznaltam, es emiatt helyenkent nem fekudt fel rendesen a lemezre, es a levilagitasnal homalyos lett a vonalak szele... Erdekes volt az is, hogy ha a szines patron kifogyott a nyomtatobol, nem produkalt szep homogen fekete feluletet, hanem helyenkent attetszove valt a festekreteg....


kedd máj. 10, 2005 17:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> BTW art ezeknek az ujlenyomat meg ilyesmi?

Annyira nem forrosodik fel hogy raegjen mint
pl. a halogennel. Az enyembe ha jol emlekszem
csupasz kezzel tettem be....


kedd máj. 10, 2005 16:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
istipisti írta:
Ha UV-C sugarat bocsájt ki, akkor eszedbe ne jusson használni! Az nagyon ártalmas a szemnek.

Mittudom en mit bocsat ki:) (valahol mashol is UV-C-t olvastam asszem, ugyhogy valoszinuleg azt)
Tudom, hogy artalmas a szemnek, de nem nezni akarom, hanem hasznalni (pl. dobozban, vagy mindent elokeszitek, bekapcs, szobabol ki, x perc mulva vissza, kikapcs, vagy esetleg eleve a masik szobabol kapcsolom be:)

Idézet:
Sima mezei gyújtó és fojtó kell hozzá.

THX, az akad:)

Idézet:
Szolárium csövet sem tudsz beszerezni?

Nem igazan, de germicid csobol talaltam egy rakassal, ranezesre zsir ujak.
BTW art ezeknek az ujlenyomat meg ilyesmi?


kedd máj. 10, 2005 16:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2670
Hozzászólás 
> Hol lehet ilyeneket kapni?

Tungsram mintaboltban vettuk anno....

Pl: Tungsram mintabolt, VII. Király utca 43-45

Vagy:

http://www.tungsram.hu/tungsram/vasarla ... SESSION=NO


kedd máj. 10, 2005 15:59
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
hű, nemtom már pontosan, de tuti, hogy lehet germicid csövet kapni pesten köki közelében (de amúgy nem igazán). Orvosi fertőtlenítésre használják, pont a fénye miatt. Kell min. 6 de inkább 8 db ha jót akarsz. Haverom 6db-al csinálta meg, de így is 12-13 perc volt a levilágítás 8 cm-ről. Darabára 3 éve 2E körül volt, én már csak ezért sem szeretem. Szoli csövet nem ismerem.
Ha az alu táskát megfordítod, mindjárt az alján lesznek a csövek :D


kedd máj. 10, 2005 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
hmm, az alu szerszámosláda 5let nagyon tetszik! Bár én az alsó részébe tenném a lámpá(ka)t.

Hány germicid csőre lehet szükségem egy A4-es méretű megvilágításhoz? Hol lehet ilyeneket kapni? Egyéb infó ezekről a csövekről? Sajna még csak nem is hallottam eddig róla :oops:
Szoláriumcső nem jó? Az arcbarnító résznél kb 20cm-es csövek vannak, azok méretre jók lehetnek és azt könnyen be is tudnám szerezni...


kedd máj. 10, 2005 15:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
500W szvsz. úgy jön ki ilyen átmérőn, mintha nem is lenne ott, de azért köszi az ötletet! Gondolj bele, ez 4 utcai oszlop fénymennyisége.
Ok, majd a szélét lakkfilcezem :D :D :D

>Én egy "döglött" szkennerből termeltem ki.

Abban tuti kvarcüveg van? Haveromnak kitört benne az üveg, vágatott bele egy megfelelő méretűt, és ugyanúgy műxik, semmi színtorzulás. Viszont ilyen halott scannerem nekem is van, ha tényleg kvarcüveg, akkor már van is olyanom :)


kedd máj. 10, 2005 8:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 848
Tartózkodási hely: Fejér megye
Hozzászólás 
snapscan írta:
Ami átengedi az UV sugarakat, az a kvarcüveg, beszerzése nekem nem sikerült...


Én egy "döglött" szkennerből termeltem ki.

Ros-Co. írta:
Egy "kályhacső" könyököt kell a ventillátor kimenetére tenni, így a levegő kijön, de a fény nem

Hát még ha bekenyed a szélét lakkfilccel... :roll: :)


hétf. máj. 09, 2005 23:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: hétf. nov. 08, 2004 20:03
Hozzászólások: 6046
Tartózkodási hely: Bp.
Hozzászólás 
Egy "kályhacső" könyököt kell a ventillátor kimenetére tenni, így a levegő kijön, de a fény nem :)


hétf. máj. 09, 2005 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Pl. vegyél egy alukoffert (szerszámos):
láttam már kész darabot germicid csövekkel (nem termel csak kevés hőt, ezért levilágítás (és bemelegedés) alatt is csukva tartható a táska. Kinyit: felső részben a csövek + kiegészítői + beépített időzítő elektronika volt, alsó részbe meg mehetett a NYÁK lemez meg az üveg. A csövek felett mezei tükör, a tatyó oldalsó része nem volt alufóliával kibélelve, hogy ne szórja a fényt kis szögben a lemezre. (Aki alufóliával akarja kibélelni a levilágítóját, erre is készüljön fel, kis szögű fényhatás esetén nő az alávilágítás esélye, vékony vonalaknál kellemetlen lehet). Ennyi, nem kell szétkapni az alubőröndöt, csak a belső szivacsréteget kikapni.
Ez persze csak egy ötlet...
Kérdésedre válasz:
Ami átengedi az UV sugarakat, az a kvarcüveg, beszerzése nekem nem sikerült...

Néha azért jót nevetek magamon, az én levilágítóm ha bemelegszik, a szomszédnak is világítanak a fogai az UV fénytől:) Majd ha kedvem lesz, építek köré valami burkolatot, de azt a hőt akkor is ki kellene vezetni valahogy, úgyhogy hamar meg fogok vakulni, de akkor már nem fogok nevetni...


hétf. máj. 09, 2005 23:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Kollégák, prototípus és kisebb sorozatgyártáshoz szeretnék A4 méretű levilágító lámpát készíteni.

Ahogy elképzeltem:
-----------------------
Lehet kapni pofás fém műszerdobozokat egész nagy méretig minden elektronikai boltban. Ebből szeretnék kiindulni, hogy ki is nézzen valahogy a dolog. Szóval a tetejéből kivágnék egy a4 méretű téglalapot, a lyuk alá egy üveglepot (ide milyen üveg jó, ami átengedi az uv sugarakat?), az üveglap alá menne a dobozba valamilyen cső (kvarc, germicid, szolárium... melyik a legjobb hatásfokú, ha kb 3-4 perces levilágítási időt akarok) + elektronika. A dobozra gyártatnék egy aktatáska-zár szerűséggel zárható szivaccsal vékonyan bélelt tetőt, így szinte semmi sugárzás nem jutna ki a lámpából (ez fontos!), és a nyáklap leszorítása az üveglapra is meg lenne oldva.

Anno szakközépsuliban egy hasonló gyári lámpával dolgoztunk, bár az csak A5 méretű volt, de tökéletesen megfelelt majdnem mindenhez.

Szóval várom az építő jellegű javaslatokat!


hétf. máj. 09, 2005 22:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
>Akkor Te mit használsz marató folyadékként?

Amit a nagyok, csak kicsiben :) :

kulcsszó:
nátriumperszulfát

árban mint a többi, maratástechnikában meg verhetetlen minden szempontból: relatíve gyors, kicsi alámaródás, kevesebb ártlamas anyag. Mi kellhet még?

Levilágításról:
germicid cső jó és lehet is kapni pesten, de olcsóbb a már korábban említett higanygőzlámpa. Nekem 2db 250W-os letört búrájú van, felette régi utcai lámpa refije. Levilágítási idő fél méterről: 1:40 perc. Haveromnak 6db germicid csőből kialakított levilágító, tükör refivel. Lev. idő 8cm-ről: 12-13 perc. Előhíváskor sokkal rosszabb vele dolgozni, nekem a higanygőzlámpa sokkal jobban bevált.


hétf. máj. 09, 2005 20:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
NEUROFiRE írta:
istipisti írta:
Nekem is UV neonom van. Működik.

Ize, en 15W-os germicid csovet tudnek szerezni, gondolom az is jo, csak milyen elotet kellik neki?


Ha UV-C sugarat bocsájt ki, akkor eszedbe ne jusson használni! Az nagyon ártalmas a szemnek. Nyomdában dolgozom, ahol UV és UV-c fénycsöveket is használunk. A kiöregedett, de még működőképes cső tökéletesen megfelel.
Sima mezei gyújtó és fojtó kell hozzá.

Szolárium csövet sem tudsz beszerezni?

Fel tudok ajánlani 1-2 használt csövet ez a jó hír. Sajnos tarjáni vagyok. Ez a rossz. :(


hétf. máj. 09, 2005 19:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Úgy értettem, hogy a gőzei letüdőzve ártalmasak. :oops:
Akkor Te mit használsz marató folyadékként?


hétf. máj. 09, 2005 19:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
>Szerintem meg a hiperol+sósav sokkal több mérgező gázt termel.

Ha jól emlékszem, nem azt írtam, hogy a vakloriddal azért kell vigyázni, mert mérgező...
Használd szobában mindkettőt, és két hónap múlva nézd meg a két szoba közti különbséget...
Egyébként én nem használom egyiket sem, mindkettő jó **** anyag. A vasklorid lassú, a hidrogénperoxid+sósav túl gyors, hígítva meg ugyanott vagyok...


hétf. máj. 09, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
istipisti írta:
Nekem is UV neonom van. Működik.

Ize, en 15W-os germicid csovet tudnek szerezni, gondolom az is jo, csak milyen elotet kellik neki?


hétf. máj. 09, 2005 18:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
És ha a lépcsőházban csinálom? (panel) Akkor mit javasoltok?mert ha tényleg ilyen agresszív anyagokkal kell csinálni,akkor inkább nem szobában..szal akkor mit javasoltok? :-)


hétf. máj. 09, 2005 18:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
snapscan írta:
Ha lakásban csinálod, akkor a vaskloridot felejtsd el! A gőzei előbb-utóbb szétszednek mindent. Közvetlenül anyagra fröccsenve meg szép barna nyomot hagy, amit pl. ruhából, szőnyegből az életben nem szedsz ki, de ez a kisebb baj, a nagyobb a gőzei.

Szerintem meg a hiperol+sósav sokkal több mérgező gázt termel.
Sokkal agresszívabb anyag. Nem hiába végez olyan gyorsan a rézzel...


hétf. máj. 09, 2005 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 13:55
Hozzászólások: 3738
Hozzászólás 
Igazából az egész nyákgyártás nem szobába való, ha meg már van egy külön szoba
(pl fürdőszoba/wc) erre szellőztetéssel, akkor meg a sóssav + h/o a best.
(Meg a fotzás előtte... :))


hétf. máj. 09, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szomb. jan. 01, 2005 11:21
Hozzászólások: 857
Hozzászólás 
Ha lakásban csinálod, akkor a vaskloridot felejtsd el! A gőzei előbb-utóbb szétszednek mindent. Közvetlenül anyagra fröccsenve meg szép barna nyomot hagy, amit pl. ruhából, szőnyegből az életben nem szedsz ki, de ez a kisebb baj, a nagyobb a gőzei.


hétf. máj. 09, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
Nos akkor ehez a vasalásos nyák-gyártáshoz mi kell ? Kell hozzá ugyebár nyák.....vmi hordozóréteggel rendelkező lapon (pl nyomópapír) kapcsolási rajz...vasaló.... Meg még kell hozzá vmi marató folyadék.Mit javasoltok? (lakásban csinálom,szal vmi környezet- és bútorkímélű cucc kéne....) :-)


hétf. máj. 09, 2005 15:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:10
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Én is így gondoltam, csak azt hittem van valami egyszerű furatgalvános házi megoldás is. azért köszi VFX.


hétf. máj. 09, 2005 11:18
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólás 
Kihasznalod az akatreszlabakat (mind2 oldalon forrasztod), vagy ha nincs arrafele alkatresz, ahol at akarsz vezetni, akkor tervezel oda egy ujabb lyukat, es kis vezetekdarabot (levagott alkatreszlab) forrasztasz bele mindket oldalrol.


hétf. máj. 09, 2005 10:34
ezüst tag

Csatlakozott: kedd aug. 03, 2004 23:10
Hozzászólások: 59
Hozzászólás 
Üdv skacok, lenne egy kérdésem a nyákkészítő gurukhoz. Ha kétoldalas nyákot szeretnék készíteni, akkor hogyan lehet megoldani a nyák egyik oldaláról a másikra történő átvezetést otthoni eszközökkel?

Előre is köszi.


hétf. máj. 09, 2005 10:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. ápr. 11, 2005 10:48
Hozzászólások: 924
Tartózkodási hely: Budapest XI
Hozzászólás 
Sziasztok!

Amiota kitapasztaltam a vasalgatasos technologiat, azota letettem a fotolakkos verziorol... DIP tokos IC laba kozott el lehet vinni egy vezeteket a vasaloval (1206 os SMD ellenallat alatt boven elfer a 16 mil es vezeto), nem kell nyuglodni az elohivassal sem, meg a zsirtalanitasra sem olyan erzekeny... Egyre kell figyelni, nagyon finom csiszolopapirral fel kell erdesiteni a friss nyak feluletet, mert kulonben nem tapad ra at a festek... Suru, vekony, egymassal parhuzamosan futo vonalaknal elofordulhat olyan, hogy szetlapul a festek es egymasba ragadnak, ha tul erosen nyomod neki a vasalot... Rem egyszeruen tudsz ketoldalas nyakot is csinalni, csak egy kis gyakorlas kell hozza... Fotolakkos eljarasnal nem sikerult meg epkezlab ketoldalast kimarnom.... Teny, hogy igazan szep nyakot csak fotoeljarassal lehet csinalni, de korulmenyes, idoigenyes...

bye


vas. máj. 08, 2005 20:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
én egy hangfalszerű dobozt készítettem hulladék rétegelt lemezből.
az oldalára felkerült az elektronika (kapcsoló, folytó), a belsejét pedig alufóliával béleltem ki, ez egyébként nem fontos.
az egyik oldalán az alsó rész nyitott, itt lehet bepakolni a nyákot.
megvilágításkor befordítom a műhely fala felé, így nem jön ki belőle egy szemernyi káros UV sem.

az izzó, ha jól emléxem, 125W-os. régen vettem, asszem még a Tungi mintaboltban.
óvatosan meg kell fúrni a külső burát, a tetején, ahol egy kis mélyedés van. így összetöréskor nem fog robbanni, mivel a gáz kiszökik megfúráskor.

szemre vigyázzatok, főleg, ha sokat nyákoztok! csináljatok neki ti is dobozt, nem nagy meló!

gyors, megbízható módszer. pár perc alatt megvan, kisebb "sorozatgyártásra" is alkalmas.


vas. máj. 08, 2005 19:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Igen, az a 250W-os kopasz higanygőz igen jól müxik, kb 2,5 perc alatt kész a panel megvilágítása...


vas. máj. 08, 2005 19:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2573
Hozzászólás 
aktív, nyári napfény is jó, de komolyabb célokra (sok nyák pl.) nem alkalmas.

én széttört külső burájú higanygőz lámpát használok, sikerrel.


vas. máj. 08, 2005 17:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 17:37
Hozzászólások: 963
Hozzászólás 
Nekem is UV neonom van. Működik.


vas. máj. 08, 2005 17:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 281
Hozzászólás 
Fotolakkos módszernél megvilágításkor a nap fényét akarnám felhasználni,akkor körülbelül mennyi ideig tart a levilágítás?
Esetleg használható lenne az UV-neon ?


vas. máj. 08, 2005 17:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás 
nos..én sztem a vasalálos technikát fogom kipróbálni...
egyszerűbbnek tűnik...


szomb. máj. 07, 2005 10:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2004 14:02
Hozzászólások: 73
Hozzászólás 
A címet sikerült elírnom, a helyes:
http://zsilaci.srv.hu/nyak.jpg


pén. máj. 06, 2005 18:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. aug. 04, 2004 14:02
Hozzászólások: 73
Hozzászólás 
Ezen az oldalon találsz egy jó leírást (vasalásos technika):
http://www.hobbycnc.hu

Nagyon olcsó és jó minőségű NYÁK készítési eljárás, nekem nagyon bevált.

Igy néz ki az általam készített panel:http://www.zsilaci.srv.hu/nyak.jpg


pén. máj. 06, 2005 18:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Home
Hozzászólás 
Anno a sulinkban volt egy kelan gyártmányú kvarclámpa (egy manuálisan felhúzható rugós óra volt benne a megvilágítási időhöz) direkt ilyen megvilágításokhoz.
Szintén volt még kelan gyártmányú műgyantából készített doboz az előhívófolyadéknak, a maratófolyadéknak (melegíthez + levegőt nyomattunk bele alulról akvárium levegőztetőből, hogy gyorsabb legyen a maratás), az öblítésnek ...stb

Ilyen cuccokat hol lehet kapni szfvár környékén vagy bp-en normális áron?


pén. máj. 06, 2005 18:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
A leges-legjobb megoldás erre a fotólakkos eljárás...
Én is azt használom... Hidrogén-peroxidos maratással.
Részletek:
http://www.taszi.sulinet.hu/~radioklub/ ... akpan.html

Gergő


pén. máj. 06, 2005 16:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. jan. 30, 2005 15:26
Hozzászólások: 394
Hozzászólás Nyák Gyártás egyszerűen és HÁZILAG
Sziasztok! Először is bocsi,ha van ilyen topic,az előző 4-5 oldalon nmem láttam egyet sem. A célom az,hogy viszonylag egyszerűen jó minőségű nyomtatott áramköri lapokat tudjak csinálni itthon.Várom a javaslatokat...


pén. máj. 06, 2005 13:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2000 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség